Vlašić je potpuno uništen

Očuvanje čovjekove okoline.
mirness

Post by mirness » 12/12/2006 17:02

quantum wrote:Ja sam bio gore prije nekih mjesec dana i .... samo sam se po ko zna koji put uvjerio u kakvoj divljini zivimo. Vikendice se grade po sred staze za skijanje, hoteli jedan na drugom, infrastruktura se unistava zbog pojedinacnih privatnih interesa. Nikakve organizacije, nikakvih pravila. Ko je jamio jamio.
Ne mogu tvrditi jer ne znam , ali iz iskustva zivljenja u BiH, pretpostavljam da neki mocnici iz opcine/kantona maznjavaju lovu dok prcje zemlju po Vlasicu. I da zbog sitnog cara pojedinaca propada jedna od najljepsih atrakcija BiH. I nikog da kaze stani ne moze to tako!
iz licnog iskustva tj. poznanstva s par ljudi koji imaju vikendice ( novosagradjene) mogu ti reci da se to radi na principu "sagradi pa onda nekad poooooooooslije ganjaj dozvole i kupuj zemljiste"

laguna

Post by laguna » 12/12/2006 17:16

mirness wrote:
quantum wrote:Ja sam bio gore prije nekih mjesec dana i .... samo sam se po ko zna koji put uvjerio u kakvoj divljini zivimo. Vikendice se grade po sred staze za skijanje, hoteli jedan na drugom, infrastruktura se unistava zbog pojedinacnih privatnih interesa. Nikakve organizacije, nikakvih pravila. Ko je jamio jamio.
Ne mogu tvrditi jer ne znam , ali iz iskustva zivljenja u BiH, pretpostavljam da neki mocnici iz opcine/kantona maznjavaju lovu dok prcje zemlju po Vlasicu. I da zbog sitnog cara pojedinaca propada jedna od najljepsih atrakcija BiH. I nikog da kaze stani ne moze to tako!
iz licnog iskustva tj. poznanstva s par ljudi koji imaju vikendice ( novosagradjene) mogu ti reci da se to radi na principu "sagradi pa onda nekad poooooooooslije ganjaj dozvole i kupuj zemljiste"
To je tacno,samo sto poslije nece morati ganjati dozvole,nego ce samo inspektori dolaziti i pucati kazne i naravno izdavati dozvole,ali za koje pare i kome ce ici te pare(ne mislim na sve pare) to cu prepustiti vama da zakljucite.

mirness

Post by mirness » 12/12/2006 17:20

trebalo bi zaci popucat kazne i onda fino bager i da poravna kako je i bilo, a sav trosak tog bageranja na teret vlasnika vikendica.

sad ce neko reci da sam ljubomoran sto ja nemam vikendicu gore :D

nesvrstan

Post by nesvrstan » 12/12/2006 17:33

Ovo sto sam danas cuo je cisti nadrealizam i dno dna.

A pouzdano je tacno jer mi je ovo rekao rezignirani vlasnik jedne vlasicke vikendice (imao je gore vikendicu i prije rata).

Naime, po njegovoj prici kriminalci iz travnickog urbanizma su rekli da ce se uskoro snimiti "zateceno stanje" i sve sto je vec izgradjeno - dobit ce dozvole. A sve nakon toga ce, biva, biti bespravno.
Zato je ove godine bila tolika zurba.
Ali ima tu jedan mali problem - inspektori ne mogu stici da ucrtaju sve nove vikendice!
Domucurni vlasnici su se i tu dosjetili. Navodno - sami sebi sloze nekakvu prijavu (ili jedan drugom) samo da izvuku inspektora na lokaciju.
On uradi svoj poso (neka kaznica ili rjesenje) ali ono sto je u svemu najvaznije - UCRTA tu vikendicu koja prije nije postojala!

Sta velite na ovo?

mirness

Post by mirness » 12/12/2006 17:37

mudro mudro

tueg

Post by tueg » 15/12/2006 15:45

Babanovac jeste dobrano nacet, ali ne i sama planina vlasic koja zauzima ogromnu povrsinu. Sigurno da se nijedna vikendica ne nalazi na samoj stazi, to su gluposti. Tacno je da je plato babanovca arhitektonski narusen, ali to sto neki govore da su vikendice na stazi su gluposti. Vikendice se nalaze na duzini od otprilike 600 m duzine lifta babanovac I i II, a ostale staze su netaknute. Ionako ce u buducnosti staze izaci na vrh tako da to uopste stoji. To da se gradi sto treba i ne treba i gdje treba i ne treba, to je nazalost tacno. Tesko je nas mentalitet promijeniti

chupson

#32 . . .

Post by chupson » 17/12/2006 00:02

VI MALO SVI SERETE!

IMA LJUDI KOJI VEC GODINAMA VRISTE OKO TE DIVLJE GRADNJE, BILO JE PRILOGA NA JEBENIH 60 MINUTA, A SAD KAD JE VASIM GUZICAMA DOPIZDILO ONDA KAO - " Trebalo je to rijesiti..."

SERETE.

_BosanaC

#33 Re: . . .

Post by _BosanaC » 17/12/2006 10:31

chupson wrote:VI MALO SVI SERETE!

IMA LJUDI KOJI VEC GODINAMA VRISTE OKO TE DIVLJE GRADNJE, BILO JE PRILOGA NA JEBENIH 60 MINUTA, A SAD KAD JE VASIM GUZICAMA DOPIZDILO ONDA KAO - " Trebalo je to rijesiti..."

SERETE.
Smanji dozivljaj :oops:

shin
Been thanked: 4 times

Post by shin » 17/12/2006 10:38

ImageImageImage

Bosnjak je zajebana sorta, gdje se god prizemlji uvijek isto sranje. Nece svoje dvoriste da sredi a kamo li kad ode na izlet.

Forsaken
Been thanked: 1 time

Post by Forsaken » 17/12/2006 10:45

Davno sam bio na vlasicu bilo je pravo fino. Imal ko kake slike devastacije?

laguna

Post by laguna » 18/12/2006 14:56

nesvrstan wrote:Ovo sto sam danas cuo je cisti nadrealizam i dno dna.

A pouzdano je tacno jer mi je ovo rekao rezignirani vlasnik jedne vlasicke vikendice (imao je gore vikendicu i prije rata).

Naime, po njegovoj prici kriminalci iz travnickog urbanizma su rekli da ce se uskoro snimiti "zateceno stanje" i sve sto je vec izgradjeno - dobit ce dozvole. A sve nakon toga ce, biva, biti bespravno.
Zato je ove godine bila tolika zurba.
Ali ima tu jedan mali problem - inspektori ne mogu stici da ucrtaju sve nove vikendice!
Domucurni vlasnici su se i tu dosjetili. Navodno - sami sebi sloze nekakvu prijavu (ili jedan drugom) samo da izvuku inspektora na lokaciju.
On uradi svoj poso (neka kaznica ili rjesenje) ali ono sto je u svemu najvaznije - UCRTA tu vikendicu koja prije nije postojala!

Sta velite na ovo?
To ti je mislim tacna informacija,jer sam i ja imao vikendicu prije rata i imam je i sada,ali kad sam isao nedavno u Travnik da izvadim papire o vlasnistvu(zk izvadak i jos nesto,jbg zaboravio sam),jer mi je trebalo zbog necega,doslo je do iznenadjenja,naravno sa moje strane,jer zaposleni koji radi na tom mjestu u Opstini Travnik,rekao mi je da zbog poznatih desavanja prije nekih destak godina(mislio covjek na rat),arhiva je navodno izgubljena(valjda izgorila u toku rata),tako da oni nemaju niti jednu vikendicu upisanu u svojoj arhivi.
Ovo su 100% namjerno uradili,da bi novokomponovana "gospoda" dobila ispravne papire za dosadasnju izgradnju.
P.S.Mora se priznati da je plan odlicno smisljen.

chupson

#37 . . .

Post by chupson » 18/12/2006 16:53

Nisu to samo gore novokomponovana gospoda. Nema cega nema. Od mafije pa dalje.

Kada su urbanisticki inspektori krenuli na Vlasic (dakle sjeli u auto), sefu je zazvonio telefon i rekli su, doslovno: "Ko dodje ovamo gore, nece se vratiti kuci, ako i kuca bude citava..."

quantum

Post by quantum » 18/12/2006 17:07

tueg wrote:Babanovac jeste dobrano nacet, ali ne i sama planina vlasic koja zauzima ogromnu povrsinu. Sigurno da se nijedna vikendica ne nalazi na samoj stazi, to su gluposti. Tacno je da je plato babanovca arhitektonski narusen, ali to sto neki govore da su vikendice na stazi su gluposti. Vikendice se nalaze na duzini od otprilike 600 m duzine lifta babanovac I i II, a ostale staze su netaknute. Ionako ce u buducnosti staze izaci na vrh tako da to uopste stoji. To da se gradi sto treba i ne treba i gdje treba i ne treba, to je nazalost tacno. Tesko je nas mentalitet promijeniti
Zao mi je samo sto nisam slikao stazu i vikendice/kuce na stazi i kucicu za pse na toj istoj stazi i tor na toj istoj stazi pa da onda trazim izvinjenje.
To da ima vikendica po pored same staze, i da staza prelazi preko lokalne ceste to nije nista novo.
Takodjer sam cuo ovo sto su neki vec napisali da je fol ove godine zakopati temelj gdje ti dusha zeli jer se slijedece godine legalizuje gradnja pa kao nakon toga vishe nema gdje ko hoce. Ko je jamio jamio.

DUREX

Post by DUREX » 18/12/2006 17:56

Steta onolikih sto su ginuli za ove razne vrleti po Bosni, da bi sada Terzici i ostali SDA babuni mogli da unistavaju ovo sto je ostalo. nije im dosta sto su od gradova svojim primitivizmom i zatucanoscu napravili kasabe i selendre, pa bi malo i planine da jebu.

Joj, da nas hoce onaj asteroid pomesti, al' sve do jednog!!!!!

Bio sam nedavno gore i vidio onaj uzas...stvarno smo stoka kakve nema. Znaci, onakav odnos prema vlastitoj zemlji i okolini karakteristican je samo za nas.

Cenzurisano :oops:

Post Reply