Ni tamo, ni vamo

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#326 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Copper »

Jack Be Nimble wrote: 30/08/2022 20:18
EFD22 wrote: 23/08/2022 22:34 Meni je jedina dvojba NZ vs USA.

NZ je u prednosti zbog normalnijeg zdravstvenog sistema i manje pucnjava u školama, i jer je daleko od svih ovih imperijalističkih gluposti s obe strane Atlantika.
USA jer je pogodnija za započeti vlastiti biznis i jer tamo već imam rođake, a i bliža je kad te neko hoće posjetiti (mada je to nebitno, meni).


Još malo i odluka će pasti, a BiH će izgubiti još jednu mladu porodicu. :mrgreen:
Zavisi gdje u USA?
Ja cu pokusat jos jednom da predam kad mi naumpadne da igram binga, bolje mi je igrat binga za vizu nego trosit pare bezveze.
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#327 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Copper »

Evo vala, dobra je situacija. Nece biti zeljena destinacija, ali sve ce biti uredu. Djevojka ce sad u Aprilu u Veneciju, zaposlila se ko slasticar 1500 eura mjesecno za pocetak. Mene boli briga, kada zavrsim svoje, ja cu dole, nasli smo stan. Ali za sebe se ne brinem vise, posto ce ovo biti definitivno za stalno. Ja cu gledati bilo sta za pocetak nije bitno da li ce biti fizicki posao, ili sako.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#328 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Dope_Man »

Copper wrote: 19/03/2023 22:21 Evo vala, dobra je situacija. Nece biti zeljena destinacija, ali sve ce biti uredu. Djevojka ce sad u Aprilu u Veneciju, zaposlila se ko slasticar 1500 eura mjesecno za pocetak. Mene boli briga, kada zavrsim svoje, ja cu dole, nasli smo stan. Ali za sebe se ne brinem vise, posto ce ovo biti definitivno za stalno. Ja cu gledati bilo sta za pocetak nije bitno da li ce biti fizicki posao, ili sako.
Imam neku raju u Veneciji, domaci, po njima 1500 je u Veneciji nista. Ako je sezonski nesto da se skupi para, pa ce zivjeti u nekom jeftinom smjestaju da sto vise ostane, moze proci, al na dugorocno Venecija trazi puno para.
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#329 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Copper »

Dope_Man wrote: 20/03/2023 15:36
Copper wrote: 19/03/2023 22:21 Evo vala, dobra je situacija. Nece biti zeljena destinacija, ali sve ce biti uredu. Djevojka ce sad u Aprilu u Veneciju, zaposlila se ko slasticar 1500 eura mjesecno za pocetak. Mene boli briga, kada zavrsim svoje, ja cu dole, nasli smo stan. Ali za sebe se ne brinem vise, posto ce ovo biti definitivno za stalno. Ja cu gledati bilo sta za pocetak nije bitno da li ce biti fizicki posao, ili sako.
Imam neku raju u Veneciji, domaci, po njima 1500 je u Veneciji nista. Ako je sezonski nesto da se skupi para, pa ce zivjeti u nekom jeftinom smjestaju da sto vise ostane, moze proci, al na dugorocno Venecija trazi puno para.
Ovo ce biti dobro za probu, ionako ima isustva tako da ce to ici prema gore vrlo brzo. Ja cu tamo kasnije doci nekad u Maju. Samo trebam kupit TV u stanu, to preko Amazona neka se oni zabavljaju sa dostavom. Uglavnom znam u sta sam se uvalio. I znam da ljudi mogu zaraditi preko 3000 eura.

Gledali smo Irsku, preskupa drzava, uglavnom iznamljivanje nekretnine preskupo i vrlo plitka ponuda. A plate u Irskoj tipicno izmedu 2000-3000 eura.

Sve kada saberem imam para, mogu se malo zezat. Kompjuter ponesem da mogu raditi poneku reklamu i logo u Corelu i to ce biti uredu. Sve ce se ostalo srediti imamo radnog iskustva, samo jezik, to nevjerujem da ce biti problem.
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#330 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by hzsa22 »

Singapur je uzasno skup grad za zivot tj primarno su kirije zara. Prosjecna plata u sgp je oko 6k dolara. Ako pusis, odvikavaj se :D

Image
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#331 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Copper »

hzsa22 wrote: 03/04/2023 21:49 Singapur je uzasno skup grad za zivot tj primarno su kirije zara. Prosjecna plata u sgp je oko 6k dolara. Ako pusis, odvikavaj se :D

Image
Zaboli me za njih. Neka im Bog na pomoci. Sad su jos skuplje nekretnine nego sto sam zadnji put gledao. Ja sam naso gdje cu pustit korijen. Jedino valja naci radno mjesto za vodenje evenata i konferencija, nema ni jednog sad objavljenog.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#332 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Dope_Man »

Copper wrote: 11/04/2023 22:18
hzsa22 wrote: 03/04/2023 21:49 Singapur je uzasno skup grad za zivot tj primarno su kirije zara. Prosjecna plata u sgp je oko 6k dolara. Ako pusis, odvikavaj se :D

Image
Zaboli me za njih. Neka im Bog na pomoci. Sad su jos skuplje nekretnine nego sto sam zadnji put gledao. Ja sam naso gdje cu pustit korijen. Jedino valja naci radno mjesto za vodenje evenata i konferencija, nema ni jednog sad objavljenog.
Koju zemlju si na kraju odabrao, ako nije tajna? Il ostaje ova Italija iz par komentara ranije?

Inace, vezano za tu Veneciju od ranije, prosli vikend bijah tamo.. ne bih vise ni otisao, a definitivno se ne bih vidio da zivim tamo.
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#333 Re: Ni tamo, ni vamo

Post by Copper »

Dope_Man wrote: 13/04/2023 16:45
Copper wrote: 11/04/2023 22:18

Zaboli me za njih. Neka im Bog na pomoci. Sad su jos skuplje nekretnine nego sto sam zadnji put gledao. Ja sam naso gdje cu pustit korijen. Jedino valja naci radno mjesto za vodenje evenata i konferencija, nema ni jednog sad objavljenog.
Koju zemlju si na kraju odabrao, ako nije tajna? Il ostaje ova Italija iz par komentara ranije?

Inace, vezano za tu Veneciju od ranije, prosli vikend bijah tamo.. ne bih vise ni otisao, a definitivno se ne bih vidio da zivim tamo.
Definitivno Vencija. Dobro je jedino sto su staroj jezgri vecinom stranci sad. E sad poso naci, ima ovih standardnih po hotelima, ali trazim specificno za konferencije i evente. Ako ne bude onda sezonu kuhinja ili sank, ili ako treba pomocnih radnika zanatlijama.
Post Reply