Dnevnica sa Fahrom Radončićem na Hayatu

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Pretposljednji Mohikanac
Posts: 545
Joined: 24/10/2006 15:50

#26

Post by Pretposljednji Mohikanac »

spomenu on brata, kaze ona "a imate brata :shock: :shock: :shock: "

"da, blizanca"

"a jel on zivi u njujorku?"

:lol: :lol: :lol:
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#27

Post by chinese_water »

dr.iver wrote:nabijem i fahra i mariju i avaz i hajat na q....niko pametan to smetlje ne cita/gleda...
tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#28

Post by PITARKA_SA »

dr.iver wrote:nabijem i fahra i mariju i avaz i hajat na q....niko pametan to smetlje ne cita/gleda...
potpisujem
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#29

Post by King Kikapu »

chinese_water wrote:
dr.iver wrote:nabijem i fahra i mariju i avaz i hajat na q....niko pametan to smetlje ne cita/gleda...
tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#30

Post by Sogan »

King Kikapu wrote:
chinese_water wrote:
dr.iver wrote:nabijem i fahra i mariju i avaz i hajat na q....niko pametan to smetlje ne cita/gleda...
tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
A novinarska estetika je? Estetska nacela i norme uredjivanja i izdavanja stampanih medija?
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#31

Post by King Kikapu »

Sogan wrote:
King Kikapu wrote:
chinese_water wrote: tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
A novinarska estetika je? Estetska nacela i norme uredjivanja i izdavanja stampanih medija?
pa sad, cijela se tema vrti oko toga tako da smatram da su oni koji sudjeluju bar elementarno upuceni u znacenje tih pojmova. kao sto smatram, iz licnog i profesionalnog iskustva, da su estetski i eticki standardi na pomenutim medijima jako niski.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#32

Post by alphonse kauders »

mozda je mislio na novinarsku etiku :-)
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#33

Post by King Kikapu »

alphonse kauders wrote:mozda je mislio na novinarsku etiku :-)
estetika...nauka o lijepom

kada pominjem avaz ili hayat etiku ostavim na klaviru.
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#34

Post by chinese_water »

King Kikapu wrote:
chinese_water wrote:
dr.iver wrote:nabijem i fahra i mariju i avaz i hajat na q....niko pametan to smetlje ne cita/gleda...
tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
:roll: novinarska estetika :-) :-) ...

A bil' ti volio da imas nekoliko "zgradica"? Ili ti samo smeta sto ih neko drugi ima a ti nemas?
Sta to ti imas da nam kazes o novinarstvu? Jesi li ti neki uspjesan novinar?Da li u Bosni uopce postoji takav? Da li od raznih "visih" sila BiH novinari mogu i hoce da budu objektivni ?
Novinarska estetika? Sta je to? To je kada jednom Avdicu proteza na HRT-u izlijece po 10 puta i jedva uspijeva da je uhvati?
Sta je to uspjesna novina? Zasto se baviti novinarstvom ako tu nema profita? Zasto odvajati novinarstvo i biznis...kad i sami znate da novina koja se ne prodaje... ne moze da valja ... ako nista... onda iz finansijskih razloga?Slaba volja radnika zbog losih plata, mali tiraž ubija samopuzdanje novinara i automatski ga na neki nacin blokira i s tim ogranicava njegove textove. Placeni novinari... su puno cesci slucaj u slabije prodavanim medijima negoli recimo u najtiraznijim BiH novinama... itd itd...
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#35 marija

Post by radeljas »

je kokoshka godine, ako se iko sjeti da dodjeli takvu nagradu. hajd' sto je dosla nepripremljena i neinformisana, to je vec standardna prica kod vecine nazovi bosanskih novinara. to sto je glupa, je recimo ocekivano, kao sto neko rece naprijed za sarajevske sponzorushe. ali da ne razlikuje trosjed od fotelje e to je vec vrhunac. kad je usla kod fahre u kancelariju za sastanke od jedno 300 kvad.metara rekla je "ja cu sjesti na ovu udobnu fotelju" i pravo u veliki kozni trosjed. o uzdasima na fahrino bogatstvo tipa "ooooo...", "aaaaaaaa...", "jooooooj...", "jest vam ovdje lijepo" da ne govorimo :lol: pitala ga je takodje "mozete li nam upaliti ovu jednu vasu mashinu". na sto je fahro reko da ne zna. cuj mozete li nam upaliti? pa kad je nabadala niz neke stepenice rekla je "ako padnem tuzicu vas ..." koja hrabrost, koja provokacija. na to je fahro, utemeljitelj, utjesno reko "nece, nece". sto je bilo jako gramaticki ispravno, sve u stilu, njegovih obrazovanih i pismenih novinara. vidio sam pola emisije, ali vise gluposti od marije, kokoshke, i fahre, utemeljitelja i dobrocinitelja sarajeva i bosne, nisam odavno. hayat i avaz, to je otprilike sve isto. hajde neka tih medija, ali sto nema nikakve konkurencije tom smecu, e tu treba naci krivce ...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36 Re: marija

Post by mIRCerka »

radeljas wrote: hajde neka tih medija, ali sto nema nikakve konkurencije tom smecu, e tu treba naci krivce ...
Marija ima fina pluca.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#37

Post by Celicna_saka »

A saug :-D ?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#38

Post by mIRCerka »

Celicna_saka wrote:A saug :-D ?

To ne znam.

Znam da sam tu emisiju gledala samo jednom, kad je bila u Zg kod Enisa Beslagica....
Da nije bilo njega i njegovog prikljucivanja punjaca na sred livade , umrla bih od dosade...
Cura djeluje privlacno, ali mi nije za reportera...
dinamicniji i suvisliji od nje je Aleksandar Hrsum...ako nista, Aca se pripremi i zna postaviti prostoprosireno pitanje :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#39 Re: marija

Post by mamica papucarka »

radeljas wrote:je kokoshka godine, ako se iko sjeti da dodjeli takvu nagradu. hajd' sto je dosla nepripremljena i neinformisana, to je vec standardna prica kod vecine nazovi bosanskih novinara. to sto je glupa, je recimo ocekivano, kao sto neko rece naprijed za sarajevske sponzorushe. ali da ne razlikuje trosjed od fotelje e to je vec vrhunac. kad je usla kod fahre u kancelariju za sastanke od jedno 300 kvad.metara rekla je "ja cu sjesti na ovu udobnu fotelju" i pravo u veliki kozni trosjed. o uzdasima na fahrino bogatstvo tipa "ooooo...", "aaaaaaaa...", "jooooooj...", "jest vam ovdje lijepo" da ne govorimo :lol: pitala ga je takodje "mozete li nam upaliti ovu jednu vasu mashinu". na sto je fahro reko da ne zna. cuj mozete li nam upaliti? pa kad je nabadala niz neke stepenice rekla je "ako padnem tuzicu vas ..." koja hrabrost, koja provokacija. na to je fahro, utemeljitelj, utjesno reko "nece, nece". sto je bilo jako gramaticki ispravno, sve u stilu, njegovih obrazovanih i pismenih novinara. vidio sam pola emisije, ali vise gluposti od marije, kokoshke, i fahre, utemeljitelja i dobrocinitelja sarajeva i bosne, nisam odavno. hayat i avaz, to je otprilike sve isto. hajde neka tih medija, ali sto nema nikakve konkurencije tom smecu, e tu treba naci krivce ...
nemam pojma o kome se radi :?

a jel se emisija zove Dnevnica, ili se placa dnevnica :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#40 Re: marija

Post by mIRCerka »

mamica 31 wrote:
nemam pojma o kome se radi :?

a jel se emisija zove Dnevnica, ili se placa dnevnica :D
emisija se zove DNEVNICA jer novinarka Marija provede DAN sa jednom osobom...
evo sta pise na Hayatovoj stranici za nju
http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/ ... hp?pid=124


Image
simon13
Posts: 75
Joined: 06/12/2006 15:08

#41

Post by simon13 »

Aj sto se na sabahu ismijah......
Po mom Fahri, koliko ja vidim, nema ko sta zamjeriti, barem ne argumentovano. Covjek uspjeo, napravio imperiju na ovaj ili onaj nacim o tome mozemo do nove godine i to 2008-e. Mozemo mi njega il jebavat ili hvaliti al to je to, ka evropi hrlimo i sve ce Fahri biti vise, kao i Radon plaza, kao sto je i sheretona i hiltona tamo negdje na zapadu. Al eto ne bi mi bili mi da ne seremo po radon plazi a uzdisemo za hiltonom, jer Boze moj hilton je tako cool a radon plaza je ipak ovdje kod nas nastao bljak..
Eh sad je druga prica o gramatici porjeklu i tako tome, uspjevaju Bosnje i u Parizu pa nisu parizani, samo se pitam kako Parizani tog uspjesnog Bosnju kometarisu, uh svasta mi pada na pamet. ili ipak kazu svaka mu cast.Mislim da poslovni uspjeh treba razdvojiti od licnog intelekata. Mi ne bi bili mi da ne pljejemo po svemu nasem a strana govna su nam tako ukusna,,
A sad Marija, Marija, definitivno pogrjesila smjer svoje profesije, njene emisije pogledam ako slucajno naletim i to ne bi li se nasmijao, al ono sa Doktoricom Jasminkom je dno dna kucnog odgoja jedne velike iskompleksirane mahalushe, sponzoruse kojoj su svi vozovi proletili, tj. svi konji na bjelim princevima :-D :-D vjerovatno i dno dna novinarstva al se u novinarstvo ne razumijem :D.
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#42

Post by King Kikapu »

chinese_water wrote:
King Kikapu wrote:
chinese_water wrote: tipicni primjer bosanskog ljubomorka...stvarno zasto vam smeta sto je covjek uspjesan?
tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
:roll: novinarska estetika :-) :-) ...

A bil' ti volio da imas nekoliko "zgradica"? Ili ti samo smeta sto ih neko drugi ima a ti nemas?
Sta to ti imas da nam kazes o novinarstvu? Jesi li ti neki uspjesan novinar?Da li u Bosni uopce postoji takav? Da li od raznih "visih" sila BiH novinari mogu i hoce da budu objektivni ?
Novinarska estetika? Sta je to? To je kada jednom Avdicu proteza na HRT-u izlijece po 10 puta i jedva uspijeva da je uhvati?
Sta je to uspjesna novina? Zasto se baviti novinarstvom ako tu nema profita? Zasto odvajati novinarstvo i biznis...kad i sami znate da novina koja se ne prodaje... ne moze da valja ... ako nista... onda iz finansijskih razloga?Slaba volja radnika zbog losih plata, mali tiraž ubija samopuzdanje novinara i automatski ga na neki nacin blokira i s tim ogranicava njegove textove. Placeni novinari... su puno cesci slucaj u slabije prodavanim medijima negoli recimo u najtiraznijim BiH novinama... itd itd...
ti bas zavro. uopste nisam govorio o tome da li su novinari objektivni ili ne, vec o tome kako medijske kuce pakuju svoj proizvod.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#43

Post by Pooll »

Ja se ozbiljno razmisljam da hayat maknem iz memorije televizije... :( :roll: :roll: :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#44

Post by mIRCerka »

simon13 wrote: A sad Marija, Marija, definitivno pogrjesila smjer svoje profesije, njene emisije pogledam ako slucajno naletim i to ne bi li se nasmijao, al ono sa Doktoricom Jasminkom je dno dna kucnog odgoja jedne velike iskompleksirane mahalushe, sponzoruse kojoj su svi vozovi proletili, tj. svi konji na bjelim princevima :-D :-D vjerovatno i dno dna novinarstva al se u novinarstvo ne razumijem :D.
u svo duzno postovanje, po cemu su mariji prosli svi vozovi???
To sto ima 30 godina???
sta je trebala, udat se sa 16 i do sada vec pripremat kcerku za udaju?

Bljak...

Jedno je biti sponzorusha, biti njegovana i "ocuvana" a drugo je krociti stazama usidjelickog zivota...


nemojmo brkati pogresno odabranu profesiju (procitaj joj biografiju, cura je profesionalni sminker, i u americi zavrsila nekih kurseva pa je sad ko biva skolovanija od nasih novinara) sa plitkocom prostora izmedju ushiju..
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#45

Post by shin »

Marija Mišić

Mediji je već godinama predstavljaju kao mladu poslovnu ženu koja zna šta hoće. Stječe se utisak da je Marija izuzetno uspješna šta god radila, tako da ju je sa zadovoljstvom prihvatio i kolektiv TV Hayat kao voditeljicu emisije „Dnevnica“, koja se emituje petkom u 22 sata.


Marija je rođena 02.04.1976. godine. Bosanskohercegovačkoj javnosti postala je poznata tokom ratnih godina. Bavila se manekenstvom, glumila u „Nadrealistima“, radila kao reporter BHT-a i osvojila titulu pratilje „Miss opkoljenog Sarajeva“. Od 1994. god. do 2003. god. je studirala, radila i živjela u USA. Završila je bussiness studij i sedam godina radila za kozmetičkog korporacijskog giganta Christian Dior kao koordinator prodaje za Floridu. Pohađala je čitav niz edukacijskih škola i kurseva za profesionalnog šminkera.

Po povratku u Sarajevo radila je za nekoliko kompanija kao brend menadžer ili direktor marketinga. Član je Upravnog odbora udruženja „Urban Etno“ koje se bavi multidisciplinarnim pristupom položaja žene u društvu. 2006. god. je nominirana za PR menadžera godine u autoindustriji. Marija je veoma disciplinovana i u poslovnom i u privatnom životu, a dokaz tome je činjenica da je sugrađani svakoga jutra u 6 sati mogu vidjeti dok trči sarajevskim ulicama. Slobodnog vremena ima malo i najviše ga provodi s najbližima. Marija je dokaz da lijepa žena može i mora biti pametna i imati profesionalni autoritet koji poštuju poslovni saradnici.
simon13
Posts: 75
Joined: 06/12/2006 15:08

#46

Post by simon13 »

mIRCerka wrote:
simon13 wrote: A sad Marija, Marija, definitivno pogrjesila smjer svoje profesije, njene emisije pogledam ako slucajno naletim i to ne bi li se nasmijao, al ono sa Doktoricom Jasminkom je dno dna kucnog odgoja jedne velike iskompleksirane mahalushe, sponzoruse kojoj su svi vozovi proletili, tj. svi konji na bjelim princevima :-D :-D vjerovatno i dno dna novinarstva al se u novinarstvo ne razumijem :D.
u svo duzno postovanje, po cemu su mariji prosli svi vozovi???
To sto ima 30 godina???
sta je trebala, udat se sa 16 i do sada vec pripremat kcerku za udaju?

Bljak...

Jedno je biti sponzorusha, biti njegovana i "ocuvana" a drugo je krociti stazama usidjelickog zivota...


nemojmo brkati pogresno odabranu profesiju (procitaj joj biografiju, cura je profesionalni sminker, i u americi zavrsila nekih kurseva pa je sad ko biva skolovanija od nasih novinara) sa plitkocom prostora izmedju ushiju..

Dobro hajde sad, nisam mislio po godinama nego po ponasanju, nekom su i sa 25 svi vozovi i konji na pricevima proletili a neke su i s sa 35 top bombe :P :P , to je stvar ukusa o cemu mozemo do beskraja, a uostalom 30-te su najbolje godine, barem za nas muskarce,,, :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#47

Post by mIRCerka »

simon13 wrote:

Dobro hajde sad, nisam mislio po godinama nego po ponasanju, nekom su i sa 25 svi vozovi i konji na pricevima proletili a neke su i s sa 35 top bombe :P :P , to je stvar ukusa o cemu mozemo do beskraja, a uostalom 30-te su najbolje godine, barem za nas muskarce,,, :D :D :D
Ja ne znam sta si ti mislio, ja sam vidim sta si napisao :D


Kako god, moj posljednji komentar vezano za nju i njenu emisiju lijepo je gledati sa ugasenim tonom..
papaa
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#48

Post by chinese_water »

King Kikapu wrote:
chinese_water wrote:
King Kikapu wrote: tipican primjer bosanskog glupka koji ne zna razlikovati bizzznisss od novinarske estetike.
:roll: novinarska estetika :-) :-) ...

A bil' ti volio da imas nekoliko "zgradica"? Ili ti samo smeta sto ih neko drugi ima a ti nemas?
Sta to ti imas da nam kazes o novinarstvu? Jesi li ti neki uspjesan novinar?Da li u Bosni uopce postoji takav? Da li od raznih "visih" sila BiH novinari mogu i hoce da budu objektivni ?
Novinarska estetika? Sta je to? To je kada jednom Avdicu proteza na HRT-u izlijece po 10 puta i jedva uspijeva da je uhvati?
Sta je to uspjesna novina? Zasto se baviti novinarstvom ako tu nema profita? Zasto odvajati novinarstvo i biznis...kad i sami znate da novina koja se ne prodaje... ne moze da valja ... ako nista... onda iz finansijskih razloga?Slaba volja radnika zbog losih plata, mali tiraž ubija samopuzdanje novinara i automatski ga na neki nacin blokira i s tim ogranicava njegove textove. Placeni novinari... su puno cesci slucaj u slabije prodavanim medijima negoli recimo u najtiraznijim BiH novinama... itd itd...
ti bas zavro. uopste nisam govorio o tome da li su novinari objektivni ili ne, vec o tome kako medijske kuce pakuju svoj proizvod.
Pa ja te lijepo zamolio da mi objasnis ... i to ti je objasnjenje? Hvala ti Bože sto sam ovako glup a ne kao neki!
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#49

Post by radeljas »

shin wrote:Marija Mišić

Mediji je već godinama predstavljaju kao mladu poslovnu ženu koja zna šta hoće. Stječe se utisak da je Marija izuzetno uspješna šta god radila, tako da ju je sa zadovoljstvom prihvatio i kolektiv TV Hayat kao voditeljicu emisije „Dnevnica“, koja se emituje petkom u 22 sata.
ako je ona poslovna, uspjesna i pametna, onda taj ko je to napisao ili pomislio nije nista od toga.
i sta bi od te uspjesnosti i menadzerstva pa se spade na novinarstvo. volio bih da znam koji su rezultati nje kao direktorice marketinga. mozda je fahro primi na kraju. da mu vodi hotel ili toranj koji upravo dize. ili oba tornja. tako uspjesna mlada marija sigurno moze da upravlja sa dva (radonciceva) tornja ...
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#50

Post by King Kikapu »

chinese_water wrote:
King Kikapu wrote:
chinese_water wrote: :roll: novinarska estetika :-) :-) ...

A bil' ti volio da imas nekoliko "zgradica"? Ili ti samo smeta sto ih neko drugi ima a ti nemas?
Sta to ti imas da nam kazes o novinarstvu? Jesi li ti neki uspjesan novinar?Da li u Bosni uopce postoji takav? Da li od raznih "visih" sila BiH novinari mogu i hoce da budu objektivni ?
Novinarska estetika? Sta je to? To je kada jednom Avdicu proteza na HRT-u izlijece po 10 puta i jedva uspijeva da je uhvati?
Sta je to uspjesna novina? Zasto se baviti novinarstvom ako tu nema profita? Zasto odvajati novinarstvo i biznis...kad i sami znate da novina koja se ne prodaje... ne moze da valja ... ako nista... onda iz finansijskih razloga?Slaba volja radnika zbog losih plata, mali tiraž ubija samopuzdanje novinara i automatski ga na neki nacin blokira i s tim ogranicava njegove textove. Placeni novinari... su puno cesci slucaj u slabije prodavanim medijima negoli recimo u najtiraznijim BiH novinama... itd itd...
ti bas zavro. uopste nisam govorio o tome da li su novinari objektivni ili ne, vec o tome kako medijske kuce pakuju svoj proizvod.
Pa ja te lijepo zamolio da mi objasnis ... i to ti je objasnjenje? Hvala ti Bože sto sam ovako glup a ne kao neki!
na zapadu koji je nama ideal kojem tezimo u svim respektabilnijim novinama postoje dvojica urednika. jedan se brine da tekstovi slijede eticke norme i politiku kuce, a drugi vodi racuna da tekstovi ne sadrze materijalne greske. pored njih svaki tekst prolazi kroz lektorski i korektorski postupak prije nego sto bude odobren za stampanje.

za razliku od takvih novina urednik u avazu tek ovlas preleti ocima preko teksta pa se recimo nekoliko puta ponovi greska da herceg stjepan bude kosac umjesto kosaca ili eaglesi umjesto iglsi budu ejdzelsi. o ocajnom lektorisanju necu ni da govorim.

to je pakovanje konacnog proizvoda. ono nema veze sa politickom strujom ili ideologijom koje medijska kuca slijedi, vec sa temeljnom pismenoscu i osnovnim obrazovanjem.

ako bas moram nece mi biti tesko da takav proizvod povezem sa multiumilionskim investicijama, jer je barem jedan sprat na sadasnjim i buducim kulama napravljen stednjom na lektorskom i urednickom kadru.

ni na hayatu nije mnogo bolje jer su jedini novinari koji na toj TV stvarno vrijede profesionalno skolovani na FTVu.
Post Reply