U cemu je moc Avaza???

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#126

Post by titami »

Neelix wrote:vijecnica je jedan od simbola sarajeva, a i rata. snimak pozara na ovoj zgradi je obisao svijet. sta mislis, treba li je obnoviti?
vijecnica je bila taj dan kada je gorila na stranim televizijima i bila u stranim novinama, hiljade reportaza i prica o oslobodjenju bile su maltene non stop u stranim medijima.

ali je ne pricam o zgradama, usput vijecnicu nikad neces moci obnoviti jer je bilo vrijedno ono sto je unutra, nego o borbi za zivot, o ljudima, koji su pokusavili i pored stalnih granatiranja i snajpera da normalno zive. Neznam da li shvatas ali izmedju oslobodjenja i sarajlija u tom periodu je velika slicnost.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#127

Post by Neelix »

shvatam ja sta hoces da kazes, ali sam misljenja da se ista analogija moze primijeniti i na bilo koju srusenu zgradu u sarajevu. to sto se najvise prica o zgradi oslobodjenja iskljucivo je zbog toga sto je fahro ljudima trn u oku. da ju je kupio/obnovio neko drugi, neko "pogodan", siguran sam da niko ne bi ni spomenuo srusene zgrade kao spomenike :)
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#128

Post by titami »

naravno. zato sto on ne predstavlja gradjansku bosnu i hercegovine, nego papansku.

sad mi jos gore kada znam da ce tu zgradu kupiti jedan od cigana iz beograda koji su nam sve te zgrade odradili.
Last edited by titami on 14/03/2007 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#129

Post by Neelix »

to sam htio da cujem :)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#130

Post by PITARKA_SA »

ma fahro..hljeba i igara ..i ljudi sretni..
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#131

Post by Neelix »

i naide :D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#132

Post by PITARKA_SA »

jah,hljeba ,igara i TREBA :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#133

Post by Neelix »

Lezbaco! :D
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#134

Post by titami »

i vutre 8-)
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#135

Post by AmchoSM »

Neelix wrote:vijecnica je jedan od simbola sarajeva, a i rata. snimak pozara na ovoj zgradi je obisao svijet. sta mislis, treba li je obnoviti?
Normalno da treba kao i sve ruševine. Zašto nešto ostaviti ako misliš zbog njih ond ane treba. Boli varvare i četnike ona stvar što je nešto on i njegov narod srušio. Kad bi to ostavili isti ti varvari bi rekli : e vidiš sine ja i moji prijatelji smo ovo porušili i ovdje poklali. Tako to oni prenose koljenima i generacijama.
A što je gore mi im sve praštamo koljenima i generacijama tako da nema fajde ni zbog nas ni zbog njih da ostaju ruševine po gradu.
Mogu švabe ostaviti kad su drugačijeg mentaliteta.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#136

Post by kub lajkan »

AmchoSM wrote: Kad bi to ostavili isti ti varvari bi rekli : e vidiš sine ja i moji prijatelji smo ovo porušili i ovdje poklali. Tako to oni prenose koljenima i generacijama.
Ma ja. Najbolje obnovi, pa im prodaj. Dobro tebi, dobro njima... :-)
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#137

Post by titami »

kub lajkan wrote:
AmchoSM wrote: Kad bi to ostavili isti ti varvari bi rekli : e vidiš sine ja i moji prijatelji smo ovo porušili i ovdje poklali. Tako to oni prenose koljenima i generacijama.
Ma ja. Najbolje obnovi, pa im prodaj. Dobro tebi, dobro njima... :-)
vidis sine, prvo smo porusili, pa poklali, a sad smo sve kupili parama koje smo pokrali.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#138

Post by kub lajkan »

titami wrote:
kub lajkan wrote:
AmchoSM wrote: Kad bi to ostavili isti ti varvari bi rekli : e vidiš sine ja i moji prijatelji smo ovo porušili i ovdje poklali. Tako to oni prenose koljenima i generacijama.
Ma ja. Najbolje obnovi, pa im prodaj. Dobro tebi, dobro njima... :-)
vidis sine, prvo smo porusili, pa poklali, a sad smo sve kupili parama koje smo pokrali.
Dakle, da zakljucimo... onaj s kojim se moze napraviti tal o njegovoj proslosti ce se sutjeti, a ko nece u tal (npr. Lagumdzija), on ce biti najveci neprijatelj Bosnjaka i pripisace mu se i sta jest a narocito sta nije...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#139

Post by callmethebreeeze »

avaz je odlican produkt u smislu da fahro ocito zna kako napraviti novinu za danasnje bosansko drustvo. ali je pravo smijesan kada pocne tvrditi da mu je novina bolja od jutarnjeg :-D to je izjavio u intervjuu danima.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#140

Post by patrius »

Dok je ovaca bit ce i vune...
JAMBO
Posts: 66
Joined: 27/01/2007 14:17

#141

Post by JAMBO »

Ljudi, pa neće valjdav Sarajevo dozvoliti da Avaz preuzme Miloševićev ministar Miroslav Mišković koji se bogatio dok su Miloševićeve horde preko Drine dolazile u BiH klati Bošnjake. Treba organizirati proteste! Pa za koga radi taj patuljak Radončić? Ko stoji iza njega? Hoćemo li dozvaliti da nas nakon klanja još i ponižavaju? Ne mogu vjerovati da je Fahro toliki đon obraz.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#142

Post by AmchoSM »

Njegova volja šta će uraditi sa zgradom. Ne znam šta se toliko ložite. Ovaj jeste zainteresovan za zgradu al iako ima milijardu na svom kontu pitanje je može li vratiti 90 miliona ako je plati Fahru. Ogromna je to suma ljudi i za njega. Ne zaborabvite da hotel extra dobro radi zahvaljujući fahrovim vezama pa ko god dodje u SA dodje u radon plazu. A mišković to nema u Sa. Mislim da će se zajebati ako kupi.

A šta je sa mogućnošću što srbijanska delta, hrvatski konzum i slovenački mercator hoće da kupe VF i MIMS ? Ja sam to čitao nešto o tome al ne znam koliko ima istine.
Hebeš zgradu ovi nas hrane i koliko toliko održavaju nekakvu ravnotežu i BH prehrambene proizvode na svojim rafovima u diskontima !!!
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#143

Post by prleitihi »

ispade fahro jebeniji igrač od miškovića.. :D:D
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#144

Post by AmchoSM »

prleitihi wrote:ispade fahro jebeniji igrač od miškovića.. :D:D
Jeben je igrač al jel jebeniji ne znam. Mišković dolazi na bosansko područje na Fahrovu teritoriju gdje ovaj vedri i oblači :-) :-) :-)
Možda mu je proda i onda ga sjebe ovdje da mu je ovaj vrati u pola cijene :D :D :D :D :D Koji bi to bio odron :-D :-D :-D :-D
Cary Grant
Posts: 81
Joined: 27/11/2006 00:34

#145

Post by Cary Grant »

AmchoSM wrote:Njegova volja šta će uraditi sa zgradom. Ne znam šta se toliko ložite. Ovaj jeste zainteresovan za zgradu al iako ima milijardu na svom kontu pitanje je može li vratiti 90 miliona ako je plati Fahru. Ogromna je to suma ljudi i za njega. Ne zaborabvite da hotel extra dobro radi zahvaljujući fahrovim vezama pa ko god dodje u SA dodje u radon plazu. A mišković to nema u Sa. Mislim da će se zajebati ako kupi.

A šta je sa mogućnošću što srbijanska delta, hrvatski konzum i slovenački mercator hoće da kupe VF i MIMS ? Ja sam to čitao nešto o tome al ne znam koliko ima istine.
Hebeš zgradu ovi nas hrane i koliko toliko održavaju nekakvu ravnotežu i BH prehrambene proizvode na svojim rafovima u diskontima !!!
Boldirano upravo pokazuje kakav profil radnika gospodin Radončić drži u svome kolektivu i koji to profil radnika je zadovoljan svojim statusom. Iznio si toliko gluposti, laži i izmišljotina u svojim postovima da je to nevjerovatno čak i znajući ko te je školovao i plaćao ti školovanje.

NIJE istina da Avaz radi pošteno. Ja sam radio dole i bez ugovora, i bez prijave, i gangster mi je ostao dužan brdo para. Samo zato što je kriminalac i što zbog veza sa podzemljem mu niko ne smije ništa. NIJE istina nijedna tvoja riječ o prosječnim platama u Avazu. Znam bračni par koji je dobio otkaz isti dan, zbog hira gazde. Znam ženu koja radi za 250 KM mjesečno full time job. I nije jedina, ali ne smije reći ništa jer dole je dictatorship, jer je dole Musolini bosanski koji sada ima tiraž i popularnost jer je odgojio čitavu jednu nacionalnu generaciju kretena koji ne znaju za bolje i misle da je Avaz vrh novinarstva.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#146

Post by klixober »

Moze li mi neko iz Avaza odgovoriti na sljedece.Prema kojem kriteriju skoro u svakom broju na prvim stranama izlazi nesto sto je Mirnes Ajanovic napisao? Da li je Miernes Ajanovic novinar Avaza,ako da,da li prima platu.Ako Mirnes nije novinar Avaza,da li su onda njegovi tekstovi placeni oglasi?
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#147

Post by AmchoSM »

Cary grant to što pišeš je totalna laž !!!
Gdje si to radio ti u avaz-u ???
Ja radim 5 godina i NIKO I NIKO NIKAD U AVAZ-U NIJE IMAO PLATU ISPOD 500 KM a tolika je najmanja koju imaju dostavljači novina + 220 KM toplog obroka. Ja sam rukovodilac većed odjela u AVAZ u i znam te detalje jako jako dobro. Pogledaj malo ranije moje pisane postove. To da si radio bez ugovora je čista laž osim da si radio preko stundentskog servisa u štampariji. Prosječne plate jesu takve. Medi planer ima platu sa toplim obrokom i SS 1300 KM, vozači 1000 KM ...
I nije diktator jer da jeste ja ne bih radio jer imam izbora da mijenjam posao gdje hoću i za veću platu al zbog njegovog odnosa prema radnicima i redovne plate neću.
To što ga ti ne voliš iz nekog razloga ne mora biti razlog da lažeš o njemu.
Dje si to bolan ti radio da ti je ostao dužan brdo para a nisi bio ni prijavljen ???
Providan si do bola ba :-D :-D :-D :-D :-D
Drugi put nađi nekog pismenijeg pa nek ti satavi tekst :-D :-D :-D :-D :-D
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#148

Post by titami »

ovo fahrina masina za ispranje mozga, radi.

amcho sado maso je ociti primjer istog.
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#149

Post by AmchoSM »

Što to ispiram mozak pa vidi da je lik providan !!!
Ja iznesem činjenice a on neistinu.
Eto titami reci mi ti ima li ikakve logike biti neprijavljen, da ti ne plaća doprinose i baš ništa a da ti je dužan brdo para. Još sam iznio ko radi u avaz-u a to su momci i djevojke koji rade preko studentskog sevisa i to nije avaz nego GIK OKO ili ti ga štamparija.
Nego Vam se pojavio lik koji zna stvarno stanje u avaz-u jako dobro i ne popušta jer ne može da gleda neistine o firmi u kojoj radi.
Što to nema neko kao ja da je dosadan u temama kao što su oslobođenje, pivara i hilmo, šipad itd ...????
Zapitajte se malo ko je nezadovoljan i ko zaslužuje da ga se brani.
Za Radončića možete tvrditi da je lopov, kriminalac i svašta al da je loš prema zaposlenicima to neću trpiti a da neosatne neodgovoreno. Isto kao da vi radite u avaz-u pa sve znate, neg nađađate na osnovu mahalskih priča. To je problem ovog foruma što je pola priča na osnovu rekla kazala.
Cary Grant
Posts: 81
Joined: 27/11/2006 00:34

#150

Post by Cary Grant »

Mislim da s tobom i sa ljudima sa svjetonazorima sličnim tebi ne vrijedi raspravljati, i zato neću ući u polemiku s tobom, nisi vrijedan toga. Tvoj vrli vlasnik te drži kao psa na lancu, upravo iz razloga zato što razmišljaš kako razmišljaš, a ne zbog tvojih radničkih kvaliteta, to je valjda svima jasno.

A što se tiče izjava da ja lažem, ti misli šta hoćeš. Ali tvoj gazda dobro zna, za razliku od tebe, kako se riješiti uposlenika bez većih problema i uz manju primjenu verbalne sile. A to je učinjeno na brojne upite kada će biti isplaćeni zaostali honorari.

Gospođa koju sam pomenuo radi u Avazu, ne u štampariji i ima platu koju sam naveo, čak je i bez objašnjenja bez posla ostala, i vratila se na isti tek na intervenciju jedne goleme štele.

I ne mogu da vjerujem da na sabahu polemišem o jednoj tako nebitnoj antimateriji kao što je Avaz i njegov vlasnik. Ako je tebi dobro dole, uživaj, samo nemoj ovdje promovisati nepismenost i zatupljujući odnos koji ta novina ima prema stanovnicima BiH. Dovoljno je što vas imamo na trafikama. Ili brate, razgulite u Gusinje, Plav, odakle ste već došli svi, pa tamo furajte svoj gnjevni vaz.
Post Reply