Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4801 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 15:19
sabanss wrote: 29/11/2021 15:14 Ja ne znam nikoga da se odjavio. A onda ljudi kažu kako ne odlazi toliko raje i gledaju statistike odjavljenih.

Stvarno stanje je porazno da ne može poraznije biti. Mislim za BiH da se razumijemo.
Pa vecinom.mozda gledaju odjave sa biroa :mrgreen:
Sa biroa mogu odjaviti i familija. Sestra, mama, brat, tata.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4802 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 29/11/2021 15:20
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 15:19

Pa vecinom.mozda gledaju odjave sa biroa :mrgreen:
Sa biroa mogu odjaviti i familija. Sestra, mama, brat, tata.
Ne.mora niko. Nakon nejavljanja na biro , oni te odjave
User avatar
Login77777
Posts: 8545
Joined: 18/05/2021 09:11

#4803 Re: Viza za Njemacku

Post by Login77777 »

sabanss wrote: 29/11/2021 15:14 Ja ne znam nikoga da se odjavio. A onda ljudi kažu kako ne odlazi toliko raje i gledaju statistike odjavljenih.

Stvarno stanje je porazno da ne može poraznije biti. Mislim za BiH da se razumijemo.
Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4804 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

Login77777 wrote: 29/11/2021 15:26
sabanss wrote: 29/11/2021 15:14 Ja ne znam nikoga da se odjavio. A onda ljudi kažu kako ne odlazi toliko raje i gledaju statistike odjavljenih.

Stvarno stanje je porazno da ne može poraznije biti. Mislim za BiH da se razumijemo.
Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
Narod je sve ovo izabrao. Kakav narod, takva vlast. Kad sjednes u bus za Njemacku kad se dijele pasosi na granici kad izlazis iz Bosne, samo cujes Nebojsa, Stipe, Safet. Lik ih pitao, sta je sad? Svi ste na istoj liniji sad, jelde? Politka vas poslala u ovaj autobus. Svi sute ko zaliveni. :lol: :lol:
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#4805 Re: Viza za Njemacku

Post by sabanss »

Login77777 wrote: 29/11/2021 15:26
sabanss wrote: 29/11/2021 15:14 Ja ne znam nikoga da se odjavio. A onda ljudi kažu kako ne odlazi toliko raje i gledaju statistike odjavljenih.

Stvarno stanje je porazno da ne može poraznije biti. Mislim za BiH da se razumijemo.
Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
Ma za one koji su vjerovali da će nešto biti od ove države.

Da se razumijemo, drago mi je zbog svakoga ko je otišao. Spasio je svoje živce i djeci pružio šansu za bolju budućnost pa neka je probaju iskoristiti. Ovi koji su ostali... Jbg ga
User avatar
Login77777
Posts: 8545
Joined: 18/05/2021 09:11

#4806 Re: Viza za Njemacku

Post by Login77777 »

deogest wrote: 29/11/2021 15:28
Login77777 wrote: 29/11/2021 15:26

Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
Narod je sve ovo izabrao. Kakav narod, takva vlast. Kad sjednes u bus za Njemacku kad se dijele pasosi na granici kad izlazis iz Bosne, samo cujes Nebojsa, Stipe, Safet. Lik ih pitao, sta je sad? Svi ste na istoj liniji sad, jelde? Politka vas poslala u ovaj autobus. Svi sute ko zaliveni. :lol: :lol:
I treba ih prcati jer su to zasluzili. Birali i sad neka uzivaju u svojim glasovima koje su dali za kilu secera i kilu kafe. :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8545
Joined: 18/05/2021 09:11

#4807 Re: Viza za Njemacku

Post by Login77777 »

sabanss wrote: 29/11/2021 15:28
Login77777 wrote: 29/11/2021 15:26

Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
Ma za one koji su vjerovali da će nešto biti od ove države.

Da se razumijemo, drago mi je zbog svakoga ko je otišao. Spasio je svoje živce i djeci pružio šansu za bolju budućnost pa neka je probaju iskoristiti. Ovi koji su ostali... Jbg ga
Nakon sto su upropastili drzavu svojim postupcima sigurno nisu zasluzili da bjeze. Ali dobro svako to drugacije gleda.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#4808 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Login77777 wrote: 29/11/2021 15:31
deogest wrote: 29/11/2021 15:28

Narod je sve ovo izabrao. Kakav narod, takva vlast. Kad sjednes u bus za Njemacku kad se dijele pasosi na granici kad izlazis iz Bosne, samo cujes Nebojsa, Stipe, Safet. Lik ih pitao, sta je sad? Svi ste na istoj liniji sad, jelde? Politka vas poslala u ovaj autobus. Svi sute ko zaliveni. :lol: :lol:
I treba ih prcati jer su to zasluzili. Birali i sad neka uzivaju u svojim glasovima koje su dali za kilu secera i kilu kafe. :thumbup:
Ne budi smijesan. U zivotu nisam glasa dao zelenoj bagri - dakle, nisam birao. A otisao sam....
User avatar
Login77777
Posts: 8545
Joined: 18/05/2021 09:11

#4809 Re: Viza za Njemacku

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 15:38
Login77777 wrote: 29/11/2021 15:31

I treba ih prcati jer su to zasluzili. Birali i sad neka uzivaju u svojim glasovima koje su dali za kilu secera i kilu kafe. :thumbup:
Ne budi smijesan. U zivotu nisam glasa dao zelenoj bagri - dakle, nisam birao. A otisao sam....
Izvini. Zaboravio napomenuti da mislim na glasace zeleni. :thumbup:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4810 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

ode tema u hurac krasni... ljudi pitaju stvari na koje vi im ne dajete odgovore, nego pricate da bi nesto rekli...
deogest wrote: 28/11/2021 19:41 Sjebano je to sto njima sve vise radne snage treba a sve teze dobiti vizu. Trebali bi napraviti da fino moras dostavit dokaz da imas ugovor i da odes dobijes termin onda. Ovako se 100k ljudi prijavi iz zajebancije bez ugovora uopste i onda im propada i termin kad dodju na red prije.

To bi najbolje bilo da ko ima ugovor da se rjesava u Njemackoj, ali nista od toga. Cuj termin za vizu na lutriju se dobija, nikad nigdje. :lol:

Isto tako glupost je i to s ugovorom sto su stavili da mora bit original. Einstellungzusage je sasvim dovoljan uz Erklarung s njemackog biroa i to ti je garancija za zaposlenje, jer dosta firmi ima politiku da ne salju ugovore jer uopste nemas dozvolu za rad niti boravak.

Laicki receno, ko bi normalan poslao ugovor nekom liku tamo u trecu zemlju da ga ti potpises a ne zna se ni hoces li doci ni hoce li ti odobrit vizu? :lol:
ti si pravi primjer nekoga ko nema pojma o cemu prica, a zelio bi ispasti pametan. ne samo ovde, nego i na jos par tema... sto ti to treba? sve ovo sto si napisao u ovom postu je apsolutno netacno. cako bih zanemario gluposti koje pises pitao bih te samo jedno pitanje - da li ti mislis da si svojim upisima ovdje dao neki doprinos ovoj temi?

P.S. kao i ovo:
deogest wrote: 29/11/2021 15:20 Sa biroa mogu odjaviti i familija. Sestra, mama, brat, tata.
iz licnog primjera (Zenica) to je nemoguce. cak i ako im se licno javis preko emaila i kazes da ce neko doci da te odjavi. odakle ti crpis te svoje informacije?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4811 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

Login77777 wrote: 29/11/2021 15:26
sabanss wrote: 29/11/2021 15:14 Ja ne znam nikoga da se odjavio. A onda ljudi kažu kako ne odlazi toliko raje i gledaju statistike odjavljenih.

Stvarno stanje je porazno da ne može poraznije biti. Mislim za BiH da se razumijemo.
Zasto porazno? Pa narod je upravo sve ovo trazio. Sad neka uziva u tim brojkama. :bih:
kakve ovo ima veze sa temom? samo zbog te zlonamjernosti koju iskazujes? ako ti je deda ili komsija glasao za SDA ti mu zelis na ovaj nacin "najbolje"? i ovdje sebe smatras boljim?

ako nemas sta reci na temu, onda proberi neku drugu gdje ce tvoji upisi dobiti vise na smislu. zasto trolate temu?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4812 Re: Viza za Njemacku

Post by deogest »

belfy wrote: 30/11/2021 23:52 ode tema u hurac krasni... ljudi pitaju stvari na koje vi im ne dajete odgovore, nego pricate da bi nesto rekli...
deogest wrote: 28/11/2021 19:41 Sjebano je to sto njima sve vise radne snage treba a sve teze dobiti vizu. Trebali bi napraviti da fino moras dostavit dokaz da imas ugovor i da odes dobijes termin onda. Ovako se 100k ljudi prijavi iz zajebancije bez ugovora uopste i onda im propada i termin kad dodju na red prije.

To bi najbolje bilo da ko ima ugovor da se rjesava u Njemackoj, ali nista od toga. Cuj termin za vizu na lutriju se dobija, nikad nigdje. :lol:

Isto tako glupost je i to s ugovorom sto su stavili da mora bit original. Einstellungzusage je sasvim dovoljan uz Erklarung s njemackog biroa i to ti je garancija za zaposlenje, jer dosta firmi ima politiku da ne salju ugovore jer uopste nemas dozvolu za rad niti boravak.

Laicki receno, ko bi normalan poslao ugovor nekom liku tamo u trecu zemlju da ga ti potpises a ne zna se ni hoces li doci ni hoce li ti odobrit vizu? :lol:
ti si pravi primjer nekoga ko nema pojma o cemu prica, a zelio bi ispasti pametan. ne samo ovde, nego i na jos par tema... sto ti to treba? sve ovo sto si napisao u ovom postu je apsolutno netacno. cako bih zanemario gluposti koje pises pitao bih te samo jedno pitanje - da li ti mislis da si svojim upisima ovdje dao neki doprinos ovoj temi?

P.S. kao i ovo:
deogest wrote: 29/11/2021 15:20 Sa biroa mogu odjaviti i familija. Sestra, mama, brat, tata.
iz licnog primjera (Zenica) to je nemoguce. cak i ako im se licno javis preko emaila i kazes da ce neko doci da te odjavi. odakle ti crpis te svoje informacije?
Pametnjakovicu, znam X ljudi koji su se na takav nacin odjavili, zbog toga pisem to. Mogu ti proslijediti njihov kontakt ako zelis, ne znam konkretno za Zeniciu.

I sta sam to gore krivo rekao? Zaokruzi zelene opet u oktobru i zaobidji moje postove, ne citiraj me vise botu.
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#4813 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

Imam osjećaj da je ova "lutrija" test, da se vidi koliko zaista ima onih koji su pronasli poslodavca u DE. Očekujem krajem mjeseca vijest na stranici ambasade da zbog velikog broja prijava, odluka se mijenja i od 1.1. svi mogu u DE ici samo sa ugovorom o radu :) lijepi snovi :D
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#4814 Re: Viza za Njemacku

Post by Sociolog »

Da li ce se igdje moci gledati ova lutrija?
Do 17 u svakom mjesecu,moze se prijaviti milion ljudi, neko moze iz 1x pokusaja biti izvucen,neko mozda nikad.

Hoce li biti spisak makar rezultata lutrije?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4815 Re: Viza za Njemacku

Post by belfy »

deogest wrote: 01/12/2021 00:36
belfy wrote: 30/11/2021 23:52 ode tema u hurac krasni... ljudi pitaju stvari na koje vi im ne dajete odgovore, nego pricate da bi nesto rekli...



ti si pravi primjer nekoga ko nema pojma o cemu prica, a zelio bi ispasti pametan. ne samo ovde, nego i na jos par tema... sto ti to treba? sve ovo sto si napisao u ovom postu je apsolutno netacno. cako bih zanemario gluposti koje pises pitao bih te samo jedno pitanje - da li ti mislis da si svojim upisima ovdje dao neki doprinos ovoj temi?

P.S. kao i ovo:

iz licnog primjera (Zenica) to je nemoguce. cak i ako im se licno javis preko emaila i kazes da ce neko doci da te odjavi. odakle ti crpis te svoje informacije?
Pametnjakovicu, znam X ljudi koji su se na takav nacin odjavili, zbog toga pisem to. Mogu ti proslijediti njihov kontakt ako zelis, ne znam konkretno za Zeniciu.

I sta sam to gore krivo rekao? Zaokruzi zelene opet u oktobru i zaobidji moje postove, ne citiraj me vise botu.
mogli su se odjaviti samo ako licno poznaju nekoga ili imaju kakvu drugu stelu. inace bi na biro mogao poslati bilo koga i da se javi na biro da bi "produzio nezaposlenost". a sta si krivo rekao - bukvalno sve. od toga da nema lutrija za vize (najpoznatija svima je USA Green Card Lottery, ali daleko od toga da su jedini) tako da "nikad nigdje" je u potpunosti profulano. isto kao i ovo za slanje ugovora prije vize. bukvalno svi su donedavno morali priloziti isti u ambasadu da bi dobili vizu sve do ovog izuzeca VSS-a i pflege -a.

isto kao sto si u krivu za ovo u vezi mene i zelenih. pretpostavka je majka svih zaheba. ja sam zbog takvih ovdje gdje sam sada. ali ti izgledas kao dobar kandidat za iste.

a ovo bot ostavi za kod kuce, a ponajbolje da prakticiras pred ogledalom. i, inace i zaobilazim tvoje postove i mozda je ovo i prvi put da te citiram, tako da cak i to fulas... al' nek si mi zabranio, jer sada ne smijem.

nego, da ja tebi predlozim nesto. idi i pomazi i doprinosi na nekim drugim temama gdje si to mogucnosti, ako postoji takva...
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#4816 Re: Viza za Njemacku

Post by bullmastiff »

Jutros sam predao zahtjev i sve dokumente(visokokvalifikovani kadar), a pasoš su mi odma vratili.

Je li to inače rade tako?

Reko da nije grešku napravila, i da mi zahtjev ne odobre.... :D
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#4817 Re: Viza za Njemacku

Post by SuperSy »

Šta će biti ako predam zahtjev a nemam ugovor kod poslodavca?
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4818 Re: Viza za Njemacku

Post by escobar__ »

ibizza wrote: 01/12/2021 15:34 Imam osjećaj da je ova "lutrija" test, da se vidi koliko zaista ima onih koji su pronasli poslodavca u DE. Očekujem krajem mjeseca vijest na stranici ambasade da zbog velikog broja prijava, odluka se mijenja i od 1.1. svi mogu u DE ici samo sa ugovorom o radu :) lijepi snovi :D
Napravili su sistem koji njima odgovara i to razumijem u potpunosti. Jednostavno žele pokupiti sav kvalifikovani kadar, a ovo nekvalifikovanih što im dođe je dovoljno jer takvog uvijek mogu povući iz drugih EU zemalja ex istočnog bloka.

Čitam šta ovi naši pišu na temama o odlasku na Facebooku i baš se smijem - treba organizovat proteste pred ambasadom, treba pisat mailove, treba ovo, treba ono. :lol: Niko ne razumije jednu prostu činjenicu da ljudi sebi štimaju onako kako oni žele. Visokokvalifikovani kadar, te kvalifikovana radna snaga uopće i dan-danas može poprilično lagano otići (uz uslov nostrifikacije diplome) ali to i ne košta toliko puno koliko u budućnosti može donijeti.
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#4819 Re: Viza za Njemacku

Post by bullmastiff »

Koliko otprilike treba da se zavrsi proces za visokokvalifikovani kadar ako sam jucer predao? Ja kako sam cuo, mjesec dana mozda...
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#4820 Re: Viza za Njemacku

Post by sabanss »

To je plava karta? Ili brkam pojmove?

Plava karta je bila dva-tri dana ako je sve ok
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#4821 Re: Viza za Njemacku

Post by bullmastiff »

sabanss wrote: 02/12/2021 20:50 To je plava karta? Ili brkam pojmove?

Plava karta je bila dva-tri dana ako je sve ok
NIje plava karta, ali sam dobio predsaglasnost(poslodavac izganjao), tako da se ne moraju javljati njihovoj agenciji za rad (Bundestag fur arbeit) da bi dobio predsaglasnost...
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#4823 Re: Viza za Njemacku

Post by sabanss »

bullmastiff wrote: 02/12/2021 21:02
sabanss wrote: 02/12/2021 20:50 To je plava karta? Ili brkam pojmove?

Plava karta je bila dva-tri dana ako je sve ok
NIje plava karta, ali sam dobio predsaglasnost(poslodavac izganjao), tako da se ne moraju javljati njihovoj agenciji za rad (Bundestag fur arbeit) da bi dobio predsaglasnost...
Sretno druže u svakom slučaju :thumbup:
Todor5
Posts: 2
Joined: 03/12/2021 19:53

#4824 Re: Viza za Njemacku

Post by Todor5 »

Pušten je terminal za zakazivanje u njemačkoj ambasadi u Sarajevu 1.12.2021. u 11 sati i traje do 17.12.2021. do 12h.Biće izvlačenje po principu loto dobitnik u 51 sedmici godine u Berlinu. Svi se mogu prijaviti, ali samo neki će biti odabrani. Medjutim ja kad sam probao da se prijavim, neće da prihvati e-mail adresu,piše da se ne podudaraju, i da unesem bez posebnih karaktera, i datum rodjenja neće da učita. Sa kompjutera sam pokušao da se prijavim ali ne vrijedi. Molim vas sta vi mislite o tome.
kecho412
Posts: 353
Joined: 27/04/2015 11:42

#4825 Re: Viza za Njemacku

Post by kecho412 »

Datum unesi ovim redoslijedom godina-mjesec-dan pa ce proci
Post Reply