USA viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#1026 Re: USA viza i novija iskustva

Post by dingosp0 »

sigurnoable wrote:Pozdrav,

Zanima me da li je zivot u USA losiji nego u Europi kako vecina prica po stranicama kao npr.da se manje ima vremena za porodicu, dosta se vise radi, skupi stanovi za iznajmljivanje, skupi vrtici i skole za djecu, itd... .
Koliko sam primjetio dosta prijatelja koje imam u USA nekako kao da su izgubili tu tradiciju bosansku, kao da nisu iz Bosne kad sa njima sjednes. Dosta ih uopste ni ne zna kad je bajram(ne govorim iz vjerskih razloga vec bajram je poznato da u Bosni svako ziv slavi i onaj koji drzi vise do vjere i onaj sto manje drzi do vjere). Imam osjecaj kao da USA tjera te a ti to da ne osjetis da jednostavno vise ne drzis do nekog osjecanja prema drzavi Bosni. Opet sa druge strane dosta nase dijaspore u Njemackoj, Austriji, Svedskoj kao da jos uvijek drze do Bosne. Ne zelim nikog da uvrijedim i da kazem jedna dijaspora je bolja od druge, znam da svagdje razlicitih situacija. Ovo pitam prosto zbog toga sto jedan od planova mi je da se premjestim u USA i ne znam sta bi me cekalo tamo...
Ti kad izadjes iz BIH, bilo u koju drugu zemlju ti vec pocinjes da gupis tradiciju. zivio sam u njemackoj a sad zivim u americi....

A sad...... .. A nadam se da ce nece niko uvijediti...
Vecina dijaspore koja zivi u Americi, 85%.. je doslo iz mjesta sto danas pripada RS'u... to je vecina Zvornik, Srebrenica, Banja Luka, Bijeljinja, itd. Tih 85% je nekad zivilo vecinom po njemackoj tokom rata, i kad je njemacka pocela da izgoni raju iz BIH, vecina tih ljudi... skoro njih 90% je otislo za ameriku, dok se taj mali dio vratio ili u Bosnu ili bjezao za svedsku.... jer do 1997 godine u americi nisi imao nesto puno nase raje, mozda nije ni bilo 20.000 .... dok danas imas sigurno 300.000 .....

Ja zivim u americi vec ukupno 15+ godina, sa tim da sam i zivio u SA 6 nakon sto sam se vratio iz SAD za BIH, i onda opet nazad za SAD.
Ta dijaspora iz tih navedenih mjesta, koliko sam ja mogao skontati je takva kakvu ti opisujes u svom komentaru... vecina ih je brata napacena, sa sela, i da im je neko prije 25 godina rekao zivit ce u americi, i imati ce 2-3 auta, kucu i sta vec... dozvili bi srcani udar...

A kakva ce tvoja djeca biti, hoce li postiti za ramazan, hoce li slaviti bajram, hoce li ici na dzumu, to je pasa do tebe... ja gdje zivim ima 3 dzamije u 5km ... a zivim u pretezno 98% krscanskom mjestu... neces ti logicno pucati top iznad grada za iftar, ili ezan za podne namaz, niti ce ti u njemackoj, ali sve je do tebe kako ces to podnijeti...

imam dosta rodbine u njemackoj, vecina su u bosni po 10+ puta godisnje, ja nisam bio evo 3 godine vec... jbg, dalek put, karte, posao , pm i tako nema se vremena...dok u njemackoj ako sklopis neka 2-3 dana sa posla mozes u njemackoj popiti kafu a za sat vremena na carsiji jesti cevape... .to je prednost... tako da logicno je da ti ljudi su vise povezani sa Bosnom...

prednost amerike ti je sto ces ovdje biti smatran kao amerikanac, nece te niko cudno gledati sto imas VIC na kraju prezimena... dok u njemackoj i ako si drzavljanin ti si uvijek stranac za njih... u americi ces zaraditi para ako hoces sto neces u njemackoj, manji su porezi, manje kamatne stope, mozes kupiti kucu a da ne umires od kamete.. kirije su tu i tamo, slicne su ovdje i kao i u njemackoj.. ja gdje zivim kirija je 950-1100 dollara za stan od nekih 60-70 kvadrata, koliko je i u njemackoj ako cak i nije skuplje... ako otvaras svoju firmu, proces je prelahak i nece te niko ubiti sa porezima prije starta, mozes prijaviti koliko hoces ( a da je realna cifra) da si zaradio nece ti neki inspektori kao u evropi doci da ti rove po racunima...

prednosti njemacke su ti sto imas tu socijalnu neku, imas drzavno zdravstveno osiguranje, dok je u americi privatno i moras kupovati policu osiguranja za zdravstvo a to je nesto najskuplje ovdje, kad imas djecu zena ti dobije godinu ili vise u njemackoj da bude sa djetetom, dok u americi moze dobiti 3 mjeseca pa se snalazi dalje... ako radis za dobru firmu mozda ti mogu nesto produziti li pomoci ...

gledajuci svoju rodbinu u americi i njemackoj, ovi u americi imaju bolji standard zivota.. vecina ih je postigla mnogo vise nego ovi u evropi...

UGLAVNOM, taj bajramski osjecaj koji znam kakav je, i te ramazanske noci koje ce biti biti vjecito u sjecanju neces nigdje imati brate moj... jedino u BOSNI... i naravno po vecino muslimanskim zemljama npr turska, emirati, itd ...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1027 Re: USA viza i novija iskustva

Post by hekaton »

Zdravo, jel neko u skorije vrijeme trazio vizu za USA zbog poslovnog puta. Trebam putovati zbog treninga u sjediste firme za koju radim pa me zanima da li moram da cekam na to mjesecima i kako ide procedura.
Hvala unaprijed za odgovore i izvinjavam se jer nisam iscitao temu od pocetka.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#1028 Re: USA viza i novija iskustva

Post by nostalgicar »

Pozdrav ljudi. Vjencao sam se sa svojom starom ljubavi koja je dosla u BiH iz USA nakon 17 godina i vjencali smo se. Da napomenem da smo cijelo vrijeme bili u kontaktu taj period. Sada me zanima koja je procedura oko papirologije? Ona je u planu da papire za mene preda u Americi i da nakon toga dodje u BiH da zivimo ovdje ( ako nam bude ok ovdje mozda i ostanemo ) pa me zanima jel funkcionise na taj nacin ? Sto se mene tice imam privatni biznis vec neke dvije godine i jel to neka olaksavajuca okolnost ?
Hvala svima na odgovorima !!!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1029 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

nostalgicar wrote:Pozdrav ljudi. Vjencao sam se sa svojom starom ljubavi koja je dosla u BiH iz USA nakon 17 godina i vjencali smo se. Da napomenem da smo cijelo vrijeme bili u kontaktu taj period. Sada me zanima koja je procedura oko papirologije? Ona je u planu da papire za mene preda u Americi i da nakon toga dodje u BiH da zivimo ovdje ( ako nam bude ok ovdje mozda i ostanemo ) pa me zanima jel funkcionise na taj nacin ? Sto se mene tice imam privatni biznis vec neke dvije godine i jel to neka olaksavajuca okolnost ?
Hvala svima na odgovorima !!!
Sretno vam !

Kada bude podnosila zahtjev u Americi, tu ce saznati sve okolnosti.
.

https://visaguide.world/us-visa/immigrant/k3/

Da li imas biznis ili si u radnom odnosu-ne utice .
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#1030 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

Eh Ameriko daleka Ameriko.

Uvijek sam imao zelju otici tamo pa mozda i ostati do kraja zivota. Igrao zelenu kartu godinama, nadao se, al i da su me izvukli ne bi imao novca da odem da se idrzavam sam par mjeseci.

Znam da ni tamo nije bajno, ali ima posla uvijek nekog i narod nije napacen kao ovdje kod nas gsje svako gleda kako da ti podmetne nogu ili da se raduje tvom neuspjehu i nesreci. Je li krenes napredovati odmah ti se 10 dusa nakaci da te spuste.

Amerika mi se svidja zbog neograbicenih mogucnosti, nisam bolestan za novcem daleko od toga. Sve sto sam zelio u Americi da sam otisao bio bi normalan posao, negdje kucica na perifariji grada jer sit sam asfalta i zgrada. Toliko mi se svidjaju njihove ulice da cesto lutam i sve je kao na filmu, cak i da.kosim travu u tim ulicama mene bi ispunjavala ta ljepota taj pogled. Pa povremena putovanja uzivanje u ljepoti americke prirode.
Taj neki duhovni mir koji ovdje ne mozes pronaci jer ako krenes bilo sta odmah kazu da si lud ili pobudalio.

Kad se samo zamisli kakvo smo mi ovdje djetinjstvo imali jadno, a pogledas tu djecu u americi kako odrastaju i imaju prave prijatelje a ne kao mi ovdje da moze zabilo bi ti noz u ledja jer imas bolje patike ili mobitel od njega.


Mi smo bolesno drustvo i zemlja u rasulu, idioti i prepuni tog ega da smo najpametniji na svijetu. Da su takvi amerikanci nikad ne bi bili gdje jesu sada.

Eh ameriko sto svi zele samo tebi? Meni ces nazalost ostati samo san i nista vise, godine prolaze sve je do teve doci teze.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1031 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Vidal89 wrote:Eh Ameriko daleka Ameriko.

Uvijek sam imao zelju otici tamo pa mozda i ostati do kraja zivota. Igrao zelenu kartu godinama, nadao se, al i da su me izvukli ne bi imao novca da odem da se idrzavam sam par mjeseci.

Znam da ni tamo nije bajno, ali ima posla uvijek nekog i narod nije napacen kao ovdje kod nas gsje svako gleda kako da ti podmetne nogu ili da se raduje tvom neuspjehu i nesreci. Je li krenes napredovati odmah ti se 10 dusa nakaci da te spuste.

Amerika mi se svidja zbog neograbicenih mogucnosti, nisam bolestan za novcem daleko od toga. Sve sto sam zelio u Americi da sam otisao bio bi normalan posao, negdje kucica na perifariji grada jer sit sam asfalta i zgrada. Toliko mi se svidjaju njihove ulice da cesto lutam i sve je kao na filmu, cak i da.kosim travu u tim ulicama mene bi ispunjavala ta ljepota taj pogled. Pa povremena putovanja uzivanje u ljepoti americke prirode.
Taj neki duhovni mir koji ovdje ne mozes pronaci jer ako krenes bilo sta odmah kazu da si lud ili pobudalio.

Kad se samo zamisli kakvo smo mi ovdje djetinjstvo imali jadno, a pogledas tu djecu u americi kako odrastaju i imaju prave prijatelje a ne kao mi ovdje da moze zabilo bi ti noz u ledja jer imas bolje patike ili mobitel od njega.


Mi smo bolesno drustvo i zemlja u rasulu, idioti i prepuni tog ega da smo najpametniji na svijetu. Da su takvi amerikanci nikad ne bi bili gdje jesu sada.

Eh ameriko sto svi zele samo tebi? Meni ces nazalost ostati samo san i nista vise, godine prolaze sve je do teve doci teze.
Nastavi sa lutrijom.. :thumbup: ..doci ces... :)
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#1032 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

moonca wrote:
Vidal89 wrote:Eh Ameriko daleka Ameriko.

Uvijek sam imao zelju otici tamo pa mozda i ostati do kraja zivota. Igrao zelenu kartu godinama, nadao se, al i da su me izvukli ne bi imao novca da odem da se idrzavam sam par mjeseci.

Znam da ni tamo nije bajno, ali ima posla uvijek nekog i narod nije napacen kao ovdje kod nas gsje svako gleda kako da ti podmetne nogu ili da se raduje tvom neuspjehu i nesreci. Je li krenes napredovati odmah ti se 10 dusa nakaci da te spuste.

Amerika mi se svidja zbog neograbicenih mogucnosti, nisam bolestan za novcem daleko od toga. Sve sto sam zelio u Americi da sam otisao bio bi normalan posao, negdje kucica na perifariji grada jer sit sam asfalta i zgrada. Toliko mi se svidjaju njihove ulice da cesto lutam i sve je kao na filmu, cak i da.kosim travu u tim ulicama mene bi ispunjavala ta ljepota taj pogled. Pa povremena putovanja uzivanje u ljepoti americke prirode.
Taj neki duhovni mir koji ovdje ne mozes pronaci jer ako krenes bilo sta odmah kazu da si lud ili pobudalio.

Kad se samo zamisli kakvo smo mi ovdje djetinjstvo imali jadno, a pogledas tu djecu u americi kako odrastaju i imaju prave prijatelje a ne kao mi ovdje da moze zabilo bi ti noz u ledja jer imas bolje patike ili mobitel od njega.


Mi smo bolesno drustvo i zemlja u rasulu, idioti i prepuni tog ega da smo najpametniji na svijetu. Da su takvi amerikanci nikad ne bi bili gdje jesu sada.

Eh ameriko sto svi zele samo tebi? Meni ces nazalost ostati samo san i nista vise, godine prolaze sve je do teve doci teze.
Nastavi sa lutrijom.. :thumbup: ..doci ces... :)
Ehh... sumnajm druze sve je teze s godinama
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1033 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Vidal89 wrote:
moonca wrote:
Vidal89 wrote:Eh Ameriko daleka Ameriko.

Uvijek sam imao zelju otici tamo pa mozda i ostati do kraja zivota. Igrao zelenu kartu godinama, nadao se, al i da su me izvukli ne bi imao novca da odem da se idrzavam sam par mjeseci.

Znam da ni tamo nije bajno, ali ima posla uvijek nekog i narod nije napacen kao ovdje kod nas gsje svako gleda kako da ti podmetne nogu ili da se raduje tvom neuspjehu i nesreci. Je li krenes napredovati odmah ti se 10 dusa nakaci da te spuste.

Amerika mi se svidja zbog neograbicenih mogucnosti, nisam bolestan za novcem daleko od toga. Sve sto sam zelio u Americi da sam otisao bio bi normalan posao, negdje kucica na perifariji grada jer sit sam asfalta i zgrada. Toliko mi se svidjaju njihove ulice da cesto lutam i sve je kao na filmu, cak i da.kosim travu u tim ulicama mene bi ispunjavala ta ljepota taj pogled. Pa povremena putovanja uzivanje u ljepoti americke prirode.
Taj neki duhovni mir koji ovdje ne mozes pronaci jer ako krenes bilo sta odmah kazu da si lud ili pobudalio.

Kad se samo zamisli kakvo smo mi ovdje djetinjstvo imali jadno, a pogledas tu djecu u americi kako odrastaju i imaju prave prijatelje a ne kao mi ovdje da moze zabilo bi ti noz u ledja jer imas bolje patike ili mobitel od njega.


Mi smo bolesno drustvo i zemlja u rasulu, idioti i prepuni tog ega da smo najpametniji na svijetu. Da su takvi amerikanci nikad ne bi bili gdje jesu sada.

Eh ameriko sto svi zele samo tebi? Meni ces nazalost ostati samo san i nista vise, godine prolaze sve je do teve doci teze.
Nastavi sa lutrijom.. :thumbup: ..doci ces... :)
Ehh... sumnajm druze sve je teze s godinama
. Ne gubi nadu - nije kasno... :)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1034 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Fudo387 »

Vidal89 wrote:Eh Ameriko daleka Ameriko.

Uvijek sam imao zelju otici tamo pa mozda i ostati do kraja zivota. Igrao zelenu kartu godinama, nadao se, al i da su me izvukli ne bi imao novca da odem da se idrzavam sam par mjeseci.

Znam da ni tamo nije bajno, ali ima posla uvijek nekog i narod nije napacen kao ovdje kod nas gsje svako gleda kako da ti podmetne nogu ili da se raduje tvom neuspjehu i nesreci. Je li krenes napredovati odmah ti se 10 dusa nakaci da te spuste.

Amerika mi se svidja zbog neograbicenih mogucnosti, nisam bolestan za novcem daleko od toga. Sve sto sam zelio u Americi da sam otisao bio bi normalan posao, negdje kucica na perifariji grada jer sit sam asfalta i zgrada. Toliko mi se svidjaju njihove ulice da cesto lutam i sve je kao na filmu, cak i da.kosim travu u tim ulicama mene bi ispunjavala ta ljepota taj pogled. Pa povremena putovanja uzivanje u ljepoti americke prirode.
Taj neki duhovni mir koji ovdje ne mozes pronaci jer ako krenes bilo sta odmah kazu da si lud ili pobudalio.

Kad se samo zamisli kakvo smo mi ovdje djetinjstvo imali jadno, a pogledas tu djecu u americi kako odrastaju i imaju prave prijatelje a ne kao mi ovdje da moze zabilo bi ti noz u ledja jer imas bolje patike ili mobitel od njega.


Mi smo bolesno drustvo i zemlja u rasulu, idioti i prepuni tog ega da smo najpametniji na svijetu. Da su takvi amerikanci nikad ne bi bili gdje jesu sada.

Eh ameriko sto svi zele samo tebi? Meni ces nazalost ostati samo san i nista vise, godine prolaze sve je do teve doci teze.
Cuj, mastas da kosis travu oko kuce u ameriki?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1035 Re: USA viza i novija iskustva

Post by insomnia78 »

Ista ona Amerika dje djete povalja po skole sa AP?
Ma ovaj nas zajebava
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1036 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Fr- je jako sigurna.. :roll: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1037 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Cuj, mastas da kosis travu oko kuce u ameriki?
.hahaha, pa to je iz filmova ostalo - zbilja je romanticno - ne za mene, na 36 stepeni ali .... je intesantna scena... :-D
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#1038 Re: USA viza i novija iskustva

Post by nKrkan »

neka me upućeniji prosvijetle u ovom slučaju

ima naših slučjeva po De, Lux, Ch koji nemaju njihov pasoš , a imaju stalne radne i boravišne dozvole, kako oni recimo kad hoće putovati u US, idu ambasadu u toj državi gdje su rezidenti i peglaju se isto kao mi u Sarajevu , ili u njihovim slučajevima to ide glat?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1039 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

nKrkan wrote:neka me upućeniji prosvijetle u ovom slučaju

ima naših slučjeva po De, Lux, Ch koji nemaju njihov pasoš , a imaju stalne radne i boravišne dozvole, kako oni recimo kad hoće putovati u US, idu ambasadu u toj državi gdje su rezidenti i peglaju se isto kao mi u Sarajevu , ili u njihovim slučajevima to ide glat?
Oni su Bosanski drzavljani-tako ih tretiraju.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1040 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

nKrkan wrote:neka me upućeniji prosvijetle u ovom slučaju

ima naših slučjeva po De, Lux, Ch koji nemaju njihov pasoš , a imaju stalne radne i boravišne dozvole, kako oni recimo kad hoće putovati u US, idu ambasadu u toj državi gdje su rezidenti i peglaju se isto kao mi u Sarajevu , ili u njihovim slučajevima to ide glat?
Ako ima zelenu kartu netreba da trazi vizu.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#1041 Re: USA viza i novija iskustva

Post by nKrkan »

Bascarsija1 wrote: Ako ima zelenu kartu netreba da trazi vizu.
pojasni
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1042 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

nKrkan wrote:
Bascarsija1 wrote: Ako ima zelenu kartu netreba da trazi vizu.
pojasni
sta da pojasnim?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#1043 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Hercegoviina »

Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1044 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Imas li ikakve imovine? Prodaj to pa kupi kartu.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#1045 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Hercegoviina »

Bascarsija1 wrote:
Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Imas li ikakve imovine? Prodaj to pa kupi kartu.
Imam stambeni kredit.cccv :(
User avatar
B6Redhell
Posts: 5860
Joined: 25/12/2010 04:56

#1046 Re: USA viza i novija iskustva

Post by B6Redhell »

Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Jarane pred tobom zivotna odluka... zajebano je to. Puno razmisljanja i glavobolje...
ako si samac lakse je.. ako imas prikolicu zajebanije..
Volio bih ti savijet dati ali sta god da napisem zamislim sebe u toj situaciji, i strah me bude..
Sve u svemu zavisi do tebe , ali ako ti ovi iz lutrije nista ne pomazu na pocetku, onda zajebano do daske..
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#1047 Re: USA viza i novija iskustva

Post by landlord »

Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Da bi dobio green card, trebaces naci ili dovoljno novca za pocetak zivota u USA, ili da imas ponudu za posao, ili da ti neko posalje affidavit of support.
Ako procijene da nemas dovoljno sredstava za pocetak, mogu ti odbiti dati vizu. Trebas se dobro spremiti za intervju. Ako ispunjavas sve uslove, i imas sve papire spremne nisam razloga za brigu.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#1048 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Hercegoviina »

B6Redhell wrote:
Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Jarane pred tobom zivotna odluka... zajebano je to. Puno razmisljanja i glavobolje...
ako si samac lakse je.. ako imas prikolicu zajebanije..
Volio bih ti savijet dati ali sta god da napisem zamislim sebe u toj situaciji, i strah me bude..
Sve u svemu zavisi do tebe , ali ako ti ovi iz lutrije nista ne pomazu na pocetku, onda zajebano do daske..
Niko ti ništa ne ppmaže, samo dobiješ vizu
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1049 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Sta znas raditi ?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#1050 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Hercegoviina »

moonca wrote:
Hercegoviina wrote:Ja sam izvučen ove godine u lutriji ali nemam nikog tamo a ni para dotamo..a tek posao i sve ostalo... Ima li neko neki savjet šta da se radi?
Sta znas raditi ?
nista, radim u skoli >)...
Post Reply