FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4076 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

carobnjak_N wrote: 28/01/2023 22:09
duh_sa_sjekirom wrote: 28/01/2023 20:30

Koji rat: u Hrvatskoj, u BiH ili na Kosovu?
:?
U Hrvatskoj i u Bih je počeo zbog toga.
U Hr su Srbi izbačeni iz ustava kao konstitutivni, a referendum u Bih je nešto slično tome, dakle preglasavanje naroda, a ne političke stranke.
Skoro to potvrdio i Kutćehajić.
Ali, nama su rekli da je uzrok rata Alijina "Islamska deklaracija" a povod je bilo ubistvo srpskog svata na Baščaršiji, bacanje lavovima srpske nejači po Sarajevu i zaustavljanje srpskih kamiona sa bananama znad Sarajeva???
Malo sam sad zbunjen :?
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4077 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by mayab »

karanana wrote: 29/01/2023 03:23 Ma bezvezna pozicija. Sjedi i uzivaj i imas finu titulu. Bez ikakve uloge i ovlastenja. Ni ministar a ne zamjenik.

Ljudska prava kurci palci. Nisam skonto sto kao nece da bude ambasadorka u holandiji bas. Jer joj je kcerka tamo pa da ne spoji ugodno s korisnim?

A vamo nesto prica milion se ljudi vratilo brani ministarstvo
Čini mi se da reče, kao " šta ću joj ja " , slično bi i ja odgovorio , mislim, koji ćeš qrac "smetati" svoje odraslo dijete koje ima svoj život!
Zato mi ispada pravo glupa argumentacija dva Senada , da Zlaju šalju kao ambasadora u NY da bi bio blizu sinu koji tamo studira :-) :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4078 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/01/2023 06:43
carobnjak_N wrote: 28/01/2023 22:09

U Hrvatskoj i u Bih je počeo zbog toga.
U Hr su Srbi izbačeni iz ustava kao konstitutivni, a referendum u Bih je nešto slično tome, dakle preglasavanje naroda, a ne političke stranke.
Skoro to potvrdio i Kutćehajić.
Ali, nama su rekli da je uzrok rata Alijina "Islamska deklaracija" a povod je bilo ubistvo srpskog svata na Baščaršiji, bacanje lavovima srpske nejači po Sarajevu i zaustavljanje srpskih kamiona sa bananama znad Sarajeva???
Malo sam sad zbunjen :?
Sjecam se kao da je juce bilo da se ovaj mirotvorac svim silama tudio da sacuva Jugu :D

User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4079 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

Sjecam se i ovog--kako su preglasaTi u Hrvatskoj--jadna majko :(

User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4080 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

muha_sa wrote: 29/01/2023 07:09 Sjecam se kao da je juce bilo da se ovaj mirotvorac svim silama tudio da sacuva Jugu :D
https://youtu.be/ov2JBcf59Y0
I od ovakve ljudske gromade vi hoćete zločinca da napravite...
I odavno se zna da je ovaj snimak fotomontaža

:D
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4081 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/01/2023 07:21
muha_sa wrote: 29/01/2023 07:09 Sjecam se kao da je juce bilo da se ovaj mirotvorac svim silama tudio da sacuva Jugu :D
https://youtu.be/ov2JBcf59Y0
I od ovakve ljudske gromade vi hoćete zločinca da napravite... :D
:lol:

Zato su auta, kamioni i autobusi mahom bili okiceni slikama ovog mirotvorca--ko nije stavio sliku na šajbu nije patriota :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4082 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

Uzalud je mitomanima govorit, postavljat snimke i ostale dokumente :-) guslanju nema kraja :(

carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4083 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/01/2023 06:43
carobnjak_N wrote: 28/01/2023 22:09

U Hrvatskoj i u Bih je počeo zbog toga.
U Hr su Srbi izbačeni iz ustava kao konstitutivni, a referendum u Bih je nešto slično tome, dakle preglasavanje naroda, a ne političke stranke.
Skoro to potvrdio i Kutćehajić.
Ali, nama su rekli da je uzrok rata Alijina "Islamska deklaracija" a povod je bilo ubistvo srpskog svata na Baščaršiji, bacanje lavovima srpske nejači po Sarajevu i zaustavljanje srpskih kamiona sa bananama znad Sarajeva???
Malo sam sad zbunjen :?
Pa to jeste ratna propaganda ali istina je da Islamska deklaracija i priča o građanskom društvu, ne idu.
Ne mislim ja da su Srbi sa oruzanim napadima imali na to pravo, nakon što su preglasani referendumom.
To nikako i niko nema pravo ali jbg to je nešto sto se zove kraj politike, kraj razgovora.
Nego kažem da zadnji put kad je bio princip jedan čovjek - jedan glas, izbio je rat.
I nakon tog rata, još je mnogostruko gore uspostaviti takav princip. Tad još nismo bili zaraćene strane, a sad je to ogromno.nepovjerenje sa sviju strana.
Koje Bošnjaci jos vise produbljuju birajuci Komsica.
Bukvalno pokazuju da su voljni i najmanju mogucnost iskoristiti za nametanje svoje volje, drugima.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4084 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by muha_sa »

User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4085 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

carobnjak_N wrote: 29/01/2023 07:48 Pa to jeste ratna propaganda ali istina je da Islamska deklaracija i priča o građanskom društvu, ne idu.
Ne mislim ja da su Srbi sa oruzanim napadima imali na to pravo, nakon što su preglasani referendumom.
To nikako i niko nema pravo ali jbg to je nešto sto se zove kraj politike, kraj razgovora.
Nego kažem da zadnji put kad je bio princip jedan čovjek - jedan glas, izbio je rat.
I nakon tog rata, još je mnogostruko gore uspostaviti takav princip. Tad još nismo bili zaraćene strane, a sad je to ogromno.nepovjerenje sa sviju strana.
Koje Bošnjaci jos vise produbljuju birajuci Komsica.
Bukvalno pokazuju da su voljni i najmanju mogucnost iskoristiti za nametanje svoje volje, drugima.
Ako sam te dobro razumio, Jugoslavija se raspala i ratovi su vođeni jer su muslimani preglasavali druge i temeljem Islamske deklaracije htjeli su napraviti kalifat od BiH?
I da je ostala Juga, Srbi ne bi nikoga preglasavali niti su to ikad činili?
Hmm, zanimljivo...
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4086 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by El_comadante »

carobnjak_N wrote: 29/01/2023 07:48
duh_sa_sjekirom wrote: 29/01/2023 06:43
Ali, nama su rekli da je uzrok rata Alijina "Islamska deklaracija" a povod je bilo ubistvo srpskog svata na Baščaršiji, bacanje lavovima srpske nejači po Sarajevu i zaustavljanje srpskih kamiona sa bananama znad Sarajeva???
Malo sam sad zbunjen :?
Pa to jeste ratna propaganda ali istina je da Islamska deklaracija i priča o građanskom društvu, ne idu.
Ne mislim ja da su Srbi sa oruzanim napadima imali na to pravo, nakon što su preglasani referendumom.
To nikako i niko nema pravo ali jbg to je nešto sto se zove kraj politike, kraj razgovora.
Nego kažem da zadnji put kad je bio princip jedan čovjek - jedan glas, izbio je rat.
I nakon tog rata, još je mnogostruko gore uspostaviti takav princip. Tad još nismo bili zaraćene strane, a sad je to ogromno.nepovjerenje sa sviju strana.
Koje Bošnjaci jos vise produbljuju birajuci Komsica.
Bukvalno pokazuju da su voljni i najmanju mogucnost iskoristiti za nametanje svoje volje, drugima.
BiH je imala pravo na samostalnost po ustavu iz 72 ili 71. Moramo provesti referendum po nekim principima. Međunarodna zajednica je rekla 50% plus 1 mora glasati da bi prošao referendum. I Srbi su glasali za to barem 1/3 u BiH. Kako? Pa uzmimo u obzir da nisu svi Bošzi Hrvat izašli na referendum iz raznih razloga, npr nego je bio van BiH, nego u vojsci, nego bolestan, nego je htio ostati u Yugi, Srbi su blokirali glasanje u par gradova/opština gdje su živjeli Bošnjaci... I opet je veliki broj ljudi izašlo na referendum. Kojih ljudi uzimajući u obzir gore navedeno? U određenoj mjeri i Srbi recimo iz Sarajeva.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4087 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

El_comadante wrote: 29/01/2023 08:30 BiH je imala pravo na samostalnost po ustavu iz 72 ili 71. Moramo provesti referendum po nekim principima. Međunarodna zajednica je rekla 50% plus 1 mora glasati da bi prošao referendum. I Srbi su glasali za to barem 1/3 u BiH. Kako? Pa uzmimo u obzir da nisu svi Bošzi Hrvat izašli na referendum iz raznih razloga, npr nego je bio van BiH, nego u vojsci, nego bolestan, nego je htio ostati u Yugi, Srbi su blokirali glasanje u par gradova/opština gdje su živjeli Bošnjaci... I opet je veliki broj ljudi izašlo na referendum. Kojih ljudi uzimajući u obzir gore navedeno? U određenoj mjeri i Srbi recimo iz Sarajeva.
U pitanju je Ustav SFRJ iz 1974. po kojem su se i Slo i Hr otcjepile.
Referendumom u BiH, 2/3 građana se izjasnulo da želi živjeti u nezavisnoj BiH. I nisu samo Bošnjaci i Hrvati glasali za, bilo je tu dosta i Srba.
Bitno je napomenuti da je referendum organizovan kad je postalo jasno da SFRJ više ne postoji i da je na sceni stvaranje Velike Srbije.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4088 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/01/2023 08:24
carobnjak_N wrote: 29/01/2023 07:48 Pa to jeste ratna propaganda ali istina je da Islamska deklaracija i priča o građanskom društvu, ne idu.
Ne mislim ja da su Srbi sa oruzanim napadima imali na to pravo, nakon što su preglasani referendumom.
To nikako i niko nema pravo ali jbg to je nešto sto se zove kraj politike, kraj razgovora.
Nego kažem da zadnji put kad je bio princip jedan čovjek - jedan glas, izbio je rat.
I nakon tog rata, još je mnogostruko gore uspostaviti takav princip. Tad još nismo bili zaraćene strane, a sad je to ogromno.nepovjerenje sa sviju strana.
Koje Bošnjaci jos vise produbljuju birajuci Komsica.
Bukvalno pokazuju da su voljni i najmanju mogucnost iskoristiti za nametanje svoje volje, drugima.
Ako sam te dobro razumio, Jugoslavija se raspala i ratovi su vođeni jer su muslimani preglasavali druge i temeljem Islamske deklaracije htjeli su napraviti kalifat od BiH?
Nisi me dobro razumio. To je zbog simplifikacije i potenciranja crno-bijelih slika, što dovodi do upadanja u pogrešne zaključke.
Raspad Jugoslavije je sad preduga priča, da se vraćamo na tzv hrvatsko proljeće, koje je opet pobudilo srpski nacionalizam, ali da.
Srpsko-hrvatski nacionalizam je doveo do raspada.
Ali je u ključnim momentima raspada, BiH ili bošnjačko-hrvatsko rukovodstvo, NEPOTREBNO se uključilo u raspad.
Trebalo je ostati pri stavu "Ovo nije naš rat".. Bogićević je po meni, TREBAO glasati za intervenciju Jna u Sloveniji.
Znam da će se mnogi zgroziti ali jeste, tako mislim. Jugoslavija je bila PREDRAGOCJENA stečevina da bi se rušila zbog iznenandne želje za
samostalnim sitnim malim, beznačajnim državicama.
Kao što se vidi iz slučaja Bogič, Jna i srpsko rukovodstvo IPAK nisu mogli da prave od Jugoslavije - Veliku Srbiju.
Postojale su kočnice i postojali su ljudi, bitni ljudi u Srbiji, koji su bili protiv srpskog nacionalizma.

I onda se Alija uključuje u priču, pa konvertuje od "nije naš rat", do vezanja zastava sa hrvatskom nacionalističkom desnicom.
Koja je netom prije u Hrvatskoj, izbacila Srbe iz ustava i izbacila konstitutivnost.
Ako se uzme da Jasenovac, u kojem su da se ne lažemo, djelom učestvovali i muslimani koji su bili u ustašama, kao što su
učestvovali djelimično u pogromu sarajevskih Jevreja, dakle da je sjećanje na to bilo friško...
Onda dodaj tome i vođu Muslimana, koji je osuđivan zbog blebetanja o šerijatskom društvu...
Pa ne može se reći da nije bilo nikakvog razloga za strah kod Srba i da su trebali da vjeruju tom i takvom muslimansko-hrvatskom rukovodstvu.

Naravno, kad je ubijanje počelo, Srbi su apsolutno bili ti koji su prednjačili u zvjerskim zločinima po obimu i po organizaciji istih.
To nema nikakvo opravdanje. Ali ni Bošnjaci nemaju tapiju na neku moralnu pobjedu, kako vole da se predstavljaju.
Last edited by carobnjak_N on 29/01/2023 08:48, edited 1 time in total.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4089 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

El_comadante wrote: 29/01/2023 08:30
carobnjak_N wrote: 29/01/2023 07:48

Pa to jeste ratna propaganda ali istina je da Islamska deklaracija i priča o građanskom društvu, ne idu.
Ne mislim ja da su Srbi sa oruzanim napadima imali na to pravo, nakon što su preglasani referendumom.
To nikako i niko nema pravo ali jbg to je nešto sto se zove kraj politike, kraj razgovora.
Nego kažem da zadnji put kad je bio princip jedan čovjek - jedan glas, izbio je rat.
I nakon tog rata, još je mnogostruko gore uspostaviti takav princip. Tad još nismo bili zaraćene strane, a sad je to ogromno.nepovjerenje sa sviju strana.
Koje Bošnjaci jos vise produbljuju birajuci Komsica.
Bukvalno pokazuju da su voljni i najmanju mogucnost iskoristiti za nametanje svoje volje, drugima.
BiH je imala pravo na samostalnost po ustavu iz 72 ili 71. Moramo provesti referendum po nekim principima. Međunarodna zajednica je rekla 50% plus 1 mora glasati da bi prošao referendum. I Srbi su glasali za to barem 1/3 u BiH. Kako? Pa uzmimo u obzir da nisu svi Bošzi Hrvat izašli na referendum iz raznih razloga, npr nego je bio van BiH, nego u vojsci, nego bolestan, nego je htio ostati u Yugi, Srbi su blokirali glasanje u par gradova/opština gdje su živjeli Bošnjaci... I opet je veliki broj ljudi izašlo na referendum. Kojih ljudi uzimajući u obzir gore navedeno? U određenoj mjeri i Srbi recimo iz Sarajeva.
Nije nikad u BiH bilo demokratsko glasnje niti referendum, do tad. To je društvo koje je prije samo 2 godine izašlo iz jednopartijskog
sistema i kao hajde odmah idemo na referendum o tako krupnoj stvari.
Naročito kad se ima u vidu da je i u Jugoslaviji, BiH imala specifičan ustav i rotirajuće predsjedništvo i nacionalni ključ.
Nemojmo se praviti Toše sad...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4090 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

carobnjak_N wrote: 29/01/2023 08:42 Nisi me dobro razumio. To je zbog simplifikacije i potenciranja crno-bijelih slika, što dovodi do upadanja u pogrešne zaključke.
Raspad Jugoslavije je sad preduga priča, da se vraćamo na tzv hrvatsko proljeće, koje je opet pobudilo srpski nacionalizam, ali da.
Srpsko-hrvatski nacionalizam je doveo do raspada.
Ali je u ključnim momentima raspada, BiH ili bošnjačko-hrvatsko rukovodstvo, NEPOTREBNO se uključilo u raspad.
Trebalo je ostati pri stavu "Ovo nije naš rat".. Bogićević je po meni, TREBAO glasati za intervenciju Jna u Sloveniji.
Znam da će se mnogi zgroziti ali jeste, tako mislim. Jugoslavija je bila PREDRAGOCJENA stečevina da bi se rušila zbog iznenandne želje za
samostalnim sitnim malim, beznačajnim državicama.
Kao što se vidi iz slučaja Bogič, Jna i srpsko rukovodstvo IPAK nisu mogli da prave od Jugoslavije - Veliku Srbiju.
Postojale su kočnice i postojali su ljudi, bitni ljudi u Srbiji, koji su bili protiv srpskog nacionalizma.

I onda se Alija uključuje u priču, pa konvertuje od "nije naš rat", do vezanja zastava sa hrvatskom nacionalističkom desnicom.
Koja je netom prije u Hrvatskoj, izbacila Srbe iz ustava i izbacila konstitutivnost.
Ako se uzme da Jasenovac, u kojem su da se ne lažemo, djelom učestvovali i muslimani koji su bili u ustašama, kao što su
učestvovali djelimično u pogromu sarajevskih Jevreja, dakle da je sjećanje na to bilo friško...
Onda dodaj tome i vođu Muslimana, koji je osuđivan zbog blebetanja o šerijatskom društvu...
Pa ne može se reći da nije bilo nikakvog razloga za strah kod Srba i da su trebali da vjeruju tom i takvom muslimansko-hrvatskom rukovodstvu.

Naravno, kad je ubijanje počelo, Srbi su apsolutno bili ti koji su prednjačili u zvjerskim zločinima po obimu i po organizaciji istih.
To nema nikakvo opravdanje. Ali ni Bošnjaci nemaju tapiju na neku moralnu pobjedu, kako vole da se predstavljaju.
Znači, i pored svih materijalnih dokaza, filmova, svjedočenja, sudskuh presuda itd, ti i dalje brabonjaš o Islamskoj deklaraciji, šerijatu, Jasenovcu i sl. Ne čudi me, samo tu priču pokušaj prodati negdje drugo. Ima nas koji sve pamtimo i vjerujemo svojim očima.
Dakle, pokušaje spašavanja SFRJ onakva kakva je bila (pa čak i bez Slo) predvodili su Izetbegović i Gligorov. Naspram njih bila je SCG bratija i Hrvati koji su željeli raspad te države i dio BiH u toj novostvorenoj državi. Kad uporediš snagu onih za i onih protiv opstanka Yu, svakome sa 2 grama mozga postaje jasno koliko se u svemu tome Alija pitao. Da ne govorim sad o onome šta se bilo naumilo uraditi BiH i Bošnjacima, a kasnije i sprovelo u djelo.
Dva velikodržavna projekta naspram BiH nisu ni mogla rezultirati drugačije nego krvavom agresijom bandita na suverenu i nezavisnu državu.
Sve ostale priče sačuvaj za guslarske poetske večeri...
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4091 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

Alija da je poživio definitivno bi završio u Hagu, skupa sa Tuđmanom.
Ne postoji nikakva presuda o krivcu za raspad Jugoslavije. Za zločine su, slažem se, većinom krivi Srbi i Hrvati.
Mi da smo ostali neutralni i gledali svoja posla, danas bi imali puno veći utjecaj po cijeloj teritoriji BiH, nego sad.
Milošević je bio svjestan šta znači prelazak Muslimana u suprotni tabor i bio je spreman prihvatiti da Muslimani vode glavnu riječ u Bosni
ali u okviru Jugoslavije. Ni na kraj pameti mu ne bi bilo da krene sa nekim terorom nad Muslimanima, ako bi ovi zadržali neutralan stav.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4092 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

Osim toga, Jugoslavija je bila ideja vrijedna žrtvovanja neke nezavisne BiH. Naravno, da su se i Srbi morali riješiti te pretenzije
ka širenju ili unitarizaciji, kakvu danas recimo Bošnjaci žele pod krinkom građanskog društva.
Ovo je sve samo ne građansko društvo, dakle BiH. Mi smo jedno propalo društvo, koje se obuklo u moderno ruho ali glave srljaju nemilice
unazad stotinama godina. Društvo u kojem se nikakve vrijednosti ne mogu više roditi i gdje buja samo primitivizam.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#4093 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by PM72 »

Kako tumačiš činjenicu da je Slobo pustio četnički duh u eter početkom devedesetih?
U Beogradu si mogao ,početkom devedesetih,na ulici kupiti četničke kokarde i zastave,šajkače i šubare.
Šešelj i Karadžić su na Romaniji za đurđevdan 06.05.1991 govorili o Velikoj Srbiji,pucali,nosili kokarde i strašili muslimane.
U septembru 1991 osnovaše SAO oblasti,paradržave sa četničkim obilježjima...prije referenduma o samostalnosti BiH.

Pa u novembru organizovaše plebiscit na kojem su pitanja o statusu BiH bila podjeljena na ćirilićna crvena i plava latinična,sa potpuno različitim pitanjima.

Je li to bilo kršenje ustava SFRJ? Je li se tako mogla sačuvat Jugoslavija?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4094 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

carobnjak_N wrote: 29/01/2023 09:28 Alija da je poživio definitivno bi završio u Hagu, skupa sa Tuđmanom.
Ne postoji nikakva presuda o krivcu za raspad Jugoslavije. Za zločine su, slažem se, većinom krivi Srbi i Hrvati.
Mi da smo ostali neutralni i gledali svoja posla, danas bi imali puno veći utjecaj po cijeloj teritoriji BiH, nego sad.
Milošević je bio svjestan šta znači prelazak Muslimana u suprotni tabor i bio je spreman prihvatiti da Muslimani vode glavnu riječ u Bosni
ali u okviru Jugoslavije. Ni na kraj pameti mu ne bi bilo da krene sa nekim terorom nad Muslimanima, ako bi ovi zadržali neutralan stav.
Nepostoji kolektivna presuda kao ni kolektivna krivica naroda. Krive su velikodržavna politike. U ime tih politika su i počinjeni agresija i genocid. Za to postoje sudske presude i stvari su jasne kao dan, ko hoće da vidi.
Bošnjacima je realno najmanje odgovarao raspad Yu. To je bilo jasno i Aliji jer je znao snagu, (ne)spremnost i položaj Bošnjaka.
Jednostavno, nezavisna i suverena država BiH i Bošnjaci kao narod nikako se nisu uklapali u velikodržavne vizije i projekte susjeda i komšija. I to je ključ svega.
Priča o neutralnom stavu Muslimana, dok im se priprema klaonica je glupost koju je besmisleno komentarisati.
Glanzer
Posts: 417
Joined: 21/10/2010 16:55
Location: Ovo bi sve trebalo oprat!

#4095 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by Glanzer »

carobnjak_N wrote: 29/01/2023 09:28 Alija da je poživio definitivno bi završio u Hagu, skupa sa Tuđmanom.
Ne postoji nikakva presuda o krivcu za raspad Jugoslavije. Za zločine su, slažem se, većinom krivi Srbi i Hrvati.
Mi da smo ostali neutralni i gledali svoja posla, danas bi imali puno veći utjecaj po cijeloj teritoriji BiH, nego sad.
Milošević je bio svjestan šta znači prelazak Muslimana u suprotni tabor i bio je spreman prihvatiti da Muslimani vode glavnu riječ u Bosni
ali u okviru Jugoslavije. Ni na kraj pameti mu ne bi bilo da krene sa nekim terorom nad Muslimanima, ako bi ovi zadržali neutralan stav.
Jest bio spreman da vode glavnu riječ al u rijeci Bosni,Drini itd...sa zicom na rukama.
Kakva je ovo demagogija i u službi cega, nikako mi nije jasno, ko biva ništa što se desilo ne bi se desilo da nismo onako goloruki otimali oružje od do zuba naoružanih četnika, to ih je naljutilo, bezbeli? MRŠ
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4096 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by Janjicar »

carobnjak_N wrote: 28/01/2023 22:17
Janjicar wrote: 28/01/2023 22:11 U Bosni je bila agresija Srbije na BiH, kakvo preglasavanje i ostala suplja...
Ne. Treba govoriti jasno bez tih naučenih narativa iz kuhinje minder idiota.
U BiH je bio građanski rat SA elementima agresije.
Kako može izvršiti neko iz Bih, kao sto su to bos.Srbi , agresiju na Bih? To po definiciji jeste građanski rat.
Elementi agresije postoje samo u uključivanju paravojnih formacija iz Srbije i doturanja oružja.
Te formacije jesu bile pod tajnom komandom Bg, Stanišića i Sjb-a.
Ali 90% je riječ o građanskom ratu .
Mah puši ga zatucani srbendo, zajedno sa svojom zatucanom ideologijom.
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#4097 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by laik1981 »

Al se cetalj razmahao..
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#4098 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by PM72 »

Već sam pisao o tome ali ću ponoviti.
Novembar 1991.U toku je plebiscit o statusu BiH koju je nelegalno ,mimo svih pravila , zakona i ustava,organizovao SDS.
Isti se održava po MZ i školama pa i na Alipašinom.Škola okićena zastavama Jugoslavije.
Moje komšije srbi uredno se pozdrave kad prođu pored nas,odu kao u šetnju i onda oko škole pa na sporedni ulaz.Mi vidimo da nešto nije regularno,neki kurvaluk se provodi...

Onda nas dvojca drugova odluči da ode do škole i da vidimo šta se dešava.Ulazimo,sve zastave,grbovi ...ma ljepota,živjela naša Juga...

Svi oni što rade i što su angažovani su srbi.Čak i moja školska drugarica Biljana koja se čudi otkud ja...

Dajemo lične karte i oni upisuju.Pred nama dva listića,crveni i plavi.Ja uzimam latinični na kojem piše :"Jeste li za očuvanje Jugoslavije kao zajednice naroda i narodnosti?".

Ko ne bi bio- lijepa Juga.

Ne dade mi đavo mira nego uzmem i onaj crveni ćirilićni na kojem je pisalo: Jeste li za ujedinjenje SAO Romanije,Hercegovine,Krajine,Birča i ostatka Jugoslavije u jedinstvenu državu srpskog naroda"???????

Meni mrak pao.Uzmem olovku i jedno deset puta zaokružim PROTIV i još glasno kažem jaranu,piši protiv mater im jebem.

Utom jedan iz tog odbora,naš poznanik i smrad svoje vrste kaže ostalim..."mirno ljudi,ovi su došli da provociraju"

Na to mu je moj jaran rekao da će mu jebat mater kad ga vidi napolju...

Izašli smo i psovali...kakva Jugoslavija i zastave,tad sam vidio da je sve šuplja...
Last edited by PM72 on 29/01/2023 10:05, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4099 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

Ne djeluje mi da je četalj...više mi vuče na uzepeovca
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#4100 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2

Post by carobnjak_N »

PM72 wrote: 29/01/2023 09:39 Kako tumačiš činjenicu da je Slobo pustio četnički duh u eter početkom devedesetih?
U Beogradu si mogao ,početkom devedesetih,na ulici kupiti četničke kokarde i zastave,šajkače i šubare.
Šešelj i Karadžić su na Romaniji za đurđevdan 06.05.1991 govorili o Velikoj Srbiji,pucali,nosili kokarde i strašili muslimane.
U septembru 1991 osnovaše SAO oblasti,paradržave sa četničkim obilježjima...prije referenduma o samostalnosti BiH.

Pa u novembru organizovaše plebiscit na kojem su pitanja o statusu BiH bila podjeljena na ćirilićna crvena i plava latinična,sa potpuno različitim pitanjima.

Je li to bilo kršenje ustava SFRJ? Je li se tako mogla sačuvat Jugoslavija?
Ne bih rekao da je to puštanje četništva inicirao Milošević, nego su s tim radikalnim idejama krenuli Vuk Drašković i Šešelj.
Njima je vjetar u leđa bio svaki nacionalizam sa drugih strana. Tako su jačali međusobno, naročito kad je ustaška imigracija počela
da dolazi iz inostranstva. Sve što su Hrvati ( treba biti pošten pa reći da je to bilo kod njih bare-bare, jer Račan nije bio nacionalista) radili
je bio poen za njih.
Drašković je danas uvidio svoju grešku. iskren je u onome što priča.
Milošević je jednostavno bio vlastodržac koji je u jednom trenutku shvatio da će morati usvojiti tu nacionalističku retoriku ako želi
nastaviti vladati. Pa kaže Plavišićka kako je on šutirao Bibliju po zatvorskom podu u Hagu.
Slao je policiju na skupove radikala da ih pendreče ali u jednom trenutku je shvatio da će izgubiti vlast .
Elem, to je sistem spojenih posuda. Kad na Hdz skupu sjede čelnici Sda i slušaju kako govornik kaže da če Hrvatska biti do Drine,
onda se to kreće sa ping-pongom. Do danas je tako. Radikali sa svih strana vladaju i igraju ping pong, a pošto su idioti za bilo šta drugo,
taj se idiotizam odražava i na društvo.

Jučer je bio skup na Igmanu, povodom igmanskog marša. Taj marš je predvodio beograđanin Koča Popović.
Čovjek je bio sin jedne od najbogatijih beogradskih porodica, završio filozofiju, govorio tri-četri jezika , završio vojnu akademiju u Sarajevu.
Sad zamisli taj karakter čovjeka, koji se kroz prtine probija zbog ideje, a dole u Sarajevu jedan poluidiot Busuladžić, na etničko
čišćenje Jevreja, odgovara sa pisanjem priglupih, rasističkih pamfleta.
I onda ga ovi koji ne znaju ni jedan jezik govoriiti kako treba, rehabilituju, jer eto, strijeljao ga jedan partizan.
Kako objasniti taj pad, da jedan ministar vanjskih poslova, taj Koča, govori tečno francuski i svi ga na skupštini Un slušaju sa uvažavanjem,
a onda pad na jednog idiota Dačića, koji ne zna čitati ili jednog Bakira koji je smiješan ...
Kako smo se jbt za 50 godina srozali unazad 100 godina ?!
Post Reply