kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47219
Joined: 26/02/2004 00:00

#2201 Re: kviz potjera

Post by karanana »

sikstinajn wrote: 12/02/2022 21:34....
Dosta si postova izbriso na ovoj i na nekim drugim temama i stavio tackice. Sto?
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#2202 Re: kviz potjera

Post by teuta06 »

ne gledam potjeru redovno, ali eto pogledam jednom ili dvaput tjednom... moj komentar je da je baš zanimljivo i napeto do samog kraja....ono što sam neki dan skontala da nisam dugo pogledala epizodu da je netko odnio pare...pa je onda bila epizoda (možda čak i dvije) da su ljudi osvojili, pa mi bi drago :D a vidi se da i produkcija "nabaci" pitanje nekome za prolaz, pogotovo zadnji korak, nešto prejednostavno, samo da ide u završnu...

meni je najbolji lovac Vukorepa...nekako odmjeren, kulturan (nije da su ostali nekulturni, ali ne znam bolju riječ), nekako pravi gospodin...
ni ostali lovci nisu bezeveze...Morana mi je baš simpa :D

da li su ikada dolazile ekipe npr. iz nekog grada se nađe 4 člana ili uvijek produkcija sastavlja ekipu?
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#2203 Re: kviz potjera

Post by mistek »

Produkcija uvijek sastavlja ekipu koja je raznovrsna, igrači se ne smiju poznavati (u pravilu, sad već vjerujem da se većina njih nekako zna kroz razvijenu kvizašku scenu). U tom smislu, vazda su iz različitih gradova, različitih godina i sl, dosta random, rekao bih.

Jednom je Joško spomenuo da se svakom takmičaru "naštima" jedno pitanje iz njegove struke. To je valjda logika produkcije. Znači, ako je neko hemičar, dobije barem jedno pitanje iz te oblasti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58705
Joined: 03/08/2010 19:04

#2204 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

nisam nikad gledao emisiju u kojoj su bila 4 takmičara iz istog grada
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2205 Re: kviz potjera

Post by irac300 »

teuta06 wrote: 16/02/2022 11:39 ne gledam potjeru redovno, ali eto pogledam jednom ili dvaput tjednom... moj komentar je da je baš zanimljivo i napeto do samog kraja....ono što sam neki dan skontala da nisam dugo pogledala epizodu da je netko odnio pare...pa je onda bila epizoda (možda čak i dvije) da su ljudi osvojili, pa mi bi drago :D a vidi se da i produkcija "nabaci" pitanje nekome za prolaz, pogotovo zadnji korak, nešto prejednostavno, samo da ide u završnu...

meni je najbolji lovac Vukorepa...nekako odmjeren, kulturan (nije da su ostali nekulturni, ali ne znam bolju riječ), nekako pravi gospodin...
ni ostali lovci nisu bezeveze...Morana mi je baš simpa :D

da li su ikada dolazile ekipe npr. iz nekog grada se nađe 4 člana ili uvijek produkcija sastavlja ekipu?
Meni je bio drag do one emisije kada je namjerno masao pitanja da bi zadnji igrac koji je neznalica ostao sam u zavrsnoj, a prvi kojeg je izbacio je bio fenomenalan na blic pitanjima. Nije se smio upustiti u borbu 1 na 1 sa nekim ko je dobar. Nedostatak sportskog duha. Kreso koliko god bio arogantan bi jedva docekao takvo nesto.
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#2206 Re: kviz potjera

Post by teuta06 »

irac300 wrote: 16/02/2022 11:55

Meni je bio drag do one emisije kada je namjerno masao pitanja da bi zadnji igrac koji je neznalica ostao sam u zavrsnoj, a prvi kojeg je izbacio je bio fenomenalan na blic pitanjima. Nije se smio upustiti u borbu 1 na 1 sa nekim ko je dobar. Nedostatak sportskog duha. Kreso koliko god bio arogantan bi jedva docekao takvo nesto.
nisam gledala tu epizodu, ako znaš koja je epizoda, napiši :)

a to da produkcija uvijek nabaci pitanje iz struke je dvosjekli mač, može biti super, jer pitanje iz struke, trebalo bi biti lagano, ali ako ne znaš, u neku ruku se obrukaš...barem bih se ja tako osjećala...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2207 Re: kviz potjera

Post by irac300 »

teuta06 wrote: 16/02/2022 11:58
irac300 wrote: 16/02/2022 11:55

Meni je bio drag do one emisije kada je namjerno masao pitanja da bi zadnji igrac koji je neznalica ostao sam u zavrsnoj, a prvi kojeg je izbacio je bio fenomenalan na blic pitanjima. Nije se smio upustiti u borbu 1 na 1 sa nekim ko je dobar. Nedostatak sportskog duha. Kreso koliko god bio arogantan bi jedva docekao takvo nesto.
nisam gledala tu epizodu, ako znaš koja je epizoda, napiši :)

a to da produkcija uvijek nabaci pitanje iz struke je dvosjekli mač, može biti super, jer pitanje iz struke, trebalo bi biti lagano, ali ako ne znaš, u neku ruku se obrukaš...barem bih se ja tako osjećala...
Ne znam koja je emisija po redu, ali nasao sam kada smo komentarisali da je prikazana 14. oktobra prosle godine. Kolega @Dzontra Volta je prvi imao upis poslije te emisije. :D
User avatar
karanana
Posts: 47219
Joined: 26/02/2004 00:00

#2208 Re: kviz potjera

Post by karanana »

da li je bila emisija u kojoj niti jedan igrac ne ode u zavrsnu potjeru?

vjerujem da jeste u ovih mnogo godina emitovanja ali ja malo intenzivnije i redovnije gledam zadnjih par mjeseci pa nisam upratio.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#2209 Re: kviz potjera

Post by Dzontra_Volta »

karanana wrote: 16/02/2022 14:54 da li je bila emisija u kojoj niti jedan igrac ne ode u zavrsnu potjeru?

vjerujem da jeste u ovih mnogo godina emitovanja ali ja malo intenzivnije i redovnije gledam zadnjih par mjeseci pa nisam upratio.
Bilo je više takvih emisija. Onda se igrači između sebe dogovore ko će na megdan lovcu u završnoj potjeri, a lovac zada neku cifru za koju će se boriti.
irac300 wrote: 16/02/2022 12:56
teuta06 wrote: 16/02/2022 11:58

nisam gledala tu epizodu, ako znaš koja je epizoda, napiši :)

a to da produkcija uvijek nabaci pitanje iz struke je dvosjekli mač, može biti super, jer pitanje iz struke, trebalo bi biti lagano, ali ako ne znaš, u neku ruku se obrukaš...barem bih se ja tako osjećala...
Ne znam koja je emisija po redu, ali nasao sam kada smo komentarisali da je prikazana 14. oktobra prosle godine. Kolega @Dzontra Volta je prvi imao upis poslije te emisije. :D
Ma meni je Vukorepa inače lovac kojeg najmanje mirišem. Ono lik nit smrdi nit miriše, nekakav sav služben, čak i kad nelu pošalicu dobaci izgleda kao nešto na silu.
Ipak su kvizovi emisije zabavnog karaktera i treba malo više opuštenosti. Zato najviše gotivim Deana, mada i Morana i Krešo mogu proći.
User avatar
karanana
Posts: 47219
Joined: 26/02/2004 00:00

#2210 Re: kviz potjera

Post by karanana »

znaci finalisti ako pobjede podijele dobitak na jednake dijelove? je li to pravilo kviza ili kako se dogovore?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58705
Joined: 03/08/2010 19:04

#2211 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da je takvo pravilo
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#2212 Re: kviz potjera

Post by teuta06 »

jučer Albin zakuca prvu minutu....svi točni odgovori...ali ostali ohrabreni njime, poletiše sa višom i ostade samo ona žena u završnoj sa Albinom..

baš mi žao kako se završilo, početak emisije baš obećavao uzbudljivu epizodu....
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#2213 Re: kviz potjera

Post by sikstinajn »

teuta06 wrote: 17/02/2022 13:41 jučer Albin zakuca prvu minutu....svi točni odgovori...ali ostali ohrabreni njime, poletiše sa višom i ostade samo ona žena u završnoj sa Albinom..

baš mi žao kako se završilo, početak emisije baš obećavao uzbudljivu epizodu....
da ti rečem. :D
Albinova pitanja iz prve minute su bila prilagođena prosječnome kvizeru.
recimo , takmičaru koji zna da su svici sa Mrtvoga mora pronađeni u 20-tom vijeku.
ali koji ne zna da ih je bilo približno 900.
tek kasnije

pitanja na ploči su druga sfera.
a pitanja u završnoj su opet viša sfera.
to projektuju stručni ljudi za to zaduženi.
ljudi koji procjenjuju koristan srazmjer između gledanosti emisije i profita.


ne znam da li su ostali takmičari ''poletili'' za njim, kao kapitenom, ili je to bio dogovor prije emisije, ne znam kakav...
da se ide na višu ponudu.
odma' u startu se vidi da li su takmičari kapacitet za odijeti pobjedu nad lovcem ili ne.
Albinova ekipa je bila bezkarizmatična.
bili su slabi :-)
osuđeni na poraz u kvizu Potjera.

valja krv propišat' viseći na wikipediji u potrazi za znanjem kojim će se zaraditi novo avto za 45 minuta.
ili imati ludu sreću. :-?
sreća je teška cicija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58705
Joined: 03/08/2010 19:04

#2214 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne gledam svaku noć kviz,iznenandih se kad čovjek upravo uze nižu ponudu
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#2215 Re: kviz potjera

Post by zubi »

sikstinajn wrote: 19/02/2022 21:34
teuta06 wrote: 17/02/2022 13:41 jučer Albin zakuca prvu minutu....svi točni odgovori...ali ostali ohrabreni njime, poletiše sa višom i ostade samo ona žena u završnoj sa Albinom..

baš mi žao kako se završilo, početak emisije baš obećavao uzbudljivu epizodu....
da ti rečem. :D
Albinova pitanja iz prve minute su bila prilagođena prosječnome kvizeru.
recimo , takmičaru koji zna da su svici sa Mrtvoga mora pronađeni u 20-tom vijeku.
ali koji ne zna da ih je bilo približno 900.
tek kasnije

pitanja na ploči su druga sfera.
a pitanja u završnoj su opet viša sfera.
to projektuju stručni ljudi za to zaduženi.
ljudi koji procjenjuju koristan srazmjer između gledanosti emisije i profita.


ne znam da li su ostali takmičari ''poletili'' za njim, kao kapitenom, ili je to bio dogovor prije emisije, ne znam kakav...
da se ide na višu ponudu.
odma' u startu se vidi da li su takmičari kapacitet za odijeti pobjedu nad lovcem ili ne.
Albinova ekipa je bila bezkarizmatična.
bili su slabi :-)
osuđeni na poraz u kvizu Potjera.

valja krv propišat' viseći na wikipediji u potrazi za znanjem kojim će se zaraditi novo avto za 45 minuta.
ili imati ludu sreću. :-?
sreća je teška cicija.
E cuj na vikipediji.... :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2216 Re: kviz potjera

Post by Janjicar »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2022 18:22 ne gledam svaku noć kviz,iznenandih se kad čovjek upravo uze nižu ponudu
Čini mi se da antipaticniji i slabiji kvizas od njega nije biJo dosad...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58705
Joined: 03/08/2010 19:04

#2217 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

nekako bezveze djeluje,sav usporen
SuperHans
Posts: 72
Joined: 17/05/2021 16:46

#2218 Re: kviz potjera

Post by SuperHans »

Bas antipatican lik
User avatar
karanana
Posts: 47219
Joined: 26/02/2004 00:00

#2219 Re: kviz potjera

Post by karanana »

nisam odgledo citavu emisiju ali sam pogedo njega jer je bio prvi takmicar ja mislim. totalno se pogubio u 60 sekundi. samo dalje, dalje....
jesu osvojili na kraju? vjerovatno nisu ali nisam odgledo.
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#2220 Re: kviz potjera

Post by Ariel »

karanana wrote: 09/03/2022 20:20 nisam odgledo citavu emisiju ali sam pogedo njega jer je bio prvi takmicar ja mislim. totalno se pogubio u 60 sekundi. samo dalje, dalje....
jesu osvojili na kraju? vjerovatno nisu ali nisam odgledo.
Ostao u zavrsnoj potjeri samo taj sto je uzeo nizu ponudu i izgubio, 6 tacnih imao odgovora
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#2222 Re: kviz potjera

Post by teuta06 »

gledala sam od trenutka kad je kapetan uzeo nižu...možda preskočila koje pitanje... ali lik jest antipatičan...vidjelo se na Dejanu da je bio iznerviran... a onda i glupost kad ostaneš sam...znaš da nemaš šanse protiv lovca...

onaj čevrti igrač, mlad momak, navalio viša viša...i ispade...vidi se da je neiskusan i mlad
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2223 Re: kviz potjera

Post by irac300 »

teuta06 wrote: 10/03/2022 10:56 gledala sam od trenutka kad je kapetan uzeo nižu...možda preskočila koje pitanje... ali lik jest antipatičan...vidjelo se na Dejanu da je bio iznerviran... a onda i glupost kad ostaneš sam...znaš da nemaš šanse protiv lovca...

onaj čevrti igrač, mlad momak, navalio viša viša...i ispade...vidi se da je neiskusan i mlad
A realno svako bi isto uradio na njegovom mjestu. Kasa prazna zbog onog cudaka, sta ti drugo preostaje. Al' sto se kapetan provali, veli Mate Neretljak je dobitnik zlatne lopte koji je igrao u Zrinjskom. :lol:
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#2224 Re: kviz potjera

Post by teuta06 »

irac300 wrote: 10/03/2022 12:00
teuta06 wrote: 10/03/2022 10:56 gledala sam od trenutka kad je kapetan uzeo nižu...možda preskočila koje pitanje... ali lik jest antipatičan...vidjelo se na Dejanu da je bio iznerviran... a onda i glupost kad ostaneš sam...znaš da nemaš šanse protiv lovca...

onaj čevrti igrač, mlad momak, navalio viša viša...i ispade...vidi se da je neiskusan i mlad
A realno svako bi isto uradio na njegovom mjestu. Kasa prazna zbog onog cudaka, sta ti drugo preostaje. Al' sto se kapetan provali, veli Mate Neretljak je dobitnik zlatne lopte koji je igrao u Zrinjskom. :lol:
ma glupo mi što je i ostalim govorio višu, a i sam uzeo višu... ne gleda sposobnost i znanje drugih kandidata..sam inzistira višu...

pa ima još igrača osim kapetana....ostali nisu ni prošli dalje da bi donijeli neke pare
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2225 Re: kviz potjera

Post by irac300 »

teuta06 wrote: 10/03/2022 13:21
irac300 wrote: 10/03/2022 12:00

A realno svako bi isto uradio na njegovom mjestu. Kasa prazna zbog onog cudaka, sta ti drugo preostaje. Al' sto se kapetan provali, veli Mate Neretljak je dobitnik zlatne lopte koji je igrao u Zrinjskom. :lol:
ma glupo mi što je i ostalim govorio višu, a i sam uzeo višu... ne gleda sposobnost i znanje drugih kandidata..sam inzistira višu...

pa ima još igrača osim kapetana....ostali nisu ni prošli dalje da bi donijeli neke pare
Vidi, niko nikoga tamo ne može nagovoriti. To je samo zbog gledalaca. Svaki takmičar već zna šta će uzeti.
Post Reply