HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
winnie
Posts: 386
Joined: 19/08/2009 19:50

#17726 Re: HS kablovska

Post by winnie »

Jel odrez'o onaj banderu?
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17727 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

hali gali halid wrote:Image
Onda ima 59 kanala na analognoj?
Zdravo hali gali halid,
administratori naše web stranice su obaviješteni, šema odnosno redni broj će biti editovani u najkraćem roku.
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17728 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

Izlija wrote:Ja vam račune plaćati više neću dok mi nepočnete isporučivati uslugu, još ću da vas tužim. Od 11.01 vam se žalim konstantno na probleme koje imam na sve moguće brojeve i mailove. Internet nevalja i poslao sam vam 20 poruka sa testom koji pokazuje da brzina nije ni 1/5 ugovorene, digitalna je loša i konstantno štopa i dobr dio dana pola kanala nije uopšte gledljivo, pustili ste HBO 3 a meni ni prva dva nerade iako mi ih uredno naplaćujete, nećete više. Poslali ste jednom momka da "popravi internet" a on je samo došao i ugradio novi modem, niti je šta provjeravao, niti je šta mjerio, nije torbe otvorio.
Zdravo Izlija,
kolege iz nadležnog sektora će u najkraćem roku provjeriti Vaše navode i korigovati sve što je potrebno.
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#17729 Re: HS kablovska

Post by Izlija »

Provjeravajte koliko hoćete ali ništa nemate dok neko neuzme alat u ruke i popravi kvar, signal na nekim kanalima je 8% i to nemože biti popravljeno sjedeći u kancelariji.
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17730 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

sarajlija1971 wrote:"Prva, druga i treća faza puštanja signala je završena."

Ovo apsolutno nije tacno! Porodice Ribar i dalje stara sema a bili smo u trecoj fazi.
U narednoj fazi puštanja novog signala, ulica Porodice Ribar će u cjelosti biti pokrivena signalom.
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17731 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

Izlija wrote:Provjeravajte koliko hoćete ali ništa nemate dok neko neuzme alat u ruke i popravi kvar, signal na nekim kanalima je 8% i to nemože biti popravljeno sjedeći u kancelariji.
Nalog za dolazak tehničke ekipe na adresu je otvoren.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#17732 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

MH i HS kablovska wrote:
sarajlija1971 wrote:"Prva, druga i treća faza puštanja signala je završena."

Ovo apsolutno nije tacno! Porodice Ribar i dalje stara sema a bili smo u trecoj fazi.
U narednoj fazi puštanja novog signala, ulica Porodice Ribar će u cjelosti biti pokrivena signalom.
A u kojoj fazi ce doci na red ulica Avde Smajlovica jer je do sada u svim fazama sve okolne ulice dobile novi signal. I u cemu je problem sa ulicom Avde Smajlovica pa nije do sada pusten novi signal.
hoggarr
Posts: 328
Joined: 03/04/2010 07:31

#17733 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

MH i HS kablovska wrote:
sarajlija1971 wrote:"Prva, druga i treća faza puštanja signala je završena."

Ovo apsolutno nije tacno! Porodice Ribar i dalje stara sema a bili smo u trecoj fazi.
U narednoj fazi puštanja novog signala, ulica Porodice Ribar će u cjelosti biti pokrivena signalom.
Pogledaj ti ovo, čime se služe!?
Pompezno najave da su u potpunosti završili ulicu, pa kada ih čovjek raskrinka da iznose lažnu informaciju, brže bolje slijedi demanti.
Sram vas bilo!!! :jok: :jok: :jok:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#17734 Re: HS kablovska

Post by Maharadza »

winnie wrote:Jel odrez'o onaj banderu?
Image

:mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17735 Re: HS kablovska

Post by Benq »

Maharadza wrote: Image

:mrgreen:
:pisnuo: :pisnuo:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#17736 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- »

Banned user for reason “uvrede i neprihvatljiv nacin komunikacije.” -7 dana-
» ned424
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#17737 Re: HS kablovska

Post by MTV »

Maharadza wrote:
Image

:mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#17738 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Izlija wrote:Provjeravajte koliko hoćete ali ništa nemate dok neko neuzme alat u ruke i popravi kvar, signal na nekim kanalima je 8% i to nemože biti popravljeno sjedeći u kancelariji.
I kod mene ima problem, ali puno manje izražen. Tehničar došao i rekao da mora postaviti pojačalo, ili šta već, ali još nisu to uradili.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#17739 Re: HS kablovska

Post by Rugafet »

hoggarr wrote:
MH i HS kablovska wrote: Pompezno najave da su u potpunosti završili ulicu, pa kada ih čovjek raskrinka da iznose lažnu informaciju, brže bolje slijedi demanti.
Sram vas bilo!!! :jok: :jok: :jok:
Mene zanima jedna stvar vezana za ovo sad stvarno presporo prebacivanje. Je li ovo znaci da je HS kablovska (i sa mojom kablovskom je ista situacija kad je 'brzina' prebacivanja u pitanju) jedva radila do preuzimanja pa sad trebaju radit sve bukvalno od nule, (u ovo cisti sumnjam) nedostatak ljudstva ili je pak nesto trece u pitanju? Cuj, prebacivanje doslovno ulica po ulica. Sta bi bilo da je Berlin u pitanju, ne bi se prebacivanje izvelo sigurno do 2019.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#17740 Re: HS kablovska

Post by gaius »

kod mene jutros stigao novi signal (Grbavička).. na jednom TV (starija panasonic plasma sa DVB-C) pronašao sve kanale..
na novijem (Samsung F6400) ne pronalazi digitalne nego samo analogne kanale..

da ne treba izvaditi HS-ovu karticu iz ovog Samsunga?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17741 Re: HS kablovska

Post by Benq »

gaius wrote:kod mene jutros stigao novi signal (Grbavička).. na jednom TV (starija panasonic plasma sa DVB-C) pronašao sve kanale..
na novijem (Samsung F6400) ne pronalazi digitalne nego samo analogne kanale..

da ne treba izvaditi HS-ovu karticu iz ovog Samsunga?
U meniju od Samsunga nadji Digitalno pretrazivanje i odaberi opciju Kabal , u ovom slucaju si vjerovatno odabrao opciju Antena pa je zato nasao samo analogne.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#17742 Re: HS kablovska

Post by gaius »

nisam.. dakle opcija je kabal i tv je uredno skenirao digitalne kanale npr. prije 2 dana.
hoggarr
Posts: 328
Joined: 03/04/2010 07:31

#17743 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

Rugafet wrote:Mene zanima jedna stvar vezana za ovo sad stvarno presporo prebacivanje. Je li ovo znaci da je HS kablovska (i sa mojom kablovskom je ista situacija kad je 'brzina' prebacivanja u pitanju) jedva radila do preuzimanja pa sad trebaju radit sve bukvalno od nule, (u ovo cisti sumnjam) nedostatak ljudstva ili je pak nesto trece u pitanju? Cuj, prebacivanje doslovno ulica po ulica. Sta bi bilo da je Berlin u pitanju, ne bi se prebacivanje izvelo sigurno do 2019.
Pretpostavljam da je u pitanju nedostatak volje. Uzeli su preveliki "zalogaj", nisu se adekvatno pripremili, a nije da nisu imali vremena. Mislili su da će ljudi nahrliti da uzimaju njihove skuplje pakete, a prvobitni HS nas je razmazio sa vrhunskom i jeftinijom uslugom. Sada kada nema predviđene dinamike rasta profita, čini mi se da gube volju za daljim širenjem. Da su u pitanju dozvole, kako je neko pisao ranije, mislim da tu nadležne općinske i gradske službe ne bi pravili prepreke i razvlačili dinamiku napretka širenja, što pokazuje općina Ilidža, gdje su u istom trenutku uključili cijelo područje jedne općine, a infrastruktura je u potpunosti ista kao i u ostalim dijelovima grada, jer je HS kroz navedene mreže distribuirao vlastiti signal.
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#17744 Re: HS kablovska

Post by B Ling »

@gais
Prije samog skeniranja idi na opcije i izaberi full scan ili detailed umjesto fast scan i trebalo bi da pronadje.
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17745 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

gaius wrote:nisam.. dakle opcija je kabal i tv je uredno skenirao digitalne kanale npr. prije 2 dana.
Molimo Vas za preciznije informacije, da li je na drugom uređaju modul ili reciever, također Vas molimo da nam u inbox dostavite tačne korisničke i adresne podatke kako bismo provjerili sve što je potrebno u najkraćem roku te Vas u slučaju potrebe kontaktirali.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#17746 Re: HS kablovska

Post by MTV »

Kroz pendjer vidim dva-tri radnika telemacha/HS-a kako nesto rade po kutiji u Gradacackoj ulici. Najvjerovatnije da ce uskoro biti pusten taj dugoocekivani novi signal. Nisam HSov korisnik tako da ne znam jel ima ili nema slike na TV-u.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#17747 Re: HS kablovska

Post by Benq »

MTV wrote:Kroz pendjer vidim dva-tri radnika telemacha/HS-a kako nesto rade po kutiji u Gradacackoj ulici. Najvjerovatnije da ce uskoro biti pusten taj dugoocekivani novi signal. Nisam HSov korisnik tako da ne znam jel ima ili nema slike na TV-u.
Trebalo bi da rade na pustanju signala , nego hajde ti kakvu kamericu na prozor pa radi live stream :D
leon25
Posts: 188
Joined: 10/08/2010 11:18

#17748 Re: HS kablovska

Post by leon25 »

gaius wrote:kod mene jutros stigao novi signal (Grbavička).. na jednom TV (starija panasonic plasma sa DVB-C) pronašao sve kanale..
na novijem (Samsung F6400) ne pronalazi digitalne nego samo analogne kanale..

da ne treba izvaditi HS-ovu karticu iz ovog Samsunga?
i ja imam isto samsung samo h6400 i nema sanse da pronade ni jedan kanal kada se ukljuci automatsko skeniranje bez obrira koju opciju odabrao pa sam morao sve rucno traziti tj rucno ukucavati frekvencije savjetujem ti da pocnes od 562 000 frekvencije i dodajes po 8000 tj sljedeca frekvencija bi bila 570 000 itd simbol rate 6956 i modulacija je 256 ili 64 bar je ovako na bivsem velnetu drugacije nisam uspio naci kanale a na ovaj nacin nasao sve
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#17749 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

MTV wrote:Kroz pendjer vidim dva-tri radnika telemacha/HS-a kako nesto rade po kutiji u Gradacackoj ulici. Najvjerovatnije da ce uskoro biti pusten taj dugoocekivani novi signal. Nisam HSov korisnik tako da ne znam jel ima ili nema slike na TV-u.
Kao što smo i ranije najavili, puštanje signala u navedenoj ulici radimo danas.
Sve korisnike ćemo zamoliti da urade skeniranje kanala i reset opreme.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#17750 Re: HS kablovska

Post by MTV »

Benq wrote:
MTV wrote:Kroz pendjer vidim dva-tri radnika telemacha/HS-a kako nesto rade po kutiji u Gradacackoj ulici. Najvjerovatnije da ce uskoro biti pusten taj dugoocekivani novi signal. Nisam HSov korisnik tako da ne znam jel ima ili nema slike na TV-u.
Trebalo bi da rade na pustanju signala , nego hajde ti kakvu kamericu na prozor pa radi live stream :D
Nema sta da prenosim, nisu se nesto dugo zadrzali. Mislio sam da ce duze ostati.
Locked