centralni dnevnik - hadzifejzovic

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#176 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by don vito »

skojotovski wrote:don vito,
izvini, ali prosvijetli me please, na kojoj to ti tv gledas Humanu tv???

p.s. zvonko maric kad je tresao ovim medijskim prostorom, slobodan vaskovic je hodao sa ratkom mladicem! hadziomerovicu je bio mentor i ucio ga... na hiljade istrazivackih priloga i jebenih situacija je iza njega. humanitarnih akcija takoder... ali...sad je zasrao sve to... meni (ali i mnogim drugim) je pao u ocima i strasno me je razocarao kako je poceo raditi na Kurtonalnoj tv...
Ne gledam nigdje "Humanu TV", ne znam cak da li ta emisija jos postoji. Pominjanje Humane TV je ironija na hvalospjeve Hadzifejzovicevog dobrotvornog angazmana koji je, da ne bude zabune, sa ljudske strane za svaku pohvalu, ali apsolutno nebitan za bh. novinarstvo.
Sto se tice paralele Vaskovic-Hadzifejzovic, ti uvodis i Bajrama Demicija i potvrdjujes ono sto ja govorim. Vaskovic je u ratu hodao sa Mladicem, a danas jedini ima m..a da raskrinkava Dodikov kriminal. Bukvalno rizikuje vlastiti zivot, u medijskom mraku RS-a "60 minuta" je emisija koju citiraju i umjerene snage u RS-u, i SDS, i radikali. Prati njihove press-konferencije u BL i vidjet ces da, kad prozivaju Dodika, uglavnom citiraju "60 minuta". Znaci, Vaskovic danas radi apsolutno dobru stvar za ovu drzavu.
Sa druge strane imas Hadzifejzovica i Demicija koji su u ratu imali casne uloge, isto tako i dobar dio vremena nakon rata, da bi danas postali hm... da smislim neki izraz... recimo "uljepsivaci" nase stvarnosti sto je eufemizam za poltonsko novinarstvo. Hadzifejzovic svojim iskustvom i "znanjem" pred kamerom jos uspijeva zadrzati kakav-takav nivo, dok je Demici potonuo u septicku jamu zvanu Kantonalna TV.
Sta je zakljucak? Niko ne moze izbrisati svoju proslost, ali se ne moze ni zivjeti od te proslosti.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#177 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Vozdra raja :-) »

@Vito

Ne razumijem zasto je Senad nebitan za bih novinarstvo?!? Po tebi, nisu bitni oni profesionalni, vec su bitni oni koji dolaze iz politickih krugova, poput Bakira.

A kad vec spominjes poltronsko, podanicko, pa i rezimsko novinarstvo, onda moras spomenuti Bakira, on je sampion u tome.

Lahko je Bakiru biti (samoproglasena)zvijezda kada pravi emisiju na drzavnoj televiziji, u udarnom terminu, i pod politickom zastitom je svojih mentora. Lahko je biti faca kad ti je drzavna televizija privatna palica...

Senad Hadzifejzovic je kao novinar odigrao historijsku i moralnu ulogu tokom agresije na BiH, nepristrasan je, sara po svima, i probosanski je novinar.

Tato zavrsavam ovaj post sa Senadovom recenicom;

"Pozdrav borcima, dovidjenja gledaocima"
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#178 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by skojotovski »

don vito, sve stoji! :thumbup:
ali...ne mislis li da neki "vjetrovi" pusu u vaskoviceva ledja? da li radi za drzavu ili za neki svoj interes, to samo on zna. a i senad, a i bakir takodjer imaju stranacka jedra.
slucajno sam saznao da je zvonka marica policija cuvala zbog priloga koje je radio. za mene nije bilo jaceg reportera u drzavi. ali...kao sto rekoh, usrao je motku sa Kurtonalnom tv i nacinom rada na istoj, odnosno uvlacenjem i pranjem kantonalnih majmuna koji su na vlasti. ne bih se slozio s tobom kada je rijec o, kako si ga nazvao, dobrotvornom angazmanu. zasto bi ovaj dio bio nebitan za bh novinarstvo? zasto ne iskoristiti moc medija i pomoci ljudima u nevolji? u ostalom, zasto ne iskoristiti svaku profesiju i mogucnosti kako bi nekome pomogao? i senad (prostorom u dnevniku) i maric (prilozima) su pomogli hiljadama ljudi, porodicama osigurali krov nad glavom, omogucili lijecenje bolesnim, vratili osmijeh na lica... meni je draze vidjeti jednu takvu pricu, koja ce animirati ljude da pomognu, nego deset vaskovicevih priloga nakon kojih se nista nece dogoditi...ili cijih vec. nije ni bitno...
Last edited by skojotovski on 25/03/2008 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#179 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Better Man »

Vozdra raja wrote:@Vito

Ne razumijem zasto je Senad nebitan za bih novinarstvo?!? Po tebi, nisu bitni oni profesionalni, vec su bitni oni koji dolaze iz politickih krugova, poput Bakira.

A kad vec spominjes poltronsko, podanicko, pa i rezimsko novinarstvo, onda moras spomenuti Bakira, on je sampion u tome.

Lahko je Bakiru biti (samoproglasena)zvijezda kada pravi emisiju na drzavnoj televiziji, u udarnom terminu, i pod politickom zastitom je svojih mentora. Lahko je biti faca kad ti je drzavna televizija privatna palica...

Senad Hadzifejzovic je kao novinar odigrao historijsku i moralnu ulogu tokom agresije na BiH, nepristrasan je, sara po svima, i probosanski je novinar.

Tato zavrsavam ovaj post sa Senadovom recenicom;

"Pozdrav borcima, dovidjenja gledaocima"
Senad je itekako režimski novinar koji radi za Švrakiće i SBiH i novinar i koji prodaje svoj ugled koji je stekao u ratu.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#180 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by don vito »

skojotovski wrote:don vito, sve stoji! :thumbup:
ali...ne mislis li da neki "vjetrovi" pusu u vaskoviceva ledja? da li radi za drzavu ili za neki svoj interes, to samo on zna. a i senad, a i bakir takodjer imaju stranacka jedra.
slucajno sam saznao da je zvonka marica policija cuvala zbog priloga koje je radio. za mene nije bilo jaceg reportera u drzavi. ali...kao sto rekoh, usrao je motku sa Kurtonalnom tv i nacinom rada na istoj, odnosno uvlacenjem i pranjem kantonalnih majmuna koji su na vlasti. jedino se ne mogu s tobom sloziti kada je rijec o, kako si ga nazvao, dobrotvornom angazmanu. zasto bi ovaj dio bio nebitan za bh novinarstvo? zasto ne iskoristiti moc medija i pomoci ljudima u nevolji? u ostalom, iskoristiti svaku profesiju i mogucnosti kako bi nekome pomogao?
Po meni je nebitno kakvi vjetrovi pusu u bilo cija ledja sve dok se raskrinkava kriminal, proziva vlast za nemoral i trosenje nasih para. Alternativa je podanicko novinarstvo tipa Kantonalna TV. Zamisli kakvo bi bilo informisanje da postoje samo Kantonalna TV, Avaz, Hayat, Pozitiv na FTV, RTRS...
A oko dobrotvornog angazmana novinara. Ne znam koliko si star i pamtis li stari sistem, ali je jedini medij koji je pomalo organizovao dobrotvorne akcije u bivsoj Jugoslaviji bila zagrebacka Arena i to bas ubogoj sirotinji koja nije imala ni gace na stapu. Nisu se mogle zamisliti ove akcije za skupljanje novca za lijecenje u inostranstvu. A zasto? Zato sto za to nije bilo potrebe. Svi su bili zdravstveno osigurani, lijecili su se besplatno u drzavi, a u slucaju potrebe, ako se odgovarajuca medicinska usluga nije mogla pruziti kod nas, islo o trosku SIZ-a zdravstva u inostranstvo. Zdravstveni fondovi su bili puni ko brod jer se nije moglo desiti da Jata "zapali" drzavu za 60 miliona, Cengic za 50 miliona, Dodik za 200 miliona, Rojs za 100 miliona...
E, zato je Hadzifejzovicev dobrotvorni angazman licemjeran. Nema m..a da nagazi one koji su unistili firme i ostavili hiljade ljudi na ulici, bez posla, bez zdravstvene zastite, ne pita kako se trosi 850 miliona budzeta Sarajevskog kantona, stavise Hadzifejs je neformalni "glasnogovornik ratno-profiterske elite"... Umjesto uzrocima, on se bavi posljedicama, pomaze sirotinji i bolesnim koji su u bezizlaznu situaciju dosli upravo zbog onih kojima se klanja u svojim emisijama.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#181 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by skojotovski »

svaka na mjestu! :thumbup:
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#182 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by samo gost »

Better Man wrote:
Vozdra raja wrote:@Vito

Senad je itekako režimski novinar koji radi za Švrakiće i SBiH i novinar i koji prodaje svoj ugled koji je stekao u ratu.
Samo tako je i mogao postati dioničar BH Telekoma (bar prema informaciji koju su prenijeli mediji).
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#183 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

samo gost wrote:
Better Man wrote:
Vozdra raja wrote:@Vito

Senad je itekako režimski novinar koji radi za Švrakiće i SBiH i novinar i koji prodaje svoj ugled koji je stekao u ratu.
Samo tako je i mogao postati dioničar BH Telekoma (bar prema informaciji koju su prenijeli mediji).

Iako su mi porodični korjeni 20.000 milja pod ovom bh. zemljom, i ja sam se priklonila režimu, ali hrvatskom, i kupila dionice T-coma. Slab mi karakter, 'ta ćeš...

Ma kakve dionice BH Telecoma?! Senad o dionicama zna koliko ja o meliorizaciji norveških fjordova.

A ni Bakir ne radi za Durakovića i Lagumdžiju, nego da prehrani gladna usta i stvori nama ljepšu lakoću postojanja...
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#184 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by samo gost »

Kupila bih i ja dionice BH Telecoma da su se baš transparentno prodavale. Ali nisu.... to su za sada mogli samo podobni. U tome je razlika u tvom i Senadovom 'dioničarstvu'.
multivitamin
Posts: 52
Joined: 10/06/2004 19:14

#185 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by multivitamin »

Meliorizacija norveskih fjordova, e tome bi mogli pricati....
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#186 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by b@tto »

evo gosti cd dva muslimana,senad ih pozdravlja i selami.ok.
šta mislite da li bi da su gosti dva katolika pozdravio goste katoličkim pozdravom,ili pravoslavci pravoslavnim pozdravom,pored pozdrava dobar veče.

i zar nije dovoljno svakog čovjeka pozdraviti sa dobar dan,veče ili jutro
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#187 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Bea_Trix »

b@tto wrote:evo gosti cd dva muslimana,senad ih pozdravlja i selami.ok.
šta mislite da li bi da su gosti dva katolika pozdravio goste katoličkim pozdravom,ili pravoslavci pravoslavnim pozdravom,pored pozdrava dobar veče.

i zar nije dovoljno svakog čovjeka pozdraviti sa dobar dan,veče ili jutro
da su gosti u izvjesnom smislu vjerski sluzbenici, da - mislim da bi ih tako pozdravio.
vjerski pozdravi nisu propisani, ali nisu ni ilegalni te svako - pa i senad - ima pravo na svoj izbor.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#188 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by piskerernest »

još će ovaj zukić i mustafu spahića optužiti da je nevjernik,komunjara i ne dao bog sdp-ovac
emra_a
Posts: 463
Joined: 07/04/2008 08:49

#189 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by emra_a »

koji su rezultati ankete?
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#190 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Better Man »

emra_a wrote:koji su rezultati ankete?
3 hiljade i nešto protiv gradnje, a za 2 hiljade i nešto.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#191 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Tesssa »

1000 razlike :D
multivitamin
Posts: 52
Joined: 10/06/2004 19:14

#192 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by multivitamin »

Tesssa wrote:1000 razlike :D
za nas...:)
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#193 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

@multivitamin,

ja nikako da provalim koji su tvoji, ocam.. :D
multivitamin
Posts: 52
Joined: 10/06/2004 19:14

#194 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by multivitamin »

Ja nikako da provalim ko tebi provaljuje, stare mi :)
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#195 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

ja nikako da provalim huz gona giv ju a rajd, ako tako nastavis :evil:
multivitamin
Posts: 52
Joined: 10/06/2004 19:14

#196 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by multivitamin »

Uppps, zakocio....
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#197 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

Tako, fino i pametno, nemoj da se surduknes u nemilost.
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#198 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

multivitamin wrote:Ja nikako da provalim ko tebi provaljuje, stare mi :)
ja sam provalila :D
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#199 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by Saian »

multivitamin wrote:
zaphodia wrote: 'Si 'io što sam lukava, a? :D
Cija si ti?
Postujem tvoju istrajnost na ovom thread-u.

hebo me pas, ako nije senchijeva :D :D :D
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#200 Re: centralni dnevnik - hadzifejzovic

Post by zaphodia »

Saian wrote:
multivitamin wrote:
zaphodia wrote: 'Si 'io što sam lukava, a? :D
Cija si ti?
Postujem tvoju istrajnost na ovom thread-u.

hebo me pas, ako nije senchijeva :D :D :D

Ovo je urota, centralno-masonska! I sve Multivitamn zakuh'o... U monosaharide ces ti meni, ja ti kazem... :x
Locked