Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#776 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Ja_Ja wrote:Lucky koji sistem koristis? Mozda si vec ranije pomenuo ali da ne trkeljam i trazim dalje ako ti nije tesko da napises.
Ne kontam koji sistem. Gledam,, amigos,,na Samsung smart tv smart iptv aplikacija. Naravno da nekad ima problema jer nema idealnog internet servisa. Danas mi Hr arena ne radi a Sr. rade. Uglavnom sam zadovoljan jer sve utakmicu na BHt pogledam uHD bez problema
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2619
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#777 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Ja_Ja »

luckylaka wrote:
Ja_Ja wrote:Lucky koji sistem koristis? Mozda si vec ranije pomenuo ali da ne trkeljam i trazim dalje ako ti nije tesko da napises.
Ne kontam koji sistem. Gledam,, amigos,,na Samsung smart tv smart iptv aplikacija. Naravno da nekad ima problema jer nema idealnog internet servisa. Danas mi Hr arena ne radi a Sr. rade. Uglavnom sam zadovoljan jer sve utakmicu na BHt pogledam uHD bez problema
Mislio sam da mozda koristis jedan od linux ili android resivera poput mag 254 o kojem mnogi pricaju. Ja imam Roku (nemam smart tv) ali na njemu nisam mogao da nadjem iptv aplikaciju pa sam mislio da kupim neki od resivera.
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#778 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Ja_Ja wrote:
luckylaka wrote:
Ja_Ja wrote:Lucky koji sistem koristis? Mozda si vec ranije pomenuo ali da ne trkeljam i trazim dalje ako ti nije tesko da napises.
Ne kontam koji sistem. Gledam,, amigos,,na Samsung smart tv smart iptv aplikacija. Naravno da nekad ima problema jer nema idealnog internet servisa. Danas mi Hr arena ne radi a Sr. rade. Uglavnom sam zadovoljan jer sve utakmicu na BHt pogledam uHD bez problema
Mislio sam da mozda koristis jedan od linux ili android resivera poput mag 254 o kojem mnogi pricaju. Ja imam Roku (nemam smart tv) ali na njemu nisam mogao da nadjem iptv aplikaciju pa sam mislio da kupim neki od resivera.
Pa imas kod vlasnika info kako i na cemu gledati.Poslacu ti p.p.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#779 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by kazo »

Naletih na bug.hr forumu na topic za gledanje tv programa preko interneta. Potrebno je samo skinuti VLC player i ubaciti stream. Probao sky hd, sport klubove, neke domace sajtove i svi rade 8)
Evo citava lista programa
SSwfin20
Posts: 215
Joined: 11/11/2013 18:53

#780 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by SSwfin20 »

Gledam programe na samsung smart tv na aplikaciji smart iptv. Pa me sad zanima ima li jos neko problema sa navedenom aplikacijom prilikom prebacivanja programa npr. Cim prebacujem programe redom naprimjer 5-6 puta bez prekida automatski aplikacija zablokira skroz i moram izaci i ponovo uci u aplikaciju da bi ponovo radila i tako stalno zeza. I imam jos jedno pitanje postoji li kakva druga aplikacija da se gleda iptv na samsungu?
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#781 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by nino90 »

iskljuci tv sa napajanja i ukljuci opet, pa ce raditi ponovo fino
SSwfin20
Posts: 215
Joined: 11/11/2013 18:53

#782 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by SSwfin20 »

nino90 wrote:iskljuci tv sa napajanja i ukljuci opet, pa ce raditi ponovo fino
Isto opet :(
SSwfin20
Posts: 215
Joined: 11/11/2013 18:53

#783 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by SSwfin20 »

Zna li mozda neko kako da instaliram nstreamlmod na samsung. Imao sam njega i fino mi je radio na starom samsung tv-u a sad sam kupio novi tv i neznam kako da instaliram streammod.
SSwfin20
Posts: 215
Joined: 11/11/2013 18:53

#784 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by SSwfin20 »

Zna li mozda neko kako da instaliram nstreamlmod na samsung. Imao sam njega i fino mi je radio na starom samsung tv-u a sad sam kupio novi tv i neznam kako da instaliram streammod.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#785 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by nino90 »

SSwfin20 wrote:
nino90 wrote:iskljuci tv sa napajanja i ukljuci opet, pa ce raditi ponovo fino
Isto opet :(
Vidi mozesw li uraditi update aplikacije ili TV softvera
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#786 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Zviz »

U mene starci hoce ovaj TV preko inteneta, sad ja nisam najbolje u toku.

Imaju internet 50/10 Mbit (trebalo bi biti dovoljno) ili?

Saznao sam kao da bi najbolje bilo da kupe ovaj MAG250 box, kao taj bi bio najjednostavnij za TV preko inteneta, jel ne dostaje jos sta?



Sad mene malo zanima kako i sta, odnosno sta ocekivati od tog IPTV? Slika, koliko kosta, kanali...?


Ako ko ima zivaca da odgovor, hvala unaprijed.


Zapravo jel sta od ovog legano?
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#787 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by poostar »

Zviz wrote:U mene starci hoce ovaj TV preko inteneta, sad ja nisam najbolje u toku.

Imaju internet 50/10 Mbit (trebalo bi biti dovoljno) ili?

Saznao sam kao da bi najbolje bilo da kupe ovaj MAG250 box, kao taj bi bio najjednostavnij za TV preko inteneta, jel ne dostaje jos sta?



Sad mene malo zanima kako i sta, odnosno sta ocekivati od tog IPTV? Slika, koliko kosta, kanali...?


Ako ko ima zivaca da odgovor, hvala unaprijed.


Zapravo jel sta od ovog legano?
Dovoljna brzina...dovoljna bi i 10/1 bila.
Mag250 je ok,ali ako imaju smart tv onda im mag netreba..
Kvalitet slike je odlican kod ovih amigosa...
Imas sve kanale koj pozelis..bn..hayat..bht..obn face federalna itd..ma sve srpske,hrvatske.bosanske..
24 eura za tri mjeseca
Nije legalno...nikad nije bilo legalno ali ovo svako koristi...niko te nece ganjati po evropi zbog gledanja kanala sa brdovitog balkana
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#788 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by poostar »

Ja_Ja wrote:Lucky koji sistem koristis? Mozda si vec ranije pomenuo ali da ne trkeljam i trazim dalje ako ti nije tesko da napises.
Svrati na temu kodi/xbmc u podforumu racunari/tehnologija..tu imas par postova o ovome.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#789 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Zviz »

poostar wrote:
Zviz wrote:U mene starci hoce ovaj TV preko inteneta, sad ja nisam najbolje u toku.

Imaju internet 50/10 Mbit (trebalo bi biti dovoljno) ili?

Saznao sam kao da bi najbolje bilo da kupe ovaj MAG250 box, kao taj bi bio najjednostavnij za TV preko inteneta, jel ne dostaje jos sta?



Sad mene malo zanima kako i sta, odnosno sta ocekivati od tog IPTV? Slika, koliko kosta, kanali...?


Ako ko ima zivaca da odgovor, hvala unaprijed.


Zapravo jel sta od ovog legano?
Dovoljna brzina...dovoljna bi i 10/1 bila.
Mag250 je ok,ali ako imaju smart tv onda im mag netreba..
Kvalitet slike je odlican kod ovih amigosa...
Imas sve kanale koj pozelis..bn..hayat..bht..obn face federalna itd..ma sve srpske,hrvatske.bosanske..
24 eura za tri mjeseca
Nije legalno...nikad nije bilo legalno ali ovo svako koristi...niko te nece ganjati po evropi zbog gledanja kanala sa brdovitog balkana
Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#790 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by BornInHell »

Zviz wrote:
poostar wrote:
Zviz wrote:U mene starci hoce ovaj TV preko inteneta, sad ja nisam najbolje u toku.

Imaju internet 50/10 Mbit (trebalo bi biti dovoljno) ili?

Saznao sam kao da bi najbolje bilo da kupe ovaj MAG250 box, kao taj bi bio najjednostavnij za TV preko inteneta, jel ne dostaje jos sta?



Sad mene malo zanima kako i sta, odnosno sta ocekivati od tog IPTV? Slika, koliko kosta, kanali...?


Ako ko ima zivaca da odgovor, hvala unaprijed.


Zapravo jel sta od ovog legano?
Dovoljna brzina...dovoljna bi i 10/1 bila.
Mag250 je ok,ali ako imaju smart tv onda im mag netreba..
Kvalitet slike je odlican kod ovih amigosa...
Imas sve kanale koj pozelis..bn..hayat..bht..obn face federalna itd..ma sve srpske,hrvatske.bosanske..
24 eura za tri mjeseca
Nije legalno...nikad nije bilo legalno ali ovo svako koristi...niko te nece ganjati po evropi zbog gledanja kanala sa brdovitog balkana
Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
Meksikanci iz Danske :D
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#791 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by poostar »

Zviz wrote: Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
Ko ce ga znat gringo.imas i nettv plus i gss media..oni su vise "transparentni". Al izbor kanala nije nesh kao ni kvalitet slije
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#792 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

poostar wrote:
Zviz wrote: Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
Ko ce ga znat gringo.imas i nettv plus i gss media..oni su vise "transparentni". Al izbor kanala nije nesh kao ni kvalitet slije
@Zviz tzv,,amigosi:su iptv servis koji nude svoje usluge preko Samsung ili Lg smart tv-a tj preko aplikacije koju sam instaliras ako imas smart tv.Nude usluge i preo nekih box-ova ali se u to ne razumijem.Mjescna pretplata je oko$7-8 i nude sve znacajnije BiH,Hrvatske,Srbijanske,Makedonske,Njemacke,Svedske,sportske,xxx,dokumentarne....kanale kao i veliki izbor domaci i stranih filmova i serija.Imaju nekih sitnih problema sa emitovanjem kanala ali uglavnom dobro rade.Jedni od rijetkih koji nude BHt u HD
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#793 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Zviz »

luckylaka wrote:
poostar wrote:
Zviz wrote: Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
Ko ce ga znat gringo.imas i nettv plus i gss media..oni su vise "transparentni". Al izbor kanala nije nesh kao ni kvalitet slije
@Zviz tzv,,amigosi:su iptv servis koji nude svoje usluge preko Samsung ili Lg smart tv-a tj preko aplikacije koju sam instaliras ako imas smart tv.Nude usluge i preo nekih box-ova ali se u to ne razumijem.Mjescna pretplata je oko$7-8 i nude sve znacajnije BiH,Hrvatske,Srbijanske,Makedonske,Njemacke,Svedske,sportske,xxx,dokumentarne....kanale kao i veliki izbor domaci i stranih filmova i serija.Imaju nekih sitnih problema sa emitovanjem kanala ali uglavnom dobro rade.Jedni od rijetkih koji nude BHt u HD
Hvala! Ma evo me zadeverali vec nekoliko dana da im pokusajem naci nesto sto valja. Sad su culi o nelih kako oni imaju neki GSS. Traze listing kanala kao da im potvdim jel ima ono sto im se gleda :-) Ako ko slucajno zna nek javi nigdje ne mogu naci.
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#794 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Gss ili Vip network servis koji sam koristio jedno vrijeme.meni su bili dobri samo sto su tad imali mali izbor sportskih kanala.U pocetku su imali problema sa slikom pa su to rijesili.Inace ih mozes gleati na smart tv,box,web....Mislim da daju probnu opciju nekih 3-4 dana pa probaj.
zaki84
Posts: 9
Joined: 15/04/2015 13:58

#795 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by zaki84 »

luckylaka wrote:
zaki84 wrote:..
De bolan napisi koji je tvoj servis,svi se reklamiraju ovdje.I ja sam zadovoljan svim servisima a kad pocnu utakmice kvalifikacija ni na jednom ne mozes pogledati utakmicu(eto iznenadili me ovi moji,odgledao zadnju prvi put na BHT HD)bez problema.Jednom zaledilo po sekunde,ma nije ni toliko :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#796 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by hrle1976 »

Jel i vi nemate na GSSu vise HRT, RTLHR,SLO, te ovih SportKlub kanala???
klikerusa
Posts: 421
Joined: 17/03/2011 18:57

#797 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:
poostar wrote:
Zviz wrote: Hvala na odgovoru. Nego mi samo jos jednu stvar reci, ko su ti ovi amigosi?
Ko ce ga znat gringo.imas i nettv plus i gss media..oni su vise "transparentni". Al izbor kanala nije nesh kao ni kvalitet slije
@Zviz tzv,,amigosi:su iptv servis koji nude svoje usluge preko Samsung ili Lg smart tv-a tj preko aplikacije koju sam instaliras ako imas smart tv.Nude usluge i preo nekih box-ova ali se u to ne razumijem.Mjescna pretplata je oko$7-8 i nude sve znacajnije BiH,Hrvatske,Srbijanske,Makedonske,Njemacke,Svedske,sportske,xxx,dokumentarne....kanale kao i veliki izbor domaci i stranih filmova i serija.Imaju nekih sitnih problema sa emitovanjem kanala ali uglavnom dobro rade.Jedni od rijetkih koji nude BHt u HD
E moj laki, za jedno 4-5 postova ces ti opet pisati ko su amigosi, koliko para, itd, itd...
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#798 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Ko ce ga znat gringo.imas i nettv plus i gss media..oni su vise "transparentni". Al izbor kanala nije nesh kao ni kvalitet slije[/quote]
@Zviz tzv,,amigosi:su iptv servis koji nude svoje usluge preko Samsung ili Lg smart tv-a tj preko aplikacije koju sam instaliras ako imas smart tv.Nude usluge i preo nekih box-ova ali se u to ne razumijem.Mjescna pretplata je oko$7-8 i nude sve znacajnije BiH,Hrvatske,Srbijanske,Makedonske,Njemacke,Svedske,sportske,xxx,dokumentarne....kanale kao i veliki izbor domaci i stranih filmova i serija.Imaju nekih sitnih problema sa emitovanjem kanala ali uglavnom dobro rade.Jedni od rijetkih koji nude BHt u HD[/quote]

E moj laki, za jedno 4-5 postova ces ti opet pisati ko su amigosi, koliko para, itd, itd...[/quote]
:lol: Jes vala ako nisam do sada jedno dvajes puta objesnio za Bigtv(prestali sa radom) i ove amigose Bog me ubio al nece niko da se vrati malo nazad i pogleda.Haj nema veze ljudi smo.nego kako funkcionise tvoj servis,koliko kanala,koliko para,stuca li i sl.Poz.
klikerusa
Posts: 421
Joined: 17/03/2011 18:57

#799 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:
klikerusa wrote:
E moj laki, za jedno 4-5 postova ces ti opet pisati ko su amigosi, koliko para, itd, itd...
:lol: Jes vala ako nisam do sada jedno dvajes puta objesnio za Bigtv(prestali sa radom) i ove amigose Bog me ubio al nece niko da se vrati malo nazad i pogleda.Haj nema veze ljudi smo.nego kako funkcionise tvoj servis,koliko kanala,koliko para,stuca li i sl.Poz.
Ma ja imam i bosnatv i bostel...jedni imaju sto drugi nemaju, tako da mi je potaman...sad za sad. Sto kaze jedan prodavac kad sam bio u Bosni na pijaci i upitao ga posto su mu Lacoste majice. Kaze "Dvaest maraka. Jeste skupa, al' je kvalitet". E tako i ja, Placam oba i kombinujem sta mi se gleda (jedan ima bbc,euronews,aljazeera english, itd, dok drugi ima hayat,arena sport, tlc, history, itd). Ima i djecijih kanala, pa mi djeca gledaju Sponge Bob na nasem :)

Slike fine, ne koce, nema frke, nema lazi, nema prevare...

Eto...
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#800 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

klikerusa wrote:
luckylaka wrote:
klikerusa wrote:
E moj laki, za jedno 4-5 postova ces ti opet pisati ko su amigosi, koliko para, itd, itd...
:lol: Jes vala ako nisam do sada jedno dvajes puta objesnio za Bigtv(prestali sa radom) i ove amigose Bog me ubio al nece niko da se vrati malo nazad i pogleda.Haj nema veze ljudi smo.nego kako funkcionise tvoj servis,koliko kanala,koliko para,stuca li i sl.Poz.
Ma ja imam i bosnatv i bostel...jedni imaju sto drugi nemaju, tako da mi je potaman...sad za sad. Sto kaze jedan prodavac kad sam bio u Bosni na pijaci i upitao ga posto su mu Lacoste majice. Kaze "Dvaest maraka. Jeste skupa, al' je kvalitet". E tako i ja, Placam oba i kombinujem sta mi se gleda (jedan ima bbc,euronews,aljazeera english, itd, dok drugi ima hayat,arena sport, tlc, history, itd). Ima i djecijih kanala, pa mi djeca gledaju Sponge Bob na nasem :)

Slike fine, ne koce, nema frke, nema lazi, nema prevare...

Eto...
Ja se drzim amigosa ko pjan plota.Uglavnom sve radi sa puno sportskih kanala.Nekad malo nesto smeta ali i sve manje vremena provodim ispred tv-a.200 kanala,300 filmova za desetak dolara.Poz
Post Reply