Odlazim...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#51 odlazim

Post by antikleja »

Ma stoji to sto ti kazes, a i drago mi je da vam je tamo negdje dobro i da si se tako dobro snasao......nisam nikada nigdje zivjela vani, ali jesam dosta putovala pa, eto i vidjela nesto.....znam da nije isto, ali eto.....imam jednog prijatelja u SAD, na istocnoj obali i njemu je strasno tesko bilo nesto vise od godinu dana, a nakon toga mi je poslao mail "prezivio sam amerikanizaciju"!!!!!! I tako covjek posta amer pravi!!!! :bih:
Ali jedno je sigurno, da bi ti bilo fino tamo negdje, moras ipak imati nekoga uz sebe...nekog bliskog sebi!!!! Za razumijevanje!!! Koliko sam primjera vidjela, a dosta jesam, svi se vi kad tad vracate ovamo da nadete kakvu bosanku, najcesce neku bez veze totalno, i onda se zenite i vodite ih vani!!!! Rijetki nadu domicilnu!!!! To je ono.....valjda treba tako! Ne znam :?
seha
Posts: 114
Joined: 06/03/2002 00:00

#52

Post by seha »

Jebiga, kad budes u NYC i ako se odlucis prekrsiti ove mnogobrojne savjete da se ne druzis s nasim :D :D :D javni se pa da odemo na pice... pica... sta god :D
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#53

Post by StLouis »

Idi, idi...slijedi svoje srce, pamet u glavu kako bi starci rekli, i nemoj nagliti, budi skroman. Ja se planiram seliti u skoroj buducnosti za DC ili Boston, jos nisam odlucio. NYC je nesto posebno - DIV (idem tamo za mjesec dana). U svakom slucaju sretno i pazi se hrane, papaj samo veggies :)
Svileni
Posts: 108
Joined: 22/05/2003 00:00

#54

Post by Svileni »

Moj svemirac, panika ti sto ides u 'nakav New York. Sta bi tek bilo da moras u slobodarsku Busovacu?
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#55

Post by atheist »

vozdra svima...i ja sam novi...ne dijasporac doduse...ali novi:-))) Sto rece antikleja...da...najzalosnije je sto dodju ovde i pokupe sebi naku seljanku i opnda je odvedu tamo...ili se totalno emnacipuju pa si nadju naku amerikanku ili neku vec...jer su se totalno uklopili...Bitna je razlika izmedju amerikanizacije i emancipacije...Prva je reda radi..tek da se snadjes i prilagodis i cesto mislis na bosnu...Druga je da se snadjes ..skolujes...imas jasan cilj...i boli te K za Bosnom...Nineac ti mi se tako cinis ili se varam...? Ti si cinis e otisao i prekrizio sve iza sebe...nema povratka...cak ni te da se ozenis ovde pa je odvedes gore? A ti svemirac...neka ti je u glavi ovo...KAd se sjetis bosne...znaj da neces nista propustiti dok si gore...Doci ces ovde i za tri dana ces shvatiti da se nista nije promjenilo...i da nece dugo dugo...Dakle nista ne propustas...Nego druze emancipacija lagana...nadji si kakav posao...skoluj se...jebi amerikanke...i lagano...Imas priliku iskoristi je...Nece ovde niko plakati za tobom vjeruj mi...
antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#56 odlazim

Post by antikleja »

Pa Atheistooo.....stvarno...mislim.....imas ti dobrih savjeta, ali nemoj covjeka nagovarati da se istresa na jadnim amerikankama!!!!! :-) Mozda covjek vec ima kakvu, a ti ga tako guras u "nemoralne poslove"!!!!!?????
Ako bi ti tako, ok, ali.....ma snaci ce se svemirski kao i svi drugi.......a uvijek se ima gdje vratiti......bar u ovu zemlju gdje se jos dugo nista nece promijeniti!!!!!
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#57

Post by atheist »

E bash nek se na njima istresa:-)))i to bukvalno...mojne samo u njima:-) A svemirac mojne se vracati majke ti ga...ostani gore...
I ne nagovaram ga antikleja...ako je vec otisao neka bude do kraja onda musko...Mrzim picke...odu...i onda kukaju...kako im je lose..kako samo rade...kako im nedostaje bosna...ma dajjjj nidje veze... I onda se vrate i seru kako je ovde politicka situacija uzasna ...kako ne mogu naci posao...Elem...bosanski pravo...uvijek nesto fali... Zato svemirac glavu gore...i pokazi im sta znas...Oni su ba fakat glup narod...zato mojne da nas brukas...i zivis na socijali....:-) Ajd vozdra idem na kafu ....
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#58

Post by neupucena »

atheist wrote:E bash nek se na njima istresa:-)))i to bukvalno...mojne samo u njima:-) A svemirac mojne se vracati majke ti ga...ostani gore...
I ne nagovaram ga antikleja...ako je vec otisao neka bude do kraja onda musko...Mrzim picke...odu...i onda kukaju...kako im je lose..kako samo rade...kako im nedostaje bosna...ma dajjjj nidje veze... I onda se vrate i seru kako je ovde politicka situacija uzasna ...kako ne mogu naci posao...Elem...bosanski pravo...uvijek nesto fali... Zato svemirac glavu gore...i pokazi im sta znas...Oni su ba fakat glup narod...zato mojne da nas brukas...i zivis na socijali....:-) Ajd vozdra idem na kafu ....
Kojim eksperimentom si dokazao to veliko naucno otkrice?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#59

Post by nineac »

[/quote]Druga je da se snadjes ..skolujes...imas jasan cilj...i boli te K za Bosnom...Nineac ti mi se tako cinis ili se varam...? Ti si cinis e otisao i prekrizio sve iza sebe...nema povratka...cak ni te da se ozenis ovde pa je odvedes gore?

Ma jaro ja znam sta mi je cilj ovdje. Skola jaro! Ja kontam do kraja ici, vjerovatno cu doktorat ovdje raditi. Hocul se vratiti ili ne? Cisto sumnjam, ovo je zemlja najvecih mogucnosti!
Sto se mene tica, ja prvo nemam papire da bi ja dosao dole, i odve nekog vamo! Druga stvar, cuj pokupio nekog? Pa jaro to je ensto najnize sto covjek moze uraditi, sta ce meni neko ko je samnom zbog toga sto sam ja ovdje? Jebo taj zivot! Zivot nosi svasta sa sobom, pa naice neka, ali najvaznije je da ja budem sretan s njom a i ona samnom!
Ja sam se i odlucio na odlazak zbog tih nasih gluposti, tog naseg primitivizma! Cuj odvedes djevojku, isto ko da je cuko :(
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#60

Post by nineac »

jebote nikad da skontam ovo citiranje :-)
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#61

Post by rumenko »

vjezbaj,vjezbaj.... :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#62

Post by nineac »

Nema druge jaro :lol:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#63

Post by neko iz mase »

uvijek sam ja imao osjecaj da ce nam nineac hemija voziti :D :D :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#64

Post by Vozdra_123 »

@nineac

sta studiras ako se smije znati? :-D
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#65

Post by atheist »

Eksperimentom?:-)))Nema tu puno pameti...svaka cast njima na njhovom sistemu ali sestro draga oni su panglu...ili..uvjeri me u suprotno? Cak i taj njihov sistem...to jest ustav je napravljen davno kao sto i sama znas...a nekada davno su "ameri" imali evropske krvi...dok ove nove generacije novije nemaju bash pa samim tim ni mozga...Za mene to je najnekulturniji narod na svijetu...u punom smislu te rijeci..Nabijem ja njihovu kurtoaziju...
NineAC....ovako...mislim da si me fakat pogresno skontao...rekao sam koliko se sjecam da mi se cinis kao neko ko je recimo zrela osoba...to jest da ti ne bi uradio nesto takvo (pokupio neku curu ovde i odveo je gore)...To je fakat primitivizam...ali sam znas da se to desava veoma cesto...Moze cak i obrnuto...cura dodje...i njena familija zeli da se uda za bosanca..i nadje sebi ovde lika...U svakom slucaju taj zivot zavrsi tako sto se takmice sa "prijateljima" ko ce imati bolju kucu ...bolje auto i takve gluposti...Skola im naravno ne pada na pamet...
ja sam imao priliku da odem na takav nacin milion puta...i nisam otisao...jer mi je to fakat fuj...a i uostalom ne treba mi jedna seljanka...a jos manje da ovisim o nekome...i da mi prigovara citav zivot kako je ona mene izvukla iz bosne...Ovde se moze i bez stela i svega ostalog...samo ako je covjek dovoljno strpljiv i ima jasan cilj i spreman je na mnoga odricanja... Vecina posustane i onda sere kako je politicka situacija ovde losa a nista ne radi na tome...kako faks ne ide...kako treba stela kod profesora...a ne zapita se da li dovoljno uci....Kako nema posla...a ne zapita se da li bi radio bilo sta ili zeli nesto specijalno...i na kraju ..ode odavde prvom prilikom i onda isto tako sere tamo gdje je otisao....
Ma FUJJJ ... ocekujem da ce me neki opet pogresno skontati i zakaciti se za neke rijeci za koje ne bi trebali...citajte izmedju redova malo...niste ograniceni fakat...ili mozda jeste?:-)
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#66

Post by nineac »

A ne upravi si sto se toga tice. Vecina ovdje nesto se takmici izmedju sebe da pokazu kako vise imaju. kakvih sam se ja primjera nagledao, ma fuj.
Ali meni je jaro dobro, ja sam sam sebi nasao put u USA, sve sam odradio. Niodkog nezavisim niti cu zavisiti. Sto ti kazes i dole se covjek moze snaci, samo sto sam ja odabrao ovaj put!
A za vozdra 123 studiram Political Science!
antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#67

Post by antikleja »

Atheisto, ti si izgleda neki pametan, ha? Ili se samo tako predstavljas? :D
Sala mala, mojne se ljutiti!!!!! Nekako si bash......pozitiva.......imas pravo dobrih komentara!!!!!! Vidi se da si upucen u stosta.........i drago mi je da nisi sponzorusha ( ne znam kako se kaze u muskom rodu :shock: ) njih inace ne podnosim NIKAKO
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#68

Post by atheist »

antikleja wrote:Atheisto, ti si izgleda neki pametan, ha? Ili se samo tako predstavljas? :D
Sala mala, mojne se ljutiti!!!!! Nekako si bash......pozitiva.......imas pravo dobrih komentara!!!!!! Vidi se da si upucen u stosta.........i drago mi je da nisi sponzorusha ( ne znam kako se kaze u muskom rodu :shock: ) njih inace ne podnosim NIKAKO
Ej ba imas li love da me na more odvedes par dana:-) vidis da jesam...ehhh more...ili taj tvoj ako te bude vodio...povedite i mene...usvojite me:-)
antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#69

Post by antikleja »

Sponzorusho moja, ma povest cu ja tebe na more ako je vec takva situacija. pa makar i preko vikenda bili :D Nego, da ja tebi otvorim kakav racun da skupljamo dobrotvorne piloge?????? :P Pa ko sta da, dobro jest!!!!
A mogu te i usvojiti, samo ne znam sta ce mi dragi reci.....ako si kakav zgodan, bice da cemo ici sami! :lol:
Ma sto ti ne ode preko neke bare, bar ne bi imao sad ovih problema!? :-)
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#70

Post by atheist »

antikleja wrote:Sponzorusho moja, ma povest cu ja tebe na more ako je vec takva situacija. pa makar i preko vikenda bili :D Nego, da ja tebi otvorim kakav racun da skupljamo dobrotvorne piloge?????? :P Pa ko sta da, dobro jest!!!!
A mogu te i usvojiti, samo ne znam sta ce mi dragi reci.....ako si kakav zgodan, bice da cemo ici sami! :lol:
Ma sto ti ne ode preko neke bare, bar ne bi imao sad ovih problema!? :-)
mA jok ba...ja ti mrzim ameriku...ne bi ni mrtav...Australija da ...amerika ne...nikada...pa cak ni u posjetu... A prilozi....pa valjda cemo nesto skupiti:-)
crazybitch
Posts: 35
Joined: 11/02/2006 21:43

#71

Post by crazybitch »

ja ne mrzim ameriku ..eto ak ima neko papire viska...ja odmah idem :D :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#72

Post by forUMASH »

....eeeee......da nisi luda rospija.... :D :D :D
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#73

Post by Dolina avalona »

Svi negdje hocemo, svi negdje putujemo, zivot ide dalje, vrijeme lete.Upoznajemo male i velike gradove. Ali iza svega toga, jedno uvjek stoji u mjestu kao svjedocanstvo jednog vremena, dobra i zla, onii koji su tako blizu a tako daleko...

...govorim o neprebrojnim bijelim Nisanima, nasih Sehida!! ...Ostadose iza nas!! Tuga da te uhvati...! :cry:


Kad tamo odem, stranac sam. Kad kuci dodjem siromah sam. Ni sam neznam sta je bolje... ili gore.

Ali ipak..., lijepa i gizdava moja Be i Ha, u mom srcu si pa makar te iz vasione gled'o Ja!!!!
Mirsad_ZE
Posts: 33
Joined: 23/05/2005 07:19
Location: Zenica

#74

Post by Mirsad_ZE »

Bolje ostani ovdje i bori se snama da stvaramo bolju buducnost u BiH
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#75

Post by davis.ba »

Mirsad_ZE wrote:Bolje ostani ovdje i bori se snama da stvaramo bolju buducnost u BiH
Ljudi kod nas konstantno ovakve fraze postavljaju a niko da objasni kako nešto promjeniti. Pa eto zato ću i tebe pitati to pitanje, kako to običan čovjek da stvori bolju budućnost u BiH?
Post Reply