HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Benq
Nindža revizor

#19051 Re: HS kablovska

Post by Benq » 21/07/2016 11:53

old_spice wrote: OK, to je ta naknada, a dolje kao razlozi navode se unifi, 72h itd.
Meni je realno ponuda bolja, kao i usloga nego na hs-u, al ovo povecanje cijena nema smisla
PS zanima ne sta je sa telekomom i moja tv, cini mi se cijena je tu negdje, a oni su iptv i jel moguce da i oni naplacuju KKS, jer nema logike da je skoro ista cijena ako to ne naplacuju
Navode te nove usluge jer sve idu kroz KKS, sto vise novih usluga toliko se i cijena koriguje zbog njihovih troskova, na koji nacin to obracunavaju ne znam, ali idemo logicki.

Sto se tice generalno ponude , slazem se , puno je bolje.
Kod telecoma nema KKS , jer sve ide preko parica koje su btw stare nekoliko decenija , cijena za neke pakete jeste priblizno ista (razlika u par maraka) ali je problem sto ove nove njihove pakete ne moze vecina korisnika dobiti zbog teh mogucnosti , dobro bi bilo da svaki korisnik moze dobiti bar dodatni paket 1 bez problema , eh tek onda bi nastao pravi rat medju operaterima , jer koliko god neki pricali da brzina interneta nije bitna , vidimo da je jos kako bitna.

Prije par dana skinem bratu GTA5 sa rockstar-a , oko 64GB , zavrseno za sat i po, da ne nabrajam igre preko steama koje su minimum 4GB i vise.

B Ling

#19052 Re: HS kablovska

Post by B Ling » 21/07/2016 12:38

@benq

Logicnije je da su oni nezadovoljni i oni koji imaju problem na forumu, postavlja se pitanje sta ces ti na temi ako ti sve odg.Da nam slikash brzinu interneta? Ili racun kao onaj maloumnik, izvanpameti. :-) Logicno je da ce ljudi pomisliti da si tel. spiner.

Nije istina da se nista ne postize prijetnjama, citaju oni ovo itekako, a svasta se postiglo.Jednom rjecju odlican FEEDBACK.Od smanjenja cijena paketa na dva tv-a, razno raznih akcija itd. svasta se postiglo.Da smo svi kao vi sto spustite glavu i zadovoljni ste svim sto vam se plasira imali bi 4 kanala i bili presretni, jer ne bi ni znali za bolje.

A od usluga UNIFI u svijetu gdje na svakom koraku imash WIFI je marketinski trik.Kao i premotavanje sadrzaja, ne postoji emisija koju nisam pogledao, a da je poslije nisam nasao na youtube-u. itd.

dadem17

#19053 Re: HS kablovska

Post by dadem17 » 21/07/2016 13:34

B Ling wrote:@benq

Logicnije je da su oni nezadovoljni i oni koji imaju problem na forumu, postavlja se pitanje sta ces ti na temi ako ti sve odg.Da nam slikash brzinu interneta? Ili racun kao onaj maloumnik, izvanpameti. :-) Logicno je da ce ljudi pomisliti da si tel. spiner.

Nije istina da se nista ne postize prijetnjama, citaju oni ovo itekako, a svasta se postiglo.Jednom rjecju odlican FEEDBACK.Od smanjenja cijena paketa na dva tv-a, razno raznih akcija itd. svasta se postiglo.Da smo svi kao vi sto spustite glavu i zadovoljni ste svim sto vam se plasira imali bi 4 kanala i bili presretni, jer ne bi ni znali za bolje.

A od usluga UNIFI u svijetu gdje na svakom koraku imash WIFI je marketinski trik.Kao i premotavanje sadrzaja, ne postoji emisija koju nisam pogledao, a da je poslije nisam nasao na youtube-u. itd.
To si dobro rekao,forum bi trebao biti "feedback",naravno po pravilima foruma bez vrijedjanja. I vjerujem da pruzaoci usluga povremeno prate raspolozenje nas korisnika ovdje. Ali ne treba ovo biti "feedback" samo za one koji NISU zadovoljni uslugom. Ako je covjek zadovoljan onim sto je platio,onda to smije reci bez da ga neko optuzuje da radi za istu firmu. Kao sto bi I on mogao reci da neko ko nije zadovoljan radi za konkurentsku firmu. Ja se iskreno bojim,monopolske situacije koju smo dobili ovim "udruzivanjem" I naravno da me nervira poskupljenje,kao I vecinu korisnika. Mislim da im ne bi smio biti razlog poskupljenja uvodjenje novih usluga koje jedan penzioner sa tv-om sa katodnom sigurno ne treba. A morace,placati ZA MANJE kanala 18 KM.

dadem17

#19054 Re: HS kablovska

Post by dadem17 » 21/07/2016 13:54

Benq wrote:
hrasno38 wrote: Ja nikad u zivotu nisam dobio novu brzinu a nisam da budem posten ni provjeravao za ovaj H2...posto je kod mene novi Samsung Smart trebao bi kanal da se sam pojavi na listi
Ako koristis neki od novih duo ili trio paketa onda ce ti doci nova brzina, a H2 je pusten u programsku shemu , na broju 338. Ako nemas onda skeniraj tv i naci ces ga sigurno.
Daj,molim te,gdje mogu provjeritite promjene u programskoj shemi. Nigdje ne vidjeh H2,odkad je to? Ima li nekih najava da ce biti dodatih kanala,kad vec poskupljuju.

Benq
Nindža revizor

#19055 Re: HS kablovska

Post by Benq » 21/07/2016 14:21

B Ling wrote:@benq

Drug , plaho mi se hebe kojim rijecima ce me nazivat ovdje , pa i tel. spinerom ako im odgovara samo bujrum.
Postiglo se dosta toga , da , ali ovo povecanje cijena ce ostati htjeli mi to ili ne , eto meni je plaho drago sto cu placati 3KM vise mjesecno a htio sam da se pretplatim na HD paket 6mj to je 48KM ukupno , a nakon ovog povecanja to ne mogu ali ostajem na paketu.

Usluga Unifi je dobra , jer imam internet citavim putem od BBI do carsije i svaki dan ga koristim. Sto se tice 72h unazad , to mi i nije bitno , otkad su je uveli pregledao sam mozda 3 filma koja sam propustio.
dadem17 wrote: Daj,molim te,gdje mogu provjeritite promjene u programskoj shemi. Nigdje ne vidjeh H2,odkad je to? Ima li nekih najava da ce biti dodatih kanala,kad vec poskupljuju.
Uveli su H2 , BN i BN Music kanale , H2 se moze gledati samo u HD-u odnosno moras imati HD paket i gledam ga od prvog dana kad su pustili u programsku shemu. Sad se ocekuje i Cinestar Fantasy kanal.
dadem17 wrote: To si dobro rekao,forum bi trebao biti "feedback",naravno po pravilima foruma bez vrijedjanja. I vjerujem da pruzaoci usluga povremeno prate raspolozenje nas korisnika ovdje. Ali ne treba ovo biti "feedback" samo za one koji NISU zadovoljni uslugom. Ako je covjek zadovoljan onim sto je platio,onda to smije reci bez da ga neko optuzuje da radi za istu firmu. Kao sto bi I on mogao reci da neko ko nije zadovoljan radi za konkurentsku firmu. Ja se iskreno bojim,monopolske situacije koju smo dobili ovim "udruzivanjem" I naravno da me nervira poskupljenje,kao I vecinu korisnika. Mislim da im ne bi smio biti razlog poskupljenja uvodjenje novih usluga koje jedan penzioner sa tv-om sa katodnom sigurno ne treba. A morace,placati ZA MANJE kanala 18 KM.
Sviju nervira poskupljenje, ali ovdje izgleda svako shvata komentare drugih forumasa kako njemu odgovara i pocne pljuvanje , mene licno to ne dotice jer bih se zapitao sta sa mnom nije u redu kad bih se poceo nervirati zbog raznih komentara na forumu :). Sviju nervira poskupljenje, to je cinjenica , ali isto je cinjenica da oni to nece povuci , vec ce vjerovatno kompenzirati na neki drugi nacin jer je veliko nezadovoljstvo zavladalo na forumu, a forum ne treba olako shvatat kad je korisnicki feedback u pitanju.

Kad vec spominjes penzionere , kablovska , automobili , more .. to je luksuz , nije od zivotnog znacaja , daje se mnogo vise para na neke gluposti i beskorisne stvari , tako da ove 3KM nece nikoga osiromasit , samo ne daj Boze neceg veceg , svo zlo u ove 3KM bilo.

kemox

#19056 Re: HS kablovska

Post by kemox » 21/07/2016 14:42

W0rM wrote:Što kažesš ne bih im prešao na neki bolji paket, para nema. NE DAAAAAAAAM
Na ovaj bezobrazan način ne mogu me natjerati. Brzina interneta ostala ista, manje kanala na analognoj, od 01.08.2016 na digitalnoj samo osnovni pakat i da mi povećaju na 18 KM, sram ih bilo, monopolisti. Ostaću na Kid 8 paketu. Evo pitam njihovoh predstavnika gdje imaju ikakvog osnova da mi povećaju održavanje na 18 KM. To što su oni uveli nove usluge i povećali brzinu interneta nekim korisnicima, to je njihov problem, kakve to ima veze sa mnom?

dadem17

#19057 Re: HS kablovska

Post by dadem17 » 21/07/2016 14:47

Naravno da sve nervira poskupljenje,pogotovo ako to pravdaju uvodjenjem novih usluga ljudima koji je ne koriste! Nemoj Fadilove price o luksuzu I telefonima,molim te. Cinjenica je da veliki broj ljudi,koji ne koristi nista osim osnovne analogne TV,ima MANJI broj kanala nego sto je imao prije,a placa zato sto se uvodi UNIFI,brzi internet I sl. VISE para.
Ne rece mi gdje je pisalo da dobijamo/smo dobili novi kanal H2?

Benq
Nindža revizor

#19058 Re: HS kablovska

Post by Benq » 21/07/2016 14:54

dadem17 wrote: Ne rece mi gdje je pisalo da dobijamo/smo dobili novi kanal H2?
http://telemach.ba/a2227/Korisnicki-ser ... Music.html

Inace H2 paket mozes gledati ukoliko koristis digitalnu po novoj ponudi ili neki od Duo ili Trio paketa.

dadem17

#19059 Re: HS kablovska

Post by dadem17 » 21/07/2016 15:02

Benq wrote:
dadem17 wrote: Ne rece mi gdje je pisalo da dobijamo/smo dobili novi kanal H2?
http://telemach.ba/a2227/Korisnicki-ser ... Music.html

Inace H2 paket mozes gledati ukoliko koristis digitalnu po novoj ponudi ili neki od Duo ili Trio paketa.
Pa ja I dalje gledam po HS-ovoj stranici,nigdje to nisu oglasili. Ali jesu uredno,o poskupljenju!

zubi

#19060 Re: RE: Re: HS kablovska

Post by zubi » 21/07/2016 15:33

Capsicum wrote: Priča ti je bezveze. Radi se o tome da je kriminalnim radnjama Telemachu omogućeno da stvori monopol i onda počne ucjenjivati korisnike da potpisuju obvezivanje na više godina samo da bi imali isti nivo usluga koji već imaju, samo za kojih 10tak KM više,odnosno sad još i dodatnih 3 KM. Najlakše je reći "promijeni operatera", ali stvar je u tome da većina ljudi nema mogućnosti da ga promijeni. U gradu Sarajevu više ne postoji nijedan drugi kablovski operater osim Telemacha, a ponuđači sličnih usluga slabo ili nikako pokrivaju većinu naselja. Moja TV nije ista vrsta usluge, iako se već nameće kao jeftinija, a uvijek je bila skuplja...
Taj Telemach, odnosno HS, je dobio od opština dozvole za pružanje usluga u određenim naseljima i korisnici su im platili priključne takse, nije im niko ništa poklonio, zato imaju pravo da traže da im se omogući korištenje usluga kablovske televizije i srodnih usluga, po tržišnim uvjetima, a ne ovako kako diktira monopol. Mora se tražiti da neko zaštiti potrošača. Da li je to opština, RAK, Konkurentsko vijeće ili na kraju sud, vidjet ćemo.

Jednostavno nije pošteno reći samo "promijeni operatera". Tebi eto odgovaraju usluge, super, ali šta se koji klinac kofrćiš u ime Telemacha ljudima koji su oštećeni. Masa ljudi ne želi nikakve dodatne usluge, nego samo ono što imaju već godinama i zbog čega su i uveli kablovsku i sa čime su bili zadovoljni. Ne treba nam kurčevi unifon ni unifi ni 200 Mbps. Ako sam plaćao 33,6 + nešto sitno za telefon (7-8 KM), ne želim davati ni marke više za iste usluge. Bolje ne trebam, a ni skuplje.
:thumbup:

B Ling

#19061 Re: HS kablovska

Post by B Ling » 21/07/2016 16:43

dadem17 wrote:
To si dobro rekao,forum bi trebao biti "feedback",naravno po pravilima foruma bez vrijedjanja. I vjerujem da pruzaoci usluga povremeno prate raspolozenje nas korisnika ovdje. Ali ne treba ovo biti "feedback" samo za one koji NISU zadovoljni uslugom. Ako je covjek zadovoljan onim sto je platio,onda to smije reci bez da ga neko optuzuje da radi za istu firmu. Kao sto bi I on mogao reci da neko ko nije zadovoljan radi za konkurentsku firmu.
Slazem se, zato ne treba odma odjavi se i suti, ili uzivaj i suti, pusti ljude nek se zale (ili hvale), pa makar jedini efekat bio to sto im je lakse, izjadali se.Meni je s druge strane puno pomoglo jadikovanje, dosta sam dobrih informacija dobio. Pogotovo kada su tek preuzeli pa se nije znalo ko pije ko placa.

ifus

#19062 Re: HS kablovska

Post by ifus » 22/07/2016 09:57

Treba se žaliti kad ne rade posao kako treba, kad dižu cijene itd.

Kad je Telemach preuzeo HS, signal mi se pokvario. Zvao i ih, objasnio o čemu se radi, i ljudi dosli kroz dan-dva. Doduse, isprva nisu popravili jer je trebalo kablove mijenjati, ali, nakon sto sam ih opet zvao, dosli su kroz 2-3 dana. Sad sve radi.
S druge strane, komsinica je takodje zvala, i samo su je zavlacili, ali na kraju su popravili. d
Drug potpisao ugovor s Telemachom i od tad mu je slika na TV-u katastrofa, internet dobar. Evo, covjek oko 2 mjeseca kako je presao s HS-a i jos mu nisu popravili. Zvao, bio strpljiv, ljubazan i nisu ga bendali - nakon nekoilko sedmica dosli serviseri i nista uradili nisu osim sto su ustanovili da je potrebno kablove promijeniti. Opet zvao, bio ljubazan, strpljiv itd. i opet nista. Nazvao ih opet, bio drzak i bezobrazan, i zove ga serviser isti dan, kaze da ce doci sutradan da to popravi.

Dakle, treba se zaliti i zvati ih. Naravno, treba i pohvaliti kad su profesionalni, azurni i sl.

ranger

#19063 Re: HS kablovska

Post by ranger » 22/07/2016 12:58

hoce li telemahovci potpisivat nove ugovore sa Hs korisnicima?

Benq
Nindža revizor

#19064 Re: HS kablovska

Post by Benq » 22/07/2016 13:15

ranger wrote:hoce li telemahovci potpisivat nove ugovore sa Hs korisnicima?
Nece ako ti to ne zelis niti ce te neko automatski prebaciti na neki drugi paket.

ranger

#19065 Re: HS kablovska

Post by ranger » 22/07/2016 13:21

Benq wrote:
ranger wrote:hoce li telemahovci potpisivat nove ugovore sa Hs korisnicima?
Nece ako ti to ne zelis niti ce te neko automatski prebaciti na neki drugi paket.
a prelazak na manji paket se naplacuje? jel no 20KM vako nesto?

Benq
Nindža revizor

#19066 Re: HS kablovska

Post by Benq » 22/07/2016 13:24

ranger wrote: a prelazak na manji paket se naplacuje? jel no 20KM vako nesto?
Da , 20KM je prelazak na manji paket.
http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658

ranger

#19067 Re: HS kablovska

Post by ranger » 22/07/2016 13:32

Benq wrote:
ranger wrote: a prelazak na manji paket se naplacuje? jel no 20KM vako nesto?
Da , 20KM je prelazak na manji paket.
http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658
e fala

gaius

#19068 Re: HS kablovska

Post by gaius » 24/07/2016 13:36

Zvali me nude nove pakete. Sad imam kid najjači. Nemam pojma koja je oznaka.
Pitam kakav je popust ako uzmem duo net najveći kaže ništa. To samo kaže vrijedi za prelazak na trio.
Još kaže ugovor za duo net mogu samo na 12 ili 24.
Kretenski pa što bih se vezao na 12 ili 24 kad mi ništa ne daju.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Benq
Nindža revizor

#19069 Re: HS kablovska

Post by Benq » 24/07/2016 13:42

gaius wrote:Zvali me nude nove pakete. Sad imam kid najjači. Nemam pojma koja je oznaka.
Pitam kakav je popust ako uzmem duo net najveći kaže ništa. To samo kaže vrijedi za prelazak na trio.

Popusta nema jer prelazis na usluge koje vec koristis , znaci digitalna i internet, kad bi presao na Trio paket koji ima i fiksni telefon onda bi dobio 6 odnosno 12 mjeseci racun manji za 10KM u zavisnosti na koliko potpises ugovor 12 ili 24mj.

U tvom slucaju , prelaskom na bilo koji Duo Net paket dobio bi 3 odnosno 6 mjeseci HD paket , opet zavisno od ugovora. Jos jedan plus kod novih paketa su internet i kanali , jer KID paketi se nece unaprijedjivati nego ce ostat kakvi jesu , a svi novi kanali i povecanje brzine interneta ce biti samo u okviru Duo i Trio paketa.

gaius

#19070 Re: HS kablovska

Post by gaius » 24/07/2016 22:34

Jeste ali prelazim sa paketa koji plaćam manje od 50 km na paket od 80 km i sa paketa na kojem nisam vezan trajanjem a oni traže da se vežem na 12 mjeseci...

Pa čak i bht za to ugovorno vezanje daje nešto.

kloniran

#19071 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 24/07/2016 22:49

Benq wrote:
gaius wrote:Zvali me nude nove pakete. Sad imam kid najjači. Nemam pojma koja je oznaka.

Popusta nema jer prelazis na usluge koje vec koristis , znaci digitalna i internet, kad bi presao na Trio paket koji ima i fiksni telefon onda bi dobio 6 odnosno 12 mjeseci racun manji za 10KM u zavisnosti na koliko potpises ugovor 12 ili 24mj.

U tvom slucaju , prelaskom na bilo koji Duo Net paket dobio bi 3 odnosno 6 mjeseci HD paket , opet zavisno od ugovora. Jos jedan plus kod novih paketa su internet i kanali , jer KID paketi se nece unaprijedjivati nego ce ostat kakvi jesu , a svi novi kanali i povecanje brzine interneta ce biti samo u okviru Duo i Trio paketa.
eto vidis paradoksa, paketi se nece mijenjati ali ce uredno podignuti cijene za uslugu koju su samo unazadili, nikakvog napretka nije bilo :-)

old_spice

#19072 Re: HS kablovska

Post by old_spice » 25/07/2016 11:36

poslije ove grmljavine pregorio mi je tv, prosle godine isto tako poslije udara groma negdje u blizini pregorila su mi 3 tv-a, laptop ( bio prikopcan na modem, ne wifi ruter) i modem. Zanimljivo nista drugo nije pregorilo samo stvari koji su vezani za kablovsku. Da li se moze nesto uraditi u vezi toga, nedavno su stavljali na stub nesto protiv udara groma, al ocigledno ni to ne pomaze. Da li ima kakva zastita za tv da se stavi ili nesto tako?

Benq
Nindža revizor

#19073 Re: HS kablovska

Post by Benq » 25/07/2016 11:40

old_spice wrote:poslije ove grmljavine pregorio mi je tv, prosle godine isto tako poslije udara groma negdje u blizini pregorila su mi 3 tv-a, laptop ( bio prikopcan na modem, ne wifi ruter) i modem. Zanimljivo nista drugo nije pregorilo samo stvari koji su vezani za kablovsku. Da li se moze nesto uraditi u vezi toga, nedavno su stavljali na stub nesto protiv udara groma, al ocigledno ni to ne pomaze. Da li ima kakva zastita za tv da se stavi ili nesto tako?
Nema bolje zastite od iskljucivanja uredjaja iz struje , vjerovatno bi se i meni dogodilo isto da svaki put kad krene nevrijeme ne ugasim tv , resiver i modem iz struje. Bolje sjediti tih sat-dva bez neta i tv-a nego kupovati nove uredjaje. Kakvu god oni zastitu da postave opet nisi 100% siguran.

old_spice

#19074 Re: HS kablovska

Post by old_spice » 25/07/2016 11:44

prosli put nije bilo iskljuceno, sad sam sklopku isljucio i sve uredjaje iz struje. Kad je proslo sve vratim sklopku i kada sam tv htio da ukljucim u struju samo je nesto bljesnulo u tv i ne radi vise, pisaj ga
ps ostali tv uredjaji rade normalno

kloniran

#19075 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 25/07/2016 22:29

Benq wrote:
old_spice wrote:poslije ove grmljavine pregorio mi je tv, prosle godine isto tako poslije udara groma negdje u blizini pregorila su mi 3 tv-a, laptop ( bio prikopcan na modem, ne wifi ruter) i modem. Zanimljivo nista drugo nije pregorilo samo stvari koji su vezani za kablovsku. Da li se moze nesto uraditi u vezi toga, nedavno su stavljali na stub nesto protiv udara groma, al ocigledno ni to ne pomaze. Da li ima kakva zastita za tv da se stavi ili nesto tako?
Nema bolje zastite od iskljucivanja uredjaja iz struje , vjerovatno bi se i meni dogodilo isto da svaki put kad krene nevrijeme ne ugasim tv , resiver i modem iz struje. Bolje sjediti tih sat-dva bez neta i tv-a nego kupovati nove uredjaje. Kakvu god oni zastitu da postave opet nisi 100% siguran.
kao sto rece oldspice nema to veze sa strujom, i ja sam izgubio tv i modem prije nekoliko godina i znas sta sam dobio, cunu
sreca njihova pa je tv bio ionako za zamjenu inace bi se godinama gonili po sudu
njihov odgovor je bio ne valja ti uzemljenje, kakve veze ima uzemljenje sa kablovskom mrezom, jer je i meni bilo sve iskljuceno i fidova regularno izbacija, al udar dosao kroz skretnice, jer su sve na stubovima eksplodirale kao i kod mene skretnica i tako sprzilo bruku televizora u naselju
alči eto nikome nije valjalo uzemljenje :-)

Post Reply