Pozitivne osobe Bihaca

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#1 Pozitivne osobe Bihaca

Post by tatoo »

Ako imate koga da uvrstite u spisak pozitivnih osoba grada Bihaca, bujrum. Samo vas molim da obrazlozite zasto smatrate da ta osoba spada u ovaj krug. Mozda to otvori oci nama koji mislimo da je pozitiva davno umrla u ovom lijepom gradu.
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#2

Post by eHost »

biti pozitivna osoba je stvarno tesko, pogotovo u bosanskohercegovackim uvjetima zivota i rada. Recimo da sam prije nekoliko dana imao priliku malo "napasti" jednog daljnjeg rodjaka koji uzasno voli kukati ( kao stara majka od 80 i kusur godina )... te nema se te ovo te ono... i onda ga ja pitam koje auto vozi? odgovor je bio ni manje ni vise nego mercedes ( i to star 2 godine, a kupljen je nov itd itd )... na sto sam ga fino poklopio "pa sta se zalis onda"...

stvarno ne shvatam - sve nema se, sve tezak zivot, a kuca sa dva sprata nikne ( kao biljcica u pravom smislu ) iz zemlje u roku od 7 dana.. alooooo.. pa to nema ni ovdje gdje studiram ( u Austriji )...

dragi/a tatoo, kod nas nema pozitivnih osoba jer su ljudi nakon rata navikli kukati i cutati, i nas je napala najgora moguca bolest - lijenost ! niko se ne trudi postici nesto jer svi govore "ode sve drzavi"... svi hoce neke firme da otvore, a nebi placali socijalno i ostale "troskove"... i zale se kao "ode drzavi".. a u Europskim zemljama toga nema.. nema malo morgen 34% se da drzavi od plate gradjanina.

Mozda ce me sad neko nazvati fanom novog gradonacelnika ( kao sto su mnogi, a zapravo ga ne znaju ni sami zasto to rade ), ali volim vidjeti mladu osobu koja se barem zna izrazavati i kojoj ne treba 5 prevodioca i tumaca kad razgovara sa drzavnikom iz druge drzave. On je za mene pozitivna osoba, ali prije bi ga nazvao realistom, kao i samog sebe sto opisujem. Moze od Bosne i Hercegovine nastati nesto i to nesto jako, ali problem smo sami mi. Mi koji smo navikli krasti, jedno drugom noz u ledja zabijati, nista ne raditi i govoriti krivi su oni na vlasti ( i to oni koje mi izaberemo svaki put ) i slicno.. shvatate me svi... dok se u nama ne probudi neka bolja svijest i pozitivnost - nece od ostatka nista biti !!!

Mene mozete nazvati i budalom jer vjerujem i nadam se da ce od BiH, a pogotovo od Bihaca postati nesto dobro ( za sve gradjane naravno ), ali eto - ja volim pozitivno misljenje, jer ako cemo samo negativno misliti, onda razmislite o smrti koja vas ceka na kraju vaseg zivotnog vijeka pa mozda je i preuhitrite tako sto cete se ubiti ( jako negativan nacin razmisljanja :) )...

Oprostite na "prici", ali tatoo je postavio/la dobro pitanje od kojeg zapravo zavisi nas nacin zivota.

Pozdrav

E.S.
eHost
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#3

Post by ziggy »

Pozitivna osoba u nasem gradu je svaka ona koja uspijeva pozitivno razmisljati u nase vrijeme. :-)
Ali znam da tema nije ta pozitiva.Malo je cudno,ali i ja ne mogu izdvojiti nikog do naseg novog gradonacelnika.Sta bi jos bilo da nam je ostao onaj stari.Ne daj Boze!
Evo mislim,mislim,mislim....Ne znam stvarno.Kad pogledam u sferi politicara,tu ne mogu naci ni jednog,osim vec navedenog.
U sferi "javnih licnosti,estradnjaka" sjetim se samo Zeleta Lipovace je je stvarno ucinio nas grad poznat nasiroko.
I dalje vise ne znam.Zalosno.
Vjerovatno bismo trebali neku takvu osobu traziti medju obicnim ljudima koji samo svojim postojanjem i razmisljanjem cine nas grad ljepsim i boljim.Slava ionako pokvari ljude.


Bajram Serif Mubarek Olsun!
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#4

Post by tatoo »

Svaka cast e Host, jako dobro.Najbolji dio za zavist i nozeve u ledja. E al pazi sad, sto se tice lijenosti i kukanja, ima i bogu hvala puno izuzetaka. Ima ljudi rade, ne kukaju ali vjeruj mi nekad ti stvarno pukne film. Posebno kad vidis kako kuce nicu, bas kao biljke, a ti se patis iz dana u dan. Pa da jebe rak raka, otkud. To za mene nije zavist ili nozevi u djale, to je legitimno pitanje koje moze postaviti svako od nas. Elem, zasto ova tema? Zato sto mi se cini da ko god se pojavi sa pozitivnim razmisljanjem i pokojom pametnom kad je u prilici da to proba sprovesti u djelo, ili sve sjebe ili pocne puniti dzepove ili udje u razne igre. Za nacelnika ne mogu komentarisati jer nisam bio kuci ima vise od godinu. Nadam se da je ok.
A sto se tice Zele Lipovace, Ziggy, jeste on poznat lik, mozda poznatiji prije 10ak godina nego sad, al za mene ce biti pozitivan kad recimo pomogne muzickoj sceni i njenom razvoju u Bihacu. A do tada je za mene Zele kojeg postujem kao i njegov uspjeh i to je to. Al to je vec druga prica. Drago mi je da se neko javio na ovu temu.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

Bumbar(ka) :D:D
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#6

Post by eHost »

da.. Zele je jos jedna osoba koja se moze staviti na listu pozitivnih ;)... u zadnje vrijeme se pojavio jos jedan prijatelj Bihaca - PROSINECKI ( ili decembarski.. kako hocete ;) sala mala ).... taj nogometas je vec po drugi put dosao u Bihac, ali ne onako reda radi, nego dodje na treninge juniora i slicno.. fakat lijepa gesta od njega ( valjda mu neko ne placa za to )...

Pozdrav

E.S.
eHost
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#7

Post by FaceOff »

eHost wrote:biti pozitivna osoba je stvarno tesko, pogotovo u bosanskohercegovackim uvjetima zivota i rada. Recimo da sam prije nekoliko dana imao priliku malo "napasti" jednog daljnjeg rodjaka koji uzasno voli kukati ( kao stara majka od 80 i kusur godina )... te nema se te ovo te ono... i onda ga ja pitam koje auto vozi? odgovor je bio ni manje ni vise nego mercedes ( i to star 2 godine, a kupljen je nov itd itd )... na sto sam ga fino poklopio "pa sta se zalis onda"...

stvarno ne shvatam - sve nema se, sve tezak zivot, a kuca sa dva sprata nikne ( kao biljcica u pravom smislu ) iz zemlje u roku od 7 dana.. alooooo.. pa to nema ni ovdje gdje studiram ( u Austriji )...

dragi/a tatoo, kod nas nema pozitivnih osoba jer su ljudi nakon rata navikli kukati i cutati, i nas je napala najgora moguca bolest - lijenost ! niko se ne trudi postici nesto jer svi govore "ode sve drzavi"... svi hoce neke firme da otvore, a nebi placali socijalno i ostale "troskove"... i zale se kao "ode drzavi".. a u Europskim zemljama toga nema.. nema malo morgen 34% se da drzavi od plate gradjanina.

Mozda ce me sad neko nazvati fanom novog gradonacelnika ( kao sto su mnogi, a zapravo ga ne znaju ni sami zasto to rade ), ali volim vidjeti mladu osobu koja se barem zna izrazavati i kojoj ne treba 5 prevodioca i tumaca kad razgovara sa drzavnikom iz druge drzave. On je za mene pozitivna osoba, ali prije bi ga nazvao realistom, kao i samog sebe sto opisujem. Moze od Bosne i Hercegovine nastati nesto i to nesto jako, ali problem smo sami mi. Mi koji smo navikli krasti, jedno drugom noz u ledja zabijati, nista ne raditi i govoriti krivi su oni na vlasti ( i to oni koje mi izaberemo svaki put ) i slicno.. shvatate me svi... dok se u nama ne probudi neka bolja svijest i pozitivnost - nece od ostatka nista biti !!!

Mene mozete nazvati i budalom jer vjerujem i nadam se da ce od BiH, a pogotovo od Bihaca postati nesto dobro ( za sve gradjane naravno ), ali eto - ja volim pozitivno misljenje, jer ako cemo samo negativno misliti, onda razmislite o smrti koja vas ceka na kraju vaseg zivotnog vijeka pa mozda je i preuhitrite tako sto cete se ubiti ( jako negativan nacin razmisljanja :) )...

Oprostite na "prici", ali tatoo je postavio/la dobro pitanje od kojeg zapravo zavisi nas nacin zivota.

Pozdrav

E.S.
eHost
Apsolutno potpisujem ovaj post.
Definitivno je najveća boljka današnjeg društva apatija,ravnodušnost, mirenje s postojećom situacijom, lijenost i iščekivanjeo da umjesto nas neko odradi ono što bi mogli i sami.

Najžalosnije je čuti mladu osobu kako citira majku i didu govoreći kako su "ona" vremena bila puno bolja. E pa dragi moji "ona" vremena su prošla,pa hajdemo učiniti sve da i "ova" vremena budu bolja i najbolja.

Što se tiče pozitivnih osoba u Bihaću, jedino mi naumpada načelnik Hamdija Lipovača,mlad,uspješan i primjer osobe koja se nije mirila sa situacijom i napravila nešto od svog života,što mu definitivno nije maksimum i kao najvažnije REALNI OPTIMISTA.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#8

Post by Nesferatu »

Hamdija Lipovača
Jeli istina da je njegova nana jedna od sestara brace Pozderac?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#9

Post by BISCANIN2 »

Jeli istina da je njegova nana jedna od sestara brace Pozderac?
Istina je .
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#10

Post by eHost »

narode, a da prebacimo diskusiju na http://forum.bihac.org ;) tamo vam cak i navedena osoba mozda dadne odgovor na pitanje ko mu je nana bila ;)

cekamo vas ...

Pozdrav

eHost
Arijanac
Posts: 71
Joined: 25/11/2006 12:59
Location: sarajevo
Contact:

#11

Post by Arijanac »

Pozitivne osobe u Bihacu su ,po mom misljenju svi koji imaju dobro srce,svi koji su uspjeli nesto napraviti i doprinjeti izgledu i drustvenom zivotu Bihaca
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#12

Post by metal_rules_cura »

Ako su sve osobe Bihaca kao onih par sto ih ja znam onda je predobro samo... nije lako!!! :-D :-)
Post Reply