jesmo s*pci

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#1 jesmo s*pci

Post by Vozdra_123 »

zena mi kanadjanka

ovdje u public school boardu drze kurseve "stranih" jezika i jedan od njih je bosanski. da bosanski za srednjoskolce. znaci mozes dobiti kredit za kurs.

ona se pravo zagrijala kad je cula i danas prvi dan kursa ona rano ujutro na kurs. kad dva "profesora" i 4 studenta u ucionici. ona ih pita imate li kakvih podataka o kursu (nigdje drugo nema informacija).
a oni njoj nemamo ovo je kurs na "nasem" jeziku za ljude koji znaju bosanski. ona ih upita da sjedne i da vidi kako to ide, a oni njoj slobodno vi sjedite ali mi pricamo na "nasem" jeziku.
i dva "profesora" i 4 studenta nastavise laprndati na "nasem". nit su je pitali sto zelis da naucis bosanski, odakle si, ma bas nista.
i zena normalno se pokupi i izadje, a da supci nisu rekli ni dovidjenja...

1. znaci ja kao tax-payer placam supke da sjede i blebecu, a studenti ni knjige ni papira ispred sebe. i oni ce dobiti kredit za taj kurs.
2. ja sad zenu moram slati na fax da uci hrvatski.

kako se ono kaze
j*bo ti nas...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2 Re: jesmo s*pci

Post by Chmoljo »

Vozdra_123 wrote:zena mi kanadjanka

ovdje u public school boardu drze kurseve "stranih" jezika i jedan od njih je bosanski. da bosanski za srednjoskolce. znaci mozes dobiti kredit za kurs.

ona se pravo zagrijala kad je cula i danas prvi dan kursa ona rano ujutro na kurs. kad dva "profesora" i 4 studenta u ucionici. ona ih pita imate li kakvih podataka o kursu (nigdje drugo nema informacija).
a oni njoj nemamo ovo je kurs na "nasem" jeziku za ljude koji znaju bosanski. ona ih upita da sjedne i da vidi kako to ide, a oni njoj slobodno vi sjedite ali mi pricamo na "nasem" jeziku.
i dva "profesora" i 4 studenta nastavise laprndati na "nasem". nit su je pitali sto zelis da naucis bosanski, odakle si, ma bas nista.
i zena normalno se pokupi i izadje, a da supci nisu rekli ni dovidjenja...

1. znaci ja kao tax-payer placam supke da sjede i blebecu, a studenti ni knjige ni papira ispred sebe. i oni ce dobiti kredit za taj kurs.
2. ja sad zenu moram slati na fax da uci hrvatski.

kako se ono kaze
j*bo ti nas...
koga nas? dijasporu? ja sam iz Saraj'va paša :oops:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#3 Re: jesmo s*pci

Post by Nosferatu »

Ma jebes i vas iz Sarajeva, posaljemo vam nasu djecu preko ljeta, Dudek u Sarajvo, Dudek iz Sarajva. Sta ti mislis, nismo mi otisli, da nemamo gdje nasu djecu odrodjenu od nase kulture poslati, sram da vas bude, sto ih "segrarirate" ko da smo mi "sekund klas kitizen". Mjesto da ti je cast dijasporsko dijete, u krilo metnut i ucit ga bosanski, da barem zna da 'osuje kako bog zapovida.... (zajebavam se ja chomoljo da me nebi pogresno razumjeo).

Najbolje je tebi ovako moj Vozdra...

Pomiri se s nekim stvarima. Ako si se ozenio Kanadjankom, ne mozes od nje praviti Bosanku, sretan budi sto nije Amerikanka, da je, poslala bi ona tebe u skolu na usavrsavanja jezika a onda otisla u mall u kupovinu da ti popravi stanje na racunu...

Koji ce joj qiqi bosanski? Pa nasu djecu bosanski uce hodze po mektebima koji nemaju osnove da znaju svoj jezik kad su s 14 morali naucit Arapski, a i zna se iz kako istaknuto literalnih familija dolaze nasi vjersko liderstvo, i jos bolje, isprdci koje salju po svijetu da sire islam, tj. uhljebe se u plati od $20-25.000 godisnje padanjem na sedzu koje ce nakupiti ruke bosanaca po kojekakvim fabrikama, bez da se kaze deder efendija ako ces 5 puta na sedzdu mogao bi malo i po fabrici sa Allahom se susretati, da vidimo od koje si vjere i imana. Ali rijetki su i malo je takvih.

Posmatrao sam malo taj proces, kako ide kod nas. Obicno djevojka koja je za udaju i zavrsila skolu se "aktivira" kao uciteljica jezika, u dzamiji, tj. da bi bila vidjena. Onda ona dolazi 1 sat vremena prije mekeba da djecu uci bosanski. Vecina tih djevojkaa nije ni osnovnu zavrsilo u BiH, tako da o njihovim jezicnim sposobnostima ne bih. Uglavnom onda se tu zadaju kojekakvi diktati i na kraju dana, malo nesto prica/pise i to je to, previse malo, ali od koga je i to vjerovatno, dosta je. Na drugu ruku imas roditelje koje djecu salju u mekteb i na jezik nedjeljom ujutro (a znamo kako bosanska djeca vole skolu da zele cak i nedjeljom ici da ih neko "maltretira"). Eh, roditelji svi sretni rijesili se djece na par sati pa sad mozes ili kafa ili seks s mirom. E, na drugu stranu, djeca pitaju "uciteljice" "A sta to znaci jebo te Tito." To je pitanje dijeteta od nekih 14-tak godina. Ja mogu shvatiti ne znanje, ali pored gugla, i pored zivih roditelja, to nije ne znanje to je jedna apatija i zelja da se ne zna, zelja da se ne napreze, da se ne ulaze, da se ne gura i ne maksimizira neciji kapacitet. Ne znaju djeca ni koje Tito, ni veze od istorije, sve sto znaju je da su bosanci i srbi zaratovali. Ne zna vecina ni citati bosanski, sta ce sutra, kako ce komunicirati kad mu umre mati i otac, slabo da ce, ako ne zna citati nece znati ni pisati, i to je smrt naseg jezika u nasoj dijaspori u drugom koljenu.

I sad, u takvu sjebanu situaciju, ti guras svoju hanumu, nemoj biti naivan, bolje joj je da joj ti nesto organizujes, ako vec imas i ti i ona zelju da ona govori taj jezik, s tim da ako je zelja obostrana, ti moras ucestvovati u procesu a ne slati je nekom drugom da je on uci. A sto se tice sisanja drzavne sise, pa mi smo u tome sampioni, pogledja nam samo drzave i ovih Sarajlijica - pitaj ih sta se pravi u Sarajevu osim namjestaja - kauc za po 250 maraka, pive, cigara, kafa sto se samelje i slabo sta drugo. Ne pravi se nista. Vlada se. Administracija, predstavnistvo, banke, pranje novca, dizanje tornjeva u pizzi i naguzivanje da ga primis na faksu nebi li prosao ispit koji vodi do kakve kancelarije i sigurnog minimalca, od kojeg je bitnije to da je siguran nego sto je minimalac. I sad ti - nasao zenu uciti bosanski. Ja ne znam, kod mene je ovako. Ako si mislio biti bosanac, trebao si se zeniti bosankom. Ako si ozenio Kanadjanku, zaboravi da si bosanac i bio, i prihvati se nove domovine, posveti joj se, a mani nas, tebi ce i samom biti bolje, a i neces uzurpirati idulu pakasa koji nikad ti nece oprostiti cinjenicu da si uzeo "strankinju". Ja ne znam koje je ispravno, od ovo dvoje, ali od Kanadjanke ne mozes praviti Bosanku, a ni od Bosanki Kanadjanke narucito ne Amerikanke. Budi sretan barem, da ti je zena Kanadjanka. U poredenju sa bagrom Americkom, u kojoj svega i svacega ima, Kanadjani ti dodju insani i ljudi. Kad bi mi dali izbor, vjerujem da bih i ja izmedju Bosanke, Amerikanke i Kandjanke, ozenio se Kanadjankom. Stoga, mojne da te frustriraju male stvari, jebo ga ti. A osim toga - Hrvati su tata mata sto se tice jezika. Imaju ljudi tu kulturu i tradiciju i kod kuce i na strani. Spandjaj se sa njima, nacice nacina, osim toga, njihova je migracija mnogo duza, i literalno, bogatija, tako da njima pismenomst mnogo vise i znaci od Bosnja. Zapitaj se samo ti - gdje bi radije engleski ucio u Zagrebu ili u Sarajevu. Isto ti je i kad obrnes. Jest da se moze razlikovati jezik, u vokabularu ali koliko se meni cini tvoja hanuma treba da nauci gramatiku a tebi je mrsko se bakcati onim sto i sam ti ne znas teoretski iako znas prakticno sta je sta, i ja sam ti sam takav. Uglavnom - to sto mora ici uciti Hrvatski je + a ne minus. I dobro je da si realizirao kakve su nase institucije, za ucenje jezika, koliko je trula drzava iznutra, toliko je truo i odraz te iste izvana. Gomila onih koji nece da uzmu tezak neki predmet pa fol uce "bosanski" i oni koji su nekako uspjeli da postanu "akreditirani" kao ucitelji/profesori bosanskog, a ovamo, nisu sposobni da uce taj jezik ikog drugog osim onih koji vec imaju ako nista osnovu od kuce gdje moraju nekako komunicirati s roditeljima. Imao sam ja djevojku koja je studirala "njemacki". Sto je studirala, pa sto je znala njemacki nakon x godina u Svabiji prije protjerivanja a nista drugo joj se nije svidjalo. To su sve promasene investicije, na Zapadu. Ovdje uvijek vrijedi - if it does not make buck, it does not make sense. Ako nema love u tome, nece biti ni pravih ljudi, koji ce investirati svoju sposobnost i ostane ti gomila marginalaca, s jos isto takvom gomilom na putu da postanu marginalci misleci kako su se dobro uhljebili sto im je u zivotu lako, uvijek linijom manjeg odpora.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4 Re: jesmo s*pci

Post by Jara »

:lol: :lol: :lol: A joj, Noske, originalno, nema šta ! :lol: ...ne znam bi l' se smijala il' plakala...
evo ja bih u bih ljeti držala kurseve za dijasporu
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#5 Re: jesmo s*pci

Post by Vozdra_123 »

to sto nosferatu rece ima u nekim stvarima pravo covjek...

e sta je fazon. ona i ja smo se dogovorili da ce djeca znati nas jezi. znaci ona ce sa njima na engleskom a ja na bosanskom aBd.
ona je htjela da nauci barem neke osnovne stvari, ne trazim ja da sad ona ide nesto studirati ili da bude tecna na nasem jeziku.
ja sam se bio zagrijao kad sam cuo da su kursovi organizovani kroz school board, i kontao sam (naravno naivno) da ima nesto od toga.
ocigledno da nema. sto me je naljutilo je to nonsalantno ponasanje na MOJ racu jer ja placam taxu da se drze ti kursevi, i daju krediti za "polozene" predmete.
a za te druge "sporedne" kursice necu ni da govorim. znao sam jednu od tih zena sto "uce" djecu. okaci to macku o rep.

sto se tice hrvatskog, bolje i to nego srpski. ali ce mi smetati kad mene upita neke nove rijece koje joj ni ja necu moci prevesti :?
ali bolje ista nego nista.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#6 Re: jesmo s*pci

Post by Vozdra_123 »

Chmoljo wrote:
Vozdra_123 wrote:zena mi kanadjanka

ovdje u public school boardu drze kurseve "stranih" jezika i jedan od njih je bosanski. da bosanski za srednjoskolce. znaci mozes dobiti kredit za kurs.

ona se pravo zagrijala kad je cula i danas prvi dan kursa ona rano ujutro na kurs. kad dva "profesora" i 4 studenta u ucionici. ona ih pita imate li kakvih podataka o kursu (nigdje drugo nema informacija).
a oni njoj nemamo ovo je kurs na "nasem" jeziku za ljude koji znaju bosanski. ona ih upita da sjedne i da vidi kako to ide, a oni njoj slobodno vi sjedite ali mi pricamo na "nasem" jeziku.
i dva "profesora" i 4 studenta nastavise laprndati na "nasem". nit su je pitali sto zelis da naucis bosanski, odakle si, ma bas nista.
i zena normalno se pokupi i izadje, a da supci nisu rekli ni dovidjenja...

1. znaci ja kao tax-payer placam supke da sjede i blebecu, a studenti ni knjige ni papira ispred sebe. i oni ce dobiti kredit za taj kurs.
2. ja sad zenu moram slati na fax da uci hrvatski.

kako se ono kaze
j*bo ti nas...
koga nas? dijasporu? ja sam iz Saraj'va paša :oops:
bajdvej i ja sam iz sarajeva
familija korjen u sarajevu ima nekoliko stoljeca
a grad je sada postao jedno vele-selo :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#7 Re: jesmo s*pci

Post by ljubav_aha »

Chmoljo wrote:
Vozdra_123 wrote:zena mi kanadjanka

ovdje u public school boardu drze kurseve "stranih" jezika i jedan od njih je bosanski. da bosanski za srednjoskolce. znaci mozes dobiti kredit za kurs.

ona se pravo zagrijala kad je cula i danas prvi dan kursa ona rano ujutro na kurs. kad dva "profesora" i 4 studenta u ucionici. ona ih pita imate li kakvih podataka o kursu (nigdje drugo nema informacija).
a oni njoj nemamo ovo je kurs na "nasem" jeziku za ljude koji znaju bosanski. ona ih upita da sjedne i da vidi kako to ide, a oni njoj slobodno vi sjedite ali mi pricamo na "nasem" jeziku.
i dva "profesora" i 4 studenta nastavise laprndati na "nasem". nit su je pitali sto zelis da naucis bosanski, odakle si, ma bas nista.
i zena normalno se pokupi i izadje, a da supci nisu rekli ni dovidjenja...

1. znaci ja kao tax-payer placam supke da sjede i blebecu, a studenti ni knjige ni papira ispred sebe. i oni ce dobiti kredit za taj kurs.
2. ja sad zenu moram slati na fax da uci hrvatski.

kako se ono kaze
j*bo ti nas...
koga nas? dijasporu? ja sam iz Saraj'va paša :oops:
chmoljo,pa ti si NA pogresnoj temu :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#8 Re: jesmo s*pci

Post by ljubav_aha »

nosferatu:"sekund klas kitizen". :lol:
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#9 Re: jesmo s*pci

Post by melb26sa »

Vozdra_123 wrote:to sto nosferatu rece ima u nekim stvarima pravo covjek...

e sta je fazon. ona i ja smo se dogovorili da ce djeca znati nas jezi. znaci ona ce sa njima na engleskom a ja na bosanskom aBd.
ona je htjela da nauci barem neke osnovne stvari, ne trazim ja da sad ona ide nesto studirati ili da bude tecna na nasem jeziku.
ja sam se bio zagrijao kad sam cuo da su kursovi organizovani kroz school board, i kontao sam (naravno naivno) da ima nesto od toga.
ocigledno da nema. sto me je naljutilo je to nonsalantno ponasanje na MOJ racu jer ja placam taxu da se drze ti kursevi, i daju krediti za "polozene" predmete.
a za te druge "sporedne" kursice necu ni da govorim. znao sam jednu od tih zena sto "uce" djecu. okaci to macku o rep.

sto se tice hrvatskog, bolje i to nego srpski. ali ce mi smetati kad mene upita neke nove rijece koje joj ni ja necu moci prevesti :?
ali bolje ista nego nista.
Vozdra de ti fino do Barnes and Noble otidji pa joj uzmi koju knjigu srpskohrvatski ili sta vec tamo imaju - vise ce iz toga nauciti nego s tog kursa sto je samo za "nase". Onda s njom polako na nasem i imaj strpljenja. Evo ja sa ovim svojim polako ali imam jos fore par godina prije nego se vratimo ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10 Re: jesmo s*pci

Post by Chmoljo »

@Nosferatu :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

@Vozdra123 moj se stari nije rodio u Sarajevu ali je odrasto. osjećam se Sarajlijom, ali sam i ponosan na svoje korijene ;-)

nego ja onako, samo malo ironije... Nosferatu je sve rekao... njegova riječ vrijedi TISUĆU slika :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11 Re: jesmo s*pci

Post by Chmoljo »

ljubav_aha wrote:
Chmoljo wrote:
Vozdra_123 wrote:zena mi kanadjanka

ovdje u public school boardu drze kurseve "stranih" jezika i jedan od njih je bosanski. da bosanski za srednjoskolce. znaci mozes dobiti kredit za kurs.

ona se pravo zagrijala kad je cula i danas prvi dan kursa ona rano ujutro na kurs. kad dva "profesora" i 4 studenta u ucionici. ona ih pita imate li kakvih podataka o kursu (nigdje drugo nema informacija).
a oni njoj nemamo ovo je kurs na "nasem" jeziku za ljude koji znaju bosanski. ona ih upita da sjedne i da vidi kako to ide, a oni njoj slobodno vi sjedite ali mi pricamo na "nasem" jeziku.
i dva "profesora" i 4 studenta nastavise laprndati na "nasem". nit su je pitali sto zelis da naucis bosanski, odakle si, ma bas nista.
i zena normalno se pokupi i izadje, a da supci nisu rekli ni dovidjenja...

1. znaci ja kao tax-payer placam supke da sjede i blebecu, a studenti ni knjige ni papira ispred sebe. i oni ce dobiti kredit za taj kurs.
2. ja sad zenu moram slati na fax da uci hrvatski.

kako se ono kaze
j*bo ti nas...
koga nas? dijasporu? ja sam iz Saraj'va paša :oops:
chmoljo,pa ti si NA pogresnoj temu :lol:
jah, ne pričam dijasporski :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#12 Re: jesmo s*pci

Post by ljubav_aha »

Chmoljo

dijasporiski zivot mi uopce ne smeta,a typo eRRoR je ponekad dio toga :mrgreen:

crkoste od ljubomore ,sto vam toliko smeta dijaspora :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13 Re: jesmo s*pci

Post by Chmoljo »

ljubav_aha wrote:Chmoljo

dijasporiski zivot mi uopce ne smeta,a typo eRRoR je ponekad dio toga :mrgreen:

crkoste od ljubomore ,sto vam toliko smeta dijaspora :mrgreen:
meni ne smeta. štaviše, dosta sam zavidan onima koji se malo otisnu iz ove naše prdimahovine ;-)
guest916
Posts: 42
Joined: 01/08/2007 00:06
Location: Perfection Valley

#14 Re: jesmo s*pci

Post by guest916 »

Za Nosferatu.
Imam samo jednu malu primjedbu. Nisu ni Amerikanke lose. Jednu od njih sam ozenio ima vec nekoliko godina. Nekoliko puta sedmicno uci nas jezik od mene i dobro joj ide. Odveo sam je u Bosnu da vidi selo i grad i bila je odusevljena vecinom stvari.
Sve je relativno i nemoj reci samo da je sve sljam i zavaljivanje po shopinzima i slicno.
Bolje mi je u braku nego mnogim nasim ljudima koji su u vezi ili braku sa nasim... ili su cak isli u Bosnu da nesto nadju.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#15 Re: jesmo s*pci

Post by exliberal »

guest916 wrote:Za Nosferatu.
Imam samo jednu malu primjedbu. Nisu ni Amerikanke lose. Jednu od njih sam ozenio ima vec nekoliko godina. Nekoliko puta sedmicno uci nas jezik od mene i dobro joj ide. Odveo sam je u Bosnu da vidi selo i grad i bila je odusevljena vecinom stvari.
Sve je relativno i nemoj reci samo da je sve sljam i zavaljivanje po shopinzima i slicno.
Bolje mi je u braku nego mnogim nasim ljudima koji su u vezi ili braku sa nasim... ili su cak isli u Bosnu da nesto nadju.

Slazem sa tobom ima svugdje fina svijeta.Nisu ni sve Kanadjanke postene ni pametne ...a sto se tice ovog kursa...moj jarane...nasli rupu pa su se sad nabacili na drzavnu sisu...najsladje nista neradis a lova dolazi...nebi me iznenadili da im ti "ucenici" nisu familija koja se zakacila na socijalo pa im treba neko pokrice...kobajagi idu u skolu
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16 Re: jesmo s*pci

Post by jefferson »

Hajd ba noske nemoj tako o americkim snasama. Ali je stradala credit history pa sad ovako? :D
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#17 Re: jesmo s*pci

Post by kirby »

ja bih samo da pitam a gdje jezik da uce djeca iz mjesanih brakova?ebi ga nisu svi vjernici i muslimani u dijaspori.neko nece djete da salje u dzamiju da uci jezik.ili je ovdje prica samo o bosnjacima u dijaspori?
User avatar
Lippenbekenntnis
Posts: 193
Joined: 08/09/2008 20:50

#18 Re: jesmo s*pci

Post by Lippenbekenntnis »

Kako uopste komunicirate sa amerikankama? Ja da sam musko ne znam kako bi. Totalno su afektirane i samo se krevelje. Svaki put me isprepadaju. :D
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#19 Re: jesmo s*pci

Post by ilma333 »

Nego sta smo nego s*pci :/. Nego, budi sretan da ti je zena kanadjanka i da ce ti djeca imati izbor. Engleski - Bosanski. Kanada - Bosna. A ti lijepo sam uci zenu Bosanski i uzivaj u tome. Pusti nas s*pke! Pa kad dodjes opet u vele - selo, zena ce ti se zaljubiti u ove s*pke. Ovakve nije nikad upoznala ;-)
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#20 Re: jesmo s*pci

Post by ilma333 »

Lippenbekenntnis wrote:Kako uopste komunicirate sa amerikankama? Ja da sam musko ne znam kako bi. Totalno su afektirane i samo se krevelje. Svaki put me isprepadaju. :D
Vrati se ti ovamo ili osta' singl :razz:
User avatar
Lippenbekenntnis
Posts: 193
Joined: 08/09/2008 20:50

#21 Re: jesmo s*pci

Post by Lippenbekenntnis »

ilma333 wrote:
Lippenbekenntnis wrote:Kako uopste komunicirate sa amerikankama? Ja da sam musko ne znam kako bi. Totalno su afektirane i samo se krevelje. Svaki put me isprepadaju. :D
Vrati se ti ovamo ili osta' singl :razz:

Ne znam na sta mislis.. :D Nije ovo bilo nista na nacionalnoj osnovi. Nisam upoznala puno amerikanki, ali one koje sam upoznala su me ostavile bez teksta. U smislu da im je sve cool i wow...ono tipa..ja kazem da sam kupila kiflu u pekari..a ona totalno odusevljena i kaze kako ne moze belivenuti.. :D
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#22 Re: jesmo s*pci

Post by ilma333 »

Lippenbekenntnis wrote:
ilma333 wrote:
Lippenbekenntnis wrote:Kako uopste komunicirate sa amerikankama? Ja da sam musko ne znam kako bi. Totalno su afektirane i samo se krevelje. Svaki put me isprepadaju. :D
Vrati se ti ovamo ili osta' singl :razz:

Ne znam na sta mislis.. :D Nije ovo bilo nista na nacionalnoj osnovi. Nisam upoznala puno amerikanki, ali one koje sam upoznala su me ostavile bez teksta. U smislu da im je sve cool i wow...ono tipa..ja kazem da sam kupila kiflu u pekari..a ona totalno odusevljena i kaze kako ne moze belivenuti.. :D
Sorry, presla sam preko ovoga "da sam musko" :lol: Mozes li bilivovati :bih:
User avatar
Lippenbekenntnis
Posts: 193
Joined: 08/09/2008 20:50

#23 Re: jesmo s*pci

Post by Lippenbekenntnis »

Ma nema frke.. :D Samo sam htjela reci da su nekako preljubazne i samo se nesto ibrete... :D
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#24 Re: jesmo s*pci

Post by exliberal »

Lippenbekenntnis wrote:Ma nema frke.. :D Samo sam htjela reci da su nekako preljubazne i samo se nesto ibrete... :D
bez ljutnje ali bolje da su ljubazne nego kao ove nase...popljuju te u sekundi....znam da ces da kazes nije to tako...ti to sto si sa strankinjom.....
ja dok sam ganjao "nase" cure ili curice :D ...prvo te ispitaju .....sve moraju da znaju, gdje radis, sta radis, koje auto imas, kolika ti je plata...pa onda sve to provjere sa "nezavisnim" izorima iza tvojih ledja.
Kad sam se okrenuo od njih i poceo sa strankinjom da se zabavljam...ih sta ce ti ona, znas kakve su one ...lake, neznaju da kuhaju, neznaju da se oblace...ma nema sta nisam cuo....a tek kad sam rekao da hocu da je zenim....kako mozes, toliko nasih finih cura, kako mislis da razgovaras sa njom, kako ces djecu da odgajas ( niko me nepita hocu li djecu , mogu li imat djecu :x )...
nista licno samo kazem kakav je slucaj bio kod mene :)
ova moja nezna nas jezik (osim par rijeci...hvala, dobro itd ) ali zna kad opsujem i kazem u picku materinu da nevalja..... ;-)
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#25 Re: jesmo s*pci

Post by location »

kirby wrote:ja bih samo da pitam a gdje jezik da uce djeca iz mjesanih brakova?ebi ga nisu svi vjernici i muslimani u dijaspori.neko nece djete da salje u dzamiju da uci jezik.ili je ovdje prica samo o bosnjacima u dijaspori?

Iz tih razloga ja ne dajem nikakve donacije Bosnjackim/Vjerskim institucijama u Americi.
Post Reply