Radio stanice u Sarajevu....

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

misaoni
Posts: 154
Joined: 06/08/2011 18:54
Location: Sarajevo

#101 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by misaoni »

anjusha wrote:Kakav je ovo radio Osam? Neki dan mi se slucajno pomjeri sa frekvencije na kojoj je uvijek i cujem neku finu muzikicu. Bolje poslusah- radio 8. Je li to inace tako ili sam ja imala srece taj dan?
Koji radio ? :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#102 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by -LIBERO- »

spilice wrote:Pozdrav svima iz Splita !

Treba mi preporuka za neku bih radio stanicu sa ex yu rockom, da ima stream preko neta. Dakle, treba mi mjesto gdje ću na jednom mjestu čuti EKV,Azru,Čurbu,Bajagu,Balaševića,haustor,Galiju,Kerber....

Mi u Hrvatskoj još brojimo krvna zrnca i takva stanica ne postoji.

Unaprijed hvala !!
Radio Sarajevo (ne mogu ti staviti link jer je cenzurisan :D, ali lako ces ga pronaci na njihovoj internet stranici imaslive strim )
Tu je jos i "Radio 8", taj radio ja dosta cesto slusam, ima svega i te domace muzike sa ovih prostora.

Eto to je moja preporuka, samo moras uletiti u neki interval kada emituju tu domacu muziku sa nasih prostora.

Moguce da ti neko od forumasa preporuci jos neku Radio stanicu.

Pozdrav.
spilice
Posts: 2
Joined: 08/05/2012 15:26

#103 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by spilice »

Za početak, dovoljno. Slušam daljnje prijedloge.

Hvala !
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#104 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by sabina1 »

spilice wrote:Pozdrav svima iz Splita !

Treba mi preporuka za neku bih radio stanicu sa ex yu rockom, da ima stream preko neta. Dakle, treba mi mjesto gdje ću na jednom mjestu čuti EKV,Azru,Čurbu,Bajagu,Balaševića,haustor,Galiju,Kerber....

Mi u Hrvatskoj još brojimo krvna zrnca i takva stanica ne postoji.

Unaprijed hvala !!
Imam preporuku. To je banjalučki radio NES. Ovdje doduše imaš dvije zamke :
- vijesti , koje doduše nisu toliko radikalne kao na RTRS ili BN no za vijesti ni ne pitaš
- omakne im se i Željko Joksimović ,Fuad Backović odnosno takva vrsta muzike
No definitivno su ti najbolji po pitanju ex - yu rocka , puštaju stvari za koje nisam znala da postoje :-D
Ukoliko pak hoćeš nešto "tvrđe" onda definitivno Radio Sarajevo (nikako ne miješati sa BH radio ili Federalni radio) ili EFM Radio ;-)
Pozdrav
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#105 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Altsa »

chuchumbamayumbe wrote:I meni nedostaje ISV, ZID.
Nije problem u stanicama, problem je u ljudima, u kreativnosti ljudi na stanicama, a na kraju krajeva i u RAK-u.
Ustvari, problem je najvise u slusateljstvu..."raja", "stoka", voli vise dzigreu i reklame nego 5 minuta pametne spike.
Ne vjerujem da bi ISV izdrzao 7 dana u eteru a da ga ne ugase, kada bi se uzoriti gospodin Archie dokopao mikrofona.
pa arci nije uopste primjer zbog kojeg bi smo zalili za ISV-om...mnogo je drugih ljudi radilo tamo koji su bili za arcija svjetski radio voditelji..sreca pa se sada putem neta mogu naci stanice koje pustaju samo muziku bez isprazne price i seljakluka pa nismo prisiljeni da slusamo nase papanske radio stanice...zagrebacki radio 101 je poprilicno dobar
User avatar
R'n'B
Posts: 18
Joined: 11/09/2010 21:40
Location: Šeher

#106 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by R'n'B »

Vidim da ova tema odavno nije bila aktivna,

interesuje me da li neko od vas sluša Radio BA 104,9 FM? Meni su extra. Ima i narodne ali one tipa Džinović, Bešlić i sl.
Mislim, može se to naći po nešto za svačiji ukus.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#107 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by chelo »

R'n'B wrote:Vidim da ova tema odavno nije bila aktivna,

interesuje me da li neko od vas sluša Radio BA 104,9 FM? Meni su extra. Ima i narodne ali one tipa Džinović, Bešlić i sl.
Mislim, može se to naći po nešto za svačiji ukus.
Pa nase stanice su uglavnom slihterske. Dragi lijepi postovani slusaoci itd prica. Jos kad znam narav nekih lapaca ispred mikrofona :run: sve jos vise izgubi smisao
Dzinovic i Beslic su najdalje sto mozemo dobaciti.
Ne bih da serem ono pobosanski, ali nema ovdje Samir Mujagic SMS i Eldin Husejnbegovic ubise po eteru, a Davida Bowiea mozes cuti na yuotubeu samo. Lake note se prerastu brzo.
Sta reci, sem muzika za taksiste i cevabdzinice.
Svijetla tacka je bio radio 202, i poneka emisija Federalnog radija.
Sto bi rekli "pa to naaaaroood traziiii" :dance: Minder nacija.
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#108 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Ugljesa_ »

Lijepi EFM studentski radio
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#109 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by mayab »

Ugljesa_ wrote:Lijepi EFM studentski radio
:mrgreen:

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
HOWTODOBIH
Posts: 3
Joined: 23/01/2013 16:49

#110 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by HOWTODOBIH »

svakim danom od 19:00 do 20:30 uzivo muzika razni zanrovi na Bih Music Radio POSJETITE NAS NA FACEBOOK
OVDJE JE LINK UPRAVO KRECE MUZIKA :http://myradiostream.com/bihmusicradio
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#111 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Erzsebet »

Radio Sarajevo je zakon, nema bolje stanice na planeti.
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#112 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Zlajs »

ma nije nije jasno kako jedan radio bobar ima bolji signal u sarajevu nego npr. rsg i druge radio stanice u sarajevu :x
mp1900
Posts: 10
Joined: 04/02/2013 20:40

#113 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by mp1900 »

Bobar je zakon. Nisam nikada čuo za radio stanicu sa boljim signalom. Pa oni pokrivaju skoro cijelu BiH i okolne zemlje. U Sarajevu se čuju sa Trebevića i sa Vlašića. Inače, sa ovog odašiljača na Vlašiću čuju se i u Mađarskoj, na nekim otocima u Hrvatskoj, u i oko Bihaća, cijeloj srednjoj Bosni pa čak i u većem dijelu podrinja. Definitivno imaju veću pokrivesnot od npr. BH radija 1. RSG je dosadan sa onom svojom frekvencijom 104.3. Jer imaju odašiljače jadne snage. Ovaj mostarski pokriva samo Mostar. Čim se izađe iz grada odmah krči. U Trebinju im je na nekom brdašcu odašiljač. Sve neki garibi. 8-)
mp1900
Posts: 10
Joined: 04/02/2013 20:40

#114 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by mp1900 »

Otvorio sam temu Popis radio stanica koje hvatate u svom gradu. pa postajte ako vam nije teško.
Evo linka: http://www.klix.ba/forum/popis-radio-st ... 09103.html
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#115 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by adapter »

Šta se desilo sa starim voditeljima RSG-a?! Nema više nikog od stare postave: Slađana Subotić-Damjanović, Amra Ekmečić, Emir Cocalić, Sinela Šumar... Čujem neke nove glasove, ali onih starih nema već mjesecima.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#116 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by azurna_obala »

Ja slušam radio M... :zjev:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#117 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by StupskaBitanga »

adapter wrote:Šta se desilo sa starim voditeljima RSG-a?! Nema više nikog od stare postave: Slađana Subotić-Damjanović, Amra Ekmečić, Emir Cocalić, Sinela Šumar... Čujem neke nove glasove, ali onih starih nema već mjesecima.
Lejla Pašalić
Svi otišli
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#118 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by un1ted »

Sinela na antena.ba

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#119 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by adapter »

StupskaBitanga wrote:
adapter wrote:Šta se desilo sa starim voditeljima RSG-a?! Nema više nikog od stare postave: Slađana Subotić-Damjanović, Amra Ekmečić, Emir Cocalić, Sinela Šumar... Čujem neke nove glasove, ali onih starih nema već mjesecima.
Lejla Pašalić
Svi otišli
Pa, rade l' gdje, il' su bez posla?!
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#120 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by manki »

Antena Sarajevo <3
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#121 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Qler »

azurna_obala wrote:Ja slušam radio M... :zjev:
Ja isto slusam M, ili radio Sarajevo, ali sam kuci primoran da slusam rsg (ili je sad antena) jer jednostavno ostale stanice nemaju dobar signal, a Dobrinja je u pitanju... Poludise me sa ovim novim folovima tipa ako ste odsjekli sebi nogu, mozete je veoma lako zasiti, a kako saznat cete za 10 minuta.... i slične gluposti. I priča im je postala bezveze, ne znam na šta se furaju. Pa još kad ono nazovu nekog doktora, lafo ga pitaju nešto, ili je ono snimljen govor čovjeka ili su oni pravo bezobrazni. U glavnom, RSG se pokvario praaaavo, barem meni, ali pošto moram slušati nešto naveče, on mi je jedini izbor, ili kalman :) ali nije mi toliko do veselja :) dok spavam :)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#122 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Fauja Singh »

Joj kad cujem na radiu (ne znam jel rsg ili radio m) onu reklamu za piceriju dino hoce mi nesto biti...
"dino vake dino nake..." :x
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#123 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by adapter »

Slažem se za UBITAČNE najave na RSG-u, tipa: "Saznat ćete za 10 minuta". I oni snimljeni razgovori, pa voditelj postavi pitanje iz studija, a gost lafo uživo odgovara, a kao da je sjekirom odsječeno, toliko je providno i loše. Apsolutno neprirodno! I još nešto. Nema potrebe naglašavati RSG RADIO, jer ono R u nazivu RSG valjda bi trebalo značiti - radio. RSG - Radio Stari Grad. Ovako ispada - Radio Stari Grad Radio. Jednako kao kada bismo kazali BHT televizija ili HTV televizija.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#124 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Erzsebet »

RSG = krajnji papanluk

Jebo radio koji redovno pušta Almu Čardžić i Ninu Pršeša, i gdje je seljak Emir Cocalić najbolji voditelj. Teška su malograđanština, kao i Hayat, OBN, Avaz, Face TV... Fuj!
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#125 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by azurna_obala »

Qler wrote:
azurna_obala wrote:Ja slušam radio M... :zjev:
Ja isto slusam M, ili radio Sarajevo, ali sam kuci primoran da slusam rsg (ili je sad antena) jer jednostavno ostale stanice nemaju dobar signal, a Dobrinja je u pitanju... Poludise me sa ovim novim folovima tipa ako ste odsjekli sebi nogu, mozete je veoma lako zasiti, a kako saznat cete za 10 minuta.... i slične gluposti. I priča im je postala bezveze, ne znam na šta se furaju. Pa još kad ono nazovu nekog doktora, lafo ga pitaju nešto, ili je ono snimljen govor čovjeka ili su oni pravo bezobrazni. U glavnom, RSG se pokvario praaaavo, barem meni, ali pošto moram slušati nešto naveče, on mi je jedini izbor, ili kalman :) ali nije mi toliko do veselja :) dok spavam :)
RSG sam davnoo prestala slušati, non stop neke reklame, pa najava vijesti, pa vijesti, pa opet najava, pa opet vijesti...i reklame po 10 minuta...pa onda prenemaganje Emira Cocalića...kako mi je samo iritantan, pa onda ona Emela...šta je ono, porađanje u eteru!!
Post Reply