kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#76 Re: kviz potjera

Post by Banksy »

I kad u nizu fuli jedno pitanje, obično se ne može sabrati do kraja.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#77 Re: kviz potjera

Post by Zeljoooo »

bingov buraz wrote:
Zeljoooo wrote:Jeste Mirko bio los veceras :shock:
Godine jbg. ali mislim da je i sam svjestan toga i da ce se povuci,u brzim odgovorima je bas los u zadnje vrijeme.
Uveza seriju od par gresaka pa onda blokada. Na kraju se vidjelo daga bi ko sramota kad mu postavi zadnje pitanje koje opet nije znao.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#78 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

I ja sam to primjetio kod Mirka . Kad uveže 2-3 pogrešna, do kraja ne može ništa pod milim bogom da pogodi. :D Nije to do godina. Ima takvih ljudi (i sam sam takav) da kad fulam nešto što znam, nikako da se mozak "prebaci" na sljedeće pitanje...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#79 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

oskarboy wrote:kviz potjera je meni bolji i od miliunasa.ovde se radi o pravom timskom radu i borbi takmicara protiv lovaca koji su isto zanimljivi i koji su isto ljudi skloni da pogrjese.

miliu as je meni bezze kviz,nisam to nikad pratio,ide na zivce ono pametovanje takmicara prije koinacnog odgovora
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#80 Re: kviz potjera

Post by al-em »

Kako ih danas stize kotigaaa
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#81 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Pa red je bio da nekog stigne. Već je 2 puta dolazio do zadnjeg pitanja, 3-4 sekunde vremena i ne uspije odgovoriti. Kad je Kotiga raspoložen onda ekipi treba 18 pitanja prednosti, inače ćao.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#82 Re: kviz potjera

Post by Lalena »

Vidjela sam da je bio Kotiga, ali nisam vidjela zavrsnu potjeru (imala goste)... Koliko koraka je stigao, ako je bilo interesantno da odgledam danas?
Inace, par puta sam se razocarala... Jednom se radilo o malom broju koraka prednosti, i u zadnjim sekundama na nekom bezze pitanju vezanom za solarnu energiju, razmisljao je pet - sest sekundi dok vrijeme nije isteklo...
Sa strane je djelovalo kao da ih je namjerno pustio :roll:

Mene vise iznenadi Mirko kada ne stigne takmicare, mislim da je sa znanjem daleko ispred ostalih... Nedavno je bio ocajan... Ali, atmosfera bude najugodnija s Kotigom, mada on i Tarik nekada bas pretjeraju :-)
Koliko dobar voditelj znaci, vidjecete ako pogledate srpsku verziju potjere... Sva je nekako nategnuta i ukocena, i mada volim kvizove, rijetko imam strpljenja da odgledam...
Ne znam zasto na nasim programima nema kvizova???
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#83 Re: kviz potjera

Post by Altsa »

Lalena wrote:Ne znam zasto na nasim programima nema kvizova???
Odkud nama sirotinji pare. Sve licence se placaju.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#84 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Lalena wrote:Koliko koraka je stigao, ako je bilo interesantno da odgledam danas?
Mislim da se radilo o 16 koraka prednosti sinoć. Završnica je bila dosta uzbudljiva, moja preporuka je da se pogleda :thumbup:
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#85 Re: kviz potjera

Post by Lalena »

Altsa wrote:
Lalena wrote:Ne znam zasto na nasim programima nema kvizova???
Odkud nama sirotinji pare. Sve licence se placaju.
Pa dobro, ne mora biti potjera ili milijunas, moze nesto i tipa "upitnika", jedno vrijeme je i bilo... ali zadnjih godina, nista :roll:
Idemedosumom wrote:
Lalena wrote:Koliko koraka je stigao, ako je bilo interesantno da odgledam danas?
Mislim da se radilo o 16 koraka prednosti sinoć. Završnica je bila dosta uzbudljiva, moja preporuka je da se pogleda :thumbup:
Hvala, odoh potraziti :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#86 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Mirko danas rutinski. A ekipa se propisno osramotila na nekim pitanjima.

I nije mi jasno kako na pitanja tipa - "Koji je okean ... ?", "Koji kontintent.. ?", "U kojoj evropskoj državi... ?" neko kaže Dalje.. Pa lupi 'bemu.. Nema ih plus beskonačno.. Može se i pogoditi.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#87 Re: kviz potjera

Post by oskarboy »

ma lako je nama pametovat kad gledamo,vidio bi nas kad bi mi bili na kvizu :D jednostavno mozak blokira.pa tako blokira i veliki Mirko.nije bas jednostavno odgovarat na brzopotezna pitanja.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#88 Re: kviz potjera

Post by DaffyDuck »

.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#89 Re: kviz potjera

Post by ferratilis »

nisam ni znao da to ima u Hrvatskoj, mislio sam da je onaj na RTS-u jedini :D samo malo je providno, kobajagi onaj tragač nekad 75-te imao curu na Novom Beogradu i ona na balkonu imala neko cvijeće. i on je tad čuo kako se zove neki fikus koji raste u Indoneziji a u Europu su ga donijeli holanđani... kao "čuo" tad i sad se sjćca, ma nemoj :lol:

ili kad ga pita voditelj "otkud to znaš", a on kao "ma ja to jednom pročit'o u novinama dok sam pio kafu".. ma nemoj :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#90 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovaj anton nista ne pogodi
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#91 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Fuliš 2-3 u nizu i slijedi blokada... Ja to mogu razumjeti :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#92 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovaj kotiga stvarno sve zna
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#93 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Kotiga je na milijunašu osvojio 32. 000 kn. Pao je na nekom glupom pitanju. Ovaj lik što je danas bio kapiten ekipe je bio u pratnji, a Kotiga je na "joker zovi" zvao Miočića.
tanjush
Posts: 38
Joined: 04/09/2010 16:26

#94 Re: kviz potjera

Post by tanjush »

It_is_a_Leclerc wrote:Kotiga je na milijunašu osvojio 32. 000 kn. Pao je na nekom glupom pitanju. Ovaj lik što je danas bio kapiten ekipe je bio u pratnji, a Kotiga je na "joker zovi" zvao Miočića.
mislim da si fulio. podsjeća me na priče "šta će on, igro sam protiv njega lopte u srednjoj". to je bilo najmanje prije 5 godina, kad je kotiga imao 20-tak godina. mnogo znači 5-7 godina u trećoj deceniji života.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#95 Re: kviz potjera

Post by bingov buraz »

Dobar je Kotiga,naspanuje atmosferu svojom prepotencijom,sinoc je bio posebno bahat :mrgreen:

na milijunasu su 70% raje zvali Mirka
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#96 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

tanjush wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Kotiga je na milijunašu osvojio 32. 000 kn. Pao je na nekom glupom pitanju. Ovaj lik što je danas bio kapiten ekipe je bio u pratnji, a Kotiga je na "joker zovi" zvao Miočića.
mislim da si fulio. podsjeća me na priče "šta će on, igro sam protiv njega lopte u srednjoj". to je bilo najmanje prije 5 godina, kad je kotiga imao 20-tak godina. mnogo znači 5-7 godina u trećoj deceniji života.
Ma nije mi uopšte namjera da momka nipodaštavam. Lik je fascinantan. Samo govorim kako je nekad i ljudima njihovog kalibra teško odgovoriti na neka benigna pitanja.
User avatar
zgemboni
Posts: 37
Joined: 16/11/2011 13:08

#97 Re: kviz potjera

Post by zgemboni »

učestvovao sam do sada na: Ruskom tuletu (osvojio 3300 eura) Jami 2000 (u tri epizode osvojio 1400 KM), Kviz koji je isao na FTV 3,4,1 (osvojio 800 KM), neki kviz koji se snimao u Banjoj Luci, a isao je na PINK BH (nešto slično Slagalici, osvojio sam fritezu za pomfrit i knjigu u dvije emisije), ali bih sve to dao da se oprobam u Potjeri koja je fenomenalna. Kod nas imaju dvije osobe sto ih ja znam, a koje bi bile dobri lovci. Jedan je Almir Šarenkapa, koji je razvalio na svim kvizovima u BiH i drugi je Osmo, ne sjecam se kako se preziva koji je isto jako dobar. Meni je lično Kotiga ubjedljivo najbolji, najšarmantniji, a postoji i neka hemija između njega i Tarika. Uglavnom ne propustam ni jednu epizodu i ako se slučajno potrefim da nisam kući obavezno je snimim preko D3 GO. Najjača epizoda do sada ubjedljivo ona sa branimirom.
tanjush
Posts: 38
Joined: 04/09/2010 16:26

#98 Re: kviz potjera

Post by tanjush »

It_is_a_Leclerc wrote:
tanjush wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Kotiga je na milijunašu osvojio 32. 000 kn. Pao je na nekom glupom pitanju. Ovaj lik što je danas bio kapiten ekipe je bio u pratnji, a Kotiga je na "joker zovi" zvao Miočića.
mislim da si fulio. podsjeća me na priče "šta će on, igro sam protiv njega lopte u srednjoj". to je bilo najmanje prije 5 godina, kad je kotiga imao 20-tak godina. mnogo znači 5-7 godina u trećoj deceniji života.
Ma nije mi uopšte namjera da momka nipodaštavam. Lik je fascinantan. Samo govorim kako je nekad i ljudima njihovog kalibra teško odgovoriti na neka benigna pitanja.
naravno, svima se desi. neki dan me začudio da uopće nije čitao goli i mrtvi od majlera i kome zvono zvoni hemingveja, čak ne zna ni o čemu se radi u tim djelima, mada je nekom logikom traženo ipak pogodio od tri opcije.

ali zato engleska potjera, engleski lovci su mrak :thumbup: normala im je stići 20, gledao sam i 22 ili 23 par puta. karikiram - halejeva kometa je češća od njihovog neznanja.
User avatar
zgemboni
Posts: 37
Joined: 16/11/2011 13:08

#99 Re: kviz potjera

Post by zgemboni »

Tačno mi bi žao onog penzionera sa 49 godina od sinoć, ostao sam u završnoj potjeri i radovao se kao malo dijete, i u završnoj potjeri odgovori na samo tri pitanja. Baš se razočarao čovjek...
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#100 Re: kviz potjera

Post by al-em »

Kreten govori onom ispred sebe da uzme vecu ponudu, i hladno frajer ispdne, a kad je on birao, nije htio ici na vecu. Sta ima od 14 hiljada kuna, jos igra 1 na 1 sa mirkom.
Ispadni laf i uzmi vecu, da bar ispadnes ko gospodin. Zato ga mirko pocisti u 15 sekundi, najbrzi ulov u historiji kviza, mrsss.

Inace, pravo mi je simpaticno kad kotiga na pitanje odgovori sa "nemam pojma ". To se desi mozda jednom u emisiji.
Post Reply