RAK zauvijek izbrisao ISV radio

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#26

Post by mostarac »

napipam te njeznije... na 96,5 :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#28 Re: RAK zauvijek izbrisao ISV radio

Post by Kwaheri »

alphonse kauders wrote:Prilog Oslobođenja, Antena, 25.05.2007.

Željko Janušić - "Krunski sam svjedok da BiH ima rak"

Protekle sedmice otvoren je tender koji je raspisala Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) za dodjelu frekvencije 96,5 FM u Sarajevu, a koju je dobio radio Islamske zajednice BIR. Ovu frekvenciju mnoge Sarajlije pamte jer je na njoj, od 1993.godine, program emitova nekada veoma slušani ISV radio.
ISV radiju je RAK 2001.godine oduzeo frekvenciju jer je dotadašnji vlasnik iselio iz BiH i time izgubio pravo na frekvenciju, a novi vlasnik Željko Janušić morao je aplicirati za drugu. Na 96,5 FM program je počeo emitirati radio Sv.Jovan koji se ubrzo na zahtjev visokog predstavnika, ugasio. Otada, ova frekvencija je slobodna.
Željko je čekao 6 godina na tender. Za to vrijeme pripremio je projekat od 400 strana u kojem je do detalja razrađen programski, finasijski i tehnički plan za rad ISV radija. Međutim, na tenderu ga je pobijedila IZ sa projektom od dvadesetak strana.
"Krunski sam svjedok da ova zemlja ima rak", veli Željko ogorčen što je njegov projekat odbijen. "ISV radio se emitovao na ovoj frekvenciji od 1993.godine. Bili smo jedna od najslušanijih radiostanica u BiH. Kada su mi 2001.godine oduzeli frekvenciju i dali je radiju Sv.Jovan, čelnici RAK-a su me uvjeravali da će mi vratiti istu najkasnije za tri mjeseca. Evo, prošlo je 6 godina i to se nije dogodilo", kaže Željko.
Vlasnik nekadašnjeg ISV radija bio je ubijeđen da će proći na tenderu. Veli da je sve isplanirao do detalja. Nije bilo propusta ni u jednom segmentu. Kaže, imao je preporuke od svih domaćih i međunarodnih institucija, pa čak i od Međureligijskog vijeća.
"400 strana. Godine i godine rada, a onda vas "uzmu" ljudi koji su za pola dana isplanirali projekat. Od osam frekvencija za koje je radio IZ BIR aplicirao, dobio je svih 8. To najbolje govori o "fer pleju" na ovim tenderima", kaže Željko.
RAK niije želio komentarisati rezultate tendera, jer pravo žalbe traje do 25.maja, pa se tender još smatra poslovnom tajnom.



Izgleda da u ovom gradu Cerić Company-u niko ništa ne smije. Fuj, zgade ti i život i grad, seljačine zaostale...
Inače, za ISV me veže gimnazijski život, ono postratno romantičarsko doba, fakat tužno da ovakav kultni radio ugase.
Toliko.
Ovo boldirano je laz ili je neko slagao Zeljku..
I ne znam sta mu je zajednica kriva.. oni su aplicirali na slobodnu frekvenciju. Zasto ne problematizira one koji su mu "obecali" frekvenciju za 3 mjeseca... nacin na koji su mu obecali ili sta vec... i zasto su mu obecali...

P.S.
Nemam nista protiv da mu vrate frekvenciju, ako ispunjava uvjete. Ne mislim ni da bi se zajednica protivila, ali napadati zajednicu sto je aplicirala na slobodnu frekvenciju, niđe veze.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#29

Post by mIRCerka »

Uzoriti gospodin Archibald je ziv i relativno zdrav - jos uvijek je udaren u glavu :D

Ovim putem ga pozdravljam uz duboki naklon :D

Iako me je banirao u emisiji vise puta :D

U ratu sam, kao i svi, slusala i zid i isv, citala FAN i sad kad se sjetim svega toga, i kad upalim sadasnje radio stanice, vjerujte mi da pozelim da je rat opet...
:(
Kid_A
Posts: 217
Joined: 14/03/2007 07:42

#30

Post by Kid_A »

mIRCerka wrote:Uzoriti gospodin Archibald je ziv i relativno zdrav - jos uvijek je udaren u glavu :D

Ovim putem ga pozdravljam uz duboki naklon :D

Iako me je banirao u emisiji vise puta :D

U ratu sam, kao i svi, slusala i zid i isv, citala FAN i sad kad se sjetim svega toga, i kad upalim sadasnje radio stanice, vjerujte mi da pozelim da je rat opet...
:(
Ma u ratu je sve valjalo ...

Danas ljudi samo kukaju ...
Kid_A
Posts: 217
Joined: 14/03/2007 07:42

#31

Post by Kid_A »

Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)
Svileni
Posts: 108
Joined: 22/05/2003 00:00

#32

Post by Svileni »

mIRCerka wrote:Uzoriti gospodin Archibald je ziv i relativno zdrav - jos uvijek je udaren u glavu :D

Ovim putem ga pozdravljam uz duboki naklon :D

Iako me je banirao u emisiji vise puta :D

U ratu sam, kao i svi, slusala i zid i isv, citala FAN i sad kad se sjetim svega toga, i kad upalim sadasnje radio stanice, vjerujte mi da pozelim da je rat opet...
:(
Tebi bi bilo pametnije da stavis bodljikavu zicu na prozor da ti kucni ljubimci svako malo ne iskacu kroz isti, nego da se bavis pozdravljanjem ovog nakog futavca. Nego, nikad ne skontah, jel' mu ovo Uzoriti ime ili prezime :D ?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#33

Post by mIRCerka »

Svileni wrote:
mIRCerka wrote:Uzoriti gospodin Archibald je ziv i relativno zdrav - jos uvijek je udaren u glavu :D

Ovim putem ga pozdravljam uz duboki naklon :D

Iako me je banirao u emisiji vise puta :D

U ratu sam, kao i svi, slusala i zid i isv, citala FAN i sad kad se sjetim svega toga, i kad upalim sadasnje radio stanice, vjerujte mi da pozelim da je rat opet...
:(
Tebi bi bilo pametnije da stavis bodljikavu zicu na prozor da ti kucni ljubimci svako malo ne iskacu kroz isti, nego da se bavis pozdravljanjem ovog nakog futavca. Nego, nikad ne skontah, jel' mu ovo Uzoriti ime ili prezime :D ?
:lol: djes krme te ubolo :lol:

Uzoriti mu je titula :D jedan i jedini u nasim krajevima :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#34

Post by Sarafcina »

Kid_A wrote:Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)

jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#35

Post by mIRCerka »

Sarafcina wrote:
Kid_A wrote:Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)

jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Jeste...
Svileni
Posts: 108
Joined: 22/05/2003 00:00

#36

Post by Svileni »

Sarafcina wrote:
Kid_A wrote:Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)

jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#37

Post by justahiker »

ISV je definitivno bio radio koji se slusao 24 sata. Nije bilo ko danas slusas (gledas) nesto 20ak minuta, pa 10 minuta reklama. Ubi nas moderna ekonomija.

ISV sam slusao kao i vecina urbane djece, poslije rata u drugoj polovini 90-ih, i definitivno nisu imali premca. (a zivim na Dobrinji, tako da su se ipak culi nesto dalje nego sto je neko spomenuo u jednom od prethodnih postova).
Dzinglovi, emisije, a o muzici da i ne govorim su bili nesto sto nijedna stanica danas (a ni u buduce) nece uspjeti dostici.
Ipak je onaj period u ratu i par godina poslije rata iznjedrio toliko pozitivne energije iz ljudi (Rock Under Siege, Radio Zid, ISV, te stosta jos...), zaista se sa sjetom sjetim tih dana i svih onih studentskih zajebancija.
Na zalost, danasnji nacin zivota ce nas utuci i emotivno i intelektualno.

Kako su prestali sa emitovanjem programa, radio danas slusam samo ono usput dok se vozim autom, cisto da ubijem vrijeme od tacke A do tacke B.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#38

Post by Sarafcina »

Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
Kid_A wrote:Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)

jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .

predobro pamtis ;)
zasto? :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#39

Post by debela »

je li to imamo jos jednu (ex) javnu licnost na forumu? :-)
Svileni
Posts: 108
Joined: 22/05/2003 00:00

#40

Post by Svileni »

Sarafcina wrote:
Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .

predobro pamtis ;)
zasto? :D
Pric'o mi Zeljko Janusic :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#41

Post by Sarafcina »

Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
Svileni wrote: Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .

predobro pamtis ;)
zasto? :D
Pric'o mi Zeljko Janusic :D
mudar odgovor :D
tada je jos Bucalo vodio.. cini mi se :D

u svakom slucaju Archibald je bio komad budale... i apsolutno zabranjen za slusanje u drustvu roditelja i njihovih prijatelja...
Kid_A
Posts: 217
Joined: 14/03/2007 07:42

#42

Post by Kid_A »

Sarafcina wrote:
Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
predobro pamtis ;)
zasto? :D
Pric'o mi Zeljko Janusic :D
mudar odgovor :D
tada je jos Bucalo vodio.. cini mi se :D

u svakom slucaju Archibald je bio komad budale... i apsolutno zabranjen za slusanje u drustvu roditelja i njihovih prijatelja...
Zeljko je vodio asocijacije, a ovaj me svileni asocira na nekoga:)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#43

Post by mIRCerka »

Kid_A wrote: Zeljko je vodio asocijacije, a ovaj me svileni asocira na nekoga:)
ma josh jedan Wannabe....
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#44

Post by Sarafcina »

Kid_A wrote:
Sarafcina wrote:
Svileni wrote: Pric'o mi Zeljko Janusic :D
mudar odgovor :D
tada je jos Bucalo vodio.. cini mi se :D

u svakom slucaju Archibald je bio komad budale... i apsolutno zabranjen za slusanje u drustvu roditelja i njihovih prijatelja...
Zeljko je vodio asocijacije, a ovaj me svileni asocira na nekoga:)

da napomenem.... komad budale... ovdje je pozitivna osobina :D
uvijek sam volio ljude sa idejom.... a Archi.. ma koliko vulgaran.. je zaista imao ... more ideja :)
Svileni
Posts: 108
Joined: 22/05/2003 00:00

#45

Post by Svileni »

Da otklonim svaku sumnju, sasvim slucajno imam kasetu sa tom emisijom i zbog toga mi je poznat poziv ove gospodje. Za ostalo sam cuo od neke svoje raje koja su se nekad motala po ISV-u.
Loud
Posts: 127
Joined: 27/08/2003 00:00

#46

Post by Loud »

Amsterdammer wrote:Slušao sam ISV radio stalno i stvarno je bio za 10. Ipak, ovo što Željko priča su nebuloze. Frekvenciju su izgubili zbog nedostatka prostora, a da su bili jedni od najslušanijih u BiH je konstatacija van pameti. Čuli su se na Dolac Malti, gdje su bili i smješteni, i eventualno u Pofalićima i na Čengić Vili. Za ostale dijelove grada vam je trebala veoma dobra antena da ih uopšte čujete.
Ne znam zašto je izgubio frekvenciju, ali čini mi se da u ovom društvu i nije imao neku perspektivu s konstantnim puštanjem rock muzike, koliko god to raji koja su ih slušala bilo super.
Ne bih se bas slozio da se nisu culi dalje od Pofalica, pouzdano znam da se moglo slusati i u Kaknju. Doduse prijem nije bio kristalno jasan al' moglo se. Hehe kas se sjetim toga, ulazimo u objekat u Kakanju, a na radiju pici "riba zvana vadzajna" :D
Loud
Posts: 127
Joined: 27/08/2003 00:00

#47

Post by Loud »

Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
Kid_A wrote:Jao Archibald:)

Ja sam bio Anarhija , to mi je bio nick:) Evo suze mi krenule od uspomena :)

P.S. Kad mu ona zena sastavi sve ustasko - cetnicko :)

jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .
Imam to negdje snimljeno, nadam se da je snimak jos "slusljiv" :D
Kid_A
Posts: 217
Joined: 14/03/2007 07:42

#48

Post by Kid_A »

Loud wrote:
Svileni wrote:
Sarafcina wrote:
jel to ono kad je on njoj odgovarao
JEst gospodjo
da gospodjo
daa gospodjo
daa ah gospodjo
da da da gospodjo
ah da ah daaaaa daaaa

pa ga njen sin kasnije ceko ispred radija ....
Za sina doticne gospodje ne znam, al' znam da mu je ista poslije emisije poslala dva drota da mu uzmu izjavu :D. Nakon sto mu je gospodja svasta navaljala a on pri tom stenjao, na kraju joj je rek'o, tako je gospodjo, ja se palim kad me vrijedjaju :D .
Imam to negdje snimljeno, nadam se da je snimak jos "slusljiv" :D
Daj , proslijedi :)
Loud
Posts: 127
Joined: 27/08/2003 00:00

#49

Post by Loud »

Pokusacu to nekako prebaciti na komp, mada nemam "kasetas" , pa kad bude gotovo javit cu.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#50

Post by Sarafcina »

A jel zna neko sta je bilo sa onom ... "Behkom" .. sto je ujutro citala novine i komentarisala naslove i clanke ...
ono je bilo... haos dobro ...
Post Reply