HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
kloniran

#7926 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 04/11/2013 18:17

laik1981 wrote:Ne znam samo kakve veze imaju kamere sa digitalnim signalom :-? .. Kamere mogu imati veze sa kvalitetom slike a bht moze snimat sa ne znam ti kakvim hd kamerama kada oni nemaju opremu da emituju taj signal.. Pa ne snimaju oni sve.. Rade i prenose LP-a signal njima dolazi u hd kvaliteti samo sto oni nama to ne mogu proslijediti zbog navedenih razloga.. Kvalitet slike kanala javnog servisa preko satelitske se ne moze porediti sa ovim sto mo gledamo.. HS ne koristi taj signal vec konvertuje onaj koji dobija preko "riblje kosti" u tzv. digitalni..
Covjek je govorio opcenito, a niti jedna od ove dvije tv kuce nema opremu da emituje signal, al covjeku ne mozes objasniti da se na glavu posadis, a nase tekme snimaju VHS kamerama, sve receno :roll:

Ja sam imao na satelitu oba kanala i slika nije puno bolja od ove sto mi dobivamo na analogiju :-?

bull21

#7927 Re: HS kablovska

Post by bull21 » 04/11/2013 18:22

Hoće li se uraditi nešto po pitanju nestajanja kablovske i interneta SVAKI JEBENI DAN?

uskrsno_respo

#7928 Re: HS kablovska

Post by uskrsno_respo » 04/11/2013 18:32

Meni ne nestaje interneta nikad

kloniran

#7929 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 04/11/2013 18:44

bull21 wrote:Hoće li se uraditi nešto po pitanju nestajanja kablovske i interneta SVAKI JEBENI DAN?
Meni je to bilo ljetos, u 30 dana je jedno 200 puta nestalo i kablovske i neta, sad u zadnje vrijeme mozda da je nestalo 2 puta u mjesec dana :-)

rizibizi

#7930 Re: HS kablovska

Post by rizibizi » 04/11/2013 19:05

uskrsno_respo wrote:
rizibizi wrote:Sto se tice neta,ono sto pise na papiru i u praksi,nebo i zemlja,i na tarabi pise svasta.CI modul sam imao,super stvar nema kablova, djidja oko tv,ali ni postavki kao na stb-u pa se jedno jutro probudis kanal bio na broju 82, onda odjednom na 79, naredno jutro 83, lud zbunjenog.Pa radi sa svim tv samo ne radi sa nekim Sony modelima, pa krene javljati kodiran kanal bezveze.Iskreno bolje stb preko hdmi nego modul.A logosoft je Tito, ponuda na nivou,sve odlicno, al u 5 haustora,slabo se sire.
Ne znam za tebe al modul je super stvar i nikad nisam imao problema koje si nabrojao
Cak i ako je nesto do kanala lakse mi je samo izvaditi i vratiti karticu nego resetovati resiver pa dok se sve to digne godina
Prva stvar s modulom ne mozes imati snimanje kanala kao sa stb-om ako hs to ikad uvede tamo oko olimpijade 2044. druga stvar vadio, ne vadio i sa modulom moras preskenirati ponovo frekvencije kao i sa stb-om nebitno jel se dize ili ne.A kao dokaz koliko je modul napredna tehnologija pogledaj ko od operatera u regionu ili EU nudi modul pa ce ti sve biti jasno.Ili mozda ja nisam u pravu hs je JEDINI prepoznao blagodeti CI modula 'ta ce ovi levati sa hd risiverima to nije fensi.

uskrsno_respo

#7931 Re: HS kablovska

Post by uskrsno_respo » 04/11/2013 19:12

Nisam rekao da hd resiveri nemaju svoje prednosti
A sad cu ti odgovoriti na te tvoje sto kazes nedostatke
Snimam na hd jer imam mogucnost prikljucka znaci vec sada i ne ovisim o hs-u hoce li uvesti ili ne
Jednom preskenirao frekvencije kad sam ga kupio i nikad vise a imam sve kanale
A kao dokaz zasto jos ugradjuju module ako je to toliko lose i zastarilo?
Jednostavno jer i hd programe i snimalicu i jos kojekakve karafeke sve vise dobijas u samom tv-u bez ikakvog stb-a
To sto smo mi trziste za niskobudzetne tv-e bez tih funkcija i karafeka je druga prica

The Realist

#7932 Re: HS kablovska

Post by The Realist » 04/11/2013 20:44

rizibizi wrote: Prva stvar s modulom ne mozes imati snimanje kanala kao sa stb-om ako hs to ikad uvede tamo oko olimpijade 2044. druga stvar vadio, ne vadio i sa modulom moras preskenirati ponovo frekvencije kao i sa stb-om nebitno jel se dize ili ne.A kao dokaz koliko je modul napredna tehnologija pogledaj ko od operatera u regionu ili EU nudi modul pa ce ti sve biti jasno.Ili mozda ja nisam u pravu hs je JEDINI prepoznao blagodeti CI modula 'ta ce ovi levati sa hd risiverima to nije fensi.
Sada, nevezano o tome da li moduli valjaju, ili ne, ali snimanje možeš obavljati i na TV-u, ako ima ugrađen HD, ili ga spojiš sa istim, a to čak ni skupo nije (iako, ja mislim da je ta opcija snimalice dobra i treba imati sve to).

Što se tiče onog problema sa kanalima, to sam i ja imao, ali samo sa jednom frekfencijom i to mi se desi kada odem na listu i onda on automatski ubacuje test kanal (ako tu frekfenciju izbrišem, onda mi se ne dešava). Sada je druga frekfencija u pitanju i prebaci mi 3 kanala ja mislim, koja manuelno vratim.

Ono što se meni ne sviđa kod modula je što kada preskeniraš sve kanale (iako je to rijetkost da moraš raditi) moraš sve ručno slagati, a to traje podugo. Na recieverima su to fino složili sami i samo preskeniraš i sve složeno.

Također mi se ne sviđa što očito imaju problema sa EPG-om kada je modul u pitanju.

S druge strane, mislim da je puno manja vjerovatnoća da šta ne šteka preko modula, da nešto nije OK sa kablovima i slično, a i dosta su jeftiniji (barem ovdje).

Dady

#7933 Re: HS kablovska

Post by Dady » 04/11/2013 21:04

rizibizi wrote:
uskrsno_respo wrote:
rizibizi wrote:Sto se tice neta,ono sto pise na papiru i u praksi,nebo i zemlja,i na tarabi pise svasta.CI modul sam imao,super stvar nema kablova, djidja oko tv,ali ni postavki kao na stb-u pa se jedno jutro probudis kanal bio na broju 82, onda odjednom na 79, naredno jutro 83, lud zbunjenog.Pa radi sa svim tv samo ne radi sa nekim Sony modelima, pa krene javljati kodiran kanal bezveze.Iskreno bolje stb preko hdmi nego modul.A logosoft je Tito, ponuda na nivou,sve odlicno, al u 5 haustora,slabo se sire.
Ne znam za tebe al modul je super stvar i nikad nisam imao problema koje si nabrojao
Cak i ako je nesto do kanala lakse mi je samo izvaditi i vratiti karticu nego resetovati resiver pa dok se sve to digne godina
Prva stvar s modulom ne mozes imati snimanje kanala kao sa stb-om ako hs to ikad uvede tamo oko olimpijade 2044. druga stvar vadio, ne vadio i sa modulom moras preskenirati ponovo frekvencije kao i sa stb-om nebitno jel se dize ili ne.A kao dokaz koliko je modul napredna tehnologija pogledaj ko od operatera u regionu ili EU nudi modul pa ce ti sve biti jasno.Ili mozda ja nisam u pravu hs je JEDINI prepoznao blagodeti CI modula 'ta ce ovi levati sa hd risiverima to nije fensi.
Ako imas bolji TV, DVB-C resiver u njemu je daleko kvalitetniji nego u ovim PRC risiverima, dakle slika je bolja. CI modul je tu samo da dekodira sliku i ne utiče na kvalitetu iste. Koristiš se opcijama TV risivera da posložiš kanale i favorite kako ti volja. Tu je i opcija snimanja na usb disk, automatsko dodavanje novih kanala...
Prije uvođenja modula u HS bilo je dosta zahtjeva da se krene sa tim, pretraži malo ovu temu. Tada su tu opciju u regionu nudili telemach.si, bnet.hr koliko se sjećam.
Btw za mene je modul pravo osvježenje poslije Hema risivera, a najbolje od svega mi je lako prebacivanje sa jednog na drugi TV, te jedan daljinski manje

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

kemox

#7934 Re: HS kablovska

Post by kemox » 04/11/2013 21:07

kemox wrote:
kloniran wrote:
kemox wrote:@MH i HS kablovska

Hoćete li uraditi nešta po pitanju kvaliteta slike i teletexta vezano za kanale BHT i FTV na digitalnoj

Ja gledam ove kanale na njima je liga šampiona, europska liga ,domaći sport, a i reprezentaciju prenose

Molim vas da mi konkretno dogovorite bez onoog vidjećemo, ostavite podatke u inbox, nije do nas, to vi samo imate problem, nezna ni uprava (ko će znati ako oni neće :D ) itd. itd. itd.

Meni su ovo izuzetno bitni kanali a ranije sam dokazao da imaju digitalni signal

Poštovanje
Evo da ti ja kazem umjesto njih, NEĆE, a ako nisi zadovoljan uslugom mijenjaj operatora to ti je lakse, il kupi navedenim televizijama opremu za emitovanje digitalnog signala :wink:
BHT digitalni signal :wink: http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
FTV digitalni signal :wink: http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=117
Sad da ti ja nebih objasnjavao osnove kodiranja i pretvaranja signala cu ti reci samo da sa ovim podacima mozes dupe obrisati. Taj "digitalni" signal zakojeg ti smatras da je digitalni je samo analogni konvertovan u digitalni signal, na isti nacin kao sto to radi i HS, ocito nikad na satelitu nisis gledao jedan od ta dva kanala, da jesi primjetio bi da je kvalitet signala mozda 5% bolji nego na HS-u.
A FTV i BHTV ne mogu imati digitalni signal, jer se jos uvijek sluze starim kamerama ;-)[/quote]

Sad da ti ja nebih objasnjavao samo ću reći glup si brate

kloniran

#7935 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 04/11/2013 21:16

kemox wrote: Sad da ti ja nebih objasnjavao samo ću reći glup si brate
DA se nebi prepirali i natezali, da te obavijestim da si prijavljen za vrijeđanje, a i bilo bi ti najpametnije da promjeniš operatora, jer si dosadan i bogu i narodu sa svojim vanserijskim zahtjevima.
Pozz :wink:

mala-i

#7936 Re: HS kablovska

Post by mala-i » 04/11/2013 21:58

Ljudi, imate li vi na hs digitalnoj Pink Nostalgija, Pink and Roll, Pink Soap?
I da li iko ima probleme sa zvukom na MTV Rocks i VH1?

Imam onaj prastari receiver Dalvi, na kojem čak nemam opciju da odaberem neki drugi jezik i titlove osim engleskog i kineskog :-) Može li se taj receiver zamijeniti?

pozz :D

Riddle

#7937 Re: HS kablovska

Post by Riddle » 04/11/2013 22:02

Imam.

Nemam.

Nazovi.

Pozz.

mala-i

#7938 Re: HS kablovska

Post by mala-i » 04/11/2013 22:25

Riddle wrote:Imam.

Nemam.

Nazovi.

Pozz.
Ekspeditivno, nema šta :D
Hvala ti, zovem sutra.

kemox

#7939 Re: HS kablovska

Post by kemox » 04/11/2013 22:33

kloniran wrote:
DA se nebi prepirali i natezali, da te obavijestim da si prijavljen za vrijeđanje, a i bilo bi ti najpametnije da promjeniš operatora, jer si dosadan i bogu i narodu sa svojim vanserijskim zahtjevima.
Neću ni ja da se raspravljam sa tobom

Naravno da ću promjeniti operatora

p.s.
nisu to uvrede to su činjenice ali nemoj se ljutiti ima i takvih ljudi

a za ovo što si odgovorio NEĆE bojim se da te nisam ništa pit'o

kloniran

#7940 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 04/11/2013 22:49

kemox wrote:
kloniran wrote:

p.s.

Na tvoju zalost nisi kompetentan da odlucujes ko je glup a ko ne, mada ti se iz postova moze i oprostiti na godine i manjak osnovnog obrazovanja, bontona a da ne kazem i odgoja roditelja :wink:
Pozz...

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7941 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- » 05/11/2013 00:55

Pitanje za HS.

Da li razmatrate mogucnost ako budete morali ukinuti Nova TV, da u programsku semu ubacite Prva TV iz Srbije (il kako se tacno zove taj TV kanal) )

Hvala na odgovoru.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#7942 Re: HS kablovska

Post by ladyblue18 » 05/11/2013 09:37

kemox wrote:
kloniran wrote:

p.s.

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» kemox

14 dana

Eborg

#7943 Re: HS kablovska

Post by Eborg » 05/11/2013 15:52

Imam KID8 paket koji je do sada korišten samo za internet. Reciever koji sam dobio nisam nikada ni izvadio iz kutije jer u momentu uvođenja paketa nisam imao televizor u kući.

Da li trebam tražiti od HS-a onaj modul koji se utakne u ove novije televizore ili mi je receiver dovoljan?

MH i HS kablovska

#7944 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 05/11/2013 16:10

Eborg wrote:Imam KID8 paket koji je do sada korišten samo za internet. Reciever koji sam dobio nisam nikada ni izvadio iz kutije jer u momentu uvođenja paketa nisam imao televizor u kući.

Da li trebam tražiti od HS-a onaj modul koji se utakne u ove novije televizore ili mi je receiver dovoljan?
Ako Vam može CI modul u TV (a najbolje ćete to provjeriti, ako u prospektu TV-a ili na samom TV-u, piše da podržava DVB-C tuner), onda ćete nam samo u inbox ostaviti podatke, i kolege će za par dana doći i zamijeniti resiver za CI modul potpuno besplatno. Lijep pozdrav

chakany

#7945 Re: HS kablovska

Post by chakany » 05/11/2013 17:13

-LIBERO- wrote:Pitanje za HS.

Da li razmatrate mogucnost ako budete morali ukinuti Nova TV, da u programsku semu ubacite Prva TV iz Srbije (il kako se tacno zove taj TV kanal) )

Hvala na odgovoru.
Ne možemo dobiti Prvu TV, B92, i ostale kanale koje najviše tražimo, jer Telemach ima ekskluzivna prava za pomenute kanale :(
Tako sam barem pročitao u prethodnim postovima.

Eborg

#7946 Re: HS kablovska

Post by Eborg » 05/11/2013 17:19

MH i HS kablovska wrote:
Eborg wrote:Imam KID8 paket koji je do sada korišten samo za internet. Reciever koji sam dobio nisam nikada ni izvadio iz kutije jer u momentu uvođenja paketa nisam imao televizor u kući.

Ako Vam može CI modul u TV (a najbolje ćete to provjeriti, ako u prospektu TV-a ili na samom TV-u, piše da podržava DVB-C tuner), onda ćete nam samo u inbox ostaviti podatke, i kolege će za par dana doći i zamijeniti resiver za CI modul potpuno besplatno. Lijep pozdrav
Odlično! Mogu li to prijaviti i u BBI centru kada budem imao vremena?

Jesu li moduli univerzalni, tj. ne moraju se prilagođavati specifičnom modelu televizora? Moj ima DVB-C i DVB-T tuner.

uskrsno_respo

#7947 Re: HS kablovska

Post by uskrsno_respo » 05/11/2013 21:08

posalji im mail ili nazovi centralu nemoj to u bbi-u
i reci tv mi je sony (ili koji vec) model EX32XXX i zelim modul
mada sam ja recimo modul prebacio sa s stara serija na nx seriju i nije bilo nikakvih problema

edit
vjerovatno bi moglo imati razlike medju proizvodjacima sony samsung i slicno al medju modelima istog proizvodjaca mislim da nema nikakve razlike

Eborg

#7948 Re: HS kablovska

Post by Eborg » 05/11/2013 21:38

:thumbup:

van helsing

#7949 Re: HS kablovska

Post by van helsing » 05/11/2013 23:34

Modul je univerzalan,a najcesce je u pitanju conax modul.

Tapatalk 2

Benq
Nindža revizor

#7950 Re: HS kablovska

Post by Benq » 06/11/2013 00:44

Eto , 00:35 bye bye NovaTV...

Post Reply