Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#301 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zoya »

@zviz, posto vidim da si pametan covjek.. reko da te priupitam, sta mislis za ovu novu vladu Norveske? Kakva su tvoja predvidjanja? Kakvu buducnost predvidjas strancima?
Tema je o Svedskoj, ali posto vidim da se pise o skandinaviji uzduz i poprijeko pa reko nije zgoreg da ovdje postavim pitanje.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#302 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

fantom slobode wrote:covjek ti rece da uradis sta povodom tih svojih strasnih frustracija i da se posvetis promjeni unutar sebe. Pa mozda i bude kakva Dankinja.
Brini ti o sebi, sa platom koju ja imam moras biti nezahvala i zagurljen do dna da imas bilo kakve frustracije, a meni danjkinja netreba fina je i ova sto vec imam. ;-) Gledaj svoja posla ili upisi kakvu skolu mozda bude sta od tebe, vidim za si jos zelen (mlad) skakavac.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#303 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

Zviz wrote:
fantom slobode wrote:covjek ti rece da uradis sta povodom tih svojih strasnih frustracija i da se posvetis promjeni unutar sebe. Pa mozda i bude kakva Dankinja.
Brini ti o sebi, sa platom koju ja imam moras biti nezahvala i zagurljen do dna da imas bilo kakve frustracije, a meni danjkinja netreba fina je i ova sto vec imam. ;-) Gledaj svoja posla ili upisi kakvu skolu mozda bude sta od tebe, vidim za si jos zelen (mlad) skakavac.
Ti bas preskocio osnovec carsijskog reda - muriji se ne smeka, ne fali se javno s platom, sto zguzis ne kazi :D ...
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#304 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by topcam »

Zviz wrote:
fantom slobode wrote:covjek ti rece da uradis sta povodom tih svojih strasnih frustracija i da se posvetis promjeni unutar sebe. Pa mozda i bude kakva Dankinja.
Brini ti o sebi, sa platom koju ja imam moras biti nezahvala i zagurljen do dna da imas bilo kakve frustracije, a meni danjkinja netreba fina je i ova sto vec imam. ;-) Gledaj svoja posla ili upisi kakvu skolu mozda bude sta od tebe, vidim za si jos zelen (mlad) skakavac.
Jake mi plate kad moras ganjat bonus.. :oops: :lol: :lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#305 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

Zoya wrote:@zviz, posto vidim da si pametan covjek.. reko da te priupitam, sta mislis za ovu novu vladu Norveske? Kakva su tvoja predvidjanja? Kakvu buducnost predvidjas strancima?
Tema je o Svedskoj, ali posto vidim da se pise o skandinaviji uzduz i poprijeko pa reko nije zgoreg da ovdje postavim pitanje.

Ljudi hoce da se ogranice od stranaca i nato imaju pravo, njihova je drzava, kako se neki stranci ponasaju doboje je da ih i trpe. Buducnost, pa nije Norveska jucer nastala zahvaljujuci strancima, tako da ako neko misli da bez stranaca nema buducnosto onda stra mu ja mogu. Postavi sebi pitanje da li je BiH potrebno 15.000 sirijaca, iracana, afghanistanaca i sl. njihma? I ubrzo ces skontakti kako poneki (mozda i sama vecina) u Norveskoj razmislja, ni njima nije potrebno 15.000 bosanca, ukrainaca, srba, sirijaca, libanonaca i sl. ali razlika je u tom sto ti (mozda) nisi vec u Norveskoj a hoces recimo da budes pa ti se nedopada sta gore narod bira, jer neide tebi u prilog, jer razmisljas sabicno i samo gledas svoje dupe, a razmisljas kao bosanca a ne kao norvezanin, jer kad bi razmisljao kao norveznanin mozda bi i razumi da bas i nisi dobro dosao, a onda se postavlja pitalje bil se druzio sa ljudima u svom gradu koji ne zele ni da te pozdrave, kontas ono sjednes za stol samo te svi pogledaju i napola ti ljeda okrenu, oni pricaju a ti samo go gluho krme sjedis. Na sljedecim izborima, u Danskoj, ima da ona nacionalisticka stranka dobije svaki 4 glas zasto, zbog pojedinaca im su svi dojadili, jebga tako je, i ja razmisljam da na njih glasam da barem ovi koji zele da rade da im bude dobro, a ovi koji nek idu kuci.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#306 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

topcam wrote:
Zviz wrote:
fantom slobode wrote:covjek ti rece da uradis sta povodom tih svojih strasnih frustracija i da se posvetis promjeni unutar sebe. Pa mozda i bude kakva Dankinja.
Brini ti o sebi, sa platom koju ja imam moras biti nezahvala i zagurljen do dna da imas bilo kakve frustracije, a meni danjkinja netreba fina je i ova sto vec imam. ;-) Gledaj svoja posla ili upisi kakvu skolu mozda bude sta od tebe, vidim za si jos zelen (mlad) skakavac.
Jake mi plate kad moras ganjat bonus.. :oops: :lol: :lol:
Sa bonusim imam vise nego poslanik u EU parlamentu sa svim bosnusim eto ;-) Al nebitno, ide u moj dzep, meni je deblji i tezi novcanik, pa nek meni bude "teze" ga nositi, nije potrebo da se brines, nek tvoj bude laksi.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#307 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by topcam »

Zviz wrote:
topcam wrote:
Zviz wrote:
Brini ti o sebi, sa platom koju ja imam moras biti nezahvala i zagurljen do dna da imas bilo kakve frustracije, a meni danjkinja netreba fina je i ova sto vec imam. ;-) Gledaj svoja posla ili upisi kakvu skolu mozda bude sta od tebe, vidim za si jos zelen (mlad) skakavac.
Jake mi plate kad moras ganjat bonus.. :oops: :lol: :lol:
Sa bonusim imam vise nego poslanik u EU parlamentu sa svim bosnusim eto ;-) Al nebitno, ide u moj dzep, meni je deblji i tezi novcanik, pa nek meni bude "teze" ga nositi, nije potrebo da se brines, nek tvoj bude laksi.
Hoces da ti te gvozde ukrupnim, meni cesto sica treba za automat za kafu. :skoljka: :mrgreen:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#308 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

:lol: :lol: :lol: :lol: ja kompleksa...nigdje kraja... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#309 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

sanaman wrote:
1.
Odgoj djece se razlikuje od porodice do porodice a da ne pricam o regionima, drzavama, razlicitim obicajima, kulturama i mentalitetima. Samo ti nisi skontao sta ti ja ogovrim, pa evo opet cu. Ti razliku u odgoju tumacih tako sto zelis implicirati kako su Bosanci lose odgojeni, lijeni i jos mnogo losih epiteta...dok za Dance tvrdis da bolje odgajju djecu, da nisu lijeni i sl. A zamisli ipak ima Bosanaca koji su normalni, posteni, vrijedni i obrazovani.

Razlike medju narodima, ljudima postoje ALI to nikako ne znaci da treba da smatras da je neko bolji i superiorniji i da na osnovu toga ima veca prava. Nisi odogovrio na pitanje, sta predlaze statistika ili neki alogirtam za Bosance? Ipak stvaraju trosak? Ima li neko humano rjesenje za taj problem?

2.
Nisi naveo koliko Bosanaca zivi u Danskoj,al nadjoh neku statistiku iz 2007 (sumjnam da se puno promijenilo) ca. 21.000 Bosanaca. Ova brojka ne predstavlja ni 0,5% Bosanaca koji zive na ovoj planeti. Malo je reci da je neispravno na osnovu ovog procenta donositi zakljucke o Bosancima. Dalje pises da su 3/4 lijeni...to bi znacilo da ih ca. 15.000 "vara i iskoristava" drzavu? Imas li konkretan podatak,broj koliko to Bosanca vara? Ti naprosto isljkucujes mogucnost da covjek spletom okolnosti u zivotu bude primoran da zatrazi pomoc i da mu to pripada? Svakom strancu da u startu impliciras da zeli da "nategne" drzavu.

3.
Novine pisu i nije argument. Sve zavisi od toga koje novine citas. Imas ljevicarske, desnicarske i one koje se nalaze u zlatnoj sredini. Sta to znaci, da sutra kada novine odluce da pojedina grupa ne treba da boravi na prostorima Danske...sta ce biti sa njima? Ipak su to novine pisale, njih ne zanimaju pojedini slucajevi...svi su isti.
Ove teorije kako su svi isti, manje vrijedni, lijeni...mogu biti opasne. Ti si porijeklom Bosanac, trebao bi imati malo bolju svijest o strancima i sagledati sve iz razlicitih uglova...svaki problem ima ime i prezime...a nikako pausalno optuzivati grupu/narod. Takvih optuzivanja imas u novima koliko hoces. Mozda da se uslobodno vrijeme angazujes, organizuje okrugli sto, radionci i objasnih ljudima kakva prava imaju/nemaju i koji zakon krse i sta ce izgubiti ako budu lagali. Preventivno djelovanje.

4.
Na kraju se svodi na populizam. A zanima me kako tvoj slucaj tretiraju Danci. Ipak po njihovoj statistici, jel...ono Bosanci lijeni ti ne mozes postojati. Ja znam najmanje jos troje ljudi koji su iz Danske zive i rade posteno, cak sta vise i solidno zaradjuju. Al to se ne uklapa u statistiku. Jer od vas cetvero, troje bi trebalo da je problem, barem statisticki.

1: Ti sve gledas individualisticki i mislis da se drzava isto bavi pojedincima - daj probudi se vec jednom. Kazes da zivis u Svedskoj, ja bi prije reko da zivis na grani. Izvini ali ovo su budalestine sto pisete. Naravno, da se razlikuju odgoji unutar jedne kulture ali ta kultura se kao cjelina razliku od druge, i sta jel moram ti sve crtati da bi razumio. Idi hvataj se knjige pa nauci se citati izmedju redova. Danac u svojoj kulturi sebe smatra boljim od tebe jer on ima uredjenu drzavu a ti si za njega dosao iz VUKOJEBINE! Da BiH za Danca prosjecnog je isti kurac kao i Tadjakistan, VUKOJEBINA. Da li Danac ide u BiH da trazi bolji zivot? NE. Zasto? Zato sto je sebi drzavu sredio cakum pakum. Zasto Bosanca ide iz BiH da zivi u DK ili SWE? Zato sto nije u stanju da svoj prag sredi pa ide da se grebe na tudjem. I zato ces ti uvijek biti iz VUKOJEBINE a on bolji od tebe, i bilo sta da uradis ce ti 3x nadgeldati i uvek te korigovati i ucit te, jer on zna da je bolji od tebe, jer da nije nebi dosao kod njega da prosis. Izvini ako te ranjava, ovo ti je moje najsikrenije misljenje.

2: 21.000 Bosanca je notorna laz. No posto za Dance, hrvati iz HR, srbi iz SRB su sve isto kao i Bosanci, a posto je rat bio u BiH oni kazu Bosanci za sve. 11.500 ima. 1996-97 je bilo oko 25.000 dobar broj je vracen, nesto zbrisalo za USA, malo vise u SWE i to je to. Imam konkretan broj - posaljem ti najnoviju statistiku na danskom je sve, ali ces vjerovatno razumiti ako vec znas svedski.

3: Novine imaju takav ucitacj u Danskoj i na dansku politiku da su u par navrata pormjenile tok politike ;-) U Danskoj je bitnije sta pise u novimana nego sta neka prazno-vjerska prica propagira. Novien spijunirale nase i Iracane kako varaju pukla debata i drzava nije imala nista drugo nego da odizuma dozvole i sl. stvari. Ja sutra da odem i poslikam sta ljudi u BiH grade a na crkavizi zive u Danskoj "izvode invalide" i prodam za 1.000€ novinama slike i podatke u roku od 48 sati bi na Klixu citao kritiku, a u Danskoj bi najebali DEBELO.

4: Danci te cijene ako radis i zaradjujes debelo, ako si prosjek i samo se zalis, ili ljenaros, jebo si jeza u ledja. Svedska je vise tolerantna od Danske i Norveske po tim pitanjima. Nasi koji su zaboravili BiH, koji ne kad traze posao nepisu da su rodom iz BiH i sl. gluparije, nego se prezentiraju kao da su 100% dio drustva kao da nema razlike izmedju njega i Danca ti uspjevaju. Ja kome sam god od nasih napisao zahtjev za posao i CV, je doabio razgovor, jer jedino sto nije dansko bilo u tom papiru je ime i prezime a sve drugo je bilo kako danac hoce da cuje. Kad je 98% u redu onda ime i prezime nemam nikakve uloge. Naravno na njima je bilo da budu ozbiljni tokom razgovora - ali vecina "nasih" nedoje ni do tog razgovora jer fenomenalno zaseru na pola strane - za nobelove nagrade.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#310 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

Zviz ti na temi kao da trazis potvrdu za ove tvoje ekstremne stavove. Prije svega drzi se teme. Ili otvori sebi novu pa cemo o tebi
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#311 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by topcam »

Zviz wrote:

1: Ti sve gledas individualisticki i mislis da se drzava isto bavi pojedincima - daj probudi se vec jednom. Kazes da zivis u Svedskoj, ja bi prije reko da zivis na grani. Izvini ali ovo su budalestine sto pisete. Naravno, da se razlikuju odgoji unutar jedne kulture ali ta kultura se kao cjelina razliku od druge, i sta jel moram ti sve crtati da bi razumio. Idi hvataj se knjige pa nauci se citati izmedju redova. Danac u svojoj kulturi sebe smatra boljim od tebe jer on ima uredjenu drzavu a ti si za njega dosao iz VUKOJEBINE! Da BiH za Danca prosjecnog je isti kurac kao i Tadjakistan, VUKOJEBINA. Da li Danac ide u BiH da trazi bolji zivot? NE. Zasto? Zato sto je sebi drzavu sredio cakum pakum. Zasto Bosanca ide iz BiH da zivi u DK ili SWE? Zato sto nije u stanju da svoj prag sredi pa ide da se grebe na tudjem. I zato ces ti uvijek biti iz VUKOJEBINE a on bolji od tebe, i bilo sta da uradis ce ti 3x nadgeldati i uvek te korigovati i ucit te, jer on zna da je bolji od tebe, jer da nije nebi dosao kod njega da prosis. Izvini ako te ranjava, ovo ti je moje najsikrenije misljenje.

2: 21.000 Bosanca je notorna laz. No posto za Dance, hrvati iz HR, srbi iz SRB su sve isto kao i Bosanci, a posto je rat bio u BiH oni kazu Bosanci za sve. 11.500 ima. 1996-97 je bilo oko 25.000 dobar broj je vracen, nesto zbrisalo za USA, malo vise u SWE i to je to. Imam konkretan broj - posaljem ti najnoviju statistiku na danskom je sve, ali ces vjerovatno razumiti ako vec znas svedski.

3: Novine imaju takav ucitacj u Danskoj i na dansku politiku da su u par navrata pormjenile tok politike ;-) U Danskoj je bitnije sta pise u novimana nego sta neka prazno-vjerska prica propagira. Novien spijunirale nase i Iracane kako varaju pukla debata i drzava nije imala nista drugo nego da odizuma dozvole i sl. stvari. Ja sutra da odem i poslikam sta ljudi u BiH grade a na crkavizi zive u Danskoj "izvode invalide" i prodam za 1.000€ novinama slike i podatke u roku od 48 sati bi na Klixu citao kritiku, a u Danskoj bi najebali DEBELO.

4: Danci te cijene ako radis i zaradjujes debelo, ako si prosjek i samo se zalis, ili ljenaros, jebo si jeza u ledja. Svedska je vise tolerantna od Danske i Norveske po tim pitanjima. Nasi koji su zaboravili BiH, koji ne kad traze posao nepisu da su rodom iz BiH i sl. gluparije, nego se prezentiraju kao da su 100% dio drustva kao da nema razlike izmedju njega i Danca ti uspjevaju. Ja kome sam god od nasih napisao zahtjev za posao i CV, je doabio razgovor, jer jedino sto nije dansko bilo u tom papiru je ime i prezime a sve drugo je bilo kako danac hoce da cuje. Kad je 98% u redu onda ime i prezime nemam nikakve uloge. Naravno na njima je bilo da budu ozbiljni tokom razgovora - ali vecina "nasih" nedoje ni do tog razgovora jer fenomenalno zaseru na pola strane - za nobelove nagrade.
Dobro ba Zviz, dosta o tebi, hocemo o Svedskoj malo.. :mrgreen:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#312 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Jedan je Zviz...samo ti Zviz...ebo Svedsku, sta ima kod tebe...jesi li pun ko brod...frustacija?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#313 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

fantom slobode wrote:Jedan je Zviz...samo ti Zviz...ebo Svedsku, sta ima kod tebe...jesi li pun ko brod...frustacija?
Imam dojam da ga je stid ovog sto radi (i treba biti) i onda se ljeci ovde, tj ocekuje opravdanje
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#314 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

stakasa wrote:
fantom slobode wrote:Jedan je Zviz...samo ti Zviz...ebo Svedsku, sta ima kod tebe...jesi li pun ko brod...frustacija?
Imam dojam da ga je stid ovog sto radi (i treba biti) i onda se ljeci ovde, tj ocekuje opravdanje

Nimalo me nije stid. Nego sa ponosom obavljam posao, naravno privremeno, jer gledam nesto drugo... Sto bi me bilo stid? Cega de se stidim? Koga?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#315 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#316 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Nije ga stid.







:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#317 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A tek da si ga vidio na temi pred utakmicu reprezentacije Bosne i Hercegovine...ma jedan je ZZvizzz...

obrazovan, elokventan, uvijek spreman da se oslobodi velikog tereta misli...i u potrazi za ljubavlju. Uzaludnoj.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#318 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A je mi teme o Svedskoj, to ako BiH puca po savovima neznaci da pucaju drugi niti ce IKAD pucati. Treba pogledati realitetu u oci, BiH = rupa, nula, propali biznis, nego da su ljudi bili pametni 1940ih su trebali dozviliti Njemacima da sefiraju, barem bi se znao red i disciplina, i onog 1990ih nebi nikada bilo. Vako pojeo vuk kenjca!
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#319 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

fantom slobode wrote:
stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A tek da si ga vidio na temi pred utakmicu reprezentacije Bosne i Hercegovine...ma jedan je ZZvizzz...

obrazovan, elokventan, uvijek spreman da se oslobodi velikog tereta misli...i u potrazi za ljubavlju. Uzaludnoj.
Ti materemi si obsesivan sa monom... idi ljeci se djete jadno vidim da pucas gluposti - znas u tvom slucaju je bolje brojati do 10!
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#320 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Zviz wrote:
stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A je mi teme o Svedskoj, to ako BiH puca po savovima neznaci da pucaju drugi niti ce IKAD pucati. Treba pogledati realitetu u oci, BiH = rupa, nula, propali biznis, nego da su ljudi bili pametni 1940ih su trebali dozviliti Njemacima da sefiraju, barem bi se znao red i disciplina, i onog 1990ih nebi nikada bilo. Vako pojeo vuk kenjca!
Eto zasto on... :lol: :lol: :lol:

O Danskoj i sebi. Na temi o Svedskoj.


Njega ta Bosna i Hercegovina ubi svakodnevno.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#321 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

Zviz wrote:
stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A je mi teme o Svedskoj, to ako BiH puca po savovima neznaci da pucaju drugi niti ce IKAD pucati. Treba pogledati realitetu u oci, BiH = rupa, nula, propali biznis, nego da su ljudi bili pametni 1940ih su trebali dozviliti Njemacima da sefiraju, barem bi se znao red i disciplina, i onog 1990ih nebi nikada bilo. Vako pojeo vuk kenjca!
Isto si malo djete kad na sebe skrece paznju. Ne provaljuj se vise jadan ne bio
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#322 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Zviz wrote:
fantom slobode wrote:
stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A tek da si ga vidio na temi pred utakmicu reprezentacije Bosne i Hercegovine...ma jedan je ZZvizzz...

obrazovan, elokventan, uvijek spreman da se oslobodi velikog tereta misli...i u potrazi za ljubavlju. Uzaludnoj.
Ti materemi si obsesivan sa monom... idi ljeci se djete jadno vidim da pucas gluposti - znas u tvom slucaju je bolje brojati do 10!
dobro, ako ti smatras da je boldirano glupost, ne mogu da se ne slozim po tom pitanju sa tobom. ;-) Ti najbolje znas.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#323 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by amidzazeher »

stakasa wrote:
Zviz wrote:
stakasa wrote:Ok ali zasto nama o tome pricas? Niti je tema niti te je neko pitao. S neba pa u rebra. Kriza u Svedskoj ti o smekanjima u Danskoj
A je mi teme o Svedskoj, to ako BiH puca po savovima neznaci da pucaju drugi niti ce IKAD pucati. Treba pogledati realitetu u oci, BiH = rupa, nula, propali biznis, nego da su ljudi bili pametni 1940ih su trebali dozviliti Njemacima da sefiraju, barem bi se znao red i disciplina, i onog 1990ih nebi nikada bilo. Vako pojeo vuk kenjca!
Isto si malo djete kad na sebe skrece paznju. Ne provaljuj se vise jadan ne bio
Neka ga ba!
Samo ti zviz pisi neces li se malo istrenirati pa da nam je svima lakse citati te! Kontam ja da si kao klinac otisao u Dansku i da nisi bas volio te casove bosanskog jezika ali barem ovdje imas priliku malo bolje nauciti maternji jezik ;) Nadam se da ces forum bolje iskoristiti kad vec nisi Dansku :kiss:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#324 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

amidzazeher wrote:
Neka ga ba!
Samo ti zviz pisi neces li se malo istrenirati pa da nam je svima lakse citati te! Kontam ja da si kao klinac otisao u Dansku i da nisi bas volio te casove bosanskog jezika ali barem ovdje imas priliku malo bolje nauciti maternji jezik ;) Nadam se da ces ovu priliku iskoristiti kad vec nisi Dansku :kiss:
Kolega, u potpunosti dijelim vase cijenjeno misljenje. Mislim da mu treba pruziti priliku. Pa makar trpili njegovo neosvrtanje na temu i bavljenje sobom...nadoce vremenom...
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#325 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

amidzazeher wrote:
Neka ga ba!
Samo ti zviz pisi neces li se malo istrenirati pa da nam je svima lakse citati te! Kontam ja da si kao klinac otisao u Dansku i da nisi bas volio te casove bosanskog jezika ali barem ovdje imas priliku malo bolje nauciti maternji jezik ;) Nadam se da ces forum bolje iskoristiti kad vec nisi Dansku :kiss:
Meni je danski maternji jezik. A bosancki znam koliko znam, nigdje mi nece trebai, bar ne u zemljama u kojim se najcesce krezem... citaj ako ti se cita kao nemoj - meni svejedno... kavi casovi Bosanskog tog u mojoj skoli nije bilo, imao sam casove danskog, njemackog, engleskog i francuskog.
Post Reply