Dežulović Fan Club

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#1102 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 06/10/2019 18:36, edited 1 time in total.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1103 Re: Dežulović Fan Club

Post by omar little »

kakve veze ova zadacnica iz osmog osnovne ima sa dezulovicem?!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#1104 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

greška,brišem
User avatar
piupiu
Posts: 16610
Joined: 05/01/2008 05:08

#1105 Re: Dežulović Fan Club

Post by piupiu »

Oni imaju dadaizam, a mi blablaizam. Dajte krunu za kralja! :lol:
Bla bla Hrvatska bla bla 2020

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković bla bla bla bla bla izbori bla bla bla HDZ bla bla bla kandidatura bla bla bla Miro Kovač bla bla bla Milijan Vaso Brkić. Bla bla bla bla bla HDZ bla bla bla bla predsjednik. Bla.

Bla bla premijer Plenković bla bla ministar Milan Kujundžić bla bla ministar ministar bla bla bla rekonstrukcija Vlade bla bla bla rekonstrukcija stranke. Bla bla – truć truć. Bla bla truć truć izbori bla bla truć truć Vaso Brkić: bla bla Davor Ivo Stier, bla bla Ivo Penava, truć truć ovo ono bla bla. Bla bla Brkić bla bla koalicija bla bla MOST bla bla HNS, truć Plenković. Bla bla bla!, bla Brkić. Bla bla Gordan Jandroković truć truć Penava bla Vukovar bla bla truć truć. Hrvoje Tomasović truć truć bla bla, bla, potpredsjednik bla truć.

Bla bla bla bla HDZ bla bla Franjo Tuđman bla truć bla truć bla bla Hrvatska bla zajedništvo bla pomirba bla pobjeda bla bla Hrvati bla bla ovo ono truć truć. Bla bla bla Kolinda? Bla. Bla bla bla truć truć bla bla bla Miro Kovač truć truć premijer Plenković.

Bla Kovač - bla Plenković. Bla bla bla bla bla bla bla bla.

Bla bla bla bla bla Miroslav Škoro: bla bla bla Škoro bla bla bla hrvatska desnica bla bla bla suverenisti. Bla bla bla. Bla bla bla Zlatko Hasanbegović bla bla bla Bruna Esih bla bla bla Ruža Tomašić bla bla bla Željko Glasnović bla bla bla jugovampiri bla bla bla jugozomboidi. Bla bla Božo Petrov bla bla MOST bla bla desna koalicija truć truć Škoro bla truć Velimir Bujanec bla truć Marko Perković bla Thompson bla bla bla bla.

- Zla zla Zlatko – bla bla Bujanec.

- Gla gla Glasnović – bla bla Esih.

- Bla bla Miroblav Škoro – bla bla Petrov.

- Bla bla Miroblav, bla bla Miro Bulj? – bulj bulj Nikola Grmoja.

Bla bla bla bla bla hrvatska desnica bla bla kurac palac bla bla bla bla - Gradska skupština Zagreba. Bla bla truć truć ovo ono sjednica bla bla bla Milan Bandić bla bla GUP. Bla HDZ: bla bla bla bla amandmani bla bla bla Skupština bla bla bla bla većina bla. Bla bla HDZ, bla bla Bandić. Bla bla Bandić, bla bla Zagreb, bla bla remetinečki rotor: bla rotor, bla Remetinec. Bla bla bla bla bla Skupština bla bla bla kvorum bla bla bla GUP bla truć bla truć. Bla bla bla bla bla bla bla oporba bla bla bla SDP bla bla bla amandmani bla bla bla Drago Prgomet. Bla bla procedura truć truć tamo vamo bla bla drž ne daj bla bla bla bla bla bla bla.

- Oink oink truć truć.

- Bla bla bla bla truć?! – bla bla bla. - Bla oink bla truć?

- Oink!

- Bla! – bla bla bla. – Bla bla.

Bla bla bla bla bla bla bla bla HDZ bla Plenković bla izbori, truć truć HVIDR-a, truć truć hrvatski branitelji, truć truć. Bla bla bla hrvatska država bla bla bla četnici bla bla bla Jugoslavija bla bla bla Drugi svjetski rat bla bla bla Domovinski rat bla bla bla oltar domovine bla bla bla sloboda bla bla bla Oluja bla bla kurac palac: bla kurac, bla palac. Bla bla bla Krešimir Beljak bla bla bla partizani bla bla bla prosvjed. Bla bla Vukovar bla bla JNA bla bla Vukovar.

- Bla bla bla Blago Zadro – bla bla bla.

- Bla – bla bla bla. – Bla bla bla Blagoje Adžić.

Bla bla bla bla bla bla hrvatski branitelji bla bla bla dragovoljci Domovinskog rata bla bla bla prosvjed bla bla truć truć. Bla bla bla Udba bla bla bla KOS bla bla bla komunisti bla bla bla partizani bla bla bla Tito. Bla bla bla General bla bla Ante Gotovina bla bla Haag - bla bla bla 1945., bla bla bla 1995.! Bla bla bla Domovina truć truć Blajburg ovo ono tamo Bljesak vamo Oluja bla bla bla bla bla bla bla bla.

- Bla bla Blajburg! – bla bla bla.

- Bla bla Blajburg!!! – bla.

Bla bla bla bla bla JNA bla bla bla Vukovar bla bla bla zvijezda bla bla bla antifašizam bla bla bla komunizam bla bla bla boljševici bla bla bla Staljin bla bla bla - Rijeka.

Bla bla Rijeka! Bla bla bla bla Europska prijestolnica kulture bla truć bla truć zvijezda petokraka bla bla bla bla Jugoslavija bla bla bla 1945. bla bla bla Goli otok bla bla bla teror bla bla bla strahovlada bla bla bla sve hrvatsko. Truć truć NDH truć truć ustaše truć truć Ante Pavelić truć truć 1943, bla bla Hrvatska! Bla bla Hrvatska? O, bla. Bla bla! Bla bla bla crvena Rijeka bla bla bla dragovoljci Domovinskog rata bla bla hrvatska država bla bla hrvatski vitezovi bla bla heroji bla bla Vukovar. Bla bla Vukovar: bla bla Osijek bla bla Zadar bla bla Dubrovnik bla bla Petrinja bla bla Županja bla bla bla bla bla bla. Bla bla Rijeka? Bla bla bla Rijeka bla bla bla komunjare bla bla bla crvena zvijezda bla bla bla Galeb bla bla bla Josip Broz Tito bla bla bla Obersnel bla bla bla Bella ciao.

- Bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao! – bla bla partizani.

- Bla ćao, bla ćao, bla bla bla ćao! – bla bla ustaše.

Bla bla bla bla bla bla ustaše, bla bla bla NDH, bla bla bla - Alojzije Stepinac.

Bla bla bla Stepinac bla bla bla svetac bla bla bla Vatikan bla bla bla Međugorje. Bla bla bla bla Srbi bla bla bla bla SPC, bla bla bla bla - Jasenovac. Bla bla bla radni logor bla bla bla komunistički logor bla bla bla treći logor bla bla bla Jakov Sedlar. Truć Stepinac truć Srbi truć Židovi. Bla bla bla papa Frane bla bla bla papa Ivan Pavao Bla Bla: truć truć truć Stepinac truć truć truć Hebrang truć truć truć Jakov Blažević truć truć truć Tito. Truć truć diktator truć truć krvolok truć truć truć satrap truć truć bla – Crkva u Hrvata.

Bla bla bla bla bla bla Crkva bla bla bla bla bla Kaptol bla bla bla bla Drugi svjetski rat bla bla bla kardinal Stepinac. Bla bla ministar vanjskih poslova bla bla truć truć Gordan Grlić Radman bla bla bla bla Stepinac? Bla bla premijer Plenković bla bla hrvatska Vlada bla bla bla bla Sveta Stolica. Bla bla bla. Bla bla bla bla bla Josip Bozanić bla bla bla Glas koncila bla bla truć truć.

- Bla bla – truć ovi truć oni - bla bla Stepinac.

- Bla bla! – truć ovi truć oni. – Bla bla blaženi!

Bla bla bla bla bla bla bla Crkva, bla Stepinac: bla bla bla monsignor bla bla bla nadbiskup bla bla bla Hrvatska biskupska konferencija. Bla bla bla misa zadušnica bla bla bla Krašić: bla truć Plenković, bla truć Jandroković - bla truć Miro Kovač, bla truć Davor Ivo Stier. Bla bla truć truć Alojzije Stepinac - Stepinac bla, Stepinac truć, Stepinac kurac, Stepinac palac, bla bla bla bla.

Bla bla bla bla truć truć truć truć bla bla truć truć. Bla bla, truć truć. Bla bla Stepinac, bla bla Europska unija: bla bla bla predsjedanje EU, bla bla bla Andrej Plenković. „Bla bla bla Brexit, bla bla bla Bruxelles - bla bla bla Brexitelles.“

- Ha ha ha – ha ha ha Angela Merkel bla bla Plenković.

Bla bla bla bla bla bla bla truč truć bla bla Plenković, truć truć bla bla HDZ, bla bla bla bla - Zoran Milanović?

O, bla.

Bla bla bla bla bla predsjednik Vlade bla bla bla tvrda kohabitacija bla bla bla SDP bla bla bla Milanović. Bla bla bla bla inauguracija bla bla bla bla Milanović bla bla bla bla predsjednik Republike: bla bla prisega, bla bla Ustav, bla bla bla bla „Tako mi Bog pomogao“? Bla bla bla Milanović bla bla bla bla bla Bog. Bla Bog, bla Hrvati. Truć truć Bog bla bla Republika Hrvatska, bla bla bla bla predsjednik Milanović: bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla.

Bla bla bla bla bla truć?

Bla truć – bla bla.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#1106 Re: Dežulović Fan Club

Post by shmizlica »

oink oink, truć truć :mrgreen:

bla, bla....
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#1107 Re: Dežulović Fan Club

Post by sadmire »

Pratim...Dezulovic mi je jedan od omiljenih...sreo sam ga jednom kod Zdrave vode u Jablanici, stao da malo proseta cuku, ima il je imao nekog Maltezera...skroz cool lik, steta sto ne pise vise za Oslobodjenje, svaka mu je bila genijalna...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1108 Re: Dežulović Fan Club

Post by Tempo »

U ranim jutarnjim satima u subotu, 12. maja 2018., glavnina hrvatskih snaga već se okupila oko mjesnog groblja u Unter-Loibachu. Među ljude se uvukao strah, jer se nije znalo što se zapravo čeka i tko uopće zapovijeda. Izaslanik predsjednice Republike povukao se na dogovor s predsjednikom Sabora i izaslanikom premijera, a mi smo sa strepnjom gledali prema kombijima Wachkörper Polizei. Onda se iza jedanaest sati proširio glas da se ide prema Blajburškom polju, gdje će navodno biti službena komemoracija.’

Tako će jednog dana djeci na otvorenim satovima povijesti pričati preživjeli svjedoci prešućivanog pokolja u Bleiburgu iz svibnja 2018., kad je na blajburškoj misi zbog kršenja saveznog zakona o zabrani isticanja nacističkih obilježja austrijska policija uhapsila šest osoba, jednog državljanina Republike Slovenije i petoricu državljana Republike Hrvatske. I među njima Anđelka Bosančića, u to vrijeme 68-godišnjeg osnivača dugopoljskog HDZ-a, uglednog bivšeg županijskog vijećnika i predsjednika Općinskog vijeća Dugopolja.

‘U koloni se o tome danima govorilo, da su navodno Titine nevladine udruge austrijskim saveznicima prijavile ustaški miting, ali Plenkovićev izaslanik uvjeravao nas je da je s vlastima u Klagenfurtu sve dogovoreno. Oko jedanaest i trideset general Glasnović mi je prenio zapovijed Vase Brkića da se sa svojima hitno probijem niz Landeštrase, jer da misa počinje u podne. Okrenuo sam se prema Zlatku (Zlatko Ževrnja, bivši župan splitsko-dalmatinski, op. a.), pa mu mahnuo rukom i viknuo ‘hajd’ hitno!’, kad su se iznenada pojavila dva Ajnšacajnhajtovca s automatskim puškama i izdvojili me iz kolone. Da sam, kažu, dizao desnicu u zrak i vikao ‘Hajl Hitler’. Rekao sam im da su krivo čuli, ‘Ne, ne Hajl’, objasnio im ja, ‘ništa Hajl’, pa onda lijepo ponovio i na njemačkom, ‘Zig Hajl!’, ali oni ni da čuju. U sljedećem trenutku bio sam u milicijskom kombiju sa još stotinjak Hrvata. Bio je i jedan Slovenac.’

Tako će pričati Anđelko Bosančić, tako će starina Anđelko pričati o strašnoj suboti kad su policijski specijalci Einsatzeinheita u crnim uniformama sa zlokobnom oznakom EE sa svete mise odveli svakoga tko je na sebi imao majicu ili kapu s nekim od samoglasnika hrvatske ubecede, svakoga tko je zapjevao ili mahnuo, u svemu njih bit će i više od tristo, pa ih ugurali u kombi i odveli u zloglasni zatvor u Klagenfurtu.

Bosančića je teretio osobno čuveni Herr Ferster, inspektor bečke Udbe, strah i trepet hrvatskih domoljuba na Križnom putu, koji je austrijskom komunističkom tužilaštvu posvjedočio kako je svojim očima jasno vidio kad je Anđelko salutirao desnom rukom. Pritiješnjen njegovim svjedočenjem dugopoljski je hadezeovac, bilježi ondašnja Slobodna Dalmacija, priznao da je salutirao desnicom, ali da ‘nije ništa loše mislio’.

‘Naravno da nisam. Ako je u Austriji nacistički pozdrav zločin, onda prvi priznajem da sam zločinac’, s gorčinom u glasu prisjetit će se tih dramatičnih događaja Anđelko, kojega su nakon hapšenja i priznanja mjesecima držali u istražnom zatvoru. ‘Bilo je strašno, nas po tisuću u jednoj ćeliji. A u svakoj velika Titova slika. Austrijski milicioneri vikali su nam kroz rešetke ‘gde ste, bre, ustaše!’, i sve tako. Najgore je bilo noću. Iz čista mira odvodili bi nas iz ćelije u grupama od po tri tisuće. Čuli bi se samo udarci, jauci, molitve i pokoja prkosna operna arija.’

Anđelko je u klagenfurtskom kazamatu proveo dvanaest godina, ali je na koncu ipak živ dočekao suđenje. Dodijeljen mu je odvjetnik po službenoj dužnosti, neki Thomas Romauch iz Krumpendorfa, koji mu je savjetovao da prizna tobožnji zločin, jer će tako umjesto javnog spaljivanja na Alter Platzu biti samo ‘humano strijeljan’. ‘Brzo’, rekao mu je, ‘i bezbolno.’

‘Ne znam točno koliko nas je bilo na optuženičkoj klupi, četiri tisuće, možda pet, svakako ne manje od deset tisuća. I jedan Slovenac. Sudac je bio neki Sava, Srbin iz Beča. Nisam ga ništa razumio, pročitao je optužnicu na njemačkom, pa nešto razgovarao s obranom i tužiteljem, i završio na srpskom, ‘Smrt fašizmu, sloboda narodu!’. Onda su nas svih petnaest tisuća zajedno s onim Slovencem potrpali u neki stari autobus.’

Nakon nekih sat vremena vožnje autobus se zaustavio, i Anđelko je shvatio da su ih vratili u Bleiburg. Dvadeset tisuća golorukih hrvatskih domoljuba i jedan Slovenac tu su satima čekali i molili, još uvijek se očajnički nadajući da im je predsjednica Republike dogovorila izručenje Hrvatskoj.

‘Bilo je tu svega, staraca i žena s djecom, svećenika i ministara, sigurno više od trideset tisuća ljudi. I onaj Slovenac. Malo dalje, usred te gužve, grupa mladih domoljuba izvadila je violine i čela, pa počela tiho svirati. Sjećam se da je jedna slijepa starica u invalidskim kolicima i Thompsonovoj majici rekla ‘ah, Hendl!’. Nije, naravno, bio Händel, već Arcangelo Corelli, sonata u C-molu iz njegova Opusa 6, ali nisam joj imao srca reći. Primijetio je to, međutim, jedan austrijski milicioner i sprašio joj metak u potiljak. ‘Da Hendl!’ prezirno se nasmijao vraćajući revolver u futrolu’, drhtavim glasom prepričavat će dugopoljski vijećnik nesigurno koračajući po rascvjetanoj blajburškoj ledini, sve dok ne zastane kraj jednog jaglaca, osvrne se lijevo i desno, pa duboko uzdahne. ‘Evo, točno tu je bilo.’

Na tom mjestu, pričat će Anđelko Bosančić, nalazio se sa svojom grupom kad je došao kamion, a austrijski milicioner iz koša stao pred njih bacati lopate, naređujući da kopaju. Njih pedeset tisuća do večeri su iskopali sedamdeset pet tisuća grobova, a onda ih je komesar Udbe iz Beča svih stotinu tisuća postrojio pokraj svježe iskopanih raka i započeo.

‘Išao je od jednog do drugog, naredio bi da kleknu i pucao u potiljak. I muškarce i žene, i stare i mlade, i djecu i novorođenčad. Ljudi su molili i pjevali, stotinu pedeset tisuća ljudi uglas je pjevalo ‘Rajska djevo, kraljice Hrvata’, a komesar je svako malo pucnjem utišavao zbor za jedan glas. Sve dok ih tako hladnokrvno nije ustrijelio svih dvjesto tisuća, i dok nismo na ledini ostali samo ja i onaj Slovenac.’

Slovenac se u tom trenutku, svjedoči Anđelko, slomio i počeo vikati ‘Živio tovariš Tito!’ pa su ga pustili kući. Izvukao se, kažu, s dvjesto eura kazne. Dugopoljski mučenik ostao je tako sam na krvavom polju, posljednji živ na stratištu dvjesto pedeset tisuća nedužnih domoljuba.

‘Sve je bilo brzo gotovo. Povikao sam ‘Neka nam živi jedina i vječna Hrvatska!’, komesar mi je naslonio cijev na potiljak i opalio, i pao sam ravno u raku. Sljedeće što pamtim je dugački bijeli tunel, a na njegovu kraju, i sad se naježim kad se sjetim, doktor Franjo Tuđman. ‘Anđelko, jesi li to ti?’ stisnuo mi je Predsjednik ruku, ‘svaka ti’, kaže, ‘čast, junački si se držao!”, nastavit će starac, koji ni sam ne zna koliko je tako ležao mrtav. ‘Tek sutradan iz Klagenfurta su došli bageri. Počeli su nas zatrpavati, a ja sam revoltiran legao pred njih i povikao ‘Samo preko mene mrtvog!’. A oni ovako, hap!, preko mene. Zatrpali nas zemljom, samo tako. Kao da su tristo tisuća pasa zatrpali, a ne tristo tisuća ljudi.’

Tako je, eto, bilo, pričat će Anđelko Bosančić, one strahotne svibanjske subote 2018. na Blajburškom polju, kad su Titine nevladine udruge austrijskim saveznicima izručile pola milijuna hrvatskih domoljuba, krivih samo zato što su voljeli Hrvatsku. Tako je bilo, ne daj Bože nikome, završit će svoju priču Anđelko Bosančić, koji je nakon herojske smrti u Bleiburgu emigrirao u Argentinu, gdje skromno živi od iznajmljivanja tijela Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Mendozi, povremeno volontirajući u Uredu predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović na obroncima Aconcague. U Domovinu se, kaže, još ne misli vratiti.

‘Sve dok mi suborci i zahvalni Hrvati na Bleiburgu ne budu mogli dostojno odati počast’, kaže on na kraju, ‘nema tamo za mene života.’
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1110 Re: Dežulović Fan Club

Post by mayab »

User avatar
Truba
Posts: 81658
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1111 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

kažu mi kolege da je psovao vukovar u posljednjem tekstu

smije li on psovati nešto drugo iz bih... ima popis stratišta...ima jedna lista
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#1112 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ci-Nick »

Black swan wrote: 03/11/2021 09:31 kažu mi kolege da je psovao vukovar u posljednjem tekstu

smije li on psovati nešto drugo iz bih... ima popis stratišta...ima jedna lista
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo ... ajnovije_d


Svaaka mu čast !
Pitanje je,.. koliko su svetinje politčarima i državnim institucijama svete ako se sve svodi na žalovanje a na drugoj strani nikakve brige za žive u mjestima stradanja.
User avatar
Truba
Posts: 81658
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1113 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

ma slično je i sa stratištima u bih ali njih ne psuje
kao ni tuđe vjerske svetinje..tad se dobiva otkaz iz oslobođenja
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1114 Re: Dežulović Fan Club

Post by Škobo Habu »

Black swan wrote: 03/11/2021 09:31 kažu mi kolege da je psovao vukovar u posljednjem tekstu

smije li on psovati nešto drugo iz bih... ima popis stratišta...ima jedna lista
Zašto sve u Hrvata mora biti preslikano na BiH?

To neki test tolerancije i liberalizma?
User avatar
Truba
Posts: 81658
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1115 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

što je otkaz dobio iz oslobođenja
User avatar
Truba
Posts: 81658
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1116 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

Škobo Habu wrote: 03/11/2021 10:24
Black swan wrote: 03/11/2021 09:31 kažu mi kolege da je psovao vukovar u posljednjem tekstu

smije li on psovati nešto drugo iz bih... ima popis stratišta...ima jedna lista
Zašto sve u Hrvata mora biti preslikano na BiH?

To neki test tolerancije i liberalizma?
zato što čovjek piše o balkanu i balkanskim državama
i zato što je na N1 ovo region
i zato što se svi razumijemo

i zato što postoje svete krave i one koje to nisu svete
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1117 Re: Dežulović Fan Club

Post by seln »

Zamjeriti Dezulovicu za ovaj tekst bi bilo isto kao i zamjeranje pokojnom Lucicu za pjesmu "Ici, mici, Ahmici".
Tada su dezurni zastitnici Bosnjaka pozurili da ih odbrane od zlog Lucica, jednostavno na shvatajuci "sta je pisac htjeo reci".
Postoji malo ljudi (dva-tri) koji kod mene imaju apsolutni kredit u tom pravcu: mogu napisati i reci bilo sta, ja im necu uzeti za zlo.
Dezulovic je jedan od njih. Ne moram se u svemu slagati s njim, ali siguran sam , sta god je napisao, nije to uradio sa zlom namjerom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1118 Re: Dežulović Fan Club

Post by seln »

Black swan wrote: 03/11/2021 10:26 što je otkaz dobio iz oslobođenja
Jer je "Oslobodjenje" vec tada lagano padalo pod uticaj SDA.
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1119 Re: Dežulović Fan Club

Post by Škobo Habu »

Black swan wrote: 03/11/2021 10:26 što je otkaz dobio iz oslobođenja
Zbog uredničke SDA fukare.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1120 Re: Dežulović Fan Club

Post by Novak20 »

Black swan wrote: 03/11/2021 10:26 što je otkaz dobio iz oslobođenja
Pokušao je biti duhovit na temu Boga i politike. Bošnjačke. :D

Šalu na stranu, ovo j.ebo vas.....je odličan tekst. I meni je pun q.rac egzistiranja i pravdanja na tuđoj patnji i kostima dok život prolazi pored nas živih.
Ima godina kako sam sebi rekao jbt dnevnik u kojem je iz dana u dan prva vijest Amor Mašović.
User avatar
Truba
Posts: 81658
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1121 Re: Dežulović Fan Club

Post by Truba »

pretci su bitni isto kao i potomci
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#1122 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ci-Nick »

Black swan wrote: 03/11/2021 11:15 pretci su bitni isto kao i potomci
za pretke ne možeš učiniti ništa više, ni zlo ni dobro,.. a potomcima krojiš sudbinu.
dimnjacar
Posts: 138
Joined: 30/11/2016 15:34

#1123 Re: Dežulović Fan Club

Post by dimnjacar »

seln wrote: 03/11/2021 10:47 Zamjeriti Dezulovicu za ovaj tekst bi bilo isto kao i zamjeranje pokojnom Lucicu za pjesmu "Ici, mici, Ahmici".
Tada su dezurni zastitnici Bosnjaka pozurili da ih odbrane od zlog Lucica, jednostavno na shvatajuci "sta je pisac htjeo reci".
Postoji malo ljudi (dva-tri) koji kod mene imaju apsolutni kredit u tom pravcu: mogu napisati i reci bilo sta, ja im necu uzeti za zlo.
Dezulovic je jedan od njih. Ne moram se u svemu slagati s njim, ali siguran sam , sta god je napisao, nije to uradio sa zlom namjerom.
Potpuno se slažem. Ali je problem što tog Dežulovića, pok. Lučića, Ivančića.... iz HR, ili pok. Vasića ili Lukovića itd. iz Bgd. ovdje može shvaiti i prihvatiti maaaaala brojka ljudi.
Imamo i mi u BiH dosta toga što bi se moglo okarkterisati isto tako: "J.bo vas ....."
Ne mislim na geografske pojmove i mjesta, ali sve što dolazi iz miljea raznoraznih udruženja koja njeguju vrijednosti i "tekovine" (mrze vrijeme socijalizma, a vrlo su rado preuzeli ovaj pojam i način njegove upotrebe) opsade Sarajeva, da se samo zadržim na glavnom gradu, mi podigne pritisak kad vidim njihove manifestacije, iako sam i sam pripadnik OS BiH 1992.-1996. i borac. A tek islamska zajednica......
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1124 Re: Dežulović Fan Club

Post by hadzinicasa »

cim sam pocela citati tekst, zamijenila sam rijec Vukovar rjecju Srebrenica u glavi.
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1125 Re: Dežulović Fan Club

Post by Škobo Habu »

Tekst je destilirana čaša žuči.

Teško će to većina svariti, ali mogao je Dežulović sve napisano i drugačije obrazložiti. No, htio je biti što direktniji.

Sad sa njim na križ, pa neka mu je Bog na pomoći.

Iz njegove vizure: ništa svetije od života. Sa obzirom da je preko glave prebacio tešku bolest i bio korak od smrti, njemu je svakako svejedno.
Post Reply