Dežulović Fan Club

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#1126 Re: Dežulović Fan Club

Post by Palmalma »

Ocekujem ovakav tekst i o Holokaustu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1127 Re: Dežulović Fan Club

Post by JohnnyS »

Ima smisla nit vodilja teksta, ali ne znam je li izvedba ispravna. Ja sam vazda protiv cenzure, ali oko nekih stvari se treba biti taktičniji, koliko god da je netko u pravu. Vukovar, Srebrenica, Jasenovac, Auschwitz... Sva ta mjesta obiluju i kičom i patetikom i ima profitera, ali s razlogom je sve to tako. Patetike ima gdje je bilo puno patnje, kamo sreće da se ništa u tim mjestima nije dogodilo.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1128 Re: Dežulović Fan Club

Post by hadzinicasa »

JohnnyS wrote: 03/11/2021 15:52 Ima smisla nit vodilja teksta, ali ne znam je li izvedba ispravna. Ja sam vazda protiv cenzure, ali oko nekih stvari se treba biti taktičniji, koliko god da je netko u pravu. Vukovar, Srebrenica, Jasenovac, Auschwitz... Sva ta mjesta obiluju i kičom i patetikom i ima profitera, ali s razlogom je sve to tako. Patetike ima gdje je bilo puno patnje, kamo sreće da se ništa u tim mjestima nije dogodilo.
pa nije on rekao rijec na tragediju, naprotiv on ovim tekstom brani ono strasno sto se tamo desilo.
tako sto prokazuje sve one koji trguju s tom tragedijom za svoje sitne sicare i koriste je kao monetu za potkusurivanje.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1129 Re: Dežulović Fan Club

Post by JohnnyS »

hadzinicasa wrote: 03/11/2021 16:04
JohnnyS wrote: 03/11/2021 15:52 Ima smisla nit vodilja teksta, ali ne znam je li izvedba ispravna. Ja sam vazda protiv cenzure, ali oko nekih stvari se treba biti taktičniji, koliko god da je netko u pravu. Vukovar, Srebrenica, Jasenovac, Auschwitz... Sva ta mjesta obiluju i kičom i patetikom i ima profitera, ali s razlogom je sve to tako. Patetike ima gdje je bilo puno patnje, kamo sreće da se ništa u tim mjestima nije dogodilo.
pa nije on rekao rijec na tragediju, naprotiv on ovim tekstom brani ono strasno sto se tamo desilo.
tako sto prokazuje sve one koji trguju s tom tragedijom za svoje sitne sicare i koriste je kao monetu za potkusurivanje.

Ali ne znam, naslov je malo prešokantan. Jebemu mater, ja bih njegov tekst o gnjidama zbog kojeg je otkaz dobio u Slobodnoj istetovirao na leđima da vjerujem u tetovaže, ali ovo mi je malo too much. Znam da je naslov zbog dojma, da šokira, ali zamislimo naslov Je***a vas Srebrenica. Jedva sam to i napisao.

Inače se slažem da je sve ovo oko Vukovara kič, ta otkazivanja manifestacija, ispada da je veća trauma pad Vukovara danas nego u devedesetima kad se ništa od toga nije obilježavalo.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1130 Re: Dežulović Fan Club

Post by YouAreMyDestiny »

Dobro je sve napisao. 🤷‍♀️
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1131 Re: Dežulović Fan Club

Post by hadzinicasa »

JohnnyS wrote: 03/11/2021 16:08
hadzinicasa wrote: 03/11/2021 16:04

pa nije on rekao rijec na tragediju, naprotiv on ovim tekstom brani ono strasno sto se tamo desilo.
tako sto prokazuje sve one koji trguju s tom tragedijom za svoje sitne sicare i koriste je kao monetu za potkusurivanje.

Ali ne znam, naslov je malo prešokantan. Jebemu mater, ja bih njegov tekst o gnjidama zbog kojeg je otkaz dobio u Slobodnoj istetovirao na leđima da vjerujem u tetovaže, ali ovo mi je malo too much. Znam da je naslov zbog dojma, da šokira, ali zamislimo naslov Je***a vas Srebrenica. Jedva sam to i napisao.

Inače se slažem da je sve ovo oko Vukovara kič, ta otkazivanja manifestacija, ispada da je veća trauma pad Vukovara danas nego u devedesetima kad se ništa od toga nije obilježavalo.
Zato sam ja to i vrtila u svojoj glavi da testiram sebe kako reagujem.
jer ja zaista mislim da ove nase gnjide, svaki put kad na ulice izvedu te jadne zene srebrenice - jos jednom im ubiju djecu. a izvodili su ih u poracu nebrojeno puta. i stampali majice i sta sve ne. zaradjivati jeftine poene na tudjoj tragediji.

zato kazem. zna se kome je ovo napisano i upuceno. a jeste saka u stomak.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1132 Re: Dežulović Fan Club

Post by seln »

JohnnyS wrote: 03/11/2021 16:08 Znam da je naslov zbog dojma, da šokira, ali zamislimo naslov Je***a vas Srebrenica. Jedva sam to i napisao.
Vjeruj da je upravo to ono sto pozelim napisati kojekakvim Munirama, Malinarima i slicnima...
Srebrenica je za njih trade mark od koje dobro zive.
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#1133 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ci-Nick »

JohnnyS wrote: 03/11/2021 16:08
hadzinicasa wrote: 03/11/2021 16:04

pa nije on rekao rijec na tragediju, naprotiv on ovim tekstom brani ono strasno sto se tamo desilo.
tako sto prokazuje sve one koji trguju s tom tragedijom za svoje sitne sicare i koriste je kao monetu za potkusurivanje.

Ali ne znam, naslov je malo prešokantan. Jebemu mater, ja bih njegov tekst o gnjidama zbog kojeg je otkaz dobio u Slobodnoj istetovirao na leđima da vjerujem u tetovaže, ali ovo mi je malo too much. Znam da je naslov zbog dojma, da šokira, ali zamislimo naslov Je***a vas Srebrenica. Jedva sam to i napisao.

Inače se slažem da je sve ovo oko Vukovara kič, ta otkazivanja manifestacija, ispada da je veća trauma pad Vukovara danas nego u devedesetima kad se ništa od toga nije obilježavalo.
A Vukovar je samo grad,.. ako kažem je...a vas Zenica, ili,.. je...o vas Sarajevo,.. onda je to OK.. A ako kažem je...a vas Srebrenica,.. onda je to problem?
A za tu istu Srebrenicu,.. za žive kojima treba svega počev od infrastrukture pa do mogućnosti zapošljavanje,.. kulture,.. zabave..
To niko ne mari. Mjesto koje je zaleđeno u jednom vremenu. A živima treba zivot a ne samo sjećanje,.. da ne pričamo o pljačkanju.
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... sti_prva_m


Evo ista priča u Hrvatskoj i BiH..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1134 Re: Dežulović Fan Club

Post by Bloo »

Boro je bio u Vukovaru i 1991, kada je isti bio okupiran...
Nije njemu ovo tek onako prahnulo.

http://www.prometej.ba/clanak/vijesti/b ... icini-1778
Objavljujemo ponovno tekst od prošle (2013.) godine, za koji je Boris Dežulović dobio Evropsku novinarsku nagradu u kategoriji najboljih komentara. Tekst je objavljen u Globusu 19.11.2013.

Inace, ne znam sta su se desnicari upalili, ovo je njegov stil standardni, direktno u glavu.
Bolje nek idu podizati PEtrinju koju su napustili...
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#1135 Re: Dežulović Fan Club

Post by Seyfo »

Tekst je naravno na mjestu,ali je realno pretjerao sa "jebo vas...", mogao je to suptilnije i pametnije. Ovako ce izazvati bijes desnicara, dokonih PTSPovaca i ostalih koji samo cekaju ovakvo nesto. Jbga
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1136 Re: Dežulović Fan Club

Post by Bloo »

Seyfo wrote: 03/11/2021 19:12 Tekst je naravno na mjestu,ali je realno pretjerao sa "jebo vas...", mogao je to suptilnije i pametnije. Ovako ce izazvati bijes desnicara, dokonih PTSPovaca i ostalih koji samo cekaju ovakvo nesto. Jbga
Kao da je prvi put. :lol:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#1137 Re: Dežulović Fan Club

Post by ljubicasti limun »

Bolestan je broj osoba koje nisu shvatile poantu njegovog teksta.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#1138 Re: Dežulović Fan Club

Post by ljubicasti limun »

Komentar Borne Sora :-D

Dežulović je gadno sjebo jer nije završio kolumnu sa "Vi ste balavci, tek ste došli s akademije. Je*em vam majku. Pušite ku*ac. Vidjet ćete kad dođe Jopa, zvat će načelnika i Božinovića. Svi ste vi klošari. Znate li vi tko je moj otac? Pi*ka vam materina. Je*at ću vam žene i djecu, glupani retardirani." - tako da ljudi znaju da je domoljuban i da mu HVIDRa plaća kokain.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#1139 Re: Dežulović Fan Club

Post by piupiu »

ljubicasti limun wrote: 03/11/2021 19:41 Komentar Borne Sora :-D

Dežulović je gadno sjebo jer nije završio kolumnu sa "Vi ste balavci, tek ste došli s akademije. Je*em vam majku. Pušite ku*ac. Vidjet ćete kad dođe Jopa, zvat će načelnika i Božinovića. Svi ste vi klošari. Znate li vi tko je moj otac? Pi*ka vam materina. Je*at ću vam žene i djecu, glupani retardirani." - tako da ljudi znaju da je domoljuban i da mu HVIDRa plaća kokain.
:lol:

Dobar, dobar
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1140 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

ljubicasti limun wrote: 03/11/2021 19:41 Komentar Borne Sora :-D

Dežulović je gadno sjebo jer nije završio kolumnu sa "Vi ste balavci, tek ste došli s akademije. Je*em vam majku. Pušite ku*ac. Vidjet ćete kad dođe Jopa, zvat će načelnika i Božinovića. Svi ste vi klošari. Znate li vi tko je moj otac? Pi*ka vam materina. Je*at ću vam žene i djecu, glupani retardirani." - tako da ljudi znaju da je domoljuban i da mu HVIDRa plaća kokain.
:thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1142 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ommadawn »

Kolumnist N1 Boris Dežulović je novinar godine

VIJESTI Autor:N1 Info03. svi. 202218:17

Hrvatsko novinarsko društvo (HND) održalo je u utorak svečanu dodjelu nagrada za najbolje novinarske radove u 2021., a nagradu za novinara godine dobio je novinar Boris Dežulović.

Dežulović je dobio 178 od 452 važeća glasova članova HND-a, a s njime su još za novinara – novinarku godine bili nominirani i novinarka RTL Danka Derifaj, novinar Indexa Ilko Ćimić, te novinarka Jelena Jindra.

Kolumnist N1 novinar godine
Boris Dežulović je u svojih 35 godina bavljenja novinarstvom uvijek imao svoj stav: jasan, dorečen, argumentiran i angažiran, istaknuto je u nominaciji.

Njegova samo naoko obična kolumna na portalu N1 o devastaciji jedne ljupke dalmatinske uvale dobila je neočekivanu ekstenziju u obliku pokreta masovnog građanskog otpora otimačini zajedničkog dobra od beskrupuloznog moćnika. No, komentarom “Jebo vas Vukovar” pokušao je učiniti nemoguće: grad pretvoren u mauzolej vratiti njegovim živim stanovnicima, a državu prestrojiti na kolosijek normalnosti, stoji, uz ostalo, u obrazloženju.

Nagradu za životno djelo Otokar Keršovani ocjenjivački sud dodijelio je Marinku Čuliću. O strasti za novinarstvom i praćenjem političkih i društvenih tema govori i to što je Čulić svoju kolumnu nastavio pisati i nakon odlaska u mirovinu, početkom 2021. . Među njegovim stalnim tematskim preokupacijama su hrvatsko-srpski odnosi, hrvatska politika prema BiH, odustajanje SDP-a od socijaldemokracije, demontaža socijalne države, porast nejednakosti u zemlji i svijetu te manjak političke vizije kod naših političara, čime se stvara, prema Čulićevoj ocjeni, “paklenska formula besperspektivnosti”.

Nagradu Marija Jurić Zagorka za pisano novinarstvo dobila je novinarka Novosti Tamara Opačić, posebice za tekst o slučaju migranta Omera Mahdija, objavljenom pod naslovom “Tražili su da budem doušnik” i za seriju reportaža s Banije objavljenih u tjedniku Novosti od travnja do prosinca 2021. Nagrada Nikša Antonini za novinsku fotografiju dobio je fotoreporter Pixella Igor Šoban.

Nagrada Marija Jurić Zagorka za radijsko novinarstvo pripala je novinarskoj redakciji emisije “Katedra za plastičnu kirurgiju” radija Yammat FM, a istoimenu nagradu za televizijsko novinarstvo ravnopravno su podijelile novinarke Karmen Šore i Ana Malbaša, koje su u posljednjem krugu glasovanja osvojile jednaki broj bodova. Ana Malbaša nagrađena je za priču “Malverzacije zemljištem na otoku Braču”, koja je objavljena u magazinu Provjereno Nove TV, a Karmen Šore (HRT) nagrađena je za priču koja je objavljena je na vrhuncu epidemije covid-a 19, kada su se rušili rekordi u broju zaraženih i teško oboljelih.

Nagrada za snimateljski prilog na televiziji Žarko Kaić pripala je Igoru Altarcu (HRT), koji je upravo u toj reportaži kamerom donio trajni dokument jednog teškog vremena i dramatične borbe za svaki ljudski život.

Nagrada Marija Jurić Zagorka za internetsko novinarstvo dobio je Vladimir Matijanić, novinar portala Index, koji je prvi otkrio i objavio niz argumentiranih sumnji da su plagirani dijelovi doktorata Vice Mihanovića, HDZ-ova kandidata za gradonačelnika Splita i ravnatelja Lučke uprave.

Nagrada Jasna Babić za istraživačko novinarstvo pripala je novinaru Telegrama Andreju Dimitrijeviću, koji je serijom tekstova nedvosmisleno razotkrio propuste hrvatskih istražitelja u slučaju o aferi Software vezanih uz bivšu ministricu Gabrijelu Žalac.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1143 Re: Dežulović Fan Club

Post by Tempo »

Boris Dežulović
46m ·
- 7 tjedana od začeća zijeva
- 8 tjedana od začeća štuca
- 9 tjedana od začeća sisa palac
- 12 tjedana od začeća smije se
- 38 tjedana od začeća rodi se
- 51 tjedan od začeća zaplače u kolijevci kad pripadnici HVO-a s krunicama na uniformama banu u kuću i rafalima iz automatskog oružja poubijaju majku, oca, šestogodišnju sestru i osmogodišnjeg brata, poliju ih benzinom i zapale, pa ga vojnici čuju kako plače i vrate se da ubiju i zapale i njega i kolijevku i cijelu kuću
- 1512 tjedana od začeća na zagrebačkom Hodu za život nerođene djece ponosno stupa Dario Kordić, ratni zločinac pravomoćno osuđen zbog ubojstva 116 bošnjačkih civila u Ahmićima, od kojih trideset dvije žene i jedanaestoro djece, a među njima osmogodišnjeg Elvisa, šestogodišnje Šuhrete i njihovog brata Seje Ahmića, bebe stare tri mjeseca i dva dana

Image


Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1144 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ommadawn »

Pogle’aj govneta, ima petlju stati i pričati o
pravu za život.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1145 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1146 Re: Dežulović Fan Club

Post by Tempo »

Obracenje podrazumjeva skrusenost, a ne kurcenje po ulici. Svako jutro se mora probuditi u 4 i plakati do podne. Od podne do povecerja klecati na ljuskama od oraha i moliti za oprost. Svaki svoj dinar anonomno slati rodbini zrtava, tajno slati cvijece na grobove i mezare i na kraju sam sebi presuditi.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#1147 Re: Dežulović Fan Club

Post by nivla »

ne vrijedi to za ovakve, opet bi on isto da mu se ukaze prilika
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1148 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote: 17/05/2022 09:10
Obracenje podrazumjeva skrusenost, a ne kurcenje po ulici. Svako jutro se mora probuditi u 4 i plakati do podne. Od podne do povecerja klecati na ljuskama od oraha i moliti za oprost. Svaki svoj dinar anonomno slati rodbini zrtava, tajno slati cvijece na grobove i mezare i na kraju sam sebi presuditi.
:thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#1149 Re: Dežulović Fan Club

Post by piupiu »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/05/2022 13:37
Tempo wrote: 17/05/2022 09:10

Obracenje podrazumjeva skrusenost, a ne kurcenje po ulici. Svako jutro se mora probuditi u 4 i plakati do podne. Od podne do povecerja klecati na ljuskama od oraha i moliti za oprost. Svaki svoj dinar anonomno slati rodbini zrtava, tajno slati cvijece na grobove i mezare i na kraju sam sebi presuditi.
:thumbup:
:thumbup:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#1150 Re: Dežulović Fan Club

Post by pemanapemani »

Obraćenje podrazumijeva kajanje za ono loše što si učinio.

Ratni zločinac Kordić se nije pokajao, naprotiv, on misli da je njemu učinjeno zlo. On sebe, po vlastitom priznanju, smatra Isusom Kristom nepravedno razapetim u Hagu.

Ko njega angažira da drži duhovno obnovu za mene je saučesnik Kordićevih svirepih zločina.

To bi bilo identično da je (P)Savao čitav život kmečao kako je nepravdeno oslijepio i kako su rani kršćani krivi što ih je mlatio ili zašto Isus nije i drugom razapetom lopovu obećao kraljevstvo Božje.

Ali kad vidjelica smatra da joj je Bog dao da bude vlasnik apartmana i betonira obalu, onda može sve. Svaka igra, svaka dobija na ovom svijetu.

Dežulović. :thumbup: :thumbup:
Post Reply