jel vas ikad puca nostalgija?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#126 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by kEN0 »

tudjina tudijna, golema muka..
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#127

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 25/03/2015 10:15, edited 2 times in total.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#128 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by tech10 »

Ha sam se vratio, vec je pocelo da me puca. :D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#129 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by dacina_curica »

tech10 wrote:Ha sam se vratio, vec je pocelo da me puca. :D
idi oguli breskvu :D , zagrizi i zamisli da si u majkinoj basci :D .......ja vazda dunje kupujem da mi kuca mirise na majkinu :) :) :)

mene nostalgija najvise drma uz praznike i rodjendane :sad: .....tad najvise pozelim najbolju drugaricu i sladoled iz Lovca :sad: :sad: :sad:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#130 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by tech10 »

Ja svaku dunju u Farmer's Marketu omirishem da me prodje zelja. :D
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#131 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by kEN0 »

dzemmo wrote:meni je svaki dan sevdalinka

"Svaka tuda zemlja,
tuga je golema!
na repertoaru...

puca ko u ratu sto je pucalo...
pa da! to sam i htio reci..
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#132 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Vares City »

Ma kakva nostalgija,........

Proslo je to mene davno!

ODRVENIO :-)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#133 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by vedderedi »

dzemmo wrote:meni je svaki dan sevdalinka

"Svaka tuda zemlja,
tuga je golema!
na repertoaru...

puca ko u ratu sto je pucalo...
vidjeh svoj post od prije 2 godine na 2. stranici ove teme i sjetih se da je mene pucala ona

Svuda se Sunce radja, lijepa svaka je zemlja,
kao sto je Bosna moja, na svijetu ljepse nema...

Ma prodje sve Dzemmo :wink:
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#134 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by kEN0 »

vedderedi wrote:
dzemmo wrote:meni je svaki dan sevdalinka

"Svaka tuda zemlja,
tuga je golema!
na repertoaru...

puca ko u ratu sto je pucalo...
vidjeh svoj post od prije 2 godine na 2. stranici ove teme i sjetih se da je mene pucala ona

Svuda se Sunce radja, lijepa svaka je zemlja,
kao sto je Bosna moja, na svijetu ljepse nema...

Ma prodje sve Dzemmo :wink:
i treba da prodje..
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#135 Re:

Post by piupiu »

Timotije wrote:
uvjek dobar gost wrote:Evo me daleko od matice, daleko od zemlje u kojoj rodio sam se i u kojoj zivim, sad sam sa ljudima koje mi "lokal patriote" zovemo dijasporcima, sa ljudima koje nikad nismo ni pokusali da razumijemo. Da sa onim istim o kojim znamo govoriti ono najgore, sa istim onima koje preziremo jer mislimo da su prosli bolje od nas.....

Znajte da smo u zabludi, svako je imao i jos uvijek ima svoj rat, svoje rane , bile one mentalne il fizicke... ipak su rane....

Na moje pitanje kako je... i sta se radi... bil se vratili u BiH.... svi bar na tren zastanu i nekako kao da ih cujem da kazu ... ma vazda u zivotu, samo da mogu naci neki poslic za neku nako platu i sve to... odmah bi se zanogetao kuci....

Da kuci, dobro ste culi, oni ovu nasu napacenu zemlju jos zovu kucom... samo sto je mi vise ,izgleda ne zovemo tako.

Kad ih pak pitam sto se boni ne vracate i ne spasavate nas i vas od vsega sto nas je zadesilo... oni samo kazu mi smo probali, bili smo i nisu nam dali priliku...... ili jedan od najiskrenijih odgovora je bio... sta ja da se vratim i da ulozim novac za koji sam crncio posteno 10. godina pa da mi dodje neki "celo ili celic" pa da mi preko noci sve unisti....
Ljudi su 100% u pravu i jeste ima i na nama krivice... mi nekako lakse podnosimo neke "papke" kao politicare... neke bezveznjakovice da nas prevode zedne preko vode nego ljude koje je MUKA otjerala i rastjerala po cijelom svijetu...

I vjerujte mi da sam i ja dok sam daleko od matice nekako zabrinutiji za nju... jer vjerujte mi kad vidim prosjecnog europljanina.... njega boli K..ac za BiH..... on nam pomoci nece, nece on se izboriti za zemlju u kojoj bi mi volili da zivimo.... to moramo uraditi mi.... samo mi, a tad ce svi iskreni Bosanci i Hercegovci vratiti kuci... jer istina je da nijedno sunce ne grije kao ono kuci... i samo jedno mjesto na svijetu se zove DOM....
Svi su odavno digli ruke od nase muke, samo sto mi jos zivimo u zabludi da smo nekome i zbog necega bitni!
Sto se ranije probudimo to su sanse vece...
E, moj Timotije, to kod djece zovemo egocentrizam, a Bosna ti je kao neko kolektivno egocentricno dijete ... kad pogledas, tamo milijardu i po Kineza i milijarda Indijaca, a nas sacica se svadja ne bi li se jos malo fragmentirali pa da budemo jos veci, bitniji, jaci ... najsmjesnije je kad svi pocnu o tome kako smo mi tako geo-politicki i strateski znacajni, itd, it sl ... tuga te uhvati. A mi mali, i volimo to nase malo ... al' nikako na zelenu granu.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#136 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Latina »

fale mi mirisi hrane u bajramska jutra...,
Nostalgicna sam uvijek, ali oko ramazanskog Bajrama, sto ce reci ovih dana ... me lomi pravo.

Eto.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#137

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:12, edited 3 times in total.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#138 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by cHupjahalic@ »

dzemmo wrote:ta mi je redovna na repertoaru.. jednom sedmicno..

sutra bajram :) :( nidje nikog..
dzemmo, glavu gore... prvi bajram sa svojom bebicom, tebi je bajram svaki dan sa njom. :)
vjeruj da te kontam. ja se sjecam svog prvog bajrama - BEZ ikoga. taj dan otisla na predavanje, vratila se u stan, zima bila. zovu mene moji, kazu sjede i jedu prvi put bajramski rucak - bez mene. ma grozota, sve me je boljelo.
pred kraj tog dana nazove me jedna cura iz Bosne i pita da dodjem na veceru kod njih. ona i brat sami, nigdje nikoga kaze. ja se bila tek preselila u taj grad, nju tek upoznala. cura mi spasi dan.

ima nas dosta na forumu pa mozemo iznajmiti kakav "lokal" na bilo kojem podforumu i slaviti. :D
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#139

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:12, edited 3 times in total.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#140 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by cHupjahalic@ »

sto se tice toga ista je prica i ovdje. o bozicu toliko pricaju, a meni je taj dan toliko tuzan - nigdje zive duse na ulici, sve se uvuce u kucu i ne izlazi par dana. 1. maj im nista ne predstavlja, raduju se sto mogu duze odspavat i to je to. :D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#141 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by dacina_curica »

cHupjahalic@ wrote:
dzemmo wrote:
sutra bajram :) :( nidje nikog..
ima nas dosta na forumu pa mozemo iznajmiti kakav "lokal" na bilo kojem podforumu i slaviti. :D
tuspas mene za slavlje s vama :) ......u bilo kojoj birtiji u/na bilo kojem podforumu, gradu, drzavi, kontinentu, galaksiji :)

.....dodjoh da potrazim recept za ono dinino "slatko od sljiva", vidjeh da su se meni dragi ljudi ovdje oglasili, procitah i namah me nesto spuca :-? :sad: :( ........mozda je do pjesme u kuhinji (Sa tvojih usana :) Dado voli CJ :-) ), mozda je do toga sto mi mirisu majkine hurmashice a nje nema (a ja upravo spremam svoju drugu baklavu u zivotu i molim Boga da ne zagori :))......nostalgija me spuca rijetko, najcesce nakon razgovora sa nekom dragoim osobom koju dugo nisam vidjela.......ali uvijek uz Ramazan i Bajram jer nema, sto dzemmo kaze, nigdje nikoga.....mama i ja.....imamo sad i Dadu :D ....dovoljno jeste :) ali bi bilo ljepse da smo svi na okupu :)

uh...izgori mi baklava dok ja ovo napisah :-) :D :run:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#142 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by mamica papucarka »

dzemmo wrote::) :thumbup:

dosta su mi njih dvije :) ne zalim se.. al eto nekako neki osjecaj, nije ruzan al jest tuzan

nije mi bajram, bozic, nova i prvi maj nigdje kao kod nas u Bosni.. eto to mi fali
Vako ti je i kod nas. Muz ima neke rodbine, ali su nekih 70-ak km od nas, ali nekako se slabo vidjamo. I to je to. Roditelji dole :roll:
nego, mene prosli Kurban Bajram zove prijateljica Bosanka na telefon (koja zivi nekoliko zgrada dalje od nas) i ono ce "Hoces li biti kuci", rekoh "hocu", kaze: "sad cu ti doci"

Kad zvoni na vrata,ja otvorim, a ona meni "Kabulosom" :shock:
:D Dijeli kurbane po mahali i to sve nasem svijetu. E to jos ovdje vidjela nisam. A bas mi nesto bi drago i lijepo. :-D


Inace, je li vi mozete koga u Bosni dobiti na telefon. Evo ja pokusavam i mamu i sveki, ali sve izbacuje :roll:
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#143 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by maccarona »

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#144 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by callmethebreeeze »

dzemmo wrote::) :thumbup:

dosta su mi njih dvije :) ne zalim se.. al eto nekako neki osjecaj, nije ruzan al jest tuzan

nije mi bajram, bozic, nova i prvi maj nigdje kao kod nas u Bosni.. eto to mi fali
bas sad krenuh da napisem kako mi sarajevo nedostaje za vrijeme tih praznika. ovdje se :roll: ni ne zna se da je bajram. prosle sam godine bio u sarajevu, totalno drugaciji osjecaj...
:-)

nego, bajram serif mubarek olsun, svima koji slave, pa makar ga proveli i uz sax.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#145 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by cHupjahalic@ »

ruzno je reci, ali kad dodju praznici ja jedva cekam da prodju. ovdje se to i ne osjeti. tek mi kasnije dolaze gosti, znaci da ja jedino znam da je Bajram zato sto mi sms-ovi, pozivi stizu sa svih strana. :roll:

nego evo nam nesto pa da nas jos vise spuca :D :lol: :lol:
ja je bas sad slusam i u meni neka tuga. :sad:

http://www.youtube.com/watch?v=lr7vFb-5d7g
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#146 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by cHupjahalic@ »

mamica papucarka wrote:Inace, je li vi mozete koga u Bosni dobiti na telefon. Evo ja pokusavam i mamu i sveki, ali sve izbacuje :roll:
mamice, i ja sam pokusavala, nema sanse da dobijes ikoga. pokusaj veceras, danas tesko da prodje poziv. ni poruke ne prolaze.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#147 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by mamica papucarka »

cHupjahalic@ wrote:
mamica papucarka wrote:Inace, je li vi mozete koga u Bosni dobiti na telefon. Evo ja pokusavam i mamu i sveki, ali sve izbacuje :roll:
mamice, i ja sam pokusavala, nema sanse da dobijes ikoga. pokusaj veceras, danas tesko da prodje poziv. ni poruke ne prolaze.
ja dobila sveki :lol: mater jok :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#148 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by maccarona »

najvolim kad kazes sveki :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-)
kazes li pred njom tako? :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#149 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by cHupjahalic@ »

mamica papucarka wrote:ja dobila sveki :lol: mater jok :D
to je bitno, mama nece zamjeriti. :D :lol: :lol:
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#150 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by maccarona »

jel mi ono tamo na drugoj temi pokusavas latentno :lol: reci da se prebacim :lol: :lol: :-) :-) :-)
Post Reply