Kantonalna TV - Sarajevska Bastilja

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#1 Kantonalna TV - Sarajevska Bastilja

Post by don vito »

Moze li se organizovati neka peticija za ukidanjem ove besprizorne televizije koja je danas dotakla dno u zastiti svojih sponzora - kantonalnih politicara. Veceras je onaj Sero iz GROZD-a nazvao ovu stanicu "TV Bastiljom u sluzbi politicara a ne gradjana kantona" i 100 posto je u pravu. Poredjenje sa TV Bastiljom potpuno je umjesno jer sam se, slusajuci ona "saopstenja podrske kantonalnim vlastima", sjetio kako je "originalna Bastilja" (TV Srbije) bila u sluzbi Milosevica. Imam osjecaj da je bulumenta onih polupismenih novinara pohadjala kurs kod Milosevicevih oficira za "informativno propagandnu delatnost". Ni po jada da ih Denis Zvizdic, Samir Silajdzic i Semiha Borovac finansiraju svojim parama, ali to rade NASIM novcima iz budzeta! Mozemo kritikovati Avaz, Hayat i ne znam koga sve ne, ali to su privatni mediji i potpuno je legitimno da vode uredjivacku politiku koja odgovara njihovim vlasnicima. Ali, odvratnija JAVNA televizija od TV SA ne postoji u drzavi!! Neko ko ne zna sta se dogadja u Sarajevu vec se informise samo prateci program ove rezimske televizije vjerovatno bi se nemalo iznenadio otkud demonstracije, pa makar nekoliko hiljada ljudi, kada je po Dnevniku Kantonalne TV sve med i mlijeko, gradi se i radi, politicari su u sluzbi gradjana, pomazu siromasnim, ima viziju razvoja.
Ako neka stranka (bilo koja!) obeca ukidanje ovog rezimskog medija, ima moj glas na narednim lokalnim izborima!
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2

Post by Truba »

nekako kada gledam njih
stalno mislim na 1984.

jer su u toj god zapeli sto se tehnike tice

a i nekako mi vuuuuku na orvela :roll:

oni i famozne ankete :x
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#3

Post by skojotovski »

ZVONKO MARIC veceras optuzuje roditelje, a brani silajdzica i ostale kurtone. znam da ga sada hrani Kurton, ali od njega ovako uvlacenje u guzicu nisam ocekivao. jebote, koji zaokret napravi covjek, koji je svojim prilozima u Dnevniku FTV-a i 60 minuta razvaljivao vrhuske na svim nivoima vlasti!

ZVONKO MARICU, LICEMJERU, PRODAO SI DUSU KURTONIMA! F U J !!!
User avatar
kelly lake
Posts: 75
Joined: 01/02/2008 12:55
Location: havana,cuba

#4

Post by kelly lake »

100% si u pravu. ja danas gledam,pa tako u cijelom izvjetaju nisu spomenuli uopce koliko je bilo okupljenih, od nekoliko jaja na fasadi dodje do "unistene zgrade" -pa nije tenk pucao u nju, od nekoliko razbijenih stakala napravise "unisteni kabineti ministara" pa sva priopcenja koja su objavili i izjave isle su u pravcu podrske vladi i premijeru,plus imali kao uzivo javljanje kad se vec ono raja razisla ostalo 100-tinjak ljudi -i to prikazuju kao slab odziv!! zaista ja takve pristasnosti nisam vidio ne pamtim
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#5

Post by FaceOff »

Da ne doživi i dio Sivog doma gdje TVSA, sličnu sudbinu kao zgrada Vlade hehe
Pa ono je katastrofa, ali i logično, neće gristi ruku koja ih hrani. Ogavno, ali tako je...
User avatar
kelly lake
Posts: 75
Joined: 01/02/2008 12:55
Location: havana,cuba

#6

Post by kelly lake »

skojotovski wrote:ZVONKO MARIC veceras optuzuje roditelje, a brani silajdzica i ostale kurtone. znam da ga sada hrani Kurton, ali od njega ovako uvlacenje u guzicu nisam ocekivao. jebote, koji zaokret napravi covjek, koji je svojim prilozima u Dnevniku FTV-a i 60 minuta razvaljivao vrhuske na svim nivoima vlasti!

ZVONKO MARICU, LICEMJERU, PRODAO SI DUSU KURTONIMA! F U J !!!
nevezano za ovu temu,ali u ovoj emisiji mi je najjaca bila neka mama,kaze dijete joj u 2.razredu uci sad cirilicu i tablicu mnozenja,i nemoze sticisve joj se smijesalo,svaki dan novo slovo,pa se buni!!ja neznam sta hoce pa i ja sam i svi mi ucilo/li isto u drugom i cirilicu i tablice i jos masu toga,pa sta!!
htjeli bi da im djeci samo 5 upisuju u knjizicu da mogu po mahali pokazivati a kad je raditi onda tesko,e nemoze
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#7

Post by Ergot »

kelly lake wrote:
nevezano za ovu temu,ali u ovoj emisiji mi je najjaca bila neka mama,kaze dijete joj u 2.razredu uci sad cirilicu i tablicu mnozenja,i nemoze sticisve joj se smijesalo,svaki dan novo slovo,pa se buni!!ja neznam sta hoce pa i ja sam i svi mi ucilo/li isto u drugom i cirilicu i tablice i jos masu toga,pa sta!!
htjeli bi da im djeci samo 5 upisuju u knjizicu da mogu po mahali pokazivati a kad je raditi onda tesko,e nemoze
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#8

Post by don vito »

skojotovski wrote:ZVONKO MARICU, LICEMJERU, PRODAO SI DUSU KURTONIMA! F U J !!!
Prije nego je prodao dusu, prodao je ime i prezime. I umjesto Bajram Demici, kako mu je pisalo u rodnom listu, postao Zvonko Maric jer je falilo Hrvata na televiziji. Pravi covjek za TV Bastilju Samira Silajdzica.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#9

Post by Dasi »

ja sam obrisao tv sa i tv 99 i super se osjecam:)
StarScream
Posts: 138
Joined: 05/02/2008 15:17
Location: Otocje

#10

Post by StarScream »

A sjeca li se iko da je prije par mjeseci Bakir Hadziomerovic nogirao Marica, jer je "prekrsio" radnu disciplinu. :roll: :oops:
Kada vec govorimo o bastiljonu politicara, pristrasnosti i podanistva, onda sigurno moramo spomenuti i FTV!!!!!!!!!!!!!!!
mesha
Posts: 41
Joined: 10/03/2003 00:00

#11

Post by mesha »

treba bojkotovati TVSA
bio sam na demonstracijama u subotu i danas i bicu kad god opet da budu...
ova reporterka veli kako smo hulja i vandali.
:lol:
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#12

Post by elSaik »

Dasi wrote:ja sam obrisao tv sa i tv 99 i super se osjecam:)
Zar to čudo i dalje emituje, nazovi, program?! :shock:
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#13

Post by newone »

I ma li negdje snimak te emisije na internetu?
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#14 Re: Kantonalna TV - Sarajevska Bastilja

Post by radeljas »

don vito wrote: Imam osjecaj da je bulumenta onih polupismenih novinara pohadjala kurs kod Milosevicevih oficira za "informativno propagandnu delatnost".
upravo kako si rekao. i kantonalna tv kao i kanton, postoji samo radi ovih na vlasti, a ne radi gradjana. gradjani treba da slusaju sta im bahati vladari ala s.s. premijer porucuju. pa i ranije se tamo moglo gledati i slusati svaki dan po jednog ministra u finkciji ispiranja mozgova. potpuno su u funkciji onih koji ih placaju i to od nasih para. a ovi su opet toliko bogati i bahati da im se ne moze nista. jer oni kupuju sve. a zakleo bih se da su i platili provokatorima da juce naprave incidente i uniste svaku mogucnost protesta.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#15

Post by ins »

Sinoc su bez komentara pustili izjavu neke spodobe koja je valjda predsjednik JOB KS da je on "protiv bilo kakvog okupljanja"....
:roll:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16

Post by Truba »

al vidite kako zaposleni brane svoje plate

a kako nezaposlene ne zanima njihova situacija ne neprimanje novaca :roll: :roll: :roll: :roll: :x :x :x :x
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#17

Post by FaceOff »

Dasi wrote:ja sam obrisao tv sa i tv 99 i super se osjecam:)
NTV 99 koliko god tehnički izgledala loše, nikad nije spominjana u kontekstu bilo kakve pristrasnosti, pa ni sada povodom ovih događaja.
User avatar
kelly lake
Posts: 75
Joined: 01/02/2008 12:55
Location: havana,cuba

#18

Post by kelly lake »

FaceOff wrote:
Dasi wrote:ja sam obrisao tv sa i tv 99 i super se osjecam:)
NTV 99 koliko god tehnički izgledala loše, nikad nije spominjana u kontekstu bilo kakve pristrasnosti, pa ni sada povodom ovih događaja.
hmm ovo o nepristrasnosti mi je jako dvojbeno,jer npr prije dan-dva u intervjuu dana je bio premijer silajdzic,i branio svoje postupke i prosipao demagogiju,e sad davanje prostora silajdzicu, prije toga nebrojeno puta kilibardi i drugim inim,da iznose svoje poglede i ideje,bez ikakva kritickog osvrta ili napada od strane autora/voditelja mi je CISTA PRISTRASNOST!!
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#19

Post by zimomor »

Ne branim Kantonalnu TV, ali ima li iko informacija o tom Šeri? Kako djeluje ta njegova (ili njegove) NVO? Koliko love ide njemu od raznih projekata, a koliko ljudima koji rade u tim NVO-ima?
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#20

Post by buzzer »

zimomor wrote:Ne branim Kantonalnu TV, ali ima li iko informacija o tom Šeri? Kako djeluje ta njegova (ili njegove) NVO? Koliko love ide njemu od raznih projekata, a koliko ljudima koji rade u tim NVO-ima?
sero uzima milione, nejgova/njegove (sve silne) nvo na sorosevu su kazanu i samo gledaju da naude vasim nepokolebljivim polit-asketama brankovicu, silajdzicu, dodiku, tim smjernim pregaocima... :x
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#21

Post by vedderedi »

deleted
zloglas
Posts: 107
Joined: 02/12/2004 13:32

#22

Post by zloglas »

StarScream wrote:A sjeca li se iko da je prije par mjeseci Bakir Hadziomerovic nogirao Marica, jer je "prekrsio" radnu disciplinu. :roll: :oops:
Kada vec govorimo o bastiljonu politicara, pristrasnosti i podanistva, onda sigurno moramo spomenuti i FTV!!!!!!!!!!!!!!!
Ne seri, Marić je onda i trebao biti otpušten! :x Čovjek, prvo, nije u stanju dokazati ni kako se stvarno zove, za početak. Drugo, čega je to FTV bastion i zašto bi se FTV morao spomenuti u tom kontekstu, a da se, recimo, Avaz hladnokrvno zaobiđe? Ili ti misliš da je to neki drugi kontekst? Da nećeš spomenuti SDP i Zlaju kao suflere i/ili finansijere Bakira H.? Čuli smo to već od tvoje tetke Amile Alikadić-Husović.
Vokri
Posts: 78
Joined: 20/02/2007 08:42

#23

Post by Vokri »

Aaaaa, cini se da frka tek slijedi, jer novine sa Dna Dna, ONE OD POLA KERMASH, danas na naslovnoj stranici najavljuju rat izmedju FTV-a i izdanja uglednog nam biznismena....ZA KOGA LI CE RAJA OVDJE NA FORUMU NAVIJAT'?
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#24

Post by don vito »

Na narednim protestima u subotu treba istaci zahtjev da se ova besramna televizija skine sa budzeta, odnosno grbace gradjana Kantona Sarajevo. Neka emituju program ako su sami u stanju zaraditi svoje plate od marketinga ili, jos bolje za ove rezimske parazite, ako ce ih iz vlastitih dzepova finansirati Samir Silajdzic, Denis Zvizdic i kompanija.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#25

Post by don vito »

Bas kad covjek pomisli da ovaj parazitski olos sa TV SA ne moze pasti nize u zastiti korumpiranih kantonalnih politicara, oni ga demantuju. Trebalo je sada cuti komentar o "nasilju medju mladima u svjetlu jucerasnjih nereda" ciji je autor korumpirani metuzalem Mujo Delibegovic. :x Vrli komentator spominje, izmedju ostalog, kako je danas uspostavljen takav sistem vrijednosti da se, pokusavam parafrazirati, "neradom i drugim zaobilaznim metodama dolazi do zarade"... I to kaze na televiziji koja zivi od budzeta koji pune gradjani :x
Post Reply