Radio stanice u Sarajevu....

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#126 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by ptičica »

Radio 8 :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#127 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Qler »

ptičica wrote:Radio 8 :thumbup:
I njih sam zaboravio, u glavnom Radio M, Radio 8, Radio Sarajevo. To su mi 3 top stanice, doduse M je navika od '90-ih :)
mp1900
Posts: 10
Joined: 04/02/2013 20:40

#128 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by mp1900 »

adapter wrote:Slažem se za UBITAČNE najave na RSG-u, tipa: "Saznat ćete za 10 minuta". I oni snimljeni razgovori, pa voditelj postavi pitanje iz studija, a gost lafo uživo odgovara, a kao da je sjekirom odsječeno, toliko je providno i loše. Apsolutno neprirodno! I još nešto. Nema potrebe naglašavati RSG RADIO, jer ono R u nazivu RSG valjda bi trebalo značiti - radio. RSG - Radio Stari Grad. Ovako ispada - Radio Stari Grad Radio. Jednako kao kada bismo kazali BHT televizija ili HTV televizija.
Bog ti dao zdravlja i veselja!!! Neka je netko o tome napisao u komentaru. To je čisti pleonazam. Ponavljanje istih stvari unutar jedne sintagme. RSG radio nema nikakvog smisla.
A što se tiče toga saznat ćete za 10 minuta i tih snimljenih "uživo" razgovora to je sve identično kao i na zagrebačkoj Anteni.... Ti snimljeni razgovori idu i na Totalnom FM. Neka prestanu s tim !!!!
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#129 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by hopi »

šta je sa Emirom Čolakovićem, dobar voditelj, ugodan glas, bio je nekada na rsgu (kada je jedan bio), jutarnji program, muzička emisija ako se ne varam nedjeljom navečer, i ako se ko sjeća prije nekoliko godina je čini mi se vodio isto dobar kviz, četvrtkom navečer, pa bili neki timovi, nagrade dobra zajebancija pravo bila.

a antena ima ok pjesama, iako se ponavljaju, ali one fraze kako ste mi danas, šta ste radili, jeste li ovo ono naježim se
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#130 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by adapter »

Izgleda da na RSG-u niko nije ostao od stare ekipe:

https://www.youtube.com/watch?v=jrzrRuWiyyE

Male plate?! Neslaganje s novim formatom radija?! Ili jednostavno - otkaz?!
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#131 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by starii »

hopi wrote:šta je sa Emirom Čolakovićem, dobar voditelj, ugodan glas, bio je nekada na rsgu (kada je jedan bio), jutarnji program, muzička emisija ako se ne varam nedjeljom navečer, i ako se ko sjeća prije nekoliko godina je čini mi se vodio isto dobar kviz, četvrtkom navečer, pa bili neki timovi, nagrade dobra zajebancija pravo bila.

a antena ima ok pjesama, iako se ponavljaju, ali one fraze kako ste mi danas, šta ste radili, jeste li ovo ono naježim se
uh sto ne mogu svršavanja emira cocalica na radio talasima :x
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#132 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by dustaban »

ptičica wrote:Radio 8 :thumbup:
Radio osam sam to sam sto sam sam !
:lol:
:thumbup:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#133 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by fusion_ba »

Da ne pravim novu temu pa izvukoh ovu iz naftalina.
Vidjeh da je nedavno krenula i nova stanica Hit FM (nema veze s poznatom stanicom iz Srbije).

https://www.hitfm.ba/

Reklo bi se da je ovo još jedan od projekata Emira Cocalića. Koliko se sjećam posljednje gdje je bio je Kiss FM.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#134 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Sociolog »

Fina tema :thumbup:
Jel ovo prestao s radom, radio Ba na 104,9?
A sad je na njegovokmj frekvenciji Hit Fm?

Nije los radio Istocno Sarajevo, fina zabavna muzika uvijek i rock..nikad nema narodnjaka.

Fina emisija takodje srijedom navecer od 20h.na Federalnom radiju, vodi Jasna Primorac..zove se Vecernji razgovori..opustajuca emisija
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#135 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by teskeredzic_22 »

Sociolog wrote: 08/07/2022 13:40 Fina tema :thumbup:
Jel ovo prestao s radom, radio Ba na 104,9?
A sad je na njegovokmj frekvenciji Hit Fm?

Nije los radio Istocno Sarajevo, fina zabavna muzika uvijek i rock..nikad nema narodnjaka.

Fina emisija takodje srijedom navecer od 20h.na Federalnom radiju, vodi Jasna Primorac..zove se Vecernji razgovori..opustajuca emisija
IS nije loš ali najviše slušam KISS iako imaju jako puno reklama , Indire iz Colonije , Nine Badrić i Tonija Cetinskog.

No dobar im je koncept i prijatni glasovi voditelja a ostatak muzike sasvim ok
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#136 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Ajdinn4 »

Ja preko interneta često pustim banjalučki Kontakt radio. Fina muzika, miks starog i novog bez puno priče.
kupujmodomace
Posts: 128
Joined: 04/11/2012 22:12

#137 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by kupujmodomace »

Ajdinn4 wrote: 09/07/2022 22:09 Ja preko interneta često pustim banjalučki Kontakt radio. Fina muzika, miks starog i novog bez puno priče.
Meni recimo nije jasno zašto sve radio stanice u Sarajevu imaju isti koncept. Na koju god prebaciš, em zvuče isto, em puštaju isto. Radio Sarajevo izuzetak. U BL imaju 2 radio stanice koje puštaju samo i isključivo domaću Kontakt i Big 4, Hard Rock samo rock n roll, Big 3 dance, tehno... Evo i ovaj HIT FM je samo kopija ostalih stanica, čak i imaju džinglove koje zvuče isto kao i svaka druga stanica.

Osvježenje u Sa mi je TNT koji jedini pušta aktuelne strane hitove i pokoju domaćicu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#138 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Edin H. »

Koja stanice emituju i mogu se slušati na digitalnom radiju?
snijeg_led
Posts: 6748
Joined: 08/12/2019 21:35

#139 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by snijeg_led »

teskeredzic_22 wrote: 09/07/2022 11:10
Sociolog wrote: 08/07/2022 13:40 Fina tema :thumbup:
Jel ovo prestao s radom, radio Ba na 104,9?
A sad je na njegovokmj frekvenciji Hit Fm?

Nije los radio Istocno Sarajevo, fina zabavna muzika uvijek i rock..nikad nema narodnjaka.

Fina emisija takodje srijedom navecer od 20h.na Federalnom radiju, vodi Jasna Primorac..zove se Vecernji razgovori..opustajuca emisija
IS nije loš ali najviše slušam KISS iako imaju jako puno reklama , Indire iz Colonije , Nine Badrić i Tonija Cetinskog.

No dobar im je koncept i prijatni glasovi voditelja a ostatak muzike sasvim ok
hvala za preporuku :thumbup:
odlicna radio stanica
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#140 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by teskeredzic_22 »

snijeg_led wrote: 12/07/2022 21:01
teskeredzic_22 wrote: 09/07/2022 11:10

IS nije loš ali najviše slušam KISS iako imaju jako puno reklama , Indire iz Colonije , Nine Badrić i Tonija Cetinskog.

No dobar im je koncept i prijatni glasovi voditelja a ostatak muzike sasvim ok
hvala za preporuku :thumbup:
odlicna radio stanica
Zbog Tonija Cjepinskog :D ?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#141 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by fusion_ba »

Generalno radio stanice uglavnom vrte iste pjesme. Ako se neka stanica sluša 4-5 dana već se zna koje pjesme tu idu.
Ne znam na koju foru je RSG najslušaniji, vjerovatno samo zbog najveće raširenosti mreže.
Kuvet
Posts: 610
Joined: 22/05/2012 11:58

#142 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Kuvet »

RSG - aleksandra radovic, crvena jabuka, toni cetinski, gubonni i tose proeski. Najveci smor na svijetu
Radio 8 - ima svega, ali najvise alternative.
TNT - odlican radio, strana muzika 80% vremena.
Miljacka - pravi papanski radio, gdje su voditelji nagori od svih. Nit dikcije, nit pravilnog izgovora rijeci, nicega.
Mix - malo urbanija muzika, malo bolji od miljacke, ali folk prevladava.
Radio M - nekako najbolji, ima svega. Kupljen od strane pennya. Samo su mi iritantni voditelji u jutarnjem programu.
Iznenadio me ask, nekad stvarno dobru muziku pustaju.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#143 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by nlt »

Radio Vogošća zna biti dobar :D
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#144 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by baja »

TNT dobar.
Ali seljački fol za one džabne reklame za startupe. Nazoveš i kažu e nemamo mjesta sve zauzeto. a ako ćeš platit ima :D
Post Reply