FIKRET ABDIC BABO

User avatar
dada-bis
Posts: 152
Joined: 08/04/2009 15:47

#26 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by dada-bis »

djedovic wrote: iz istog smo grada al ne znam da mi je rod...mozda jest :D
al zasto sad to
Image

evo ti rođo iz mlađih dana
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#27 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Nele9 »

dada-bis wrote:
djedovic wrote: iz istog smo grada al ne znam da mi je rod...mozda jest :D
al zasto sad to
Image

evo ti rođo iz mlađih dana
dada-bis

velika hvala za ovo. Konačno!
User avatar
Been
Posts: 1001
Joined: 13/09/2009 00:40
Location: Daleko od očiju, daleko od srca

#28 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Been »

Ljudi moji, lako je vama iz Sarajeva, Tuzle i Mostara govoriti kako izdajnike treba pobiti, popaliti i silovati, ali opet mi Krajišnici smo svjesni činjenice da mi s tim ljudima moramo živiti i pokušati izgraditi koliko-toliko normalne odnose. Malo vas zna da su SDA i DNZ nekoliko mjeseci najnormalnije funkcionirali kao stranke u koaliciji na kantonalnom nivou, ali je to brže-bolje razvrgnuto radi izbornog uspjeha obe stranke. Danas se u Krajini o autonomiji sve manje govori i to je činjenica. Jedino neki okorjeli nacionalista ili fikretovac ima potrebu to potegnuti, ali običnim ljudima je jasno da od toga nema kruha i da nam je živjeti zajedno ma koliko se mi mrzili ili voljeli...

Imao sam priliku dosta čitati o autonomiji i samoj pojavi toga i moram priznati da mi ni sad nije jasno šta je bio cilj toga. F.A. je bio u pravu kad je tvrdio da je Krajina krava muzara za Sarajevo ( misli se na državnu upravu ). I tu otprilike završavaju njegove istine. :) Autonomija i nije bila toliko loša ideja koliko je bio loš trenutak i loše mjesto za objaviti to ( pregovori u Ženevi i prisiljavanje da se potpiše ugovor o Uniji republika ). Ipak, ideja o Autonomnoj Republici ( poznatija kao II. autonomija ) je apsolutno iracionalna i bezvezna i koja kao da je nastala iz Abdićevog gnjeva prema onima koji su ga prvobitno otjerali iz Velike Kladuše.

U Krajini su se uvijek pojavljivali ljudi koje su jedni prograšavali izdajnicima, drugi herojima. Uzmimo za primjer, Hasana-agu Pećkog - za jedne lupež, za druge borac za Bosnu. Husku Miljkovića - za jedne ustašo-četničić, za druge krajiška legenda. Ciklus se nastavlja sa Abdićem o čijoj će ulozi ipak staloženije i iskrenije moći govoriti budući naraštaji historičara. :bih:
delldell
Posts: 13
Joined: 01/12/2011 15:26

#29 Fikret Abdić na slobodi

Post by delldell »

Evo sad čitam da su odlučili pustiti Abdića na slobodu u Hrvatskoj... odslužio dvije trećine kazne i odmah sloboda...

Trebao bi izaći u martu. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Hoće li se strasti opet uzburkati u Krajini

Više
http://krajina.ba/25569/ekskluzivno-fik ... ne-godine/
bihac-x
Posts: 224
Joined: 05/04/2004 11:35

#30 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by bihac-x »

evo elvira u zivo u dnevniku 3 hrt-a iz rijeka najavljuje da je 3 mjeseca za zapadnu bosnu nista i da bi on to odsjedio na wc skoljki i da cemo vidjeti kako je to kad izlazi iz zatvora covjek koji je dobio najvise glasova za clana predsjenistva i da se vraca poduzetnistvu i da mu se svijet zove agrokomerc i da mu se vraca

tuzan dan za sve porodice zrtava a i ztrve tortura ovoga ratnog zlocinca i nepravedna odluka hrvatske
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#31 Re: Fikret Abdić na slobodi

Post by Hemel »

delldell wrote:Evo sad čitam da su odlučili pustiti Abdića na slobodu u Hrvatskoj... odslužio dvije trećine kazne i odmah sloboda...

Trebao bi izaći u martu. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Hoće li se strasti opet uzburkati u Krajini

Više
http://krajina.ba/25569/ekskluzivno-fik ... ne-godine/
Ako nista nisu naucili iz proslosti onda ce se uzjogunuti ali cisto sumnjam. Njima je jasno dato do znanja kako prolaze petokolonasi i izdajnici. Mnogima je to oprosteno i data im druga prilika. Nadam se da je nece prokockati.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#32 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by karanana »

cudno je to da zemlja koja je podrzavala ovu njegovu avanturu zvanu autonomija, sudi istome i onda ga pusta ranije da se vrati medju zrtve i kreira nestabilnost. hajde da mu kazu da ne smije napustati hrvatsku ili nesto, a ovako....jos jedan presedan i zapetljan slucaj u BiH. hajde kad jedan hag oslobodi zlocinca ranije....moze se reci neutralan sud neutralne organizacije. ali kad drzava koja je direktno ucestvovala u sukobu a i u, ako nista, verbalnom podrzavanju autonomije, oslobadja zlocinca i vraca ga na mjesto zlocina....
znam da pravno nece biti moguce, ali pravedno bi bilo suditi mu ponovo u BiH.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#33 Re: Fikret Abdić na slobodi

Post by Hodidid »

delldell wrote:Evo sad čitam da su odlučili pustiti Abdića na slobodu u Hrvatskoj... odslužio dvije trećine kazne i odmah sloboda...

Trebao bi izaći u martu. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Hoće li se strasti opet uzburkati u Krajini
Više
http://krajina.ba/25569/ekskluzivno-fik ... ne-godine/
Nece.Covjek je politicki mrtvac.
bihac-x
Posts: 224
Joined: 05/04/2004 11:35

#34 Re: Fikret Abdić na slobodi

Post by bihac-x »

Hodidid wrote:
delldell wrote:Evo sad čitam da su odlučili pustiti Abdića na slobodu u Hrvatskoj... odslužio dvije trećine kazne i odmah sloboda...

Trebao bi izaći u martu. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Hoće li se strasti opet uzburkati u Krajini
Više
http://krajina.ba/25569/ekskluzivno-fik ... ne-godine/
Nece.Covjek je politicki mrtvac.
Sta je ta spodoba u stanju to mi znamo, a ima uvijek spremnih 20.000 koji bi sutra opet krenuli u rat za njega ako zatreba. Ludaci su to moj brate.
Nije mrtav na zalost.
roštilj
Posts: 194
Joined: 11/08/2011 13:05

#35 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by roštilj »

dobio je vise glasova od izetbegovica sto znaci da alija nije bio bas najlegitimniji predsjedavajuci predsjednistva bih nakon prvih izbora.

zanimala ga je samo ekonomija i sasvim je vjerovatno da se samo on pitao rata ne bi ni bilo.
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#36 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by PasoDzigera007 »

Pitas se ko je ovaj zlocinac?

Mogo si komotno temu otvoriti za Mladica i Karadzica,jer su isti.

505-ta Buzimska je vise izgubila vojnika zbog poganih fikretovaca,nego od cetnickog agresora.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#37 Re: Fikret Abdić na slobodi

Post by Hodidid »

bihac-x wrote:
Hodidid wrote:
delldell wrote:Evo sad čitam da su odlučili pustiti Abdića na slobodu u Hrvatskoj... odslužio dvije trećine kazne i odmah sloboda...

Trebao bi izaći u martu. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Hoće li se strasti opet uzburkati u Krajini
Više
http://krajina.ba/25569/ekskluzivno-fik ... ne-godine/
Nece.Covjek je politicki mrtvac.
Sta je ta spodoba u stanju to mi znamo, a ima uvijek spremnih 20.000 koji bi sutra opet krenuli u rat za njega ako zatreba. Ludaci su to moj brate.
Nije mrtav na zalost.
Ako su budale da ratuju opet protiv vlastitog naroda zbog Babe koji se po Bijeljini ljubio sa Plavsickom dok su Arkanovci sutali mrtve bosnjacke zene po ulicama, onda treba da znaju vec sad da su donji. Da ne spominjem na stotine nasih momaka koji izgubise glavu zbog njega.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#38 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Hemel »

roštilj wrote:dobio je vise glasova od izetbegovica sto znaci da alija nije bio bas najlegitimniji predsjedavajuci predsjednistva bih nakon prvih izbora.

zanimala ga je samo ekonomija i sasvim je vjerovatno da se samo on pitao rata ne bi ni bilo.
u pravu si...pripojio bi nas velikoj srbiji bez ispaljena metka
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#39 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Hodidid »

roštilj wrote:dobio je vise glasova od izetbegovica sto znaci da alija nije bio bas najlegitimniji predsjedavajuci predsjednistva bih nakon prvih izbora.

zanimala ga je samo ekonomija i sasvim je vjerovatno da se samo on pitao rata ne bi ni bilo.
Naravno a ga je zanimala ekonomija ali vlastita. Imao je i vlastitog bankara u Zagrebu i banku Promdeibanka preko koje mu je Njofra uplacivao lovu za AP Zapadna Bosna i njeno prikljucenje Hrvatskoj jednog dana. Nisu Hrvoje Sosic i Bernardo Jurlina Tudjmanovi emisari visili kod njega u Kladusi da ih Babo vodi na batakusu.
delldell
Posts: 13
Joined: 01/12/2011 15:26

#40 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by delldell »

Slušajte ljudi, sigurno ih ima u Kladuši koji bi sad ratovali za njega, pa na desetine autobusa svake godine ide u Pulu da proslavi njegov rođendan. Ovo sad što su odlučili pustiti ga neće utjecati na privredni gigant kojem nema spasa jer mu ne želi pomoći Federacija, vjerovatno ne može a kamoli onda da taj "BABO" pomogne.

Ali svakako će imati utjecaja na politiku. Pa vidjet ćete kako će DNZ likovati nakon njegovog izlaska.

Imate na HRT.hr šta je njegova kćerka izjavila u dnevniku. Ne mogu kopirati jer je video, ali ima na naslovnici HRT-a
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#41 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by bingov buraz »

delldell wrote:Slušajte ljudi, sigurno ih ima u Kladuši koji bi sad ratovali za njega, pa na desetine autobusa svake godine ide u Pulu da proslavi njegov rođendan. Ovo sad što su odlučili pustiti ga neće utjecati na privredni gigant kojem nema spasa jer mu ne želi pomoći Federacija, vjerovatno ne može a kamoli onda da taj "BABO" pomogne.

Ali svakako će imati utjecaja na politiku. Pa vidjet ćete kako će DNZ likovati nakon njegovog izlaska.

Imate na HRT.hr šta je njegova kćerka izjavila u dnevniku. Ne mogu kopirati jer je video, ali ima na naslovnici HRT-a
Nista u vezi DNZ se nece promijeniti,telad koja je glasala za njih dosad glasace i dalje.Uostalom bas trebas biti idiot da "likujes" a predsjednik ti ratni zlocinac :oops:
delldell
Posts: 13
Joined: 01/12/2011 15:26

#42 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by delldell »

Ispravka, osnivač a ne predsjednik, sad tu funkciju obavlja Rifat Dolić, vjerovatno po Babinoj komandi. A likovaće oni, on je za njih heroj.

Nemaju svoj forum, ali imaju par Facebook stranica, većina ih od Skokova u Cazinu preko Pećigrada i Donje Lučke pa do cijele Kladuše likuje zbog njegovog povratka u martu.

Zbog takvih je cijela Krajina nazvana autonomaškom.

Strašno
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#43 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by atko »

najobicniji izmet ...to jest govno parekselans :x ... al sto je najbolnije .... djubre bjelosvjetsko a nase :(

I zao mi je tih zavedenih ljudi ... i sto neko rece ... zivjeti se mora ... al velika mrlja i krajiska i bosnjacka i bosanska ... pa nek probere sta kome pase ;)
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#44 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Phantea »

Svaki put kad se spomene nesto u medijima oko Fikreta, zakuha se po forumima. Ovdje se redovno otvori i zakljuca po jedna nova tema...
Zalosno je sto i nakon toliko godina poslije rata ova mrlja predstavlja glavnu asocijaciju na krajinu i krajisnike.
Realno gledajuci, on vise nema nikakvog uticaja, ni ekonomskog ni politickog. Gigant na celu cije uprave je bio Abdic duboko je ispod zemlje i ne moze ga spasiti (na zalost) ni jedan mag, a narocito ne starac koji je deceniju bio zatvoren u 4 zida.
Sto se tice njegove partije, realno promjeniti se nece nista. Kad se pogleda statisticki na svakim izborima dobijaju isti broj glasova sa manjim odstupanjima- koji krajisnik nije glasao za apzb prije nece ni sad, a oni sto dolaze iz preko-okeanije da bi glasali ili isli autobusom u pulu na njegov rodjendan, ce i dalje da podrzavaju tu izrodjenu partiju. znaci omjer snaga je otprilike isti.

Nije fer da se dize tolika prasina oko ovog. Drago mi je sto mediji u BiH ovaj put nisu napravili toliku pompu kao prosli put kad se odlucivalo o njegovom izlasku. Nije fer jer rane u krajini jos nisu zarasle, a ovom narodu koji grca u finansijskim problemima, kojem se sa svakim danom namece neki novi namet NAJMANJE treba jos jedan raskol i međubratska mržnja. Nemojte ljudi, jedva smo se navikli jedni na druge, ne zakuhavajte ponovo.
Niko sa strane nije u stanju da razumije ove "nakaradne" odnose...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#45 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Bosanski_kralj »

Phantea wrote:Svaki put kad se spomene nesto u medijima oko Fikreta, zakuha se po forumima. Ovdje se redovno otvori i zakljuca po jedna nova tema...
Zalosno je sto i nakon toliko godina poslije rata ova mrlja predstavlja glavnu asocijaciju na krajinu i krajisnike.
Realno gledajuci, on vise nema nikakvog uticaja, ni ekonomskog ni politickog. Gigant na celu cije uprave je bio Abdic duboko je ispod zemlje i ne moze ga spasiti (na zalost) ni jedan mag, a narocito ne starac koji je deceniju bio zatvoren u 4 zida.
Sto se tice njegove partije, realno promjeniti se nece nista. Kad se pogleda statisticki na svakim izborima dobijaju isti broj glasova sa manjim odstupanjima- koji krajisnik nije glasao za apzb prije nece ni sad, a oni sto dolaze iz preko-okeanije da bi glasali ili isli autobusom u pulu na njegov rodjendan, ce i dalje da podrzavaju tu izrodjenu partiju. znaci omjer snaga je otprilike isti.

Nije fer da se dize tolika prasina oko ovog. Drago mi je sto mediji u BiH ovaj put nisu napravili toliku pompu kao prosli put kad se odlucivalo o njegovom izlasku. Nije fer jer rane u krajini jos nisu zarasle, a ovom narodu koji grca u finansijskim problemima, kojem se sa svakim danom namece neki novi namet NAJMANJE treba jos jedan raskol i međubratska mržnja. Nemojte ljudi, jedva smo se navikli jedni na druge, ne zakuhavajte ponovo.
Niko sa strane nije u stanju da razumije ove "nakaradne" odnose...
Koji se qrac u ovoj situaciji ima razumjeti? Sve je kristalno jasno. Izdajnik, zločinac, šupak koji će svojim izlaskom opet zakuhati strasti u Krajini.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#46 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Sasvim_Obican »

Nama fali jako puno realnosti po ovoj temi. Pogotovo nama Krajišnicima. Mene više ne čudi kad ljudi iz drugih dijelova BiH predlažu da "rasčitimo račune s njihovim" i slično jer su ti ljudi otuđeni od stvarnosti u Krajini koja još uvijek vida rane uzrokovane međubošnjačkim sukobom. Prije svega, u Krajini se nema šta zahuktavati. Što se zahuktavalo, zahuktavalo se. Nadam se i vjerujem da Krajišnici nisu toliki idioti da opet dižu tenzije oko teme kojoj je ionako mjesto u prošlosti.

Drugo, čitajući mišljenja ljudi iz drugih dijelova BiH čini mi se da neki smatraju kako je Krajina "naelektrisana" i da se samo čeka varnica, pa da buknemo i izgorimo u plamenu građanskog rata. Ljudi moji, i "babini" i "didovi" su gladni i žedni. Nemaju posla i vise pred ambasadama u potrazi za radnim dozvolama. I jednim i drugim je pun nos i Korpusa i Autonomije koji se u medijima guraju ispred činjenice da je USK jedan od kantona sa najmanje zaposlenih i najmanje registriranih privrednih subjekata, ali i sa najvećim "doprinosom" za inspekcije.

O Krajini se priča samo kad je Abdić u pitanju, ali se ne govori o tome da nam sportski kolektivi propadaju jedni za drugim. Skoro nikog od vas ne zanima Agrokomerc, Medic, Incel, Polietilenka, Bosna, Sanjanka, Žitoprerada, Kombiteks, Cazinka i slično.

Moje mišljenje o Fikretu Abdiću ?!

Prvo, presuđeni ratni zločin. Što se prije naučimo poštovati sudske presude biće nam bolje. Drugo, lik koji nastavlja paradu "kontraverznih" krajiških "vođa". Od Hasan-age, do Huske Miljkovića uvijek je bilo onih koje jedni smatraju herojima, drugi zločincima i slično.
Neka izađe. Zakon RH mu to dozvoljava i to je potpuno legalno. Agrokomerc su ubili isti oni koji su preko radijskih stanica u ratu, naravno iz sigurne udaljenosti, slali poruke poput - "Ne žalite krv din dušmana", a kad takvi nešto ubiju to ne može oživiti niko. Želim da Abdić do kraja života živi sa svojom porodicom, daleko od nas i naše muke, sa grižnjom savjesti.

I ne generalizujte ljude. Kako god u HDZ-u, SNSD-u ima dobrih političara i poštenih ljudi, tako ih ima i u DNZ-u. Njihov pogled na historiju i na zbivanja u zadnjem ratu je tragičan i pogrešan, ali neki od njih su u zastupničkim tijelima nerijetko jedini glas naroda. Smiješno i tužno možda jest. Ali je činjenica.
redskylz
Posts: 2
Joined: 27/12/2011 11:42
Contact:

#47 good.

Post by redskylz »

good post.
liberty02
Posts: 4122
Joined: 14/02/2012 19:32

#48 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by liberty02 »

Phantea wrote:

Nije fer da se dize tolika prasina oko ovog. Drago mi je sto mediji u BiH ovaj put nisu napravili toliku pompu kao prosli put kad se odlucivalo o njegovom izlasku. Nije fer jer rane u krajini jos nisu zarasle, a ovom narodu koji grca u finansijskim problemima, kojem se sa svakim danom namece neki novi namet NAJMANJE treba jos jedan raskol i međubratska mržnja. Nemojte ljudi, jedva smo se navikli jedni na druge, ne zakuhavajte ponovo.
Niko sa strane nije u stanju da razumije ove "nakaradne" odnose...
pa dobro jaro reci to onima u kladusi :bih:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#49 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Sasvim_Obican »

liberty02 wrote:
Phantea wrote:

Nije fer da se dize tolika prasina oko ovog. Drago mi je sto mediji u BiH ovaj put nisu napravili toliku pompu kao prosli put kad se odlucivalo o njegovom izlasku. Nije fer jer rane u krajini jos nisu zarasle, a ovom narodu koji grca u finansijskim problemima, kojem se sa svakim danom namece neki novi namet NAJMANJE treba jos jedan raskol i međubratska mržnja. Nemojte ljudi, jedva smo se navikli jedni na druge, ne zakuhavajte ponovo.
Niko sa strane nije u stanju da razumije ove "nakaradne" odnose...
pa dobro jaro reci to onima u kladusi :bih:
Ja se nadam i vjerujem da ti nisi iz Krajine jer da jesi znao bi da je pitanje - ko je bio u autonomiji, a ko u korpusu, irelevantna tema kojom se, u vremenu kad smo svi skupa gladni, nezaposleni, potučeni do koljena, bave još jedino ljudi iz dijaspore koji misle da smo još uvijek po rovovima.

Ljudi iz Kladuše i ljudi iz Cazina su umorni od svega ovog ! Mi smo jedan narod, jedna država, isti mentalitet, isti običaji. Nemamo više ni želje, ni volje, ni interesa za takve svađe !
xDenisx
Posts: 485
Joined: 12/07/2010 12:33

#50 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by xDenisx »

^^^Drago mi je ako su se autonomaski smradovi opametili (jer nam je novi medjubosnjacki sukob u najmanjem interesu) ali na licnom planu necu nikada ni razumijeti ni oprostiti Fikretove slijedbenice...
Post Reply