Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4726 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

printy4911 wrote: 07/10/2021 10:16
deogest wrote: 06/10/2021 14:05 Ugl, smijesno je ovo sto rade realno. Prvo su ljudi cekali po 2-3 godine na termin, pa im to propadalo zbog korone nakon toliko cekanja a poslodavci otkazivali. Sad ovo daju 3 min, 2 minute stranica ne radi.

Glupani znaju da ce naletit 100k ljudi a ne mogu jaci hosting stavit. :lol:
Ne da je smiješno, već jedan teški oblik iživljavanja nad građanima BiH. Lakše je Palestincima proći kroz onaj zid sa bodljikavom žicom i na teritoriji pod kontrolom Izraela dobiti posao. Uostalom ovo je i dvodecenijski oblik diskriminacije ako uzmemo u obzir da građani BiH sa hrvatskom putovnicom jednostavno samo treba da se pojave u Njemačkoj i da nađu posao. Do 2011. nije se moglo nikako putovati preko Šengen granice. Prođe život dok nam se nešto riješi. Bojim se da će ono što je nas bosance trlo da se prenese na našu djecu, Optimistička pretpostavka za ulazak u EU je 2030. Haloo!

Ja bih da pitam Dodika, Bakira, Komšiča i napose Turkovićku, kakav je zaboga ovo odnos njemačke administracije prema građanima BiH koje oni predstavljaju. Čovića se nema šta pitati ... njegovi su viša rasa.
Pa ja ih u neku ruku razumijem, jer nekvalifikovani mogu otici tamo bez jezika, diplome, iceg. Skupis 3-4 milje za prvi mjesec i deri. Pa zamislite da ukinu tu vize ili da puste termine po sat vremena, ne znam da bi iko imao ugasit svjetlo u Bosni.

Al opet, krojis nekom sudbinu radi 2 minute, i to je supacki. Sta ti ja znam.
printy4911
Posts: 89
Joined: 05/10/2013 12:33

#4727 Re: Viza za Njemacku

Post by printy4911 »

deogest wrote: 07/10/2021 13:19 Pa ja ih u neku ruku razumijem, jer nekvalifikovani mogu otici tamo bez jezika, diplome, iceg. Skupis 3-4 milje za prvi mjesec i deri. Pa zamislite da ukinu tu vize ili da puste termine po sat vremena, ne znam da bi iko imao ugasit svjetlo u Bosni.

Al opet, krojis nekom sudbinu radi 2 minute, i to je supacki. Sta ti ja znam.
Ma ne razumijem ih, osim ako se iza toga ne krije ksenofobija, neka politika ili šta već a ovamo plaču za radnicima.

Pa sada u BiH nema sve skupa 2 miliona Srba i Bošnjaka koje puštaju kroz iglene uši a širom su otvorili vrata npr. Rumunima kojih je 20 miliona.

Ko će gasiti svijetlo u Bosni briga me, neka o tome razmišljaju oni koji imaju koristi od ove države. Jedan je život, brinem o sebi i svojoj porodici, o egzistenciji a o budućnosti BiH neka se sekiraju ovi namještenici sa platama od par hiljada KM.

I ja bi u Berlin. Da radim, ne da se drogiram i obilazim diskoteke ....
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4728 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

Slazem se, ko god moze neka napusti ovu nazovi zemlju, sa potpuno urusenim i nikakvim sistemom. Nije to vise ni do para.

Ako ste mlada osoba, ko zelite ustati ujutru i normalno odraditi 8 sati smjenu, imati vikende, placene prekovremene, bozicnicu, 13 platu, placeno bolovanje, proputovati vrlo lako Europu i svijet, jesti kvalitetniju a jos i jeftiniju hranu, imati besplatno zdravstvo i mijenjati poslove bez ikakvih ogranicenja, onda tu nema cekanja.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4729 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 07/10/2021 14:01 Slazem se, ko god moze neka napusti ovu nazovi zemlju, sa potpuno urusenim i nikakvim sistemom. Nije to vise ni do para.

Ako ste mlada osoba, ko zelite ustati ujutru i normalno odraditi 8 sati smjenu, imati vikende, placene prekovremene, bozicnicu, 13 platu, placeno bolovanje, proputovati vrlo lako Europu i svijet, jesti kvalitetniju a jos i jeftiniju hranu, imati besplatno zdravstvo i mijenjati poslove bez ikakvih ogranicenja, onda tu nema cekanja.
Jeste bolje, tu nema sumnje.
Da je bas tako kako si opisao, i nije :mrgreen:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4730 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 07/10/2021 14:03
deogest wrote: 07/10/2021 14:01 Slazem se, ko god moze neka napusti ovu nazovi zemlju, sa potpuno urusenim i nikakvim sistemom. Nije to vise ni do para.

Ako ste mlada osoba, ko zelite ustati ujutru i normalno odraditi 8 sati smjenu, imati vikende, placene prekovremene, bozicnicu, 13 platu, placeno bolovanje, proputovati vrlo lako Europu i svijet, jesti kvalitetniju a jos i jeftiniju hranu, imati besplatno zdravstvo i mijenjati poslove bez ikakvih ogranicenja, onda tu nema cekanja.
Jeste bolje, tu nema sumnje.
Da je bas tako kako si opisao, i nije :mrgreen:
Zavisi gdje radis i za sta se odlucis, kad tek dodjes naravno da nije. Ali ovo sto sam gore naveo, nije nikakva privilegija nego normalan zivot. Kupiti komad odjece, obuce, platiti racune i rezije a da se ne mislis koliko ces dati, po meni to spada u normalan zivot. A da za vikend raspalis vozom (jer imas mjesecnu kartu) gdje god zelis, na tipa 2 dana, isto tako nije privilegija nego sasvim normalan zivot.

Privilegija je audi od 100k eura.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#4731 Re: Viza za Njemacku

Post by tandmand »

Još i ovo: mnogi koji se prijavljuju kao nekvalifikovani nisu u to i u stvarnosti.
Jer nema se vremena da bi se učilo i polagalo B2, C1
nema se vremena za nostrifikaciju diplome (čuo sam za slučaj da osoba čeka 4 godine da joj priznaju diplomu)
nema se vremena za traženje posla sa tom diplomom
đaba ti diploma ako je pedagoška, novinarstvo, pravo i slično.

Vrijeme curi, ljudima treba bilo kakav iole plaćen posao u Njemačkoj i to je ono daj šta daš: "eto. nekvalifikovan sam i pusti me".
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4732 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

tandmand wrote: 07/10/2021 14:09 Još i ovo: mnogi koji se prijavljuju kao nekvalifikovani nisu u to i u stvarnosti.
Jer nema se vremena da bi se učilo i polagalo B2, C1
nema se vremena za nostrifikaciju diplome (čuo sam za slučaj da osoba čeka 4 godine da joj priznaju diplomu)
nema se vremena za traženje posla sa tom diplomom
đaba ti diploma ako je pedagoška, novinarstvo, pravo i slično.

Vrijeme curi, ljudima treba bilo kakav iole plaćen posao u Njemačkoj i to je ono daj šta daš: "eto. nekvalifikovan sam i pusti me".
Zato sto je vani to i nevazno. Sta ce ti diploma? Da radis na minimalcu i imas nekih 1200 eura neto, i da imas partnera, zenu, djevojku koja ima jos toliko a zivite u manjem gradu, sta ti treba vise? A uvijek mozes naci jos neki usput posao par sati. CCA 2400 eura neto? Nek ti na kiriju, rezije i hranu ode 1200, ti imas jos bar 1000 eura sa strane da trosis i usparas.

Ponavljam, rijec je o minimalcu, tipa 10 eura bruto kad imas platu na nekih 170 sati. A logicno da ces za godinu ili vise napredovat, promijenit posao i tako.

Nasim ljudima koji sami idu tamo za takvu cifru i biraju recimo Minhen, logicno da nemas zivota kad sve poplacas, gdje je soba po 600-700 eura. Ali vec u dvoje se itekako moze kvalitetno zivjeti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4733 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 07/10/2021 14:05
skafiskafsnjak wrote: 07/10/2021 14:03

Jeste bolje, tu nema sumnje.
Da je bas tako kako si opisao, i nije :mrgreen:
Zavisi gdje radis i za sta se odlucis, kad tek dodjes naravno da nije. Ali ovo sto sam gore naveo, nije nikakva privilegija nego normalan zivot. Kupiti komad odjece, obuce, platiti racune i rezije a da se ne mislis koliko ces dati, po meni to spada u normalan zivot. A da za vikend raspalis vozom (jer imas mjesecnu kartu) gdje god zelis, na tipa 2 dana, isto tako nije privilegija nego sasvim normalan zivot.

Privilegija je audi od 100k eura.
Samo.kazem, nije idealno...ali da je mnoooogo.bolje nego dole, jeste.

Ev ja.npr nemam.vikende :mrgreen:
Nemam.prekovremenih jer ih ne radim... Radim u smjenama . Al ajde dobijem plan za citavu godinu kad radim,.kada ne i.koju smjenu. Za sve se gleda cijena, vjeruj. Nije isto platiti komad odjece 20eur i 200eur. Al opet, to.je neki.princip...

Al et... Dosao sam prije 2 godine, u istoj sam firmi... Plata je veca za nekih 400eur u odnosu na pocetak.... Da nije korone , bila bi i vise...
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4734 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 07/10/2021 14:25
deogest wrote: 07/10/2021 14:05

Zavisi gdje radis i za sta se odlucis, kad tek dodjes naravno da nije. Ali ovo sto sam gore naveo, nije nikakva privilegija nego normalan zivot. Kupiti komad odjece, obuce, platiti racune i rezije a da se ne mislis koliko ces dati, po meni to spada u normalan zivot. A da za vikend raspalis vozom (jer imas mjesecnu kartu) gdje god zelis, na tipa 2 dana, isto tako nije privilegija nego sasvim normalan zivot.

Privilegija je audi od 100k eura.
Samo.kazem, nije idealno...ali da je mnoooogo.bolje nego dole, jeste.

Ev ja.npr nemam.vikende :mrgreen:
Nemam.prekovremenih jer ih ne radim... Radim u smjenama . Al ajde dobijem plan za citavu godinu kad radim,.kada ne i.koju smjenu. Za sve se gleda cijena, vjeruj. Nije isto platiti komad odjece 20eur i 200eur. Al opet, to.je neki.princip...

Al et... Dosao sam prije 2 godine, u istoj sam firmi... Plata je veca za nekih 400eur u odnosu na pocetak.... Da nije korone , bila bi i vise...
Zavisi sve gdje radis. Recimo ovi sto odu u DHL imaju tezi posao, ali je to drzavna njemacka firma, zato imaju 13 platu, vikende i ostalo. Moze se mijenjati lako posao i napredovat. Ne ostane niko 5 godina u Meku. Bitno je samo na ulaznu vizu, dodjes i ostalo je na tebi, drzava ti da prilike. Za odjecu i nema potrebe davati 200 eura, odes u Primark i takve i lagano nadjes svasta jeftino. :mrgreen: :izet:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4735 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 07/10/2021 14:44
skafiskafsnjak wrote: 07/10/2021 14:25

Samo.kazem, nije idealno...ali da je mnoooogo.bolje nego dole, jeste.

Ev ja.npr nemam.vikende :mrgreen:
Nemam.prekovremenih jer ih ne radim... Radim u smjenama . Al ajde dobijem plan za citavu godinu kad radim,.kada ne i.koju smjenu. Za sve se gleda cijena, vjeruj. Nije isto platiti komad odjece 20eur i 200eur. Al opet, to.je neki.princip...

Al et... Dosao sam prije 2 godine, u istoj sam firmi... Plata je veca za nekih 400eur u odnosu na pocetak.... Da nije korone , bila bi i vise...
Zavisi sve gdje radis. Recimo ovi sto odu u DHL imaju tezi posao, ali je to drzavna njemacka firma, zato imaju 13 platu, vikende i ostalo. Moze se mijenjati lako posao i napredovat. Ne ostane niko 5 godina u Meku. Bitno je samo na ulaznu vizu, dodjes i ostalo je na tebi, drzava ti da prilike. Za odjecu i nema potrebe davati 200 eura, odes u Primark i takve i lagano nadjes svasta jeftino. :mrgreen: :izet:
Nisam napomeno, imam i ja Bozicnicu... Jbg kao.nekvalifikovan ubrzo.mogu oko 1900 do.2000 zaraditi ..smatram da nije lose.
Mozes napredovati ali jezik prvo.

Ne znam da li zivis u Deu...ali ja pricam iz licnog iskustva. Kovao sam ih za zvijezde...ali nije sve tako bajno. Ne kazem da ne valja, ali nije bajno kao sto sam mislio
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4736 Re: Viza za Njemacku

Post by escobar__ »

tandmand wrote: 07/10/2021 14:09 Još i ovo: mnogi koji se prijavljuju kao nekvalifikovani nisu u to i u stvarnosti.
Jer nema se vremena da bi se učilo i polagalo B2, C1
nema se vremena za nostrifikaciju diplome (čuo sam za slučaj da osoba čeka 4 godine da joj priznaju diplomu)
nema se vremena za traženje posla sa tom diplomom
đaba ti diploma ako je pedagoška, novinarstvo, pravo i slično.

Vrijeme curi, ljudima treba bilo kakav iole plaćen posao u Njemačkoj i to je ono daj šta daš: "eto. nekvalifikovan sam i pusti me".
Nije baš tako.

Ja sam odradio i nostrifikaciju i imam položen B1 jezika (imao i B2 ali je istekao). Igrom slučaja nemam radno iskustvo u struci i samim tim je posao jako teško (ako ne i nemoguće naći). Diploma nije pedagoška, novinarstvo i sl.

Zavisi sve ko je u kakvim govnima, nije baš ni puka ljenost u pitanju.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#4737 Re: Viza za Njemacku

Post by relax11 »

Da li neko zna jesu li dozvoljene posjete u Njemackoj na par dana, vakcinisan dva puta pfizer, isao bi avionom da li neko zna iz orve ruke ili je bio prije par dana i tako....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4738 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

relax11 wrote: 07/10/2021 18:49 Da li neko zna jesu li dozvoljene posjete u Njemackoj na par dana, vakcinisan dva puta pfizer, isao bi avionom da li neko zna iz orve ruke ili je bio prije par dana i tako....
Mislim da su dozvoljene posjete rodbini samo... Djeca kod roditelja ili obratno.

Nazovi ambasadu u Sarajevu za svaki slucaj

+387 33 565-300
michiganac
Posts: 4
Joined: 07/10/2021 18:44

#4739 Re: Viza za Njemacku

Post by michiganac »

Selam svima!

Moze neko da mi kaze koliko traje postupak obrade za tzv. (nacionalnu) "D-vizu" (Einreisevisum) za strucne kadrove (prema 'Fachkräfteeinwanderungsgesetz')?

Hvala!
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#4740 Re: Viza za Njemacku

Post by youngstarr »

...
Last edited by youngstarr on 08/10/2021 14:25, edited 1 time in total.
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#4741 Re: Viza za Njemacku

Post by youngstarr »

Kako više pretražujem na ovu temu sve sam više zbunjen, evo ako mi može neko objasniti samo, prijatelj mi je već dobio radnu dozvolu, trebao bih i ja sada poslati papire, zanima me sljedeće;

Ako sam ja njemcu poslao svoje papire za radnu dozvolu, on mi se kroz mjesec dva javlja kaže dobili smo je.
Za kakav termin ja predajem onda? Da li za zapadni balkan ili ima nešto drugo, jer nemam priznatu diplomu.

Ako se predaje za zb koja je onda svrha traženje poslodavca tamo? Ovo ne razumijem nikako.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4742 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

youngstarr wrote: 08/10/2021 14:24 Kako više pretražujem na ovu temu sve sam više zbunjen, evo ako mi može neko objasniti samo, prijatelj mi je već dobio radnu dozvolu, trebao bih i ja sada poslati papire, zanima me sljedeće;

Ako sam ja njemcu poslao svoje papire za radnu dozvolu, on mi se kroz mjesec dva javlja kaže dobili smo je.
Za kakav termin ja predajem onda? Da li za zapadni balkan ili ima nešto drugo, jer nemam priznatu diplomu.

Ako se predaje za zb koja je onda svrha traženje poslodavca tamo? Ovo ne razumijem nikako.
Od poslodavca valjda mozes samo ugovor dobiti.... Onda predajes na ambasadu. Dobijes vizu i onda odes u Deu
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#4743 Re: Viza za Njemacku

Post by youngstarr »

skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:29
youngstarr wrote: 08/10/2021 14:24 Kako više pretražujem na ovu temu sve sam više zbunjen, evo ako mi može neko objasniti samo, prijatelj mi je već dobio radnu dozvolu, trebao bih i ja sada poslati papire, zanima me sljedeće;

Ako sam ja njemcu poslao svoje papire za radnu dozvolu, on mi se kroz mjesec dva javlja kaže dobili smo je.
Za kakav termin ja predajem onda? Da li za zapadni balkan ili ima nešto drugo, jer nemam priznatu diplomu.

Ako se predaje za zb koja je onda svrha traženje poslodavca tamo? Ovo ne razumijem nikako.
Od poslodavca valjda mozes samo ugovor dobiti.... Onda predajes na ambasadu. Dobijes vizu i onda odes u Deu
Pa koja je svrha onda traženja tog ugovora ako ljudi i bez ičeg predaju za zb kao i ja? Ne razumijem
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4744 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

youngstarr wrote: 08/10/2021 14:31
skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:29

Od poslodavca valjda mozes samo ugovor dobiti.... Onda predajes na ambasadu. Dobijes vizu i onda odes u Deu
Pa koja je svrha onda traženja tog ugovora ako ljudi i bez ičeg predaju za zb kao i ja? Ne razumijem
Nek predaju, nikad nece dobiti vizu bez orginal ugovora kad idu na termin. Bez ugovora ne trebas zakazivati termin jer ulaznu vizu neces dobiti. Sto je i logicno, nece ljudi da im svaki sljam ulazi u drzavu i da spava po zeljeznickim stanicama.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4745 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

youngstarr wrote: 08/10/2021 14:31
skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:29

Od poslodavca valjda mozes samo ugovor dobiti.... Onda predajes na ambasadu. Dobijes vizu i onda odes u Deu
Pa koja je svrha onda traženja tog ugovora ako ljudi i bez ičeg predaju za zb kao i ja? Ne razumijem
Pa za svaku vizu ti treba neko pokrice, logicno. Ako.ces u posjetu, mora te neko pozvati i dokazati da te moze izdrzavati. Ako.ces radnu, moras ugovor pokazati, opet logicno.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4746 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:47
youngstarr wrote: 08/10/2021 14:31
Pa koja je svrha onda traženja tog ugovora ako ljudi i bez ičeg predaju za zb kao i ja? Ne razumijem
Pa za svaku vizu ti treba neko pokrice, logicno. Ako.ces u posjetu, mora te neko pozvati i dokazati da te moze izdrzavati. Ako.ces radnu, moras ugovor pokazati, opet logicno.
Ne kontam sta hoce, u posjetu? Pa mozes otic turisticki i bit tamo 90 dana, ne treba ti nikakva viza za to. Ali radit ne smijes, onda ides na radnu vizu. Kvalifikovanu ili ne, onda ide ZB.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4747 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 08/10/2021 14:48
skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:47

Pa za svaku vizu ti treba neko pokrice, logicno. Ako.ces u posjetu, mora te neko pozvati i dokazati da te moze izdrzavati. Ako.ces radnu, moras ugovor pokazati, opet logicno.
Ne kontam sta hoce, u posjetu? Pa mozes otic turisticki i bit tamo 90 dana, ne treba ti nikakva viza za to. Ali radit ne smijes, onda ides na radnu vizu. Kvalifikovanu ili ne, onda ide ZB.
Ma dobro, to je za Bosnu i jos neke zemlje. Ali mogu nas skinuti i suska se da hoce. Pa ce nam trebati viza i za dan.

Meni.majka hoce da dodje... Traze moj rodni , moju "licnu" Njemacku itd. Pretpostavljam malo zbog korone postrozili....
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4748 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:53
deogest wrote: 08/10/2021 14:48

Ne kontam sta hoce, u posjetu? Pa mozes otic turisticki i bit tamo 90 dana, ne treba ti nikakva viza za to. Ali radit ne smijes, onda ides na radnu vizu. Kvalifikovanu ili ne, onda ide ZB.
Ma dobro, to je za Bosnu i jos neke zemlje. Ali mogu nas skinuti i suska se da hoce. Pa ce nam trebati viza i za dan.

Meni.majka hoce da dodje... Traze moj rodni , moju "licnu" Njemacku itd. Pretpostavljam malo zbog korone postrozili....
Ma nece ukinuti, mozes se kretati kroz sengenski prostor normalno 90 dana. Osim za UK, za tamo ti treba i turisticka viza, da bi posjetio nekog.

2010 nama viza trebala i za Spaniju, za ekskurziju, 2011 vec jaran isao normalno bez ikakvih ogranicenja, 10 dana bili. :D

Sada da, zbog korone, ali uz potvrdu o vakcinaciji ili neg testom normalno udjes, provjereno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#4749 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 08/10/2021 14:55
skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:53

Ma dobro, to je za Bosnu i jos neke zemlje. Ali mogu nas skinuti i suska se da hoce. Pa ce nam trebati viza i za dan.

Meni.majka hoce da dodje... Traze moj rodni , moju "licnu" Njemacku itd. Pretpostavljam malo zbog korone postrozili....
Ma nece ukinuti, mozes se kretati kroz sengenski prostor normalno 90 dana. Osim za UK, za tamo ti treba i turisticka viza, da bi posjetio nekog.

2010 nama viza trebala i za Spaniju, za ekskurziju, 2011 vec jaran isao normalno bez ikakvih ogranicenja, 10 dana bili. :D

Sada da, zbog korone, ali uz potvrdu o vakcinaciji ili neg testom normalno udjes, provjereno.
Ja sam negdje citao da ce ukinuti tu privilegiju...iskreno, nadam se da nece. Lakse mojima da dodju...
canyon
Posts: 9
Joined: 12/02/2021 12:08

#4750 Re: Viza za Njemacku

Post by canyon »

deogest wrote: 08/10/2021 14:55
skafiskafsnjak wrote: 08/10/2021 14:53

Ma dobro, to je za Bosnu i jos neke zemlje. Ali mogu nas skinuti i suska se da hoce. Pa ce nam trebati viza i za dan.

Meni.majka hoce da dodje... Traze moj rodni , moju "licnu" Njemacku itd. Pretpostavljam malo zbog korone postrozili....
Ma nece ukinuti, mozes se kretati kroz sengenski prostor normalno 90 dana. Osim za UK, za tamo ti treba i turisticka viza, da bi posjetio nekog.

2010 nama viza trebala i za Spaniju, za ekskurziju, 2011 vec jaran isao normalno bez ikakvih ogranicenja, 10 dana bili. :D

Sada da, zbog korone, ali uz potvrdu o vakcinaciji ili neg testom normalno udjes, provjereno.
Molim te, vidim upucen si pa posavjetuj me, ne znam sta da radim. Mogu li preci granicu sa antigen testom, pozivnim pismom na razgovor za posao iz firme i ovom online prijavom? U nedoumici sam, sto scenarija u glavi ako me vrate. Drug mi je otisao istom metodom ali prije nego sto su nas stavili na ovu listu...
Post Reply