Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
VIP Networks

#101 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks » 14/02/2014 22:04

U ponudi iamo i novi risiver koji u sebi ima quad core procesor
Last edited by VIP Networks on 22/02/2014 00:20, edited 1 time in total.

missko

#102 Re: AW: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko » 15/02/2014 21:15

VIP Networks wrote:Uskoro jedino na Vip Networks mrezi ultra sport paket, svi Vasi omiljeni sportski kanali na jednom mestu.
Javite kad bude i uzimam

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

luckylaka

#103 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 16/02/2014 01:27

VIP Networks wrote:Uskoro jedino na Vip Networks mrezi ultra sport paket, svi Vasi omiljeni sportski kanali na jednom mestu.
Kada ..uskoro.Uskoro ce i Nova godina za 10 mjeseci :-D

vukojebina

#104 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by vukojebina » 16/02/2014 19:00

Bio kod prijatelja malprije, on uzeo neku novu platformu, bh ott se zovu..onako na prvu ne izgleda lose...i on ima to tek par dana, kaze za sad je zadovoljan, programi konstantni...nema prekidanja... cijenom su hajmo rec prihvatljivi, 100 eura box, prikljucna taksa, dostava, znaci sve uracunato...nikakve dodatne aktivacije, postarine, pizde materine...cijena im na stranici pise 150 e za godinu, al jaran rece da ga jos jeftinije izadje, valjda kad uplatis za godinu, 2 mjeseca dobijes dzaba..
Sto je najbitnije, bosanski orijentisani, ne tamo neki gss, kad te nazove ona treba pa ti na ekavicu pocne slagat...povraco bi...
Ja cu jos malo sacekat da vidim kako kod njeg radi, pa bi uzeo.. kako on rece to je od telemach-a valjda firma, njihovu listu i programa imaju..

luckylaka

#105 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 16/02/2014 19:15

vukojebina wrote:Bio kod prijatelja malprije, on uzeo neku novu platformu, bh ott se zovu..onako na prvu ne izgleda lose...i on ima to tek par dana, kaze za sad je zadovoljan, programi konstantni...nema prekidanja... cijenom su hajmo rec prihvatljivi, 100 eura box, prikljucna taksa, dostava, znaci sve uracunato...nikakve dodatne aktivacije, postarine, pizde materine...cijena im na stranici pise 150 e za godinu, al jaran rece da ga jos jeftinije izadje, valjda kad uplatis za godinu, 2 mjeseca dobijes dzaba..
Sto je najbitnije, bosanski orijentisani, ne tamo neki gss, kad te nazove ona treba pa ti na ekavicu pocne slagat...povraco bi...
Ja cu jos malo sacekat da vidim kako kod njeg radi, pa bi uzeo.. kako on rece to je od telemach-a valjda firma, njihovu listu i programa imaju..
Jbga ja sam jos prije dana pitao ima li iko da koristi ovu platformu ali niko se ne javlja.Inace razumijem i ekavicu pa nije mi se problem sporazumjevati sa ovim iz Gss-a :-D Drugo.Svi su orijentisani prije svega na laku zaradu .Ako neko ima da postavi listu kanala tog BHott

Samsung-&-Delilah

#106 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Samsung-&-Delilah » 17/02/2014 22:37

ko moze reci dali mogu uplatiti balkaniyum.tv bosanskom vizom ?dosada sam mogao placati sve tom vizom pa me interesuje dali mogu i ovo platiti tom vizom preko konvertibilnih maraka.nalazim se u canadi. :?

klikerusa

#107 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa » 17/02/2014 23:20

Samsung-&-Delilah wrote:ko moze reci dali mogu uplatiti balkaniyum.tv bosanskom vizom ?dosada sam mogao placati sve tom vizom pa me interesuje dali mogu i ovo platiti tom vizom preko konvertibilnih maraka.nalazim se u canadi. :?
E ne znam da li ga mozes jos vise zakomplikovati...
Sto se placanja tice, visa je visa tako da ne treba biti problem

Danguba

#108 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Danguba » 18/02/2014 00:43

luckylaka wrote: Jbga ja sam jos prije dana pitao ima li iko da koristi ovu platformu ali niko se ne javlja.Inace razumijem i ekavicu pa nije mi se problem sporazumjevati sa ovim iz Gss-a :-D Drugo.Svi su orijentisani prije svega na laku zaradu .Ako neko ima da postavi listu kanala tog BHott[
imas na prvoj stranici sto su meni poslali u decembru.

...ali nisam jos nista odlucio. dobro ide cs sto imam

luckylaka

#109 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 18/02/2014 06:56

Danguba wrote:
luckylaka wrote: Jbga ja sam jos prije dana pitao ima li iko da koristi ovu platformu ali niko se ne javlja.Inace razumijem i ekavicu pa nije mi se problem sporazumjevati sa ovim iz Gss-a :-D Drugo.Svi su orijentisani prije svega na laku zaradu .Ako neko ima da postavi listu kanala tog BHott[
imas na prvoj stranici sto su meni poslali u decembru.

...ali nisam jos nista odlucio. dobro ide cs sto imam
Sta imas trenutno kako funcioniseKod mene je trenutno Nettv plus na jednom tv-u,na drugom bio Gss ali nema ih vise (uplatio neki dan za mjesec i vise nema ni slike,niko ne odgovara na e-mail,niko ne odgovara ne telefon ko ih hebe ode mi $20 :( )i na laptop Balkaniyum(mislim da je najlosiji iptv)Opet trazim nesto novo

Samsung-&-Delilah

#110 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Samsung-&-Delilah » 18/02/2014 09:05

pusti to da je balkaniyum najlosiji kad je najevtiniji,imaju sve ko i ostali (box,aplikacije..)uz taj telefonski servis
mi uvjek trazimo dlaku u jajetu :wink:

luckylaka

#111 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 18/02/2014 18:01

Samsung-&-Delilah wrote:pusti to da je balkaniyum najlosiji kad je najevtiniji,imaju sve ko i ostali (box,aplikacije..)uz taj telefonski servis
mi uvjek trazimo dlaku u jajetu :wink:
Najlosiji u smislu da imaju najmanji izbor kanala,najlosiju sliku(osim ako ne gleda na laptop ili comp na velikom ekranu su ocajni) a nisu ni jeftini ako uzmes paket sa Hayat i Bn.Al dobro ,svako ima pravo na izbor.

Samsung-&-Delilah

#112 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Samsung-&-Delilah » 19/02/2014 00:15

ovisi od internet provajdera,konekcije jeli wireles i toga
40 kanala je i previse a ja ti svakako nisam neki kojemu kvantitet igra neku vaznu ulogu
ma ja svako odabira sta mu treba :wink:
znaci li to onda da mogu uplatiti bosanskom vizom ?

missko

#113 Re: AW: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko » 19/02/2014 00:23

Samsung-&-Delilah wrote:ovisi od internet provajdera,konekcije jeli wireles i toga
40 kanala je i previse a ja ti svakako nisam neki kojemu kvantitet igra neku vaznu ulogu
ma ja svako odabira sta mu treba :wink:
znaci li to onda da mogu uplatiti bosanskom vizom ?
Ja imam dobar internet a balkaniyum je slika katastrofa

Samsung-&-Delilah

#114 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Samsung-&-Delilah » 19/02/2014 09:24

pitaj tehnicku podrsku neka ti pomognu rjesiti problem :sad:

missko

#115 Re: AW: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko » 19/02/2014 10:52

Samsung-&-Delilah wrote:pitaj tehnicku podrsku neka ti pomognu rjesiti problem :sad:
Ma sta cu ih zvat nece oni sad samo meni pustit hd

VIP Networks

#116 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks » 24/02/2014 21:27

U ponudi iamo i novi risiver koji u sebi ima quad core procesor sa kojim nema zastajkivanja kocenja programa.

vukojebina

#117 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by vukojebina » 24/02/2014 21:44

VIP Networks wrote:U ponudi iamo i novi risiver koji u sebi ima quad core procesor sa kojim nema zastajkivanja kocenja programa.

Kakav quad core, koga briga za to...zasto ne odgovorite na prethodna konkretna pitanja iz ove teme... ignorisanjem ocito potvrdjujete da ste nelegalni kako sam i ja na pocetku tvrdio...

burekodsira wrote:
malo sam se zainteresovao za vasu ponudu i jedva uspio izguglati stranicu gss-mediaCOM.
naziv firme koji vi stavljate ovdje na forum nigdje nisam uspio naci osim na drugim forumima fb stranicama i sl. registar firmi austrijske privredne komore takodje ne poznaje ni jednu firmu sa tim nazivom i tom adresom. isto tako i vodeci poslovni portali ne daju nikakve rezultate. meni ovo kaze ili da su informacije o firmi pogresne ili da ne postoji firma.

evo, kao potencijalna musterija, kako da vam povjerim 250ojra, koju sigurnost imam da nece propasti ko zeton?

VIP Networks

#118 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks » 24/02/2014 22:40

vukojebina wrote:
VIP Networks wrote:U ponudi iamo i novi risiver koji u sebi ima quad core procesor sa kojim nema zastajkivanja kocenja programa.

Kakav quad core, koga briga za to...zasto ne odgovorite na prethodna konkretna pitanja iz ove teme... ignorisanjem ocito potvrdjujete da ste nelegalni kako sam i ja na pocetku tvrdio...

burekodsira wrote:
malo sam se zainteresovao za vasu ponudu i jedva uspio izguglati stranicu gss-mediaCOM.
naziv firme koji vi stavljate ovdje na forum nigdje nisam uspio naci osim na drugim forumima fb stranicama i sl. registar firmi austrijske privredne komore takodje ne poznaje ni jednu firmu sa tim nazivom i tom adresom. isto tako i vodeci poslovni portali ne daju nikakve rezultate. meni ovo kaze ili da su informacije o firmi pogresne ili da ne postoji firma.

evo, kao potencijalna musterija, kako da vam povjerim 250ojra, koju sigurnost imam da nece propasti ko zeton?
Vip Networks je ogranak GSS Media, tako da smo apsolutno legalni kako zapodrucje Evrope tako i za podrucje Amerike, Kanade i Australije a korisnike imamo i u Kini.
Ukoliko zelite da se uverite u legalnost nase kompanije Klikni ovde - Privredna Komora Austrije - Wirtschaftskammer Wien http://bit.ly/1cIP1lU

luckylaka

#119 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 25/02/2014 07:19

vukojebina wrote:

burekodsira wrote:

Lazu sve.Imam aplikaciju na Samsung smart zbog koje sam dobio secer i masnocu.Pa kada im kazes da slika ledi svaki cas kazu posalji nam internet brzinu kao ja levat pa koristim internet iz 60-ih.Halo recite ljudima da ne mozete nabaviti odgovarajuci server tj.nemate za sto kupiti ili necete.Krenuo sam sa akcijom,,Gss ili Vip network,,Znate dobro da lazete da ne mozete pruziti odgovarajuci kvalite i ugasite se ako ne mozete obezbjediti bolje.

klikerusa

#120 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa » 25/02/2014 18:26

luckylaka wrote: VIP network je qrac od kompanije.Poruka .Lazu sve.Imam aplikaciju na Samsung smart zbog koje sam dobio secer i masnocu.Pa kada im kazes da slika ledi svaki cas kazu posalji nam internet brzinu kao ja levat pa koristim internet iz 60-ih.Halo recite ljudima da ne mozete nabaviti odgovarajuci server tj.nemate za sto kupiti ili necete.Krenuo sam sa akcijom,,odjebite Gss ili Vip network,,Znate dobro da lazete da ne mozete pruziti odgovarajuci kvalite i ugasite se ako ne mozete obezbjediti bolje.
Laki je malo nervozan :run:

samkoF

#121 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by samkoF » 26/02/2014 04:36

luckylaka wrote:
klikerusa wrote:Lucky,

Meni ex-yu aplikacija preko bosnatv ne radi. Da li fercera kod onih Sudinih recievera? Kako se mogu dobiti kanali koje on nudi?
Gotovo ko je pogledao pogleda .To bi bilo to.Ne radi ni kod jednog,jedni su danas vratili box a drugi traze rijesenje sta dalje.Neznam kakav je taj Bostelov. iptv.Ima li iko da ga koristi

Lucky sve ovo sto si dosad pisao sve ti vjerujem da je sve tako jer I ja sam sve to prosao isto je sr...e sa skoro svim kompanijama.I bosnatv I taj vip I naj net tv sve je to sto se tice slike I kocenja slicno u 5 deka svi oni koci, to je sigurno jer svi zele da utpraju sto veci broj korisnika na jedan server da oni plate sto manje za taj jedan server a uzumu sto veci broj korisnika to jest love, misle da smo glupi I da nista ne kontamo.Al problem je da se mora nekako gledati I nesto naci, ja sad imam bostel net tv bas to sto ti pitas I ima vec nekoliko mjeseci da ti iskreno kaze da ni oni nisu perfektni I tu se nekad na nekim kanalima desava da koci a nekad ti isti kanali ne koce, sve je kako kad ali drzim ih jer sve sto sam dosad isprobao u poredjenju s drugima su meni bar najbolji I zbog izbora kanala I zbog kvaliteta slike.Ja imam njihov receiever I platio sam za prvu godinu odjednom 350 dollar a kad prodje godina onda cu placati samo pretplatu koju ako platis odjednom bice 240 (ili 20 dollar mjesecno).Uglavnom bitno mi je to sto imam 6 aportskih kanala ( 4 sport arene plus dva eurosporta) jedino nema nijedan sport klub al eto nadam se da ce ga nekad ubacit.A cim ne budem s njima zadovoljan ako krenu I oni vise sr..I odmah cu I njih otkazati al kad sve saberem I oduzmem sto sam ja dosad imao bostel net tv mi je najbolji iako nisu ni oni perfekt I ja I ne vjerujem I ne ocekujem da ce iko od njih biti perfetk jer svi gledaju da zarade na nama a da oni licno sto manje pri tome uloze novca.A to kad im se zalis da slika koci svim timkompanijama svi ce oni odmah reci da nije do njih nego do naseg internet to vise I ptice na garni znaju da ce uvijek tako govoriti a to je obicna laz, sve je ustvari do njihovi servera preko kojeg oni nama salju signal.I mi nismo toliko glupi da to ne mozemo shvatati zato ta njihova prica to jest laz koju I sad citam od ovog iz ove V IP kompanije odmah mi dize dlake na glavi , bolje mu je nek ne pise nista .

samkoF

#122 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by samkoF » 26/02/2014 04:55

klikerusa wrote:
luckylaka wrote: VIP network je qrac od kompanije.Poruka .Lazu sve.Imam aplikaciju na Samsung smart zbog koje sam dobio secer i masnocu.Pa kada im kazes da slika ledi svaki cas kazu posalji nam internet brzinu kao ja levat pa koristim internet iz 60-ih.Halo recite ljudima da ne mozete nabaviti odgovarajuci server tj.nemate za sto kupiti ili necete.Krenuo sam sa akcijom,,odjebite Gss ili Vip network,,Znate dobro da lazete da ne mozete pruziti odgovarajuci kvalite i ugasite se ako ne mozete obezbjediti bolje.

Al je sigurno u pravu I meni pukne film kad pocnu srati kao da trebam provjeriti brzinu konekcije , kako je dosad valjalo I kako moze jedan dan slika koci a drugi dan isti taj kanal ne koci pa nisam ja imao jednu brzinu jedan dan a drugi dan drugu brzinu I to se ponavlja stalno .Znaci lazovi jedni obicni.Svi lazu 100% , svi al neke moras uzeti , one koji najmanje lazu I kod kojih najmanje koci.
Lucky tak sad vidim da si konstantno pitao za kanale BHott ili bostel net tv to je isto , ja ih imam I evo ti liste
BH, FTV, Hayat , Hayat plus, Hayat Folk, Hayat Music,DM sat, OBN, TV1,FACE TV, TV SA, Bostel TV, PINK BH I jos neki drugih desetak pinkova medju njima reality I jos neki , Arene Sport 1,2,3,4, Eurosport , eurosport 2, HRT, HRT2, NOVA TV ,RTL hrvatski, TV CG, Fox Movie sa nasim titlovanjem, Discovery chanel, Animal Planet, HBO Adria sve sa nasim titlovanjem,Alfa tv, Cinema TV, National geographic , RTRS, 3 bjeljinska kanala BN, OTV, onda jos nekih lokalnih poput kiseljak tv, vogosca tv, tuzlanski kanton, istocno Sarajevo,itd uglavnom ovih sto idu direktno imas 63 kanala plus jos 14 koji idu 6 sati poslije program reprizni a to 6 sdati poslije imaju oni glavni kanali kao sto su bh,ftv,hayati,obn,tv1 , aljazira itd, eto to je to otprilike, meni izbor kanala odlican samo sto se I kod njih desava na nekim kanalima da slika koci al ne uvijek sto je cudno npr preko dana skoro pa nigdje ne koci il veoma rjetko, al cim prodje 6-7 pred vece onda mi pocne pink da koci najcesce , nekad I hayat, I sportske arene , eurosportovi manje koce ni arene sve ne koce jednako nego neke vise neke manje il nikako uglavno sve to kod mene krece pred vece I interesantno od ponoci opet haman ne koce nikako I preko dana tako.
Zvao sam I ja zbog toga nekoliko puta I oni stalno pocnu istu pricu do moje konekcije al nema teorije da je to do moje konekcije , znam da nema I sad sam se vec navikao na to , opet kad saberem I oduzmem opet su mi najbolji od svih dosad koje sam imao I nevjerujem da cu ih mjenjati dok se nesto jako dobro I kvalitetno ne pojavi.

Jack Be Nimble

#123 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Jack Be Nimble » 26/02/2014 05:30

Ja sam samo zbog roditelja imao BosnaTV i zali boze para.

Prijatelj imaju Balkanium i Nettv koji dobro ferceraju sve dok se ne udje u primetime. Onda ga lagano mozes prebaciti na Kolo Srece i Dzeperdi.

Sto se tice fudbala bolje uzeti DirectTV ako ste u Americi.

luckylaka

#124 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka » 26/02/2014 06:58

klikerusa wrote:
Joj nemoj me jos i ti guziti.Kako necu biti nervozan.Uplatim Gss applikaciju obecaju sve najbolje rekoh hajde popravili ,prosli put imali problema.Danas se raskomotim da gledam Zen:Dor pogledaces qrac,Svaki cas zaledi slika pa bffer pa Network disconected ama svakih 5 minuta.Hajde zaledi ok ali mi vrati sliku jedno pola minuta nazad pa opet gledam istu akciju koja je vec prosla.Prebacim na Discovery onaj neki leva u dzungli se bori kako prezivjet taman da izadje ono kod mene taj,,disconeted,,vrati ga nazad na po dzungle(po ovoj app.ovaj nikad nece izaci),prebacim na Hayat da gledam Dnevnik ono neka najava na,na,na,na pocinje dnevnik ,rekoh hvala Bogu smjestim se ,kada ono opet buffer opet ono nesto na Hayat na,na,na,na pocinje dnevnik pa jebote rekoh dnevnik 12 :05 nikad poceti na Tv1 vec po dnevnika.Nista ne valja ovaj Gss ili Vip najgori su sa kvalitetom najbolji sa izborom kanala.Imam ja i Balkaniyum ali kod njih slika ko da gledas Muhameda Alija 70-ih na BH tv.Imam i Netv :D fali mi jos ovaj Bhoot danas sam zvao i narucio.Samko hvala za informacije kontaktirao sam ih kazu da imaju u planu jos kanala i poboljsati kvalitet.Lazu jelda ko i ostali :-D

VIP Networks

#125 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks » 26/02/2014 22:17

Sto se tice problema sa aplikacijom problem moze da bude ako ste Vas smart TV povezali bezicno kako bi izbegli kablove i u tim slucajevima dolazi do zastajkivanja pa Vam je nasa preporuka da TV povezete preko kabla da vidite da li dolazi poboljsanja, ako se i tad slika koci obavezno obratite paznju u trenutcima zastajkivanja da li neko od ukucana koristi internet da skida filmove, muziku ili mozda igra online igre jer tad dolazi do umanjenja protoka pa samim ti i do kocenja slike.

Post Reply