HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#5201 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Holms wrote:
TheWatcher wrote:Prema njihovom mišljenju, najveći problem na bh. tržištu jeste broj korisnika koji kablovski i IPTV operateri prijavljuju. Ovi problemi su riješeni i prevaziđeni na svim ostalim tržštima na kojima Sport Klub posluje, pa čak i na Kosovu i u Makedoniji i Srbiji.

Jeb ga i Kosovo bolje od nas :lol: :lol:
konačno dođosmo do odgovora zašto nema SK
lopovčina Enes krije broj korisnika (prihod) da bi što manje platio poreza
tipični BH "poduzetnik"
i kad kažu da nemaju para :x
A zasto telemach ne dozvoli signal i ostalim kablovskim operaterima kao onim malim koji mu ne predstavljaju konkurenciju, pa ako ima te informacije o vecem broju korisnika ne pokrene tuzbu protiv tih operatora i dobice lako tuzbu i moze naplatiti milionsku ostetu i lakse se rijesiti konkurencije jer ce konkurencija biti primorana da placa kaznu i nece moci napredovati.

Ali telemachu hoce monopol na sport klubove, pa nije djaba da trazi da budu u osnovnoj ponudi jer su sportklubovi ustvari premijum kanali koji idu u dodatne pakete
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5202 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Holms wrote: konačno dođosmo do odgovora zašto nema SK
lopovčina Enes krije broj korisnika (prihod) da bi što manje platio poreza
tipični BH "poduzetnik"
i kad kažu da nemaju para :x
Za neke mogu shvatiti, ali šta je sa BH Telecomom. Koliko oni mogu kriti?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5203 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

chakany wrote:
The Realist wrote:Kako nas hebu sa Test TS kanalima. Vidimo da ima nešto, ali ne znamo šta :D.
Ma to oni malo pred Novu godinu, pa da bude iznenađenje :D
Reče mi ovaj tehničar da tek nakon NG dolaze novi kanali, ali da će ih biti dosta (navodno, ni oni ne znaju tačno).
User avatar
Damon.S
Posts: 107
Joined: 01/03/2011 02:12

#5204 Re: HS kablovska

Post by Damon.S »

Samo da FOX bude među njima. :D
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#5205 Re: HS kablovska

Post by chakany »

Imam osjecaj da ce biti tu finih kanala.Evo vec su napisali ova cetiri kanala (Travel, History HD, Eurochannel i Crime & investigation).
Onda izgleda i HRT 3 dolazi, pa i FOX kojem se svi nadamo.
Znaci to je nekih 6 kanala, ali mislim da ce oni uvesti jos toga.
Ofanziva pocinje oko Nove godine, pripremite se :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#5206 Re: HS kablovska

Post by irfan2 »

ima li neko informaciju kada će biti povećana brzina regularnim internet pretplatnicima, koji nisu unutar nekog od kid paketa?
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#5207 Re: HS kablovska

Post by TheWatcher »

samo debilcina enes ceka 2013 da uvede neke promjene dok svi ostali to rade svakodnevno :lol: :lol:
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#5208 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Činjenica da pravimo klasičnu sačekušu od skoro polovice septembra i za sada smo slovom i brojkom dobili samo jedan kanal -Eurochannel(koji usput uopće nije loš).Postoji mnogo nagovještaja,nešto zvaničnih ,masa nezvaničnih i nešto uočenih na eksperimentalnoj frekvenciji 466 MHz.Šta će od svega biti zapravo nitko ne zna,a sve to definitivno traje baš dugo.Ja se osobno nadam nekim dobrim dokumentarnim HD kanalima,nekoliko zgodnih jubebox kanalima koji bi služila kao pozadina dok se neke druge stvari radi i možda par filmskih .Od sporta skoro sigurno neće biti ništa.
Zanimljivo je pogledati neka novija prepucavanja oko Sportkluba:
http://teve.ba/article/12495/elta-pokre ... port-kluba
http://teve.ba/article/12458/sport-klub ... i-korektni
Tko je sada tu u pravu? Sve se to slama preko leđa običnih pretplatnika i činjenica je kako većina kablovskih operatera nema Sportklub.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5209 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Oficijelno imamo ona 4 što su najavili (samo mislim da je onaj Crime & Investigation ustvari ovo CBS, a to je ustvari zamjena nastala "višim" silama, kao i CBS drama, iako taj kanal jeste napredak u odnosu na Zone Romantica).

Travel je dobar kanal (ko voli takvo nešto, naravno), Eurochannel je isto dobar, History HD je pohvalan čisto što je HD (ne znam kakva mu je šema), no, mislim da svi čekamo Fox, te barem još 1-2 filmska/serijska kanala uz to.

Nezvanično puno toga ima i ima tu dosta dobrih kanala (za one koje sam ja čuo, ali ih ne stavljam ovdje, jer nije ništa oficijelno - iako su se neki potvrdili onom njihovom objavom na stranici), ali zanimljivo je da se za Fox kanale samo govori da su pregovori u toku i to me najviše "brine". Ako ih izbace, teško ih mogu zamijeniti....
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#5210 Re: HS kablovska

Post by Saka »

Na kojoj je frekvenciji sad Eurochannel i jel zakljucan?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5211 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Saka wrote:Na kojoj je frekvenciji sad Eurochannel i jel zakljucan?
466, 256 modulacija. Nije zaključan.

Nego:
Poštovani korisnici,
Zbog izvođenja neophodnih radova na održavanju energetskih postrojenja, bez struje će danas u određenim terminima ostati 26 trafo područja u Kantonu Sarajevo.
Piše: N. J.
Od 10:30 do 12 sati bez struje će biti TP Nebočaj i TP Srednjoškolski centar Vogošća, a od 13:30 do sutra u 13:30 sati TP Gornja Jošanica. Od devet do 15:30 sati struje neće imati TP Hadžići Grad, a od 9 do 10:30 TP Jošanica Dom i TP Semizovac 3 te TP Spasoja Blagovčanina od 12 do 13:30.

Od 9 do 13 sati bez napajanja električnom energijom će ostati TP Jošanica Gornja, TP Kremeš i TP Sokolić, a od 9 do 15 sati TP Krčevine, TP Kučukovići, TP Rakovica 2, TP Osijek, TP Mlinska, TP Crna Rijeka 1, TP Humska 3 i TP Mejtaš.

Od 13 do 15 sati struje neće imati TP Donja Jošanica, od 12 do 15 sati TP Stara reljevska cesta 1 i 2, a od 8 do 16 TP Sokolović-Kolonija 3 i 11, TP Prijepoljčeva, TP Zmajevac 2 i TP Mahmutovac.
Izvor: klix.ba

Budući da će iz navedenih razloga naši glavni uređaji ostati bez napajanja električnom energijom unaprijed se izvinjavamo svim našim korisnicima kojima se eventualno dogodi prekid u pružanju naših usluga.

Vaša Kablovska televizija HS
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#5212 Re: HS kablovska

Post by Saka »

The Realist wrote:
Saka wrote:Na kojoj je frekvenciji sad Eurochannel i jel zakljucan?
466, 256 modulacija. Nije zaključan.
Tu mi nađe ove:
K::CN 2 i 3
test
test info
Test TS
Test TS2
Test TS3
NatGeo Wild
JimJam
ESPN America
Extreme Sports
CBS Drama
TV1000
MTV Adria

Ali nema Eurochannela...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5213 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Pa on je na Test TS, još nije dobio oficijelno mjesto.
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#5214 Re: HS kablovska

Post by Saka »

The Realist wrote:Pa on je na Test TS, još nije dobio oficijelno mjesto.
E onda su ga zaključali. Svi testovi osim test info su mi zaključani.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5215 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Nije kod mene, samo nekada treba nekoliko sekundi da se pojavi.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#5216 Re: HS kablovska

Post by mixone1995 »

Od juce ne rade HBO kanali :-)
Animal
Posts: 151
Joined: 20/05/2006 17:18

#5217 Re: HS kablovska

Post by Animal »

Ugodno se iznenadih za povećanje brzine :)

Kada se ocekuju ovi novi HD kanali? Travel (pogotovo HD) je extra kanal, super sto to uvode..

Btw, ja sam rijesio problem sa sport klubovima tako sto sam uveo Total Tv. Jeste dodatnih 16 KM mjesecno, ali bar znas da imas sve..
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#5218 Re: HS kablovska

Post by Aqua_S »

imal ko informaciju, jel koji novi kanal na analognu lego...da ne skeniram djaba kanale..taman sam tek popamtio dje mi je koji:D:D:D:D:D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#5219 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Nije još nigdje legao nijedan kanal, koliko znam :?
AdrianMole
Posts: 731
Joined: 08/05/2007 14:00

#5220 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Objašnjenje za RTCG:
http://www.hs-hkb.ba/2012/12/06/obavjes ... nal-rtvcg/

Veliki JE dug RTCG akumulirala prema Eutelsat-U.Teško kako će netko platiti taj dug u skorije doba,pa je lagano došlo vrijeme da HS razmišlja o zamjeni i za analogiju i za digitalu.


Objašnjenje za HBO:
http://www.hs-hkb.ba/2012/12/06/obavjes ... bo-comedy/

U posljednje vrijeme su ažurni sa obavijestima(za promjenu).To pokazuje za nijansu bolji odnos prema korisnicima.
Last edited by AdrianMole on 07/12/2012 08:44, edited 1 time in total.
dmagic2
Posts: 29
Joined: 12/10/2012 09:48

#5221 Re: HS kablovska

Post by dmagic2 »

Adriatic wrote:
The Realist wrote:
Adriatic wrote:Postaje mi više muka od ovih Enesovih trolova.
Već ste toliko ofirni da je to neizdrživo.
"Biće novih kanala, strpite se do oktobra, novembra, nove godine, olimpijade u Sarajevu"
Popustite više.
Zašto smo trolovi i to "Enesovi" trolovi? Samo se prenose informacije koje se dobiju, bez ikakvih tvrdnji da će nešto sigurno biti (osim ona 4, koje su najavili).
Zato što su jedino vaši postovi tako providni i imaju za cilj stišavanje bijesa korisnika.
Vas dvojica, trojica tu prednjačite.
Činjenica je da nas neko vuče za nos i da je danas 05.12. a od nekog kvalitetnijeg kanala ni traga.
Ne bih bas da ove "optimiste" nazovem Enesovim igracima,to je vec malo paranoidno. Doduse,mozda ima i uposlenika HS-a na ovim forumima,ali ih isto tako moze biti i iz Telemacha ili BH Telekoma! Onih koji pljuju malo vise...
Mislim da za ove pare koje placamo za kablovsku a posebno sada internet,dobijamo sasvim ok uslugu. Da moze bolje,moze. Da se moze uvesti jos koji novi kanal,moze. Ako je stvar u cijeni,nek dodaju nove pakete kanala u digitalu,pa nek svako ko voli plati. Ali da se ima mogucnost,biranja. Mislim da bi onda umirili dosta nezadovoljnih (kojih ce uvijek biti) pretplatnika!
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#5222 Re: HS kablovska

Post by Frtalj_Duše »

Evo argumenta: Enes je derpe i lažov! :oops:
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#5223 Re: HS kablovska

Post by nookey »

Raja može li mala pomoć...
Zašto neće da mi pokrene speed test?
Imam linux os, instaliranu mozillu i chrome, javu, flash sve, uđem na stranicu, pritisnem begin i ništa???
User avatar
yoyo
Posts: 40
Joined: 21/02/2010 10:23

#5224 Re: HS kablovska

Post by yoyo »

Na oficijelnoj stranici HS-a pojavio se i HRT3 u ponudi. Ipak ima bitnijih promjena. :) :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5225 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

Image
Locked