Zivot u Holandiji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

idem_pjeske_polako

#376 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 29/08/2011 08:25

Hvala puno i na ovim informacijama, ukoliko ti ne bude frka da dodjes do drugih informacija bilo bi super. Koja je uopste prosjecna plata u Holandiji, da li je to tih 1400eura ili...
Nasla sam neke informacije na http://english.ind.nl al me bune te plate skroz :D

Neposlusna

#377 Re: Zivot u Holandiji

Post by Neposlusna » 29/08/2011 09:21

Prosjecna plata u Holandiji je otprilike €1200, upravo zbog toga su i povisili uslov za visinu plate na €1400 i nesto, tako da bi demoralisali ljude da se zene van granica Holandije.
Znam dosta ljudi koji pored svog posla ciste navece tako da bi dopunili nedostatak plate.
Pored toga moras tu platu od +/-€1400 najmanje 6 pola godine da imas + stalni posao inace se zahtjev ne uzima u obzir.
Pored plate imaju i drugi uslovi kao sto su, osoba koja dolazi u Holandiju mora biti starija od 23 godine, ne smije imati krivicni list (kao ni osoba ovde) i ono sto bi mogla da vam savjetujem je da se vjencate npr u Bosni umjesto ovde. Jer dopustanje dolaska `momka ili cure`se puno teze razmatra nego kad ste vjencani.
Ako se ipak odlucite ovdje vjencati, onda cuvaj sve moguce sa cim mozes da dokazes da imate vezu (zajednicke slike, racune telefona sa specifikacijom, e-mailove koje jedno drugom saljete itd itd, jer se to u sljucaju veze obavezno trazi).

To bi bilo ukratko,ako te jos nesto interesuje samo pitaj. Ja sam ovo prosla prije 6 godina i mi smo imali srece pa ja imam dobro placen posao koji je srecom bio stalni, muz mi je godinama bio ovde tako da je Holandski jezik bio najmanji problem i opet smo cekali 4 mjeseca dok nije dobio MVV.
Dok nisam jos zaboravila sve svoje dokumente obavezno prevedi na 4 jezika, nek imaju sve stembilje i nek nisu stariji od 6 mjeseci, jer na to veoma lako odbijaju ljude.
Sretno i naoruzajte se strpljenjem, trebace vam nazalost. :sad:

idem_pjeske_polako

#378 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 29/08/2011 10:28

Perfektno :D hvaaallaaa, mislim da imam sve potrebne informacije. Nisam znala da godine igraju ulogu, hmm interesantno, obzirom da ako se to sve bude odigralo, odigrat ce se iduce godine tako da cu vec napuniti 24, imam srece a ;) Sto se tice drzave, vjencali bi se u Holandiji, on je holandjanin.

Neposlusna

#379 Re: Zivot u Holandiji

Post by Neposlusna » 29/08/2011 16:48

Godine su itekako vazne, imam poznanika koji su se ozenili sa nasom curom kojoj je tek 18 godina bilo, i cekaj ti dok ona napuni 23i godine. :-)

sarajevsko_pivo
Been thanked: 2 times

#380 Re: Zivot u Holandiji

Post by sarajevsko_pivo » 29/08/2011 18:07

Tesko je doci do papira u Holandiji.

Mnogi se sada selu u Belgiju i dovedu partnera, preko Belgije je lako, nema neki uslova.

Holandija ti je totalno propala zemlja, plate su dosta male, dijeci sto se dobija je po dijetetu 75 eura svaki mjesec, ali ti placaju po kvartalima.

Bolje je u Belgiji ili Njemackoj!

idem_pjeske_polako

#381 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 29/08/2011 21:48

Vec sam odustala :) Hvala mnogo na informacijama, kako god skontam nemoguce mi je to za izvesti tako da sam odustala ;) Mislim da je najpametnije upisati skolu, ne u Holandiji, mislim u Austriji ili Njemackoj. Ni skola ne garantuje stalni boravaka al moguce je cak se lakse i brze sredi nego preko braka.

NARODE, MNOGO VAM HVALA. PROSVJETLILI STE ME ;)

Anchius

#382 Re: Zivot u Holandiji

Post by Anchius » 29/08/2011 23:02

Zasto u Holandiji ima najveci ako ne jedan od najvecih postotaka oboljelih od socijalne fobije?

sarajevsko_pivo

#383 Re: Zivot u Holandiji

Post by sarajevsko_pivo » 30/08/2011 15:28

idem_pjeske_polako wrote:Vec sam odustala :) Hvala mnogo na informacijama, kako god skontam nemoguce mi je to za izvesti tako da sam odustala ;) Mislim da je najpametnije upisati skolu, ne u Holandiji, mislim u Austriji ili Njemackoj. Ni skola ne garantuje stalni boravaka al moguce je cak se lakse i brze sredi nego preko braka.

NARODE, MNOGO VAM HVALA. PROSVJETLILI STE ME ;)
Nagovori tog tvog da se preseli u Belgiju i da tamo nadje posao, odmah bi ti mogla doci bez ikakvih problema.

Znam mnoge nase tako su uradili.

I niko se ne kaje sto je otisao u BiH, kazu imaju sada tamo bolje zivot nego sto su imali u Holandiji.

Holandija je zemlja koja ti neda da budes bogat, radio ti ili ne.

idem_pjeske_polako

#384 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 31/08/2011 11:54

Problem je sto on nije bas moj - moj. Tacnije, u pitanju je prijatelj koji bi mi vrlo rado pomogao. To sa Belgijom mi je vec previse, ne vjerujem da bi jos i na to prisato :D no hvala u svakom slucaju.

vedomedo

#385 Re: Zivot u Holandiji

Post by vedomedo » 31/08/2011 12:20

idem_pjeske_polako wrote:Problem je sto on nije bas moj - moj. Tacnije, u pitanju je prijatelj koji bi mi vrlo rado pomogao. To sa Belgijom mi je vec previse, ne vjerujem da bi jos i na to prisato :D no hvala u svakom slucaju.
Ako imas novca za Austriju i Njemacku najbolje ti je i najlakse preko upisa na fakultet.
Pusti se tih prijatelja koji ti hoce preko braka da "pomognu". :D Barem ti za Austriju mogu reci da ima muskih
+/- 40 koji su spremni na svakakve folove. :D

idem_pjeske_polako

#386 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 31/08/2011 13:46

vedomedo wrote:
idem_pjeske_polako wrote:Problem je sto on nije bas moj - moj. Tacnije, u pitanju je prijatelj koji bi mi vrlo rado pomogao. To sa Belgijom mi je vec previse, ne vjerujem da bi jos i na to prisato :D no hvala u svakom slucaju.
Ako imas novca za Austriju i Njemacku najbolje ti je i najlakse preko upisa na fakultet.
Pusti se tih prijatelja koji ti hoce preko braka da "pomognu". :D Barem ti za Austriju mogu reci da ima muskih
+/- 40 koji su spremni na svakakve folove. :D

Uhvatila me luda, ne znam vise sta da radim :D Pare nisu problem, para nema!!!

sarajevsko_pivo

#387 Re: Zivot u Holandiji

Post by sarajevsko_pivo » 31/08/2011 18:31

Pa pitaj, ne imas, da mozes dobiti ;)

idem_pjeske_polako

#388 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 01/09/2011 09:25

sarajevsko_pivo wrote:
Pa pitaj, ne imas, da mozes dobiti ;)

Nemoj me nagovarati, taman sam se smirila i pomirila s tim da necu otici, bar ne za Holandiju ;)

Ko to smat

#389 Re: Zivot u Holandiji

Post by Ko to smat » 02/09/2011 11:14

Sta hoces ti .Ti bi na zapad ali neznas kako ili dodijalo dole,hoces promjenu.Znas li ti sta bi volila i gdje.De nam reci pa ces dobit vise informacija.Moras bit cvrsta i sigurna.Nema ili ili.Nego to hocu i bit uporan.Probaj nista ti nece skodit.

tempora

#390 Re: Zivot u Holandiji

Post by tempora » 03/09/2011 00:58

idem_pjeske_polako wrote:Perfektno :D hvaaallaaa, mislim da imam sve potrebnace informacije. Nisam znala da godine igraju ulogu, hmm interesantno, obzirom da ako se to sve bude odigralo, odigrat ce se iduce godine tako da cu vec napuniti 24, imam srece a ;) Sto se tice drzave, vjencali bi se u Holandiji, on je holandjanin.

Informacije koje su ti date ovdje su polovicne ili netacne. Uslov za "brzo"dobijanje papira zasigurno nije sklapanje braka, niti se radi o stalnim ugovorima i onim na pola godine.Problem je u tome sto se tu ne radi o odluci, vec o savjetu. A na savjet nemas pravo zalbe. Mali trik holandskih vlasti. Ukoliko se zaista odlucite za taj korak, a trebas pomoc u proceduri ( jer teoretski ce ti manje vise svako moci objasniti o cemu se radi), tu sam. I ne kostam nista.

Abstract

#391 Re: Zivot u Holandiji

Post by Abstract » 03/09/2011 17:53

Pozdrav forumaši, vidim da ste baš otvorili priču o Holandiji, prednostima života i nedostacima. Prelistao sam sve strane i pokupio već mnogo korisnih informacija iako jedni pišu jedno a drugi skroz suprotno, no sve je to u očima jednih ili drugih, a suština je ustvari ista.
Nego mene zanima, kakvi su uslovi za studiranje? Nisam zainteresovan sa jednogodišnju razmjenu studenata nego ono, Bachelor, 4 godine, pa možda poslije i Master.
Primaju li fakulteti naše diplome i kakve su šanse da budem primljen? (Konkretno Fontys univerzitet, Eindhoven)

Hvala :)

idem_pjeske_polako

#392 Re: Zivot u Holandiji

Post by idem_pjeske_polako » 08/09/2011 20:29

Ko to smat wrote:Sta hoces ti .Ti bi na zapad ali neznas kako ili dodijalo dole,hoces promjenu.Znas li ti sta bi volila i gdje.De nam reci pa ces dobit vise informacija.Moras bit cvrsta i sigurna.Nema ili ili.Nego to hocu i bit uporan.Probaj nista ti nece skodit.

Znam ja vrlo dobro sta bi i gdje bi nego...sotuacija mi je malo kompikovana. No u svakom slucaju, ostajem pri Austriji, pitala sam za uslove u Holandiji jer mi je ponudjena pomoc no koliko vidim kompikovanije je nego sto sam mislila ;)

Ko to smat

#393 Re: Zivot u Holandiji

Post by Ko to smat » 25/12/2011 14:36

Cao Holandija.Zna li iko sta je sa onim avionom Amsterdam - Sarajevo.Iso sam u maju ove godine i evo sad hocu opet da idem ali nema,mislim na onaj jeftinji sto je bila Turska agencija mislim saradnja sa BiH airlans.Nemogu nikako da nadjem.Naj jeftinije ispade sa Jatom.Zna li iko sta se desilo ili sam ja fulio.

sarajevsko_pivo

#394 Re: Zivot u Holandiji

Post by sarajevsko_pivo » 27/12/2011 11:17

Ko to smat wrote:Cao Holandija.Zna li iko sta je sa onim avionom Amsterdam - Sarajevo.Iso sam u maju ove godine i evo sad hocu opet da idem ali nema,mislim na onaj jeftinji sto je bila Turska agencija mislim saradnja sa BiH airlans.Nemogu nikako da nadjem.Naj jeftinije ispade sa Jatom.Zna li iko sta se desilo ili sam ja fulio.
I dalje lete B&H airlines, leta utorkom, cetvrtkom i nedeljom.

Karte mozes kupiti na tix.nl, cheaptickets.nl, skyscanner.nl.

Cijene su izmedju 180-250.

A ona turska agencija Komfortours vise ne zastupa B&H airlines!

nacafaca

#395 spajanje porodice

Post by nacafaca » 13/01/2012 09:22

Jel ima neko iskustva sa tim????
Ovako nas slucaj je sledeci:moj muz je grk i odlazi u holandiju da radi,posle njega znaci posto se stabilizuje znaci tek mozda posle 6m ili god dana dosla bi ja sa decom ,deca imaju grcke pasose a ja grcku broavisnu koja istice u septebru.Zanima me sada jer mogu samo da odem kod njega u holandiju sa tim mojim boravkom (recimo da izvadim novi koji ce vaziti narednih 5g) pa da tamo podnesem zahtev za njihovu boravisnu,znam da ja kao clan porodici drzavljana eu u drugoj eu drzavi imam ista prava kao i on znaci ako on dobije boravisnu na god dana onda je i ja dobijam na toliko??ili moram u bg u ambasadi da psonedem zahtev za MMV vizu pa tek onda da idem u holandiju?Drugarica mi rece da mogu samo da dodjem tamo i tek onda da trazim boravak jer je ona tako dovela svog muza a ona je doduse holandski drzavljanin pa je ne znam jer to nesto menja ili ja ipak moram daj MMV da vadim u bg??I ako ga vadim koliko traje procedura dobijenja i da li moram i jezik da polazem?Holandsku abasadu u bg sam zvala i oni kazu da moram da odatle trazim taj mmv,ovi u grckoj u holandskoj ambasadi kazu da ja uopste nemam pravo na boravisnu a na sajtu njihovog imigracinog serivsa pise nesto trece????

amra67

#396 Re: spajanje porodice

Post by amra67 » 13/01/2012 10:09

nacafaca wrote:Jel ima neko iskustva sa tim????
Ovako nas slucaj je sledeci:moj muz je grk i odlazi u holandiju da radi,posle njega znaci posto se stabilizuje znaci tek mozda posle 6m ili god dana dosla bi ja sa decom ,deca imaju grcke pasose a ja grcku broavisnu koja istice u septebru.Zanima me sada jer mogu samo da odem kod njega u holandiju sa tim mojim boravkom (recimo da izvadim novi koji ce vaziti narednih 5g) pa da tamo podnesem zahtev za njihovu boravisnu,znam da ja kao clan porodici drzavljana eu u drugoj eu drzavi imam ista prava kao i on znaci ako on dobije boravisnu na god dana onda je i ja dobijam na toliko??ili moram u bg u ambasadi da psonedem zahtev za MMV vizu pa tek onda da idem u holandiju?Drugarica mi rece da mogu samo da dodjem tamo i tek onda da trazim boravak jer je ona tako dovela svog muza a ona je doduse holandski drzavljanin pa je ne znam jer to nesto menja ili ja ipak moram daj MMV da vadim u bg??I ako ga vadim koliko traje procedura dobijenja i da li moram i jezik da polazem?Holandsku abasadu u bg sam zvala i oni kazu da moram da odatle trazim taj mmv,ovi u grckoj u holandskoj ambasadi kazu da ja uopste nemam pravo na boravisnu a na sajtu njihovog imigracinog serivsa pise nesto trece????
ono sto ti pise na sajtu od http://www.ind.nl to ti je to.kad ti se smjesti muz i nadje posao u holandiji i ima odredjena primanja koja zakonom su posatvljena za (gezinsherening) tj spajanje porodice onda on podnosi zahtjev u IND za spajanje porodice. za spajanje porodice su zahtjevi mnogo laksi nego za osnivanje porodice. sretno!!

nacafaca

#397 Re: Zivot u Holandiji

Post by nacafaca » 13/01/2012 14:21

OK taj deo kapiram ali ne kapiram jel ja teba da podnozim zahtev za tu MMV vizu ili ne?

nacafaca

#398 Re: Zivot u Holandiji

Post by nacafaca » 13/01/2012 14:28

E da zanime me jos ovo da li isti zakon vazi oko spajanja porodice i za holandske drzavljane i za drzavljane drugih eu zemalja?

amra67

#399 Re: Zivot u Holandiji

Post by amra67 » 15/01/2012 21:03

nacafaca wrote:E da zanime me jos ovo da li isti zakon vazi oko spajanja porodice i za holandske drzavljane i za drzavljane drugih eu zemalja?

U wilt naar Nederland komen voor een verblijf van meer dan drie maanden. U moet hiervoor een verblijfsdocument aanvragen met als doel ‘familielid van een gemeenschapsonderdaan’.
Als u een visumplichtige nationaliteit hebt, moet u – voordat u naar Nederland reist – een visum aanvragen om toegang te krijgen tot Nederland. U vraagt een visum kort verblijf aan bij de Nederlandse ambassade of het Nederlands consulaat in uw land van herkomst.
Een burger van de Unie is een onderdaan van één van de lidstaten van de Europese Unie (EU). Ook onderdanen van de lidstaten van de Europese Economische Ruimte (EER) en Zwitserland worden gezien als burgers van de Unie. Een burger van de Unie die legaal (rechtmatig) in een andere lidstaat woont dan het land van herkomst wordt een gemeenschapsonderdaan genoemd.
Een Nederlander is wel een burger van de Unie, maar geen gemeenschapsonderdaan – tenzij hij gebruik heeft gemaakt van de rechten in het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie (VWEU). Het gaat dan om het vrij verkeer van personen. Dit betekent dat een Nederlander in een andere lidstaat van de EU, EER of in Zwitserland moet hebben gewoond. De Nederlander kan deze rechten behouden wanneer hij terugkeert naar Nederland.
Gemeenschapsonderdanen kunnen familie- en gezinsleden naar Nederland halen. Dit kan ook als het familie- en gezinslid niet de nationaliteit heeft van de EU, EER of Zwitserland.
U kunt het verblijfsdocument familielid van een gemeenschapsonderdaan aanvragen als:
U de echtgenoot, geregistreerd partner of ongehuwd partner bent van een burger van de Unie.
U een kind jonger dan 21 jaar bent van een burger van de Unie of van zijn echtgenoot of geregistreerd partner.
U een kind van 21 jaar of ouder bent van een burger van de Unie of van zijn echtgenoot of geregistreerd partner en ten laste komt van de burger van de Unie of van zijn echtgenoot of geregistreerd partner.
U een ouder, grootouder of kleinkind bent van een burger van de Unie of van zijn echtgenoot of geregistreerd partner en ten laste komt van de burger van de Unie of van diens echtgenoot of geregistreerd partner.
U een ander familielid dan ouders, grootouders, kind of kleinkind van een burger van de Unie bent en
in het land van herkomst ten laste komt van (u bent financieel afhankelijk van de burger van de Unie) of inwoont bij de burger van de Unie, of
door ernstige gezondheidsredenen persoonlijke verzorging nodig hebt die alleen door de burger van de Unie geboden kan worden.
U een familielid bent van een Nederlander die rechten kan ontlenen aan het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie (VWEU).

Overzicht voorwaarden

U bent echtgenoot/geregistreerd partner of ongehuwd partner

U moet aan de volgende voorwaarden voldoen:

U bent de echtgenoot, geregistreerd partner of ongehuwd partner van een burger van de Unie.
U vormt geen gevaar voor de openbare orde.
U hebt een geldig reisdocument (bijvoorbeeld paspoort).
Uw echtgenoot, geregistreerd partner of ongehuwd partner moet aan de volgende voorwaarden voldoen:
Hij heeft de nationaliteit van een lidstaat van de EU, EER of Zwitserland (en is gemeenschapsonderdaan).
Hij heeft rechtmatig verblijf in Nederland.

Benodigde documenten
U bent een echtgenoot/geregistreerd partner of ongehuwd partner

U hebt de volgende documenten nodig:

Een kopie van de pagina’s met identiteitsgegevens en de pagina’s die bestempeld zijn van uw reisdocument (bijvoorbeeld paspoort).
In het geval van een huwelijk of geregistreerd partnerschap, lever dan ook mee:

Uw huwelijksakte of akte van geregistreerd partnerschap.
In het geval van een relatie, lever dan ook mee:

Bewijsmiddelen waaruit blijkt dat u een duurzame en exclusieve relatie heeft met de burger van de Unie. De duurzame relatie zal in ieder geval worden aangenomen als:
Met duidelijk bewijs kan worden aangetoond dat de ongehuwde partner en de EU/ EER-onderdaan of onderdaan van Zwitserland (die gebruik maakt van zijn recht op verkeer) al zes maanden een gezamenlijke huishouding hebben of (recentelijk) hebben gevoerd of
Als uit de relatie een kind is geboren.
U toont aan dat er een gezamenlijke huishouding (samenwoning) is, door het tonen van een bewijs van inschrijving in een gemeentelijke administratie kopieën van huurcontracten en afschriften van rekeningen op beider naam.

Als bewijs om aan te tonen dat de (gehuwde) partners in Nederland samenwonen of (recentelijk) hebben samengewoond wordt een inschrijving in de GBA op hetzelfde adres verlangd.

Om aan te tonen dat uit de relatie een kind is geboren, moet de geboorteakte worden overgelegd.

Tijdens de procedure
Visum-procedure

Faciliterend visum

Soms hebt u een visum nodig om Nederland in te reizen. Voor een overzicht van visumplichtige nationaliteiten en de voorwaarden voor het verkrijgen van een visum kunt u kijken bij meer lezen over.

U kunt een visum kort verblijf (Schengenvisum) aanvragen bij de Nederlandse ambassade of het Nederlands consulaat in uw land van herkomst. Dit visum wordt alleen verstrekt aan familie- en gezinsleden van een burger van de Unie die gebruik maakt van zijn recht op vrij verkeer. De burger van de Unie moet wonen in of gaan wonen in een andere lidstaat dan waarvan hij de nationaliteit heeft. U moet meereizen met de burger van de Unie of naar Nederland komen om bij de burger van de Unie te gaan wonen.

Om het faciliterend visum te kunnen krijgen moet u met bewijzen aantonen dat u familie- of gezinslid bent van een burger van de Unie. U moet de familieband aantonen met officiële documenten bijvoorbeeld geboorteakte, huwelijksakte of akte van geregistreerd partnerschap, familieboekje.

Als u een visumplichtig ongehuwde partner van een burger van de Unie bent moet u aantonen dat u een duurzame relatie heeft met de burger van de Unie. De duurzame relatie wordt aangenomen wanneer u al minimaal zes maanden een gezamenlijke huishouding heeft met de burger van de Unie of wanneer uit de relatie een kind is geboren. De burger van de Unie maakt gebruik van zijn recht op vrij verkeer. U moet de duurzame relatie aantonen met documenten, bijvoorbeeld bewijs van inschrijving gemeentelijke administratie, huurcontracten of bankafschriften op naam van u beiden.

Afgifte visum

Als de Nederlandse ambassade of het Nederlands consulaat de visumaanvraag goedkeurt, kunt u bij de Nederlandse ambassade of het Nederlands consulaat het visum ophalen.

Geldigheid paspoort voor het visum

Het visum kort verblijf is een sticker. De ambassade of het consulaat zal het paspoort controleren en daarna het visum kort verblijf in het paspoort plakken. Het paspoort moet drie maanden langer geldig zijn dan de geldigheidsduur van het visum. Met een geldig paspoort waarin een visum kort verblijf staat kunt u binnen de geldigheidsduur van het visum naar Nederland reizen.

Reizen met een visum kort verblijf

Het C-visum is 90 dagen geldig. Het visum is geldig vanaf de ingangsdatum die in de visumsticker staat vermeld. In de periode dat het visum geldig is, kan het visum gebruikt worden om Nederland (en andere Schengenlanden) in- en uit te reizen.

Met een geldig C-visum is het bijvoorbeeld mogelijk naar een ander Schengenland te reizen voor een korte vakantie. Het C-visum kan ook gebruikt worden als u graag nog even terug wilt naar uw land van herkomst. Hierna kunt u, zolang het visum voor kort verblijf geldig is, terugkeren naar Nederland.

Procedure voor het verblijfsdocument

Aankomst in Nederland

Als u in Nederland aankomt vraagt u een verblijfsdocument voor familieleden van burgers van de Unie aan bij de IND.

Voordat u een aanvraag kunt indienen voor een verblijfsdocument, moet u zich inschrijven in de gemeentelijke basisadministratie (GBA) in de gemeente waar u gaat wonen. Bij de gemeente krijgt u een ‘Bewijs van Bekendmaking in de GBA’ mee. Dit bewijs neemt u mee naar de IND als u de aanvraag voor de verblijfsdocument gaat indienen.

Let op: Voor de inschrijving bij de gemeente heeft u een gelegaliseerde en vertaalde geboorteakte nodig uit het land van herkomst. Deze geboorteakte moet u daarom meenemen. Meer informatie kunt u hierover krijgen bij de gemeente in uw woonplaats.

Verblijfsdocument aanvragen

Als u een verblijfsdocument wilt aanvragen, moet u een afspraak maken om naar het IND-loket in uw regio te gaan. Bel hiervoor 0900 1234561 (€ 0,10 p.m.).

Als u een afspraak heeft gemaakt, krijgt u een brief thuisgestuurd. U ontvangt ook een aanvraagset voor het verblijfsdocument. In deze brief staat welke documenten u mee moet nemen naar de afspraak. Als u de aanvraag indient bij het loket, moet u meteen de kosten voor de aanvraag betalen. U kunt dit bedrag pinnen. Het is ook mogelijk om contant te betalen.

Nadat u de aanvraag voor uw verblijfsdocument heeft ingediend en betaald, krijgt u een sticker in uw paspoort (verblijfsaantekening). Met deze sticker toont u aan dat u in Nederland mag verblijven. Op de sticker staat ook of u mag werken in Nederland.

De IND controleert of u aan alle voorwaarden voldoet. U krijgt daarna een officiële brief (beschikking) van de IND. In deze brief staat of u het document krijgt.

Belangrijk!
U vraagt een verblijfsdocument in Nederland aan. Dan heeft de Nederlandse overheid gegevens van u nodig. De IND wil zorgvuldig met uw gegevens omgaan. Daarom geldt hier de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp).

Duur van de procedure
Als een aanvraag voor een verblijfsdocument is ingediend, geldt een wettelijke beslistermijn van maximaal zes maanden. Dit betekent dat de IND binnen zes maanden een beslissing moet nemen.

Als u tijdens de procedure wilt weten hoe het met uw aanvraag gaat, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de IND. De IND is van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 bereikbaar via 0900 1234561 (€ 0,10 p.m.). Houd uw V- of dossiernummer bij de hand, zodat u snel geholpen kunt worden.

P.S. Kao sto se vidi iz gore iz prilozenog imate sve uslove da dodjete u holandiju stim da on ima sredjen boravak u holandiji i stalni posao ili minimalno radni ugovor na godinu dana i ako se ne varam i primanja oko 1400 eura netto..ti moras podnijeti zhtjev u grckoj sve to u holandkoj ambasadi jer tamo zivis i imas boravak u grckoj ?? umedjuvremenu mozes putovati u holandiju i biti sa njim dok se to ne sredi.

Ko to smat

#400 Re: Zivot u Holandiji

Post by Ko to smat » 21/01/2012 01:12

Ovdje je raj na zemlji samo sto nema zemlje nego je sve pjesak ali dzaba opet sve radja.

Post Reply