Samo licemjeri, oholi i zaostali podrzavaju SDA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#26

Post by kon-tiki »

Zasto ti mladi SDP-ovce - „infantilizm“...zapravo - „liberalism“, ne bi za neko vrijeme povukao rucnu i prestao se baviti forumskim politikanstvom, na koji te napucava tvoja SDP-ovska velika loza iz Gorazda, sto kao vrhunska GADLJIVOST (tvoja omiljena rijec u raznim formama komuniciranja) pada u oci ne samo IB-ovskim, nego i ostalim SA-X -ovcima? Kad se vec volis baviti politikom, zasto ti ne bi mogao da budes malo strpljiv, da sacekas svoja bolja vremena? Pokusaj pretpostaviti da ce oni, recimo, u zatvor brze nego sto to ti mozes i sanjati. Izgleda da ti ni ne slutis sta su sve ti tvoji partijski veterani pocinili u vasem kantonu! Za to vrijeme bi ti jos stigao da „uzrastes“, obrazujes se i omudras. A ne da kao jedan dresirani pitt-bull mahnitas po portalima i pokusavas da istrgas ili pokoljes politicke protivnike koje su ti tvoji dreseri markirali. NIKAD NE ZABORAVI , ISCIJEDJEN LIMUN, ZAVRSAVA REDOVNO NA DJUBRISTU!

Sad malo lingvisticko-marketinske vjezbe: ako ti je neko drugi (PR manager ?) „dizajnirao“ onaj nepismeni podforumski naslov, gdje u istoj ravni stoji imenica licemjer i pridjevi oholi i zaostali, skupi hrabrosti i zgrebi mu mater nepismenu. Ako je to pak tvoje djelo, onda mucni glavu, lati se rijecnika i pisi smisljeno.
Ohol – ponosan, hrabar, uzdignut, napuhan ...itd, ne ide sa drugim dvijema rijecima (jer se zeljela postici gradacija negativizma).

Moguca zamjena : od grckog ohlos – gomila, svjetina, rulja (u nasoj praksi izgovara se i pise bez „h“, dakle – olosh – odnosno negativizam za najnizi socijalni sloj).

Jedino prihvatljiv naslov tvoje teme bi donekle funkcionisao sa pojmovima „Samo licemjeri, ohlokrate* i zaostali...“ Medjutim, i tu se donekle proplicu upitni pleonasticki pojmovi.

Bilo bi mi istinski zao, ako bi ova moja dobronamjerna kritika postigla kontraefekte.

(èbes SDA !)

* Ohlokratija – vladavina rulje (ulice) !
:roll:
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#27

Post by Danko_Bananko »

Zasto ti mladi SDP-ovce - „infantilizm“...zapravo - „liberalism“, ne bi za neko vrijeme povukao rucnu i prestao se baviti forumskim politikanstvom, na koji te napucava tvoja SDP-ovska velika loza iz Gorazda, sto kao vrhunska GADLJIVOST (tvoja omiljena rijec u raznim formama komuniciranja) pada u oci ne samo IB-ovskim, nego i ostalim SA-X -ovcima? Kad se vec volis baviti politikom, zasto ti ne bi mogao da budes malo strpljiv, da sacekas svoja bolja vremena? Pokusaj pretpostaviti da ce oni, recimo, u zatvor brze nego sto to ti mozes i sanjati. Izgleda da ti ni ne slutis sta su sve ti tvoji partijski veterani pocinili u vasem kantonu! Za to vrijeme bi ti jos stigao da „uzrastes“, obrazujes se i omudras. A ne da kao jedan dresirani pitt-bull mahnitas po portalima i pokusavas da istrgas ili pokoljes politicke protivnike koje su ti tvoji dreseri markirali. NIKAD NE ZABORAVI , ISCIJEDJEN LIMUN, ZAVRSAVA REDOVNO NA DJUBRISTU!
E sad i ti mu savjete dajes , stipu bolan.

Kad spadnu na 2-3 % , onda mozes, zarad' sevapa, a sad nek' ih jos malo..
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#28

Post by Loading... »

kon-tiki, ti mi se činiš pravo pametan, pa ti zato evo jedna zagonetka;
Prijeti prirodna katastrofa i ti bježiš s autom i imaš samo jedno slobodno mjesto i na putu sretneš, na jednoj autobuskoj stanici troje ljudi, 1 bolesnu staricu, prijatelja koji ti je jednom spasio život i ženu tvojih snova. Koga ćeš povesti, odnosno šta ćeš uraditi?
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#29

Post by kon-tiki »

Halo „loading“! Hvala na komplimentu. I sam sam znao da nisam glup! Tvoje „dodvoravanje“ sam u cijelosti razumio, ali mi ono apsolutno nista ne znaci. Medjutim, za ljude koji uzimaju slobodu da pod nekim licnim umobolnim uvjerenjem da su neki „mega sarmantni mangupi“, nepoznatom sugovorniku javno postavljaju intelektualne(?!) test-zagonetke, prakticirane na seoskim sijelima i prelima, oduvijek sam znao ko su, sta su i na kojem se evolutivnom stepenu nalaze.

Dok sam „liberalzma“ zelio inspirisati da se iskobelja ispod Lagumdzishvilijevog sinjela, za tebe mi se cini da bi bio uzaludno rasipanje energije i cupati te ispod, kako to nedavno procitah u BH Danima, „Amadeus-efendijinog“, (iliti gorazdansko - muftijinog) dzubeta.

Ostaj mi zdravo zemljace! Pozdravi mi najljepsi zavicaj na svijetu i udahni jednom za mene zrak koji izdise Drina. Preporucio bih ti da me ubuduce zaobilazis u tvojim nastupima neuljudnog forumskog oponiranja. Dok ne ojacas! I dok se ne kultiviras. Jer, drugi put cu reagovati malo tvrdje. Pa se mozda i pokajes. Zato...mir s tobom.
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#30

Post by _ambassador »

Preporucio bih ti da me ubuduce zaobilazis u tvojim nastupima neuljudnog forumskog oponiranja. Dok ne ojacas! I dok se ne kultiviras. Jer, drugi put cu reagovati malo tvrdje. Pa se mozda i pokajes. Zato...mir s tobom.
nije mi se svidio tvoj upad, a jos manje odgovor. upravo ono gore navedeno govori ko je ustvari "mega sarmantni mangup", dodao bih jos i najpametniji svemoguci (al samo ispred monitora)... jel to fizicka prijetnja il nisam u stanju da shvatim intelektualni nivo na kojem se nalazish? odnosno nisam se kultivirao???

joj care, postujem ljude koji vole i podrzavaju taj .beni SDA, al sa ovakvim razbojnickim upadom, lafo kao da te neko uvrijedio nekim komentarom, (koji usput nisu nista drugo od zive istine) necemo uspjeti komunicirati na zdrav nacin. kazes da udahne zrak koji izdishe drina... gdje si da ga sam udahnesh? zbog chega nisi u, kako navodis, najljepshem zavicaju na svijetu??? nisam ni ja tamo, al ja barem znam zasto nisam, i znam ko me je otjerao, bas ovako kako govorim. tako da jebeni SDA za mene je sinonim primitivizma, vrachanja unazad, lazhi i manipulacije, korupcije, okretanja ledja vlastitom narodu, nametnute patnje tokom njihovog mandata (mada ni SDP nije sjajan po ovom pitanju - vidis u ovome se razlikujem od tipova kao ti jer priznam sta valja a sta ne na bilo ciju stetu)pa evo u zadnje vrijeme i problem vezan za opstanak bosanskog muslimanskog stanovnistva na podrinju, upravo zbog njihove sjajne politike koju su nam u bezbroj navrata pred izbore i tokom mandata sprovodili... chinjenice su neoborive, dzaba intelekt tvoj i od jos 1000 takvih ko ti. :roll:

mir svima
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#31

Post by kon-tiki »

Naprije bijah zbunjen ambassadore! Dok ne skontah da se moze raditi i pod vise nadimaka. Dakle, ti si i "loading". OK! Sad nemam dovoljno vremena za jedan iscrpniji komentar. O kakvoj fizickoj prijetnji pricas? Ovdje te stvarno moram upitati da li ti je danas sasvim dobro? Pa nesta a la "samo ispred monitora"?!
Budi elokventniji, to sa monitorom nisam razumio!
A da si me naljutio sa zagonetkama koje su same sebi zajebantska svrha, bas kao na sijelima i prelima, kako rekoh, jesi!
Imao si bezbroj drugih mogucnosti ili da polemises ili da razmijenjujes misljenja sa mnom.
Dalje, SDA ne mogu ni sa secerom! SDP, sa sefom koji prakticira VAZELINSKU SERVILNOST prema Mici Dodiku (S. Pecanin - halal mu vjera - i on je nakon toliko godina definitivno uvidio ko je Lagumdzija), sve dok ga ne otpuhne mladi SDP-ovski narastaj i posteni veterani, takodje ne mogu ni sa secerom ni medom! U Alijinog Delona - Hareta, takodje nemam nekog povjerenja.

Toliko o mom politickom profilu zemljace! Selam!
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#32

Post by _ambassador »

eh uredu, ja bijah zbunjen jer mishljah(? neznam da li izgovaram pravo) da necemo moci komunicirati ko' ljudi al evo vidim mozemo.

kao prvo nisam loading, uopste ne poznajem lika kao niti jednog na ovom forumu, a to je loshe kada diskutujes sa 10ero osoba svi protiv tebe... to me je naucio ovaj forum.

sto se tice politickog mishljenja, imamo dosta slicne ideje. moj povod da se umjesam u raspravu je taj sto mi je stvarno vishe dosta ljudi koji prosipaju SDA-izam, jednostavno ne mogu a da preshutim... ti si ga nazvao na samom pocetku komentara "SDP-ovac", shto sam ja pogresno protumacio i shvatio te kao SDA-ovca. kad takvom upadu dodas prepotentnost u govoru onda pukne film. to je sve. drago mi je sto nisi jedan od "njih" jer razgovor vjerovatno nebi tekao obliven ljudskim vrlinama (mislim pozitivnim). sto se tice monitora, nisam nista skriveno htio reci, osim toga da se obicno oni koji najvise "galame" kriju iza istih. naravno ne poznajem te pa je recimo pola izrecenog u mom postu bilo produkt frustracije, tako da i ne vrijedi vise od toga. nadam se da se u tvoja 2 prethodna komentara nesto slicno desilo.

ne poznajem ni loadinga niti liberalizma, al izgleda da su 1/1.
selam i mir takodjer zemljache.

p.s. da sam bio na tvom mjestu, umjesto kulturnog vrijedjanja i zaobilazenja, ipak bih prvo odgovorio na pitanje pa tek onda dao sebi pravo da kazem sta hocu, al to je samo moje mishljenje...
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#33

Post by Odisej »

DONY wrote:
Loading... wrote:SDA će uvijek biti na vlasti.

sve ima KRAJ pa i SDA, "glupi" Mujo ce konacno "skontati" da je je SDA izdala narod i postala olicenje lopovluka,primitivluka,nacionalizma....itd.
sa ovakvim lako kupljivim glasacima ( jer u GZ ima mozda 5% biraca koji kontaju kad glasaju ) nema sanse da neko vlada psim vlade SDA i zagraBIH
I nije samo tu problem.... Polticka ponuda , partijska i personalna koja bi eventulano bila alternativa ovim dvjema profiterskim strankama je katastrofalna...
Nazalost! :sad:
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#34

Post by Dolina avalona »

Po meni su daleko veci lopovi, licemjeri oni koji nisu nista uradili za odbranu drzave, a SDA ipak jeste nesto uradila!
SDA je bila glavna snaga odbrane BiH, dok je SDP zagovarao neke proteste uz pjesmu -Druze Tito mi ti se kunemo- :roll:
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#35

Post by kon-tiki »

Ispricavam se sto sam pogresno rezonovao, pa pomislio da ti je "loading" drugi nik. A izrazavam zadovoljstvo sto imamo bliske poglede na ovu nasu stvarnost. Sve ostalo cemo lakse usaglasiti. Dobra volja stvara cuda!

Pozdravljam Odiseja, zaleci istovremeno sto sam iznuren pa ne mogu da svucem "u dolinu" Avalonca - politickog slijepca! :-)

Selam svima! :)
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#36

Post by Dolina avalona »

Ako nije SDA bila ta koja je organizovala otpor, uz pomoc drugih pojedinaca, koja je to stranka bila??
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#37

Post by Loading... »

Odisej!
Jeli ti to mene nazivas lako kupljivim glasačem?

kon-tiki!
Što bolan nisi odgovorio na zagonetku?
Da bi skontao da li su dva različita nicka jedna te ista osoba možeš pogledati njihovu IP adresu, ako je ista onda su to jedna osoba.
Nije mi jasno, bijah zbunjen kad si kontao da smo _ambassador i ja jedna osoba. Boga ti, zbog čega si to mislio?

_ambassador!
Liberalism i ja smo definitivno 1/1 ljudovi i drago mi je što ima ljudi kao što si ti koji mogu da vide kakav je ko čitajući njihova slova.

Sve u svrhu ne skretanja sa teme tvrdim da mlađi ljudi koji podržavaju SDA to rade zato što ih SDA kao nijedna druga stranka može naučiti raznim načinima manipulisanja i načinima zarade, itd. Oni misle na svoju budućnost, zato i marljivo uče...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38

Post by spreca »

bice_bice wrote:kazu da ovi iz SDA petkom ne piju...
Nepiju samo do dzuma namaza a posle juris nasi
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#39

Post by DONY »

Dolina avalona wrote:Ako nije SDA bila ta koja je organizovala otpor, uz pomoc drugih pojedinaca, koja je to stranka bila??
Rat je zavrsen prije vise od 10 godina,a "oni"i dalje "naplacuju" te svoje zasluge..ili se i ti nisi jos DOVOLJNO "namirio"...pa ti "fali" malo vremena... :wink:
KRSMAN
Posts: 7
Joined: 26/07/2007 02:28

#40

Post by KRSMAN »

Sogan wrote:SDA demokratijaaaaaaa
SDA insanska prava svaaaaa
SDA hajmo svi u glaaaas
NITKO nece pobjediti naaaaas


Image

ALO PAPAK GDE ŽIVIS TI*
JEBO ALIJU!
DABOGDA MU KOSTI PASCADI RAZNIJELE PO POLJU!

KOJI MORON MORAS BITI PA DA GLASAS NON STOP ZA NEPISMENE LJUDE JEBO TE!
KRSMAN
Posts: 7
Joined: 26/07/2007 02:28

#41

Post by KRSMAN »

....
Last edited by KRSMAN on 26/07/2007 14:16, edited 1 time in total.
KRSMAN
Posts: 7
Joined: 26/07/2007 02:28

#42

Post by KRSMAN »

DONY wrote:
Dolina avalona wrote:Ako nije SDA bila ta koja je organizovala otpor, uz pomoc drugih pojedinaca, koja je to stranka bila??
:


DUZNOST SVAKOG BOSANCA JE DA BRANI SVOJU ZEMLJU A NE DA ME "ODBRANI" TAKO STO PODJELI BIH I IZDA SREBRENICU I SAD JOS TRAZI OD MENE DA MU PLATIM TA SRANJA!

PA DA SMO HTJELI NESTO TAKO UNAJILI BI DEFINITIVNO NAJELITNIJE SPeC SNAGE I BRANILI BIH A NE NEKE SELJAKE I POGUZIJE IZ SDA!!!



[img][img]http://img504.imageshack.us/img504/3635/sulejmantihic2rs4.jpg[/img]
Shot at 2007-07-26[/img]
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#43

Post by bice_bice »

KRSMAN wrote:
Sogan wrote:SDA demokratijaaaaaaa
SDA insanska prava svaaaaa
SDA hajmo svi u glaaaas
NITKO nece pobjediti naaaaas


Image

ALO PAPAK GDE ŽIVIS TI*
JEBO ALIJU!
DABOGDA MU KOSTI PASCADI RAZNIJELE PO POLJU!

KOJI MORON MORAS BITI PA DA GLASAS NON STOP ZA NEPISMENE LJUDE JEBO TE!
ti bi trebo trazit kakvog hecima...
ramudavala
Posts: 77
Joined: 16/02/2007 12:20

#44

Post by ramudavala »

tema ti je ko kura(:
KRSMAN
Posts: 7
Joined: 26/07/2007 02:28

#45

Post by KRSMAN »

de ba tema je odlicna nek se zna ko su najveci četnici i neprijatelji bosne!
TO SU SDA POGUZIJE koje trljaju gzove sa onima iz SDS-a
:x :x :x
Post Reply