Dnevni Avaz - all about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#101

Post by zena21 »

Jutros u Avazu:

Strana 11 - Klub poznatih - Vasilije Čiko Radović

Datum rodjenja - 10. Septembar 1938
Znak u horoskopu - Bik :? :?

Strana 27 - Sarajevski bazeni

Desetominutna vožnja u trampolini kosta 2 KM. :roll: :shock:

:lol: :lol: :lol:
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#102

Post by neupucena »

zena21 wrote:Jutros u Avazu:

Strana 11 - Klub poznatih - Vasilije Čiko Radović

Datum rodjenja - 10. Septembar 1938
Znak u horoskopu - Bik :? :?

Strana 27 - Sarajevski bazeni

Desetominutna vožnja u trampolini kosta 2 KM. :roll: :shock:

:lol: :lol: :lol:
Danasnja Dnevna sramota, stranica 27, taman kad sam pomislila kako me nista vise ne moze iznenaditi u tim novinama :?
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#103

Post by daduli_sa »

Danasnje izdanje (01.08.2006.), strana 12:
"Piramida Mjeseca stara je izmedju osam i 12.000 godina" ,
a papci su htjeli reci da je piramida Mjeseca stara izmedju 8 i 12 hiljada godina. :-) Ovako izgleda kao da je moguce da je gradjena za vrijeme rata :shock:
Koji kreteni! :oops:
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#104

Post by Stitch__ »

jednocifreni brojevi uvijek se pisu slovima, kretenu :oops:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#105

Post by daduli_sa »

Stitch__ wrote:jednocifreni brojevi uvijek se pisu slovima, kretenu :oops:
Ti se to meni obracas?!
Ako DA onda izvoli, kretenu, sam procitati sta je napisano u citiranom naslovu i reci mi da li sam u pravu ako kazem da su naveli da je piramida stara izmedju 8 i 12.000 godina (ne 8.000 i 12.000, ili 8 i 12 hiljada).
Pismenosti me ti zaista ne moras poducavati! O pisanju jednocifrenih brojeva i ne govorimo nego o onome sto je preneseno kao vijest.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#106

Post by Dolina avalona »

Bosnjastvo kao pojam mnogima smeta, pa tako i HAvaz. :-D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#107

Post by daduli_sa »

Kakve veze ima "Bosnjastvo" sa nepismenoscu jedne novine?

BTW, Bosnjak ovdje!
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#108

Post by Dolina avalona »

Nepismenost je samo izgovor, ima tu nesto vise...!
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#109

Post by daduli_sa »

Ne dramatizuj!
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#110

Post by ziggy »

davis.ba wrote:Ja ne znam zašto ljudi misle da ako neko čita Avaz da se 100% slaže sa onim što se tamo objavi? Ja prvi čitam Avaz, pa da li to znači da vjerujem svemu što se tamo napiše? Da li to znači da se slažem sa načinom pisanja i objavljivanja nekih stvari? NE ZNAČI. Sad bih mogao navesti dosta stvari koje mi se ne sviđaju, počev od objavljivanja slika mrtvih bez cenzure, pa pisanja gluposti u dijelu koji je posvećen nekom šoubizu, ne znaju napisati ni pravilno imena nekih grupa i sl.

Izbor novina je isto kao i izbor političara, nema savršenog izbora. Dakle, ne postoji savršen medij nigdje u svijetu, i svugdje se mogu naći mane. Ali vi izgleda tražite neki medij koji će biti apsolutno savršen pa kako bi onda njemu slijepo vjerovali i dičili se kako ga čitate.

Ne razumijete da nije važno šta sve pročitaš, već kome vjeruješ. Najbolje bi bilo kada bi čovjek čitao sve dnevne novine jer onda bi upotpunosti mogao dobiti pravu sliku o nekom pitanju i mogao bi, ono najvažnije, čitati između redova i stvoriti svoje mišljenje.

Ako kažete ne valja avaz, uredu, ali onda navedite šta je alternativa i zbog čega mislite tako. Neko gore spomenu Oslobođenje a odmah slijedi "pametan" odgovor:" Ovo je tema za Avaz, kakve veze ima Oslobođenje"
(u prevodu: tema je otvorena za pjuvanje a svako normalno diskutovanje se isključuje) Mislim smiješno. Ne čitam Avaz zato što je perfektan izbor već zato što je najbolji između mnogo loših novina. Šta da kupim, Nezavisne novine? San? :-)

Bez obzira na sve propuste i loše stvari, makar mogu s sigurnošću reći da se Avaz zalaže za cjelovitu i multietničku BiH što mi je apsolutno najvažnije i zato ga i kupujem.

Druga stvar, ne razumijem komentare tipa:" Ljude koji čitaju Avaz treba slati na psihijatriju isl." Ovakve i slične izjave daju ljudi koji uošte ne čitaju dnevne novine, niti su tri puta pogledali dnevnik u životu, niti prate političku situaciju, ali eto cool je trenutno pljuvati Avaz pa eto da se i ja napravim pametan, a kad se pita zašto, slijede glupi primjeri grešaka u dijelu posvećenom muzici estradi i sl. Mislim ako želite čitati novine samo zbog toga(par članaka o stranoj muzici, te par o modelima isl) onda dnevne novine uopšte nisu za vas.

U Avazu izlaze svakodnevno intervjui najvažnijih politčara u svijetu, ali eto niko to ne spominje, niko ne spominje kolumnu Sulejmana Kupusovića, ili kolumnu Vilijema Montgomerija već greške u pisanju od prije pet godina. Ne govorim da sve što ovaj amer kaže da je zlatno, ali daje se prilika da se razumije kako razmišlja Amerika i na koji način funkcioniše cijeli svijet. To je valjda suština, da se čitaocu da prilika da stvara svoje zaključke čitajući dnevne novine, prateći vijesti na tv-u i internetu, a ne da slijepo vjeruje svakoj rečenici svakakvih novinara.


Najbolji primjer današnji naslov o ukidanju viza 2007? Mislim svako ko i malo prati vanjsku politiku zna da će vize ostati još najmanje 10 godina. Pa zna se koliko su naše granice šuplje a bez jakih granica nema ukidanja viza? A i to kad bi imali bilo bi pitanje, pa šta mislite da će jedna Njemačka ili Austrija tek tako nas pustiti iz ovog geta kada nam je ovakva ekonomska situacija. Pa pola države bi pobjeglo. Nasmijao sam se pravo.

Još za kraj samo da kažem iako čitam Avaz, Express mi se gadi. Da ne bi neko krenuo u pravljenje pametnih paralela. :-)

Neko reče čitaj knjige, one će ti pomoći. Niđe veze između knjiga i dnevne štampe. :-)

I da, zanimljivo kako svi te greške nalaze a niko ne čita Avaz. :lol: Ja makar kažem da čitam i ne stidim se toga, jer opet kažem, ne vjerujem slijepo nikome.

I kad sam odužio već da spomenem i Avazon centar. Ne mogu da vjerujem kako nekima ni to ne valja, mislim nisu oni uzeli profit pa napravili kafanu, već odličan objekat koji u najboljem svijetlu predstavlja Sarajevo, ali eto ni to nam ne valja.
:thumbup: :bih:
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#111

Post by DonDavudes »

davis, gdje ces Sulejmana Kompletnog Idiota Kupusovića staviti u istu rečenicu sa Montgomerijem
:roll:
:D :D
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#112

Post by to_the_roots »

AVAZ = Image
ziggy wrote:
davis.ba wrote: Šta da kupim, Nezavisne novine? San? :-)

Bez obzira na sve propuste i loše stvari, makar mogu s sigurnošću reći da se Avaz zalaže za cjelovitu i multietničku BiH što mi je apsolutno najvažnije i zato ga i kupujem.
:thumbup: :bih:
Nezavisne novine su sasvim dobar stampani medij. dovoljno objektivni i kompetentni, uzevsi u obzir iz kakve su sredine nikli, skidam im kapu.

Kada mi se pruzi prilika, ja uzmem i prelistam cak i Express ili Svet ili sta god vec od hrpe sljama... pa tako uzmem i procitam katkad Avaz, ali samo iz razloga sto zelim da usporedim ono sto nazivam dobrim novinarstvom i ono sto uopce ne mogu nazvati novinarstvom - tipa Avaz. Nikad ne kupujem Avaz, jer je to stvarno dno. Dati 1 KM i time ih finansijski poduprijeti je za mene previse - ne dam svoju marku avazu, pa nek gori. Osobe koje svakog dana odsetaju do kioska i kupe Avaz, za mene gube na nekoj intelektualnoj vrijednosti - to su obicno plitki ljudi, malogradjani, nacionalisti, ljudi koji bi sisli sa svakog moguceg brda, samo da daju svoj glas SDA - S, kao sudba moja, D kao dusa moja, A, kao alija.
isti slucaj je i s bh. izdanjem Vecernjeg lista - ustasluk! - one bi moglo pod ruku s Avazom... u neku ruku
Svjesna sam da je izbor "dobrih" dnevnih i sedmicnih listova u BiH suzen, i pitati se sta su to DOBRE novine, je prilicnmo relativno, no kada mogu vec da napravim selekciiju, onda iz licnih principa i nekih svojih uvjerenja necu da kupujem smece poput AVAZA. :roll:
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#113 Re: Dnevni Avaz - all about

Post by Any »

Herc wrote:Meni se ove novine Avaz tako gade da ne mogu opisati.To je dno dna novinarstva,totalni neprofesionalizam i jednostrano gledanje na stvari.Jedne potpuno "SDA novine" sa svojim politikantskim igricama i lobiranjima.Postoji milion primjera koje mogu navesti sada sto je Avaz slagao,ali idemo redom.Molim svakog diskutanta da nevede bar jednu Avazovu laz.

jesil cuo da mijenja naziv :?
sada ce se zvati Dnevni Haber 8)
davor.d
Posts: 62
Joined: 02/06/2006 16:44

#114

Post by davor.d »

od dnevnih novina u BiH se jedino u Oslobodjenju jos uvijek moze procitati dobar tekst kao sto je danas to bio komentar Gojka Berica ili jucer Branka Majstorovica... ali i Oslobodjenje ima jos uvijek mnostvo nedostataka sto je vjerovatno posljedica nedostatka novca a to je cijena nezavisnosti...
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#115

Post by PITARKA_SA »

sandzacko-seljacko-lopovski lobi
nek promjene ime u to.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#116

Post by BECHO »

Ma ja, za sve su krive Sandzaklije, mamu im njihovu lopovsku! :-)
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#117

Post by bos »

Informacija za ove sto seru o novini koju uopste ne citaju...Avaz je 1/1 Harisova novina ali i kao takva nazalost najbolja bh.novina...

P.S.
Oslobodjenje,SB, Dani su sve drugo osim bh. novine tako da nisu konkurencija Avazu :(
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#118

Post by manki »

U jučerašnjem Avazu je bilo da je Avaz počeo graditi novi toranj na Marijinom Dvoru,negdje kraj željezničke stanice,kažu da će biti jedna od 3 najveće zgrade u Evropi :shock: zna li ko šta više o tome??
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#119

Post by AjvazDedo »

:oops:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#120

Post by sulesavic »

Mo¾da to treba ovako formulisati

Fahrudine, nama u (ubaci grad) treba (ubaci odgovarajuæi objekt ili ¹tatijaznam)!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#121

Post by Prazina »

Znaci svi koji kupuju Avaz su glupi, nepismeni isl.

Otkud Avazu onda pare za gradnju onakve zgrade????
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#122

Post by mala-i »

bos wrote:Informacija za ove sto seru o novini koju uopste ne citaju...Avaz je 1/1 Harisova novina ali i kao takva nazalost najbolja bh.novina...

P.S.
Oslobodjenje,SB, Dani su sve drugo osim bh. novine tako da nisu konkurencija Avazu :(
a šta bi s onim BH dnevnikom? 8-)
davor.d
Posts: 62
Joined: 02/06/2006 16:44

#123

Post by davor.d »

bos wrote:Informacija za ove sto seru o novini koju uopste ne citaju...Avaz je 1/1 Harisova novina ali i kao takva nazalost najbolja bh.novina...

P.S.
Oslobodjenje,SB, Dani su sve drugo osim bh. novine tako da nisu konkurencija Avazu :(

pa naravno... SB je poznata Norveska revija, Dani su poznati Brazilski magazin a Oslobodjenje kao list godine u svijetu 1992. godine je svjetska novina i tako milionima svjetlosnih godina daleko od Avaza...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#124

Post by sulesavic »

Èita li ko kakve knjige? Ja upravo sa http://www.malaraja.com skidoh nekoliko lijepih stvari. U tom kontekstu, ima li mi ko preporuèiti ¹ta slièno?
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#125

Post by Prazina »

za Davor. D

Dali si ti iz Danske, ako jesi plati clanarinu americkim rendzerima!!!!!!
Post Reply