Bezobrazluk HRT-a

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#126 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by neki »

Scopio wrote: 21/11/2022 09:32 Mislim da ovo nije ni zlonamjerno nit proracunato bilo, nego je gospodja klasicna gradjanka RH koja uopce nema pojma ista o svojim istocnim susjedima niti je to zanima. Pretpostavljam da su na tu konferenciju bili pozvani nacionalni savezi slijepih osoba.
Pretpostavljam da u BiH imaju tri razilicita Saveza i ocito su se odazvali Savezi RS i HB, tako da se samo krivo izrazila... manje drame ljudi
Slažem se, znaju hrt-ovi voditelji ponekad, pogotovo oni mlađi, reći i Republika Bosna i Hercegovina
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#127 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dr_Evil »

neki wrote: 21/11/2022 10:19
Scopio wrote: 21/11/2022 09:32 Mislim da ovo nije ni zlonamjerno nit proracunato bilo, nego je gospodja klasicna gradjanka RH koja uopce nema pojma ista o svojim istocnim susjedima niti je to zanima. Pretpostavljam da su na tu konferenciju bili pozvani nacionalni savezi slijepih osoba.
Pretpostavljam da u BiH imaju tri razilicita Saveza i ocito su se odazvali Savezi RS i HB, tako da se samo krivo izrazila... manje drame ljudi
Slažem se, znaju hrt-ovi voditelji ponekad, pogotovo oni mlađi, reći i Republika Bosna i Hercegovina
Ne znam sta je njihovo objasnjenje bilo, ali zivim u blizini prostorija udruzenja slijepih "Herceg Bosne". Pretpostavljam da je gospoJa samo pozvala ova udruzenja.

Vrlo lako mogu zamisliti da ne postoji udruzenje slijepih BiH. Eventualno na entitetskom nivou.

Kao i sve ostalo u domovini nasoj.

Malo ljudi koji zive na prostoru sa samo bosnjackom vecinom zaborave kako je drzava podiljena. Pa mi jos uvije imamo kosarkaski savez Hereg Bosne, ako nista drugo
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#128 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

neki wrote: 21/11/2022 10:19
Scopio wrote: 21/11/2022 09:32 Mislim da ovo nije ni zlonamjerno nit proracunato bilo, nego je gospodja klasicna gradjanka RH koja uopce nema pojma ista o svojim istocnim susjedima niti je to zanima. Pretpostavljam da su na tu konferenciju bili pozvani nacionalni savezi slijepih osoba.
Pretpostavljam da u BiH imaju tri razilicita Saveza i ocito su se odazvali Savezi RS i HB, tako da se samo krivo izrazila... manje drame ljudi
Slažem se, znaju hrt-ovi voditelji ponekad, pogotovo oni mlađi, reći i Republika Bosna i Hercegovina
da... klasično neznanje nebriga i nezainteresiranost za teritorij koji kobajagi njihovi politicki predstavnici zele oteti

dakle upoznaj neprijatelja ne važi na HRT :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#129 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dr_Evil »

Truba wrote: 21/11/2022 13:05

da... klasično neznanje nebriga i nezainteresiranost za teritorij koji kobajagi njihovi politicki predstavnici zele oteti

dakle upoznaj neprijatelja ne važi na HRT :D
Vrijeme otimanja je proslo, to su tako 90-e. DAnas je to samo tampon teritorija prema dijelu svijeta koji nikad nece u EU i NATO :D, a vrlo je bitno u tapmon teritoriji imati oblast pod svojom kontrolom, nesto kao Erdoganov pojas u Siriji :bih:
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#130 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by baglama »

dr_Evil wrote: 25/11/2022 13:18
Truba wrote: 21/11/2022 13:05

da... klasično neznanje nebriga i nezainteresiranost za teritorij koji kobajagi njihovi politicki predstavnici zele oteti

dakle upoznaj neprijatelja ne važi na HRT :D
Vrijeme otimanja je proslo, to su tako 90-e. DAnas je to samo tampon teritorija prema dijelu svijeta koji nikad nece u EU i NATO :D, a vrlo je bitno u tapmon teritoriji imati oblast pod svojom kontrolom, nesto kao Erdoganov pojas u Siriji :bih:
Meni to najvise nalici na ovo otimanje podrzano od nasih .....ka.

https://enciklopedija.hr/natuknica.aspx?ID=11910
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#131 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dr_Evil »

baglama wrote: 27/11/2022 23:57
dr_Evil wrote: 25/11/2022 13:18

Vrijeme otimanja je proslo, to su tako 90-e. DAnas je to samo tampon teritorija prema dijelu svijeta koji nikad nece u EU i NATO :D, a vrlo je bitno u tapmon teritoriji imati oblast pod svojom kontrolom, nesto kao Erdoganov pojas u Siriji :bih:
Meni to najvise nalici na ovo otimanje podrzano od nasih .....ka.

https://enciklopedija.hr/natuknica.aspx?ID=11910
Kad tad ce puknut izmedju Turske i Grcke oko ovih otoka. Mada ne mislim da ce za Erdoganovog zivota, prevelik je on lisac da bi ratovao s nekim sebi ravnim(ili makar blizu ravnog).

E ne znam sta ti je u ovoj "....ka" :D Za svoje potrebe zamislio sam Turaka, ali onda mi je viska ovo "nasih"
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#132 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Bloo »

dr_Evil wrote: 21/11/2022 10:25 Vrlo lako mogu zamisliti da ne postoji udruzenje slijepih BiH. Eventualno na entitetskom nivou.
Postoji na nivou Federacije.
Cak se i Planinarski savez BiH koji nije davno oformljen sastoji od PSHB izmedu ostalog...

Od tih planinarskih udruzenja sa nacionalnim predznakom priznajem samo HPD Bjelasnica 1923 :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#133 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 28/11/2022 08:01
dr_Evil wrote: 21/11/2022 10:25 Vrlo lako mogu zamisliti da ne postoji udruzenje slijepih BiH. Eventualno na entitetskom nivou.
Postoji na nivou Federacije.
Cak se i Planinarski savez BiH koji nije davno oformljen sastoji od PSHB izmedu ostalog...

Od tih planinarskih udruzenja sa nacionalnim predznakom priznajem samo HPD Bjelasnica 1923 :D
Iskreno nikad nisam kuzio stavljanje H, B, S pored takvih udruzenja. Odmah se osjecam nepozvanim kad je neki dogadjaj. Kod nas je HPD Prenj aktivan pravo, a onda kontam kako se ja uklapam u to :D

Sala mala, isao sam par puta sa njima na neke izlete, ali iskreno glupo je imati iskljuciv naziv, pogotovo kod planinara koji su hajmo reci prijateljski nastrojeni po defaultu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#134 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Bloo »

dr_Evil wrote: 28/11/2022 08:24 Iskreno nikad nisam kuzio stavljanje H, B, S pored takvih udruzenja. Odmah se osjecam nepozvanim kad je neki dogadjaj. Kod nas je HPD Prenj aktivan pravo, a onda kontam kako se ja uklapam u to

Sala mala, isao sam par puta sa njima na neke izlete, ali iskreno glupo je imati iskljuciv naziv, pogotovo kod planinara koji su hajmo reci prijateljski nastrojeni po defaultu.
Top
HPD Bjelasnica osnovana kao sto stoji i u imenu 1923, te je bila dio Hrvatskoj športskog saveza (iz Hrvatske) kojima je cilj bio početkom 20. stoljeća da privuku hrvatske sportiske da se ne učlanjuju u mrske madžarske ili austrijske saveze. :D
HPD Bjelašnica 1923 je multi-kulti :) totalno - uključujući i razne odbore - išla na par tura sa njima.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#135 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 28/11/2022 09:47
dr_Evil wrote: 28/11/2022 08:24 Iskreno nikad nisam kuzio stavljanje H, B, S pored takvih udruzenja. Odmah se osjecam nepozvanim kad je neki dogadjaj. Kod nas je HPD Prenj aktivan pravo, a onda kontam kako se ja uklapam u to

Sala mala, isao sam par puta sa njima na neke izlete, ali iskreno glupo je imati iskljuciv naziv, pogotovo kod planinara koji su hajmo reci prijateljski nastrojeni po defaultu.
Top
HPD Bjelasnica osnovana kao sto stoji i u imenu 1923, te je bila dio Hrvatskoj športskog saveza (iz Hrvatske) kojima je cilj bio početkom 20. stoljeća da privuku hrvatske sportiske da se ne učlanjuju u mrske madžarske ili austrijske saveze. :D
HPD Bjelašnica 1923 je multi-kulti :) totalno - uključujući i razne odbore - išla na par tura sa njima.
Da je 1913 pa hajd, inace mnogo problema su imali sa madzarima i austrijancima u Kraljevini Jugoslaviji(KSHS) . Bit ce da je neki drugi cilj bio.

Kako god, neka klubova, sve dok ne nosaju palice ko Horde zla na Listici jucer, dobro je :)
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#136 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by emirolini »

Je li Sherba bila da objasni da je to slucajno sve i da nema fasizma u Hrvatskoj? :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#137 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Bloo »

dr_Evil wrote: 28/11/2022 10:13
Bloo wrote: 28/11/2022 09:47

HPD Bjelasnica osnovana kao sto stoji i u imenu 1923, te je bila dio Hrvatskoj športskog saveza (iz Hrvatske) kojima je cilj bio početkom 20. stoljeća da privuku hrvatske sportiske da se ne učlanjuju u mrske madžarske ili austrijske saveze. :D
HPD Bjelašnica 1923 je multi-kulti :) totalno - uključujući i razne odbore - išla na par tura sa njima.
Da je 1913 pa hajd, inace mnogo problema su imali sa madzarima i austrijancima u Kraljevini Jugoslaviji(KSHS) . Bit ce da je neki drugi cilj bio.

Kako god, neka klubova, sve dok ne nosaju palice ko Horde zla na Listici jucer, dobro je :)
U sarajevskom “Hrvatskom športskom savezu”, osnovana je 1919. godine Planinarska sekcija, koja je zatražila da postane član HPD-a kao podružnica.
Ova podružnica utemeljeno je kao HPD “Bjelašnica” na Skupštini, koja se prvi put sastala 21.travnja 1923.godine.


Iskreno, HPD Bjelasnica mi je jedan od drzaih PD-ova. Ljudi su prijatni, topli i jesu starija raja uglavnom (penzici sa kondicijom Ramba) ali nikada nisam dozivjela neke nacionalisticke momente i gdje god sam isla sa njima smo bili toplo docekani. Vodici im nisu "jednonacionalni" i ako to hrvatski posmatras samo kao ostatak prijasnjeg vremena, bude sa svim OK :D
Malo oko zaigra, ali brzo prode. :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#138 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by breuer »

ma kako god, primitivno je...kao i kačenje vjerskih simbola po vrhovima planina, al to je naslijeđe liberalne i "civilizovane" mittel europe...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#139 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Bloo »

breuer wrote: 28/11/2022 10:25 ma kako god, primitivno je...kao i kačenje vjerskih simbola po vrhovima planina, al to je naslijeđe liberalne i "civilizovane" mittel europe...
Pogledajmo to sa historijskog aspekta i početka stoljeća i buđenja nacionalne svijesti pod monarhijama. Tipa časopis Bošnjak (neću uključiti Behar jer nema striktno ime koje aludira na nacionalnost tj. naciju).

Sto se tice vjerskih simbola na vrhovima planina, nije uobicajeno kod nas, po nekim zemljama u Evropi jeste.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#140 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

breuer wrote: 28/11/2022 10:25 ma kako god, primitivno je...kao i kačenje vjerskih simbola po vrhovima planina, al to je naslijeđe liberalne i "civilizovane" mittel europe...
primitivno je komunistima i anarhistima
te svima onima koji nemaju svoje simbole a ne vole kršćanske
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#141 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by breuer »

Truba wrote: 28/11/2022 12:48
breuer wrote: 28/11/2022 10:25 ma kako god, primitivno je...kao i kačenje vjerskih simbola po vrhovima planina, al to je naslijeđe liberalne i "civilizovane" mittel europe...
primitivno je komunistima i anarhistima
te svima onima koji nemaju svoje simbole a ne vole kršćanske
:lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#142 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by kakavdanakneiskustvu »

To je klasično zapišavanje teritorije,sa znakovima po brdima,da se zna koga ti ima više ,preseravanje na kvadrat
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#143 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by breuer »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/11/2022 13:24 To je klasično zapišavanje teritorije,sa znakovima po brdima,da se zna koga ti ima više ,preseravanje na kvadrat
haj što su zapišavali u 19. stoljeću razumijem, al što imaju potrebu danas, sve je to u suštini presvučeni gorštak i potajni ljubitelj nacizma...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#144 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

treba upoznati terminologiju da bi se shvatio problem

svaka župa ima svoj teritorij i svoje brdo za križni put
u Vrhbosanskoj nadbiskupiji minimalno imamo 154 križa na brdu jer je toliko župa

gdje nema brda... kao u posavini križni put se stavlja okolo sela... obično započinje ispred crkve a završava na lokalitetu stare crkve srušenog zdanja mjesta zločina ili stradanja ili na nekom središtu župe gdje se dogovore
tu su i krajputaši takozvane mini crkve po cestama
zavjetni križevi obiteljski, pojedinačni, narodni...
križevi spomenici gdje je neko poginuo (sa strane prometnica)
onda jubilarni ( za 50 100 200 godina župe ili 2000 godina od rodjenja osnivača kršćanstva (ovo je onaj mostarski)
u crkvama po gradovima koji nisu većinski kršćanski to se obavlja u crkvama

jedan križni put ima 14 postaja :D dakle broj župa x broj postaja... plus vi ovi što sam nabrojao... dođmo do brojke od nekoliko tisuća križeva


ako ti nešto smeta preseliš se u neku drugu zemlji ili okreneš pogled na drugu stranu
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#145 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by breuer »

koliko vidim zasad, preselit će "križni put" u bratsku Irsku, ima i tamo pregršt brda...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#146 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by kakavdanakneiskustvu »

Zamišljam postavljanje muslimanskih obilježja po brdima i planinama,gdje god ima neko selo u kojem su Bošnjaci,i nakon toga vrisku HDZ o ugrozi hrvatstva,kršćanstva
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#147 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

breuer wrote: 28/11/2022 13:39 koliko vidim zasad, preselit će "križni put" u bratsku Irsku, ima i tamo pregršt brda...
ovo je šuplja :D i svjestan si toga

uklanjanje svih nacionalnih i vjerskih obilježja bi zaostavilo iseljavanje

okrenimo se ekonomiji :D šuplja
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#148 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by fortaleza »

Križ je ezoterni sveti simbol i to treba poštovati bez obzira na naciju.

Dovoljno govori o znanju ljudi kad im je prva asocijacija nacionalizam pri spomenu križa.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#149 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by Truba »

Ja sam imao viska blokova i jedna od ideja je bila da napravim kriz u travi na kosini od fasadnih bijelih blokova da se vidi na google mapama iz svemira...
To mi potpuno normalno...na kraju sam napravio stepenice za brdo :mrgreen:

Nikakvo zapisavanje to je isto kao sto hordasa fcs cini onim sto jeste...ili komunjaru petokraka...studenta indec...il si u tome ili nisi

Ne rade to zbog vas vec sebe

In hoc signo vinces
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#150 Re: Bezobrazluk HRT-a

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ajte muslimani postavljajte na svakom ćošku svoje simbole jer vas to čini onime što jeste
Post Reply