Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
ibizza
Posts: 4551
Joined: 05/06/2008 00:46

#4576 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

aka Enki wrote: 28/06/2021 01:00 Nije tacno to sto pisete.
Oni koji imaju skolu mogu i dan danas predavati za vizu.
Za nekvalifikovanu radnu snagu, tj. za ovo sto pita kolega forumas, da li moze predati za brzu postu, je zaustavljeno zbog pandemije i produze4no je do 2023. godine. Kad se steknu uslovi, pocece ponovo sa terminima. Ali je ograniceno na 25 000 prijava godisnje sa sve zemlje Zapadnog Balkana ukupno.
Nemojte siriti dezinformacije.
:thumbup: :thumbup:

tnx...
Giancarlo
Posts: 481
Joined: 26/12/2008 21:22

#4577 Re: Viza za Njemacku

Post by Giancarlo »

skafiskafsnjak wrote: 27/06/2021 23:07
jasko_ja wrote: 27/06/2021 23:04 Pa zar i do sada nisu mogli kvalifikovani. Trebalo bi sada da mogu svi.
Od ove godine su promjenili WB pravilo. Od sada samo kvalifikovani... Moras imati skolu... Ne mora to fakultet biti, ali mora biti kvalifikacija...
Nisam ovo upratio :? Jeli to bas sluzbeno ili mislimo da ce tako biti? Pitam jer ipak jos niko nije otisao po tom zakonu nakon sto je produzen, zbog korone. Ako imas kakav link bio bih zahvalan.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4578 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

aka Enki wrote: 28/06/2021 01:08 1. januara 2021. godine u Njemačkoj stupilo je na snagu novo Pravilo koje predstavlja produžetak aktuelno važećeg takozvanog Pravila za Zapadni Balkan. Time je Savezna vlada Njemačke omogućila da i poslije 2020. godine državljani Albanije, Bosne i Hercegovine, Kosova, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Srbije imaju privilegovan pristup njemačkom tržištu rada. To i dalje važi za svaku vrstu zaposlenja – neovisno o tome da li je kvalifikacija priznata. Produženje navedenog Pravila važi zaključno sa 2023. Preduslov za izdavanje vize ostaje i dalje pribavljanje saglasnosti Savezne agencije za rad.

Termini za podnošenje zahtjeva za vizu prema produženom Pravilu za Zapadni Balkan će biti dostupni čim budu ukinute mjere ograničenja ulaska u Njemačku radi pandemije i čim odgovarajuće vize ponovo budu mogle biti izdate. Željeni termini, za koje je registracija izvršena za vrijeme važenja dosadašnjeg Pravila za Zapadni Balkan, ne mogu više biti uzeti u obzir. To važi i za one termine koji su bili već dodijeljeni sa konkretnim datumom i vremenom, no nisu mogli biti realizovani radi zatvaranja odjela za vize zbog korone.

Eto za Makedoniju pocinju ponovo zato sto su im ukinute mjere ogranicenja ulaska u Njemacku, s tim da ce na pocetku izdavati samo termine za mjesec dana unaprijed pa ko ugrabi termin, ugrabi.
Nema liste cekanja od dvije godine.
Bez obzira jel.priznata kvalifikacija ili ne...ali.ipak KVALIFIKACIJA. Nekvalifikovani ne mogu !!!!!
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#4579 Re: Viza za Njemacku

Post by TDK-90 »

Portugal i Rusija na RKI crvenoj listi , zabrana letova, vozova i bus saobracaj
Tko ipak ode 14 dana karantena bez mogucnosti skracivanja , bio vakcinisan ili ne ili prebolovao bolest :-)

mislim da je pitanje dana kada ce ponovo BiH na crvenu listu- tako da sa terminima za vizu - tesko :-?
Die Einstufung als Virusvariantengebiet zieht ein weitgehendes Beförderungsverbot für Fluggesellschaften, Bus- und Bahnunternehmen nach sich. Sie dürfen nur noch deutsche Staatsbürger und Ausländer mit Wohnsitz in Deutschland über die Grenze bringen. Für diejenigen, die einreisen dürfen, gilt eine strikte 14-tägige Quarantänepflicht, die nicht durch einen Test verkürzt werden kann und auch für vollständig Geimpfte und Genesene gilt.
Last edited by TDK-90 on 29/06/2021 12:32, edited 1 time in total.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#4580 Re: Viza za Njemacku

Post by TDK-90 »

...
Giancarlo
Posts: 481
Joined: 26/12/2008 21:22

#4581 Re: Viza za Njemacku

Post by Giancarlo »

Pa u BiH trenutno jedva 10tak slucajeva po danu, u Rusiji ovih dana u hiljadama se mjeri. Nema nekog rezona dovoditi nas i situaciju u Rusiji u vezu. A to za termine za vize se mogu sloziti da ce i dalje ici teze i biti na nekom cekanju, ali trenutno iz raznih drugih razloga.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#4582 Re: Viza za Njemacku

Post by pelcer224 »

Javili su mi iz IHK Fosa da mi je diploma priznata i poslata za Bosnu.
Koliko mogu ocekivati da ce to vremenski putovati sada dok ne dodje na moju adresu?
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4583 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Ne znam koliko se ceka :D , ali ako moze u kratkim crtama u pp, koje zanimanje, koliko para i sl o proceduri...
aka Enki
Posts: 86
Joined: 29/04/2021 13:30

#4584 Re: Viza za Njemacku

Post by aka Enki »

skafiskafsnjak wrote: 28/06/2021 14:50
aka Enki wrote: 28/06/2021 01:08 1. januara 2021. godine u Njemačkoj stupilo je na snagu novo Pravilo koje predstavlja produžetak aktuelno važećeg takozvanog Pravila za Zapadni Balkan. Time je Savezna vlada Njemačke omogućila da i poslije 2020. godine državljani Albanije, Bosne i Hercegovine, Kosova, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Srbije imaju privilegovan pristup njemačkom tržištu rada. To i dalje važi za svaku vrstu zaposlenja – neovisno o tome da li je kvalifikacija priznata. Produženje navedenog Pravila važi zaključno sa 2023. Preduslov za izdavanje vize ostaje i dalje pribavljanje saglasnosti Savezne agencije za rad.

Termini za podnošenje zahtjeva za vizu prema produženom Pravilu za Zapadni Balkan će biti dostupni čim budu ukinute mjere ograničenja ulaska u Njemačku radi pandemije i čim odgovarajuće vize ponovo budu mogle biti izdate. Željeni termini, za koje je registracija izvršena za vrijeme važenja dosadašnjeg Pravila za Zapadni Balkan, ne mogu više biti uzeti u obzir. To važi i za one termine koji su bili već dodijeljeni sa konkretnim datumom i vremenom, no nisu mogli biti realizovani radi zatvaranja odjela za vize zbog korone.

Eto za Makedoniju pocinju ponovo zato sto su im ukinute mjere ogranicenja ulaska u Njemacku, s tim da ce na pocetku izdavati samo termine za mjesec dana unaprijed pa ko ugrabi termin, ugrabi.
Nema liste cekanja od dvije godine.
Bez obzira jel.priznata kvalifikacija ili ne...ali.ipak KVALIFIKACIJA. Nekvalifikovani ne mogu !!!!!
Nisi upravu i nastavljas da siris dezinformacije. Ako ti kvalifikacija nije priznata, ti si nekvalifikovan. Ako imas gimnaziju zavrsenu ili imas osnovnu skolu, onda nemas priznatu kvalifikaciju, nekvalifikovan si i upravo je Pravilo za Zaapadni Balkan za takve. Da li uopste znas sta znaci nekvalifikovana osoba. Ne razumijem ljude koji pisu o necemu o cemu ocito nemaju pojma.
Uzmi procitaj nesto prije nego sto siris dezinformacije. Procitaj na informativnom listu sta je potrebno od dokumenata.
Nikakva potvrda o jeziku i nikakva skola nije potrebna. Potrebna je saglasnost Njemacke agencije za rad i zaposljavanje od papira koji mogu predstavljati problem i to je to. Prosle godine je uvedeno novo pravilo za osobe sa strucnom kvalifikacijom sto ne znaci da je to novo pravilo uvedeno umjesto pravila za Zapadni Balkan i da imaju ikakve poveznice.
Ako napises vise uzvicnika zaredom ili nesto velikim slovima, ne mora znaciti da si upravu. Ovo su ipak malo ozbiljnije teme, nemojte siriti vijesti koje cujete u brijacnici, ima ljudima kojima ova tema ipak nesto znaci.

Sto se tice termina, eto i BiH je skinuta sa liste, vjerovatno ce poceti uskoro i u Sarajevu sa terminima.
Obzirom da su najavili da nece biti kao prije, da se prijavis pa kad dodje na tebe red, odnosno da cekas 2 godine na termin, bice vjerovatno frka rezervisati termin. Puste odredjeni broj termina za taj mjesec i ko ugrabi, ugrabi. Tako je prije bilo, i vjerujte mi da nestanu termini za minutu. Nije mi bilo jasno kako uspiju popuniti sve stavke u aplikaciji za tako kratko vrijeme.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4585 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

aka Enki wrote: 30/06/2021 12:28
skafiskafsnjak wrote: 28/06/2021 14:50
aka Enki wrote: 28/06/2021 01:08 1. januara 2021. godine u Njemačkoj stupilo je na snagu novo Pravilo koje predstavlja produžetak aktuelno važećeg takozvanog Pravila za Zapadni Balkan. Time je Savezna vlada Njemačke omogućila da i poslije 2020. godine državljani Albanije, Bosne i Hercegovine, Kosova, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Srbije imaju privilegovan pristup njemačkom tržištu rada. To i dalje važi za svaku vrstu zaposlenja – neovisno o tome da li je kvalifikacija priznata. Produženje navedenog Pravila važi zaključno sa 2023. Preduslov za izdavanje vize ostaje i dalje pribavljanje saglasnosti Savezne agencije za rad.

Termini za podnošenje zahtjeva za vizu prema produženom Pravilu za Zapadni Balkan će biti dostupni čim budu ukinute mjere ograničenja ulaska u Njemačku radi pandemije i čim odgovarajuće vize ponovo budu mogle biti izdate. Željeni termini, za koje je registracija izvršena za vrijeme važenja dosadašnjeg Pravila za Zapadni Balkan, ne mogu više biti uzeti u obzir. To važi i za one termine koji su bili već dodijeljeni sa konkretnim datumom i vremenom, no nisu mogli biti realizovani radi zatvaranja odjela za vize zbog korone.

Eto za Makedoniju pocinju ponovo zato sto su im ukinute mjere ogranicenja ulaska u Njemacku, s tim da ce na pocetku izdavati samo termine za mjesec dana unaprijed pa ko ugrabi termin, ugrabi.
Nema liste cekanja od dvije godine.
Bez obzira jel.priznata kvalifikacija ili ne...ali.ipak KVALIFIKACIJA. Nekvalifikovani ne mogu !!!!!
Nisi upravu i nastavljas da siris dezinformacije. Ako ti kvalifikacija nije priznata, ti si nekvalifikovan. Ako imas gimnaziju zavrsenu ili imas osnovnu skolu, onda nemas priznatu kvalifikaciju, nekvalifikovan si i upravo je Pravilo za Zaapadni Balkan za takve. Da li uopste znas sta znaci nekvalifikovana osoba. Ne razumijem ljude koji pisu o necemu o cemu ocito nemaju pojma.
Uzmi procitaj nesto prije nego sto siris dezinformacije. Procitaj na informativnom listu sta je potrebno od dokumenata.
Nikakva potvrda o jeziku i nikakva skola nije potrebna. Potrebna je saglasnost Njemacke agencije za rad i zaposljavanje od papira koji mogu predstavljati problem i to je to. Prosle godine je uvedeno novo pravilo za osobe sa strucnom kvalifikacijom sto ne znaci da je to novo pravilo uvedeno umjesto pravila za Zapadni Balkan i da imaju ikakve poveznice.
Ako napises vise uzvicnika zaredom ili nesto velikim slovima, ne mora znaciti da si upravu. Ovo su ipak malo ozbiljnije teme, nemojte siriti vijesti koje cujete u brijacnici, ima ljudima kojima ova tema ipak nesto znaci.

Sto se tice termina, eto i BiH je skinuta sa liste, vjerovatno ce poceti uskoro i u Sarajevu sa terminima.
Obzirom da su najavili da nece biti kao prije, da se prijavis pa kad dodje na tebe red, odnosno da cekas 2 godine na termin, bice vjerovatno frka rezervisati termin. Puste odredjeni broj termina za taj mjesec i ko ugrabi, ugrabi. Tako je prije bilo, i vjerujte mi da nestanu termini za minutu. Nije mi bilo jasno kako uspiju popuniti sve stavke u aplikaciji za tako kratko vrijeme.
Budemo vidjeli :thumbup: :bih:
aka Enki
Posts: 86
Joined: 29/04/2021 13:30

#4586 Re: Viza za Njemacku

Post by aka Enki »

Eto, pocinje od jula i u BiH. Samo ima jos jedan problem, moze predati za termin samo ko je potpuno vakcinisan. Tako da guzvi, vjerovatno nece biti.
Registraciju termina možete izvršiti u sljedećim vremenskim intervalima:
od ponedjeljka do četvrtka između 09:30 i 16:30 sati kao i
petkom od 09:30 do 13:00 sati.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#4588 Re: Viza za Njemacku

Post by pelcer224 »

Otvorice svaki mjesec sat vremena mogucnost za termine po starom zakonu (koliko budu htjeli da rade) i ko ukrade u tom periodu termin to je to. Branice se pricom popunjena kvota. Vecina ljudi nece ni za godinu imati priliku da ukrade termin. Mozda se na jesen reci novi soj virusa je krenuo obustavljamo ponovo stari zakon. Obavezna vakcinacija je ubacena samo da ogadi ljudima procedure da bi odustali da rastjera ljude po starom zakonu, jer ocigledno ne zele da ga sprovode. Zele samo kvalifikovanu radnu snagu po novom zakonu.
Last edited by pelcer224 on 30/06/2021 13:49, edited 1 time in total.
Giancarlo
Posts: 481
Joined: 26/12/2008 21:22

#4589 Re: Viza za Njemacku

Post by Giancarlo »

aka Enki wrote: 30/06/2021 12:28Nisi upravu i nastavljas da siris dezinformacije. Ako ti kvalifikacija nije priznata, ti si nekvalifikovan. Ako imas gimnaziju zavrsenu ili imas osnovnu skolu, onda nemas priznatu kvalifikaciju, nekvalifikovan si i upravo je Pravilo za Zaapadni Balkan za takve. Da li uopste znas sta znaci nekvalifikovana osoba. Ne razumijem ljude koji pisu o necemu o cemu ocito nemaju pojma.
Uzmi procitaj nesto prije nego sto siris dezinformacije. Procitaj na informativnom listu sta je potrebno od dokumenata.
Nikakva potvrda o jeziku i nikakva skola nije potrebna. Potrebna je saglasnost Njemacke agencije za rad i zaposljavanje od papira koji mogu predstavljati problem i to je to. Prosle godine je uvedeno novo pravilo za osobe sa strucnom kvalifikacijom sto ne znaci da je to novo pravilo uvedeno umjesto pravila za Zapadni Balkan i da imaju ikakve poveznice.
Ako napises vise uzvicnika zaredom ili nesto velikim slovima, ne mora znaciti da si upravu. Ovo su ipak malo ozbiljnije teme, nemojte siriti vijesti koje cujete u brijacnici, ima ljudima kojima ova tema ipak nesto znaci.

Sto se tice termina, eto i BiH je skinuta sa liste, vjerovatno ce poceti uskoro i u Sarajevu sa terminima.
Obzirom da su najavili da nece biti kao prije, da se prijavis pa kad dodje na tebe red, odnosno da cekas 2 godine na termin, bice vjerovatno frka rezervisati termin. Puste odredjeni broj termina za taj mjesec i ko ugrabi, ugrabi. Tako je prije bilo, i vjerujte mi da nestanu termini za minutu. Nije mi bilo jasno kako uspiju popuniti sve stavke u aplikaciji za tako kratko vrijeme.
Slazem se sa napisanim, ne znam zasto se cesto sve bespotrebno komplikuje vezano za informacije. Prvi i najpouzdaniji izvor informacija treba biti web stranica Ambasada za drzavu iz koje ko vec misli ici. Tu sve jasno pise crno na bijelo, nema nagadanja, nema postavljanja pitanja po FB grupama i dobijanja milion razlicitih odgovora, vecina iz kategorije "ja cuo od toga toga" ili "komsijin mali otisao tako i tako" i slicni odgovori.

Primjetio sam da ljudi jako cesto ne znaju ili ne razumiju da su igri razlicite vrste radnih vize (o ostalim da i ne govorimo). Misle cesto da ima samo jedna jedina, pa onda se desi situacija da im neko prica svoje iskustvo odlaska u Njemacku po npr. ovom tzv. Novom zakonu koji vrijedi od marta prosle godine, a oni u glavi imaju informacije o uslovima odlaska po ovom Zakonu za ZB i tu onda pocinje i nastane konfuzija, haos i pometnja i otvara se puno pitanja.

Jedino me zanima kako ce ici ovo u praksi oko dodjele termina. Sve je bolje od uzaludnog cekanja od po 2 godine :( Ne znam sto jednostavno Ambasada ne omoguci neke bas brze dodjele termina, ali u roku od 7 dana da dodes na red od trenutka prijave. Zasto to kazem? Zato sto bi tim jednostavnim potezom iz igre izbacili apsolutno svakog ko nije 10000% ozbiljan u namjeri da ide. Jer ako jesi, ti vec moras imati unaprijed sve papire moguce i onda ti ostane samo da to sve uredno predas na salter i sacekas taj odgovor. Puno bi lakse bilo za sviju, nades posao u Njemakcoj, objasnis poslodavcu da po prijemu radnog ugovora moras zakazati termin, za koji znas da ces ga dobiti kroz 7 dana + cekanje za vrijeme obrade zahtjeva i kraj price. Islo bi glatko, a ljudi koji bi malo isli, pa malo ne bi ili koji su vidjeli da je par ljudi iz njihovog okruzenja otislo, pa eto i oni bi kao probali tek tako pa sta bude bude bi ispali iz igre. I ne bi stvarali "guzve" za sve one koji su spremni u svakom pogledu. Ali evo, pratit cemo kako ce to izgledati u praksi kad (valjda) ubrzo krenu sa terminima.
ibizza
Posts: 4551
Joined: 05/06/2008 00:46

#4590 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

aka Enki wrote: 30/06/2021 12:42 Eto, pocinje od jula i u BiH. Samo ima jos jedan problem, moze predati za termin samo ko je potpuno vakcinisan. Tako da guzvi, vjerovatno nece biti.
Registraciju termina možete izvršiti u sljedećim vremenskim intervalima:
od ponedjeljka do četvrtka između 09:30 i 16:30 sati kao i
petkom od 09:30 do 13:00 sati.
za mustuluka si :thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4591 Re: Viza za Njemacku

Post by escobar__ »

Zanimljivo, za Srbiju nema uslova o obaveznoj vakcinaciji (Pravilo za zemlje tzv. ZB).
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4592 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Očigledno će na početku biti lako dobiti termin, jer vidim da se ljudi bune zbog uslova oko vakcinisanja. Valjda je neko i sa foruma vakcinisan pa da nam prenese iskustvo novog načina prijave za termin.
aka Enki
Posts: 86
Joined: 29/04/2021 13:30

#4593 Re: Viza za Njemacku

Post by aka Enki »

Ko bi da ide a nije vakcinisan, neka ganja J&J jer nakon 2 sedmice je potpuno vakcinisan.
Sa Pfizerom ce duze cekati.
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4594 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

aka Enki wrote: 01/07/2021 12:25 Ko bi da ide a nije vakcinisan, neka ganja J&J jer nakon 2 sedmice je potpuno vakcinisan.
Sa Pfizerom ce duze cekati.
Pa i Pfizer je druga doza tri sedmice. Nije neka pljačka...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4595 Re: Viza za Njemacku

Post by Matijevic_Vlado »

pelcer224 wrote: 29/06/2021 14:14 Javili su mi iz IHK Fosa da mi je diploma priznata i poslata za Bosnu.
Koliko mogu ocekivati da ce to vremenski putovati sada dok ne dodje na moju adresu?
Poslao sam prije 5 sedmica u IHK, kada ce mi javiti da uplatim? Koliko si poslije uplate jos cekao? Pozz
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#4596 Re: Viza za Njemacku

Post by jasko_ja »

Da li slučajno neko zna, da li je DHL minhen prava adresa za zaposlenje I za okolne gradice okolo, te da li se prije termina može otići direktno u dhl i vidjeti da se odradi koji probni dan, te pitati na licu mjesta za ugovor? Još bolje ako neko ima preporučiti kakvog dhlovca iz minhena ili okoline, ako je voljan da me malo uputi.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#4597 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

imas onog Gastarbajter na youtube -u koji je to prvi i poceo promovisati za nase ljude. koliko sam upoznat svima odgovara na pitanja sasvim regularno. no, DHL je potezak posao i ima vise mana nego pluseva, ali ako je kao prvi posao za dolazak, onda se moze pregurati...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4598 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

belfy wrote: 04/07/2021 21:00 imas onog Gastarbajter na youtube -u koji je to prvi i poceo promovisati za nase ljude. koliko sam upoznat svima odgovara na pitanja sasvim regularno. no, DHL je potezak posao i ima vise mana nego pluseva, ali ako je kao prvi posao za dolazak, onda se moze pregurati...
Ma ne treba Dino nikome.
Arnulfstraße je adresa u Minhenu. Prije svega dogovoris termin jedan dan, i odes...i tada se dogovore za ugovor i.probni dan i to je to.

Sve to preko.maila.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#4599 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

skafiskafsnjak wrote: 04/07/2021 22:43
belfy wrote: 04/07/2021 21:00 imas onog Gastarbajter na youtube -u koji je to prvi i poceo promovisati za nase ljude. koliko sam upoznat svima odgovara na pitanja sasvim regularno. no, DHL je potezak posao i ima vise mana nego pluseva, ali ako je kao prvi posao za dolazak, onda se moze pregurati...
Ma ne treba Dino nikome.
Arnulfstraße je adresa u Minhenu. Prije svega dogovoris termin jedan dan, i odes...i tada se dogovore za ugovor i.probni dan i to je to.

Sve to preko.maila.
tebi i meni to izgleda jednostavno. moras to pogledati i sa druge strane...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#4600 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

belfy wrote: 04/07/2021 22:56
skafiskafsnjak wrote: 04/07/2021 22:43

Ma ne treba Dino nikome.
Arnulfstraße je adresa u Minhenu. Prije svega dogovoris termin jedan dan, i odes...i tada se dogovore za ugovor i.probni dan i to je to.

Sve to preko.maila.
tebi i meni to izgleda jednostavno. moras to pogledati i sa druge strane...
Imao sam istu situaciju... Samo je bio aerodrom, a ne DHL.
: )
Post Reply