U cemu je moc Avaza???

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#201

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Nema veze sa ovom raspravom gore al eto da napisem :D

Posto se bavim izdavanjem naloga za prikljucenje struje , ovaj slucaj je dosao do mene, znaci, fino ja uzmem molbu kad pise " molba za prikljucenje struje na vikendicu, duplex blablabla, vlasnici : suvlasnik Zlatko Lagumdzija, suvlasnik Fahrudin Radoncic" :lol: :lol: :lol: jao kad se odvalih smijat, nidje veze.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#202

Post by AmchoSM »

Eshek 007 nemam te šta demantovati. Malo teže za povjerovati al moguće da se desi. Ako ti kažeš onda je vjerovatno tako. Ako sam koga demantovao ovdje to sam uradio jer sam poznavao temu. Ovdje ne mogu ništa reći jer nisam bio tu.
A što se tiče putovanja i hodanja puna mi je kapa. Ima jedan restoran mog dobrog prijatelja Meše u Semizovcu pa mi tamo najljepše a i

E kukuruz mislim da se radi o vikendici koju Radončić pravi odmah do Lagumdžije na poljinama mislim. Biće prve komšije :D :D :D :D :D
Joj kad mu ovaj dovede bagere i mašine vikendom a bude je pravio 3 godine :-D :-D :-D :-D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#203

Post by mala-i »

AmchoSM wrote:Kakav ba Mišković i šoping centri. Ne znam i glupo mi je govoriti o nečemu što ne znam. Jedino što znam je da je čovjek radi sa hotelima tj hotelijer je. Nema blage veze sa trgovinom kao što su šoping centri. Možda ako ima istine u tome da hoće šoping centar 1 ili više, znam da će biti veliki business centar odmah uz novu avazovu zgradu na M. Dvoru na nekih 15 000 m2. Možda to čovjek hoće ako ima istine što reče JUMBO.

jok :D osim što je njegova delta generalni zastupnik zare, nivee, nike-a za srbiju, kupio je čini mi se c- market i pekabetu, s todorićem planira veliki udar na mercator...
ali, osim toga, u pravu si.Kakav ba on i shopping centri :D
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#204

Post by AmchoSM »

Mislim da sam čitao u Danima da baš Delta Mercator i Konzum misle zajednički kupiti ili srušiti naše VF i MIMS. Ne znam jel to istina al ne bi valjalo nikako.
Ako je vlasnik Delte Mišković onda je fakat moćan jer Delta ima najjači lanac shoping centara u srbiji. Samim tim i jak uvoznik
JAMBO
Posts: 66
Joined: 27/01/2007 14:17

#205

Post by JAMBO »

Amcho SM: dobro je što se trudiš oko Avaza ali pokazuješ zapanjujuću neiformiranost tako da ti definitivno vjerujem da radiš u Avaza!
Dakle, Miroslav Mišković nije hotelijer, kako tvrdiš, nego je trgovac i to najveći na Balkanu. Vlasnik je komapnije Delta M te najvećeg lanca šoping centara u Srbiji pod markom Pekabeta i C market. Mišković kontrolira 40 posto trgovine u Srbiji. Namjerava u BiH otvoriti desetak šoping centara i u njima prodavati robu iz Srbije. Za taj projekt ima punu podršku četnika Vojislava Koštunice koji, preko ekonomije, nastoji dovršiti ono što je Milošević započeo tenkovima. Amcho, ubuduće prije nego se javiš za riječ, saznaj bar elementarne stravi o kojima pišeš i drugima držiš lekiciju.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#206

Post by AmchoSM »

JUMBO rekao sam da nisam znao da je Delta njegova, a ako jeste onda je još moćniji nego sam mislio. Sigurno znam da je vlasnik nekoliko hotela i da je došao zbog Radon plaze tj zgrade Avaza. Htio je kupiti još kad nije bila ni završena u potpunosti, al nije htio da plati koliko je cijenio Radončić. Mišković je vlasnik 2 najbolja hotela u Hrvatskoj hotela Excelsior u Dubrovniku koji je sam procijenjen na više od 100 miliona eura, a drugi je u Opatiji.
Ako nisi znao eto da upotpuni tvoje ne-znanje neznalica :-D :-D :-D :-D
Za razliku od tebe ja te informacije ne skupljam sa interneta da bih nekome nešto dokazao :-D :-D :-D :-D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#207

Post by in33sa »

Nece biti da je Excelsior najbolji i u Dubrovniku, o Hrvatskoj da ne govorimo.

U Dubrovniku najbolji hotel je

Image
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#208

Post by AmchoSM »

necu komentarisati jer sam bio u oba :-D :-D :-D
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#209

Post by titami »

ovaj amcho sado maso siri dezinformacije kao i njegov utemeljitelj.


malo me zabrinulo da su hrvati prodali jedan od najboljih hotel u lijepoj njihovoj jednom cetniku poput miskovica, pa sam malo googolovo....

nidje veze.......

Kad je nedavno Fond za privatizaciju otvorio ponude za kupnju jedanaest jadranskih hotela, za dubrovački "Kompas" se javio Goran Štrok, bivši automobilistički as i aktualni vlasnik Wren's hotelske grupe s 12 hotela u Velikoj Britaniji, Hrvatskoj i na Sejšelima. Ponude će biti razmatrane na sljedećoj sjednici Fonda. Naravno, ako ta institucija opstane uz raspad Vlade. U vlasništvu Štrokove Wren's hotelske grupe već su tri dubrovačka i jedan riječki hotel – Excelsior, Bellevue, Palace i Bonavia. Ovi hrvatski hoteli pod nazivom Adriatic Luxury Hotels već tvore dio Štrokove Wren's grupe.


amcho pa tebe su ti cetnici istjerali iz onako lijepe foce, srusili aladzu,
koju nemozes vise napraviti ni za sto mil. evra.

pa ti vidi koga branis.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#210

Post by AmchoSM »

Znam šta govorim jer prvi pregovori davno o prodaji avazove zgrade dok se gradila bila je na poziv Miškovića u Excelsior u Dubrovnik kojeg je vlasnik Mišković. Tad sam i saznao da je vlasnik Hotela kojem sam zaboravio ime u Opatiji, a znam da su ta 2 najbolja hotela u susjednoj nam državi. Bar su tad bila i bar je tad bio njihov vlasnik Mišković. Možda se vrijeme promijenilo i da se orjentisao u trgovinu što nisam znao.
A što se tiče Foče istjerali me jesu, srećom familija mi je ostala nendirnuta, srušili jesu šta su stigli a u Aladži sam i živio al se Amcho namirio srbima na tom kraju više nego dovoljno kad je najviše trebalo :-D
Nažalost sad je takvo vrijeme da odem al rijetko sa ogromom mjerom opreza. Prođem autom da ne zaboravim. A tako će mi i sin isto vjerovatno.
A ja i moja porodica bojkotujemo svu sve što dolazi iz Srbije, Hrvatske i Slovenije. Tako da Mišković može otvarati šta hoće ja tamo ne ulazim. Nego zapitajte se vi gdje vi kupujete. Većina u Mercatoru i interexu
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#211

Post by titami »

e jebi ga sad, ako te ja sad zovnem na pregovore u radon inn cic plazu..... jel hotel moj.......

hvatas se cinjenica ko i avaz......... rekla, kazala.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#212

Post by in33sa »

Da, Goran Strok je vlasnik hotela.

A o ukusima se ne raspravlja, vezano za Hilton.

E sad, ako cemo bojkotovati sve sto dolazi iz Srbije, valjda bi i Randoncic trebao biti na tom spisku.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#213

Post by AmchoSM »

Titami ne paziš na ono što sam napisao. Pošto vidim da sam i previše rekao nego sam trebao, a sve iz namjere da demantujem one koji namjerno ili zbog neinformisanosti šire neistine, neću više pisati na ovu temu. Dovoljno sam rekao. Za razliku od Vas Gospodina Radončića jako dobro poznajem.
Nemam niti sam imao namjeru da nekoga ovdje ubjeđujem da mijenja svoje mišljenje o nekome ili kako bi on trebao razmišljati, već da pružim činjenice takvim osobama po pitanju ove teme i ljudi koje se ova tema doticala.
Usput saznao sam o Miškoviću informacije koje nisam znao.
Pozitivna razmjena informacija.
Bojkotujmo ono što nije naše :-D :-D :-D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#214

Post by in33sa »

Ne vrijedi ti da nas ubjedjujes.

Igrom slucaja ovo nije New York, Sarajevo je mali grad, ne poznajes samo ti Radoncica. A ja ipak vise uvazavam misljenje ljudi koji mogu biti objektivni jer ih doticni "gospodin" ne drzi na platnom spisku.
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#215

Post by titami »

in33sa wrote:Da, Goran Strok je vlasnik hotela.

A o ukusima se ne raspravlja, vezano za Hilton.

E sad, ako cemo bojkotovati sve sto dolazi iz Srbije, valjda bi i Randoncic trebao biti na tom spisku.

svaka cast! :!:
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#216

Post by titami »

AmchoSM wrote:Titami ne paziš na ono što sam napisao. Pošto vidim da sam i previše rekao nego sam trebao, a sve iz namjere da demantujem one koji namjerno ili zbog neinformisanosti šire neistine, neću više pisati na ovu temu. Dovoljno sam rekao. Za razliku od Vas Gospodina Radončića jako dobro poznajem.
Nemam niti sam imao namjeru da nekoga ovdje ubjeđujem da mijenja svoje mišljenje o nekome ili kako bi on trebao razmišljati, već da pružim činjenice takvim osobama po pitanju ove teme i ljudi koje se ova tema doticala.
Usput saznao sam o Miškoviću informacije koje nisam znao.
Pozitivna razmjena informacija.
Bojkotujmo ono što nije naše :-D :-D :-D
zelis demantovati, a di su ti dokazi, zajebi to sto ti radoncic valja.

free your mind!
strujnik
Posts: 340
Joined: 28/02/2003 00:00

#217

Post by strujnik »

AmchoSM wrote: A ja i moja porodica bojkotujemo svu sve što dolazi iz Srbije, Hrvatske i Slovenije. Tako da Mišković može otvarati šta hoće ja tamo ne ulazim. Nego zapitajte se vi gdje vi kupujete. Većina u Mercatoru i interexu
Cekaj, odakle je ono Fahro? Ni on nije nas, domaci, pa cemo i njega bojkotovati :D
JAMBO
Posts: 66
Joined: 27/01/2007 14:17

#218

Post by JAMBO »

Amcho SM, ubuduće prije nego odlučiš bilo šta napisati red je da provjeriš makar elementarne činjenice. Poput činjenice da Mišković nije hotelijer nego trgovac, da nije vlasnik hotela Excelsior u Dubrovniku jer je taj hotel vlasništvo Gorana Štroka, da nema u vlasništvu ni hotel u Opatiji, niti igdje drugdje itd. Kažeš da se povlačiš jer si "rekao previše". Da, stvarno si rekao previše -ali lažnih i pogrešnih činjenica i red je da ušutiš.
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#219

Post by Downunda »

AmchoSM wrote:Lajkane. Dnevni avaz je uvijek bio i ostaće sigurno pro bošnjački list koji će štititi interese bošnjaka prije svega i koji će mu omogućavati dobru prodaju i samim tim veliku čitanost i upravljanje na neki način tim ljudima. To je najjači razlog.2 gi razlog je MARKETING !! Pogledaj koji su oglasi, konkursi, smrtovnice itd. 1 strana je cca 2000 KM pa prebroj strane, a Petak je posebna priča. Ja nisam nikad čuo da neka novina ima skoro pola kilograma * 100 000 komada petkom. Sila je to papira, boje itd. Treba to pravdati sa 1 KM i još ima 2 PDV-a na sve to. Ne vjerujem da će ga neka novina srušiti u narednih nekoliko godina. Pogotovo u Sarajevu. Eh sad možemo ga i osuđivati ako je nekad pristrasan nekoj političkoj stranci. On se ne zbližava sa strankama na vlasti već ih dovodi na vlast. To je tako. Prošao je vakat jedne partije kao nekad. Pitanje je kako bi se Oslobođenje ponašalo da je 70 ih i 80 ih bio višepartijski režim. Daleko od toga da avazu treba stranka da ga štiti. Sjetimo se SDA i SDP a kad su ga htjeli uništiti pa se desilo obrnuto. Eto i tihića je srušio, izgubi zbog njega, a harisa promovisao u pobjednika. Ima ogromnu medijsku moć to je definitivno, s tim što sam primjetio, a čitam ga 10 godina da se u posljednje vrijeme otvaraju nove rubrike, al dobre. Sviđa mi se onaj prilog subotom gdje pišu poznate ličnosti i zaista intervijui sa jakim ljudima koji su uistinu rijetkot i na nivou su jedne profesionalne novine. Počinju ići malo profesionalizmu i pravom novinarstvu. Krenuli su sa rekao bih otvaranjem prema drugim narodima, a dokle i kako i hoće li biti prihvaćeni vidjećemo. Mada sumnjam da će se upustiti u rizik nekog većeg priklonjivanja drugim narodima, a rizikovati sa tim da izgubi Bošnjake kao čitaoce koji bi mu zbog toga mogli okrenuti ledja i kao čitaoci i kao marketing partneri.
Ne znam otkud ti to da "Avaz" štiti interese Bošnjaka??!!
Obzirom da se demografska slika u BiH drastično promjenila od 1992. godine nije ni čudo što je "Avaz" najtiražnija novina (masovan "odliv" intelektualih masa).
Zna se ko čita Avaz" a ko ga "prelistava" (uglavnom polupismei proincijalci ili ljudi kontaminirani nacionalizmom).
Treba li spominjati da je u nepostojanju Zakona o porijeklu imovine vlasnik "Avaza" od prosječnog novinara postao jedna od najuticajnih i najbogatijih osoba u BiH!
Ako "Avaz" štiti interese Bošnjaka, onda meni ne treba takva "zaštita"
Da je normalno vrijeme, ta novina (zbog dosta razloga koji su već navedeni) ne bi mogla proći ni lektorsku a kamoli kakvu drugu (novinarsko-etičku ili sl) kontrolu.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#220

Post by Hantraga »

Kolko ja znam Avaz i Oslobodjenje su na internetu. BAs me interesuje koji list ima vise posjeta posjeta, od tih "intelektualnih masa" koje su izvan bosne...
JAMBO
Posts: 66
Joined: 27/01/2007 14:17

#221

Post by JAMBO »

Tanjug je upravo objavio vijest da je Fahrudin Radončić danas u Beogradu sklopio strateško partnerstvo sa Mirislavom Miškovićem-srpskim tajkunom koji se obogatio zahvaljujući tijesnoj saradnji sa balkanskim kasapinom Slobodanom Miloševićem. Mišković je vlasnik trgovinske komapnije DELTA M kojoj će "bošnjački zaštitnik" Fahrudin Radončić pomoći da u BiH izgradi mrežu šoping centara sa srpskim proizvodima. Ono što je Milošević radio u ratu sada Mišković radi u miru: na žalost, Radončić je samo bijedni plaćenik koji će srbijanskom tajkunu pomoći da što lakše, jeftinije i bezbolnije pokori BiH.
Treba bojkotovati ne samo Miškovića nego i Radončića i njegov Avaz!
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#222

Post by haris ubleha »

Stravicno... :roll:
MIŠKOVCIH I RADONČIĆ OSNIVAJU ZAJEDNIČKU KOMPANIJU
22.3.2007 17:13 BEOGRAD (Tanjug) - Predsednik Delta holdinga Miroslav Mišković dogovorio se sa vlasnikom bosanske kompanije ''Avaz'' Fahrudinom Radončićem da osnuju zajedničku kompaniju sa sedištem u Sarajevu, saopštila je danas kompanija ''Delta''.
''Delta holding'' očekuje da će ovim poslovnim potezom u potpunosti zaokružiti prisutnost na tržištu oba entiteta BiH.
Nije uzaludu smradu iz Plava kodna oznaka bila Šćepo dok je radio za KOS. Najprije je svojim smetljarskim proizvodom unistio svijest prosjecnog bosnjackog insana za narednih 20 godina, a sada dovrsava svoj i projekt KOS-a "sto gluplji narod, to laksa meta za cetnike i njihove pomagace". Sto cetnik Slobo nije uspio u ratu, sada ce njegov glavni finansijer i biznismen Miskovic uspjeti u miru. Kad onim mudzahedinima oduzimaju drzavljanstvo, sto i Smradoncica ne nabiju ga nogom u guzicu. :x Djubre smrdljivo, cetnicima otvara vrata da nas pokore, a njegova pascad iz AV AV AVaza su svojevremeno razapinjala Lagumdziju sto se sastao sa Goranom Svilanovicem iz Gradjanskog saveza Srbije koji je jedan od rijetkih politicara koji je bez dlake na jeziku govorio o ratnoj proslosti Srbije. Ovaj glupi narod je takvo nesto i zasluzio: da mu KOS-ovci i saradnici cetnika odredjuju pobjednike na izborima i vaze o patriotizmu... :x
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#223

Post by mala-i »

najgora stvar u svemu ovome je što im situacija, kada su trgovački centri u našoj zemlji u pitanju, trenutno ide na ruku :(
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#224

Post by titami »

neznam sta ce amcho sm reci na ovo ...
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#225

Post by mala-i »

titami wrote:neznam sta ce amcho sm reci na ovo ...
kakav ba miskovic i shopping centri :? :D
Post Reply