Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#126 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by drastic »

moonca wrote: 01/01/2021 20:10
Dangubic wrote: 01/01/2021 19:28 Na kraju sam naše otkacio, imam nekoliko prijatelja a ostalo kao sve neke face, 25 godina žive u Holandiji i samo sjedaljke po kućama i naše feste a sve svjetski ljudi 😁, putovanja ništa, festivali ništa, uvijek neku facu izigravaju a smijurija sve da ne može biti veća.
..Vjerujem i da za tebe kazu- vidi ga, sto se folira, ko da nije -nashe gore list.. :oops: :lol:

Nije mi to sve - cudno... neko to ne voli: putavanja, cevljanovice, hodati u tenis/ odjeci... :oops: :-D
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#127 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by drastic »

drastic wrote: 01/01/2021 23:40
moonca wrote: 01/01/2021 20:10
Dangubic wrote: 01/01/2021 19:28 Na kraju sam naše otkacio, imam nekoliko prijatelja a ostalo kao sve neke face, 25 godina žive u Holandiji i samo sjedaljke po kućama i naše feste a sve svjetski ljudi 😁, putovanja ništa, festivali ništa, uvijek neku facu izigravaju a smijurija sve da ne može biti veća.
..Vjerujem i da za tebe kazu- vidi ga, sto se folira, ko da nije -nashe gore list.. :oops: :lol:

Nije mi to sve - cudno... neko to ne voli: putavanja, cevljanovice, hodati u tenis/ odjeci... :oops: :-D
Neki Dan u Rossu sretnem Neke poznanike
Kupili par slika kaze ona ja obicno kupujem po galerijama :run:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#128 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by high_volume »

exliberal-ex wrote: 01/01/2021 18:08
high_volume wrote: 01/01/2021 12:00
Tema je naziva "Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?", pa smo dotakli i Sarajevo.

Svako ima svoje razloge zbog kojih je otišao iz Sarajeva i zbog kojih ne želi ili želi da se vrati u Sarajevo. Ja ne mislim da si u pravu kad pišeš da je sarajevska vlast tebe kao Srbina drugačije tretirala spram Bošnjaka kao što imputiraš. Moguće je da su pojedinci drugačije gledali ljude i da su prema Srbima imali drugačiji tretman, naročito kratko vrijeme poslije rata, ali to su pojedinci. Nije pravilo kad neko uzurpira poziciju i provodi svoj primitivizam, jednako kako nije pravilo da su svi Srbi činili zločine iznad Sarajeva. Danas, 25-30 godina od rata, svi trebamo drugačije razmišljati i ponašati se, shodno urbanim, naprednim društvenim normama. I pojedinci i njihove društvene grupe, s obje ili sa sve tri strane. Ne možemo napredovati drugačije.

Što se tiče penzionisanja i preseljenja na Balkan ili u istru, pa kakav je smisao nekog Sarajlije, ili Bosanca, nakon izbivanja u dijaspori, u Kanadi, USA ili sl. i penzionerski dolazak i useljenje u Istru. Zašto ne ostane tamo gdje jeste, jer i Istra i Kanada nisu njegova domovina. Treba napisati preseljenje na Balkan, ne vraćanja na Balkan.
Pitao si me sto sam izasao pa sam ti samo napisao par stvari....samo da dodam i dan danas se borimo sa opstinom da vratimo tu imovinu koju je nezakonito oduzela ( mnogo postovani zlatni ljiljan ZK to potpisao) i toliko opstina opstruira da su sudovi izricali kazne opsitini sto namjerno vrsi opstrukcije ali djaba. Mogao bi da ti pricam jos mnogo, ja sam pricao na temi o ratu u Sa i pljuvali su me kad sam govorio sta se meni i mojoj familij desilo..nikad nismo nasli jednog clana familije a za drugog niko nije odgovarao iako znamo ko je ucestvovao u njegovom ubistvu, eno ih setaju po Dobrinji i Grbavici i dan danas.
Necu vise o ovom ovo je zadnji upis po pitanju rata.
Ne očekujem tvoj odgovor, ali ja moram završiti misao.

Tvoja borba sa Opštinom Centar da ti prizna vlasništvo nad nekretninom, nije razlog netrpeljivosti koju imaš spram "nove" vlasti u Sarajevu, i zbog koje ne želiš povratak u Sarajevo. Doduše, ogorčenje je moguće i mnoge opstrukcije ogade sve pokušaje povratka, ali mislim da bi nostalgija trebala biti snažniji poriv od gubitka volje i nerava ili moguće mržnje.

Grad je "živi organizam", ljudi odlaze i dolaze, generacije se mijenjaju, ali njegova kultura ostaje, a ti je imaš. Kulturom smatram tvoje dugogodišnje trajanje u Sarajevu, poznavanje ljudi, drugi tebe poznaju, mislim na običaje, na druženja, itd. i obostrana je šteta kad neko poput tebe odbija povratak u Sarajevo.

Drugo je i drugačije kad neko ko nije pripadao Sarajevu, napiše da ne želi povratak, drugačiji je tvoj primjer.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#129 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by moonca »

drastic wrote: 01/01/2021 23:45 Neki Dan u Rossu sretnem Neke poznanike
Kupili par slika kaze ona ja obicno kupujem po galerijama :run:
Sa ti radish u Rossu.. :zoka: :-D
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#130 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by drastic »

Zalutao ,ja inace kupujem samo dizajnirano po buticima :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#131 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by moonca »

Image
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#132 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by TDK-90 »

Ja sam se u nekoliko navrata vracao ( dojadi tudjina a i obicni sam radnik ne bas fizika ili pelene ali obicni radnik)

I svaki put kada se odlucim DOSTA mi je Njemacke idem pa kad bi svaki drugi dan imao za jesti, nadjem da je dole losije nego zadnji put :?

Na zapadu je velika aktivnost , zuri se radi se, trci se vjezba se , seta se po prirodi misli se, planira se,...... ogromna cirkulacija kako krvi u organizmu tako i ljudi kao pojedinaca i kao zajednice cirkulacija korisnih informacija....

U BiH je jako malo aktivnosti , ako je i ima to sto se mora .
Ljudi samo spavaju jedu i seru i bulje u TV, nista rekreacija nista razmisljanje o necemu zdravijem pa makar da se natjera da vikendom ode na bicikl , da proseta sumom prirodom . Da imas nekog da odes odigrati neku utakmicu makar na parkingu da odes u fitnes centar sa nekim . Biti clan nekog udruzenja ....boze sacuvaj :run:
Ogovaranje - to je strasno koja kolicina , svi drugi su lopovi svi pokradose niko ne valja, samo ja nista nisam dobio , samo meni niko nista ne daje . :?

Onda moras da pratis TV sadrzaj koji sluzi da ljude jos vise zatupi i zaglupi i da dodatno zacepi krvne i nervne protoke. I moras znati ko veceras pjeva na grandu ko ce kakav plasman imati, onda raznorazni balaknski Big Brother-i :cry:

I ja sam navikao da budem aktivan , volim prirodu i setnje i hodanja - malo planinarenja pazim na ishranu , bar da ne konzumiram puno secere , konzervirano , i ostalo tvornicko koliko se moze
Cigare sam bacio , ne pijem nikad nisam isao u kladionicu.. i Bingo vec godinama ne igram

I cim se tako ponasas odudaras od drustva , koje te sa cudjenjem gleda .... vidi budale :shock:

"Ako si van okvira , ovdje neces naci mira"
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65573
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#133 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by _BataZiv_0809 »

Problem je ocigledno tvoje okruzenje u BiH zbog kojeg mislis da su svi takvi.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#134 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 01/01/2021 22:44
Dangubic wrote: 01/01/2021 19:28
Na kraju sam naše otkacio, imam nekoliko prijatelja a ostalo kao sve neke face, 25 godina žive u Holandiji i samo sjedaljke po kućama i naše feste a sve svjetski ljudi 😁, putovanja ništa, festivali ništa, uvijek neku facu izigravaju a smijurija sve da ne može biti veća.
Isti sam ti, kao da smo kopije :mrgreen: .

Ja samo znam dva para koji vole da svrljaju kao i ja , moja zubarka i jedna sto radi u banci...ostatak se moze podjelit na dvije grupe oni koji samo znaju otic na godisnji u Bosnu/Srbiju i 10 dana Makarska rivijera ili Budva/H.Novi...ili oni koji su kokuzi pa mi kazu mi volimo ostat u gradu pa setat, reko bi covjek zive u Parizu a ne u Torontu koji je klasicni sjeverno americki grad sa vrlo malo duse...... :-)
Upravo tako 😊 i komentar je obično, vidi nas kako se znamo provoditi a ovi stranci ništa 😁 ili ona ne znaju oni živjeti.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#135 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by TDK-90 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/01/2021 10:19 Problem je ocigledno tvoje okruzenje u BiH zbog kojeg mislis da su svi takvi.
TK kanton, mislim da sam dovoljno rekao , malo u gradu Tuzla da ima iznimki.
Da li su svi ili je vecina , jednostavno na pozornici se povecao udio nekvalitetnog stanovnistva
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#136 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by moonca »

wrote: 02/01/2021 09:33 Ja sam se u nekoliko navrata vracao ( dojadi tudjina a i obicni sam radnik ne bas fizika ili pelene ali obicni radnik)

I svaki put kada se odlucim DOSTA mi je Njemacke idem pa kad bi svaki drugi dan imao za jesti, nadjem da je dole losije nego zadnji put :?

Na zapadu je velika aktivnost , zuri se radi se, trci se vjezba se , seta se po prirodi misli se, planira se,...... ogromna cirkulacija kako krvi u organizmu tako i ljudi kao pojedinaca i kao zajednice cirkulacija korisnih informacija....

U BiH je jako malo aktivnosti , ako je i ima to sto se mora .
Ljudi samo spavaju jedu i seru i bulje u TV, nista rekreacija nista razmisljanje o necemu zdravijem pa makar da se natjera da vikendom ode na bicikl , da proseta sumom prirodom . Da imas nekog da odes odigrati neku utakmicu makar na parkingu da odes u fitnes centar sa nekim . Biti clan nekog udruzenja ....boze sacuvaj :run:
Ogovaranje - to je strasno koja kolicina , svi drugi su lopovi svi pokradose niko ne valja, samo ja nista nisam dobio , samo meni niko nista ne daje . :?

Onda moras da pratis TV sadrzaj koji sluzi da ljude jos vise zatupi i zaglupi i da dodatno zacepi krvne i nervne protoke. I moras znati ko veceras pjeva na grandu ko ce kakav plasman imati, onda raznorazni balaknski Big Brother-i :cry:

I ja sam navikao da budem aktivan , volim prirodu i setnje i hodanja - malo planinarenja pazim na ishranu , bar da ne konzumiram puno secere , konzervirano , i ostalo tvornicko koliko se moze
Cigare sam bacio , ne pijem nikad nisam isao u kladionicu.. i Bingo vec godinama ne igram

I cim se tako ponasas odudaras od drustva , koje te sa cudjenjem gleda .... vidi budale :shock:

"Ako si van okvira , ovdje neces naci mira"

Image

..idem piti kafu..
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#137 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 02/01/2021 10:30

Upravo tako 😊 i komentar je obično, vidi nas kako se znamo provoditi a ovi stranci ništa 😁 ili ona ne znaju oni živjeti.
Ma jebes njih. Mozes li podjelit info oko spanije i nekretnina. Ti si u EU ti vjerovatni imas malo olaksavajuce okolnost za razliku od mene ali...kod kupovine dali traze neke posebne ugovore, transfer u opstini, placanje taksi itd...
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#138 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 02/01/2021 17:15
Dangubic wrote: 02/01/2021 10:30

Upravo tako 😊 i komentar je obično, vidi nas kako se znamo provoditi a ovi stranci ništa 😁 ili ona ne znaju oni živjeti.
Ma jebes njih. Mozes li podjelit info oko spanije i nekretnina. Ti si u EU ti vjerovatni imas malo olaksavajuce okolnost za razliku od mene ali...kod kupovine dali traze neke posebne ugovore, transfer u opstini, placanje taksi itd...
Španija ima dosta sličnih stvari sa nama, nekretnine su mislim jeftinije od Hrvatske, ne znam tačno. Porez na auto je smiješan i ostale cijene su izmedju recimo Njemačke i Bosne. Kad kupuješ nekretnine moraš paziti da nema nekih dugova. Dugovi u Španiji idu na kuću, znaci moraš nekog platiti da istrazi da li ima dugova na kući i imaš puno kuća koje prodaju banke jer vlasnik nije mogao da plati hipoteku i obično su dosta jeftinije od prodajne cijene. Temperature u Januaru su u prosjeku oko 18 stepeni ali je uvijek sunčano i ako nisi na vjetru možeš se preko cijele godine suncati i kratkih rukava sjediti na terasi Recimo Januar je kao lijep dan u oktobru u Bosni kad je 18 stepeni na krovnoj terasi koju Spanci zovu solarium je oko 24 stepena (te krovne terase imaju metar i po visok zid da nema vjetra upravo da se zimi može suncati) Ujutro je hladno ali čim sunce ugrije kratki rukavi. Radi se u jugu Španije. I do polovine novembra je prilično toplo more. Jednom sam sa 28 stepeni u januaru na plazi jedan dan i sutra na skijanje na siera Nevada ali to je rijetkost. Inače temperatura i sunce 330 dana u godini su prednosti Španije i veliki broj ugostiteljskih objekata su preko zime otvoreni. Ja sam u ambasadi izvadio tzv NIE broj i veoma jednostavno kupio ne znam kako to za ljude izvan EU funkcioniše. Idealista.com je dobra stranica ako te cijene interesuju.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#139 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by exliberal-ex »

Evo bas citam sad.
Znas kako sam se ja poceo interesovat za Spaniju ?
Ako si pratio tv show top gear imali su prije par godina epizodu iz Spanije gdje su pokazali kompletno prazna naselja koja su napravljena tokom boom-a i koja sad zvrlje prazna, cak ima cijeli aerodrom koji je napusten.
I to mi je ostalo u podsvjesti... ( i druge stvari pa sam putovao po predjelima koje su oni pokazivali al to je druga tema :mrgreen: )
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#140 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 02/01/2021 20:13 Evo bas citam sad.
Znas kako sam se ja poceo interesovat za Spaniju ?
Ako si pratio tv show top gear imali su prije par godina epizodu iz Spanije gdje su pokazali kompletno prazna naselja koja su napravljena tokom boom-a i koja sad zvrlje prazna, cak ima cijeli aerodrom koji je napusten.
I to mi je ostalo u podsvjesti... ( i druge stvari pa sam putovao po predjelima koje su oni pokazivali al to je druga tema :mrgreen: )
Gledao sam to, Španija ima fantastične gradove i neke druge stvari, ostali su prilično socijalni i dosta stvari je nama poznato, lako se možemo uklopiti. Mjesta na obali nisu bas najljepša, obično su to ribarska sela koja su zbog turista 10 puta veća. ideš zbog sunca i ljudi su dobri bar do sad sam imao samo dobra iskustva.
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#141 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by mirage77 »

Da ima bolji zdravstevni sistem kao što nema bila bi dobra ideja vratiti se ovdje i provesti ostatak života. Dobiti kvalitetniji život za manje novaca. Međutim, posebno u Bosni zdravstvo je katastofa i čovjek lahko može izgubiti glavu i od stvari koje se negdje bez problema tretiraju. Tako za dijasporu je najbolje da čuva to što ima.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#142 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 02/01/2021 20:23
exliberal-ex wrote: 02/01/2021 20:13 Evo bas citam sad.
Znas kako sam se ja poceo interesovat za Spaniju ?
Ako si pratio tv show top gear imali su prije par godina epizodu iz Spanije gdje su pokazali kompletno prazna naselja koja su napravljena tokom boom-a i koja sad zvrlje prazna, cak ima cijeli aerodrom koji je napusten.
I to mi je ostalo u podsvjesti... ( i druge stvari pa sam putovao po predjelima koje su oni pokazivali al to je druga tema :mrgreen: )
Gledao sam to, Španija ima fantastične gradove i neke druge stvari, ostali su prilično socijalni i dosta stvari je nama poznato, lako se možemo uklopiti. Mjesta na obali nisu bas najljepša, obično su to ribarska sela koja su zbog turista 10 puta veća. ideš zbog sunca i ljudi su dobri bar do sad sam imao samo dobra iskustva.
Ja sam bio u juznoj i tu mi je bas nesto leglo, Sevilla, Granada i ta regija....neznam kakav je onaj dio sjeverno zapadno od Barselone, Zaragoza.
Vidjet cu , imam jos vremena gospoja definitivno preferira Italiju al toscana je preskupa to su sve britanci pokupovali ....ko zna sta buducnost dolazi ali sam skoro siguran da od balkana nema nista
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#143 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 02/01/2021 20:30
Dangubic wrote: 02/01/2021 20:23
exliberal-ex wrote: 02/01/2021 20:13 Evo bas citam sad.
Znas kako sam se ja poceo interesovat za Spaniju ?
Ako si pratio tv show top gear imali su prije par godina epizodu iz Spanije gdje su pokazali kompletno prazna naselja koja su napravljena tokom boom-a i koja sad zvrlje prazna, cak ima cijeli aerodrom koji je napusten.
I to mi je ostalo u podsvjesti... ( i druge stvari pa sam putovao po predjelima koje su oni pokazivali al to je druga tema :mrgreen: )
Gledao sam to, Španija ima fantastične gradove i neke druge stvari, ostali su prilično socijalni i dosta stvari je nama poznato, lako se možemo uklopiti. Mjesta na obali nisu bas najljepša, obično su to ribarska sela koja su zbog turista 10 puta veća. ideš zbog sunca i ljudi su dobri bar do sad sam imao samo dobra iskustva.
Ja sam bio u juznoj i tu mi je bas nesto leglo, Sevilla, Granada i ta regija....neznam kakav je onaj dio sjeverno zapadno od Barselone, Zaragoza.
Vidjet cu , imam jos vremena gospoja definitivno preferira Italiju al toscana je preskupa to su sve britanci pokupovali ....ko zna sta buducnost dolazi ali sam skoro siguran da od balkana nema nista
Ja sam kod Alicante, a blizu Granade (siera Nevada) idem na skijanje. Balkan ništa jedino je interesantno se prijaviti u Bosni zbog poreza na penzije.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#144 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by zippoo87 »

muha_sa wrote: 26/12/2020 20:58
moonca wrote: 26/12/2020 20:51
muha_sa wrote: 26/12/2020 20:44

Ništa to :-) hocu ja od moonce :D
... :zoka: :lol: ...kaze.. sve u ' marketu ' blokirane..
obraduj me :D
Image
Sve se nema a kozni novcanik...ha muha ??? :lol:
:run:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#145 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by drastic »

Ja se vracam krajem proljeca pocetkom ljeta
Plan je ostati 4 godine
Keep you guys updated
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#146 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by moonca »

:dajba:
..koje godine.. :sampanjac:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#147 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by drastic »

moonca wrote: 03/01/2021 04:43 :dajba:
..koje godine.. :sampanjac:
Ta ti je dobra znao sam gastarbajtere koji su govorili jos ova godina
2021 ako bog da
Vjerovatno cro imamtamo nekih properties
👍🏼 :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#148 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by muha_sa »

zippoo87 wrote: 02/01/2021 21:19
muha_sa wrote: 26/12/2020 20:58
moonca wrote: 26/12/2020 20:51
... :zoka: :lol: ...kaze.. sve u ' marketu ' blokirane..
obraduj me :D
Image
Sve se nema a kozni novcanik...ha muha ??? :lol:
:run:
:lol:

Valjda mi neko pošalje koji euric - zato ga i pokazah :(
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#149 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by Dangubic »

_BataZiv_0809 wrote: 02/01/2021 10:19 Problem je ocigledno tvoje okruzenje u BiH zbog kojeg mislis da su svi takvi.
Nije samo okruženje, razlike su postale velike. Drug koji je odrastao u centru grada i poznata familija u Banja Luci mi reče da ne idem sa biciklom u onim uskim hlačama po gradu, obična biciklistika oprema sa kacigom. Ni na kraj mi pameti nije bilo da je to nekom smiješno i nikad ama bas nikad to ne bi ocekivao od njega.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65573
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#150 Re: Da li se u penziji/mirovini vratit na Balkan?

Post by _BataZiv_0809 »

Dangubic wrote: 03/01/2021 14:49
_BataZiv_0809 wrote: 02/01/2021 10:19 Problem je ocigledno tvoje okruzenje u BiH zbog kojeg mislis da su svi takvi.
Nije samo okruženje, razlike su postale velike. Drug koji je odrastao u centru grada i poznata familija u Banja Luci mi reče da ne idem sa biciklom u onim uskim hlačama po gradu, obična biciklistika oprema sa kacigom. Ni na kraj mi pameti nije bilo da je to nekom smiješno i nikad ama bas nikad to ne bi ocekivao od njega.
Urodjenici ne znaju sta su biciklisticke gace i oprema :-D
Post Reply