auuuuu, slovenacke granice

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#1 auuuuu, slovenacke granice

Post by mamica papucarka »

danas gledamo Slovenci uveli posebne granicne mjere predostroznosti, pa sad, kad izlazis iz Hr i ulazis u SLO, sa autom, prodjes kroz nekakve detektore. hebo te ko na aerodromu :shock: :D
I sve to na ovom granicnom prijelazu kod Zagreba. :D (mislim da su Brezice, mozak mi stao :-) )
Fino ocrtali vanjsku stranu EU :roll:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#2

Post by basta sljezove boje »

od 21.12. nema granice sa Austrijom :)

a je su li Brezice Bregana? :lol:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#3

Post by mamica papucarka »

basta sljezove boje wrote:od 21.12. nema granice sa Austrijom :)

a je su li Brezice Bregana? :lol:
valjda. :oops: Brezice su onaj stadion u Ljubljani gdje se koncerti odrzavaju :D

ma ljulja me bona jos od puta :lol:
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#4 Re: auuuuu, slovenacke granice

Post by peanuth »

mamica papucarka wrote:danas gledamo Slovenci uveli posebne granicne mjere predostroznosti, pa sad, kad izlazis iz Hr i ulazis u SLO, sa autom, prodjes kroz nekakve detektore. hebo te ko na aerodromu :shock: :D
I sve to na ovom granicnom prijelazu kod Zagreba. :D (mislim da su Brezice, mozak mi stao :-) )
Fino ocrtali vanjsku stranu EU :roll:
i sta detektuju detektori? :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#5

Post by xon_sa »

Bosance :D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#6 Re: auuuuu, slovenacke granice

Post by basta sljezove boje »

peanuth wrote:
mamica papucarka wrote:danas gledamo Slovenci uveli posebne granicne mjere predostroznosti, pa sad, kad izlazis iz Hr i ulazis u SLO, sa autom, prodjes kroz nekakve detektore. hebo te ko na aerodromu :shock: :D
I sve to na ovom granicnom prijelazu kod Zagreba. :D (mislim da su Brezice, mozak mi stao :-) )
Fino ocrtali vanjsku stranu EU :roll:
i sta detektuju detektori? :D
detektore imas i u Sarajevu na mnogim mjestima, probaj uci u zgradu suda pokraj poste :D

meni je draze kad imaju detektori nego kad pipkaju prljavim rukama po koferima kao na granici kod Metkovica
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#7

Post by and »

basta sljezove boje wrote:od 21.12. nema granice sa Austrijom :)

a je su li Brezice Bregana? :lol:
obrezje :lol:
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#8 Re: auuuuu, slovenacke granice

Post by peanuth »

basta sljezove boje wrote:
peanuth wrote:
mamica papucarka wrote:danas gledamo Slovenci uveli posebne granicne mjere predostroznosti, pa sad, kad izlazis iz Hr i ulazis u SLO, sa autom, prodjes kroz nekakve detektore. hebo te ko na aerodromu :shock: :D
I sve to na ovom granicnom prijelazu kod Zagreba. :D (mislim da su Brezice, mozak mi stao :-) )
Fino ocrtali vanjsku stranu EU :roll:
i sta detektuju detektori? :D
detektore imas i u Sarajevu na mnogim mjestima, probaj uci u zgradu suda pokraj poste :D

meni je draze kad imaju detektori nego kad pipkaju prljavim rukama po koferima kao na granici kod Metkovica
Najzesce sto sam vidio je bio detektor u poljskoj ambasadi u minhenu :D.. u mene dzep pun kljuceva, al detektor ne daje znak od sebe :D

nego kako ja nju kontam ,autom se prolazi kroz detektore?? to bi mi bilo nesto novo..posebno bi me interesovao nacin svega toga ;)
a da nas detektuju,detektuju nas... kad idem busom, moramo izac svi,a on sjedi u svojoj kucici...koji bezobrazluk.. dok autom kad idem onda mi mahnu, ja njima uzvratim mamicom i osmijehom.. ali ne dira me niko..
ne volim ih bas zbog torture koju provode nad nama..bas kao da smo stoka..
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#9

Post by uozo »

Detektovace nas sve dok se ovakvi clanci i dalje budu pojavljivali.
http://www.spiegel.de/international/eur ... 14,00.html
Sta kaze
BALKAN MUJAHEDEENS
Fundamentalist Islam Finds Fertile Ground in Bosnia
:roll:
Arogantni
Posts: 134
Joined: 02/10/2007 07:06
Location: Torshavn

#10

Post by Arogantni »

Ja sam cuo da ce slovenci uskoro uvesti vize (od 1.1.2008) za gradjane BIH koji imaju strane pasose.
Kao npr. je imam Svedski pasos a u pasosu mi pise mjesto rodjenja BIH, tako da ce mi slovenci od sada traziti tranzit vizu da bi mogao proci kroz SLO. Odoh odmah u slo ambasadu pa mi puknu vizu u Svedski pasos...kazu da nisu im skupe vize, 50 eura 1 mjesec tranzitna viza...



Sto ti je slovenija....
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#11

Post by vatana »

Arogantni wrote:Ja sam cuo da ce slovenci uskoro uvesti vize (od 1.1.2008) za gradjane BIH koji imaju strane pasose.
Kao npr. je imam Svedski pasos a u pasosu mi pise mjesto rodjenja BIH, tako da ce mi slovenci od sada traziti tranzit vizu da bi mogao proci kroz SLO. Odoh odmah u slo ambasadu pa mi puknu vizu u Svedski pasos...kazu da nisu im skupe vize, 50 eura 1 mjesec tranzitna viza...



Sto ti je slovenija....
Zaboravi na to. Nejma samse :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#12

Post by tempora »

Arogantni wrote:Ja sam cuo da ce slovenci uskoro uvesti vize (od 1.1.2008) za gradjane BIH koji imaju strane pasose.
Kao npr. je imam Svedski pasos a u pasosu mi pise mjesto rodjenja BIH, tako da ce mi slovenci od sada traziti tranzit vizu da bi mogao proci kroz SLO. Odoh odmah u slo ambasadu pa mi puknu vizu u Svedski pasos...kazu da nisu im skupe vize, 50 eura 1 mjesec tranzitna viza...



Sto ti je slovenija....
Ne znam gdje si to cuo, ali cini mi se nelogicno! To bi znacilo, da Slovenci,koji su u EU ne priznaju pasose EU! :? :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#13

Post by fantom slobode »

detektori su potrebni zbog raznih drugi stvari i nisu samo na granici zbog Bosanaca, vec zbog svih onih sto zele da prodju granicu sa stvarima koje ne odgovaraju EU.Volio bih da znam sta detektuju i na kojem principu rade.Mozda detektuju i slijepe putnike, ko zna, postavljeni su da bi olaksali posao granicarima, a pozitivan efekat je vjerovatno brzi prolazak vozila u i izvan EU.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#14

Post by mamica papucarka »

ljudi, isto kao na aerodromu. Imas onaj dole izbetonirani dio (ko lezeci policajac :D ) i dva stuba sa strane na kojem je detektor. Kad ti pogledaju pasos, sa autom prolazis kroz tu skalameriju :D i dovidjenja :oops: nikakve carine , nista...
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#15

Post by peanuth »

ma ok je to.. sve je jasno. samo ne kontam princip :? pa eto ako neko nesto zna.. nek kaze ;)

na aerodromu,kofer ide ovamo,vamo ide covjek..i onda je logicno..ali da auto moze "skenirat" hm :? posebno jer se brzo prodje..
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#16

Post by and »

ne prodjes brzo,jer na izlazu imas rampu pa kada te skenira i ako je sve u redu prolazis.vidio sam to prije 6-7 mjeseci kada sam isao.
ne znam ni ja sta skenira i otkriva mozda eksploziv,uranij????
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#17

Post by Bosanac_21 »

Nedaju Slovenci Hrvatima pardona, a vala ni ostalima.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#18

Post by basta sljezove boje »

sto ovo kamera na granici ne radi? :roll:

http://www.carina.hr/crobregana.htm
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#19

Post by mamica papucarka »

and wrote:ne prodjes brzo,jer na izlazu imas rampu pa kada te skenira i ako je sve u redu prolazis.vidio sam to prije 6-7 mjeseci kada sam isao.
ne znam ni ja sta skenira i otkriva mozda eksploziv,uranij????
cigare ne skenira :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#20

Post by xon_sa »

Mozda te malo ozraci, da ti prorijede kosu :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#21

Post by valterbranisarajevo »

biće baš veselo poslije 21.12.

EU je do sada imala sreću što su im najveći dio kopnene granice čuvali savjesni austrijanci, nijemci, finci, norvežani.

A sada,

U češku se moglo ući bez vize ako podmitiš graničara sa 20 eura, kakav li će tek biti biznis sa ulaskom u EU bez šengen vize.

Ukrajinsko Poljska granica - pola sela u jednoj, pola u drugoj državi. Otac i majka u Poljskoj, sin u Ukrajini, ko će njih natjerati da vade Šengen vize.

A tek Poljsko Ruska granica kod Kalinjingrada. Nedavno su novinari DW proveli jednu noć patrolirajući sa poljacima u tom regionu. Pored najsuvremenije opreme koju im je donirala EU na toj granici je pravi švercerski korzo...

Austrijanci su nedavno izjavili da se neće tek tako odreći kontrole svojih granica.

Mislim da će tu biti suspenzija Šengena, a stavljam ruku u vatru da će to prvi uraditi euroskeptični austrijanci...
aladin
Posts: 109
Joined: 11/03/2004 00:00

#22

Post by aladin »

Arogantni wrote:Ja sam cuo da ce slovenci uskoro uvesti vize (od 1.1.2008) za gradjane BIH koji imaju strane pasose.
Kao npr. je imam Svedski pasos a u pasosu mi pise mjesto rodjenja BIH, tako da ce mi slovenci od sada traziti tranzit vizu da bi mogao proci kroz SLO. Odoh odmah u slo ambasadu pa mi puknu vizu u Svedski pasos...kazu da nisu im skupe vize, 50 eura 1 mjesec tranzitna viza...



Sto ti je slovenija....
Sto i ti svakakvih gluposti cujes.
Ako imas svedski pasos onda si drzavljanin svedske i imas sva prava po zakonu kao i rodjeni svedjanin. Ako se zakacis sa policijom u Bosni u kojoj si se rodio mahni im tvojim pasosom i trazi da nazoves ambasadu kraljevine svedske pa da vidis promjenu tona.
User avatar
atmel
Posts: 1657
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#23

Post by atmel »

mamica papucarka wrote:
basta sljezove boje wrote:od 21.12. nema granice sa Austrijom :)

a je su li Brezice Bregana? :lol:
valjda. :oops: Brezice su onaj stadion u Ljubljani gdje se koncerti odrzavaju :D

ma ljulja me bona jos od puta :lol:
Stadion se zove Bežigrad.
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#24

Post by IMME »

atmel wrote:
Stadion se zove Bežigrad.
ma jel se to salis il :lol:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#25

Post by basta sljezove boje »

granica se pretvara u beton. Umjesto da se brze putuje zbog zatvaranja austrijsko-slovenske granice putuje se duze jer se satima stoji na slovensko-hrvatskoj granici. Ko putuje autobusom imati ce feeling kao na carinskoj kontroli na aerodromu - izlazi se iz autobusa i odlazi do kucice u kojoj se predaje pasos na kontrolu. Vise nisu dovoljni pasosi i vize, vec carinici ispituju kuda se ide i kod koga. Ovo su mi, inace, ispricali sokirani Svicarci koji jos nisu imali priliku dozivjeti ovakvu kontrolu :-D
Post Reply