Zivot u Holandiji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Lady Bella
Posts: 58
Joined: 21/09/2010 21:36
Location: Porte d'Orlean ;-)

#276 Re: Zivot u Holandiji

Post by Lady Bella »

Ko zna, možda se i meni svidi Holandija kad jednom odem tamo. Do sada znam samo aeorodrom Schiphol. :D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#277 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jazz_Junkie »

Ja sam prije mjeseci bio u Amsterdamu i pravo mi se svidio grad. :D Ali, ga sigurno ne bi mijenjao za Bec.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#278 Re: Zivot u Holandiji

Post by neprilagodjena »

Jazz_Junkie wrote:Ja sam prije mjeseci bio u Amsterdamu i pravo mi se svidio grad. :D Ali, ga sigurno ne bi mijenjao za Bec.


To ti se posebno svidjele crvene ulice :lol: :lol:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#279 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jazz_Junkie »

neprilagodjena wrote:
Jazz_Junkie wrote:Ja sam prije mjeseci bio u Amsterdamu i pravo mi se svidio grad. :D Ali, ga sigurno ne bi mijenjao za Bec.


To ti se posebno svidjele crvene ulice :lol: :lol:
Preporucujem Banana Bar. Platis 40 Eura i mozes piti koliko hoces sat vremena. Naravno, to nije sve.... :oops:
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#280 Re: Zivot u Holandiji

Post by Lady Agora »

Jazzeru pazi šta radiš u Amsterdamu Drug Tito te gleda :D :D :D

Image
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#281 Re: Zivot u Holandiji

Post by Neposlusna »

DZONPI wrote:.Smetaju mi papci koji su zaboravili porjeklo odakle su pa kad ih pozdravis u centru na nasem jeziku ko fol necuju stid ih progovorit eto ko na faci mu se nevidi da je stranac.Smeta mi debelo tetovirano zensko koje tetovazom konta nadoknadit debljinu a da nije svjesna da je jos gadnija sa tom tetovazom.Sme
taju mi nase papanke koje su kad su dosle u Holandiju promjenile i nacin zivota,kulture i svega a da nisu svjesne kolko su glupe.Smeta mi nas papak koji jos uvjek hoda u trenerci ne kontajuci da se nesto promjenilo u zadnjih 20 godina.Smetaju mi neradnici koji zive na socijali i iskoristavaju ovu drzavu.Nastavak sutra.

Cekamo drugu epizodu!? :-D
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#282 Re: Zivot u Holandiji

Post by neprilagodjena »

Cekamo i mi nastavak od 26-6-2010 :lol: :lol:
modic
Posts: 2
Joined: 26/11/2010 11:27

#283 Re: Zivot u Holandiji

Post by modic »

.......................
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#284 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jack Be Nimble »

DZONPI wrote:.
Smeta mi nas papak koji jos uvjek hoda u trenerci ne kontajuci da se nesto promjenilo u zadnjih 20 godina.
uff nije samo nas papak koji ide na svoje vjencanje u trenerci. Taj fenomen zahvata centralno/istocnu evropu pa sve preko urala do centralne azije. I naravno New Jersey.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#285 Re: Zivot u Holandiji

Post by DZONPI »

Vozdra evo nastavka.Nisam mogo nikako da otvorim ovu stranicu i evo sad promjenio internet brz ko zuca.Uf sta mi sve zasmetalo u ovih pola godine.Smeta mi ova satro kriza.Kakva kriza izmisljotine.Minus opalio kod nas odma zvagu nisu jadni navikli na snijeg.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#286 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jack Be Nimble »

DZONPI wrote:Vozdra evo nastavka.Nisam mogo nikako da otvorim ovu stranicu i evo sad promjenio internet brz ko zuca.Uf sta mi sve zasmetalo u ovih pola godine.Smeta mi ova satro kriza.Kakva kriza izmisljotine.Minus opalio kod nas odma zvagu nisu jadni navikli na snijeg.
Pa koliko cesto dobiju snijeg da se mogu naviknuti na snijeg?
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#287 Re: Zivot u Holandiji

Post by DZONPI »

De ba nemoj tako pa mogu se malo pripremit.Nego ideli ko vozom na poso relacija Roterdam-Den hagusa nek mahne da malo koju bacimo.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#288 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jack Be Nimble »

DZONPI wrote:De ba nemoj tako pa mogu se malo pripremit.Nego ideli ko vozom na poso relacija Roterdam-Den hagusa nek mahne da malo koju bacimo.
Kako da se pripreme? Sta ima fali sada?
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#289 Re: Zivot u Holandiji

Post by Neposlusna »

DZONPI wrote:Vozdra evo nastavka.Nisam mogo nikako da otvorim ovu stranicu i evo sad promjenio internet brz ko zuca.Uf sta mi sve zasmetalo u ovih pola godine.Smeta mi ova satro kriza.Kakva kriza izmisljotine.Minus opalio kod nas odma zvagu nisu jadni navikli na snijeg.

Kakva kriza. A za novu godinu ima da bace milione i milione u zrak. :x
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#290 Re: Zivot u Holandiji

Post by tempora »

DZONPI wrote:De ba nemoj tako pa mogu se malo pripremit.Nego ideli ko vozom na poso relacija Roterdam-Den hagusa nek mahne da malo koju bacimo.
Jedino da te ja sacekam na centralnoj u Roterdamu, sa soljom vruce brusnice ? :D
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#291 Re: Zivot u Holandiji

Post by DZONPI »

Moze nema frke 2 kocke secera molim volim sladje.Gadna ce ova mazija bit izgleda nekako mi mirise na dugu i dosadnu zimaru.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#292 Re: Zivot u Holandiji

Post by manki »

Nikad nisam bio, ali imaju ogavan jezik brate.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#293 Re: Zivot u Holandiji

Post by Jack Be Nimble »

manki wrote:Nikad nisam bio, ali imaju ogavan jezik brate.
To jest. Cak i njima samim je ogavan pa naucili ljudi Engleski.
sa obzirom na...
Posts: 277
Joined: 26/06/2010 20:16

#294 Re: Zivot u Holandiji

Post by sa obzirom na... »

Nikad nisam bio, ali imaju ogavan jezik brate
I meni je , uz svedski, najnemelodicniji jezik koji sam cuo, kazu da je grleni jezik, ko da grkljaju kada pricaju.
Nisam bio tamo ali sam cuo tako protivrjecne komentare od ljudi koje znam o toj zemlji da bi je volio posjetiti.
Da li holandski jezik pripada germankoj grupi jezika jer dosta rijeci su slicne njemackim ?
dudlaja
Posts: 16
Joined: 02/07/2010 18:45

#295 Re: Zivot u Holandiji

Post by dudlaja »

taj jezik je nesto najruznije sto sam cuo.apsolutno ga izbjegavat ucit ako je moguce , ja sam ga dosta upamtio ali nista ne vrijedi jer se samo u holandiji prica...njemacki i engleski jezik je kao pjesma slavuja naspram holandskog.
znam osobe koje zive 15 godina u holandiji i neznaju 10rjeci ukupno..svaka cast
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#296 Re: Zivot u Holandiji

Post by DZONPI »

Dudlaja pasa da vidis snijega u Holandiji.Mozes mislit bjel isto ko u Bosni.Zakrcilo sve moj haveru,moram sad kakve cizmoke kupovat.Na poso otiso nisam stalo sve.Veceras lagana setnja a ono se sve bjeli.Netreba vise ic na zimska putovanja jer izgleda i ovdje mazija opasna postala sa bjelim prekrivacem.
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#297 Re: Zivot u Holandiji

Post by Korisnicko ime »

babyline wrote:
manki wrote:Nikad nisam bio, ali imaju ogavan jezik brate.
nije, bas imaju cool jezik
Meni zvuce kao da grokcu... :D

Poznanik mi pricao...a njegov brat to i objavio u jednom od magazina...
Dosao mu je brat za vrijeme Evropskog prvenstva u Holandiji i Belgiji 2000. i pratili su vecinu utakmica (brat objavljivao reportaze s tih utakmica). Nakon prolaska kroz kapiju stadiona na jednoj tekmi u Holandiji prisao im je redar i poceo nesto na holadskom, poprilicno glasno (vjerovatno zbog buke koju je pravila gomila).
Brat mislio da se redar dere na njega iz nekog razloga. Pomislio je da je nesto grdno pogrijesio, cak mu je proslo kroz glavu da ga mozda hoce i izbaciti sa stadiona. Sve zbog grlenog i grokcuceg jezika. Upita "Sta kaze?"
A moj poznanik mu rece "Govori ti dobrodosli na stadion X Y zelimo vam ugodan boravak i ako hocete ja vas mogu otpratiti i pokazati vam vase sjediste".... :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#298 Re: Zivot u Holandiji

Post by HAVANA »

babyline wrote:pa zna te li vi kako nasi "jezici" zvuce " njima....

:lol:

Diiivno...mi smo posebni :oops: :lol:

Haj ti ugodi bosancu...malo mu i ovo...saso mange... :D

Sarajevo-x-com...
Ostaje da se nadamo da ćemo sljedeći put provesti više vremena u gradu liberalnosti, tolerancije, različitosti, mladih, karakteristične arhitekture, kanala, mostića, brodića, bicikala, zabave, kulture, umjetnosti, kafe šopova, Red Light distrikta, "pijanih" kućica, najuže kućice na svijetu, tulipana, muzeja seksa, hašiša, marihuane, Ane Frank i čega sve ne.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#299 Re: Zivot u Holandiji

Post by DZONPI »

Znate ko najvise kaki protiv Holandije.kake ovi sto su vec 15 kuka na socijali,lezihljebovici naviklo samo daj al radit nema sansi,jadni umorni jos uvjek od rata,psihicki nesposobni itd,sva im je umjetnost pratit u kojem supermarketu je snizena gajba pive i roknut se istom i onda joj ovih olandjana,ja kakvi su joj niko nece da mi dodje na kahvu,a guzove dere 15 godina na tudji racun,pa takve ni rodjeni otac nebi vise mogo finansirat.Ja nekazem da imaju cudnih stvari i nekulture ali brate radim zaradzujem svoj hljeb i ljudi su mi pruzili pomoc tako da imam bolji poso sad nego sto sam radio u Sarajevu.Budi covjek i svak ce ti pomoc a ne samo kuknjavu opalit.Pa ko nema problema ali stisni malo trzni se.Znam ljude prezivljavaju ovdje a bog mu dao moze da radi da zaradi,a ne stisce se cjelu godinu da bi otiso u Bih one 4 sedmice i imo dole da okrene janje da ga famelija vidi i kaze vidis kako on moze a on jadan godinu dana nije otiso na veceru negdje a o ostalom da neprica.Hajd vozdra rasprica se ja previse.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#300 Re: Zivot u Holandiji

Post by neprilagodjena »

Pa lezihljebovici samo kukaju i nista ne rade a socijala ljeze na racun.
A svake se godine ide na odmor i opet im zemlja u kojoj su ne valja,ljudi im ne valjaju a sve su im dali.

A sve zrtve rata,fizicki su uredu ali psihicki pate a rata nikad nisu ni vidjeli.


A ovo je stvarno ovako,vidjela svojim ocima.
Post Reply