HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Kemal Malovčić

#7851 Re: HS kablovska

Post by Kemal Malovčić » 29/10/2013 14:53

Kako promijeniti KID paket?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

MH i HS kablovska

#7852 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 29/10/2013 15:24

reha666 wrote:
MH i HS kablovska wrote:
reha666 wrote:Jel se isplati da priključim HS kablovsku i internet? Koliko je mjesečno? Skupa ova mojatv
Priključak je 1 KM, a mjesečna pretplata kablovske televizije + osnovnog internet paketa iznosi (6144/1536 kbps) - 28,90 KM.
Jel tu uračunat onaj modem što moram da iznajmljujem?
Ne. Nije uračunat najam modema koji iznosi 6 KM mjesečno.

MH i HS kablovska

#7853 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 29/10/2013 15:25

Kemal Malovčić wrote:Kako promijeniti KID paket?

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
Šta konkretno sad želite, pa ćemo Vam odgovoriti?

kloniran

#7854 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 29/10/2013 17:30

HomeArt wrote:Koliko je danas stabilna internetska konekcija kod HS-a? Nekad davno sam imao njihov net i morao ga otkazati jer je stalno prekidao! Bilo je to prije 5-6 godina, jel se to popravilo ista?
Uglavnom puca dosta manje nego kod konkurencije :D

kakaljin

#7855 Re: HS kablovska

Post by kakaljin » 29/10/2013 17:49

MH i HS kablovska wrote:CIJENA NOVIH SD MARS 1500 i HD NEPTUNE 900 RESIVERA

1. Cijena SD resivera Mars 1500 - 49,90 KM

2. Cijena HD resivera Natpune 900 - 115,90 KM

3. Zamjena SD resivera (Hema, Dalvi, Bonet, CBS, Mars 1500) za HD resiver Neptun 900 plaća se doplatu u iznosu od 59,90 KM.

NAPOMENA:
Korisnik daje resiver (Hema,Dalvi,Bonet,CBS,Mars 1500) koji je dobio na korištenje u zamjenu za HD resiver Neptun 900 i doplaćuje gore navedeni iznos.

Vaša kablovska televizija
pitanje da li se resiveri mogu uzeti na rate uz racun od digitale, pogotovo ovaj HD

i da li ima popust za korisnike HS-a koji su korisnici duzi vremenski period.( od nastanka HS-a)
Last edited by kakaljin on 29/10/2013 20:45, edited 1 time in total.

Son1

#7856 HS kablovska

Post by Son1 » 29/10/2013 20:03

.
Last edited by Son1 on 30/10/2013 00:18, edited 1 time in total.

laik1981

#7857 Re: HS kablovska

Post by laik1981 » 29/10/2013 21:24

MH i HS kablovska wrote:
laik1981 wrote:"POSTOVANI" molim te odgovori na koji nacin ce HS odgovoriti na poteze telemacha a kada je u pitanju ovo njihovo obogacivanje ponude??? Sta je sa B92, prvom tv, HRT 4????

Sta je sa novim pinkovima??? Morate li u svemu biti zadnji???

Nisi ni odgovorio na pitanje sta vasa pravna sluzba radi po pitanju nelojalne konkurencije od strane telemacha kada je rijec o SK kanalima??? Kako objasnjavas cinjenicu da vasi konzumenti nemaju mogucnost gledanja najpopularnijih sportskih sadrzaja na planeti???? Zar niste u stanju da shvatite o kakvom se apsurdu u ovom primjeru radi???

Odgovori zasto se pravite englezi i zasto konkretno ne odgovarate na pitanja koja interesuju vase konzumente..

Dali cemo mi u skorijoj buducnosti biti u prilici gledati NBA, englesku ligu, spansku ligu?? Da ili ne??
Poštovani,

B92 kanal smo već imali u našem sistemu, ali iz već poznatih razloga (konkurencija) ukinuto nam je pravo emitovanja. Također, iz istog razloga nismo u mogućnosti uvrstiti Prvu TV u našu ponudu. Što se tiče PINK kanala, i na ovo pitanje smo već par puta odgovarali. Kada dobijemo kanale u zadovoljavajućem kvalitetu, tada ćemo ih i pustiti u našu programsku šemu. Još uvijek nismo dobili adekvatnu ponudu od PINK grupacije. A što se tiče sportskog sadržaja, NBA, engleske i španske lige, situacija je trenutno takva kakva jeste. Ako budemo imali priliku za uvođenje nekih drugih sportskih kanala, iskoristićemo je i uvrstiti ćemo ih u našu ponudu.

Lijep pozdrav
Onda vam savjetujem da na vrijeme potrazite novi posao jer ce vas konkurencija za dvije-tri godine pomesti sa trzista, tj. onog momenta kada kablovi telemaha dodju u mahale u kojima ih sada nema.. Kao vasa musterija sam razocaran vasim pristupom kada je u pitanju rjesavanje problema "nelojalne konkurencije" vaseg glavnog konkurenta..

Lijep pozdrav i vama
HomeArt wrote:Koliko je danas stabilna internetska konekcija kod HS-a? Nekad davno sam imao njihov net i morao ga otkazati jer je stalno prekidao! Bilo je to prije 5-6 godina, jel se to popravilo ista?
Kod mene internet radi savrseno od onog momenta kada sam ga prikljucio i sto se te stavke tice sve pohvale HS-u..

kakaljin

#7858 Re: HS kablovska

Post by kakaljin » 29/10/2013 21:34

laik1981 wrote:
MH i HS kablovska wrote:
laik1981 wrote:"POSTOVANI" molim te odgovori na koji nacin ce HS odgovoriti na poteze telemacha a kada je u pitanju ovo njihovo obogacivanje ponude??? Sta je sa B92, prvom tv, HRT 4????

Sta je sa novim pinkovima??? Morate li u svemu biti zadnji???

Nisi ni odgovorio na pitanje sta vasa pravna sluzba radi po pitanju nelojalne konkurencije od strane telemacha kada je rijec o SK kanalima??? Kako objasnjavas cinjenicu da vasi konzumenti nemaju mogucnost gledanja najpopularnijih sportskih sadrzaja na planeti???? Zar niste u stanju da shvatite o kakvom se apsurdu u ovom primjeru radi???

Odgovori zasto se pravite englezi i zasto konkretno ne odgovarate na pitanja koja interesuju vase konzumente..

Dali cemo mi u skorijoj buducnosti biti u prilici gledati NBA, englesku ligu, spansku ligu?? Da ili ne??
Poštovani,

B92 kanal smo već imali u našem sistemu, ali iz već poznatih razloga (konkurencija) ukinuto nam je pravo emitovanja. Također, iz istog razloga nismo u mogućnosti uvrstiti Prvu TV u našu ponudu. Što se tiče PINK kanala, i na ovo pitanje smo već par puta odgovarali. Kada dobijemo kanale u zadovoljavajućem kvalitetu, tada ćemo ih i pustiti u našu programsku šemu. Još uvijek nismo dobili adekvatnu ponudu od PINK grupacije. A što se tiče sportskog sadržaja, NBA, engleske i španske lige, situacija je trenutno takva kakva jeste. Ako budemo imali priliku za uvođenje nekih drugih sportskih kanala, iskoristićemo je i uvrstiti ćemo ih u našu ponudu.

Lijep pozdrav
Onda vam savjetujem da na vrijeme potrazite novi posao jer ce vas konkurencija za dvije-tri godine pomesti sa trzista, tj. onog momenta kada kablovi telemaha dodju u mahale u kojima ih sada nema.. Kao vasa musterija sam razocaran vasim pristupom kada je u pitanju rjesavanje problema "nelojalne konkurencije" vaseg glavnog konkurenta..

Lijep pozdrav i vama
Kod mene internet radi savrseno od onog momenta kada sam ga prikljucio i sto se te stavke tice sve pohvale HS-u..

sa ovim boldiranim ni ja ne mogu da shvatim ponasanje HS-a koji je dobio nekoliko puta kaznu u velikom iznosu za ne zatamljivanje sadrzaja na pojedinim kanalima, a taj prekrsaj se presucuje kod drugih opratera a HS suti na to. Takodjer mi nije jasno sto se HS ne zali svima za nelojalnu konkurenciju i da obznani razloge zasto nema Sport klub u ponudi kada se zna objavljena cijena od strane telemacha za sport klub.

Ako ima zakon za nesto i koji postuje HS, a ne postuju drugi kablovski operateri, HS se mora javno oglasiti po tom pitanju, a nesutiti kao do sada.

respo

#7859 Re: HS kablovska

Post by respo » 29/10/2013 21:46

pa tu je vjerovatno nasa politika na djelu
ja necu pricati o nelojalnoj konkurenciji ili o cemu je vec rijec a ti neces pricati o nekoj mojoj semi kojom varam pretplatnike i svi zadovoljni
a kad bi se to pocelo klupko odmotavati svasta bi izaslo na vidjelo

rizibizi

#7860 Re: HS kablovska

Post by rizibizi » 30/10/2013 08:38

I ko ga tu na kraju glaba, glabaju ga pretplatnici koji placaju njihova klupka i zajebancije, vazda je po narodu a coban dosao iz pm i uzjahao na asfalt. Pocevsi od toga da moras placati kablovsku da bi imao net, pa SK, pa svi ostali kanali, pa shatrologija o broju korisnika, sve ublehaska politika, sreca njima pa smo pripizdna i mogu da rade sta hoce.

The Realist

#7861 Re: HS kablovska

Post by The Realist » 30/10/2013 11:04

MH i HS kablovska wrote: Konkretno na to pitanje odgovor Vam mogu dati kolege iz servisa, 033 / 973-101.
Hvala. Nisu mi znali ni oni dati odgovor, osim da trenutno nema, ali barem se raspitalo :).

chakany

#7862 Re: HS kablovska

Post by chakany » 30/10/2013 16:37

Još uvijek problemi sa prevodom na Eurochannel kanalu.
Slika odlična, prevod nikakav.

Znači, ovo je jedini kanal koji je po mom ukusu, jer pušta evropske filmove i serije, i propagira evropsku kulturu, ali do sada skoro da ništa nisam pogledao na njemu, upravo zbog ovih tehničkih problema.
Činjenica je da ima jako zanimljiv sadržaja na pomenutom kanalu, ali sve pada u vodu, kad se radi o tehničkim problemima oko prevoda :sad:

Dosadan sam i samom sebi, više me stid :(

Ljuba Moljac

#7863 Re: HS kablovska

Post by Ljuba Moljac » 30/10/2013 20:49

chakany wrote:Još uvijek problemi sa prevodom na Eurochannel kanalu.

Znači, ovo je jedini kanal koji je po mom ukusu, jer pušta evropske filmove i serije, i propagira evropsku kulturu, ali do sada skoro da ništa nisam pogledao na njemu, upravo zbog ovih tehničkih problema.
Činjenica je da ima jako zanimljiv sadržaja na pomenutom kanalu, ali sve pada u vodu, kad se radi o tehničkim problemima oko prevoda :sad:

:D
dobro brate, shvatili smo da si europejac i kulturno uzvisen.

salim se, zamjerka ti je na mjestu... kanal jeste drugaciji i dobar. ali to ti gleda manje od 1 posto ljudi tako da se niko nece pretrgati da popravi.

AdrianMole

#7864 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole » 31/10/2013 08:15

chakany wrote:Još uvijek problemi sa prevodom na Eurochannel kanalu.

Meni se često tipka zaustavi na Eurochannel-u.Sada je mnogo,mnogo bolja slika nego što je bila i mislim kako je napokon slika u izvornom obliku.Međutim,kod mene su i titlovi sasvim u redu-bijeli ,jasno istaknuti iako bez podloge i na srpskom i na engleskom.Probano na CI modulu(Grundnig tv) i novom risiveru Mars 1500.Vidim da kod nekih drugih operatera(Elta) dosta korisnika ima problema sa titlovima.Zaista jedinstven i vrlo,vrlo vrijedan kanal sa evropskim filmovima :-D

Capsicum

#7865 Re: HS kablovska

Post by Capsicum » 31/10/2013 09:41

Zasto je na BHT slika ocajna? Kod drugih operatera je puno, puno bolja, cak je bolja i s sobnom antenom?!

Mislim BHT je svakako katastrofa s programom, ni ne gledam ih, ali pitam ovo zbog svjetskog prvenstva, jer bi stvarno bilo zalosno i pored toga sto bht radi s opremom iz 80tih godina, gdje i kad je sve kako treba, slika ne valja nista, jos je vise kvariti putem kablovske tv...

Dakle, moze li se sta uraditi da se slika na BHT popravi?

afannedim

#7866 Re: HS kablovska

Post by afannedim » 31/10/2013 10:20

Capsicum wrote:Zasto je na BHT slika ocajna? Kod drugih operatera je puno, puno bolja, cak je bolja i s sobnom antenom?!

Mislim BHT je svakako katastrofa s programom, ni ne gledam ih, ali pitam ovo zbog svjetskog prvenstva, jer bi stvarno bilo zalosno i pored toga sto bht radi s opremom iz 80tih godina, gdje i kad je sve kako treba, slika ne valja nista, jos je vise kvariti putem kablovske tv...

Ne moze i kod mene na logosoftu je BHT ocajan

MH i HS kablovska

#7867 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 31/10/2013 11:35

kakaljin wrote:

3. Zamjena SD resivera (Hema, Dalvi, Bonet, CBS, Mars 1500) za HD resiver Neptun 900 plaća se doplatu u iznosu od 59,90 KM.

NAPOMENA:
Korisnik daje resiver (Hema,Dalvi,Bonet,CBS,Mars 1500) koji je dobio na korištenje u zamjenu za HD resiver Neptun 900 i doplaćuje gore navedeni iznos.

pitanje da li se resiveri mogu uzeti na rate uz racun od digitale, pogotovo ovaj HD

i da li ima popust za korisnike HS-a koji su korisnici duzi vremenski period.( od nastanka HS-a)
Još uvijek to ne znamo i ne možemo Vam dati povratnu informaciju.

kakaljin

#7868 Re: HS kablovska

Post by kakaljin » 31/10/2013 11:42

MH i HS kablovska wrote:
kakaljin wrote:

NAPOMENA:

Još uvijek to ne znamo i ne možemo Vam dati povratnu informaciju.
Pokusajte se respitati kod rukovodecih ljudi u HS-u jer bi takvom ponudom poboljsali Vas rejting kod svojih korisnika

MH i HS kablovska

#7869 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 31/10/2013 12:03

Capsicum wrote:Zasto je na BHT slika ocajna? Kod drugih operatera je puno, puno bolja, cak je bolja i s sobnom antenom?!

Može biti da Vam TV miješa frekvencije. Preskenirajte ponovo kanale, onda bi Vam slika trebala biti zadovoljavajuće kvalitete. Ako Vam bude isto, onda nije do nas, već do BHT-a.

MH i HS kablovska

#7870 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 31/10/2013 12:05

kakaljin wrote:
Pokusajte se respitati kod rukovodecih ljudi u HS-u jer bi takvom ponudom poboljsali Vas rejting kod svojih korisnika
Naravno da smo pitali upravu firme. Ali još uvijek se ne zna definitivno hoće li biti moguće uzimati resivere na rate. Lijep pozdrav

kemox

#7871 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 12:39

MH i HS kablovska wrote:

Može biti da Vam TV miješa frekvencije. Preskenirajte ponovo kanale, onda bi Vam slika trebala biti zadovoljavajuće kvalitete. Ako Vam bude isto, onda nije do nas, već do BHT-a.
Nije stvar u mješanju frekvencija vi po svom starom receptu nije do vas
Slika je očajno mutna kad gledam utakmicu igrače vidim kao nekakve mrlje
Dajte to popravite što prije jer stvarno nema smisla da gleam ovaku sliku

Image

MH i HS kablovska

#7872 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 31/10/2013 12:53

kemox wrote:
MH i HS kablovska wrote:

Image
Onda nam ostavite podatke u inbox, pa da vidimo da li se može šta uraditi po tom pitanju.

kakaljin

#7873 Re: HS kablovska

Post by kakaljin » 31/10/2013 12:55

MH i HS kablovska wrote:
kemox wrote:
MH i HS kablovska wrote:

Image
Onda nam ostavite podatke u inbox, pa da vidimo da li se može šta uraditi po tom pitanju.
nije problem samo kod njega vec kod sviju je taj problem i sa FTV-om kao sto je sa BHT-om

kemox

#7874 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 13:00

Image
Ponovo ti na isti način hoćeš da opereš HS
Problem jedino može biti u tome odakle vi preuzimate signal ili u opremi koju koristite ili u vašem neznanju

Naravno da ovaj problem imaju svi korisnici HS-a
Kako je gore neko napisao slika na FTV je još mnogo gora

Ako vi na taj način budete riješavali probleme NIJE DO NAS MAJKE MI DO VAS JE kako je neko već napiso VRIJEME JE DA POČNETE TRAŽITI NOVI POSAO konkurencija vas pojede

Capsicum

#7875 Re: HS kablovska

Post by Capsicum » 31/10/2013 13:13

Kao sto kemox rece, nije problem nikakvo mijesanje frekvencija, isti je problem i na digitalnoj i na analognoj. Ista ovakva slika kao na slici koju je prilozio, je kod ljudi na potpuno razlicitim dijelovima grada (uvjerio se svojim ocima).

Vjerovatno HS nema dobar prijem BHT-a ili tako nesto, jer je slika mutna. Stvarno je mucno gledati utakmice na BHT-u, jer se recimo igraci mogu raspoznati tek kad im lice pokazu u krupnom planu, inace predstavljaju samo obojene mrlje na ekranu.

Vidio sam nekoliko puta snimke koje su korisnici drugih operatera postavljali na youtube, a s kanala BHT, gdje je slika neuporedivo bolja od ove koju isporucuje HS.

Post Reply