Zivot u Austriji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#2551 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Ja sam nekad prije 10-tak godina našao covjeka i platio mu 100€ da mi sredi 0 stufu umjesto 9. Tako da, sve to je do Beratera i koliko je nagodan. Jest da djeluje puno 180e, ali to ti je to na 9. stufi. A i taj tailkasko ti je vjeruj mi nepotreban, dzaba ces se naplacat.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2552 Re: Zivot u Austriji

Post by caseytron »

mufa1 wrote: 03/07/2022 11:37 Ja sam nekad prije 10-tak godina našao covjeka i platio mu 100€ da mi sredi 0 stufu umjesto 9. Tako da, sve to je do Beratera i koliko je nagodan. Jest da djeluje puno 180e, ali to ti je to na 9. stufi. A i taj tailkasko ti je vjeruj mi nepotreban, dzaba ces se naplacat.
Realno, fakat bespotrebno. Ok novo auto, skuplje pa hajde.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2553 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

mufa1 wrote: 03/07/2022 11:37 Ja sam nekad prije 10-tak godina našao covjeka i platio mu 100€ da mi sredi 0 stufu umjesto 9. Tako da, sve to je do Beratera i koliko je nagodan. Jest da djeluje puno 180e, ali to ti je to na 9. stufi. A i taj tailkasko ti je vjeruj mi nepotreban, dzaba ces se naplacat.
Mislim da toga vise nema i da to osiguranja ne smiju vise raditi.

Ako neko ima neki bolji info jer i mene zanima.

Moze i PP.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2554 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

mufa1 wrote: 01/07/2022 20:28 Ma bježi, kod mene se žena vazda razboli dok obavimo kupovinu.. :lol: odvrnu brate one frižidere, trebaju jakne dijelit na ulazu :D :D :lol:
Ja u hofer idem samo zimi jer tad vec imam jaknu :lol:
BlackRiver
Posts: 418
Joined: 11/07/2012 10:36

#2555 Re: Zivot u Austriji

Post by BlackRiver »

Mr.Sojic wrote: 04/07/2022 09:16
mufa1 wrote: 03/07/2022 11:37 Ja sam nekad prije 10-tak godina našao covjeka i platio mu 100€ da mi sredi 0 stufu umjesto 9. Tako da, sve to je do Beratera i koliko je nagodan. Jest da djeluje puno 180e, ali to ti je to na 9. stufi. A i taj tailkasko ti je vjeruj mi nepotreban, dzaba ces se naplacat.
Mislim da toga vise nema i da to osiguranja ne smiju vise raditi.

Ako neko ima neki bolji info jer i mene zanima.

Moze i PP.
Ja sam prije 3-4 godine uzimao auto na leasing.
Posto sam prije toga imao osigurano auto u BiH, donio im potvrdu iz osiguravajuce kuce ovdje u BiH.
Poceli oni nesto pricati kao ne mozemo nista nize od devete stufe. Reko OK, onda ja idem traziti bolju ponudu. Iduci dan zovu, kao mozemo te "interno" staviti u drugu stufu, ako ces uzeti nase osiguranje.

Danas evo placam puni kasko 112 eura za novog Peugeot 2008.

Dakle, smatram da je sve stvar pregovora.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2556 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

BlackRiver wrote: 04/07/2022 12:44
Mr.Sojic wrote: 04/07/2022 09:16

Mislim da toga vise nema i da to osiguranja ne smiju vise raditi.

Ako neko ima neki bolji info jer i mene zanima.

Moze i PP.
Ja sam prije 3-4 godine uzimao auto na leasing.
Posto sam prije toga imao osigurano auto u BiH, donio im potvrdu iz osiguravajuce kuce ovdje u BiH.
Poceli oni nesto pricati kao ne mozemo nista nize od devete stufe. Reko OK, onda ja idem traziti bolju ponudu. Iduci dan zovu, kao mozemo te "interno" staviti u drugu stufu, ako ces uzeti nase osiguranje.

Danas evo placam puni kasko 112 eura za novog Peugeot 2008.

Dakle, smatram da je sve stvar pregovora.
Tako nesto mi je i kolega rekao.Zvao osiguranje da pita i rekli mu da moze niza stufa ali pod uslovom da osigura stan, kucu, vikendicu, nanu, djeda i buduce dijete i to na max premiju :lol:

Ovdje ima naravno malo sale, ali trazili su da dodatno osigura stan da bi dobio nizu stufu.

U svakom slucaju hvala za info :thumbup:

Sad pravo na bazen, yebes posao svaki dan :mrgreen:
Crni_bimbo
Posts: 41
Joined: 08/06/2021 14:17

#2557 Re: Zivot u Austriji

Post by Crni_bimbo »

Pozdrav
Da li bi neko mogao malo pobliže od vas koji ste gore u Austriji konkretno u Beču, reći malo nešto o 21. bezirku..
Znam da je malo nedefinisano i teško je reći kome šta odgovara i kako, ali eto otprilike par nekih bilo kakvih informacija..(kakav je okrug,"komšiluk", prevoz ..da li ima sav potreban sadržaj od tržnih centara,banaka..danas sutra kad dijete dođe i vrtića i sve ostalo)
Naime trebao bi uskoro se gibati odavde, i za posao na koji idem, najbliži meni je 21.bezirk..
Smještaj za početak ću imati, tako da nisam hajmo reći vezan da baš u taj bezirk moram gledati stanove i tražiti, ali čisto zbog eto najbliže relacije za posao, on mi je nekako "u prvom planu"
Ili vi imate neku "preporuku" koji bi možda bezirk trebao "izbjegavati" a koji da mi bude u planu da tražim stan..
Znači bilo kakva informacija je dobro došla
Hvala unaprijed!
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2558 Re: Zivot u Austriji

Post by caseytron »

Crni_bimbo wrote: 15/07/2022 09:08 Pozdrav
Da li bi neko mogao malo pobliže od vas koji ste gore u Austriji konkretno u Beču, reći malo nešto o 21. bezirku..
Znam da je malo nedefinisano i teško je reći kome šta odgovara i kako, ali eto otprilike par nekih bilo kakvih informacija..(kakav je okrug,"komšiluk", prevoz ..da li ima sav potreban sadržaj od tržnih centara,banaka..danas sutra kad dijete dođe i vrtića i sve ostalo)
Naime trebao bi uskoro se gibati odavde, i za posao na koji idem, najbliži meni je 21.bezirk..
Smještaj za početak ću imati, tako da nisam hajmo reći vezan da baš u taj bezirk moram gledati stanove i tražiti, ali čisto zbog eto najbliže relacije za posao, on mi je nekako "u prvom planu"
Ili vi imate neku "preporuku" koji bi možda bezirk trebao "izbjegavati" a koji da mi bude u planu da tražim stan..
Znači bilo kakva informacija je dobro došla
Hvala unaprijed!
Ja se preselio prije pola godine u 21. S obzirom kada pogledas na sve, bolji je. Ja sam na samom rubu, tako da mi je super. Vec ako si oko Floridsdorfa samog, najeb* si. Sve sami turci i njihove radnje. Zavisi sve koji dio 21.og, ali generalno cim predjes Dunav, subjektivno, je dosta bolje. Nema visokih zgradurina, sire je, brze se kreces itd. Imas sve zivo sto ti je potrebno i sve ti je dostupno za maksimun 15. minuta voznje autobusom. Doduse ja imam dijete pa mi godi da mi je malo sire, tise. Javi se ako sta treba
Crni_bimbo
Posts: 41
Joined: 08/06/2021 14:17

#2559 Re: Zivot u Austriji

Post by Crni_bimbo »

caseytron wrote: 16/07/2022 18:27
Crni_bimbo wrote: 15/07/2022 09:08 Pozdrav
Da li bi neko mogao malo pobliže od vas koji ste gore u Austriji konkretno u Beču, reći malo nešto o 21. bezirku..
Znam da je malo nedefinisano i teško je reći kome šta odgovara i kako, ali eto otprilike par nekih bilo kakvih informacija..(kakav je okrug,"komšiluk", prevoz ..da li ima sav potreban sadržaj od tržnih centara,banaka..danas sutra kad dijete dođe i vrtića i sve ostalo)
Naime trebao bi uskoro se gibati odavde, i za posao na koji idem, najbliži meni je 21.bezirk..
Smještaj za početak ću imati, tako da nisam hajmo reći vezan da baš u taj bezirk moram gledati stanove i tražiti, ali čisto zbog eto najbliže relacije za posao, on mi je nekako "u prvom planu"
Ili vi imate neku "preporuku" koji bi možda bezirk trebao "izbjegavati" a koji da mi bude u planu da tražim stan..
Znači bilo kakva informacija je dobro došla
Hvala unaprijed!
Ja se preselio prije pola godine u 21. S obzirom kada pogledas na sve, bolji je. Ja sam na samom rubu, tako da mi je super. Vec ako si oko Floridsdorfa samog, najeb* si. Sve sami turci i njihove radnje. Zavisi sve koji dio 21.og, ali generalno cim predjes Dunav, subjektivno, je dosta bolje. Nema visokih zgradurina, sire je, brze se kreces itd. Imas sve zivo sto ti je potrebno i sve ti je dostupno za maksimun 15. minuta voznje autobusom. Doduse ja imam dijete pa mi godi da mi je malo sire, tise. Javi se ako sta treba
aha
hvala puno
i meni bi konkretno odgovaralo to malo "tiše"
Ja imam taj neki + eto što ću gore za početak imati smještaj, pa ću imati vremena da sagledam i uživo kako je šta je prije početka potrage, ali eto da se opet raspitam reko
Što se tiče prevoza i to da li je sve uvezano sa ostalim "centrom" ili imaš samo "jednu bus liniju pa da zavisiš kad će autobus,šta će"
Da li ima u ponudi npr. sprat kuće da se renta sa nekim dvorištem, ili je sve u zgradama?
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#2560 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

To je malo shit u Beču ako ne zivis u prva 2 bezirka, sto samo jedna bus linija ima, pogotov ovi preko dunava, jedan bus ide ujutru, i isti se vraca u 3 i 15, pa ako zakasnis, valja pjehobe.. sreca imaju oni na stanici sto uguraju ljude u bus ako ne mogu stat, da nije njih, teško bi cojk busom do posla.
A kuća ima hejbet za rentanje, jes da je malo bezveze sto su 99% bez fasade, al valjda nasi ljudi sve pravili, pa ostala im navika. Doduse mozda sad skontaju kako je poskupljalo grijanje, da ce ustedit ako urade fasade...hajd ga pa znaj..


:D
Vazna1
Posts: 39
Joined: 17/02/2022 16:04

#2561 Re: Zivot u Austriji

Post by Vazna1 »

mufa1 wrote: 18/07/2022 09:22 To je malo shit u Beču ako ne zivis u prva 2 bezirka, sto samo jedna bus linija ima, pogotov ovi preko dunava, jedan bus ide ujutru, i isti se vraca u 3 i 15, pa ako zakasnis, valja pjehobe.. sreca imaju oni na stanici sto uguraju ljude u bus ako ne mogu stat, da nije njih, teško bi cojk busom do posla.
A kuća ima hejbet za rentanje, jes da je malo bezveze sto su 99% bez fasade, al valjda nasi ljudi sve pravili, pa ostala im navika. Doduse mozda sad skontaju kako je poskupljalo grijanje, da ce ustedit ako urade fasade...hajd ga pa znaj..


:D
Vrhunac humora, evo pola sata ne mogu da prestanem da se smijem. Slijedeći put molim te stavi pod spoiler ne znam kako ću preživjeti još jedan ovakav napad smijanja.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2562 Re: Zivot u Austriji

Post by caseytron »

Crni_bimbo wrote: 18/07/2022 08:50
caseytron wrote: 16/07/2022 18:27

Ja se preselio prije pola godine u 21. S obzirom kada pogledas na sve, bolji je. Ja sam na samom rubu, tako da mi je super. Vec ako si oko Floridsdorfa samog, najeb* si. Sve sami turci i njihove radnje. Zavisi sve koji dio 21.og, ali generalno cim predjes Dunav, subjektivno, je dosta bolje. Nema visokih zgradurina, sire je, brze se kreces itd. Imas sve zivo sto ti je potrebno i sve ti je dostupno za maksimun 15. minuta voznje autobusom. Doduse ja imam dijete pa mi godi da mi je malo sire, tise. Javi se ako sta treba
aha
hvala puno
i meni bi konkretno odgovaralo to malo "tiše"
Ja imam taj neki + eto što ću gore za početak imati smještaj, pa ću imati vremena da sagledam i uživo kako je šta je prije početka potrage, ali eto da se opet raspitam reko
Što se tiče prevoza i to da li je sve uvezano sa ostalim "centrom" ili imaš samo "jednu bus liniju pa da zavisiš kad će autobus,šta će"
Da li ima u ponudi npr. sprat kuće da se renta sa nekim dvorištem, ili je sve u zgradama?
Kuce su ti bas cifra. Vecina kuca je 21. i 22. Bezirk, ima nesto sitno i po ostalim, ali je bas skupo. Prijevoz je normalan, moj bus npr. ide svakih 7 minuta, do ubahna imam 5 stanica. Eh sad jedino ako ces u centralni dio Bezirka, ubahn ti je pred nosom, ali ja to ne bih ni dzaba. Idi na www.willhaben.at i lagano istrazuj
Crni_bimbo
Posts: 41
Joined: 08/06/2021 14:17

#2563 Re: Zivot u Austriji

Post by Crni_bimbo »

caseytron wrote: 19/07/2022 00:12
Crni_bimbo wrote: 18/07/2022 08:50
aha
hvala puno
i meni bi konkretno odgovaralo to malo "tiše"
Ja imam taj neki + eto što ću gore za početak imati smještaj, pa ću imati vremena da sagledam i uživo kako je šta je prije početka potrage, ali eto da se opet raspitam reko
Što se tiče prevoza i to da li je sve uvezano sa ostalim "centrom" ili imaš samo "jednu bus liniju pa da zavisiš kad će autobus,šta će"
Da li ima u ponudi npr. sprat kuće da se renta sa nekim dvorištem, ili je sve u zgradama?
Kuce su ti bas cifra. Vecina kuca je 21. i 22. Bezirk, ima nesto sitno i po ostalim, ali je bas skupo. Prijevoz je normalan, moj bus npr. ide svakih 7 minuta, do ubahna imam 5 stanica. Eh sad jedino ako ces u centralni dio Bezirka, ubahn ti je pred nosom, ali ja to ne bih ni dzaba. Idi na www.willhaben.at i lagano istrazuj
Danke! :thumbup:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2564 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Crni_bimbo wrote: 19/07/2022 08:59
caseytron wrote: 19/07/2022 00:12

Kuce su ti bas cifra. Vecina kuca je 21. i 22. Bezirk, ima nesto sitno i po ostalim, ali je bas skupo. Prijevoz je normalan, moj bus npr. ide svakih 7 minuta, do ubahna imam 5 stanica. Eh sad jedino ako ces u centralni dio Bezirka, ubahn ti je pred nosom, ali ja to ne bih ni dzaba. Idi na www.willhaben.at i lagano istrazuj
Danke! :thumbup:
Uneprijed da se izvinem sto ovako uskacem.

Kad budes trazio stan ili sprat kuce pokusaj da nadjes nesto da se izdaje privatno, a ne imobilija.Makler provizije su ogromne.Obicno traze u vrijednosti 2 Brutto stanarine.To ti je bacen novac.Trazi da je i sto manja kaucija koju moras takodje dati.

Znam za Graz, ali nisam 100% siguran, da od 01.07.2022 makleri ne smiju naplacivati svoju proviziju i da taj trosak snosi onaj koji izdaje stan ili kucu.

U svakom slucaju sretno 🇦🇹
Crni_bimbo
Posts: 41
Joined: 08/06/2021 14:17

#2565 Re: Zivot u Austriji

Post by Crni_bimbo »

Mr.Sojic wrote: 20/07/2022 09:23
Crni_bimbo wrote: 19/07/2022 08:59

Danke! :thumbup:
Uneprijed da se izvinem sto ovako uskacem.

Kad budes trazio stan ili sprat kuce pokusaj da nadjes nesto da se izdaje privatno, a ne imobilija.Makler provizije su ogromne.Obicno traze u vrijednosti 2 Brutto stanarine.To ti je bacen novac.Trazi da je i sto manja kaucija koju moras takodje dati.

Znam za Graz, ali nisam 100% siguran, da od 01.07.2022 makleri ne smiju naplacivati svoju proviziju i da taj trosak snosi onaj koji izdaje stan ili kucu.

U svakom slucaju sretno 🇦🇹
Hvala puno :thumbup:
BlackRiver
Posts: 418
Joined: 11/07/2012 10:36

#2566 Re: Zivot u Austriji

Post by BlackRiver »

Mozda mali offtopic, ali u vezi Karawanke tunela: Da li ce oni zavrsavati jos jednu "cijev", ili je to TO?

Danas sam iz pravca Slovenije izgubio 2 sata cekajuci. Preko 6km kolona.

Ima li neka alternativa za nas koji putujemo u Salzburg?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#2567 Re: Zivot u Austriji

Post by Rockefeller »

Katastrofa. Prave valjda.

Ja vise ne idem preko Au/Slo samo Ceska i dalje :mrgreen:
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2568 Re: Zivot u Austriji

Post by caseytron »

BlackRiver wrote: 23/07/2022 17:30 Mozda mali offtopic, ali u vezi Karawanke tunela: Da li ce oni zavrsavati jos jednu "cijev", ili je to TO?

Danas sam iz pravca Slovenije izgubio 2 sata cekajuci. Preko 6km kolona.

Ima li neka alternativa za nas koji putujemo u Salzburg?
Jesi li kad zapeo na Gotthardu? Da vidis tog veselja :D
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2569 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Dragi moji Austrijanci :mrgreen:

Ide li sada cesce u kupovinu da se malo rashladi kod frizidera :lol:

Ima snizena Radenska ❤❤❤ :lol:
Karikaturist
Posts: 3642
Joined: 20/12/2020 10:03

#2570 Re: Zivot u Austriji

Post by Karikaturist »

BlackRiver wrote: 23/07/2022 17:30 Mozda mali offtopic, ali u vezi Karawanke tunela: Da li ce oni zavrsavati jos jednu "cijev", ili je to TO?

Danas sam iz pravca Slovenije izgubio 2 sata cekajuci. Preko 6km kolona.

Ima li neka alternativa za nas koji putujemo u Salzburg?
Ima. Kranjska gora pa preko Korenskog sedla. Jest put losiji i na mjestima uzak ali predjeli su fini i neces izgubiti 2h u koloni..
User avatar
gradskadjeca
Posts: 472
Joined: 01/07/2009 10:00

#2571 Re: Zivot u Austriji

Post by gradskadjeca »

Zdravo drugovi. Evo nakon svih ovih godina, i ja otvaram oci, ne sto zelim nego sto moram. Razveden, dijete je pripalo meni, curica 14 joj je godina, ja mogu naci posao vjerovatno u becu, moja firma u kojoj sada radim je iz beca a imam i neku raju gore, nebitno, ono sto trazim, a ne mogu da nadjem je kako da se odmah preselim sa djetetom u bec, ona slijedece godine krece u srednju skolu. Do tada bi naucili njemackog ovdje koliko uspijemo naravno, iako smo oboje vrijedni i predani zadacima koji nam se postave. Sto se tice kcerkice ima 14 godina i HR drzavljanstvo, da li mogu planirati da zajedno odemo ( ona na osnovu HR putovnice naravno ), ili mora proci 6 ili koliko vec mjeseci za spajanje porodice. Na majku kao staratelja apsolutno ne mogu racunati, ali sto se tice njene dozvole da dijete ode sa mnom to nije upitno.

Ocekujem startnu platu od 50k gross kad dodjem u Austriju

Unaprijed hvala na odgovorima,
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#2572 Re: Zivot u Austriji

Post by caseytron »

gradskadjeca wrote: 28/07/2022 10:21 Zdravo drugovi. Evo nakon svih ovih godina, i ja otvaram oci, ne sto zelim nego sto moram. Razveden, dijete je pripalo meni, curica 14 joj je godina, ja mogu naci posao vjerovatno u becu, moja firma u kojoj sada radim je iz beca a imam i neku raju gore, nebitno, ono sto trazim, a ne mogu da nadjem je kako da se odmah preselim sa djetetom u bec, ona slijedece godine krece u srednju skolu. Do tada bi naucili njemackog ovdje koliko uspijemo naravno, iako smo oboje vrijedni i predani zadacima koji nam se postave. Sto se tice kcerkice ima 14 godina i HR drzavljanstvo, da li mogu planirati da zajedno odemo ( ona na osnovu HR putovnice naravno ), ili mora proci 6 ili koliko vec mjeseci za spajanje porodice. Na majku kao staratelja apsolutno ne mogu racunati, ali sto se tice njene dozvole da dijete ode sa mnom to nije upitno.

Ocekujem startnu platu od 50k gross kad dodjem u Austriju

Unaprijed hvala na odgovorima,
Poslusaj me nazovi amabasadu u Sarajevu i sve ih pitaj, meni su svaki put izasli u susret maksimalno. Tu ti ne mogu pomoci jer se ne razumijem konkretno vezano za tvoj slucaj, ali kada dodjes sta god da ti treba javi se da pomognem
johanna13
Posts: 2
Joined: 08/10/2020 17:24

#2573 Re: Zivot u Austriji

Post by johanna13 »

Pozdrav,

Rodice bi uskoro trebale da me posjete u Austriji. Medjutim, jedna od njih je maloljetna (17 god). Da li je potrebno izvaditi punomoc?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#2574 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

johanna13 wrote: 28/07/2022 18:18 Pozdrav,

Rodice bi uskoro trebale da me posjete u Austriji. Medjutim, jedna od njih je maloljetna (17 god). Da li je potrebno izvaditi punomoc?
Sehr geehrte Frau Johanna13, a zasto Vi ne nazovete Ambasadu i direktno dobijete info ;-)

Info koje su ovdje su 50:50, mozda da, a mozda i ne.

Nemojte da Vam se desi da rodica ostane na granici.

Ambasada i to je to :)
User avatar
gradskadjeca
Posts: 472
Joined: 01/07/2009 10:00

#2575 Re: Zivot u Austriji

Post by gradskadjeca »

caseytron wrote: 28/07/2022 17:26
gradskadjeca wrote: 28/07/2022 10:21 Zdravo drugovi. Evo nakon svih ovih godina, i ja otvaram oci, ne sto zelim nego sto moram. Razveden, dijete je pripalo meni, curica 14 joj je godina, ja mogu naci posao vjerovatno u becu, moja firma u kojoj sada radim je iz beca a imam i neku raju gore, nebitno, ono sto trazim, a ne mogu da nadjem je kako da se odmah preselim sa djetetom u bec, ona slijedece godine krece u srednju skolu. Do tada bi naucili njemackog ovdje koliko uspijemo naravno, iako smo oboje vrijedni i predani zadacima koji nam se postave. Sto se tice kcerkice ima 14 godina i HR drzavljanstvo, da li mogu planirati da zajedno odemo ( ona na osnovu HR putovnice naravno ), ili mora proci 6 ili koliko vec mjeseci za spajanje porodice. Na majku kao staratelja apsolutno ne mogu racunati, ali sto se tice njene dozvole da dijete ode sa mnom to nije upitno.

Ocekujem startnu platu od 50k gross kad dodjem u Austriju

Unaprijed hvala na odgovorima,
Poslusaj me nazovi amabasadu u Sarajevu i sve ih pitaj, meni su svaki put izasli u susret maksimalno. Tu ti ne mogu pomoci jer se ne razumijem konkretno vezano za tvoj slucaj, ali kada dodjes sta god da ti treba javi se da pomognem
Hvala od srca na odgovoru. Nisam ocekivao da ce i ovdje biti tako susretljivi kako si spomenuo, svakako cu odmah u ponedjeljak ih nazvati. Kada dodjem gore svakakonse javim za kafu, ali nista prije slijedece godine.
Post Reply