Jezik naš nasušni (pljuvanje bez granica)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#76

Post by rashomon »

sulesavic wrote:Fin čovjek (Baotić), radi, kompetentan, ne eksponira se u javnosti.
I ono što radi uradi kako treba ;)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

rashomon wrote:
mIRCerka wrote:
metastasio wrote: I tu se pojavljuje zalosna cinjenica da u BiH danas, osim njega, nema covjeka s kojim se moze kompetentno lingvisticki razgovarati.
A prof. Leko?
:-)

btw, zvanicna informacija je da neki od asistenata na faxu prate sax redovno (meni tako izletise, bilesi meni mene citirase) a meni se brcici ukovrdzase od shege.
Ti ovo namjerno otkrivaš položaj?

> Josip Baotić, meni najdraži lingvista na onom fakultetu<
jebote "ispala" sam i u novinama sa velikachkom slikom, ime i prezime, fali samo broj indexa, pa ono nemam sta sakrivati, makar toj populaciji :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#78

Post by mIRCerka »

sJutra je promosHn knjige, 7 sati, Sahinpasic knjizara u starom gradu :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#79

Post by prleitihi »

Profesor je postigao svoj cilj. Prašina se digla. Ne samo da je odličan lingvista, nego i sjajan marketinški stručnjak. :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#80

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:Profesor je postigao svoj cilj. Prašina se digla. Ne samo da je odličan lingvista, nego i sjajan marketinški stručnjak. :oops:
Ridjanovicu nije potrebna prashina. Njemu nisu potrebne mase na promociji, On je tip covjeka koji cijeni kad mu dodje neko ko cijeni tu umjetnost, neko ko voli JEZIK. Nije on turbofolk zvijezda :D

A prozivanje pocese Oni, ne on.
:D A i SB skontala kako da digne citanost...
Vidimo se tutla tamo :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#81

Post by mIRCerka »

Beatrix wrote:ma ne, uopste mu nije potrebna reklama :roll:

ovo je bilo tako diskretno :roll:

izvinite, ali mislim da je ovo tipicni medijski trik.
Fakat ne kontam sta ce ridjiju reklama, al eto :D

Sram mene bilo sto sam jos pocetkom decmbra pomenula ovu promociju...fakat sram me bilo...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#82

Post by prleitihi »

Odlično tempirana polemika (za koju je znao da će se desiti). Prozivanje sigurno nisu počeli oni (ti još uvijek nisi pročitala sve tekstove, ali te to ne sprečava da ovdje učestvuješ u polemici!) Prašina mu, možda, ne treba toliko zbog promocije, ali mu svakako treba zbog prodaje knjige!

Polemike su objavljene u Danima a ne u Bosni.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#83

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:Odlično tempirana polemika (za koju je znao da će se desiti). Prozivanje sigurno nisu počeli oni (ti još uvijek nisi pročitala sve tekstove, ali te to ne sprečava da ovdje učestvuješ u polemici!) Prašina mu, možda, ne treba toliko zbog promocije, ali mu svakako treba zbog prodaje knjige!

Polemike su objavljene u Danima a ne u Bosni.
kao sto napisah vise puta na forumu
Slobodna Bosna i Dani su mi ISTO SRANJE ISTO PAKOVANJE.
Tako da imam problema u razlikovanju tih magazina.

Polemike uvijek ima, i polemika ce se nastaviti.
Mark my words young man! :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#84

Post by rashomon »

mIRCerka wrote:
rashomon wrote:
mIRCerka wrote: A prof. Leko?
:-)

btw, zvanicna informacija je da neki od asistenata na faxu prate sax redovno (meni tako izletise, bilesi meni mene citirase) a meni se brcici ukovrdzase od shege.
Ti ovo namjerno otkrivaš položaj?

> Josip Baotić, meni najdraži lingvista na onom fakultetu<
jebote "ispala" sam i u novinama sa velikachkom slikom, ime i prezime, fali samo broj indexa, pa ono nemam sta sakrivati, makar toj populaciji :D
Kojoj populaciji?

Ass-istentima?

Da li oni znaju da su ti mIRCerka ovdje?

Ja nisam znao ko si i šta si dok mi nisu rekli! E onda sam se pošteno sjebao!

Mogu li ja ikako pobjeći od tebe, ili me ovo ti pratiš?

:D :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

rashomon wrote:
mIRCerka wrote:
rashomon wrote: Ti ovo namjerno otkrivaš položaj?

> Josip Baotić, meni najdraži lingvista na onom fakultetu<
jebote "ispala" sam i u novinama sa velikachkom slikom, ime i prezime, fali samo broj indexa, pa ono nemam sta sakrivati, makar toj populaciji :D
Kojoj populaciji?

Ass-istentima?

Da li oni znaju da su ti mIRCerka ovdje?

Ja nisam znao ko si i šta si dok mi nisu rekli! E onda sam se pošteno sjebao!

Mogu li ja ikako pobjeći od tebe, ili me ovo ti pratiš?

:D :D :D :D
tebi je vrijeme za kafu :D i to duzu s mlijekom :D

Ne, nisu znali dok mi nisu sve istorokali na brzinu, i onda meni citiraju "neku mircerku" i ja tu umrem od smijeha....
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#86

Post by rashomon »

...i onda dođeš ovdje i kažeš kako su "neki" "nešto", i oni sad komotno mogu naslutiti ko i šta...

Mada sam siguran da već znaju!
---------------------------------------------------------------------------------------

Radije čaj od trostruke kamilice!
:D :D :D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#87

Post by luciferino »

Zar vi stvarno mislite da je Riđanoviću potreban nekakav marketinški potez da bi prodao knjigu? Joj stvaaaarno ima da se obogati. Eno već sve rasprodano. :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#88

Post by mIRCerka »

rashomon wrote:...i onda dođeš ovdje i kažeš kako su "neki" "nešto", i oni sad komotno mogu naslutiti ko i šta...

Mada sam siguran da već znaju!
---------------------------------------------------------------------------------------

Radije čaj od trostruke kamilice!
:D :D :D
jedan od razloga duzeg studija je bila cinjenica otvorenog razgovora U FACU sa svima :D
pa te onda profesor vraca kao pingpong lopticu...cisto cejfa radi...jer moze... :D

nije frka za chaj, samo reci kad i gdje :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#89

Post by mIRCerka »

Beatrix wrote:
odo ja, dosta za ovu raspravicu. nemojte kamilicu lipa je bolja za nerve :D
kamilica, Alan Ford, sifra nekakva :D ne skontah :D

Kako god, ja odo sutra.
Aloisius
Posts: 18
Joined: 14/05/2004 21:54

#90

Post by Aloisius »

mIRCerka wrote: I on je jedan od rijetkih koji kaze da ne postoje meko Ć i tvrdo Č, vec Č i Ć i tu je end of discussion :D
svaka mu čast na tome...

koliko sam puta to pokušao ljudima objasniti, uglavnom uzalud
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#91

Post by sulesavic »

Aloisius wrote:
mIRCerka wrote: I on je jedan od rijetkih koji kaze da ne postoje meko Æ i tvrdo È, vec È i Æ i tu je end of discussion :D
svaka mu èast na tome...

koliko sam puta to poku¹ao ljudima objasniti, uglavnom uzalud
Vau, koja je to borba za istinu!
Aloisius
Posts: 18
Joined: 14/05/2004 21:54

#92

Post by Aloisius »

sulesavic wrote:
Aloisius wrote:
mIRCerka wrote: I on je jedan od rijetkih koji kaze da ne postoje meko Ć i tvrdo Č, vec Č i Ć i tu je end of discussion :D
svaka mu čast na tome...

koliko sam puta to pokušao ljudima objasniti, uglavnom uzalud
Vau, koja je to borba za istinu!
zaboravi staviti kakav smajli...

nije to moja životna borba, više nešto što me ponekad nasmije , posebno kad čujem obrazovane ljude koji tako argumentiraju.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#93

Post by mIRCerka »

Eno nastavka u SB :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#94

Post by prleitihi »

Ko je...? Profesor, again? Pa ima sad da samo to objavljuju. Kad još Filipović počne pisati o Haveriću... Bojim se da neće biti mjesta ni za Senadovu rubriku. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#95

Post by prleitihi »

Pročitah! Odvadio je profesor. Ukratko - hvalospjev o sebi, pumpanje ega i nekoliko krajnje neduhovitih opaski. Ostaje žal što se nije, barem, očeš'o o reagovanje njegove bivše studentice, čije je pisanje iskoristio kada mu je to odgovaralo. Kada se očeš'o o sva ostala reagovanja, mogao je i o njeno. Al' eto - iskoristi i (od)baci, k'o kurton!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#96

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:Pročitah! Odvadio je profesor. Ukratko - hvalospjev o sebi, pumpanje ega i nekoliko krajnje neduhovitih opaski. Ostaje žal što se nije, barem, očeš'o o reagovanje njegove bivše studentice, čije je pisanje iskoristio kada mu je to odgovaralo. Kada se očeš'o o sva ostala reagovanja, mogao je i o njeno. Al' eto - iskoristi i (od)baci, k'o kurton!
Sad me bas interesuje kako dani ili bosna ili bilo koje novine objave necije reagovanje, potpisano imenom i prezimenom...jel im se treba poslati kopija licne karte ili se ja mogu potpisati kao Prle I Tihi sa saxa, i da tako objave? Sto to pitam? Pa pitala sam profesora prije 4 dana za ovo reagovanje, i on mi je objasnio sve sta je i kako je bilo. Da, namjeravao je kontaktirati studenticu , ali u fri oko knjige i spremanja promocije nije stigao. I poslao je mail izvinjenja studentici, i na kraju se sve izgladilo.
A ispalo je na kraju da ona nije ni slala to reagovanje.
E sad, ko koga zajebava u svemu tome, niko vise ne zna.
:D:D:D:D:D:D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#97

Post by prleitihi »

"A ispalo je na kraju da ona nije ni slala to reagovanje. "

A kako profesor to zna? Bio možda na CC-ju? Studentica je napisala da joj profesor nije odgovorio na mail (Što ti je i profesor potvrdio. Rekao ti je da je odgovorio nekad poslije!). Kako je sada neko znao da profesor nije toj studentici odgovorio na mail?
Izgleda da Riđan zna sve. Azira ostaje bez posla... :( :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#98

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:"A ispalo je na kraju da ona nije ni slala to reagovanje. "

A kako profesor to zna? Bio možda na CC-ju? Studentica je napisala da joj profesor nije odgovorio na mail (Što ti je i profesor potvrdio. Rekao ti je da je odgovorio nekad poslije!). Kako je sada neko znao da profesor nije toj studentici odgovorio na mail?
Izgleda da Riđan zna sve. Azira ostaje bez posla... :( :D
profesor je fakat bio u frci oko knjige...ako si pratio forum, promocija je trebala biti pocetkom decembra, i ne znam sta se sve desilo, al promocija je bila tek ovaj cetvrtak...
ni na pola mojih mailova profesor ne stigne odgovorit, vec kad odgovori, sumira 4 maila i u jednom odgovoru sve pokrije...

A profesor ima previse godina da bi visio online dan i noc :D

mislim da je njoj zasmetalo sto je objavio email adresu, a ne sto je citirao...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#99

Post by prleitihi »

Napisala je šta joj je zasmetalo. To što je koristio njene citate "u polemici sa kojom ona nema veze" (ovo je njen citat!) joj je malo zasmetalo. Dok je objavljivanje njenih ličnih podataka bez odobrenja zasmetalo malo više. Meni je najgore od svega što joj je odgovorio na mail tek nakon što je ona to spomenula u svom reagovanju. Mogao joj je u jednoj rečenici napisati. To bi mu uzelo 14 sekundi. (Ako bi pisao "jalijaško-mahalskim stilom" :oops: :D )
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#100

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:Napisala je šta joj je zasmetalo. To što je koristio njene citate "u polemici sa kojom ona nema veze" (ovo je njen citat!) joj je malo zasmetalo. Dok je objavljivanje njenih ličnih podataka bez odobrenja zasmetalo malo više. Meni je najgore od svega što joj je odgovorio na mail tek nakon što je ona to spomenula u svom reagovanju. Mogao joj je u jednoj rečenici napisati. To bi mu uzelo 14 sekundi. (Ako bi pisao "jalijaško-mahalskim stilom" :oops: :D )
sad ti napisah da covjek mail provjerava jednom u 10 dana...
:D

nije on ko mi...
:D
Post Reply