Zmije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#401 Re: Zmije

Post by lmo »

Ja udaram po cizmi a ono ujeda.
omajgad :lol:
User avatar
yamakashii
Posts: 179
Joined: 04/07/2017 15:28

#402 Re: Zmije

Post by yamakashii »

infiny wrote:Vise zmija, manje krtica. Sounds good to me
imas ograniceno razmisljanje
infiny
Posts: 325
Joined: 06/04/2018 16:18

#403 Re: Zmije

Post by infiny »

yamakashii wrote:
infiny wrote:Vise zmija, manje krtica. Sounds good to me
imas ograniceno razmisljanje
Hajde sada, budes dobar.. otvoris nam svoju riznicu znanja i nagradis ekspanzijom? :stidljiva:
User avatar
yamakashii
Posts: 179
Joined: 04/07/2017 15:28

#404 Re: Zmije

Post by yamakashii »

infiny wrote:
yamakashii wrote:
infiny wrote:Vise zmija, manje krtica. Sounds good to me
imas ograniceno razmisljanje
Hajde sada, budes dobar.. otvoris nam svoju riznicu znanja i nagradis ekspanzijom? :stidljiva:
Prvo nisu sve zmije iste, ovo sto obitava na nasim prostorima je koliko-toliko i korisno sve dok ima hrane, a kada je nestane onda zmije pocnu zalaziti tamo gdje ne trebaju,a neke se cak i pretvore u kanibale jer prezivljavanje i prenosenje novih potomaka je prioritet svakoj zivotinji. Pusti 2-3 pitona na slobodu u pionirskoj i vrati se za godinu dana pa ces vidjeti sta su zmije. Ako do tad ove ostale zivotinje ne pocrkaju od gladi, onda ce ih oni poklat jer piton u vecini slucajeva na vrhu lanca ishrane. Pogledaj primjer recimo Floride (Everglades), do prije 30godinu tu je bilo hiljade i hiljade raznih vrsta zivotinja, danas ostalo samo nekoliko, cak i krokodile ubijaju koji bi po nekoj logici trebali biti na vrhu piramide,a jedna zmija moze napraviti i do 100 jaja pa ti skontaj. Svijet, priroda, kosmos, covjek, sve to tezi ka svojoj harmoniji koju je Bog stvorio, ako je narusis nastane belaj.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#405 Re: Zmije

Post by Russki »

JoseMujica wrote:
Ramzess Veliki wrote:U
Inace, zmije se sklanjaju sa ceste kad osjete vibracije, pa tamo gdje ih ima dobro je nositi stap za hodanje i udarati sa njim po putu, to ih tjera.
ma boje se al u k....

ove sve što sam zadnji mjesec vidio toliko se boje da samo sebe možeš po glavi lupat :lol:
bogati 4, đe si ih ti viđao?

ne jebu zmije živu silu, al' neka ih, dobre su one
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#406 Re: Zmije

Post by pemanapemani »

Više bih volio sresti tigra nego zmiju. Neki totalno nerazumni strah.
Čitav život slušam kako se ne trebam bojati zmija, kako one bježe čim osjete čovjeka i sl.

Onda prije nekoliko godina sjedim u kafani Dva ribara. Prolazi čovjek, nešto gleda i govori nam - pripazite malo, metar od vas se sunča ogromna zmijurina. Stotine ljudi šeta obalom, a zmija leži 20 centimetara od šetnice. Ništa vibracije, podrhtavanja i slične zajebancije.
Na kraju je neka budaletina htjela zatući štapom, ali kako nije smio dovoljno prići, gurnuo je u Miljacku.

Prošle godine na semaforu pored glavne Pošte, zmija prelazi ulicu zajedno sa 15 osoba. Prolaze pješaci, tramvaji i auti, a ona ne jebe živu silu, ništa joj ne smeta.

Od tada te priče o strahu zmija od ljudi uzimam sa velikom rezervom.
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#407 Re: Zmije

Post by Truba »

Image
vako ja kad vidim zmijugu
skakućem do kuće onda se organiziram i krenem s napadima
kamenčuge motke krampe lopate...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#408 Re: Zmije

Post by ExNihilo »

pemanapemani wrote:Više bih volio sresti tigra nego zmiju. Neki totalno nerazumni strah.
Čitav život slušam kako se ne trebam bojati zmija, kako one bježe čim osjete čovjeka i sl.

Onda prije nekoliko godina sjedim u kafani Dva ribara. Prolazi čovjek, nešto gleda i govori nam - pripazite malo, metar od vas se sunča ogromna zmijurina. Stotine ljudi šeta obalom, a zmija leži 20 centimetara od šetnice. Ništa vibracije, podrhtavanja i slične zajebancije.
Na kraju je neka budaletina htjela zatući štapom, ali kako nije smio dovoljno prići, gurnuo je u Miljacku.

Prošle godine na semaforu pored glavne Pošte, zmija prelazi ulicu zajedno sa 15 osoba. Prolaze pješaci, tramvaji i auti, a ona ne jebe živu silu, ništa joj ne smeta.

Od tada te priče o strahu zmija od ljudi uzimam sa velikom rezervom.
Nije nerazuman. Dosta biologa drži da je strah od zmija je jedan od rijetkih urođenih strahova. U savanama Afrike, naši preci koji su se plašili zmija imali su veće šansa preživljavanja od onih koji nisu...
User avatar
irac300
Posts: 9029
Joined: 18/07/2009 18:36

#409 Re: Zmije

Post by irac300 »

pemanapemani wrote:Više bih volio sresti tigra nego zmiju. Neki totalno nerazumni strah.
Čitav život slušam kako se ne trebam bojati zmija, kako one bježe čim osjete čovjeka i sl.

Onda prije nekoliko godina sjedim u kafani Dva ribara. Prolazi čovjek, nešto gleda i govori nam - pripazite malo, metar od vas se sunča ogromna zmijurina. Stotine ljudi šeta obalom, a zmija leži 20 centimetara od šetnice. Ništa vibracije, podrhtavanja i slične zajebancije.
Na kraju je neka budaletina htjela zatući štapom, ali kako nije smio dovoljno prići, gurnuo je u Miljacku.

Prošle godine na semaforu pored glavne Pošte, zmija prelazi ulicu zajedno sa 15 osoba. Prolaze pješaci, tramvaji i auti, a ona ne jebe živu silu, ništa joj ne smeta.

Od tada te priče o strahu zmija od ljudi uzimam sa velikom rezervom.
Strah je normalan. Ali ubijanje ove životinje je i više nego nepotrebno. Ja kad je vidim, ako mogu zaobiđem je, ako ne, bacim kamen, štap... što mi se nađe pri ruci i ona ode sama. Koliko god se mi plašili njih, one se mnogo više plaše nas.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#410 Re: Zmije

Post by Russki »

pemanapemani wrote:Više bih volio sresti tigra nego zmiju. Neki totalno nerazumni strah.
Čitav život slušam kako se ne trebam bojati zmija, kako one bježe čim osjete čovjeka i sl.

Onda prije nekoliko godina sjedim u kafani Dva ribara. Prolazi čovjek, nešto gleda i govori nam - pripazite malo, metar od vas se sunča ogromna zmijurina. Stotine ljudi šeta obalom, a zmija leži 20 centimetara od šetnice. Ništa vibracije, podrhtavanja i slične zajebancije.
Na kraju je neka budaletina htjela zatući štapom, ali kako nije smio dovoljno prići, gurnuo je u Miljacku.

Prošle godine na semaforu pored glavne Pošte, zmija prelazi ulicu zajedno sa 15 osoba. Prolaze pješaci, tramvaji i auti, a ona ne jebe živu silu, ništa joj ne smeta.

Od tada te priče o strahu zmija od ljudi uzimam sa velikom rezervom.
Sad će ti čoek reći da je i ovo lovačka :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#411 Re: Zmije

Post by xoklix »

Ko ima dvoriste najbolje mu je macku nabavit. Ja u bastu bez svog Ponchka ne sjedam :D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#412 Re: Zmije

Post by pink floydd »

samo mačka, ne previše razmažena....zaboravite guštere, zelembaće, sljepiće, glodare i zmije...čak i ptice ponekad :D. Strašni lovci :thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#413 Re: Zmije

Post by coek »

Russki wrote:
pemanapemani wrote:Više bih volio sresti tigra nego zmiju. Neki totalno nerazumni strah.
Čitav život slušam kako se ne trebam bojati zmija, kako one bježe čim osjete čovjeka i sl.

Onda prije nekoliko godina sjedim u kafani Dva ribara. Prolazi čovjek, nešto gleda i govori nam - pripazite malo, metar od vas se sunča ogromna zmijurina. Stotine ljudi šeta obalom, a zmija leži 20 centimetara od šetnice. Ništa vibracije, podrhtavanja i slične zajebancije.
Na kraju je neka budaletina htjela zatući štapom, ali kako nije smio dovoljno prići, gurnuo je u Miljacku.

Prošle godine na semaforu pored glavne Pošte, zmija prelazi ulicu zajedno sa 15 osoba. Prolaze pješaci, tramvaji i auti, a ona ne jebe živu silu, ništa joj ne smeta.

Od tada te priče o strahu zmija od ljudi uzimam sa velikom rezervom.
Sad će ti čoek reći da je i ovo lovačka :lol:
Jbg jarane, ova lezi i sunca se, a ne skače da napada :D

A sad ozbiljno: ove zmije žive pored Miljacke, blizu ljudi, i logično je da su se donekle naviknule. U prirodi bjeze od čovjeka ko lude
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40575
Joined: 21/05/2012 22:46

#414 Re: Zmije

Post by AmiĐa_Idriz »

To za zmiju kod Dva ribara sam i ja cuo, raja se slikala sa njom, pozirali :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#415 Re: Zmije

Post by Truba »

xoklix wrote:Ko ima dvoriste najbolje mu je macku nabavit. Ja u bastu bez svog Ponchka ne sjedam :D
kakve ba mačke ja lopatom i krampom mlataram zmiju a Dobrica pola metra bukvalno od zmije koja se uvija zijeva :lol:
kažu da je kokoš zakon
ja sam jedno vrijeme palio gume i patike te bacao sumpor i neke tablete od 20 marki :D
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#416 Re: Zmije

Post by Truba »

moj brat je jednu vidio pored merkatora na socijalnom
ima i slika
ispod klupe gdje ljudi sjede :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#417 Re: Zmije

Post by ExNihilo »

pink floydd wrote:samo mačka, ne previše razmažena....zaboravite guštere, zelembaće, sljepiće, glodare i zmije...čak i ptice ponekad :D. Strašni lovci :thumbup:
A ni škorpije se neće lijepo provesti. :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#418 Re: Zmije

Post by Russki »

mačka bogotac

bez nje nigdje ić :D
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#419 Re: Zmije

Post by newklear »

Black swan wrote:
xoklix wrote:Ko ima dvoriste najbolje mu je macku nabavit. Ja u bastu bez svog Ponchka ne sjedam :D
kakve ba mačke ja lopatom i krampom mlataram zmiju a Dobrica pola metra bukvalno od zmije koja se uvija zijeva :lol:
kažu da je kokoš zakon
ja sam jedno vrijeme palio gume i patike te bacao sumpor i neke tablete od 20 marki :D
Ti si mačku, kao i moji roditelji, razmazio- davao joj 100 puta dnevno da jede, mačka izgubila nagon da lovi, nema potrebe da lovi vazda joj servirano da jede, pije, leži u hladovini.. Može pored moje ići sve red zmija, red miševa, neće repom mrdnuti...
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#420 Re: Zmije

Post by Truba »

voim mačke
ali poslije ovog filma imam sumnju

Image
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#421 Re: Zmije

Post by pink floydd »

ExNihilo wrote:
pink floydd wrote:samo mačka, ne previše razmažena....zaboravite guštere, zelembaće, sljepiće, glodare i zmije...čak i ptice ponekad :D. Strašni lovci :thumbup:
A ni škorpije se neće lijepo provesti. :D
radio sam u prodaji nekad, pa ostalo jbg :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40575
Joined: 21/05/2012 22:46

#422 Re: Zmije

Post by AmiĐa_Idriz »

newklear wrote:
Black swan wrote:
xoklix wrote:Ko ima dvoriste najbolje mu je macku nabavit. Ja u bastu bez svog Ponchka ne sjedam :D
kakve ba mačke ja lopatom i krampom mlataram zmiju a Dobrica pola metra bukvalno od zmije koja se uvija zijeva :lol:
kažu da je kokoš zakon
ja sam jedno vrijeme palio gume i patike te bacao sumpor i neke tablete od 20 marki :D
Ti si mačku, kao i moji roditelji, razmazio- davao joj 100 puta dnevno da jede, mačka izgubila nagon da lovi, nema potrebe da lovi vazda joj servirano da jede, pije, leži u hladovini.. Može pored moje ići sve red zmija, red miševa, neće repom mrdnuti...
Moja bi se mrdnula...i pobjegla od straha :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#423 Re: Zmije

Post by Truba »

nije to bila moja mačka nego seoska ali sam je ja najviše hranio
a cuko mi je znao doći s pola štakora u ustima :D

onda dođu gosti i žene bi se ljubakale s cukom :D
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#424 Re: Zmije

Post by SSemir »

toliki strah imam da je proslo ljeto ni autom nisam smio pregazit, u trenutku mi prodje kroz glavu da moze izbjeci gumu i uvuci se u auto. u zadnjem momentu je izbjegnem i gledao na retrovizot dok nisam upratio da je ostaja na putu, a nije se zakacila za auto :D
infiny
Posts: 325
Joined: 06/04/2018 16:18

#425 Re: Zmije

Post by infiny »

yamakashii wrote:
infiny wrote:
yamakashii wrote: imas ograniceno razmisljanje
Hajde sada, budes dobar.. otvoris nam svoju riznicu znanja i nagradis ekspanzijom? :stidljiva:
Prvo nisu sve zmije iste, ovo sto obitava na nasim prostorima je koliko-toliko i korisno sve dok ima hrane, a kada je nestane onda zmije pocnu zalaziti tamo gdje ne trebaju,a neke se cak i pretvore u kanibale jer prezivljavanje i prenosenje novih potomaka je prioritet svakoj zivotinji. Pusti 2-3 pitona na slobodu u pionirskoj i vrati se za godinu dana pa ces vidjeti sta su zmije. Ako do tad ove ostale zivotinje ne pocrkaju od gladi, onda ce ih oni poklat jer piton u vecini slucajeva na vrhu lanca ishrane. Pogledaj primjer recimo Floride (Everglades), do prije 30godinu tu je bilo hiljade i hiljade raznih vrsta zivotinja, danas ostalo samo nekoliko, cak i krokodile ubijaju koji bi po nekoj logici trebali biti na vrhu piramide,a jedna zmija moze napraviti i do 100 jaja pa ti skontaj. Svijet, priroda, kosmos, covjek, sve to tezi ka svojoj harmoniji koju je Bog stvorio, ako je narusis nastane belaj.
Kao prvo ne znam zasto si mislio da ce ti kao argument za tvoju tvrdnju o meni posluziti prekookenaski pitoni kao invazivna vrsta i koja je poenta spominjanja istih kad je jasno da svi pricamo o strahu i zmijama na nasim prostorima.
Kad vec spominjes harmoniju onda znas i za prirodnu ravnotezu ekosustava. Sve one (zivotinje) imaju instinkt, tako da ako vlada oskudica hrane, lovine, jednako tome ce i odredjena vrsta balansirati razmnozavanje, a ako se i desi kojim slucajem, cim ponestane hrane i broj jedinki ce se srazmjerno smanjiti. I skakavci kad opustose svu travu, polja i usjeve umiru od gladi i sve se vraca na staro.
Smisao mog posta lezi u tome da je meni licno lakse ubiti zmiju ili vise njih ako zatreba, nego se ganjati po avliji sa jednakim brojem krtica koje ce mi je nakaziti.
E da, uglavnom se radi o aligatorima a ne krokodilima, tamo negdje daleko.
Post Reply