Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4901 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

deogest wrote: 17/12/2021 23:20
belfy wrote: 17/12/2021 21:52

bas glupo pitanje, a? kako ces ti to znati kad jos nisi ni krocio preko granice, niti radio bilo sta oko toga. opet samo iz druge i trece ruke, jel tako? evo, cak se post od skafisnjafnjaka govori drugacije od ovoga sto ti pises ispod. nek ti on sam kaze sta misli o placanju takvih stvari i usluga.

ne pokusavaj sakriti svoje neznanje i neupucenost iza drugih.

P.S. pretpostavka je majka svih zajeba. nemam putovnicu.
Ti stvarno nisi normalan covjek, lijeci se jarane, i prestani me vise citirat. :lol:
hocu, cim ti prestanes mene citirati. znam da sam prosli put pokazao kolika si neznalica i da pricas u prazno, ali prihvati to napokon. nema smisla da se javljas na postove gdje komuniciram sa drugim ljudima, jel tako? ovako kao ovdje:

Image

ne znam da li je bolest, ali bilo bi lijepo da prestanes...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4902 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

@belfy
Zaista te ne razumijem, ni sekunde.

Zasto nam smeta?

Tebi ne smeta da moras traziti zustimmung od ureda za strance? Dok ga ne dobijes ne smijes otkaz trenutnom dati itd itd. Isto tako, za nebenjob. 3 nebenjoba sam nasao, nisu me htjeli cekati, radi tih 20ak dana.

Nakon toga si rekao da si imao odgovor, ali neces zbog njega da napises. Na PP te pitam, ne odgovaras.


Zagonetan si....
Karikaturist
Posts: 3643
Joined: 20/12/2020 10:03

#4903 Re: Viza za Njemacku

Post by Karikaturist »

Kako vam se da svadjati i kako vam se da raditi taj dodatni posao :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4904 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Karikaturist wrote: 18/12/2021 08:23 Kako vam se da svadjati i kako vam se da raditi taj dodatni posao :mrgreen:
Fkt..., :lol:
A ne da mi se traziti zustimmung stalno :lol:
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#4905 Re: Viza za Njemacku

Post by Mason74 »

amar_ibiza wrote: 17/12/2021 22:36
Mason74 wrote: 17/12/2021 15:36 Moze li pomoc,
Popunjavam formular za spajanje porodice te imam nedoumicu da li se u koloni gdje se popunjavaju podaci za djecu (npr ime i prezime, broj pasosa i datum rodjenja) ti podaci odvajaju zarezom ili na neki drugi nacin.
Mislim na podatke za dva djeteta ( jer u jednoj koloni unosis oba djeteta).
I kako se unosi datum rodjenja, kojim redosljedom, prvo godina pa mjesec i dan ili obratno.
Ja sam nedavno popunjavao prijatelju,ima dvoje djece,u rubriku ime i prezime upises ime prvog djeteta razmak prezime djeteta zatim napravis razmak i uneses ime drugog djeteta i prezime,u rubriku za broj pasosa uneses bron pasosa prvog djeteta napravis razmak pa broj pasosa drugog djeteta,to je to
:thumbup: popunio, zarezima odvajao podatke, uglavnom registracija prosla.
inspiritsa
Posts: 16
Joined: 22/05/2019 10:48

#4906 Re: Viza za Njemacku

Post by inspiritsa »

Pozdrav ljudi, da li je neko nedavno predavao za plavu kartu i koji su vam bili koraci, pored ugovora naravno.

Gledao sam na stranici ambasade, ali bih volio i iz prve ruke informacije. Da li ugovor odmah mora biti original ili moze i kopija? Da li vam je trebala Vorabzustimmung?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4907 Re: Viza za Njemacku

Post by Matijevic_Vlado »

deogest wrote: 17/12/2021 15:42
Mason74 wrote: 17/12/2021 15:36 Moze li pomoc,
Popunjavam formular za spajanje porodice te imam nedoumicu da li se u koloni gdje se popunjavaju podaci za djecu (npr ime i prezime, broj pasosa i datum rodjenja) ti podaci odvajaju zarezom ili na neki drugi nacin.
Mislim na podatke za dva djeteta ( jer u jednoj koloni unosis oba djeteta).
I kako se unosi datum rodjenja, kojim redosljedom, prvo godina pa mjesec i dan ili obratno.
Agencija Jasmina "sve za vizu" na Skenderiji, 20 KM i sve vam ona popuni i poslozi, i vase je samo da predate u ambasadu.
Pa dobro majku mu, ima li neko da je zapamtio kako i sta mu Jasmina slozi za tu cvaju? Nek i oni zarade, nije problem, al nema mi nista gluplje od tog savjeta.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4908 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

Matijevic_Vlado wrote: 18/12/2021 21:11
deogest wrote: 17/12/2021 15:42

Agencija Jasmina "sve za vizu" na Skenderiji, 20 KM i sve vam ona popuni i poslozi, i vase je samo da predate u ambasadu.
Pa dobro majku mu, ima li neko da je zapamtio kako i sta mu Jasmina slozi za tu cvaju? Nek i oni zarade, nije problem, al nema mi nista gluplje od tog savjeta.
Isprinta sve i slozi, popuni podatke i sigurno bude. Razumijem ja ali imas ljudi koji su jedva dobili termin ili prije cekali po 2 god i sta sad treba da se zajebes u tom i da te odbiju?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4909 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

Kazu po serijskim brojevima, od 1.12 do 17.12, preko 150 000 ljudi se prijavilo iz BiH za termin vize. :shock: :lol: :lol: :lol:
last mohicans
Posts: 11678
Joined: 09/08/2012 23:19

#4910 Re: Viza za Njemacku

Post by last mohicans »

Evo i mene malo u Dojčland,ali samo poslovno-turistički. Čak se uvaženi Šmit s mnom vozio :D i to wizzom. Nego, primjetih, čovječe, svašta se ovaj naš narod usudi, samo da pređe u obecanu zemlju. Gledam mlađeg oca sa tri maksuma se zaputio,supruga valjda radi u Njemačkoj. Djeca sve ispod 4 god,najmlađe ni god.nema. On nije online popunio onaj obrazac za prijavu boravka ili jeste samo za sebe, a nije ni za jedno dijete. Uzeli ga gnjaviti,djeca se unervozila. Popunjavaj obrazac naknadno,a beknuti ne zna ni njemački niti engleski. Ona graničarka uzela mob i sve mu na google prevodi. Stvarno su i oni strpljivi s nama, svakakvim.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4911 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

last mohicans wrote: 19/12/2021 00:36 Evo i mene malo u Dojčland,ali samo poslovno-turistički. Čak se uvaženi Šmit s mnom vozio :D i to wizzom. Nego, primjetih, čovječe, svašta se ovaj naš narod usudi, samo da pređe u obecanu zemlju. Gledam mlađeg oca sa tri maksuma se zaputio,supruga valjda radi u Njemačkoj. Djeca sve ispod 4 god,najmlađe ni god.nema. On nije online popunio onaj obrazac za prijavu boravka ili jeste samo za sebe, a nije ni za jedno dijete. Uzeli ga gnjaviti,djeca se unervozila. Popunjavaj obrazac naknadno,a beknuti ne zna ni njemački niti engleski. Ona graničarka uzela mob i sve mu na google prevodi. Stvarno su i oni strpljivi s nama, svakakvim.
Jebiga, svi polazimo od sebe ... Pa mislimo da svako zna. A ima ljudi koji poooojma nemaju. Al jbg i ja sad vise znam nego 2017 kad sam odlucio da cu ici...
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4912 Re: Viza za Njemacku

Post by Rockefeller »

last mohicans wrote: 19/12/2021 00:36 Evo i mene malo u Dojčland,ali samo poslovno-turistički. Čak se uvaženi Šmit s mnom vozio :D i to wizzom. Nego, primjetih, čovječe, svašta se ovaj naš narod usudi, samo da pređe u obecanu zemlju. Gledam mlađeg oca sa tri maksuma se zaputio,supruga valjda radi u Njemačkoj. Djeca sve ispod 4 god,najmlađe ni god.nema. On nije online popunio onaj obrazac za prijavu boravka ili jeste samo za sebe, a nije ni za jedno dijete. Uzeli ga gnjaviti,djeca se unervozila. Popunjavaj obrazac naknadno,a beknuti ne zna ni njemački niti engleski. Ona graničarka uzela mob i sve mu na google prevodi. Stvarno su i oni strpljivi s nama, svakakvim.
Jarane kako ce se toj djeci zivot preokrenuti :mrgreen:

Samo bjezat.
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#4913 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

Jel ko dobio termin? :)
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4914 Re: Viza za Njemacku

Post by tataćusak »

Rockefeller wrote: 20/12/2021 16:27
last mohicans wrote: 19/12/2021 00:36 Evo i mene malo u Dojčland,ali samo poslovno-turistički. Čak se uvaženi Šmit s mnom vozio :D i to wizzom. Nego, primjetih, čovječe, svašta se ovaj naš narod usudi, samo da pređe u obecanu zemlju. Gledam mlađeg oca sa tri maksuma se zaputio,supruga valjda radi u Njemačkoj. Djeca sve ispod 4 god,najmlađe ni god.nema. On nije online popunio onaj obrazac za prijavu boravka ili jeste samo za sebe, a nije ni za jedno dijete. Uzeli ga gnjaviti,djeca se unervozila. Popunjavaj obrazac naknadno,a beknuti ne zna ni njemački niti engleski. Ona graničarka uzela mob i sve mu na google prevodi. Stvarno su i oni strpljivi s nama, svakakvim.
Jarane kako ce se toj djeci zivot preokrenuti :mrgreen:

Samo bjezat.
Taj babo je junak. :bih: primjer svim roditeljima iz BiH
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#4915 Re: Viza za Njemacku

Post by youngstarr »

Počeli su po grupi gastarbajter pisati,
otprilike u 22:00 poceli dijeliti termine,
ali ja kako vidim, svi koji su do sada dobili su se registrovali 01.12. , jbg ja petog kontam nema veze ionako je lutrija.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#4916 Re: Viza za Njemacku

Post by Sociolog »

Jutro
Ima neki lik slikao sve, prijava 12 decenbra termin 11 januara
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#4917 Re: Viza za Njemacku

Post by youngstarr »

Sociolog wrote: 21/12/2021 08:46 Jutro
Ima neki lik slikao sve, prijava 12 decenbra termin 11 januara
Ma da, ima ih jos i kasnije sto su se prijavili pa dobili,
ali po onom glasanju ko je dobio, otprilike da su vec podjeljeni termini, koga je usralo i dobio je,
vjerovatno da ce sada samo odbijenice lupat.
Nadat se da nije tako :-)
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#4918 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

Možda večeras nastave sa mail-ovima, treba sačekati 🙂
litijum
Posts: 39
Joined: 21/12/2021 16:58

#4919 Re: Viza za Njemacku

Post by litijum »

tataćusak wrote: 20/12/2021 21:10
Rockefeller wrote: 20/12/2021 16:27

Jarane kako ce se toj djeci zivot preokrenuti :mrgreen:

Samo bjezat.
Taj babo je junak. :bih: primjer svim roditeljima iz BiH
Isto uskoro idem sa curom za Njemacku, oboje smo dobili posao, ja imam i vizu, ona jos ceka taj termin i to je to. Ali ici ce sa mnom svakako, ima pravo bit 90 dana, pa ce u to vrijeme nastavit aplicirat za termin za vizu. Ako ne mogne ima Au Pair, spajanje, nesto cemo izmislit. Ima nacina.

Nema od ove zemlje nista, ko god ima bilo kakvu priliku neka iskoristi i nek se hvata noge. Ja sam kao dijete zivio 3 godine, isao u vrtic tamo, ponovo se vracam gdje je sve pocelo, dobio sam vizu za 7 dana. Oba puta me prihvatise svabe bez ikakvih komplikacija. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4920 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

litijum wrote: 21/12/2021 20:03
tataćusak wrote: 20/12/2021 21:10

Taj babo je junak. :bih: primjer svim roditeljima iz BiH
Isto uskoro idem sa curom za Njemacku, oboje smo dobili posao, ja imam i vizu, ona jos ceka taj termin i to je to. Ali ici ce sa mnom svakako, ima pravo bit 90 dana, pa ce u to vrijeme nastavit aplicirat za termin za vizu. Ako ne mogne ima Au Pair, spajanje, nesto cemo izmislit. Ima nacina.

Nema od ove zemlje nista, ko god ima bilo kakvu priliku neka iskoristi i nek se hvata noge. Ja sam kao dijete zivio 3 godine, isao u vrtic tamo, ponovo se vracam gdje je sve pocelo, dobio sam vizu za 7 dana. Oba puta me prihvatise svabe bez ikakvih komplikacija. :mrgreen:
Moze se mozda dobiti spajanje ako prikazete da zivite zajedno.....
litijum
Posts: 39
Joined: 21/12/2021 16:58

#4921 Re: Viza za Njemacku

Post by litijum »

skafiskafsnjak wrote: 21/12/2021 20:38
litijum wrote: 21/12/2021 20:03

Isto uskoro idem sa curom za Njemacku, oboje smo dobili posao, ja imam i vizu, ona jos ceka taj termin i to je to. Ali ici ce sa mnom svakako, ima pravo bit 90 dana, pa ce u to vrijeme nastavit aplicirat za termin za vizu. Ako ne mogne ima Au Pair, spajanje, nesto cemo izmislit. Ima nacina.

Nema od ove zemlje nista, ko god ima bilo kakvu priliku neka iskoristi i nek se hvata noge. Ja sam kao dijete zivio 3 godine, isao u vrtic tamo, ponovo se vracam gdje je sve pocelo, dobio sam vizu za 7 dana. Oba puta me prihvatise svabe bez ikakvih komplikacija. :mrgreen:
Moze se mozda dobiti spajanje ako prikazete da zivite zajedno.....
Da, citao sam da nijemci vanbracnu zajednicu smatraju veoma vaznom, vidjet cemo. Samo realno nama se ne ceka po godinu dana, citao sam da se preko advokata moze zavrsiti to iz Njemacke da ona samo ne smije napustiti Njemacku oko 3 mjeseca, dok taj proce traje i to je to. Sad, vidjet cemo.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4922 Re: Viza za Njemacku

Post by valjuga »

Ja sam cuo da ovaj skafiskafnjak pored žene hoće i curu da dovede na spajanje,pa mislim jel to u redu ljudi moji?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4923 Re: Viza za Njemacku

Post by Rockefeller »

:lol:

Opasan je on.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4924 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

valjuga wrote: 21/12/2021 21:47 Ja sam cuo da ovaj skafiskafnjak pored žene hoće i curu da dovede na spajanje,pa mislim jel to u redu ljudi moji?
Zena se slozila..sve po zakonu :mrgreen:
Ti si samo ljubomoran jer tebi tvoja ne da :mrgreen:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#4925 Re: Viza za Njemacku

Post by Sociolog »

Nemojte trollati

Ovo je preozbiljna tema :thumbup: :bih:

Danas niko stariji od 42 godine po informacijama s grupe Gastarbajter nije izvucen.
Post Reply