HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#6601 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

clarion_ wrote:
bosnian1873 wrote:Pokrenuta tužba protiv IKO Medie-vlasnika Sportkluba.

Radi zabrane emitovanja tenis-a i zabranje emitovanja u drugim operaterima širom BiH.
Haman ne daju ni telemachu whahahah
nadam se da ce telemach i sport klub izgubiti eskluzivna prava na prenose engleske lige i tenisa, ili da budu ti prenosu dostupni na svim kablovski i iptv operaterima, jer te prenose treba da vidi sto veci broj gradjana BiH ako su prava kupljena za BiH.
bosnian1873
Posts: 241
Joined: 18/08/2012 11:23

#6602 Re: HS kablovska

Post by bosnian1873 »

J**i j**i Telemach!
bosnian1873
Posts: 241
Joined: 18/08/2012 11:23

#6603 Re: HS kablovska

Post by bosnian1873 »

Jel tako da ukoliko se žalba "potvrdi",imati ćemo SK?
User avatar
Tech-l4
Posts: 117
Joined: 16/01/2013 14:22
Location: Sarajevo

#6604 Re: HS kablovska

Post by Tech-l4 »

bosnian1873 wrote:Jel tako da ukoliko se žalba "potvrdi",imati ćemo SK?
Ili ce ga svi imati "t.j biti dosupan kanal" ili ga nece niko imati.

The Realist wrote:Meni su prodali D-link, DIR 600 (valjda je to to). 99KM, s tim da ti oni dođu instalirati.

Ne znam koliko sada košta, ali znam da na PIK-u ima od 40, pa do 60KM (ovi zadnji su novi, a evo neki lik prodaje za 40 i piše nov - ne znam je li stvarno). Uglavnom, može se jeftinije naći.

Sve ti zavisi od Tržišta. D-LINK je "marka" i uvjek će odnos cijene prema drugim biti uočljiv. Sad ti je ruter kad kupujes preko HS-a 45KM DIR-600 mislim.

Konfiguracija je 25KM, ovo ti je "konfiguracija rutera" i podrazumjeva slijedeće:
1.Ako ti internet radi preko modema a ne radi preko rutera HS izlazi i popravlja "rekonfiguracija" ili što već da se napravi internet.
2. Ako si sam konfigurisao ili ti je neko već konfigurisao vlastiti ruter, HS ne odgovora za konekciju koja ide preko njega, ako radi preko modema perfektno, oni po "pravilu" ne smiju dirati ruter ( pravilo takni,pokvari i odgovaraj).

Tako da ako platiš 25KM uvjek imaš podršku vezanu za WIFI.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6605 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Dobro, istina je to za podršku, ali ja sam tada platio 99KM (stvar je bila u žurbi, a nisam bio siguran hoću li znati naštimati - nisam znao da je tako jednostavno), a teško ti problemi sa wi-fi uređajem mogu biti tako veliki, da nešto ne radi.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6606 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Tech-l4 wrote:
bosnian1873 wrote:Jel tako da ukoliko se žalba "potvrdi",imati ćemo SK?
Ili ce ga svi imati "t.j biti dosupan kanal" ili ga nece niko imati.


Mislim da odruga opcija ne dolazi u obzir, jer prava su prodana za ovaj region i očekuje se da se prikazuju utakmice. E sada, baš da ga moraju svi imati, nije baš tačno.
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#6607 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Kako ništa nitko ne piše reklo bi se da je sa HS sve u redu,a nije.U prošlu srijedu na vrhuncu čeprkanja,EPG je radio na preko 110 kanala.Danas,uopće ne radi na svim kanalima sa frekevencije 354MHZ i 370 Mhz i još dosta ostalih.Od srijede nisu ništa dirali i sada EPG radi na samo 69 kanala.Očito ništa dok HS ne zasposli jednu osobu koja će samo o ovome voditi računa,jer je to zbilja važno.Hoćemo EPG na svim kanalima!
Besmisleno je ponavljati kako mjesec dana nema MKTV i TV IS ,a uredno se vode u listi kanala.Tv Zenice preko tradicionalne nepouzdane Bosne tv više nema nego što ima.MKTV je vjerojatno trajno otišla sa satelita,pa treba osigurati zamjenu.
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#6608 Re: HS kablovska

Post by kemox »

Tech-l4 wrote:
bosnian1873 wrote:Jel tako da ukoliko se žalba "potvrdi",imati ćemo SK?
Ili ce ga svi imati "t.j biti dosupan kanal" ili ga nece niko imati.

The Realist wrote:Meni su prodali D-link, DIR 600 (valjda je to to). 99KM, s tim da ti oni dođu instalirati.

Ne znam koliko sada košta, ali znam da na PIK-u ima od 40, pa do 60KM (ovi zadnji su novi, a evo neki lik prodaje za 40 i piše nov - ne znam je li stvarno). Uglavnom, može se jeftinije naći.

Sve ti zavisi od Tržišta. D-LINK je "marka" i uvjek će odnos cijene prema drugim biti uočljiv. Sad ti je ruter kad kupujes preko HS-a 45KM DIR-600 mislim.

Konfiguracija je 25KM, ovo ti je "konfiguracija rutera" i podrazumjeva slijedeće:
1.Ako ti internet radi preko modema a ne radi preko rutera HS izlazi i popravlja "rekonfiguracija" ili što već da se napravi internet.
2. Ako si sam konfigurisao ili ti je neko već konfigurisao vlastiti ruter, HS ne odgovora za konekciju koja ide preko njega, ako radi preko modema perfektno, oni po "pravilu" ne smiju dirati ruter ( pravilo takni,pokvari i odgovaraj).

Tako da ako platiš 25KM uvjek imaš podršku vezanu za WIFI.
Ovo što si napisao je za nobove

svaki korisnik koji se osrednje razumije u rečunare ruter može kofigurisati bez problema

Modem ti treba kako bi imao uopšte internet
a ruter ti daje ip adrese uređajima koji se konektuju na internet
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#6609 Re: HS kablovska

Post by chakany »

AdrianMole wrote:Kako ništa nitko ne piše reklo bi se da je sa HS sve u redu,a nije.U prošlu srijedu na vrhuncu čeprkanja,EPG je radio na preko 110 kanala.Danas,uopće ne radi na svim kanalima sa frekevencije 354MHZ i 370 Mhz i još dosta ostalih.Od srijede nisu ništa dirali i sada EPG radi na samo 69 kanala.Očito ništa dok HS ne zasposli jednu osobu koja će samo o ovome voditi računa,jer je to zbilja važno.Hoćemo EPG na svim kanalima!
Besmisleno je ponavljati kako mjesec dana nema MKTV i TV IS ,a uredno se vode u listi kanala.Tv Zenice preko tradicionalne nepouzdane Bosne tv više nema nego što ima.MKTV je vjerojatno trajno otišla sa satelita,pa treba osigurati zamjenu.
U potpunosti se slažem s tobom.
Mene samo interesuje zašto TV Zenica i TV TK ne mogu ići preko Moja TV-a, jer RTV SLON ide preko Moja TV.
Pa zar im nije bolje da imaju bolji signal, nego da signal uzimaju sa IPTV Bosna TV iz Amerike
User avatar
Tech-l4
Posts: 117
Joined: 16/01/2013 14:22
Location: Sarajevo

#6610 Re: HS kablovska

Post by Tech-l4 »

kemox wrote:
Ovo što si napisao je za nobove

svaki korisnik koji se osrednje razumije u rečunare ruter može kofigurisati bez problema

Modem ti treba kako bi imao uopšte internet
a ruter ti daje ip adrese uređajima koji se konektuju na internet
Mislim da nisi shvatio poentu posta :)
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#6611 Re: HS kablovska

Post by plemba »

jel neko imao problema sinoc sa Arenama na HS-u. meni nisu radile na digitali ni HD ni SD, kao jos dosta kanala.

jel samo do mene il' jos neko ima problem?
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#6612 Re: HS kablovska

Post by laik1981 »

plemba wrote:jel neko imao problema sinoc sa Arenama na HS-u. meni nisu radile na digitali ni HD ni SD, kao jos dosta kanala.

jel samo do mene il' jos neko ima problem?
Ja ih gledao do 23:00 i sve bilo u dure.. Za kasnije ne znam.. Nisam primjetio ni probleme sa ostalim kanalima..
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#6613 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Ima li itko EPG na kanalima sa frekvencija 354 Mhz i 370 Mhz(Viasat History,Explorer,TV1,Face Tv -SD,Al Jazeera,ARTE,Discovery...).Također ima li EPG na Eurosportu (SD ili HD) i OBN? Do prošle srijede imao sam redovno EPG na dotičnim kanalima ,a od tada ništa? Posebno me interesira prijem sa CI modulima.Želim samo provjeriti kako sada nisu napravili neki EPG koji nije kompatibilan sa mojim televizorom.....
orochi
Posts: 40
Joined: 18/06/2012 19:46

#6614 Re: HS kablovska

Post by orochi »

AdrianMole wrote:Ima li itko EPG na kanalima sa frekvencija 354 Mhz i 370 Mhz(Viasat History,Explorer,TV1,Face Tv -SD,Al Jazeera,ARTE,Discovery...).Također ima li EPG na Eurosportu (SD ili HD) i OBN? Do prošle srijede imao sam redovno EPG na dotičnim kanalima ,a od tada ništa? Posebno me interesira prijem sa CI modulima.Želim samo provjeriti kako sada nisu napravili neki EPG koji nije kompatibilan sa mojim televizorom.....
Bas sad htio pitati ima li iko epg na ovim kanalima, imam ci modul i sony tv i ni na jednom od bas tih navedenih nemam epg, pa ima na tamo nekim deset puta zabacenijim, a ovde nema. Znaci nisi jedini koji na bas tim kanalima nema epg.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6615 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Ja nemam na većini kanala EPG, ne znam šta je, a na OBN-u se izgubio nedavno i od tada ništa. Očito imaju dosta problema sa ovim.
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#6616 Re: HS kablovska

Post by kemox »

-Ovi iz hs-a dolazili zbog frekvencije koja mi ne radi malo čačkali i nisu popravili
-Meni ne radi frevencija Kažu da im ne dosađujem
-Ja plaćam punu cijenu pretplate, nisu se ni izvinuli

Šta da radim?
clarion_
Posts: 610
Joined: 26/12/2010 00:28

#6617 Re: HS kablovska

Post by clarion_ »

kemox wrote:-Ovi iz hs-a dolazili zbog frekvencije koja mi ne radi malo čačkali i nisu popravili
-Meni ne radi frevencija Kažu da im ne dosađujem
-Ja plaćam punu cijenu pretplate, nisu se ni izvinuli

Šta da radim?
razmotri druge mogućnosti, i ja evo čekam to pojačalo za ulicu ušlo se u drugi mjesec, pola kanala na analognoj i digitalnoj se ne može gledati ili ih nema, strpljenja sve manje...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#6618 Re: HS kablovska

Post by respo »

discovery

emisija o mostu kod hoover dam brane
a ispod titl ide
onda se kuciste stavlja na kraj
radnici onda spajaju zice koje kasnije idu u kucu....
sad je zica koja ce prenositi struju povezana s cdrnom zicom radijatora....
ova zica uvijek prenosi struju kroz bezbjednosni uredjaj
a slika ide kako dizu kranove neke :)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6620 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Ovai Action i Movies će možda biti i dobri i šta već još, mada ja Pink ne gledam.

Inače, čitam na Areninom forumu da su za sljedeću godinu FA Cup utakmice uzeli (tj. sljedeće tri), ali nisam siguran je li se admin zeznuo, ili ne.

Može biti da nisu mogli uzeti Premierleague, jer su dosta novca za LP i EL dali, ali da su uzeli uz Liga Cup i FA Cup. Hajde, nije to to, ali nije ni loše toliko, napredak, pa kako god.
User avatar
Nivri
Posts: 439
Joined: 10/06/2012 20:10
Location: Land Of Freedom

#6621 Re: HS kablovska

Post by Nivri »

jedino sto bi moglo valjati je ovaj premium, action ce biti steven seagal c filmovi, a movies znj filmovi...

da imam gdje da stavim antenu, prikljucio bih total tv! ovima iz hsa stalno nesto ispada.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6622 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Ma neke top filmove ne očekujem, ali neka i tih filmova Bi C produkcije, da se i to pogledati :D.
theprodigy
Posts: 238
Joined: 16/11/2009 16:28

#6623 Re: HS kablovska

Post by theprodigy »

Nivri wrote:jedino sto bi moglo valjati je ovaj premium, action ce biti steven seagal c filmovi, a movies znj filmovi...

da imam gdje da stavim antenu, prikljucio bih total tv! ovima iz hsa stalno nesto ispada.
pink action i pink movies, pa i pink family su jako dobri kanali, sa odlicnim filmovima, kad god imam priliku gledam ih, to nije u opste lose ako uvedu, bolji su nego tv1000 ili axn
bosnian1873
Posts: 241
Joined: 18/08/2012 11:23

#6624 Re: HS kablovska

Post by bosnian1873 »

Dobit ćemo onda sve pink kanale (RTV PINK,RTV PINK 2....)
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#6625 Re: HS kablovska

Post by ivan-tz »

kojim je danom zvanicno izbacivanje?
Locked