Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#1 Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Retro0000 »

Ja sam zainteresiran za imigraciju za Australiju i da se na taj kontinent može imigrati potrebni su dovoljno bodova za njihov imigracijoni sistem, tačna viza i dovoljno novca da se tamo može uspješno započeti novi život. Šta se u BiH može sve učiniti da se sakupi sve više bodova, koja viza je najbolji izbor za Australiju ako se misli iz BiH imigrirati i koliko novca će biti potrebno da se tamo može započeti novi život? Ko od vas se poznaje sa tim temom i može dati savjet ili je uspio imigrirati za Down Under i može objasniti kako imigracija može biti uspješna?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12399
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

Retro0000 wrote: 31/08/2022 01:29 Ja sam zainteresiran za imigraciju za Australiju i da se na taj kontinent može imigrati potrebni su dovoljno bodova za njihov imigracijoni sistem, tačna viza i dovoljno novca da se tamo može uspješno započeti novi život. Šta se u BiH može sve učiniti da se sakupi sve više bodova, koja viza je najbolji izbor za Australiju ako se misli iz BiH imigrirati i koliko novca će biti potrebno da se tamo može započeti novi život? Ko od vas se poznaje sa tim temom i može dati savjet ili je uspio imigrirati za Down Under i može objasniti kako imigracija može biti uspješna?
Zasto pobogu zelis tamo da ides :S Mislim off-topic je, ali tamo je emigrirao samo ko je morao.
User avatar
Copper
Posts: 402
Joined: 18/10/2021 20:34

#3 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Copper »

Sta je bolan tebi. Gdje si poletio :-) . Pa nema teorije, prije ces za Ameriku dobiti vizu pa makar bio mentalno poremecen, nego za Australiju da imas doktorat. Znas li ti kako oni uopce primaju, znas li ti da nema konzulata nigdje ublizini, agenti masno uzimaju pare.

Ti moras biti pametan ko azijat da ti dadnu vizu, to ukljucuje minimalno master diplomu, 5-10 godina iskustva na radu i jos da si nekoliko poslova radio, i glavno pare.

Australiju i Novi Zeland zaboravi. Nece moci ni preko agenata ni preko regrutera, koliko god lijep bio opis oglasa sto pronades na Linkedinu i jobseeku ima puno vise skrivenih stvari.

Ja bi ti preporucio Island ili Norvesku.
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#4 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Retro0000 »

dr_Evil wrote: 31/08/2022 11:10
Retro0000 wrote: 31/08/2022 01:29 Ja sam zainteresiran za imigraciju za Australiju i da se na taj kontinent može imigrati potrebni su dovoljno bodova za njihov imigracijoni sistem, tačna viza i dovoljno novca da se tamo može uspješno započeti novi život. Šta se u BiH može sve učiniti da se sakupi sve više bodova, koja viza je najbolji izbor za Australiju ako se misli iz BiH imigrirati i koliko novca će biti potrebno da se tamo može započeti novi život? Ko od vas se poznaje sa tim temom i može dati savjet ili je uspio imigrirati za Down Under i može objasniti kako imigracija može biti uspješna?
Zasto pobogu zelis tamo da ides :S Mislim off-topic je, ali tamo je emigrirao samo ko je morao.
Zato što su tamo plate dobre, penzije fine, ima više sunca nego u Evropi, Perth ima odličnu infrastrukturu, Melbourne je jedan od najboljih gradova na svijetu za dobar život itd.
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#5 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Retro0000 »

Copper wrote: 31/08/2022 14:47 Sta je bolan tebi. Gdje si poletio :-) . Pa nema teorije, prije ces za Ameriku dobiti vizu pa makar bio mentalno poremecen, nego za Australiju da imas doktorat. Znas li ti kako oni uopce primaju, znas li ti da nema konzulata nigdje ublizini, agenti masno uzimaju pare.

Ti moras biti pametan ko azijat da ti dadnu vizu, to ukljucuje minimalno master diplomu, 5-10 godina iskustva na radu i jos da si nekoliko poslova radio, i glavno pare.

Australiju i Novi Zeland zaboravi. Nece moci ni preko agenata ni preko regrutera, koliko god lijep bio opis oglasa sto pronades na Linkedinu i jobseeku ima puno vise skrivenih stvari.

Ja bi ti preporucio Island ili Norvesku.
Ima u blizini konzulat ali taj ne može kucati validne vize za Australiju nego samo dati informacije, najbliži konzulat koji može kucati validne vize nalazi se u Beču i ja tamo mogu za 1 dan stići ako imam dovoljno novca za put, azijati nisu pametniji od evropljana, ako je to istina da imigracija ne može uspijeti zašto su onda istraživanja koja je Australska vlada izdala pokazala da je došlo oko 6% Bosanaca i Hercegovaca između 2007 do 2016 godine u Australiju koji tamo borave? Hvala na savjetu za Island i Norvešku ali to je još teže jer su to manje zemlje i ja ne pričam skandinavske jezike.
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by karanana »

Pa ne znam sta napadate covjeka. Hoce da ide, jebe mu se sto je daleko i bilo sta drugo. Dobra zemlja, daleko ali to ima i svojih prednosti. Krene li nuklearni rat, dole je najsigurnije. Ja bi licno u novi zeland da brojim ovce i da ne jebem zivu silu ni za sta drugo.
User avatar
xoklix
Posts: 2419
Joined: 16/01/2018 16:07

#7 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by xoklix »

Tamo je normalno da ti krokodil prespava u bašti :mrgreen:
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#8 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Osmi Socrates »

Ne znam baš da li je najsigurnija u slučaju nuklearnog rata, ali odlična zemlja. Ja sam bio duže od mjesec prije korona katastrofe, i definitivno je Australija drugačija od svega u zapadnom svijetu.

Puno sreće ovom čovjeku koji planira ići. :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by karanana »

Naravno. Ne znam sto se svaka tema pretvori u nesto tipa ma sta ces tamo jarane, kakav ti i australija, da te kenguri nokautiraju, dze ces u tu rupu i pripizdinu...vako nako.....evo ja prvi ne mogu pomoci covjeku sa odgovorima ali mislim da je regulara da se covjek informise i pita iskustva.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12399
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#10 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

Retro0000 wrote: 01/09/2022 01:12

Ima u blizini konzulat ali taj ne može kucati validne vize za Australiju nego samo dati informacije, najbliži konzulat koji može kucati validne vize nalazi se u Beču i ja tamo mogu za 1 dan stići ako imam dovoljno novca za put, azijati nisu pametniji od evropljana, ako je to istina da imigracija ne može uspijeti zašto su onda istraživanja koja je Australska vlada izdala pokazala da je došlo oko 6% Bosanaca i Hercegovaca između 2007 do 2016 godine u Australiju koji tamo borave? Hvala na savjetu za Island i Norvešku ali to je još teže jer su to manje zemlje i ja ne pričam skandinavske jezike.
I za Island i za Norvesku je sasvim dovoljan engleski, a ako si fakultetski obrazovan ili odlican zanatlija to nije nikakav problem tamo otici, sto vise skoro automatski ide viza.
User avatar
hatemondays
Posts: 1196
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#11 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

Retro0000 wrote: 01/09/2022 01:12
Copper wrote: 31/08/2022 14:47 Sta je bolan tebi. Gdje si poletio :-) . Pa nema teorije, prije ces za Ameriku dobiti vizu pa makar bio mentalno poremecen, nego za Australiju da imas doktorat. Znas li ti kako oni uopce primaju, znas li ti da nema konzulata nigdje ublizini, agenti masno uzimaju pare.

Ti moras biti pametan ko azijat da ti dadnu vizu, to ukljucuje minimalno master diplomu, 5-10 godina iskustva na radu i jos da si nekoliko poslova radio, i glavno pare.

Australiju i Novi Zeland zaboravi. Nece moci ni preko agenata ni preko regrutera, koliko god lijep bio opis oglasa sto pronades na Linkedinu i jobseeku ima puno vise skrivenih stvari.

Ja bi ti preporucio Island ili Norvesku.
Ima u blizini konzulat ali taj ne može kucati validne vize za Australiju nego samo dati informacije, najbliži konzulat koji može kucati validne vize nalazi se u Beču i ja tamo mogu za 1 dan stići ako imam dovoljno novca za put, azijati nisu pametniji od evropljana, ako je to istina da imigracija ne može uspijeti zašto su onda istraživanja koja je Australska vlada izdala pokazala da je došlo oko 6% Bosanaca i Hercegovaca između 2007 do 2016 godine u Australiju koji tamo borave? Hvala na savjetu za Island i Norvešku ali to je još teže jer su to manje zemlje i ja ne pričam skandinavske jezike.
Haloooo ba pustite cojka neka dodje ako hoce, bujrum, tu je mondays da pomogne ako sta treba. Uglavnom ukratko bice uskoro 200 milja viza za skilled migration, vise info mozes naci na https://immi.homeaffairs.gov.au/. Sto se tice viza meni je sestra prosli put dobila vizu preko BG ali to je sad ve online. Pogledaj koje strucne ljude traze, ako si iz medicinske struke to ces dobiti odmah. Kod nas je nezaposlenost manja od 4 procenta i svi traze ljude opsta makljaza za kvalitet. Moja kompanija zaposlile 3 cure iz BG nedavno, one iz Srbije lagano rade a vi palamudite ovdje krokodili, zmije i ostala sranja. Uglavnom Bosanci dolaze a neki se i vracaju poslije odlaska u Bosnu (pojela maca pare pa hajd nazad).
User avatar
hatemondays
Posts: 1196
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#12 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

karanana wrote: 01/09/2022 01:22 Pa ne znam sta napadate covjeka. Hoce da ide, jebe mu se sto je daleko i bilo sta drugo. Dobra zemlja, daleko ali to ima i svojih prednosti. Krene li nuklearni rat, dole je najsigurnije. Ja bi licno u novi zeland da brojim ovce i da ne jebem zivu silu ni za sta drugo.
Bjezi ba nana pola Novog Zelanda zivi kod nas klokana ovdje, toliko o njihovoj kvaltetnoj drzavi a pohladni su pravo a hoce i zemljotres ponekad.
User avatar
hatemondays
Posts: 1196
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#13 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

xoklix wrote: 01/09/2022 01:27 Tamo je normalno da ti krokodil prespava u bašti :mrgreen:
Malo da te cika mondays nauci geografiju, krokodile mozes naci na sjeveru u NT-u , mali broj stanovnika zivi gore a i posao nije lako naci. Dakle kroko te nece pojesti, prije ce ti ajkula oderati guzove na ljetovanju u Egiptu. Onako za info drzava je toliko velika da kad krenes recimo na odmor van drzave letis 5 sati iz Sydneya dok ne izadjes iz drzave a samo 26 miliona, mozemo mi jedno stoju jos primiti lagano dakle kome nije daleko navali narode.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12399
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#14 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

Retro0000 wrote: 01/09/2022 00:58
dr_Evil wrote: 31/08/2022 11:10

Zasto pobogu zelis tamo da ides :S Mislim off-topic je, ali tamo je emigrirao samo ko je morao.
Zato što su tamo plate dobre, penzije fine, ima više sunca nego u Evropi, Perth ima odličnu infrastrukturu, Melbourne je jedan od najboljih gradova na svijetu za dobar život itd.

Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#15 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

hatemondays wrote: 01/09/2022 07:21
Retro0000 wrote: 01/09/2022 01:12

Ima u blizini konzulat ali taj ne može kucati validne vize za Australiju nego samo dati informacije, najbliži konzulat koji može kucati validne vize nalazi se u Beču i ja tamo mogu za 1 dan stići ako imam dovoljno novca za put, azijati nisu pametniji od evropljana, ako je to istina da imigracija ne može uspijeti zašto su onda istraživanja koja je Australska vlada izdala pokazala da je došlo oko 6% Bosanaca i Hercegovaca između 2007 do 2016 godine u Australiju koji tamo borave? Hvala na savjetu za Island i Norvešku ali to je još teže jer su to manje zemlje i ja ne pričam skandinavske jezike.
Haloooo ba pustite cojka neka dodje ako hoce, bujrum, tu je mondays da pomogne ako sta treba. Uglavnom ukratko bice uskoro 200 milja viza za skilled migration, vise info mozes naci na https://immi.homeaffairs.gov.au/. Sto se tice viza meni je sestra prosli put dobila vizu preko BG ali to je sad ve online. Pogledaj koje strucne ljude traze, ako si iz medicinske struke to ces dobiti odmah. Kod nas je nezaposlenost manja od 4 procenta i svi traze ljude opsta makljaza za kvalitet. Moja kompanija zaposlile 3 cure iz BG nedavno, one iz Srbije lagano rade a vi palamudite ovdje krokodili, zmije i ostala sranja. Uglavnom Bosanci dolaze a neki se i vracaju poslije odlaska u Bosnu (pojela maca pare pa hajd nazad).
Bosanci tamo dolaze najvise udajom/zenidbom i dalje.

Kao sto neko rece, na oglasima za posao sve stoji divno i krasno, ali kad se upustis u taj proces ne izgleda bas tako.
IT struka ima dobre sanse (zapravo kao i svugdje drugdje u svijetu), za ostale bez bas jake preporuke - tanko.

Za medicinsku struku stoji da svaka drzava haman trazi takvu radnu snagu - ali s medicinskom strukom nije jednostavno u Hrvatsku migrirati, a kamoli u Australiju.

Zasto? Zato sto svaka drzava trazi neki vid "strucnog ispita" + nostrifikacija diplome i ostalo. Za Njemacku vazi da je trenutno najlakse emigrirati, a pitajte nase medicinare koliko su krvi propisali dok su sredili sve papire za bilo koji med. posao koji je iznad "njegovatelja u starackom domu".
Za doktore da ne pricam.

Procedura je naravno laksa za one koji imaju drzavljanstvo EU i koji su zavrsili skolovanje u nekoj od zemalja EU (posebno "stare Evrope") - ali ovdje pricamo za nekog iz BiH.

Sve je to procedura koja iziskuje mnogo zivaca, vremena, novca (a za med. struku i ucenja). Najgore od svega je to, sto kad se upustis u sve to, nema nazad, jer si vec potrosio mnogo. Kakogod, sretno!
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#16 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Rockefeller »

Sretno :mrgreen:
User avatar
hatemondays
Posts: 1196
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#17 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

Ozimician wrote: 01/09/2022 07:46
hatemondays wrote: 01/09/2022 07:21
Haloooo ba pustite cojka neka dodje ako hoce, bujrum, tu je mondays da pomogne ako sta treba. Uglavnom ukratko bice uskoro 200 milja viza za skilled migration, vise info mozes naci na https://immi.homeaffairs.gov.au/. Sto se tice viza meni je sestra prosli put dobila vizu preko BG ali to je sad ve online. Pogledaj koje strucne ljude traze, ako si iz medicinske struke to ces dobiti odmah. Kod nas je nezaposlenost manja od 4 procenta i svi traze ljude opsta makljaza za kvalitet. Moja kompanija zaposlile 3 cure iz BG nedavno, one iz Srbije lagano rade a vi palamudite ovdje krokodili, zmije i ostala sranja. Uglavnom Bosanci dolaze a neki se i vracaju poslije odlaska u Bosnu (pojela maca pare pa hajd nazad).
Bosanci tamo dolaze najvise udajom/zenidbom i dalje.

Kao sto neko rece, na oglasima za posao sve stoji divno i krasno, ali kad se upustis u taj proces ne izgleda bas tako.
IT struka ima dobre sanse (zapravo kao i svugdje drugdje u svijetu), za ostale bez bas jake preporuke - tanko.

Za medicinsku struku stoji da svaka drzava haman trazi takvu radnu snagu - ali s medicinskom strukom nije jednostavno u Hrvatsku migrirati, a kamoli u Australiju.

Zasto? Zato sto svaka drzava trazi neki vid "strucnog ispita" + nostrifikacija diplome i ostalo. Za Njemacku vazi da je trenutno najlakse emigrirati, a pitajte nase medicinare koliko su krvi propisali dok su sredili sve papire za bilo koji med. posao koji je iznad "njegovatelja u starackom domu".
Za doktore da ne pricam.

Procedura je naravno laksa za one koji imaju drzavljanstvo EU i koji su zavrsili skolovanje u nekoj od zemalja EU (posebno "stare Evrope") - ali ovdje pricamo za nekog iz BiH.

Sve je to procedura koja iziskuje mnogo zivaca, vremena, novca (a za med. struku i ucenja). Najgore od svega je to, sto kad se upustis u sve to, nema nazad, jer si vec potrosio mnogo. Kakogod, sretno!
Dolaze Bosanci i to puno dolazi, samo vi cekajte i palamudite. Jebo majku ko da u Afganistanu zivim a ne u klokanijadi .Sa IT mozes dupe obrisati od Indijaca nemres prici. Kazem medicinske sestre, sa iskustvom mogu dobiti posao odmah, vozaci autobusa, kamiona, rudari, frizeri, doktori. Uglavno kao sto sam rekao 200 milja viza se pripremilo a to sto govorite daleko, dok vi cekate na Bradini ja vec do Dubaija lagano. Nego vas hastra aviona pa kukate, ai ne mozes doci sa bengazom ko iz Njemacke ahhh tu je glavna bojlka.
User avatar
hatemondays
Posts: 1196
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#18 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

dr_Evil wrote: 01/09/2022 07:43
Retro0000 wrote: 01/09/2022 00:58

Zato što su tamo plate dobre, penzije fine, ima više sunca nego u Evropi, Perth ima odličnu infrastrukturu, Melbourne je jedan od najboljih gradova na svijetu za dobar život itd.

Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
Bogami doktore ko Bosna neka pljacka a sve sto je moglo vec uteklo.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#19 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

hatemondays wrote: 01/09/2022 07:53
Ozimician wrote: 01/09/2022 07:46

Bosanci tamo dolaze najvise udajom/zenidbom i dalje.

Kao sto neko rece, na oglasima za posao sve stoji divno i krasno, ali kad se upustis u taj proces ne izgleda bas tako.
IT struka ima dobre sanse (zapravo kao i svugdje drugdje u svijetu), za ostale bez bas jake preporuke - tanko.

Za medicinsku struku stoji da svaka drzava haman trazi takvu radnu snagu - ali s medicinskom strukom nije jednostavno u Hrvatsku migrirati, a kamoli u Australiju.

Zasto? Zato sto svaka drzava trazi neki vid "strucnog ispita" + nostrifikacija diplome i ostalo. Za Njemacku vazi da je trenutno najlakse emigrirati, a pitajte nase medicinare koliko su krvi propisali dok su sredili sve papire za bilo koji med. posao koji je iznad "njegovatelja u starackom domu".
Za doktore da ne pricam.

Procedura je naravno laksa za one koji imaju drzavljanstvo EU i koji su zavrsili skolovanje u nekoj od zemalja EU (posebno "stare Evrope") - ali ovdje pricamo za nekog iz BiH.

Sve je to procedura koja iziskuje mnogo zivaca, vremena, novca (a za med. struku i ucenja). Najgore od svega je to, sto kad se upustis u sve to, nema nazad, jer si vec potrosio mnogo. Kakogod, sretno!
Dolaze Bosanci i to puno dolazi, samo vi cekajte i palamudite. Jebo majku ko da u Afganistanu zivim a ne u klokanijadi .Sa IT mozes dupe obrisati od Indijaca nemres prici. Kazem medicinske sestre, sa iskustvom mogu dobiti posao odmah, vozaci autobusa, kamiona, rudari, frizeri, doktori. Uglavno kao sto sam rekao 200 milja viza se pripremilo a to sto govorite daleko, dok vi cekate na Bradini ja vec do Dubaija lagano. Nego vas hastra aviona pa kukate, ai ne mozes doci sa bengazom ko iz Njemacke ahhh tu je glavna bojlka.
Naslusao sam se ja licno takvih prica za svaku zemlju, Norvesku, Kanadu, USA - imas i na YT takvih prica koliko hoces.
Kad si spomenuo vozace kamiona na YT - bas jedan nedavno prica i ovako kaze: kad dodjes u Australiju, sve bosanske papire mozes okaciti macku na rep. On je morao polagati od B kategorije pa na dalje i svi troskovi preseljenja i vozacke su ga kostali najmanje 10 000 $

Imam kolegicu koja je doktorica, ciji je muz iz IT struke i tamo radi u Amazonu. Njoj je proces priznavanja diplome (i polaganja ispita) trajao skoro pune 3 god. - i da nije imala muza da je finansira, ne bi nikad u tome uspjela. Zamisli da moras finansirati sve to i zivjeti u Australiji 3 god. dok krenes zaradjivati.

Mislim ocito je ovdje da ti pravdas svoj izbor (koji je vjerovatno bio iz nuzde, a ne iz licnog odabira) - Danas ljudi kad zele da odu negdje, dobro izvagaju sve pluseve i minuse.

Ja sam u Dubaiu upoznao mnogo ljudi koji su tu dosli da rade iz Australije, sta sad ja tebi trebam reci - aaa neces u Dubai, bojis se pustinje xD

EDIT: I valjda ti je jasno da je barem 50% ovog foruma vec vani i da niko nista ne ceka i ne palamudi, nego uzimamo objektivne cinjenice u obzir.
Last edited by Ozimician on 01/09/2022 08:14, edited 1 time in total.
neki
Posts: 6691
Joined: 17/02/2005 07:57

#20 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by neki »

Nostrifikacija diploma, ostalih papira za dokazati stručnu spremu i sama naknada za obradu zahtjeva za vizu košta cca 5.000$
Obrada zahtjeva za vizu traje 2 do 5 godina, i uopšte nije zagarantovano da ćeš je dobiti.
Naravno zahtjev možeš podnijeti jedino pod uslovom da zadovoljavaš na njihovom points testu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12399
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#21 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

hatemondays wrote: 01/09/2022 07:54
dr_Evil wrote: 01/09/2022 07:43


Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
Bogami doktore ko Bosna neka pljacka a sve sto je moglo vec uteklo.
Uteko sam i ja, ali ne toliko daleko da obilazim roditelje svake prijestupne godine.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7777
Joined: 03/06/2016 16:31

#22 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Dope_Man »

dr_Evil wrote: 01/09/2022 07:43 Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
Pa ne idu svi da bi se vracali il koristitili 3-4 sedmice godisnjeg u kuci u BiH. Neki idu da bi otisli i ne zanima ih BiH vise, i tad je nebitno koliko je udaljena nova lokacija jer se vozati tamo-vamo neces.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12399
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#23 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

Dope_Man wrote: 01/09/2022 08:13
dr_Evil wrote: 01/09/2022 07:43 Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
Pa ne idu svi da bi se vracali il koristitili 3-4 sedmice godisnjeg u kuci u BiH. Neki idu da bi otisli i ne zanima ih BiH vise, i tad je nebitno koliko je udaljena nova lokacija jer se vozati tamo-vamo neces.
Pa razumijem ja to, samo ga upitah jel jedan od tih. LIcno to ne razumijem, ali nije moje da razumijem, sto ljudi sto cudi.
neki
Posts: 6691
Joined: 17/02/2005 07:57

#24 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by neki »

da dodam, po trenutnoj useljeničkoj politici Australije, ukoliko se ne radi o spajanju porodice ili nemaš poziv poslodavca i unaprijed ugovoren radni odnos, šalju te da živiš ne tamo gdje ti želiš nego gdje vlada smatra da nedostaje tvog profesionalnog profila, a to je najčešće neka vukojebina u unutrašnjosti sa odljevom stanovništva. I u tom mjestu moraš provesti minimalno 5 godina..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10532
Joined: 10/03/2022 22:16

#25 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by ZoomZoomKiwi »

Bolje probaj NZ, mnogo lakše je doći, ostati i na kraju dobiti i državljanstvo, ljepša je klima, nema otrovnih zmija i paukova, a standard je manje više isti.
Post Reply