Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#401 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by jednonogi_Jack »

erosbosanceros wrote: 28/07/2021 16:13 Kako mi bude toplo oko srca kad se neki forumas pun sovinizma kobajagi krene brinuti o tebi i tvom narodu :-D

Skorim ulaskom u Schengen promet roba do Dubrovnika bez Peljeskog mosta bio bi izuzetan izazov i to je primarni razlog zasto se most gradi. Most nikad ne bi postao EU projekt, da je njegova jedina svrha strateski interes RH, tj izbijanje poluge moci iz ruku Bih i smanjenje guzve od sat vremena u par mjeseci tijekom citave godine. Tek kad je postalo jasno da ce Hrvatska uci u Schengensku zonu, EU je stala iza projekta. Stvarno trebas biti slijepac da to ne vidis...

Pouceni iskustvom visedesetljetne gradnje jos uvijek nedovrsenog koridora vc, su cak i u Hrvatskoj shvatili da od JJ autoceste koja bi prolazila kroz Bih nema apsolutno nista. Unutar sljedecih 10 godina, Republika Hrvatska treba sagraditi autocestu od Peljesca do Dubrovnika, pa kad i ako CG napravi autocestu, spojiti se na nju zaobilazeci Bih i nepotreban granicni prijelaz. Time bi se citava Albanija, CG, i dobar dio Grcke i Makedonije prebacio na Dalmatinu koja bi "prodisala" punim plucima, poput autoceste Zagreb - Beograd koja je tranzitna za citavu jugoistocnu Europu.

Nekih 40 kilometara do Dubrovnika i otprilike isto toliko od Rijeke do Zute lokve i Hrvatska je gotova sto se tice gradnje autocesta. S obzirom da ni CG ne zuri s autocestama, ova kod Rijeke je po meni veci prioritet, ali bito je da se gradi


Image
Nikad ti tu autocestu nećeš vidjeti. Preskupo.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#402 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by exliberal-ex »

Fakat nekontam pojedince na ovom forumu

Umjesto da jebu mater svaki dan onima sto nisu u stanju napravit posten auto put kroz Bosnu za 20 godina , sto naprave i otvore zaobilaznicu koja nema dozvolu, sto nisu u stanju asfaltirat ulice kako treba, sto pokradose novac od akciza pa umjesto da ga trose na puteve oni ga trose na ko zna sta oni se nasli pametovat hrvatskoj.....koliko treba biti lud pa zamjerat sto hrvatska spaja svoju drzavu?

Sta su trebali da prodje jos 20 godina dok neko konacno uradi nesto konkretno...sto bi hrvatska investirala u izgradnju kroz Neum kad im je bolje ova opcija gdje otvaraju Peljesac i jos bolji pristup Korculi svojim turistima.

Sa druge strane sta je Bosna uradila ....naprave proslavu kad se izlije jedan stub za most...zalosno
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#403 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Haris033 »

jednonogi_Jack wrote: 28/07/2021 23:17
Haris033 wrote: 28/07/2021 18:42

Pa eto ti ga od Ploča do Dubrovnika, preko Peljesca. Oni su već raskopali veći dio Pelješca. Ozbiljno rade na izgradnji ap. I sam sam nedavno prolazio i uvjerio se u ozbiljnost radova. :izet:
Prave brzu cestu, ne autoput.
Znaci, besplatno, isto kao autoput, samo bez zaustavne trake?
Bas me zanima da li će neko ići od Ploča do CG i Albanije autoputem (ako se ikada napravi), ili nastaviti brzom cestom do Dubrovnika i dalje, a čija izgradnja će biti završena već iduće godine :?
Sada je sve do CG, Albanije i Grčke. Hrvati su svoj dio posla još malo pa završili.
Mi autoput od Bijače do Svilaja nećemo imati još za 15 godina, a pričamo o JJ koridoru…
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#404 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Truba »

Cestitke europljanima
Kad most proradi treba pocet odbrojavat kace bih u eu
I usporediti misljenja
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#405 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by nosara »

Image
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#406 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by °u° »

exliberal-ex wrote: 29/07/2021 02:40 Fakat nekontam pojedince na ovom forumu

Umjesto da jebu mater svaki dan onima sto nisu u stanju napravit posten auto put kroz Bosnu za 20 godina , sto naprave i otvore zaobilaznicu koja nema dozvolu, sto nisu u stanju asfaltirat ulice kako treba, sto pokradose novac od akciza pa umjesto da ga trose na puteve oni ga trose na ko zna sta oni se nasli pametovat hrvatskoj.....koliko treba biti lud pa zamjerat sto hrvatska spaja svoju drzavu?

Sta su trebali da prodje jos 20 godina dok neko konacno uradi nesto konkretno...sto bi hrvatska investirala u izgradnju kroz Neum kad im je bolje ova opcija gdje otvaraju Peljesac i jos bolji pristup Korculi svojim turistima.

Sa druge strane sta je Bosna uradila ....naprave proslavu kad se izlije jedan stub za most...zalosno
Drug moj kod nas su svečana otvaranja kontejnera, trotoara... Pa svečano uklanjanje naplatnih kućica, svakako besmisleno postavljenih... https://avaz.ba/vijesti/bih/599088/u-ka ... -kontejner
https://www.faktor.ba/vijest/u-bih-srbi ... ta-/100046
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#407 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by °u° »

Black swan wrote: 29/07/2021 06:12 Cestitke europljanima
Kad most proradi treba pocet odbrojavat kace bih u eu
I usporediti misljenja
Kad, prije ako ikad, završimo autoput, nas će putno zaobići sa svih strana
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#408 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Truba »

Mislim da bih srbija i kosovo
Nece nikad u eu
.ugurat ce cg i albaniju i to je to
Za ovu generaciju
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#409 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Porodice Foht »

Cestitke susjedima na zavrsetku Peljeskog mosta!
Jedino me zbunio novinar koji tvrdi “da ce sada put za Dubrovnik biti kraci za dva sata”! :? :shock:
Kako?
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#410 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by °u° »

Porodice Foht wrote: 29/07/2021 07:01 Cestitke susjedima na zavrsetku Peljeskog mosta!
Jedino me zbunio novinar koji tvrdi “da ce sada put za Dubrovnik biti kraci za dva sata”! :? :shock:
Kako?
Bezbeli bez zaebancija na granicama. Vjerovatno su to računali
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#411 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by sumirprimus »

Ljudi/ turisti ce izbjegavati granice, eu i hrv mogu bez nas, mi bez njih tesko.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#412 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by high_volume »

°u° wrote: 29/07/2021 07:07
Porodice Foht wrote: 29/07/2021 07:01 Cestitke susjedima na zavrsetku Peljeskog mosta!
Jedino me zbunio novinar koji tvrdi “da ce sada put za Dubrovnik biti kraci za dva sata”! :? :shock:
Kako?
Bezbeli bez zaebancija na granicama. Vjerovatno su to računali
Pa mora se nečim opravdati ova megalomanska investicija. Most je volja Hrvatske države, ali potpuno nepotreban projekat. Njegov cilj je, eto, kraće putovanje do Dubrovnika, ali nije stvarno. Cilj postojanja ovog mosta je "nezavisnost" od BiH, izbjegavanje granica, itd. i priprema za izmjenu ugovora sa BiH o nesmetanom prolazu do luke Ploče. Nije na granicama bilo zadržavanje dulje od 20-tak minuta na obe granice, i to sve hirom hrvatske strane. BiH graničari najčešće i ne gledaju isprave. Ali, to se ne spominje :-)

Najveća šteta ovim mostom će biti "urbanizacija" Pelješca. Sva njegova čista priroda, nenaseljenost i ljepota, za nekoliko godina neće biti takva :-)
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#413 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Porodice Foht »

high_volume wrote: 29/07/2021 08:07
°u° wrote: 29/07/2021 07:07

Bezbeli bez zaebancija na granicama. Vjerovatno su to računali
Pa mora se nečim opravdati ova megalomanska investicija. Most je volja Hrvatske države, ali potpuno nepotreban projekat. Njegov cilj je, eto, kraće putovanje do Dubrovnika, ali nije stvarno. Cilj postojanja ovog mosta je "nezavisnost" od BiH, izbjegavanje granica, itd. i priprema za izmjenu ugovora sa BiH o nesmetanom prolazu do luke Ploče. Nije na granicama bilo zadržavanje dulje od 20-tak minuta na obe granice, i to sve hirom hrvatske strane. BiH graničari najčešće i ne gledaju isprave. Ali, to se ne spominje :-)

Najveća šteta ovim mostom će biti "urbanizacija" Pelješca. Sva njegova čista priroda, nenaseljenost i ljepota, za nekoliko godina neće biti takva :-)
Pa ja. Kakva dva sata ustede,kakvi bakraci!
PM72
Posts: 17624
Joined: 30/04/2012 16:54

#414 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by PM72 »

Naravno da je glupost kako se put do Dubrovnika skraćuje dva sata.Ako nema gužve na granici mišljenja sam da bi prije došao preko Neuma nego preko Pelješca.Ali je da most dobar i koristan :thumbup: Ja recimo više nikad neću ići u i preko Neuma.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#415 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Kiki_Musampa »

Black swan wrote: 29/07/2021 06:53 Mislim da bih srbija i kosovo
Nece nikad u eu
.ugurat ce cg i albaniju i to je to
Za ovu generaciju
Srbija i Kosovo da riješe granice,i smire retoriku,idu 100% u EU. Mi,nikada nazalost
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#416 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by problemnatravunu »

Voziti pravo kroz Neum i BiH je neuporedivo brže kad nisu gužve u sezoni, medjutim u špici sezone kad se Neum defakto zablokira autima i autobusima, most i dalje preko Pelješca je spas, i to ne samo za one koji samo tranzitiraju, nego i za stanovnike i goste Neuma....
Jeste li ikad doživjeli prometni kolaps u Neumu?
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#417 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by jednonogi_Jack »

Porodice Foht wrote: 29/07/2021 08:21
high_volume wrote: 29/07/2021 08:07

Pa mora se nečim opravdati ova megalomanska investicija. Most je volja Hrvatske države, ali potpuno nepotreban projekat. Njegov cilj je, eto, kraće putovanje do Dubrovnika, ali nije stvarno. Cilj postojanja ovog mosta je "nezavisnost" od BiH, izbjegavanje granica, itd. i priprema za izmjenu ugovora sa BiH o nesmetanom prolazu do luke Ploče. Nije na granicama bilo zadržavanje dulje od 20-tak minuta na obe granice, i to sve hirom hrvatske strane. BiH graničari najčešće i ne gledaju isprave. Ali, to se ne spominje :-)

Najveća šteta ovim mostom će biti "urbanizacija" Pelješca. Sva njegova čista priroda, nenaseljenost i ljepota, za nekoliko godina neće biti takva :-)
Pa ja. Kakva dva sata ustede,kakvi bakraci!
Uh hoće to biti merak, kreneš u 16 i 35 iz Ploča i eto te u 16 i 30 u Dubrovniku.
Ko Marty McFly
Image
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#418 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by studiorum_tuzlaensis »

Kakva Srbija i EU...

EU je kršćanska zajednica, a ne pravoslavna ili muslimanska, shvatite to više. Ušao je ko je trebao, nismo interesantni nikome osim Arapima i u hrvatsko srpskom potkusurivanju.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 29/07/2021 11:01, edited 1 time in total.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#419 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by jednonogi_Jack »

Haris033 wrote: 29/07/2021 05:51
jednonogi_Jack wrote: 28/07/2021 23:17
Prave brzu cestu, ne autoput.
Znaci, besplatno, isto kao autoput, samo bez zaustavne trake?
Bas me zanima da li će neko ići od Ploča do CG i Albanije autoputem (ako se ikada napravi), ili nastaviti brzom cestom do Dubrovnika i dalje, a čija izgradnja će biti završena već iduće godine :?
Sada je sve do CG, Albanije i Grčke. Hrvati su svoj dio posla još malo pa završili.
Mi autoput od Bijače do Svilaja nećemo imati još za 15 godina, a pričamo o JJ koridoru…
Nisu četri trake nego dvije. Cesta je ravna i po planovima je bilo da će biti dozvoljeno 100 km/h.
Doći će do Doli i to je to. Od Doli do Dubrovnika upitnik. Autocesta je preskupa, a pitanje je kako bi i neku brzu cestu financirali. Europa neće sigurno.
PM72
Posts: 17624
Joined: 30/04/2012 16:54

#420 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by PM72 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 29/07/2021 11:00 Kakva Srbija i EU...

EU je kršćanska zajednica, a ne pravoslavna ili muslimanska, shvatite to više. Ušao je ko je trebao, nismo interesantni nikome osim Arapima i u hrvatsko srpskom potkusurivanju.
Grčka,Bugarska i Rumunija su pravoslavne zemlje...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24375
Joined: 08/09/2005 20:08

#421 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Haris.ba »

jednonogi_Jack wrote: 29/07/2021 11:01 Nisu četri trake nego dvije. Cesta je ravna i po planovima je bilo da će biti dozvoljeno 100 km/h.
Doći će do Doli i to je to. Od Doli do Dubrovnika upitnik. Autocesta je preskupa, a pitanje je kako bi i neku brzu cestu financirali. Europa neće sigurno.
Pa zar nisu planirali 4 trake po Peljescu? Isti profil ko most?

Nije valjda da prave magistralnu cestu?

I zar nisu 4 trake do mosta od spoja na autoputu?
User avatar
Filter
Posts: 7961
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#422 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Filter »

od zatona doli do dubrovnika cesta je odlicna. mislim da je ogranicenje 80, ali domorodci to svakako ne ybu ni 5 posto. voze ko manijaci, kao i na cijelom peljescu
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#423 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by stubrijez »

Da zaokruzimo, most je gotov. Ovaj projekat predstavlja zadnji ekser u sanduk za BiH. Projekt EU, dakle definivno dizanje ruku europske zajednice od nase kvazidrzave, lakse zaobic vec se zajebavata sa divljacima. Jos jedan razlog da se zamislimo...
Bodkin
Posts: 21505
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#424 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Bodkin »

high_volume wrote: 29/07/2021 08:07
°u° wrote: 29/07/2021 07:07

Bezbeli bez zaebancija na granicama. Vjerovatno su to računali
Pa mora se nečim opravdati ova megalomanska investicija. Most je volja Hrvatske države, ali potpuno nepotreban projekat. Njegov cilj je, eto, kraće putovanje do Dubrovnika, ali nije stvarno. Cilj postojanja ovog mosta je "nezavisnost" od BiH, izbjegavanje granica, itd. i priprema za izmjenu ugovora sa BiH o nesmetanom prolazu do luke Ploče. Nije na granicama bilo zadržavanje dulje od 20-tak minuta na obe granice, i to sve hirom hrvatske strane. BiH graničari najčešće i ne gledaju isprave. Ali, to se ne spominje :-)

Najveća šteta ovim mostom će biti "urbanizacija" Pelješca. Sva njegova čista priroda, nenaseljenost i ljepota, za nekoliko godina neće biti takva :-)
Ovo drugacije receno bh granicari ne rade svoj posao, a hrvatski rade. Cuj granicari ne gledaju isprave. Tito te jebo. Mozda su zato jedni u eu, a drugi van

I ja sam licno bio nekoliko puta duze od 20 min na granici.

A sve i da skrse prirodu peljesca i da je nepotreban projekat, njihove pare i njihova drzava. Ja apsolutno mogu shvatiti zasto zele da spoje drzavu svojom teritorijom. Ko zna sta ce biti u buducnosti
Bodkin
Posts: 21505
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#425 Re: Pelješki most! Zahuktala se izgradnja! BiH i HR!

Post by Bodkin »

PM72 wrote: 29/07/2021 11:03
studiorum_tuzlaensis wrote: 29/07/2021 11:00 Kakva Srbija i EU...

EU je kršćanska zajednica, a ne pravoslavna ili muslimanska, shvatite to više. Ušao je ko je trebao, nismo interesantni nikome osim Arapima i u hrvatsko srpskom potkusurivanju.
Grčka,Bugarska i Rumunija su pravoslavne zemlje...
:D :thumbup:
A da ne govorimo kako je cijela skandinavija ateisticka ili koliko francuzi ne jebu “krscansku zajednicu”
Glupost
Post Reply