Nova BH (Novi Pink bh)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#1 Nova BH (Novi Pink bh)

Post by mahalik »

http://ba.n1info.com/a282178/Vijesti/Vi ... nk-BH.html
Ovo Ko Nova tv u Hrvatskoj
Hoće li im sve raditi onaj Denis?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#2 Re: Novi Pink bh

Post by dječak sa šibicama »

i sve to u "slikano usisivacem" SD kvalitetu
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3 Re: Novi Pink bh

Post by dezurni_ucenik »

Plakat cemo mi za Velidom i Igorom.
DonieBrasco
Posts: 15208
Joined: 31/08/2016 16:09

#4 Re: Novi Pink bh

Post by DonieBrasco »

Obzirom da je United Medija kupila Pink BIH a inace je i vlasnik Sport Kluba, ovo mozda i izadje na dobro. Kvalitet slike i tona na SK je vrhunski tako da se mozda ovo i nastavi na Pink BiH koji ce se vjerovatno i preimnovati.

Tako da treba sacekat pa cemo vidjeti.
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#5 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

Bice tesko objasniti narodu koji je ciji Pink BH :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: Novi Pink bh

Post by dječak sa šibicama »

Pretpostavljam da je Mitrovic prodao Pink BH (mislim da je i slovenacki prodao, ali nisam sad siguran) jer je postao besmislen zbog zabrane emitiranja reality programa prije ponoci.

Mada mi nije jasno, to se rijesi PIN kodom kao sto je Happy uradio, i emitiraju program cjelodnevno.

a mozda je u pozadini svega cinjenica da mu pada rejting, Pink je pao na trece mjesto na regionalnoj sceni emitera.
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#7 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

Dio si upravu a dio vjerovatno ne razumijes. Necu da kazem nisi u pravu.


Makedonski pink pod nazivom "Pink 15" je davno propao, kanal odavno ugasen.
Slovenacki pink pod nazivom "Pink SI" radi u kablovskim i iptv operaterima u Sloveniji i putem pinkovog kliktv servisa. Nema zemaljsku pokrivenost u Sloveniji.

"Pink BH" je kanal sa zemaljskom pokrivenoscu BiH, obicna antena, i tim kanalima je zabranjeno emitovati Zadrugu prije 00:00 i poslije 06:00 sve zato sto su OBN i Pink BH pretjerali sa reality programom. OBN je imao cak 3 realitiya. Postavlja se pitanje kako zastititi pin kodom kanal koji ide preko obicne zemaljske analogne mreze?! Nikako.

Onda Mitrovic odlucuje prodati Pink BH jer bez Zvezda Granda i Zadruge nije vise bio ni u TOP 5 kanala u BiH.
Pink BH onda kupuje United Media koja je clanica United Grupe kao i Telemach, SBB i Total TV.

Mitrovic je davno najavio od septembra 4 nova kanala jedan od njih je "Pink Media BH" koji ce biti zasticen pin kodom i Zadruga ce ici kao i na srpskom Pinku po cijeli dan.

Telemach nije imao nijedan kanal u Startnom paketu koji emituje Zadrugu a sada ce ga dobiti. Drugi operateri npr imaju srpski pink u Osnovnoj ponudi pa im je ovaj "novi" Pink Media BH nebitan osim ako nece zatamnjivati srpski Pink.

Isti scenario se desio sa Pink M (Crna Gora). Pink M je od United Medie a Pink Media M od Zeljka Mitrovica.

Vjerovatno uskoro kad se steknu svi moguci uslovi slijedi rebranding Pink BH i Pink M. Novo ime, novi vizuelni identitet.

I evo ukratko:

Pink BH - United Media/United Grupa - zemaljska pokrivenost BiH
Pink M - United Media/United Grupa - zemaljska pokrivenost Crne Gore

Pink Media BH - Zeljko Mitrovic - dio pink paketa u kablovskim i IPTV sistemima
Pink Media M - Zeljko Mitrovic - dio pink paketa u kablovskim i IPTV sistemima

Znam zbunjujuce je jer ima slicno ime i meni je bilo...

PS malo sam se raspisao pa kad god nekom ne bude jasno zaljepim ovaj post, da ne pisem 100 puta isto :)
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#8 Re: Novi Pink bh

Post by mahalik »

naravno da će bit zbunjujuće kad ovi iz UG njavljuju sve i svašta na Pink BH a prekosutra kreće taj novi od Mitrovića sa istim logotipom i dodatkom media.
Zar imnije bilo bolje napraviti novi identitet novo ime i gruhati sav sadržaj. Vjerovatno i taj serijski poput Ubice mog oca, Senke nad Balkanom, Žigosani i Konak kod Hilmije
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#9 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

Da su mogli napravili bi ovako moraju cekat sluzbenu dozvolu da su vlasnici Pinka BH i onda podnijeti zahtijev za preimenovanje. Cudno bi ipak bilo da se kanal United Medije zove pink BH. :-)
Doduse oni su htjeli kupiti komplet srpski pink ali Zeljko to nije htio.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#10 Re: Novi Pink bh

Post by mali_milojica »

Zvat ce se Nova BH
A u CG Nova M
:D
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#11 Re: Novi Pink bh

Post by rocco_siffredi »

Vidjet ces kad Baho bude prenosio reprezentaciju :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18506
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12 Re: Novi Pink bh

Post by SmokingMan »

Ono što je do mene došlo je da će uskoro preći na emitovanje HD signala.
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#13 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

mali_milojica wrote:Zvat ce se Nova BH
A u CG Nova M
:D
Moze bit.
SmokingMan wrote:Ono što je do mene došlo je da će uskoro preći na emitovanje HD signala.
Pa to nije iskljuceno kad skoro svaki lokalac ima HD kanal City TV HD, NTV 101 HD, RTV 7 HD, RTV Zenica HD, TVSA HD... (dobro kod nekih je upitan kvalitet HD slike).
Opet United Grupa ima toliko love da mogu sve zivo kupiti, sto onda nebi imali para za HD opremu za par kamera, playout itd.
DonieBrasco
Posts: 15208
Joined: 31/08/2016 16:09

#14 Re: Novi Pink bh

Post by DonieBrasco »

Ma zaboravite HD signal dok generalno drzava ne pređe na njega, ovo sto nude pojedini kablovski operateri je HD za razmatranja.

Vidjet cemo sad za koji dan kako ce to da izgleda, slika, zvuk, komentator.
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#15 Re: Novi Pink bh

Post by mahalik »

Meni ovo liči da je bilo iznuđeno saopštenje jer je prva utakmica u četvrtak a RAK i konkurencijsko vijeće nije dalo dozvolu za transkaciju
Da ne bude ko u HR da ne može vlasnik kablovsohg sstema u ovm slučaju telemacha biti vlasnik TV
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#16 Re: Novi Pink bh

Post by mali_milojica »

Nema nista od HD signala trenutno sto se Pinka tice. Možda ga u nekoj bližoj budućnosti gurnu kroz kablovske operatere kao sto su drugi uradili.
Telemachu, tačnije United Mediji, trebaju TV kuce koje imaju nacionalnu frekvenciju i pokrivenost na podrucju države vecu od 80% da bi ispostovali FIFA/UEFA sto se tiče tv prava. Zato su u SLO kupili POP TV (tu imaju nekih problema, stvar je na sudu), u HR NOVA TV, u BiH PINK BH i u CG PINK M.
Na ovim kanalima ce ici utakmice reprezentacija iz te zemlje. Hrvatska na Nova TV, nasa na Pink BH, Crnogorska na Pink M.
Naravno utakmice ce ici i na SK
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#17 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

Pink BH od United Grupe ima sanse da bude u bliskoj buducnosti HD preko kablovskih/IPTV operatera. Preko antene ce i dalje biti analogni jer drzava nije uvela DVB-T/T2. I to kad bi se uvelo bilo bi SD.

Pink Media BH ce naravno kao i svaki pink biti dobar stari SD. :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: Novi Pink bh

Post by dječak sa šibicama »

MTV wrote:Dio si upravu a dio vjerovatno ne razumijes. Necu da kazem nisi u pravu.


Makedonski pink pod nazivom "Pink 15" je davno propao, kanal odavno ugasen.
Slovenacki pink pod nazivom "Pink SI" radi u kablovskim i iptv operaterima u Sloveniji i putem pinkovog kliktv servisa. Nema zemaljsku pokrivenost u Sloveniji.

"Pink BH" je kanal sa zemaljskom pokrivenoscu BiH, obicna antena, i tim kanalima je zabranjeno emitovati Zadrugu prije 00:00 i poslije 06:00 sve zato sto su OBN i Pink BH pretjerali sa reality programom. OBN je imao cak 3 realitiya. Postavlja se pitanje kako zastititi pin kodom kanal koji ide preko obicne zemaljske analogne mreze?! Nikako.

Onda Mitrovic odlucuje prodati Pink BH jer bez Zvezda Granda i Zadruge nije vise bio ni u TOP 5 kanala u BiH.
Pink BH onda kupuje United Media koja je clanica United Grupe kao i Telemach, SBB i Total TV.

Mitrovic je davno najavio od septembra 4 nova kanala jedan od njih je "Pink Media BH" koji ce biti zasticen pin kodom i Zadruga ce ici kao i na srpskom Pinku po cijeli dan.

Telemach nije imao nijedan kanal u Startnom paketu koji emituje Zadrugu a sada ce ga dobiti. Drugi operateri npr imaju srpski pink u Osnovnoj ponudi pa im je ovaj "novi" Pink Media BH nebitan osim ako nece zatamnjivati srpski Pink.

Isti scenario se desio sa Pink M (Crna Gora). Pink M je od United Medie a Pink Media M od Zeljka Mitrovica.

Vjerovatno uskoro kad se steknu svi moguci uslovi slijedi rebranding Pink BH i Pink M. Novo ime, novi vizuelni identitet.

I evo ukratko:

Pink BH - United Media/United Grupa - zemaljska pokrivenost BiH
Pink M - United Media/United Grupa - zemaljska pokrivenost Crne Gore

Pink Media BH - Zeljko Mitrovic - dio pink paketa u kablovskim i IPTV sistemima
Pink Media M - Zeljko Mitrovic - dio pink paketa u kablovskim i IPTV sistemima

Znam zbunjujuce je jer ima slicno ime i meni je bilo...

PS malo sam se raspisao pa kad god nekom ne bude jasno zaljepim ovaj post, da ne pisem 100 puta isto :)
Pa nisam znao, hvala na informacijama.

Obradovace se ljubitelji zadruge :D
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#19 Re: Novi Pink bh

Post by MTV »

Nema na cemu :)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#20 Re: Novi Pink bh

Post by Heller »

Valjda se malo saberu i prpgram bude ličio na nešto a ne samo djeca pjevaju i polovnjače naklapaju.

Jedino od sveg programa što bo trebali ostavit je ona Hršumova emisija. Sve ostalo rastjerati.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#21 Re: Novi Pink bh

Post by AmiĐa_Idriz »

rocco_siffredi wrote:Vidjet ces kad Baho bude prenosio reprezentaciju :lol:
:mrgreen:
naseroric
Posts: 168
Joined: 11/06/2015 13:36

#22 Re: Novi Pink bh

Post by naseroric »

AmiĐa_Idriz wrote:
rocco_siffredi wrote:Vidjet ces kad Baho bude prenosio reprezentaciju :lol:
:mrgreen:
Liga šampiona, Liga Evrope, reprezentacija Bosne i Hercegovine i ja, opet zajedno.

Sa velikim zadovoljstvom sam prihvatio poziv iz United Medie i gospodina Nemanje Simeunovića da u narednom periodu prenosim utakmice naše fudbalske reprezentacije. Liga nacija, kvalifikacije za Euro, zatim Euro 2020 i kvalifikacije za Svjetsko prvensvo u Kataru. Nadam se pobjedama, emocijama koje nikada nisu nedostajale u mojim prijenosima kada je Bosna i Hercegovina u pitanju. Ono što je šlag na tortu je i to da ćemo prenositi utakmice Lige šampiona srijedom i Lige Evrope četvrtkom. Hvala ljudima koji su me se sjetili, ja obećavam spektakularne prijenose, kao nekada. TV Pink BiH koja je dobila novog vlasnika, vrlo brzo će dobiti i HD signal.
:D :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#23 Re: Novi Pink bh

Post by AmiĐa_Idriz »

EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho."
:kiss:
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#24 Re: Novi Pink bh

Post by duffy_duck »

Zna li se kad bi ovaaj pink Bh trebao preći u HD emitovanje?
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#25 Re: Novi Pink bh

Post by elk »

oj,cuj ovaj govnar da komentarise... :run:
Post Reply