O svemu... (edited by IRR)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
treger

Post by treger » 16/10/2007 21:39

aaaa zato to kažeššš
a Bošnjaci ne vole sise..aham sad kontam :-) :shock:
halo bolan televizija je komercijali medij
i na sve načine će pokušati da privuku gledaoce...
a žena nije trljala .ičku a ni sise
na istoj tv sam se nagledao i serija i filmova kakvih oćeš
kao i svugdje uostalom
jutros na obn nakon dječijeg programa odmah ide hollywood shock moments ..emisijia o tome ko je pokazao sise...
mah sve je to javašluk

visby

Post by visby » 16/10/2007 22:11

A da li je moguce vidjeti negdje tu scenu ? :D

anamo 'vamo

Post by anamo 'vamo » 16/10/2007 22:32

koju? sise mirele frankovic? :shock: :-)

Neelix

Post by Neelix » 16/10/2007 23:23

covjek bi reko sve pederi ovdje :lol:

neka sisa i guzova, bolje nego smrti i ubijanja :-)

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 17/10/2007 09:56

Meni vala sisa i guzova na vrh glave... Jedva èekam kuæi s posla... Da ne gledam .ru vi¹e... :P

zimomor

Post by zimomor » 17/10/2007 10:13

Za one kojima je ono dobro, ja se nadam da cemo uskoro njihove kcerke gledati kako se onako, poducene Hayatom, skidaju na 2. dan Bajrama tj. Dan sehida, na najbosnjackijoj televiziji.

Faust

Post by Faust » 17/10/2007 10:16

Neko već reče, Hayat je samo slika bh. društva. Radi ono što ti u datom trenutku donosi neku dobit, gledanost, popularnost i šta već ne, a zaboravi sve što si prije toga i govorio i radio i prikazivao. I većini je to sasvim normalno. To ovi Hayatovci znaju, zato i prave takav program: red šehida, red golotinje, red sevdalinke, red bljutave domaće pop muzike....

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 17/10/2007 10:25

zimomor wrote:
treger wrote:pa dobro dragi vjernici za¹to su onda sise i guzice na pinku najgledaniji program u bih i to za ramazan a kad se ne¹to tako pojavi na hayatu to je problem, a na pinku nije i jo¹ se gleda :shock:
licimjerno
mozda zato sto pink ne trubi mjesec dana o iftarima i ne prodaje se kao neka televizija koju uglavnom gledaju gledaoci islamske vjeroispovjesti da bi nakon svega toga uz Dan sehida (2. dan Bajrama) nam pristavila slikanje akta u 8 sati navece
to je licemjerno
Licemjerni smo (uglavnom) mi...

Nikad vi¹e sisa, mesa, guzica, agresivnosti i alkohola po gradu nema nego za BAJRAM...

Hayat kiksao... Ali nismo MI (ili najveæi dio nas) ti koji imamo Hayatu reæi bilo ¹ta o licemjernosti...

Svaka èast izuzecima, ali onaj ko se napije ili ona koja se skine, a "uzdr¾avali" se za vrijeme Ramazana nemaju prièati nikome ni¹ta...

*mima*

Post by *mima* » 17/10/2007 10:30

Super je Hayat..........najvise mi se dopada npr.jutarnji program...vani -17 a one obucene u neke bretelice,sortseve,japanke............bas ih je lijepo vidjet. To se zove kodeks oblacenja.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 17/10/2007 10:31

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:34, edited 1 time in total.

Faust

Post by Faust » 17/10/2007 10:34

Nancy Drew wrote:
Faust wrote: Hayat je samo slika bh. društva. ....
ali i kreator, nažalost.
Jedan od kreatora... slažem se.

Faust

Post by Faust » 17/10/2007 10:36

Nancy Drew wrote: ipak, čestitke za humanitarne akcije kojima su, kažu, skupili 200.000 KM za mjesec dana.
Nisam gledala ali ako je istina neka se pomene :thumbup:
Putpuno u skladu s modnim trendovima. Sad će ta voditeljica usvojiti i dijete jer je vidjela da to rade njeni uzori. Pomoć je dobrodošla institucijama za koje se novac skupljao, ali i to je samo jedan vid njihovog miksanja svega i svačega.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 17/10/2007 10:40

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:33, edited 1 time in total.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 17/10/2007 12:51

Faust wrote:
Nancy Drew wrote: ipak, čestitke za humanitarne akcije kojima su, kažu, skupili 200.000 KM za mjesec dana.
Putpuno u skladu s modnim trendovima. Sad će ta voditeljica usvojiti i dijete jer je vidjela da to rade njeni uzori. Pomoć je dobrodošla institucijama za koje se novac skupljao, ali i to je samo jedan vid njihovog miksanja svega i svačega.
Altruizam u svom izvornom obliku postoji samo u mislima, stoga stfup.

dexcox

Post by dexcox » 17/10/2007 13:18

nema mi nista gore nego kometarisat televiziju koja se bori za najshiri target gledaoca.

komentari o hayatu su komentari o nama samima jer ljudi prave ono sto mi hocemo gledat i sto smo mi u stvari... a ima nas svakakvih govana a zato im je sranje na televiziji . al to je ono sto oni hoce i izgleda da od toga zive i treba ih postovat

radije trosim pljuvacku na ftv i bht koje financiram....

i da... upotrijebite daljinski ili nesto slichno ... :roll:

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 17/10/2007 13:24

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:32, edited 1 time in total.

dexcox

Post by dexcox » 17/10/2007 13:29

Nancy Drew wrote:
dexcox wrote:nema mi nista gore nego kometarisat televiziju koja se bori za najshiri target gledaoca.

komentari o hayatu su komentari o nama samima jer ljudi prave ono sto mi hocemo gledat i sto smo mi u stvari... a ima nas svakakvih govana a zato im je sranje na televiziji . al to je ono sto oni hoce i izgleda da od toga zive i treba ih postovat

radije trosim pljuvacku na ftv i bht koje financiram....

i da... upotrijebite daljinski ili nesto slichno ... :roll:
opasna zamjena teza. oni (i ostali) te prave takvim. oni te oblikuju i kreiraju. oni tebe, ne ti njih. jednom kad to shvatiš gledaćeš na sve drugačije, nadam se.
nancy dusho pa s tobom upravlja aparat.

sjeti se ko drzhi daljinski u ruci ....

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 17/10/2007 13:36

Nancy Drew wrote:
Faust wrote: Hayat je samo slika bh. društva. ....
ali i kreator, nažalost.

ipak, čestitke za humanitarne akcije kojima su, kažu, skupili 200.000 KM za mjesec dana.
A jesu li to Hayatove pare koje su oni donirali, ili su drugi ljudi slali pare a oni sakupljali?

Hendrix

Post by Hendrix » 17/10/2007 13:52

Hayat = Avaz = kako vjetar puše tako i mi = kako i mi tako i 90% Bošnjaka!

_dulcela_

Post by _dulcela_ » 17/10/2007 15:04

silence_is_sexy wrote:bek tu topik...
Subota, 13.10. u 20 sati u emisiji DzeP Set, otkrivamo sta to nedostaje Miroslavu Ciri Blazevicu? Kako se "tata" Ciro ljubi provjerili smo na licu mjesta. Pogledajte kako na nasem crvenom cilimu kontroverzni bh. slikar Adin Hebib uzivo slika zenski akt i saznajte ko je atraktivni model. O flori, fauni, ljubavi i lizingu prica i pjeva Elvir Lakovic Laka. Carobnjaci sevdaha Mostar sevdah reunion otkrice Vam kako su opcinili evropljane sevdahom.
prvu golu "trebu" na TV-u u bosnjaka slikao je Adin Hebib, "kontraverzni" (citaj: ublehas i prodavac magle) slikar iz mostara u potpuno nebuloznom "show" programu. odnekud se zan marlot ukazao u ulozi zabavljaca (pozorista su nam prazna pa treba tezgarit da bi se prezivjelo) + hayatova vec provjerena voditeljska uzdanica koja se (ispravite me ako grijesim) zove mirela franković imali su zadacu da nas provedu kroz 90 minuta "sjajne zabave". e, ako je ono ikoga normalnog zabavilo - ja cu da se zaplim ko' jan palach u nekom od iducih hayatovih zabavnih programa kolaznog tipa.

elem.. necu sad reci da sam se previse iznenandio zbog prvog pojavljivanja "golotinje" u programu "u zivo" jedne televizije bosnjacke (pa cak i muslimanske) provinijencije (pa uz to u bajramskom programu) kakva je ntv hayat. ovakvi "makeover-i" su na hayatu prije pravilo nego izuzetak. mozda im je najbolji pandan u politickom i stranackom zivotu stranka za bih koja nikada od osnivanja nije otisla u zasluzenu opoziciju vec se uvijek okretala kako vjetar puse, priklanjajuci se, u datom momentu, najjacim igracima i mudro cekajuci svojih 5 minuta slave (citaj 4 godine). tako i hayat ima dugu istoriju prilagodjavanja...

nije bilo tako davno kada su tada smjerni medijski moguli - porodica svrakic - na svom tv mezimcetu cenzurisali filmske scene "sa naznakam seksualnog dijaloga" (formulacija iz kategorizacije filmova sa drzavne televizije) kada su zelenim telopom pokrivali i najbezazleniji poljubac. bile su to neke ratne (pa mozda i prve poratne) godine. tada naravno nisu cenzurisali nasilje - ni verbalno ni fizicko, a nije im ni smetalo da emituju "friske" holivudske hitove posudjene iz obliznje videoteke - naravno bez ikakve naknade vlasnicima prava za iste...
tada je to bila ako se ne varam: nezavisna muslimanska televizija hayat.

tada je program tv hayata izgledao kao da je izasao ispod reisovog cekica. red ilahija, red patriotskih pa red patriotskih ilahija... nije tada bilo "komsijske" muzike - ni sa zapada ni sa istoka. gole sise i guzove da ne spominjemo. tako su se bosnjacke nane navikle gledati prvu i jedinu pravu bosnjacku televiziju - zasnovanu na temeljnim vrjednotama bosnjackog nacionalnog korpusa. jos kad je perjanica bh novinarstva - senad "fejs tu fejs" hadzifejzovic presao na hayat - tu je bila zabetonirana prica o tome ko je glavna mahalaska tv stanica.

hayat je nakon prvobitne hard core islamske faze presao u manje radikalne vode: ukinuo cenzuru filmova, poceo pustati sve oskudnije obucene pjevaljke na "mali ekran". vjerski program je spao na par emisija sedmicno + obavezni ramazansko-bajramski program. istocni i zapadni susjedi su sada dobrodosli.

hayatov bajramski potez sa golotinjom samo ilustruje stanje duha u jednog dijela bosnjaka. dupli standardi i duple vrijednosti. to su ljudi koje poste ramazan pa se oduzmu od hektolitara alkohola za bajram u brand new granoff odijelima kupljenim na kredit, to su vijernici na baterije, omladina koja poslije mekteba ramijenjuje cecine diskove ili skokne do akve, to su klinci u golfovima 2 koji divljaju po titovoj sa tespisima i zapisima na retrovizoru.

to je ta alternativa koja nam se nudi iz hayatove kuhinje. i golotinja za bajram je ok ako je bosanjak hebib u pitanju i ako je model nebosnjakinja. i sisa selme bajrami je ok u bajramskom programu - jer selma je nasa i dobro pIJeva. hayat je nedodirljiv za kritike jer je i dalje efektivno jedina bosnjacka televizija i kao takva nema alternative. i tako ce i ostati. bar dok se pitaju ovi klinci koji su odrasli na hayatovom programu. arduana je ok iako je nepismena glupaca jer ona je slika i prilika mlade i perspektivne bosnjakinje kakvom je vide svrakici - pobuljena ali u stiklama i uskim "haljinama". ima tu (radnih) mjesta i za par nebosnjaka da bi se pokazalo kako su sada gradjanski i proevropski orijentisani. sve po PS-u.

enjoy bosnjakistan :)
Zaista odlicno receno.. A ovo boldirano je ustvari i najveci nas problem. Dvolicnost, licimjernost, poremecene vrijdnosti. I najtuznije i jeste to sto vecinu normalnih ljudi osudjuju i upravljaju njima upravo ovi 'na baterije'
Ne ulazeci u problematiku programske sheme bilo koje televizije, upravo je poremeceno to sto nas jedna televizija 'uci' kako se trebaju ponasati 'pravi muslimani', a onda sljedeci dan doceka sa necim slicnim. I ako je to 'ono sto mi trazimo', onda ta skola vjeronauka definitivno nije.. ili obrnuto. U svakom slucaju, najblaze receno, nije uredu

_dulcela_

Post by _dulcela_ » 17/10/2007 15:10

I da.. kuka i motika se digla svojevremeno na jednu drugu TV kucu koja je pustala spotove koji su trazeni u to doba.. nije bilo tada grand parade i ostalih.. A sad isto tako ta ista NTV Hayat pusta iste te spotove, pod okriljem svoje programske sheme.

I da.. Arduana, pokrivena zena kod koje je u biti pokrivena samo glava.. vise ismijava ono sto bi 'mozda' trebala da predstavlja.

Ali eto, postoji daljinski upravljac, to svakako. Ali postoji i ono sto neko rece, ti mediji kreiraju nas poglede, mozda ne nas odraslih, ali djece i omladine, svakako.

sulesavic

Post by sulesavic » 17/10/2007 15:18

De, malo da razjasnimo ¹ta je starije, koko¹ ili jaje.

Da li Hayat nas kreira ili mi kreiramo Hayat?

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 17/10/2007 15:36

_dulcela_ wrote:
silence_is_sexy wrote: hayatov bajramski potez sa golotinjom samo ilustruje stanje duha u jednog dijela bosnjaka. dupli standardi i duple vrijednosti. to su ljudi koje poste ramazan pa se oduzmu od hektolitara alkohola za bajram u brand new granoff odijelima kupljenim na kredit, to su vijernici na baterije, omladina koja poslije mekteba ramijenjuje cecine diskove ili skokne do akve, to su klinci u golfovima 2 koji divljaju po titovoj sa tespisima i zapisima na retrovizoru.
Zaista odlicno receno.. A ovo boldirano je ustvari i najveci nas problem. Dvolicnost, licimjernost, poremecene vrijdnosti. I najtuznije i jeste to sto vecinu normalnih ljudi osudjuju i upravljaju njima upravo ovi 'na baterije'
Ne ulazeci u problematiku programske sheme bilo koje televizije, upravo je poremeceno to sto nas jedna televizija 'uci' kako se trebaju ponasati 'pravi muslimani', a onda sljedeci dan doceka sa necim slicnim. I ako je to 'ono sto mi trazimo', onda ta skola vjeronauka definitivno nije.. ili obrnuto. U svakom slucaju, najblaze receno, nije uredu
Ovo boldirano je tacnije paradigma bošnjaka izgubljenih između istoka i zapada.

Tragicno je sto smo takvi isti bili i '92 a takvi smo i na pragu '08 godine.

Dakle tolike godine nigdje napretka prema zrelom i ozbiljnom "narodu".

Mi se moramo odlučiti, da li smo evropljani ili smo orijentalci i prihvatiti jednu od kultura kao "svoju".
Sve ostalo je groteskno kakav je na kraju i Hayat, i "reality" bula Arduana, i "celebrity" iftari sa politicarima i narodnim pjevacima, a takav je i bajramski program.

Katastrofa

venera888

Post by venera888 » 17/10/2007 16:13

DaysleepeR wrote:
_dulcela_ wrote:
silence_is_sexy wrote: hayatov bajramski potez sa golotinjom samo ilustruje stanje duha u jednog dijela bosnjaka. dupli standardi i duple vrijednosti. to su ljudi koje poste ramazan pa se oduzmu od hektolitara alkohola za bajram u brand new granoff odijelima kupljenim na kredit, to su vijernici na baterije, omladina koja poslije mekteba ramijenjuje cecine diskove ili skokne do akve, to su klinci u golfovima 2 koji divljaju po titovoj sa tespisima i zapisima na retrovizoru.
Ovo boldirano je tacnije paradigma bošnjaka izgubljenih između istoka i zapada.

Tragicno je sto smo takvi isti bili i '92 a takvi smo i na pragu '08 godine.

Dakle tolike godine nigdje napretka prema zrelom i ozbiljnom "narodu".

Mi se moramo odlučiti, da li smo evropljani ili smo orijentalci i prihvatiti jednu od kultura kao "svoju".
Sve ostalo je groteskno kakav je na kraju i Hayat, i "reality" bula Arduana, i "celebrity" iftari sa politicarima i narodnim pjevacima, a takav je i bajramski program.

Katastrofa

Bosnjaci i jesu ,,i ne mogu biti nista drugo do izmedju istoka i zapada

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 17/10/2007 16:19

dexcox wrote: sjeti se ko drzhi daljinski u ruci ....

Post Reply