HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#1 HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Odisej »

Koncert " Prijatelji Goraždu" je održan pred, kako su neki mediji ocijenili " sramotno malim brojem posjetilaca".
Zašto se tako nešto desilo? Namjere su bile dobre, brojne zvijezde i oni manje popularni pjevači pokazali su ljudskost i nastupili besplatno.
Gdje je onda razlog male posjete?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by BarbaDue »

to se skupilo ovih par hiljada gorazdana koji zive u sarajevu i nekoliko merhametli sarajlija...vole nas sarajlije pravo!
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#3 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Pera Trta »

BarbaDue wrote:to se skupilo ovih par hiljada gorazdana koji zive u sarajevu i nekoliko merhametli sarajlija...vole nas sarajlije pravo!
Po izvještajima bilo je svega oko hiljadu ljudi.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by BarbaDue »

evo sta kazu organizatori i neki sudionici koncerta:


Image
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#5 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Liberalism »

Jel ovo razlog zbog cega nema vijesti o kontertu na gorazdeonline.com? Izgleda kriterij za kritiku je samo taj da li je tu SDP ili nije...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#6 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Pera Trta »

Liberalism wrote:Jel ovo razlog zbog cega nema vijesti o kontertu na gorazdeonline.com? Izgleda kriterij za kritiku je samo taj da li je tu SDP ili nije...
Stavili su tekst iz "Avaza" i iz "SAN-a", potraži pod BIH-Novosti.
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#7 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by law2 »

pa iskreno nije bilo neke velike marketinske kampanje, ja prvi put cujem za ovaj koncert..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by BarbaDue »

kako nije na hayatu je reklama isla 8 puta na dan...il sarajlije ne gledaju hayat???

RSG je takođe u nekoliko navrata spominjao koncert...sta sad treba potrositi grdnu lovu na promociju???
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#9 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by sharwoodforest »

Liberalism wrote:Jel ovo razlog zbog cega nema vijesti o kontertu na gorazdeonline.com? Izgleda kriterij za kritiku je samo taj da li je tu SDP ili nije...
:thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#10 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Pera Trta »

sharwoodforest wrote:
Liberalism wrote:Jel ovo razlog zbog cega nema vijesti o kontertu na gorazdeonline.com? Izgleda kriterij za kritiku je samo taj da li je tu SDP ili nije...
:thumbup:
Šta se raduješ, tu stranicu vodi onaj SDP-ovac Klisura...
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#11 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by nino90 »

2 razloga
1. kao sto je nek vec naveo, nije bilo marketinga, ja sam cuo za to na sax sto sam procito i nigdje vise
2. Gdje ce tako neki koncert u cetvrtak organizovati, takvi koncerti se organizuju vikendom kada raja nema obaveza nikakvih
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#12 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by Pera Trta »

reni-90 wrote:2 razloga
1. kao sto je nek vec naveo, nije bilo marketinga, ja sam cuo za to na sax sto sam procito i nigdje vise
2. Gdje ce tako neki koncert u cetvrtak organizovati, takvi koncerti se organizuju vikendom kada raja nema obaveza nikakvih
I ovo je sve tačno.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#13 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by chengaba »

Nisam ni znao da je ovo bilo. :?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#14 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by sodom »

BarbaDue wrote:to se skupilo ovih par hiljada gorazdana koji zive u sarajevu i nekoliko merhametli sarajlija...vole nas sarajlije pravo!
Da je došlo i pola goraždana koji žive u sarajevu, trebalo bi pet ovakvih dvorana :D

Problem, dakle nije u ljudima koji bi došli, niti neki loš imidž goražda, već jednostavno, koncert je bio fula :wink: .
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#15 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by ProbuseniDolar »

Prvu put cujem za ovo :shock:
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#16 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by law2 »

BarbaDue wrote:kako nije na hayatu je reklama isla 8 puta na dan...il sarajlije ne gledaju hayat???

RSG je takođe u nekoliko navrata spominjao koncert...sta sad treba potrositi grdnu lovu na promociju???
Pa ne visimo svi za tv-om, ne pamtim kad sam ga zadnji put upalio.... 8-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by BarbaDue »

law2 wrote:
BarbaDue wrote:kako nije na hayatu je reklama isla 8 puta na dan...il sarajlije ne gledaju hayat???

RSG je takođe u nekoliko navrata spominjao koncert...sta sad treba potrositi grdnu lovu na promociju???
Pa ne visimo svi za tv-om, ne pamtim kad sam ga zadnji put upalio.... 8-)
pa sta hoces, mozda da ti neko plakat okaci na ulazna vrata :lol:

to je humanitarni koncert, valjda je fazon organizovati ga a ne potrositi grdnu lovu na marketinsku promociju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#18 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by DaysleepeR »

i neke "zvijezde" su se precijenile posebno Laka koji za svo vrijeme otkako se bavi muzikom nijednom nije napravio samostalni koncert...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#19 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by chuchumbamayumbe »

Da je Gljiva bio organizator sve bi bilo OK.
;-)
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#20 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by VektoR »

Izgleda da opdgovorni misle da je dovoljno staviti Halida na plakat i ruke u dzepove... a raja ce sama doci..
Nije to dogadjaj kao festival koji raja ceka 355 dana pa mu i ne treba marketing. Ako se htjelo napuniti Skenderiju, malo je trebalo ozbiljnije prici organizaciji i marketinskom predstavljanju iste.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#21 Re: HUMANITARNI KONCERT " PRIJATELJI GORAŽDU"

Post by afannedim »

J..o koncerte na playback pjevanje, to sam vidio na tv, prikazivali Selmu Bajrami.
Post Reply