Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1 Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

Nakon sinocnje emisije u kojoj su gostovali kandidati za načelnika opcine, mozda je interesantno diskutovati malo o tome sta predlazu SDP, SZBIH i SDA kandidati za načelnika.

Frastov prijedlog za izgradnju zgrade/a za mlade u Gorazdu je inicijativa koja bi po prvi put omogućila svim mladima, povoljnu kupovinu novih, savremeno arhitektonsko osmišljenih stanova koji će imati i grijanje i toplu vodu. Ako bi se ovo realizovalo ova zgrada (ili zgrade kako cuh jutros) bi bile jedne od rijetkih u kojoj bi njihovi stanari imali grijanje i toplu vodu, sto je svuda (osim u Bosni) standard.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#2 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

"STAZA" ce biti projektant i izvodjac radova i svi cemo lijepo zivjeti do kraja naseg zivota. :D
Nazalost mladi ne mogu kupiti ni jeftinije stanove od ovih o kojima ti govoris. Treba prvo da mladi zaradjuju po "zapadnom standardu", da bi mogli kupovati stanove po takvom istom standardu. Nazalost, jos smo mi daleko od toga.

Inace da se razumijemo glasam za Frasta, jer je on puno bolja opcija od preostale dvojice. "Profesor", valjda ne zna ni sta bi radio ako ne bude izabran za nacelnika. Doduse, SDA bi njega sigurno za kakvog "savjetnika" postavila, kao sto radi i sa ostalim lopovima i propalim biznismenima.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#3 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

Imace imace, naravno da sada nema, kad vlast ne interesuju mladi ljudi.

A ko ce graditi to je najmanje bitno, bitno je kakvi ce biti uslovi. Eto bice nam bolje ako nam umjesto STAZA-e dodje neki poduzetnik iz sarajeva da nam napravi betonsku zgradu koju ce nam prodavati po 2.500 KM/m2. I koje cemo mi placati s osmjehom i halalom, jer ipak stan nismo kupili od STAZA.

na kraju krajeva, STAZA je jedina prije 20 godina napravila stanove koji su biti najmoderniji arhitektonski standard u to vrijeme, dok je vecina danasnjih poduzetnika u visokogradnji iskustvo stjecalo rezanjem ogrevnog drveta cekularom.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Liberalism wrote:Imace imace, naravno da sada nema, kad vlast ne interesuju mladi ljudi.

A ko ce graditi to je najmanje bitno, bitno je kakvi ce biti uslovi. Eto bice nam bolje ako nam umjesto STAZA-e dodje neki poduzetnik iz sarajeva da nam napravi betonsku zgradu koju ce nam prodavati po 2.500 KM/m2. I koje cemo mi placati s osmjehom i halalom, jer ipak stan nismo kupili od STAZA.

na kraju krajeva, STAZA je jedina prije 20 godina napravila stanove koji su biti najmoderniji arhitektonski standard u to vrijeme, dok je vecina danasnjih poduzetnika u visokogradnji iskustvo stjecalo rezanjem ogrevnog drveta cekularom.
Podsjecas me na Hasana Cengica kad je na optuzbe da se obogatio tokom rata u svoju odbranu govorio sledece: "Pa hocu li ja to odnijeti sa sobom u grob?"
Tako i ti iznosis trivijalne argumente. Covjek koji je projektovao one apartmane o kojima ti govoris nije medju zivima vec odavno, a kamoli da je u STAZA. Inace cijela garnitura lokalnih politicara je morala dobiti stanove u tom kompleksu da bi se cijela prica svela u legalne okvire. Znas ti da je to tako, ali samo ti nastavi braniti STAZU i ljude oko nje. Cuvaj ti pos'o! :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#5 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by burekodsira »

kako moze profa biti opet kandidovan za gradonacelnika? zar nije bio vec dva puta s prekidima?
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#6 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Pa "Profesor" nista drugo nebi ni umio raditi. Pri ovome ne govorim da on dobro obavlja pos'o nacelnika. He-he.. Da se razumijemo odmah. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by BarbaDue »

burekodsira wrote:kako moze profa biti opet kandidovan za gradonacelnika? zar nije bio vec dva puta s prekidima?
ma moze u nas sve, i nemoguce stvari se desavaju....pa zar to nismo naucili do sada....
a bogami ni ova sredina nije izuzetak od drugih.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#8 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

jugoistocnjak wrote:
Liberalism wrote:Imace imace, naravno da sada nema, kad vlast ne interesuju mladi ljudi.

A ko ce graditi to je najmanje bitno, bitno je kakvi ce biti uslovi. Eto bice nam bolje ako nam umjesto STAZA-e dodje neki poduzetnik iz sarajeva da nam napravi betonsku zgradu koju ce nam prodavati po 2.500 KM/m2. I koje cemo mi placati s osmjehom i halalom, jer ipak stan nismo kupili od STAZA.

na kraju krajeva, STAZA je jedina prije 20 godina napravila stanove koji su biti najmoderniji arhitektonski standard u to vrijeme, dok je vecina danasnjih poduzetnika u visokogradnji iskustvo stjecalo rezanjem ogrevnog drveta cekularom.
Podsjecas me na Hasana Cengica kad je na optuzbe da se obogatio tokom rata u svoju odbranu govorio sledece: "Pa hocu li ja to odnijeti sa sobom u grob?"
Tako i ti iznosis trivijalne argumente. Covjek koji je projektovao one apartmane o kojima ti govoris nije medju zivima vec odavno, a kamoli da je u STAZA. Inace cijela garnitura lokalnih politicara je morala dobiti stanove u tom kompleksu da bi se cijela prica svela u legalne okvire. Znas ti da je to tako, ali samo ti nastavi braniti STAZU i ljude oko nje. Cuvaj ti pos'o! :D
Uopste nije bito ko je sta projektovao, nego ko je sta izgradio. Ovo (ko je sta izgradio) je bitno samo iz razloga jer je sinoc prezentovana inicijativa SDP-a da se grade savremeni stanovi za mlade. Ti si pomenuo STAZA-u, a ja sam rekao da je STAZA-a jedina privatna firma sada koja je i prije 20 godina gradila savremene stanove. Vjerovatno jos uvijek ima oni koji misle da je sve to kriminal, jer kako neka osoba x (a pogotovo gdje ces to da neka grupa ljudi zajedno udju u taj posao) moze pokrenuti inicijativu vrijedno 10 miliona KM, kad on nemoze ni stolariju na svojoj kuci zamjeniti. Mora da je kriminal nema sta drugo biti. To sto je cijal investicija ostala nedovrsena zbog rata i sto su se stanovi 5 godina nakon rata umjesto za 150.000 KM prodavali za 30.000 KM nikom nista (tek su sada ponovo dosli na cijenu od 150.000 KM). Drzava je poslije rata kupila nekoliko stanova u tom naselju i to je placeno. Neko ce reci da je to opet protivzakonita odluka, jer gdje ces stan od 150 m2 sa garažom (od cega se 50 m2 moze pretvoriti u poslovni prostor) kupiti za 15-tak hiljada eura. Mozes misliti kako je to pranje para.

A da, ima i onih koji misle da se to naselje nikako nije ni trebalo graditi... jer gdje ces to da neko nesto gradi... mogu misliti sta ti isti govore o inicijativi SDP da drzava napokon pomogne mladim ljudima u Gorazdu da ako bar ne mogu zivjeti zivot u drzavi ili gradu kakav zasluzuju da bar stan za svoju porodicu imaju kakav zasluzuju.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#9 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Nazalost nisi u pravu kad se tice zakonitosti u pitanju izgradnje tog naselja. Taj kojeg ti zastupas je najveci muljator u Gorazdu, i nazalost SDP, za kojeg da kazem i ja glasam nikad nece izaci na "zelenu granu" sve dokad je on na celu, a kada ce se stvoriti kriticna masa u SDP Gorazde da ga maknu, to jer vec druga prica. Gorazde je vrlo malo mjesto i zna se sta je ko uradio u ovom gradu. Nisi ni u pravu kad se tice izgradnje tog naselja, jer taj koji ga je projektovao je bio i nosilac izgradnje, a kao sto rekoh on nije vise medju zivima.
Nemam ja sta prigovoriti ideji o izgradnji stanova, ali bojim se da ta ideja nije zasnovana na realnosti u ovom trenutku. Inace i moj glas, a i srce su uz Frasta.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#10 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

jugoistocnjak wrote:Nazalost nisi u pravu kad se tice zakonitosti u pitanju izgradnje tog naselja. Taj kojeg ti zastupas je najveci muljator u Gorazdu, i nazalost SDP, za kojeg da kazem i ja glasam nikad nece izaci na "zelenu granu" sve dokad je on na celu, a kada ce se stvoriti kriticna masa u SDP Gorazde da ga maknu, to jer vec druga prica. Gorazde je vrlo malo mjesto i zna se sta je ko uradio u ovom gradu. Nisi ni u pravu kad se tice izgradnje tog naselja, jer taj koji ga je projektovao je bio i nosilac izgradnje, a kao sto rekoh on nije vise medju zivima.
Nemam ja sta prigovoriti ideji o izgradnji stanova, ali bojim se da ta ideja nije zasnovana na realnosti u ovom trenutku. Inace i moj glas, a i srce su uz Frasta.
Pricas napamet. Staza nije bila najveci investitor u izgradnji al je nosila cijeli posao. Jos uvijek na zgradi stoji prijeratna tabla sa nazivom investitora. Kao sto se moze primjetiti ja ne zastupam nikoga, vec govorim kako ima ljudi koji su kivni na one koji su to naselje izgradili i koji misle da je to cisti kriminal, samo iz razloga sto ne mogu podnjeti da zaista neko moze nesto uraditi (il da ima neko sposobniji od njih). Sto je najgore ti si prvi spomenuo STAZA-u samo kako bi pokazao kako ta Frastova ideja nevalja, jer gdje ces nesto graditi za mlade ljude.

Sto se tice vjerovanja u ovu ideju, pa ocigledno je da mnogi u nju ne mogu da povjeruju, jer gdje ces to da se nesto u Gorazdu napravi sto bi posluzlo kao primjer. Pogotovo za mlade. Valjda je mnogima licno krivo zbog moguceg uspjeha te ideje, jer ako to Frasto uspije, SDP nece sale moci niko skinuti s vlasti.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#11 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by BarbaDue »

jugoistocnjak wrote:Nazalost nisi u pravu kad se tice zakonitosti u pitanju izgradnje tog naselja. Taj kojeg ti zastupas je najveci muljator u Gorazdu, i nazalost SDP, za kojeg da kazem i ja glasam nikad nece izaci na "zelenu granu" sve dokad je on na celu, a kada ce se stvoriti kriticna masa u SDP Gorazde da ga maknu, to jer vec druga prica. Gorazde je vrlo malo mjesto i zna se sta je ko uradio u ovom gradu. Nisi ni u pravu kad se tice izgradnje tog naselja, jer taj koji ga je projektovao je bio i nosilac izgradnje, a kao sto rekoh on nije vise medju zivima.
Nemam ja sta prigovoriti ideji o izgradnji stanova, ali bojim se da ta ideja nije zasnovana na realnosti u ovom trenutku. Inace i moj glas, a i srce su uz Frasta.
Slazem se za receno o SDP-u, samo jos da dodam, pa nije ovo Dubai i da mi neko pravi stan od 100-150m2, daj mi stan od 55-60m2 po nekoj jeftinijoj cijeni da ga mogu otpatiti bar do kraja zivota.
Ako nisi cuo, da ti kazem, nije SDP izmislio toplu vodu sa pravljenjem stanova za mlade, ljudi to vec uveliko rade
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#12 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Liberalism wrote:
jugoistocnjak wrote:Nazalost nisi u pravu kad se tice zakonitosti u pitanju izgradnje tog naselja. Taj kojeg ti zastupas je najveci muljator u Gorazdu, i nazalost SDP, za kojeg da kazem i ja glasam nikad nece izaci na "zelenu granu" sve dokad je on na celu, a kada ce se stvoriti kriticna masa u SDP Gorazde da ga maknu, to jer vec druga prica. Gorazde je vrlo malo mjesto i zna se sta je ko uradio u ovom gradu. Nisi ni u pravu kad se tice izgradnje tog naselja, jer taj koji ga je projektovao je bio i nosilac izgradnje, a kao sto rekoh on nije vise medju zivima.
Nemam ja sta prigovoriti ideji o izgradnji stanova, ali bojim se da ta ideja nije zasnovana na realnosti u ovom trenutku. Inace i moj glas, a i srce su uz Frasta.
Pricas napamet. Staza nije bila najveci investitor u izgradnji al je nosila cijeli posao. Jos uvijek na zgradi stoji prijeratna tabla sa nazivom investitora. Kao sto se moze primjetiti ja ne zastupam nikoga, vec govorim kako ima ljudi koji su kivni na one koji su to naselje izgradili i koji misle da je to cisti kriminal, samo iz razloga sto ne mogu podnjeti da zaista neko moze nesto uraditi (il da ima neko sposobniji od njih). Sto je najgore ti si prvi spomenuo STAZA-u samo kako bi pokazao kako ta Frastova ideja nevalja, jer gdje ces nesto graditi za mlade ljude.

Sto se tice vjerovanja u ovu ideju, pa ocigledno je da mnogi u nju ne mogu da povjeruju, jer gdje ces to da se nesto u Gorazdu napravi sto bi posluzlo kao primjer. Pogotovo za mlade. Valjda je mnogima licno krivo zbog moguceg uspjeha te ideje, jer ako to Frasto uspije, SDP nece sale moci niko skinuti s vlasti.
Znam ja o gradnji o tog naselja vise nego sto ti mislis, a znam i da SDP-u Gorade "nema providjela dana" dok god je tvoj mentor na njegovom celu. Mozes ti to pricati nekome nije iz Gorazda. Ja sam opredjeljen za ideju socijaldemokratije, ali ne na nacin da se stranka koristi za ostvarivanje vlastith ciljeva kao sto radi tvoj sef kantonalnog odbora. Kazem, pitanje je jedino kada ce se stvoriti kriticna masa ljudi da maknu tog muljatora.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#13 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

Naravno. Nismo se razumjeli. Naime, ne vjerujem da bi iko normalan podrzao inicijativu da se javnim sredstvima prave 150m2 stanovi za mlade, pa kakvi god oni kadrovi bili. Koliko sam ja cuo, ti ce stanovi u potpunosti odgovorati savremenim potrebama mladih porodica. Na primjer standardi u izolaciji će omogucavati normalan boravak bez buke i sa minimalno potrebnom energijom za zagrijavanje tih prostorija. Takođe svi znamo da to nije topla voda, i da ima takvih inicijativa vec pokrenutih u Sarajevu i drugim gradovima. Al ovo ce biti prva zgrada (ja se nadam zgrade) u kojima ce stanari imati toplu vodu kao nesto sto dolazi sa stanom (sto je za one koji se ne bave tom problematikom standard javne drustvene izgradnje stanova na zapadu).

Da, treba li reci da ce ova ideja biti drugacija od drugih jer će mogućnost kupovine stana biti otvorena za sve mlade ljude u Gorazdu, a ne samo privilegovane, kao sto je to do sada slucaj bio.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#14 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

jugoistocnjak wrote:
Liberalism wrote:
jugoistocnjak wrote:Nazalost nisi u pravu kad se tice zakonitosti u pitanju izgradnje tog naselja. Taj kojeg ti zastupas je najveci muljator u Gorazdu, i nazalost SDP, za kojeg da kazem i ja glasam nikad nece izaci na "zelenu granu" sve dokad je on na celu, a kada ce se stvoriti kriticna masa u SDP Gorazde da ga maknu, to jer vec druga prica. Gorazde je vrlo malo mjesto i zna se sta je ko uradio u ovom gradu. Nisi ni u pravu kad se tice izgradnje tog naselja, jer taj koji ga je projektovao je bio i nosilac izgradnje, a kao sto rekoh on nije vise medju zivima.
Nemam ja sta prigovoriti ideji o izgradnji stanova, ali bojim se da ta ideja nije zasnovana na realnosti u ovom trenutku. Inace i moj glas, a i srce su uz Frasta.
Pricas napamet. Staza nije bila najveci investitor u izgradnji al je nosila cijeli posao. Jos uvijek na zgradi stoji prijeratna tabla sa nazivom investitora. Kao sto se moze primjetiti ja ne zastupam nikoga, vec govorim kako ima ljudi koji su kivni na one koji su to naselje izgradili i koji misle da je to cisti kriminal, samo iz razloga sto ne mogu podnjeti da zaista neko moze nesto uraditi (il da ima neko sposobniji od njih). Sto je najgore ti si prvi spomenuo STAZA-u samo kako bi pokazao kako ta Frastova ideja nevalja, jer gdje ces nesto graditi za mlade ljude.

Sto se tice vjerovanja u ovu ideju, pa ocigledno je da mnogi u nju ne mogu da povjeruju, jer gdje ces to da se nesto u Gorazdu napravi sto bi posluzlo kao primjer. Pogotovo za mlade. Valjda je mnogima licno krivo zbog moguceg uspjeha te ideje, jer ako to Frasto uspije, SDP nece sale moci niko skinuti s vlasti.
Znam ja o gradnji o tog naselja vise nego sto ti mislis, a znam i da SDP-u Gorade "nema providjela dana" dok god je tvoj mentor na njegovom celu. Mozes ti to pricati nekome nije iz Gorazda. Ja sam opredjeljen za ideju socijaldemokratije, ali ne na nacin da se stranka koristi za ostvarivanje vlastith ciljeva kao sto radi tvoj sef kantonalnog odbora. Kazem, pitanje je jedino kada ce se stvoriti kriticna masa ljudi da maknu tog muljatora.
Vjeruj da ne znas. Iznosis svoje predpostavke koje kao da su preslikane iz saopstenja salka Obhodjasa. Evo ja cu sad ruku dati da ce svaki tvoj naredni argument (ako ga uopste i imas) biti zasnovan na rekla kazala. Ja garantujem da ti nikad u zivotu nisi vidio niti jedan dokument niti bilo koji drugi dokaz o toj ''muljazi''. Sve sto govoris su tvoje (ili vec stare) predpostavke koje u stvarnom životu nemaju nikakvu podlogu. Na kraju krajeva ti nisi ni prvi ni posljednji koji je tako mislio. I svi su na kraju vidjeli da su se zeznuli sto se toga tice.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#15 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Ma daj covjece smijesan si sa Obhodjasem i slicnim protuargumentima. Mozes pricati to nekome ko nije upucen u sama desavanja. Rekao sam ti vec da cinjenica da niko od politicara nije osudjen za kriminal, vise govori o nasem sudstvu, nego o postenju nasih politicara. Uostalom, vec sam ti rekao da znam i sta najveci dio obicnih clanova SDP-a misli o svom kantonalnom predsjedniku. To sto ga ti branis vise govori o tvom radnom mjestu, nego o njemu. :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#16 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

Haj necemo vise o tome, nego mozes li reci zbog cega je nerealna ideja SDP-a o zgradi za mlade?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by BarbaDue »

Ideja za mene jeste realna, ali ce vjerovatno uslovi otplate biti nerealni...posto ce sve vjerovatno ice preko ALDI-a ili neke sestrinske kreditne organizacije.
Sama pomisao na nekakve ekskluzivne stanove sa toplom vodom i grijanjem, mene odmah podsjeca ne neku astronomsku cijenu 1800-2500 km/m2...
daj sad treba jos vise dici cijene stanova i onako su visoke do plafona... :-)
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#18 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Ma ne mogu to mladi sebi jos priustiti. Na koji nacin si mislio da oni sebi kupuju stanove? Trebalo bi prvo da se otvori prostor da se mladi mogu uposliti, a ja ne vidim da se to desava. Eto recimo u drzavnim institucijama ja osim onog Ziraka (da bogdo nije ni on) ne vidim nekog od mladih na visocijem polozaju.
Topla voda u stanovima i nije neka posebna sreca i ne mislim da na tome treba zasnivati neku strategiju.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#19 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

naravno da ne bi mogli priustiti ako bi neko gradio stanove po sarajevskom receptu. Platis izgradnju kvadrata stana 1000 KM a prodajes za 2.500 KM. U tom i jeste svrha uplitanja drzave da pomogne tamo gdje je trziste zakazalo. Drzava mladima treba obezbjediti uslove za dostojanstven zivot.

Niko ne kaze da se umjesto programa zaposljavanja mladih pare usmjeravaju na stambeno zbrinjavanje mladih. Kao sto se radi danas u opcini. Daju se milioni za osvjetljavanje ulica (ustikolina je sada osvjetljenija nego cijelo Gorazde prije rata), i nista za bilo sta drugo.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#20 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:Ideja za mene jeste realna, ali ce vjerovatno uslovi otplate biti nerealni...posto ce sve vjerovatno ice preko ALDI-a ili neke sestrinske kreditne organizacije.
Sama pomisao na nekakve ekskluzivne stanove sa toplom vodom i grijanjem, mene odmah podsjeca ne neku astronomsku cijenu 1800-2500 km/m2...
daj sad treba jos vise dici cijene stanova i onako su visoke do plafona... :-)
nece to biti nikakvi ekskluzivni stanovi, vec upravo suprotno prosjecni stanovi sa standardima na koje se obavezala drzava Bosna i Hercegovina. Upravo je to jedan od ciljeva da se pokaze ljudima sta je standard koje demokratska drzava treba obezbjediti građanima. Cak sta vise to ce mozda utjecati na smanjenje cijena stanova na trzistu a sto nije slucaj u sarajevu npr, gdje se stanovi potpuno neuslovni za stanovanje (i na primjer građeni materijalima koji su dokazano stetni po zdravlje) prodaju za te cifre koje ti govoris (a koje bi drzava da je imamo vec trebala da ima program njihovog rusenja).
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#21 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Liberalism wrote:naravno da ne bi mogli priustiti ako bi neko gradio stanove po sarajevskom receptu. Platis izgradnju kvadrata stana 1000 KM a prodajes za 2.500 KM. U tom i jeste svrha uplitanja drzave da pomogne tamo gdje je trziste zakazalo. Drzava mladima treba obezbjediti uslove za dostojanstven zivot.

Niko ne kaze da se umjesto programa zaposljavanja mladih pare usmjeravaju na stambeno zbrinjavanje mladih. Kao sto se radi danas u opcini. Daju se milioni za osvjetljavanje ulica (ustikolina je sada osvjetljenija nego cijelo Gorazde prije rata), i nista za bilo sta drugo.
Meni ovo pravo lici na Obhodjasev tunel Glamoc - Renovica, ispod Vrazalica. :D Bez uvrede molim. Ima ovdje podosta supljina u ovoj teoriji. Pa sto onda sada mladi ne kupuju stanove po 600KM/m2, a kao kupovace ih po 1000 KM/m2?!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#22 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

Stan ispod mog nedavno je kupio jedan mladi bracni par po cijeni od 1000 KM po kvadratu. Vjerovatno ce dati jos po 200 km po kvadratu samo da stan dovede u red. Kredit na 30 godina pa bog te veselio. Mozda ideja da gorazdani zele i hoce da pomognu svojim mladima i zvuci kao supljak o izgradnji najveceg tunela u evropi. Zalosno...
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#23 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Hoce li to ici preko Mikro Aldija? :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#24 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by Liberalism »

nece, nego preko MikroFin-a iz Srpskog Sarajeva. Nadam se da ce ti sada biti puno lakse...
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#25 Re: Gorazde: Sta planiraju kandidati za nacelnika

Post by jugoistocnjak »

Svaka cast Frastu, ali maknite vi par onih lopova i muljatora iz SDP-a, pa ce biti i vise glasova. Nije bolan niko slijep. Ti si drugo, ti cuvas pos'o. :D
Post Reply